Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προαγωγή και επαγγελματική εξέλιξη

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:58, 04-12-13:

Μου έκανε εντύπωση που δεν υπάρχει τέτοιο θέμα... Θα μου πείτε τώρα τι προαγωγές και πράσινα άλογα μέσα στην κρίση, αλλά δεν πρέπει να έχουμε ένα θέμα? Λοιπόν, εδώ θα λέμε οτιδήποτε έχει σχέση με επαγγελματική προαγωγή, από το να πας για το 5μηνο του ΟΑΕΔ και να σε κάνουν αορίστου μέχρι τις "προαγωγές" που στην ουσία σου φορτώνουν πιό πολλά καθήκοντα με τον ίδιο μισθό.
Προσωπικές μας ιστορίες, φίλων μας, τρόπους για να εξελιχθούμε, κουτσομπολιά...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:10, 04-12-13:

Εγώ θέλω μόνο να σημειώσω ότι περισσότερα καθήκοντα, έστω και με τον ίδιο μισθό, σημαίνει περισσότερες ευκαιρίες να αναδείξεις τα skills σου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Red Hot Chili L
Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Red Hot Chili L έγραψε στις 19:36, 04-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Εγώ θέλω μόνο να σημειώσω ότι περισσότερα καθήκοντα, έστω και με τον ίδιο μισθό, σημαίνει περισσότερες ευκαιρίες να αναδείξεις τα skills σου!

Γεγονός, αλλά κατά σήμερα κατά 99% αυτό σημαίνει ότι αύριο θα έχεις την ευκαιρία να αναλάβεις ακόμη περισσότερα, δυσκολότερα και σημαντικότερα καθήκοντα ...με τον ίδιο μισθό (πιθανότατα και πετσοκομμένο, γιατί θα έχεις πέσει στον επόμενο κύκλο "δε βγαίνω μάνα μου δε βγαίνω, μειώθηκαν οι καταθέσεις μου στα 10 εκατομμύρια και έχω πρόβλημα" του εργοδότη σου ).

Having said that, να σημειώσω ότι εδώ και δύο χρόνια (τα κλείνω σε ένα μήνα) έχω φθάσει στην διεύθυνση του χώρου εργασίας μου, οπότε δεν μπορώ να πάω παραπάνω. Για τεχνικούς λόγους δεν είναι δυνατό να αλλάξω πόλη, οπότε στον χώρο που εργάζομαι, έχω χτυπήσει ταβάνι. Κάτι που είναι ενα πρόβλημα, αν έχεις τρόπο σκέψης σαν τον δικό μου...

...πάντως επιπλέον καθήκοντα και υποχρεώσεις (με τα ίδια πάντα λεφτά) με κάποιον μυστήριο τρόπο κατορθώνουν και μου χώνουν, ακόμη και τώρα, δίχως να μπορούν να με προβιβάσουν άλλο.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:56, 04-12-13:

Αυτό με το να αλλάξεις πόλη δεν το έπιασα, εκεί που μένεις μόνο μια εταιρεία έχει στο αντικείμενό σου?
Τα περισσότερα καθήκοντα είναι ωραία στην αρχή, μόνο που οι περισσότεροι είναι χωριάτες και αμα τους δώσεις θάρρος γρήγορα σου ανεβαίνουν στο κρεβάτι.
Πάντως συμφωνώ πως στην σημερινή οικονομία της Ελλάδας, καλύτερα να τρέχεις σαν τον Βέγγο και ο διπλανός ανώτερός σου που διαβάζει αθλητικά να έχει το θράσος να σου φορτώσει και την δική του δουλειά, παρά να πεις "οχι".

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γενικό Επαγγελματική αποκατάσταση - Από menenick
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικών Σπουδών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-03-17 στις 21:11.
    • Επαγγελματική Εκπαίδευση - Από Civilara
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΙΕΚ & Κολλέγια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-09-14 στις 16:03.
    • Επαγγελματική αποκατάσταση - Από rivaldo21
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-09-07 στις 10:01.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους