Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιστορίες τσιγκουνιάς: το μεγαλύτερο ελάττωμα ( ; )

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 10:56, 23-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από Nicole1987
Ε οχι. Αλλο τσιγκουνια και ´γυφτιά και αλλο οικονομία και να μην εισαι σπάταλος. Πιστευω οτι οι ανθρωποι που τα λενε αυτα ειναι γιατι ειναι και αυτοι το ιδιο! Και είπαμε εξαρταται απο την τσέπη του καθενος. Αν και πιστευω οτι ακομα και ο φτωχότερος ανθρωπος μπορει να μην γινεται ποτε του γύφτος ενω συνηθως γίνονται αυτοι που κρατάνε.
Ωραιο αυτο με την ξαπλώστρα! Και γω ειχα παει με το φιλο μου θάλασσα και ειχε έρθει ενας γνωστός. Επειδη δεν καθόμαστε εξω σχεδον καθολου παίρνουμε μια να βάλουμε τα πραγματα μας πανω. Καθόμασταν και οι 2 στην ξαπλώστρα και ερχεται και κάθεται και αυτος! Αναγκάστηκα και το ειπα μετα. Υπαρχουν άπειρες ιστορίες και το χειροτερο ειναι οταν συνδυάζεται η τσιγκουνια με τη ´γυφτιά! Ε τωρα να σου λεει ο άλλος που ξερεις πως κρατα "μα να χάλασε 5ευρω;"

Ναι καταλαβαίνω τι θες να πεις. Αν ο αλλος ειναι γύφτος μην τον κανεις παρεα. Ξεκόψε να μην εκνευριζεσαι. Τι γινεται ομως αν ειναι καποιος της οικογένειας;
Κάνεις ό,τι κάνω κι εγώ με τον παππού μου(κλασική περίπτωση τσιγγούνη-η σύνταξη που παίρνει είναι ένα τριψήφιο νούμερο που μπροστά ο πρώτος αριθμός δεν είναι ούτε 1 ούτε 2, δεν έχει καθόλου έξοδα γιατί δεν ξοδεύει και δεν αγοράζει τίποτα, δεν δίνει σε κανέναν και μένει μόνος του και είναι ΑΡΡΩΣΤΑ ΤΣΙΓΓΟΥΝΗΣ-πέρσι κόντεψε να πάθει ανακοπή επειδή δεν άναβε τα καλοριφέρ και είχε ψοφόκρυο στο σπίτι του)!Υπομονή και μετά από πολύ καιρό, όταν σε φέρει στο αμήν,πας και ξεκινάς "εν βρασμώ ψυχής" και ό,τι σου βγαίνει από την καρδιά το λες,μιλάς χωρίς να σκέφτεσαι-αυτό το έκανα εγώ στον παππού μου τον προηγούμενο μήνα και ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΟ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΗΚΑ!!!!Βέβαια,επειδή ο άνθρωπος είναι και 80 χρονών,μετά από λίγες ώρες ανέβασε πίεση και παραλίγο να πάθει έμφραγμα.Μόλις το έμαθα μου ήρθε να του πω ''Άντε να παίρνεις και ' συ σειρά για τον άλλο κόσμο,να μ' αφήσεις και μένα στην ησυχία μου" αλλά κρατήθηκα γιατί ήταν μπροστά η μαμά...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panagiotists13 : 23-04-14 στις 11:02.
-7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 11:50, 23-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
Κάνεις ό,τι κάνω κι εγώ με τον παππού μου(κλασική περίπτωση τσιγγούνη-η σύνταξη που παίρνει είναι ένα τριψήφιο νούμερο που μπροστά ο πρώτος αριθμός δεν είναι ούτε 1 ούτε 2, δεν έχει καθόλου έξοδα γιατί δεν ξοδεύει και δεν αγοράζει τίποτα, δεν δίνει σε κανέναν και μένει μόνος του και είναι ΑΡΡΩΣΤΑ ΤΣΙΓΓΟΥΝΗΣ-πέρσι κόντεψε να πάθει ανακοπή επειδή δεν άναβε τα καλοριφέρ και είχε ψοφόκρυο στο σπίτι του)!Υπομονή και μετά από πολύ καιρό, όταν σε φέρει στο αμήν,πας και ξεκινάς "εν βρασμώ ψυχής" και ό,τι σου βγαίνει από την καρδιά το λες,μιλάς χωρίς να σκέφτεσαι-αυτό το έκανα εγώ στον παππού μου τον προηγούμενο μήνα και ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΟ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΗΚΑ!!!!Βέβαια,επειδή ο άνθρωπος είναι και 80 χρονών,μετά από λίγες ώρες ανέβασε πίεση και παραλίγο να πάθει έμφραγμα.Μόλις το έμαθα μου ήρθε να του πω ''Άντε να παίρνεις και ' συ σειρά για τον άλλο κόσμο,να μ' αφήσεις και μένα στην ησυχία μου" αλλά κρατήθηκα γιατί ήταν μπροστά η μαμά...
Ε και εσύ, μεγάλος άνθρωπος είναι, δείξε λίγη κατανόηση, μην τον στείλεις πριν την ώρα του
Εγώ δεν έχω γνωρίσει κάποιον τόσο τσιγγούνη... Έχω μια γνωστή η οποία σκέφτεται πολύ πριν ξοδέψει και το παραμικρό, για παράδειγμα,αν ένα ρούχο κάνει παραπάνω από 10 ευρώ το θεωρεί ακριβό. Αλλά τη δικαιολογώ γιατί η οικογένειά της δεν έχει και τόσο μεγάλη οικονομική άνεση (αν και δεν ξοδεύουν πολλά χρήματα)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 12:08, 23-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Ε και εσύ, μεγάλος άνθρωπος είναι, δείξε λίγη κατανόηση, μην τον στείλεις πριν την ώρα του
Εγώ δεν έχω γνωρίσει κάποιον τόσο τσιγγούνη... Έχω μια γνωστή η οποία σκέφτεται πολύ πριν ξοδέψει και το παραμικρό, για παράδειγμα,αν ένα ρούχο κάνει παραπάνω από 10 ευρώ το θεωρεί ακριβό. Αλλά τη δικαιολογώ γιατί η οικογένειά της δεν έχει και τόσο μεγάλη οικονομική άνεση (αν και δεν ξοδεύουν πολλά χρήματα)
Λοιπόν,πρώτον, αυτό το έκανε και όταν ακόμα ήταν νέος,απ'ότι μου έχει πει η μαμά μου.Και δεύτερον,έλα και εσύ λίγο στη θέση μου:μόλις πάω στο σχολείο όλοι-λες και το κάνουν επείτηδες ένα πράγμα-λένε "Αυτό μου το πήρε ο παππούς μου","Α,μισό λεπτό, να πάω πρώτα στον παππού μου να μου δώσει λεφτά","Την εξαήμερη στην Ιταλία θα μου την πληρώσει ο παππούς μου".Και μετά από όλα αυτά, πάω στον παππού μου για να περιμένω τη μαμά να γυρίσει από τη δουλειά της και να' ρθει να με πάρει, και μόλις μπαίνω μέσα,πριν προλάβω να του ζητήσω λεφτά για να πάω να πάρω ένα περιοδικό και πατατάκια(κι όχι την εξαήμερη στην Ιταλία), με το που ανοίγω την τηλεόραση,έρχεται από το διπλανό δωμάτιο,μου λέει να την κλείσω,κι όταν εγώ δεν το κάνω με κυνηγάει για να μου πάρει το τηλεκοντρόλ.Ε τώρα του πετάς ή δεν του πετάς το τηλεκοντρόλ στο κεφάλι???Αυτό έκανα και τον προηγούμενο μήνα αλλά (ευτυχώς/δυστηχώς δεν ξέρω θα δείξει) δεν τον πέτυχε στο κεφάλι αλλά πήγε στον τοίχο.Έχει και αντανακλαστικά το εξηνταβελόνικο χούφταλο(έτσι τον φωνάζω εγώ)!

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 15:49, 23-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
Λοιπόν,πρώτον, αυτό το έκανε και όταν ακόμα ήταν νέος,απ'ότι μου έχει πει η μαμά μου.Και δεύτερον,έλα και εσύ λίγο στη θέση μου:μόλις πάω στο σχολείο όλοι-λες και το κάνουν επείτηδες ένα πράγμα-λένε "Αυτό μου το πήρε ο παππούς μου","Α,μισό λεπτό, να πάω πρώτα στον παππού μου να μου δώσει λεφτά","Την εξαήμερη στην Ιταλία θα μου την πληρώσει ο παππούς μου".Και μετά από όλα αυτά, πάω στον παππού μου για να περιμένω τη μαμά να γυρίσει από τη δουλειά της και να' ρθει να με πάρει, και μόλις μπαίνω μέσα,πριν προλάβω να του ζητήσω λεφτά για να πάω να πάρω ένα περιοδικό και πατατάκια(κι όχι την εξαήμερη στην Ιταλία), με το που ανοίγω την τηλεόραση,έρχεται από το διπλανό δωμάτιο,μου λέει να την κλείσω,κι όταν εγώ δεν το κάνω με κυνηγάει για να μου πάρει το τηλεκοντρόλ.Ε τώρα του πετάς ή δεν του πετάς το τηλεκοντρόλ στο κεφάλι???Αυτό έκανα και τον προηγούμενο μήνα αλλά (ευτυχώς/δυστηχώς δεν ξέρω θα δείξει) δεν τον πέτυχε στο κεφάλι αλλά πήγε στον τοίχο.Έχει και αντανακλαστικά το εξηνταβελόνικο χούφταλο(έτσι τον φωνάζω εγώ)!
Ε ενταξει κατι σαν τη γιαγιά μου αλλα εγω απλα αποφεύγω να την επισκέπτομαι. Μην φτάνεις και σε τέτοιο σημειο ομως να εύχεςαι να πάθει κακο γιατι αργότερα θα νιωθεις τύψεις. Μάθε να ελέγχεις λιγο τα νεύρα σου. Δυστυχως οι τσιφουτηδες ειναι αυτοι που κρατάνε λεφτα και κλαιγονται και οχι αυτοι που δεν εχουν. Στο κατω κατω δες το αλλιως οτι δεν ειναι υποχρεωμένος να σου δινει χρηματα. Και μενα η γιαγιά μ εχει να μου κανει δώρο 20 χρονια και ολοι λενε ο παππούς ή η γιαγιά τους δίνουν λεφτα αλλα τι να γινει.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nicole1987 : 23-04-14 στις 15:54.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

captain elena (κάπτεν ελένα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη captain elena
H κάπτεν ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Στιχογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H captain elena έγραψε στις 13:41, 03-05-14:

μια τραγικη ιστορια τσιγκουνιας. ημασταν σε ενα οικογενειακο τραπεζι το δεκαπενταυγουστο( ξερετε απο αυτα τα κλασσικα ελληνικα οικογενειακα τραπεζια που μαζευεται οοοολο το σοι και γνωριζεις συγγενεις που δεν ηξερες καν οτι υπηρχαν..)και ειχε ερθει ενας μπαρμπας με τη γυναικα του ειχαν κατσει πρωτη μουρη στο τραπεζι μπροστα στην πιατελα με το βουνο απο κρεαςκαι ετρωγαν..ο κυριος ομως ηταν τοσο πονηρος ωστε να τρωει και τα κοκκαλα να τα αφηνει με τροπο τοσο διακριτικο στο πιατο της διπλανης γιαγιας που κοιμοταν ορθια..και ενω λοιπον βλεπαμε το βουνο της πιατελας να χαμηλωνει τακοκκαλα στο πιατο της γριας ολο και μαζευνταν και αφου στο τελος οτυπος εσκασε απο το φαιτο πιατο του ηταν πεντακαθαρο. και ολοι του λεγανε ρε συ ταδε τιποτα δεν εφαγες παρε κατι να τσιμπησεις.... στο τελος ομως το καταλαβαν, αρχισαν να τον κοροιδευουν και σηκωθηκε και εφυγε επειδη και καλα προσβληθηκε!! χαχαχαχαχαχ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:18, 03-05-14:

Μια ακρως αηδιαστικη περιπτωση τσιγκουνιας ειναι και η παρακατω την οποια οι περισσοτεροι δεν πιστευουν αλλα ειναι αληθεια. Φιλοξενουσαμε στο σπιτι για μερικες μερες καποιο φιλο ο οποιος τυγχανει πλουσιος και τσιγκουνης. Καθε φορα που πηγαινε τουαλετα επαιρνε μαζι του ενα σφουγγαρι. Μια μερα που ελειπα αποκαλυψε στο φιλο μου οτι για οικονομια αντι χαρτι τουαλετας χρησιμοποιει το σφουγγαρι. Του λεει μην το ξανακανεις ειναι βρωμια λεει οχι ρε το αλλαζω καθε 2 μηνες το σφουγγαρι..και οι γονεις μου ετσι κανουν! πωπω ειχα παθει σοκ θα τον πεταγα εξω αλλα εκανα υπομονη. Τρεχαμε συνεχως και ριχναμε χλωρινες στο νιπτηρα. Τι σιχαμα μπορει να γινει καποιος απο τσιγκουνια ομως Ε στην αλλη ζωη ισως τον ξαναφιλοξενησουμε!!!!
Αμαν.....
Ρε συ.... αυτος μαλλον αρρωστος θα ηταν, δεν εξηγειται...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,936 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 11:33, 04-05-14:

Εχω να πω οτι εχω ακουσει πολλες ιστοριες με το σφουγγαρι και με αυτο με το φαι ξεπερναει καθε οριο.
Λες και επιβαραινει η τσεπη ενος 1 ανθεωπου που εχει λεφτα να δωσει κατι παραπανω για την υγεια του και για να φαει

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 21:04, 14-06-14:

Τελικά όντως οι παροιμιακές φράσεις δεν πρέπει να βγήκαν τυχαία.

"Να τρώει η μάνα και του παιδιού να μη δίνει". Δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί τσιγκουνιά, αλλά σε κάθε περίπτωση είναι απαράδεκτο! Και δεν το έχω δει λίγες φορές... Βέβαια όχι κυριολεκτικά να τρώει η μάνα και να μη δίνει στο παιδί της, αλλά έχω δει μητέρες να παίρνουν τα πάντα για τον εαυτό τους και στα παιδιά τους να παίρνουν ούτε το 1/3 από αυτά που πήραν. Τραγικά πράγματα... Τι να πει κανείς...

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 00:47, 13-10-14:

Εμένα αυτό που μου τη σπάει περισσότερο, είναι όταν κάποιος σχολιάζει το που/πως ξοδεύω εγώ ή κάποιος άλλος χρήματα. "Καλά ρε πήγες και έδωσες ΧΧ για να πάρεις αυτή βλακεία?" "Σιγά μην έδινα εγώ ΧΧ για να πάρω αυτό". Πόσο με εκνευρίζουν κάτι τέτοια σχόλια λες και είναι δικά τους τα λεφτά και έχουν κανένα λόγο.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ανθοπώλης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Ανθοπώλης
Ο Ανθοπώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 76 μηνύματα.

O Ανθοπώλης έγραψε στις 04:06, 13-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Εμένα αυτό που μου τη σπάει περισσότερο, είναι όταν κάποιος σχολιάζει το που/πως ξοδεύω εγώ ή κάποιος άλλος χρήματα. "Καλά ρε πήγες και έδωσες ΧΧ για να πάρεις αυτή βλακεία?" "Σιγά μην έδινα εγώ ΧΧ για να πάρω αυτό". Πόσο με εκνευρίζουν κάτι τέτοια σχόλια λες και είναι δικά τους τα λεφτά και έχουν κανένα λόγο.

εντάξει, εάν πήρες το iphone6, σα να προκαλείς και εσύ τα σχόλια

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 12:07, 13-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από Ανθοπώλης
εντάξει, εάν πήρες το iphone6, σα να προκαλείς και εσύ τα σχόλια
Και πού ξέρεις εσύ αν ο άλλος έκανε οικονομίες για μήνες για να το πάρει;
Πολλοί γνωστοί μου ξοδεύουν χρήματα για να βγαίνουν έξω και να διασκεδάζουν. Εγώ επειδή δεν είμαι τέτοιος τύπος και όταν βγω δεν χαλάω πολλά, με το χαρτζιλίκι μου προτιμώ να ψωνίζω ή να κρατάω χρήματα στην άκρη για να πάρω κάποιο gadgetάκι Kαι γι'αυτό δεν τα μπορώ αυτά τα σχόλια, εντάξει ρε φίλε, εγώ δεν είμαι στα μπουζούκια κάθε σαββατοκύριακο

Παράθεση

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,936 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 13:21, 13-10-14:

Ενταξει εξαρταταται τι ειναι αυτο.
Δλδ αν σας πει καποιος εδωσα 20 ευρω για την εξυπνη σιτα θα την αγοραζατε και εσεις

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 23:39, 13-10-14:

Ναι γιατί όποιος δε κάνει αποταμίευση έχει να δώσει μερικές δεκάδες σε μπουζούκια κάθε ΣΚ.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,474 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 23:44, 14-10-14:

Μια ακρως αηδιαστικη περιπτωση τσιγκουνιας ειναι και η παρακατω την οποια οι περισσοτεροι δεν πιστευουν αλλα ειναι αληθεια. Φιλοξενουσαμε στο σπιτι για μερικες μερες καποιο φιλο ο οποιος τυγχανει πλουσιος και τσιγκουνης. Καθε φορα που πηγαινε τουαλετα επαιρνε μαζι του ενα σφουγγαρι. Μια μερα που ελειπα αποκαλυψε στο φιλο μου οτι για οικονομια αντι χαρτι τουαλετας χρησιμοποιει το σφουγγαρι. Του λεει μην το ξανακανεις ειναι βρωμια λεει οχι ρε το αλλαζω καθε 2 μηνες το σφουγγαρι..και οι γονεις μου ετσι κανουν! πωπω ειχα παθει σοκ θα τον πεταγα εξω αλλα εκανα υπομονη. Τρεχαμε συνεχως και ριχναμε χλωρινες στο νιπτηρα. Τι σιχαμα μπορει να γινει καποιος απο τσιγκουνια ομως Ε στην αλλη ζωη ισως τον ξαναφιλοξενησουμε!!!!

Βρε μπας και είχε...αιμορροίδες? Και ντρεπόταν να το ομολογήσει?
Γιατί οι γιατροί συνιστούν σε τέτοιες περιπτώσεις να μη βάζουν καθόλου χαρτί αλλά με σφουγγάρι απαλά τον πισινό τους.

Όπως και να'χει η τσιφουτιά είναι από τα μεγαλύτερα ελαττώματα, κάτι που με απωθεί εντελώς τον άλλον...με εξαίρεση το καρτούν, ο Σκρουτζ Μακ Ντακ
Οι τσιγγούνηδες άνθρωποι είναι τσιγγούνηδες και στα συναισθήματα, παντού μίζεροι σε όλες τις εκφάνσεις της συμπεριφοράς τους.

Παράθεση

sofia73

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sofia73
H sofia73 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H sofia73 έγραψε στις 22:54, 11-12-14:

Δεν αντέχω τους τσιγκουνήδες!!!Πιστεύω ότι όποιος είναι τσιγκούνης στα χρήματα ή κολλημένος με τα άψυχα αντικείμενα είναι και τσιγκούνης στα αισθήματα. Τους αποφεύγω αλλά δυστυχώς όλο και μου τυχαίνουν.Μια τραυματική πραγματικά εμπειρία ήταν όταν είχα κάνει μία χαζοσχέση στην ηλικία των 16 μ΄έναν μεγαλύτερό μου, γύρω στα 25-27 πρέπει να ήταν, και ήταν ο Σκρουτζ αυτοπροσώπος! Πηγαίναμε σε μια συγκεκριμένη καφετέρια, και πάντα πήγαινε νωρίτερα και πλήρωνε αμέσως το δικό του κι όταν παράγγειλα, μου έλεγε "εγώ το δικό μου το πλήρωσα, πλήρωσε ΜΟΝΟ το δικό σου". Πάλι καλά που δε μου έλεγε να πληρώσω και το δικό του. Εγώ μαθήτρια μ΄ένα χαζοχαρτζιλίκι κι εκείνος δούλευε στα διυλιστήρια κι έπαιρνε έναν υπέρογκο μισθό...Στο τέλος σιχάθηκα τον εαυτό μου και το σουτάρησα! Ως φοιτήτρια έχω πολλά μα πάρα πολλά να διηγηθώ...Το πιο κουφό? ήταν ένας φοιτητής που ο πατέρας του είχε κλινική στην Αθήνα.Τι έκανε ε τα σκουπίδια και τα έριχνε στον κάδο κι έπαιρνε τη σακούλα πίσω...νερό για την τουαλέτα? δεν πάταγε ποτέ καζανάκι! έπλενε τα πιάτα σε μια λεκάνη και το κουβαλούσε στο μπάνιο και το έριχνε λίγο λίγο μετά από κάθε ανάγκη του...

Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 10:11, 20-09-15:

Η τσιγκουνια ειναι αρρωστεια. Βεβαια η τσιγκουνια για μενα ειναι αλληλένδετη με τη γυφτια. Το πλεον λυπηρό ειναι να εχεις τετοια ατομα στο οικογενειακό σου περιβάλλον και εννοώ το στενό... εκει λες για να μην ειμαι εγω ετσι δεν γινεται σε αλλη οικογένεια θα μεγαλώσαμε. Βεβαια ο τσιγκούνης και ο μίζερος ανθρωπος εχει να κανει και με τα λεφτα που εχει ο καθενας καθώς συνηθως οι πιο γύφτοι ειναι αυτοι που κρατανε πολλα λεφτα. Οσο πιο πολλα λεφτα κερδίζουν τοσο πιο γύφτοι και σπαγγοραμενοι γινονται. Τωρα δεν γινεται να κρατάς μισο εκατομμύριο πχ και να εχεις το παιδι σου με σκισμένα ρουχα. να τρέχεις με χίλια οταν πρόκειται για να φας τσαμπα και να τρως λες και εχεις να φας 3 μερες. (Μια μερα παντως δεν αποκλείεται αν ξέρουν οτι θα απολαύσουν τσαμπα φαγακι).
https://m.youtube.com/watch?v=JW-kJVoUg_I

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 716 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 18:28, 20-09-15:

Σιχαινομαι τους τσιγκουνηδες και προσπαθω να τους αποφευγω οσο μπορω, ειδικα οταν προκειται να παμε σε εστιατοριο οπου θα μοιρασουμε τον λογαριασμο. Ο απολυτος εφιαλτης! Μια φορα ειχαμε εναν τετοιο στην παρεα και πηγαμε 5-6 ατομα να φαμε εξω. Σε καποια φαση προς το τελος ηρθε μια γνωστη μας η οποια δεν θελησε να φαει κατι γιατι σε λιγη ωρα θα φευγαμε, οποτε παρηγγειλε μια κοκα κολα (<1 ευρω). Μας εφεραν λοιπον τον λογαριασμο και τον διαιρεσαμε με τον αριθμο των ατομων που φαγανε. Τοτε πεταχτηκε ο τσιγκουνης και εκανε φασαρια γιατι δεν ηθελε να πληρωσει την κοκα κολα της κοπελας! Ποσο που αντιστοιχουσε σε 20 λεπτα!!!! Ουτε φιλοδωρημα δεν δεχτηκε να αφησει! Δεν φανταζεστε ποσο ντραπηκα εκεινη την ημερα. Ο συγκεκριμενος ειναι τοσο τσιγκουνης που οταν παει να φαει εξω με αλλους ορμαει στα πιατα σαν πεινασμενος που εχει να φαει 1 βδομαδα. Θελει να προλαβει να φαει οσο το δυνατον περισσοτερο για να μη νιωσει οτι πληρωσε το ιδιο με τους αλλους και εφαγε λιγοτερο!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 19:08, 20-09-15:

Χαχα φαινεται οτι οι τσιγκουνηδες ειναι και λιγουρηδες γιατι και ενας γνωστός μου οταν ήρθε σπιτι για φαγητο ρώτησα αν θελει να φτιάξω μπριζόλα ή λουκάνικο και λεει φτιάξει κ απο τα 2. Λεω ποσα? 2 μπριζόλες και 5 λουκάνικα. Χαχαχα ειχα σκάσει στα γέλια γιατι δεν το ειπε για αστείο. Βεβαια δεν τα εφαγε αλλα σκέφτηκε αφου ειναι τσαμπα μηπως και δεν χόρτασω, αφου δεν πλήρωσα εγω ας πεταχτουνε. Η μυστική λέξη γι αυτους τους ανθρωπους ειναι ΤΣΑΜΠΑ! Οταν την ακούνε τρελαίνονται. Οταν ομως ειναι για να πληρώσουν εκει κανουν και καυγά μην δώσουν κανενα ευρω παραπάνω και φανε και καμια μπουκιά λιγότερη.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 716 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 19:34, 20-09-15:

Οι απο κατω μας ειναι τσιγκουνηδες και οταν θα παραγγειλουμε σπιτι πιτσες ή σουβλακια και παρουν πρεφα το παιδι που τα ανεβαζει, θα ερθουν επανω να φανε και αυτοι! Εχω παρατηρησει επισης οτι οι τσιγκουνηδες εχουν πολυ κακη σχεση με την αναληψη χρηματων. Τα βγαζουν λιγα λιγα, σε σημειο που οταν μπηκαν τα capital controls δεν παρατηρησαν καμια διαφορα στην καθημερινοτητα τους

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 22:43, 20-09-15:

Ειναι αξιολυπητοι οι ανθρωποι αυτοι. Μονο για κοροϊδία ειναι. Εμεις που δεν εχουμε δεν σκεφτόμαστε τα 20 λεπτα (λες και θα γίνουμε πλούσιοι με αυτα) αλλα αυτοι που μπορει να εχουν χιλιάδες ειναι τοσο μικροπρεπεις που σκέφτονται μην λιγοστέψει η περιουσία τους κατα 20 λεπτα. Να μου πεις ομως άτι καπως ετσι κανουν αυτοι τα λεφτα. Τα φυλάνε και η ζωη τους ολη ειναι πως θα μαζέψουν κι αλλα αγνοώντας οτι ολοι στον ιδιο τόπο θα καταλήξουμε και δεν θα τα παρουμε μαζι μας. Να μην κρατα κανεις και να μην εχει τη δυνατότητα να ξοδεύει ειναι αλλο και να ειναι πλουσιος και να σκέφτεται τη δεκάρα ειναι αλλο. Το θεμα ειναι οτι αν εχει καποιος φιλους τέτοιους εχει τη δυνατότητα να μην τους κανει παρεα, αν ομως τους εχει και στην οικογένεια του εκει αναγκαστικά συναναστρεφεσαι και πάθαινεις φρίκη.

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 08:40, 21-09-15:

Ειναι αρρωστοι αυτοι οι ανθρωποι. Ξερω ατομο που εχει καμποσες χιλιαδες στην τραπεζα, μπορει και εκατομμυριο και δεν τρωει ποτε εξω. Αν ομως παει σε κανενα γαμο θα ειναι πρωτος πρωτος στο τραπεζι για τσαμπα φαγητο.
Οσους μπορω τους αποφευγω. Αυτους που δεν μπορω να αποφυγω, απλα τους λυπαμαι γιατι ενω εχουν χρηματα, ζουν σαν εξαθλιωμενοι.

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,389 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 11:00, 21-09-15:

Να έχεις λεφτά και να τα τσιγκουνεύεσαι... Δεν μπορώ να το καταλάβω. Τι σου προσφέρουν τα λεφτά στην τράπεζα?

Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 19:34, 21-09-15:

Αυτό δεν μπορω ουτε και γω να το καταλαβω αλλα απ´οτι παρατηρώ απο αυτα τα άτομα ειναι οτι άπαξ και φτάσουν και μαζέψουν χρηματα η αρρωστεια τους ειναι να τα πολλαπλασιάσουν. Αν τα ξοδεύουν δεν αυξάνονται με τον ιδιο ρυθμό. Βλεπω και γω στην οικογένεια μ τετοιο ατομο και εκνευριζομαι. Δουλεύει και ζει για το χρήμα αλλα μέτρα τη δεκαρα λες ειναι παμφτωχη, να πει να κανω ενα ταξίδι? απΑπαπα..έξοδα πολλα χώρια του οτι θα μεινει πισω η δουλεια οποτε θα χάσει κι αλλα λεφτακια. αρρωστεια πραγματική

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,115 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 23:39, 22-09-15:

Ήμουν εγώ με κάποια ξαδέρφια μου και ήταν να βγούμε έξω καθώς είχα πάει σπίτι τους στην Αθήνα. Παίρνουν τηλ έναν φίλο τους και του λένε " Έλα ρε,θα βγουμε για μπύρα θα'ρθεις;" αυτός δε θυμάμαι τωρα τι ειπε ακριβως,βρηκε μια δικαιολογία τελος παντων.Του λένε μετά "Κριμα και λέγαμε να ανοιξουμε και κανα μπουκάλι για τα γενεθλια του -ενος ξαδερφου μου-" Και ξαφνικά " Τώρα που το λες εχω καιρό να βγω έξω για ποτάκι,πάμε"
Μου εξηγουν τελος παντων τα ξαδερφια μου οτι αυτος ειναι τέρμα τσιγκούνης κτλ, δεν εδωσα ιδιαιτερη βαση.Αρχικά ήρθε σπιτι οπου παραγγειλαμε 2 πίτσες.Το ένα κομμάτι μετά το άλλο έτρωγε Άνετα έφαγε 6 κομμάτια.Με το που βγήκαμε έξω,και ενώ ανοιξαμε μπουκάλι,πραγματικα δε καταλαβα πότε ήπιε μονος του τα 3/4 Toυ λέει ο εορτάζων "Ρε μαλάκα πιες κατι γιατι δεν πινεις;" ενώ εμεις προσπαθούσαμε να καλύψουμε το γέλιο μας.Έν τω μεταξυ μαζι με τα ποτά εφεραν και ξηρους καρπους τους οποιους επισης δε καταλαβα ποτε τους εφαγε Το μαγαζι αυτο ειναι την ημερα καφετερια και το βραδακι μπαράκι.Το πιο ξεκαρδιστικο λοιπόν ήταν που σε μια φάση τον βλέπουμε να βάζει στις τσεπες του μπουφαν του αυτα τα μπισκοτα για τον καφέ, και να μας λέει " Τιι; " λες και ηταν το πιο φυσιολογικο πραγμα αυτο που εκανε

Άλλο περιστατικό:Μου έλεγε μια γνωστη μου για κάποιο συγγενη της που εμενε σε αλλη πολη και ηρθε να επισκεφθει εκεινη και την οικογενεια της.Τους έδωσε ως δώρο ένα μπουκάλι απο πότο,δε θυμαμαι συγκεκριμα,ουίσκι/κρασι φαντάζομαι.Το οπόιο κιολας ήταν ήδη ανοιγμένο Την ημέρα που θα εφευγε απο το σπιτι τους,η γνωστη μου ελλειπε απο το σπίτι.Mετά απο καποιες βδομάδες,ειχαν επισκέψεις σπιτι της οπου και ρωτησε τους επισκεπτες αν θελουν να πιουν κάτι. Αυτοι δεχτηκαν και εκεινη πηγαίνοντας να παρει το πότο που της ειχε φερει ως δωρο ο συγγενης της,παρατηρησε οτι το μπουκάλι ελλειπε.Μαντέψτε που πήγε!

Τελευταιο περιστατικό: Ξέρω μια 3μελή οικογένεια που χρησιμοποιεί την ίδια οδοντόβουρτσα,και δεν έχει θέμα να το παραδεχθεί κιολας

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 23:46, 22-09-15:

Τελευταιο περιστατικό: Ξέρω μια 3μελή οικογένεια που χρησιμοποιεί την ίδια οδοντόβουρτσα,και δεν έχει θέμα να το παραδεχθεί κιολας
Ιιιιιιιιουυυυυ ρε παιδί μου, την ίδια οδοντόβουρτσα; ΄Ελεος..
Εγώ το μόνο παράδειγμα που ξέρω είναι από κάτι ξαδέλφες του πατέρα μου που έκοβαν τις χαρτοπετσέτες στα 2 για λόγους οικονομίας και καλά. Την στιγμή που εγώ όταν τρώω θέλω τουλάχιστον 3 και τις κάνω και χάλια.
Τι να κάνω, είμαστε χουβαρντόσογο φαίνεται.

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,115 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 00:12, 23-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Ιιιιιιιιουυυυυ ρε παιδί μου, την ίδια οδοντόβουρτσα; ΄Ελεος..
Το κωμικοτραγικό είναι,ότι και οι 3 τους έχουν τα μισά τους δόντια,ήθελα να'ξερά τι πλένουν με την οδοντόβουρτσα

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 06:05, 23-09-15:

Γι' αυτο εχουν τα μισα τους δοντια... ο ενας κολλαει τερηδονα απο τον αλλο

Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 09:25, 23-09-15:

Χαχα απίστευτο. Και σκεφτειτε καθε ποτε θα αλλαζουν οδοντόβουρτσα! Οταν θα μεινει με 2 τρίχες πανω

Παράθεση

Dimitris S

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris S
Ο Dimitris S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.

O Dimitris S έγραψε στις 21:42, 26-09-15:

Nα μην μπερδεύουμε την τσιγκουνιά με την αφραγκια πάντως. Γιατί γνωστός μού είχε πως σε κοινή παρέα ένα παιδί είχε πετάξει το αδιανόητο. <<Αυτή τη δικαιολογία ''δεν έχω λεφτά'' δεν την καταλαβαίνω >>.

Ultraviolence έμεινα

Παράθεση

Yelawolf

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Yelawolf
Ο Yelawolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O Yelawolf έγραψε στις 21:55, 26-09-15:

Η αδερφη μου , μου πηρε ενα στικακι δωρο στα γενεθλια μ και απο την επομενη μερα το ειχε αυτη στα κλειδια της till today
Παρ ' ολα αυτα δεν ειναι τσιγκουνα xD

Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 23:06, 01-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitris S
Nα μην μπερδεύουμε την τσιγκουνιά με την αφραγκια πάντως. Γιατί γνωστός μού είχε πως σε κοινή παρέα ένα παιδί είχε πετάξει το αδιανόητο. <<Αυτή τη δικαιολογία ''δεν έχω λεφτά'' δεν την καταλαβαίνω >>.

Ultraviolence έμεινα
Ακριβώς αυτο ειναι το θεμα, αν ο αλλος οντως δεν εχει οκ. Αλλα να ξερεις πως βαστιεται και να σου λεει μα "δεν εχω λεφΤα" ειναι εντελώς ξεφτίλα ειδικα οταν πρόκειται για ενα καφέ ή για μερικά λεπτα

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 12:43, 02-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Αηδίααααααααααααα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους