Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,972 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Sex and the City

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 17:46, 28-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ
Βάλτο καλέ αυτό μέσα σε spoiler!

Πάντως,

Η Σαμάνθα πάντως ήταν ο αγαπημένος μου χαρακτήρας στη σειρά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 08:34, 29-08-08:

H ταινία ήταν απαίσια εν τέλει.

Τώρα διαβάζω το βιβλίο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 09:04, 29-08-08:

Τώρα διαβάζω το βιβλίο

Έχει βγει και βιβλίο; Καλόοοο!!!

Εμένα στο application του facebook μου βγήκε η Charlotte, αν και δεν ξέρω κατά πόσο ταιριάζουμε!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 09:14, 29-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Έχει βγει και βιβλίο; Καλόοοο!!!
Η σειρά είναι:

Βιβλίο-->σειρά βασισμένη στο βιβλίο-->ταινία βασισμένη στη σειρά

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 10:15, 29-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe

Εμένα στο application του facebook μου βγήκε η Charlotte, αν και δεν ξέρω κατά πόσο ταιριάζουμε!
Η Charlotte είναι τόσο μα τόσο ξενέρωτη, εσύ δεν είσαι παιδί.

Είχα να γράψω στο στέκι κάτι μήνες και έκανα 20 ποστ στα τόπικς:

Σεξ αντ δε σίτυ.
Μπέβερλυ χίλλς.

Ας ανησυχησω

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:25, 29-08-08:

darn, κι εγώ charlotte βγήκα

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 14:06, 29-08-08:

Η Charlotte είναι τόσο μα τόσο ξενέρωτη, εσύ δεν είσαι παιδί.

Ω με συγκινείς!

Βασικά σε αυτό που ταιριάζουμε είναι ότι είμαστε και οι δυο ολίγον τι στον κόσμο μας!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:41, 29-08-08:

Κι εγω Σαρλοτ!

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 14:43, 29-08-08:

Πληθαίνουμε...

Σαρλότ ftw!

Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη FaniFox
H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε στις 23:48, 29-08-08:

Για την ακρίβεια in real life η Carrie είναι τώρα πια χωρισμένη...
Οι κακές γλώσσες λένε ότι ο Broderick δεν άντεξε την μεγάλη δημοτικότητά της επειδή αυτός δεν είχε την αντίστοιχη.
Η Μιράντα ήταν χρόνια παντρεμένη όταν κατάλαβε ότι είναι gay. Αυτή κι αν έκανε την αλλαγή!

Το βιβλίο το έχω διαβάσει και δεν μου άρεσε καθόλου. Είναι από τις λίγες φορές που μια σειρά/ταινία είναι κλάσεις ανώτερη από το βιβλίο.
Συνήθως γίνεται το αντίθετο...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 23:49, 29-08-08:

Τώρα διαβάζω το βιβλίο
Το βιβλίο είναι πιο απαίσιο- στη μέση το έχω αφήσει

Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη FaniFox
H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε στις 09:31, 12-09-08:

Λοιπόν...
Υπάρχει μια σειρά που ο ξένος τίτλος της είναι Weeds και το Filmnet το δείχνει με τον τίτλο "Δουλειές με Φούντες".
Δεν το έχω δει ποτέ, από φίλους όμως ακούω ότι έχει αυτό το "feeling" και συνδυάζει χιούμορ και δράμα (και ειρωνία και πολλά άλλα)...
Αν πετύχεις κάποιο επεισόδιο, δεν του ρίχνεις μια ματιά; Ίσως τελικά είναι αυτό που ψάχνεις.
Εγώ αγόρασα προς το παρόν το βιβλίο πάνω στο οποίο βασίζεται η σειρά.
Λέω πρώτα να το διαβάσω και μετά να την ξεκινήσω.
Άλλωστε, μετά τις 20/9 είμαι σε αναμονή για νέα επεισόδια τόσων πολλών σειρών που μου αρέσουν: Desperate Housewives, Lost, Prison Break (ήδη βλέπω τα πρώτα 3 επεισόδια), CSI (& τα 3), Boston Legal, Shark κα.
Τώρα που βλέπω τη λίστα, μάλλον είμαι Series Addicted!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 09:39, 12-09-08:

Ευχαριστώ αν και αυτόν τον καιρό έχω κολλήσει με το Grey's Anatomy, το θεωρώ καλύτερο και από το Sex and the City. Όταν το τελειώσω και αυτό, θα ξανακοιτάξω το θέμα για το επόμενο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 10:18, 12-09-08:

lol... αν πάντως σου άρεσε το "Sex and the city" βάλε στο "πρόγραμμα" να δεις μήπως σου αρέσει και το "Cashmere mafia"

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:20, 12-09-08:

Ναι, καλό και το Cashmere Mafia!
Άντε να ξαναξεκινήσει!!

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 14:14, 12-09-08:

Μισώ με πάθος το sex in the city. Κλισέ, μονομερές (εμείς είμαστε άψογες για όοοοολα φταίνει οι άνδρες), αμπελοφιλοσοφία και συγκαλυμμένος νεοπουριτανισμός ("κορίτσια αυτός ο ανώμαλος κάνει το ένα στο κρεβάτι, ο άλλος ο ανώμαλος μου ζήτησε αυτό!"). Τέλοσπάντων, μην επεκταθώ μιας και αμφιβάλλω αν συμμερίζεται κανείς την αποψή μου...

Για τέσσερις σεζόν (μέχρι τότε που βλεπόταν δηλαδή) είχα guilty pleasure το Desperate Housewives, ακριβώς επειδή συνδυάζει δράμα, χιούμορ, μυστήριο και κυλάει γρήγορα, ελαφρά και αβίαστα. Όσο για το Weeds, το δοκίμασα ως υποκατάστατο των νοικοκυρών αλλά δε μ'έπιασε και το άφησα στη μέση του πρώτου επεισοδίου (ναι, είναι λίγο αλλά δεν μπορώ να περιμένω πολύ μέχρι να μου κάνει κλικ, έχουμε και δουλειές).

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 14:37, 12-09-08:

Εμένα οι νοικοκυρές μου φαίνονται λίγο αχώνευτες πάντως...

Ειδικά αυτή η Τερι κάτι- είναι τόοοοσο εκνευριστική

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 14:40, 12-09-08:

Ναι και μένα μου την έσπαγε και αυτή και η Λογκόρια και πολλά πράγματα γενικώς. Αλλά κάθε φορά υπήρχε κάτι που με έκανε να θέλω να δω τι θα γίνει παρακάτω (και κάπως έτσι έφυγαν 80 επεισόδια)!

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 14:47, 12-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Obscura
Μισώ με πάθος το sex in the city. Κλισέ, μονομερές (εμείς είμαστε άψογες για όοοοολα φταίνει οι άνδρες), αμπελοφιλοσοφία και συγκαλυμμένος νεοπουριτανισμός ("κορίτσια αυτός ο ανώμαλος κάνει το ένα στο κρεβάτι, ο άλλος ο ανώμαλος μου ζήτησε αυτό!"). Τέλοσπάντων, μην επεκταθώ μιας και αμφιβάλλω αν συμμερίζεται κανείς την αποψή μου...

Για τέσσερις σεζόν (μέχρι τότε που βλεπόταν δηλαδή) είχα guilty pleasure το Desperate Housewives, ακριβώς επειδή συνδυάζει δράμα, χιούμορ, μυστήριο και κυλάει γρήγορα, ελαφρά και αβίαστα. Όσο για το Weeds, το δοκίμασα ως υποκατάστατο των νοικοκυρών αλλά δε μ'έπιασε και το άφησα στη μέση του πρώτου επεισοδίου (ναι, είναι λίγο αλλά δεν μπορώ να περιμένω πολύ μέχρι να μου κάνει κλικ, έχουμε και δουλειές).
Συμφωνώ σε όλα!

Δεν έχει χιούμορ.
Είναι αισχρό.
Το λατρεύω.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 14:49, 12-09-08:

Τις νοικοκυρές ή το sex in the city;

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 14:51, 12-09-08:

To sex and the city.

Eίναι μία απέραντη ηλιθιότητα, δεν έχω χάσει επεισόδιο

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 14:55, 12-09-08:

Χα! Κατάλαβα, είναι το δικό σου guilty pleasure Μα τί ρίχνουν μέσα;!

Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 22:17, 25-11-08:

μ αρέσει το sex and the city (η σειρα) έχει πολύ καλές ατάκες. η ταινία δεν μου πολυάρεσαι τόσο .. ψιλοξενέρωσα. ποιες άλλες σειρές βλέπετε?

Παράθεση

Dr No

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dr No
Ο Dr No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Dr No έγραψε στις 01:42, 14-01-09:

Ρε παιδια δεν το χω δει ποτε. Τι του βρισκετε αλήθεια;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • City and Guilds C1 - Από defit21
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Αγγλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-07-13 στις 14:33.
    • Ελληνική Sin City - Από anisixos
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-05-11 στις 02:07.
    • Sex and the City 2 (2010) - Από mindcircus
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-06-10 στις 14:42.
    • Sex and the city fans - Από Traveller
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-09-09 στις 22:06.
    • Sin City (2005) - Από weak and powerless
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-08-05 στις 18:34.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους