Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,037 μέλη και 2,416,706 μηνύματα σε 75,375 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 563 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα ελαττώματα του άντρα

Ποιο είναι το χειρότερο ελάττωμα του άντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
Ψεύτης
7
18,42%
Τσιγκούνης
4
10,53%
Πνεύμα αντιλογίας
3
7,89%
Ατημέλητος
0
0%
Βωμολόχος
5
13,16%
Αναποφάσιστος
4
10,53%
Ασυνεπής
2
5,26%
Πολυλογάς
2
5,26%
Ξερόλας
5
13,16%
Μαμάκιας
6
15,79%

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,743 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 13:37, 05-01-14:

Ποια ειναι αυτά τα ελαττώματα του άντρα που σας κάνουν εξω φρενών;
Τι είναι αυτό που δεν ανεχεστε με τίποτα;
Απο την άλλη πλευρα λενε οτι "Κάνε τα ελαττώματα του να φαινονται προτερήματα..."
Μπορει να γινει αυτό για όλα τα ελαττώματα;

Ας συζητήσουμε λοιπόν εδώ για τα ελαττώματα του άντρα....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H Tickle έγραψε: στις 14:26, 05-01-14:

Γίνεται να αλλάξει η ψηφοφορία και να ψηφίζουμε 2-3 επιλογές ταυτόχρονα;;
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε: στις 16:12, 05-01-14:

Ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικο χαρακτηρα και επομενως δεν γινεται ολοι οι αντρες η ολες οι γυναικες να εχουν τα ιδια ελαττωματα. Ειναι απλα γενικευσεις
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε: στις 16:44, 05-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Nicole1987
Ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικο χαρακτηρα και επομενως δεν γινεται ολοι οι αντρες η ολες οι γυναικες να εχουν τα ιδια ελαττωματα. Ειναι απλα γενικευσεις
Νομίζω ότι το θέμα είναι αναφορικά με το ποιο ελάττωμα μας ενοχλεί περισσότερο σε κάποιον άνδρα. Δεν εξυπακούεται ότι τα παραπάνω τα έχουν όλοι.Τουλάχιστον έτσι το εξέλαβα εγώ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε: στις 16:49, 05-01-14:

Ναι μαλλον ποιο γενικευμενο ειναι. Ποιο ελαττωμα σας ενοχλει περισσοτερο στους αντρες γενικα..
Παράθεση

edweimaste

Διάσημο Μέλος

H edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 721 μηνύματα.

H edweimaste έγραψε: στις 16:58, 05-01-14:

Η δειλία και η ψευτομαγκιά που χαρακτηρίζει κάποιους!Το να το παίζει ότι είναι ο ''ένας'' και δεν υπάρχει άλλος κανένας!
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,753 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε: στις 18:47, 05-01-14:

Να το παίζει ΘΕΟΣ και να έχει υπερβολική αυτοπεποίθηση στον εαυτό του είτε πρόκεται για την εξωτερική του εμφάνιση είτε για τις απαράμιλλες ικανότητές του. Εν ολίγοις, αλαζονεία.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε: στις 19:30, 05-01-14:

αυτους που το παιζουν οτι τα ξερουν ολα ενω δεν ξερουν τιποτα στην ουσια
την υπερβολικη αυτοπεποιθηση οπως ηδη ειπαν
ουτε το μαμακιας αντεχω αλλα
απο τα χειροτερα ειναι αυτοι που αντι να δεχοντουν το ας πουμε ενα ελαττωμα τους η την αρνηση πανε να το φορτωσουν σε σενα το προβλημα-θεμα και το λανσαρουν στους αλλους οτι εσυ δεν εκανες σωστα κατι, οτι εσυ ειχες το προβλημα και καποιο ελαττωμα
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tickle έγραψε: στις 19:34, 05-01-14:

'Aντρας ξερόλας: ''Ας το αγάπη μου να σου δείξω εγώ πως να το φτιάξεις!'' [απο μια απλή κατασκεύη μέχρι φαγητό] Ακόμα και να μην έχει καν διαβάσει τις οδηγίες χρήσεως πχ θα σου πει ότι τις ξέρει απ'έξω και δεν θα σε αφήσει να κάνεις τίποτα μόνη σου.Ή ''Θα πάρουμε αυτό το φαγητό/ποτό/κτλ'' και δεν σ'αφήνει καν να δεις ποιές άλλες επιλογές έχεις.

Άντρας ψεύτης:'' Έλα αγάπη μου δεν θα έρθω για βραδινό, στο σινεμά, στην γιορτή σου[!] μου έτυχε κάτι έκτακτο'' και μετά τον βλέπεις να πίνει τσίπουρα, μπύρες κτλ με τους φίλους στην διπλανή γωνία γιατί εκεί έχει τους καλύτερους μεζέδες! Ή σου λέει πως σήμερα ειδικά έχεις φτιάξει το τέλειο φαγητό,γλυκό κτλ και δεν τρώει τίποτα ή σε κολακεύει για το τέλειο φόρεμα που πήρες και μετά σε θάβει στους φίλους του ότι πάχυνες, ντύνεσαι άκομψα, δεν έχεις στυλ κτλ

Άντρας μαμάκιας: ''Έλα μαμά ποια γραβάτα,παπούτσι,πουκάμισο να πάρω;'' [ας έχει γίνει 30 ετών ] ''Πώς το φτιάχνεις το γιουβέτσι γιατί η Τζένη δεν το πετυχαίνει καθόλου!'' Και να ακούς συνέχεια μέσα στη μέρα ''Να πάρω την μαμά μου να την ρωτήσω αυτή θα ξέρει!''

Αυτά τα τρια ελαττώματα δεν τα αντέχω προσωπικά καθόλου! Τα υπόλοιπα πχ τσιγκούνης που δεν δίνει ούτε ευρώ για μπουρμπουάρ έχω δει με τον καιρό να σταματάει.Όπως και ο ατημέλητος, ασυνεπής κτλ Για το μόνο που ακόμα έχω αμφιβολίες είναι ο πολυλογάς!
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

unπαικτable

Διάσημο Μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 828 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε: στις 20:01, 05-01-14:

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,825 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 20:03, 05-01-14:

Δεν είναι κανένας ίδιος, πολύ περίεργο και στερεοτυπικό θέμα.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,024 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 21:38, 05-01-14:

Η ερωτηση πρεπει να ειναι, τι σας χαλαει περισσοτερο στον αντρα/στη γυναικα. Τωρα ειναι λες και υπαρχει ενα ειδος αντρα και ενα γυναικας που εχει ολα τα κουσουρια μαζεμενα...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε: στις 22:06, 05-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Tickle
'

Άντρας μαμάκιας: ''Έλα μαμά ποια γραβάτα,παπούτσι,πουκάμισο να πάρω;'' [ας έχει γίνει 30 ετών ] ''Πώς το φτιάχνεις το γιουβέτσι γιατί η Τζένη δεν το πετυχαίνει καθόλου!'' Και να ακούς συνέχεια μέσα στη μέρα ''Να πάρω την μαμά μου να την ρωτήσω αυτή θα ξέρει!''
ωραια τα γεμιστα σου αλλα ...α σαν της μαμας μου δεν ειναι.... tragic
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,137 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 22:44, 05-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Tickle
'Aντρας ξερόλας: ''Ας το αγάπη μου να σου δείξω εγώ πως να το φτιάξεις!'' [απο μια απλή κατασκεύη μέχρι φαγητό] Ακόμα και να μην έχει καν διαβάσει τις οδηγίες χρήσεως πχ θα σου πει ότι τις ξέρει απ'έξω και δεν θα σε αφήσει να κάνεις τίποτα μόνη σου.Ή ''Θα πάρουμε αυτό το φαγητό/ποτό/κτλ'' και δεν σ'αφήνει καν να δεις ποιές άλλες επιλογές έχεις.

Άντρας ψεύτης:'' Έλα αγάπη μου δεν θα έρθω για βραδινό, στο σινεμά, στην γιορτή σου[!] μου έτυχε κάτι έκτακτο'' και μετά τον βλέπεις να πίνει τσίπουρα, μπύρες κτλ με τους φίλους στην διπλανή γωνία γιατί εκεί έχει τους καλύτερους μεζέδες! Ή σου λέει πως σήμερα ειδικά έχεις φτιάξει το τέλειο φαγητό,γλυκό κτλ και δεν τρώει τίποτα ή σε κολακεύει για το τέλειο φόρεμα που πήρες και μετά σε θάβει στους φίλους του ότι πάχυνες, ντύνεσαι άκομψα, δεν έχεις στυλ κτλ

Αυτά τα τρια ελαττώματα δεν τα αντέχω προσωπικά καθόλου! Τα υπόλοιπα πχ τσιγκούνης που δεν δίνει ούτε ευρώ για μπουρμπουάρ έχω δει με τον καιρό να σταματάει.Όπως και ο ατημέλητος, ασυνεπής κτλ Για το μόνο που ακόμα έχω αμφιβολίες είναι ο πολυλογάς!
Συνεπώς ποιο είδος σ' αρέσει;
Παράθεση

fotini97 (Φωτεινή)

Νεοφερμένος

H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H fotini97 έγραψε: στις 23:16, 05-01-14:

ψεύτης, πολυλογάς, πνεύμα αντιλογίας
Παράθεση

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H blonde_angel ~Επανάσταση; έγραψε: στις 23:36, 05-01-14:

Για να μην μακρηγορήσω θα πω μόνο πως με ενοχλούν αυτοί που δεν κρατάνε τον λόγο τους, τις υποσχέσεις που δίνουν και που κρύβονται πίσω από μεγάλα λόγια και από έργα δεν...
Είναι ένα ελάττωμα που δεν μπορεί να γυρίσει σε προτέρημα, όπως επίσης πιστεύω πως είναι και αυτό που μπορεί να κάνει το μεγαλύτερο κακό σε μια γυναίκα σε σχέση με τα κάθε άλλο ελάττωμα που μπορεί να έχει ένας άντρας. Το θέμα είναι πως όταν οι γυναίκες (που δεν έχουμε εμπειρία) εντοπίζουμε ένα τέτοιο ελάττωμα σε έναν άντρα είναι αργά, γιατί ήδη μας έχει χαλάσει την ψυχολογία...

Δεν θα αναφερθώ σε κάποιο άλλο γιατί έχω ολοκληρωμένη άποψη μόνο για αυτό
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tickle έγραψε: στις 11:16, 06-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Συνεπώς ποιο είδος σ' αρέσει;
Τι εννοείς είδος; πάντως υπο εξαφάνιση είστε κατα μια έννοια!
Πέρα απο την πλάκα δεν έχω στάνταρ πρότυπα απλά αυτά που είπα πιο πάνω με ενοχλούν σε ανθρώπους πόσο μάλλον στο συντροφό μου.
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,137 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 11:24, 06-01-14:

Πώς ξέρεις ότι είμαστε υπό εξαφάνιση; Νομίζω ότι ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδική προσωπικότητα. Η επαγωγική μέθοδος δεν είναι για τη ζωή. Πιστεύω ότι πριν βιαστούμε να κρίνουμε κάποια κατάσταση ή κάποιο άνθρωπο πρέπει να αναλογιζόμαστε τη δική μας θέση: τι κάναμε εμείς από τη δική μας πλευρά. Το ανευθυνοϋπεύθυνο ύφος "φταίνε πάντα οι άλλοι", "φταίνε πάντα οι άντρες", "φταίνε πάντα οι μανάδες των αντρών", "φταίνε πάντα οι κοπέλες",...κλπ δεν νομίζω ότι οδηγεί κάπου.
Παράθεση

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tickle έγραψε: στις 11:34, 06-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Πώς ξέρεις ότι είμαστε υπό εξαφάνιση; Νομίζω ότι ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδική προσωπικότητα. Η επαγωγική μέθοδος δεν είναι για τη ζωή. Πιστεύω ότι πριν βιαστούμε να κρίνουμε κάποια κατάσταση ή κάποιο άνθρωπο πρέπει να αναλογιζόμαστε τη δική μας θέση: τι κάναμε εμείς από τη δική μας πλευρά. Το ανευθυνοϋπεύθυνο ύφος "φταίνε πάντα οι άλλοι", "φταίνε πάντα οι άντρες", "φταίνε πάντα οι μανάδες των αντρών", "φταίνε πάντα οι κοπέλες",...κλπ δεν νομίζω ότι οδηγεί κάπου.
Άντρες πάντως ''εντάξει'' λίγους έχω συναντήσει[και δεν έχω μείνει σε μια μόνο πόλη ή δεν έχω μικρό φιλικό/συγγενικό περιβάλλον για να πεις ότι έχω λίγες εμπειρίες , αλλά τώρα ξεφεύγουμε απο το θέμα νομίζω] Πάντως αν ο άλλος έχει μεγαλώσει με αυτά τα τρια ελλατώματα ό,τι και να κάνεις εσύ πχ στα 25 που θα τα φτιάξετε δεν αλλάζει με τίποτα ας είσαι και η τέλεια γυναίκα[υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις αλλά λίγες!]
Παράθεση

edweimaste

Διάσημο Μέλος

H edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 721 μηνύματα.

H edweimaste έγραψε: στις 14:46, 06-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από blonde_angel
Για να μην μακρηγορήσω θα πω μόνο πως με ενοχλούν αυτοί που δεν κρατάνε τον λόγο τους, τις υποσχέσεις που δίνουν και που κρύβονται πίσω από μεγάλα λόγια και από έργα δεν...
Είναι ένα ελάττωμα που δεν μπορεί να γυρίσει σε προτέρημα, όπως επίσης πιστεύω πως είναι και αυτό που μπορεί να κάνει το μεγαλύτερο κακό σε μια γυναίκα σε σχέση με τα κάθε άλλο ελάττωμα που μπορεί να έχει ένας άντρας. Το θέμα είναι πως όταν οι γυναίκες (που δεν έχουμε εμπειρία) εντοπίζουμε ένα τέτοιο ελάττωμα σε έναν άντρα είναι αργά, γιατί ήδη μας έχει χαλάσει την ψυχολογία...

Δεν θα αναφερθώ σε κάποιο άλλο γιατί έχω ολοκληρωμένη άποψη μόνο για αυτό
Είναι αυτό που λέμε'' Όλο λάδι λάδι και από τηγανίτα τίποτα''.
Εμένα μου τη σπάει όταν το παίζουν κάποιοι και όταν έρθει η στιγμή να αποδείξουν τη γενναιότητα και τη μαγκιά τους κάνουν πίσω και βρίσκουν μια δικαιολογία πάντα για να καλυφθούν και πάλι από την αρχή!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια