Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα ελαττώματα του άντρα

Ποιο είναι το χειρότερο ελάττωμα του άντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
Ψεύτης
7
18,42%
Τσιγκούνης
4
10,53%
Πνεύμα αντιλογίας
3
7,89%
Ατημέλητος
0
0%
Βωμολόχος
5
13,16%
Αναποφάσιστος
4
10,53%
Ασυνεπής
2
5,26%
Πολυλογάς
2
5,26%
Ξερόλας
5
13,16%
Μαμάκιας
6
15,79%

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 13:37, 05-01-14:

Ποια ειναι αυτά τα ελαττώματα του άντρα που σας κάνουν εξω φρενών;
Τι είναι αυτό που δεν ανεχεστε με τίποτα;
Απο την άλλη πλευρα λενε οτι "Κάνε τα ελαττώματα του να φαινονται προτερήματα..."
Μπορει να γινει αυτό για όλα τα ελαττώματα;

Ας συζητήσουμε λοιπόν εδώ για τα ελαττώματα του άντρα....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tickle
H Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H Tickle έγραψε στις 14:26, 05-01-14:

Γίνεται να αλλάξει η ψηφοφορία και να ψηφίζουμε 2-3 επιλογές ταυτόχρονα;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 16:12, 05-01-14:

Ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικο χαρακτηρα και επομενως δεν γινεται ολοι οι αντρες η ολες οι γυναικες να εχουν τα ιδια ελαττωματα. Ειναι απλα γενικευσεις

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 16:44, 05-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Nicole1987
Ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικο χαρακτηρα και επομενως δεν γινεται ολοι οι αντρες η ολες οι γυναικες να εχουν τα ιδια ελαττωματα. Ειναι απλα γενικευσεις
Νομίζω ότι το θέμα είναι αναφορικά με το ποιο ελάττωμα μας ενοχλεί περισσότερο σε κάποιον άνδρα. Δεν εξυπακούεται ότι τα παραπάνω τα έχουν όλοι.Τουλάχιστον έτσι το εξέλαβα εγώ

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 16:49, 05-01-14:

Ναι μαλλον ποιο γενικευμενο ειναι. Ποιο ελαττωμα σας ενοχλει περισσοτερο στους αντρες γενικα..

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 16:58, 05-01-14:

Η δειλία και η ψευτομαγκιά που χαρακτηρίζει κάποιους!Το να το παίζει ότι είναι ο ''ένας'' και δεν υπάρχει άλλος κανένας!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 18:47, 05-01-14:

Να το παίζει ΘΕΟΣ και να έχει υπερβολική αυτοπεποίθηση στον εαυτό του είτε πρόκεται για την εξωτερική του εμφάνιση είτε για τις απαράμιλλες ικανότητές του. Εν ολίγοις, αλαζονεία.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 19:30, 05-01-14:

αυτους που το παιζουν οτι τα ξερουν ολα ενω δεν ξερουν τιποτα στην ουσια
την υπερβολικη αυτοπεποιθηση οπως ηδη ειπαν
ουτε το μαμακιας αντεχω αλλα
απο τα χειροτερα ειναι αυτοι που αντι να δεχοντουν το ας πουμε ενα ελαττωμα τους η την αρνηση πανε να το φορτωσουν σε σενα το προβλημα-θεμα και το λανσαρουν στους αλλους οτι εσυ δεν εκανες σωστα κατι, οτι εσυ ειχες το προβλημα και καποιο ελαττωμα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tickle έγραψε στις 19:34, 05-01-14:

'Aντρας ξερόλας: ''Ας το αγάπη μου να σου δείξω εγώ πως να το φτιάξεις!'' [απο μια απλή κατασκεύη μέχρι φαγητό] Ακόμα και να μην έχει καν διαβάσει τις οδηγίες χρήσεως πχ θα σου πει ότι τις ξέρει απ'έξω και δεν θα σε αφήσει να κάνεις τίποτα μόνη σου.Ή ''Θα πάρουμε αυτό το φαγητό/ποτό/κτλ'' και δεν σ'αφήνει καν να δεις ποιές άλλες επιλογές έχεις.

Άντρας ψεύτης:'' Έλα αγάπη μου δεν θα έρθω για βραδινό, στο σινεμά, στην γιορτή σου[!] μου έτυχε κάτι έκτακτο'' και μετά τον βλέπεις να πίνει τσίπουρα, μπύρες κτλ με τους φίλους στην διπλανή γωνία γιατί εκεί έχει τους καλύτερους μεζέδες! Ή σου λέει πως σήμερα ειδικά έχεις φτιάξει το τέλειο φαγητό,γλυκό κτλ και δεν τρώει τίποτα ή σε κολακεύει για το τέλειο φόρεμα που πήρες και μετά σε θάβει στους φίλους του ότι πάχυνες, ντύνεσαι άκομψα, δεν έχεις στυλ κτλ

Άντρας μαμάκιας: ''Έλα μαμά ποια γραβάτα,παπούτσι,πουκάμισο να πάρω;'' [ας έχει γίνει 30 ετών ] ''Πώς το φτιάχνεις το γιουβέτσι γιατί η Τζένη δεν το πετυχαίνει καθόλου!'' Και να ακούς συνέχεια μέσα στη μέρα ''Να πάρω την μαμά μου να την ρωτήσω αυτή θα ξέρει!''

Αυτά τα τρια ελαττώματα δεν τα αντέχω προσωπικά καθόλου! Τα υπόλοιπα πχ τσιγκούνης που δεν δίνει ούτε ευρώ για μπουρμπουάρ έχω δει με τον καιρό να σταματάει.Όπως και ο ατημέλητος, ασυνεπής κτλ Για το μόνο που ακόμα έχω αμφιβολίες είναι ο πολυλογάς!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

unπαικτable

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη unπαικτable
Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 827 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε στις 20:01, 05-01-14:

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:03, 05-01-14:

Δεν είναι κανένας ίδιος, πολύ περίεργο και στερεοτυπικό θέμα.

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 21:38, 05-01-14:

Η ερωτηση πρεπει να ειναι, τι σας χαλαει περισσοτερο στον αντρα/στη γυναικα. Τωρα ειναι λες και υπαρχει ενα ειδος αντρα και ενα γυναικας που εχει ολα τα κουσουρια μαζεμενα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 22:06, 05-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Tickle
'

Άντρας μαμάκιας: ''Έλα μαμά ποια γραβάτα,παπούτσι,πουκάμισο να πάρω;'' [ας έχει γίνει 30 ετών ] ''Πώς το φτιάχνεις το γιουβέτσι γιατί η Τζένη δεν το πετυχαίνει καθόλου!'' Και να ακούς συνέχεια μέσα στη μέρα ''Να πάρω την μαμά μου να την ρωτήσω αυτή θα ξέρει!''
ωραια τα γεμιστα σου αλλα ...α σαν της μαμας μου δεν ειναι.... tragic

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 22:44, 05-01-14:

'Aντρας ξερόλας: ''Ας το αγάπη μου να σου δείξω εγώ πως να το φτιάξεις!'' [απο μια απλή κατασκεύη μέχρι φαγητό] Ακόμα και να μην έχει καν διαβάσει τις οδηγίες χρήσεως πχ θα σου πει ότι τις ξέρει απ'έξω και δεν θα σε αφήσει να κάνεις τίποτα μόνη σου.Ή ''Θα πάρουμε αυτό το φαγητό/ποτό/κτλ'' και δεν σ'αφήνει καν να δεις ποιές άλλες επιλογές έχεις.

Άντρας ψεύτης:'' Έλα αγάπη μου δεν θα έρθω για βραδινό, στο σινεμά, στην γιορτή σου[!] μου έτυχε κάτι έκτακτο'' και μετά τον βλέπεις να πίνει τσίπουρα, μπύρες κτλ με τους φίλους στην διπλανή γωνία γιατί εκεί έχει τους καλύτερους μεζέδες! Ή σου λέει πως σήμερα ειδικά έχεις φτιάξει το τέλειο φαγητό,γλυκό κτλ και δεν τρώει τίποτα ή σε κολακεύει για το τέλειο φόρεμα που πήρες και μετά σε θάβει στους φίλους του ότι πάχυνες, ντύνεσαι άκομψα, δεν έχεις στυλ κτλ

Αυτά τα τρια ελαττώματα δεν τα αντέχω προσωπικά καθόλου! Τα υπόλοιπα πχ τσιγκούνης που δεν δίνει ούτε ευρώ για μπουρμπουάρ έχω δει με τον καιρό να σταματάει.Όπως και ο ατημέλητος, ασυνεπής κτλ Για το μόνο που ακόμα έχω αμφιβολίες είναι ο πολυλογάς!
Συνεπώς ποιο είδος σ' αρέσει;

Παράθεση

fotini97 (Φωτεινή)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fotini97
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H fotini97 έγραψε στις 23:16, 05-01-14:

ψεύτης, πολυλογάς, πνεύμα αντιλογίας

Παράθεση

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blonde_angel
H blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H blonde_angel ~Επανάσταση; έγραψε στις 23:36, 05-01-14:

Για να μην μακρηγορήσω θα πω μόνο πως με ενοχλούν αυτοί που δεν κρατάνε τον λόγο τους, τις υποσχέσεις που δίνουν και που κρύβονται πίσω από μεγάλα λόγια και από έργα δεν...
Είναι ένα ελάττωμα που δεν μπορεί να γυρίσει σε προτέρημα, όπως επίσης πιστεύω πως είναι και αυτό που μπορεί να κάνει το μεγαλύτερο κακό σε μια γυναίκα σε σχέση με τα κάθε άλλο ελάττωμα που μπορεί να έχει ένας άντρας. Το θέμα είναι πως όταν οι γυναίκες (που δεν έχουμε εμπειρία) εντοπίζουμε ένα τέτοιο ελάττωμα σε έναν άντρα είναι αργά, γιατί ήδη μας έχει χαλάσει την ψυχολογία...

Δεν θα αναφερθώ σε κάποιο άλλο γιατί έχω ολοκληρωμένη άποψη μόνο για αυτό

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tickle έγραψε στις 11:16, 06-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Συνεπώς ποιο είδος σ' αρέσει;
Τι εννοείς είδος; πάντως υπο εξαφάνιση είστε κατα μια έννοια!
Πέρα απο την πλάκα δεν έχω στάνταρ πρότυπα απλά αυτά που είπα πιο πάνω με ενοχλούν σε ανθρώπους πόσο μάλλον στο συντροφό μου.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 11:24, 06-01-14:

Πώς ξέρεις ότι είμαστε υπό εξαφάνιση; Νομίζω ότι ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδική προσωπικότητα. Η επαγωγική μέθοδος δεν είναι για τη ζωή. Πιστεύω ότι πριν βιαστούμε να κρίνουμε κάποια κατάσταση ή κάποιο άνθρωπο πρέπει να αναλογιζόμαστε τη δική μας θέση: τι κάναμε εμείς από τη δική μας πλευρά. Το ανευθυνοϋπεύθυνο ύφος "φταίνε πάντα οι άλλοι", "φταίνε πάντα οι άντρες", "φταίνε πάντα οι μανάδες των αντρών", "φταίνε πάντα οι κοπέλες",...κλπ δεν νομίζω ότι οδηγεί κάπου.

Παράθεση

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tickle έγραψε στις 11:34, 06-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Πώς ξέρεις ότι είμαστε υπό εξαφάνιση; Νομίζω ότι ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδική προσωπικότητα. Η επαγωγική μέθοδος δεν είναι για τη ζωή. Πιστεύω ότι πριν βιαστούμε να κρίνουμε κάποια κατάσταση ή κάποιο άνθρωπο πρέπει να αναλογιζόμαστε τη δική μας θέση: τι κάναμε εμείς από τη δική μας πλευρά. Το ανευθυνοϋπεύθυνο ύφος "φταίνε πάντα οι άλλοι", "φταίνε πάντα οι άντρες", "φταίνε πάντα οι μανάδες των αντρών", "φταίνε πάντα οι κοπέλες",...κλπ δεν νομίζω ότι οδηγεί κάπου.
Άντρες πάντως ''εντάξει'' λίγους έχω συναντήσει[και δεν έχω μείνει σε μια μόνο πόλη ή δεν έχω μικρό φιλικό/συγγενικό περιβάλλον για να πεις ότι έχω λίγες εμπειρίες , αλλά τώρα ξεφεύγουμε απο το θέμα νομίζω] Πάντως αν ο άλλος έχει μεγαλώσει με αυτά τα τρια ελλατώματα ό,τι και να κάνεις εσύ πχ στα 25 που θα τα φτιάξετε δεν αλλάζει με τίποτα ας είσαι και η τέλεια γυναίκα[υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις αλλά λίγες!]

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 14:46, 06-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από blonde_angel
Για να μην μακρηγορήσω θα πω μόνο πως με ενοχλούν αυτοί που δεν κρατάνε τον λόγο τους, τις υποσχέσεις που δίνουν και που κρύβονται πίσω από μεγάλα λόγια και από έργα δεν...
Είναι ένα ελάττωμα που δεν μπορεί να γυρίσει σε προτέρημα, όπως επίσης πιστεύω πως είναι και αυτό που μπορεί να κάνει το μεγαλύτερο κακό σε μια γυναίκα σε σχέση με τα κάθε άλλο ελάττωμα που μπορεί να έχει ένας άντρας. Το θέμα είναι πως όταν οι γυναίκες (που δεν έχουμε εμπειρία) εντοπίζουμε ένα τέτοιο ελάττωμα σε έναν άντρα είναι αργά, γιατί ήδη μας έχει χαλάσει την ψυχολογία...

Δεν θα αναφερθώ σε κάποιο άλλο γιατί έχω ολοκληρωμένη άποψη μόνο για αυτό
Είναι αυτό που λέμε'' Όλο λάδι λάδι και από τηγανίτα τίποτα''.
Εμένα μου τη σπάει όταν το παίζουν κάποιοι και όταν έρθει η στιγμή να αποδείξουν τη γενναιότητα και τη μαγκιά τους κάνουν πίσω και βρίσκουν μια δικαιολογία πάντα για να καλυφθούν και πάλι από την αρχή!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 14:53, 06-01-14:

Οι μάγκες δεν υπάρχουν ποια τους πάτησε το τρένο λέει ένα λαικό άσμα...Εκτός αυτού τι περιμένετε ακριβώς να προτάξει ο άλλος τα στήθη του και να παίξει μπουνιές για πάρτη σας? Πώς το καταλαβαίνετε το θάρρος?

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 15:36, 06-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Metal_Lover
Οι μάγκες δεν υπάρχουν ποια τους πάτησε το τρένο λέει ένα λαικό άσμα...Εκτός αυτού τι περιμένετε ακριβώς να προτάξει ο άλλος τα στήθη του και να παίξει μπουνιές για πάρτη σας? Πώς το καταλαβαίνετε το θάρρος?
Μεταφορικά η γενναιότητα και το θάρρος.
Επειδή έχει τύχει να βρεθώ και σε γυναικείες και σε αντρικές παρέες έχω παρατηρήσει πως πλέον δεν υπάρχει κάποια διαφορά όσων αφορά πχ για τη πρώτη κίνηση για γνωριμία.Εμείς οι γυναίκες πάντα περιμένουμε τον άντρα ή το αγόρι να κάνει τη πρώτη κίνηση και οι άντρες φοβούνται να κάνουν τη πρώτη κίνηση γιατί διστάζουν και νομίζουν πως θα φάνε ''ήττα''.
Έχει τύχει να να παροτρύνω αγόρι να κεράσει ποτό σε κοπέλα που ήθελε να γνωρίσει και αυτός να διστάζει...μέχρι και το να πάω και να της μιλήσω εγώ η ίδια σκέφτηκα!Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πλέον οι άντρες (όχι όλοι σίγουρα) φοβούνται... Πολλοί μπορεί να καυχιούνται ότι πχ ρίχνουν πολλές γυναίκες και το έχουν γενικά σε αυτό το τομέα αλλά όταν καλούνται να λάβουν δράση κάνουν πίσω!Αυτό εννοώ ως δειλία και έλλειψη θάρρους.Βέβαια είναι ένα παράδειγμα αυτό που ανέφερα και φυσικά δεν ισχύει για όλους..υπάρχει και το άλλο άκρο!

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 15:43, 06-01-14:

Δεν διαφωνώ ότι οι άντρες έχουν κοτέψεις αλλά και μερικές έχουν γίνει λυσάρες. Δηλαδή οκ φλέρταρε αλλά μην μου αναιρείς το ρόλο ξενερώνω...

Οι άντρες που λένε πολλά παραδοσιακά έχουν κάνει ελάχιστα. Τα σιγανά ποταμάκια κρύβουν τη δύναμη

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins έγραψε στις 16:40, 06-01-14:

εγω προσωπικα θα ελεγα οτι οσο πιο μαγκας το παιζει τοσο πιο μουφα και μαπα το καρπουζι βγαινει...δεν ειναι τυχαιο το οπου ακους πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι...

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

O Klaus έγραψε στις 17:07, 06-01-14:

Ο άντρας πάντα θα δείξει υπεροχή ιδιαίτερα ανάμεσα σε άλλα αρσενικά έχοντας το σύνδρομο της αγέλης. Απλά υπάρχει ένα όριο σε όλη αυτή την ιστορία. Αυτός που καυχιέται όπου σταθεί και όπου βρεθεί στην πραγματικότητα χαρακτηρίζεται από χαμηλή αυτοπεποίθηση, εξού και το ρητό που ανέφερες...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 18:53, 06-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Στο διάολο πάμε
Επειδή έχει τύχει να βρεθώ και σε γυναικείες και σε αντρικές παρέες έχω παρατηρήσει πως πλέον δεν υπάρχει κάποια διαφορά όσων αφορά πχ για τη πρώτη κίνηση για γνωριμία.Εμείς οι γυναίκες πάντα περιμένουμε τον άντρα ή το αγόρι να κάνει τη πρώτη κίνηση και οι άντρες φοβούνται να κάνουν τη πρώτη κίνηση γιατί διστάζουν και νομίζουν πως θα φάνε ''ήττα''.
Έχει τύχει να να παροτρύνω αγόρι να κεράσει ποτό σε κοπέλα που ήθελε να γνωρίσει και αυτός να διστάζει...μέχρι και το να πάω και να της μιλήσω εγώ η ίδια σκέφτηκα!Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πλέον οι άντρες (όχι όλοι σίγουρα) φοβούνται... Πολλοί μπορεί να καυχιούνται ότι πχ ρίχνουν πολλές γυναίκες και το έχουν γενικά σε αυτό το τομέα αλλά όταν καλούνται να λάβουν δράση κάνουν πίσω!Αυτό εννοώ ως δειλία και έλλειψη θάρρους.Βέβαια είναι ένα παράδειγμα αυτό που ανέφερα και φυσικά δεν ισχύει για όλους..υπάρχει και το άλλο άκρο!
οσο λιγοτερα κανει καποιος τοσο περισσοτερα λεει..
οποτε οταν ακουτε πολλα κοκορεματα απο ανδρα μαπα το καρπουζι..

αλλα οι γυναικες τραβιουνται απο ωραιους πονηρακηδες λογαδες και κλαινε μετα αφου δουνε το δειλο λαμογιο απο πισω

,οποια δεν εχει μυαλο εχει δακρυα..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 07:56, 07-01-14:

Ο άντρας πάντα θα δείξει υπεροχή ιδιαίτερα ανάμεσα σε άλλα αρσενικά έχοντας το σύνδρομο της αγέλης.
στην πραξη ομως,,οχι στα λογια..

ο αρχηγος φαινεται μονος του,,δεν το λεει..

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

O Klaus έγραψε στις 11:38, 07-01-14:

Στην παρέα το λέει μεταξύ μας μιλάμε. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην καμαρώσει για το πόσο μεγάλο ψάρι έπιασε πόσο μεγάλες ρόδες έχει το αμάξι του και τοσα άλλα μεγάλα πράγματα που έχει. Το κάνουμε θέλουμε δεν θέλουμε.

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 17:58, 07-01-14:

ok να το δεχτούμε. Αυτοί που δεν μιλάτε(εννοώ φλιαρείτε) είστε υπέροχοι( και δεν κοροϊδεύω, σοβαρά το λέω)...Μα πώς να το καταλάβουμε αν δεν μας το δείξετε κάπως;; Άαααααααααααντεεεε

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

O Klaus έγραψε στις 18:52, 07-01-14:

Αυτοί που δεν μιλάνε είναι αντικοινωνικοί. Παν μέτρον άριστον... Μιλάμε για εντός αντρικής παρέας και στο ευρύτερο σύνολο...

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 20:10, 07-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Στο διάολο πάμε
Και αφού τόσο πολύ ήθελε να τον γνωρίσει η κοπέλα γιατί δε πήγαινε εκείνη να του μιλήσει αντί να κάνει τη πάπια ιδιαίτερα αφού έβλεπε ότι ο άλλος διστάζει? Ακόμη δεν έχει καταλάβει γιατί ο άντρας πρέπει σόι και καλά να κάνει τη πρώτη κίνηση, ένας που διστάζει θεωρήται αυτομάτως δειλός ενώ μια γυναίκα που διστάζει είναι απλά γυναίκα how fair.

Όσο για τα αντρικά ελαττώματα το χειρότερο μακράν είναι το μαμακισμός. Εάν ο άντρας είναι μεγαλωμένος μαμάκιας δε πρόκειται να ξεκολλήσει ποτέ και πάντα θα συγκρίνει τη γυναίκα του με τη μάνα του.

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 21:31, 07-01-14:

Τα ελαττώματα του άντρα
Πήρε το μήλο απο την Εύα!

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 13:37, 11-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Να το παίζει ΘΕΟΣ και να έχει υπερβολική αυτοπεποίθηση στον εαυτό του είτε πρόκεται για την εξωτερική του εμφάνιση είτε για τις απαράμιλλες ικανότητές του. Εν ολίγοις, αλαζονεία.
Θα συμφωνήσω απόλυτα. Σε φάση είμαι το κέντρο της γης
Και να ναι μαλάκας δεεεεεεν παλεύεται

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 13:46, 11-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Θα συμφωνήσω απόλυτα. Σε φάση είμαι το κέντρο της γης
Και να ναι μαλάκας δεεεεεεν παλεύεται
Να προσθέσω επίσης στα ελαττώματα το να λέει και να λέει και να λέειιιι, αλλά στο τέλος να μην κάνει τίποτα. Res, non verba έλεγαν οι Λατίνοι ή όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι "μύθων τε ῥητὴρ ἔργων τὲ πρηκτήρ".

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 13:50, 11-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Να προσθέσω επίσης στα ελαττώματα το να λέει και να λέει και να λέειιιι, αλλά στο τέλος να μην κάνει τίποτα. Res, non verba έλεγαν οι Λατίνοι ή όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι "μύθων τε ῥητὴρ ἔργων τὲ πρηκτήρ".
Τα είπε όλα η θεωρητική δεν έχω να προσθέσω κάτι.

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 13:58, 12-01-14:

μαμακιας να μην ειναι φιλε ή κλαρινογαμπρος και τετοια φαση

Παράθεση

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tickle έγραψε στις 19:59, 12-01-14:

Γίνεται αντί για πολυλογάς να βάλετε το λιγομίλητος;;
Ειδικά όταν θέλουμε να μας πουν πως νιώθουν για εμας ή έστω ένα ''σ'αγαπώ'' , ας έχεις και χρόνια μαζί του και χωρίς να το ζητάς σε άκαιρες στιγμές, οι πιο πολλοί ''κολλάνε''. Έχω άδικο;;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 20:16, 12-01-14:

αυτο ειναι φυσικο ανδρικο...οσο πιο ανδρας ειναι καποιος για να το πουμε ωμα τοσο λιγοτερο μιλαει..

το απολυτο ανδρικο μυαλο,ειναι το αυτιστικο ή οι ιδιοφυιες που παλι μιλανε λιγο.
σχετικα με τις γυναικες παντα

εναν ανδρα υπομονετικο ακροατη να θελετε..
θελετε πρωτα να σας αγαπαει ή να σας λεει σαγαπω?
δηλαδη να σας μπλαμπλαδιαζει και ειστε οκ,,και ας μη νοιαζεται για εσας ουσιαστικα μεσα του και εχει αλλες 10 γκομενες?

θελετε πραξη ή λογια?γιατι οσο περισσοτερο αγαπας τοσο περισσοτερο δυσκολευεσαι να το εκφρασεις..με τα λογια,αλλα με πραξεις,,ας ειστε γυναικες να το καταλαβετε απο τα ματια και την εκφραση

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 12-01-14 στις 20:20.
Παράθεση

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tickle έγραψε στις 20:31, 12-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
αυτο ειναι φυσικο ανδρικο...οσο πιο ανδρας ειναι καποιος για να το πουμε ωμα τοσο λιγοτερο μιλαει..

το απολυτο ανδρικο μυαλο,ειναι το αυτιστικο ή οι ιδιοφυιες που παλι μιλανε λιγο.

εναν ανδρα υπομονετικο ακροατη να θελετε..
θελετε πρωτα να σας αγαπαει ή να σας λεει σαγαπω?
δηλαδη να σας μπλαμπλαδιαζει και ειστε οκ,,και ας μη νοιαζεται για εσας ουσιαστικα μεσα του και εχει αλλες 10 γκομενες?

θελετε πραξη ή λογια?γιατι οσο περισσοτερο αγαπας τοσο περισσοτερο δυσκολευεσαι να το εκφρασεις..με τα λογια,αλλα με πραξεις,,ας ειστε γυναικες να το καταλαβετε απο τα ματια και την εκφραση
Δηλαδή δεν γίνεται να υπάρχει ένας που να λέει ''σ'αγαπώ'' και να αγαπάει στα αλήθεια και να το δείχνει με λόγια και με πράξεις;; Είπαμε να μας το δείχνει, αν είναι κάθε φορά να παίζουμε ''κρυφτό'' για το τι νιώθει..νυχτώσαμε! Μετά εμεις θα κάνουμε σενάρια με το μυαλό μας και εσείς θα κοιμάστε ήρεμοι! Εσείς δηλαδή πάντα καταλαβαίνετε απο μια έκφραση τι θέλει να πει μια γυναίκα/άντρα;;

ΥΓΔηλαδή οι γυναίκες που μιλάνε λίγο ανδροφέρνουν;;

Παράθεση

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Demlogic
Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 596 μηνύματα.

O Demlogic λ έγραψε στις 20:34, 12-01-14:

Τι σου λεει οτι ολοι οι αντρες εχουν τα ιδια ελαττώματα;
Με την λογική του: Όλοι οι νέγροι εχουν τα ίδια ελαττώματα, όλοι οι αλβανοί έχουν τα ίδια ελαττώματα, όλοι οι εβραίοι έχουν τα ίδια ελαττώματα; Όλες οι γυναίκες έχουν τα ίδια ελαττώματα;

Αχ αχ, τι να σας κάνω, δε θα ωριμάσετε ποτέ.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 20:39, 12-01-14:

Women talk three times as much as men, says study

Read more: http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...#ixzz2qD80OyxZ
Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook

The book - written by a female psychiatrist - says that inherent differences between the male and female brain explain why women are naturally more talkative than men.
In The Female Mind, Dr Luan Brizendine says women devote more brain cells to talking than men.
And, if that wasn't enough, the simple act of talking triggers a flood of brain chemicals which give women a rush similar to that felt by heroin addicts when they get a high.
Dr Brizendine, a self-proclaimed feminist, says the differences can be traced back to the womb, where the sex hormone testosterone moulds the developing male brain.
The areas responsible for communication, emotion and memory are all pared back the unborn baby boy.
The result is that boys - and men - chat less than their female counterparts and struggle to express their emotions to the same extent.
"Women have an eight-lane superhighway for processing emotion, while men have a small country road," said Dr Brizendine, who runs a female "mood and hormone" clinic in San Francisco.
There are, however, advantages to being the strong, silent type. Dr Brizendine explains that testosterone also reduces the size of the section of the brain involved in hearing - allowing men to become "deaf" to the most logical of arguments put forward by their wives and girlfriends.

Read more: http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...#ixzz2qD8CDfIx

οταν μιλας πολυ δεν πραττεις,,οπου δινεις ενεργεια χανεις απο αλλου..απλο ειναι

αλλαζειο τροπος εκφρασης..ο ανδρας με πραξεις,,η γυναικα με λογια

για να πει ο ανδρας σαγαπω,,ας πουμε για μενα πχ,,θα πρεπει να νιωθει πολυ αγαπη..και να τον πλημμυρίζει..

προσωπικα δεν εκφραζομαι ευκολα με τα λογια και σκαω..τα εχω περασει.

ναι

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 12-01-14 στις 20:45.
Παράθεση

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tickle έγραψε στις 21:58, 12-01-14:

Women talk three times as much as men, says study

Read more: http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...#ixzz2qD80OyxZ

οταν μιλας πολυ δεν πραττεις,,οπου δινεις ενεργεια χανεις απο αλλου..απλο ειναι

αλλαζειο τροπος εκφρασης..ο ανδρας με πραξεις,,η γυναικα με λογια

για να πει ο ανδρας σαγαπω,,ας πουμε για μενα πχ,,θα πρεπει να νιωθει πολυ αγαπη..και να τον πλημμυρίζει..

προσωπικα δεν εκφραζομαι ευκολα με τα λογια και σκαω..τα εχω περασει.

ναι
Δηλαδή το πολυλογάς που έβαλαν στη εδώ δημοσκόπηση είναι ουτοπικό για σένα;;
Δεν είπα να μιλάει πολύ αλλά να μην πάμε στο άλλο άκρο που για να πει τι νιώθει αρχίζει να συλλαβίζει σαν τα πρωτάκια του δημοτικού .Ωραιο είναι που και που να μιλάει κι αυτός, αν κολλάει να κάνει πρόβες στον καθρέπτη! [σε πολλούς πιάνει πάντως!] Και βεβαία να υπάρχει πολύ αγάπη δεν είπα στο πρώτο κιόλας ραντεβού να πει ''σ'αγαπώ'' γιατί και η ίδια η κοπέλα δεν το θέλει.
Ααα, δηλαδή αυτά που λένε ότι οι γυναίκες φτιάχνουν φαγητά ή χίλια δυο άλλα πράγματα για να δείξουν την αγάπη τους δεν ισχύει;; Δεν συμφωνώ με το ότι οι γυναίκες εκδηλώνουν την αγάπη μόνο τα λόγια..

υγ δηλαδή επειδή μιλάς λίγο σαν γυναίκα θα αρχίσεις να φέρεσαι και σαν άντρας ή θα βγάλεις κανένα μούσι;;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:13, 12-01-14:

υγ δηλαδή επειδή μιλάς λίγο σαν γυναίκα θα αρχίσεις να φέρεσαι και σαν άντρας ή θα βγάλεις κανένα μούσι;;
δεν το πιασα,,μιλαω σαν γυναικα?

Παράθεση

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tickle έγραψε στις 15:19, 13-01-14:

δεν το πιασα,,μιλαω σαν γυναικα?
Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι..

υγ δηλαδή επειδή μιλάς λίγο σαν γυναίκα [γενικά μιλούσα για τις λιγομίλητες γυναίκες] θα αρχίσεις να φέρεσαι και σαν άντρας ή θα βγάλεις κανένα μούσι;;

Δεν ήξερα ότι θα μπερδευτούμε έτσι που δεν έβαλα παραθέσεις!Σόρι δεν θα ξαναγίνει, ελπίζω τουλάχιστον τώρα να λύθηκε η παρεξήγηση!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 18:03, 13-01-14:

α,,οχι,,καταλαβα..

απλα οι θηλυκες ορμονες καιο εγκεφαλος δινει και εντονη γλωσσα και μπλα μπλα στη γυναικα

οχι αν για καποιο καιρο εισαι down οτι θα βγαλεις μουσι..μουστακι μπορει

εγ γεννετης πως εισαι ειναι το θεμα..

Παράθεση

TURNLEFT

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TURNLEFT
Ο TURNLEFT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O TURNLEFT έγραψε στις 15:51, 16-01-14:

Να,εδώ συμφωνούμε.Ένας άντρας,όσο άνετα αισθάνεται σε μία παρέα,τόσο το λιγότερ μιλάει.Μία γυναίκα,όσο άνετα αισθάνεται σε μία παρέα,τόσο περισσότερο μιλάει και όσο άβολα αισθάνεται σε μία παρέα τόσο το λιγότερο.
Στο πρώτο ραντεβού ας πούμε,ο άντρας δεν βάζει γλώσσα μέσα του και η γυναίκα είναι πιο μαζεμένη.Στο 10ο,ο άντρας δεν είναι απιθανό να μην πει πάνω απο 20 λέξεις,και όχι γιατί δεν περνάει καλά,ίσα ίσα. Δεν το έχω διαβάσε ικάπου κ δεν λέω οτι ισχύει πάντα,αλλά αυτό έχω παρατηρήσει κ με εμένα κ με άλλους/άλλες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 16-01-14 στις 17:54. Αιτία: επεξεργασία παράθεσης
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:26, 16-01-14:

Σε καμία περίπτωση δεν υπάρχουν κοινά ελαττώματα στους άντρες και τις γυναίκες. Ο κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός.
Εμένα κάτι που με ενοχλεί από όσα βλέπω γύρω μου, είναι οι άντρες που είναι βαρύ πεπόνι.
Γενικά μου αρέσει ο άλλος να είναι κοινωνικός, ευχάριστος. Να μην του βγάζεις τα λόγια με το τσιγγέλι..

Παράθεση

Maro92

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Maro92
H Maro92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Maro92 ποτέ μην λες ποτέ! έγραψε στις 13:53, 17-01-14:

παιδιά δεν υπάρχουν χειρότεροι από τους μαμάκιδες... Δεν διορθώνονται με τίποτα και είναι τραγικοί γενικά και το χειρότερο είναι ότι δεν θα εξαφανιστούν ποτέ όσο υπάρχουν μερικές καταπιεστικές υπερβολικές και μισότρελες Ελληνίδες μητέρες που δεν αφήνουν τα αγόρια τους να μεγαλώσουν (χωρίς να γενικεύω βέβαια γιατί οι Ελληνίδες μάνες είναι από τις πιο στοργικές ΄μανάδες στον κόσμο)

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 22:18, 20-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Και αφού τόσο πολύ ήθελε να τον γνωρίσει η κοπέλα γιατί δε πήγαινε εκείνη να του μιλήσει αντί να κάνει τη πάπια ιδιαίτερα αφού έβλεπε ότι ο άλλος διστάζει? Ακόμη δεν έχει καταλάβει γιατί ο άντρας πρέπει σόι και καλά να κάνει τη πρώτη κίνηση, ένας που διστάζει θεωρήται αυτομάτως δειλός ενώ μια γυναίκα που διστάζει είναι απλά γυναίκα how fair.
Γιατί πολύ απλά η κοπέλα δεν το ήξερε! Είχε αρκεστεί στο να την κοιτάει μόνο και τέρμα!
Για να γίνει το πρώτο βήμα μερικές φορές χρειάζεται να το γνωρίζουν και οι 2 πλευρές. Αν η κοπέλα δεν το ξέρει και δεν της το έδωσε να το καταλάβει...γιατί να φταίει!;
Άλλωστε η γυναίκα είναι αυτή που στην ουσία δίνει το πράσινο φως και κάνει τη πρώτη κίνηση. Ένα χαμόγελο αρκεί για να καταλάβεις ότι κάτι παίζει και η προσπάθεια σου θα έχει αποτέλεσμα...(έσυ που είσαι άντρας!). Σκεφτείτε το έτσι είναι... παιρνεις το πράσινο φως και ορμάς...το θέμα είναι ''ορμάς'' τελικά σε περίπτωση που πάρεις το μήνυμα ;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:53, 21-01-14:

παιδιά δεν υπάρχουν χειρότεροι από τους μαμάκιδες...
υπαρχουν,,οι χαρτοπαικτες,αυτοι που δερνουν..αυτοι που πανε με 100 γυναικες
αυτοι που εξαπατουν διαρκως

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους