Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,463 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,769 μηνύματα σε 92,669 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 933 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιες κονσόλες έχετε;

Ποιες κονσόλες έχετε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 85)
Playstation 2
31
36,47%
Xbox
9
10,59%
Gamecube
2
2,35%
Playstation Portable (PSP)
23
27,06%
Nintendo DS
14
16,47%
Προτιμώ να παίζω παιχνίδια στον Υπολογιστή
42
49,41%
Wii
7
8,24%
Playstation 3
19
22,35%
Άλλη (πες μας ποιά)!
7
8,24%
Xbox360
6
7,06%

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hetfield
Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 21:46, 21-10-05:

Τι κονσολες εχετε; Εγω εχω Xbox και προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος, γιατι εχει πολλες δυνατοτητες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 21:56, 21-10-05:

PS2. κάτω ο Bill

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:02, 21-10-05:

To θέμα μεταφέρθηκε σε φόρουμ που ταιριάζει καλύτερα

Μου αρέσει πάντως που επιτρέπονται και πολλαπλές επιλογές! Δηλαδή ρε παιδιά μπορεί κάποιος να έχει πάνω απο μια???
Πωπω έχω μείνει πολύ πίσω

Πάντως καλό θα ήταν να είχες συμπεριλάβει και επιλογή "δεν παίζω παιχνίδια" να ψήφιζα κι εγώ

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 22:03, 21-10-05:

X BOX ΟΟΟΟΛΕΕΕΕΕ

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:04, 21-10-05:

Το PC πανω απο ολα, ενα X-Box παρατιμενο εδω και κατι μηνες και ενα Αmstrad που δεν δουλευει

Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 22:06, 21-10-05:

Γιατι το παρατησες;

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 22:07, 21-10-05:

Και εγώ τον Η/Υ προτιμώ αλλα είναι αρχαιος.Μέχρι να κάνω κάποια αναβάθμιση...X BOX FOR EVER!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dare-Devil : 21-10-05 στις 22:10.
Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 22:09, 21-10-05:

Εγω προτιμω τις κονσολες γιατι δεν με βολευει να αναβαθμιζω το pc καθε λιγο και λιγακι...

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Dare-Devil έγραψε στις 22:18, 21-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Hetfield
Εγω προτιμω τις κονσολες γιατι δεν με βολευει να αναβαθμιζω το pc καθε λιγο και λιγακι...
Τσιιιιφούτηηηη....(πλάκα κάνω)

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:23, 21-10-05:

Πολυ απλα εχς μαθει το pc... απο 4 χρωνων παιζω σε amiga που ειχε πληκτρολογιο, στα 8 μου αρχισα να παιζω σε pc, στα 9 πηρα δικο μου. Ε στα 13 δεν μπορεσα να προσαρμωστω με την κονσολα

Παράθεση

Sephiroth

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sephiroth
Ο Sephiroth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Sephiroth έγραψε στις 16:23, 23-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Hetfield
Κι εγώ γι αυτό παίζω PS2.
Βέβαια παίζω και για κάτι final fantasy,pro evo,metal gear (μόνο το 2 γιατί το 3...)

Παράθεση

MoDeViL (Μόδεστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη MoDeViL
Ο Μόδεστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O MoDeViL im jim morrison, im dead. έγραψε στις 00:29, 08-01-06:

Εγώ έχω Xbox και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Τα γραφικά είναι τέλεια,το πλήθος των τίτλων ικανοποιητικό και γενικά είναι πολύ δυνατό μηχάνημα!
Xbox Rules!
Έχω και ένα GameBoy Advance SP.Αρκετά καλό κι αυτό αν είσαι σε ταξίδι..
Συμφωνώ με τα παιδιά που είπαν για τις συνεχείς αναβαθμίσεις στο pc..
Τώρα μάλλον θα τσιμπήσω και το Xbox360 που δίνει ΄φόλα΄στα σημερινά pc!

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Dare-Devil έγραψε στις 02:34, 08-01-06:

Ναι έχεις απόλυτο δίκιο.Το x-box 360 δίνει σφαλιάρα στο pc αλλά μέχρι ενός σημείου.Πιστεύω ότι αξίζει να πάρεις x-box αφού δεν μπλέκεις με αναβαθμίσεις και δεν σπαταλάς τα χρήματά σου.Ομως για first person souters games το x-box είναι για το κάδο ανακύκλωσης!

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 02:48, 08-01-06:

Το PS3 τα έχει όλα πιστεύω

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 05:53, 08-01-06:

Προστέθηκε το 360 στη δημοσκόπηση.

Όταν βγει το PS3 και το revo θα τα προσθέσω..

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,607 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:08, 08-01-06:

κι εγώ PS2 έχω

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Dare-Devil έγραψε στις 15:54, 08-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[
Το PS3 τα έχει όλα πιστεύω
Γενικά οι κονσόλες δεν είναι για first person shooter games....Οτιδήποτε αλλο ναι!

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 16:00, 08-01-06:

εννοούσα τα έχει όλα στον ανταγωνισμό

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 16:11, 08-01-06:

Εγώ έχω μόνο pc.

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomniac
Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 756 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε στις 17:08, 09-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Μου αρέσει πάντως που επιτρέπονται και πολλαπλές επιλογές! Δηλαδή ρε παιδιά μπορεί κάποιος να έχει πάνω απο μια???
Πωπω έχω μείνει πολύ πίσω
Απο τις προαναφερθεισες μονο εγω επελεξα τα Psp και PS2, ενω παιζω και παιχνιδια στον υπολογιστη, απλα δεν το προτιμαω οποτε δεν το εβαά στις επιλογες μου!

Γενικα, απο την εποχη που ασχολουμουν ακομη πολυ με κονσολες, εχω και Master System, GameBoy, και Playstation! Και να φανταστεις ολα τα χρησιμοποιησα εκτενως, δεν τα επαιρνα απλα και μετα τα αφηνα. Γενικα εχω σχεδον μια κονσολα απο καθε
"νεα γενια"...

Παράθεση

DirectX

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DirectX
Ο DirectX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O DirectX έγραψε στις 10:11, 17-01-06:

Από τις αρχές του 1990 έχω ένα απλό ασπρόμαυρο Game Boy και ένα έγχρωμο Sega Game Gear, ειδικά το δεύτερο θα έλεγα πως αποτελεί πια συλλεκτικό κομμάτι

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DirectX : 17-01-06 στις 10:13.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:54, 17-01-06:

εγινε ενα μικρο split ... θα το βρειτε εδώ

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,169 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 12:20, 17-01-06:

καο ps2 και xBOX...(αν και πλεον δεν εχω χρονο να ασχοληθω με κανενα.)
Ενδεχεται να χτυπισω psp και το ps3 οοοοταν βγει.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 19:22, 17-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Μario
καο ps2 και xBOX...(αν και πλεον δεν εχω χρονο να ασχοληθω με κανενα.)
Ενδεχεται να χτυπισω psp και το ps3 οοοοταν βγει.
To ps3 θα είναι σίγουρα πολύ καλό ειδικά σε γραφικά

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 19:47, 17-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
To ps3 θα είναι σίγουρα πολύ καλό ειδικά σε γραφικά
Πιστεψε με γενικα θα ειναι μαματο!
Και απο οτι ακουγεται και εξ' αρχης με πολυ καλη δουλεια και στον τομεα του hardware!
Εναν τομεα στον οποιο το ps2 δεν αφησε απολυτα ικανοποιημενο...

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Dare-Devil έγραψε στις 01:33, 20-01-06:

Πιστεψε με γενικα θα ειναι μαματο!
Και απο οτι ακουγεται και εξ' αρχης με πολυ καλη δουλεια και στον τομεα του hardware!
Σημασία οσον αφορά την τελειώτητα τον γραφικών έχει σε μεγαλυτερο βαθμο το software απο το hardware.Στην περιπτωση x box 360 & ps3 παιζει ρόλο το software και οχι η ισχύς!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 01:45, 20-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
Σημασία οσον αφορά την τελειώτητα τον γραφικών έχει σε μεγαλυτερο βαθμο το software απο το hardware.Στην περιπτωση x box 360 & ps3 παιζει ρόλο το software και οχι η ισχύς!
Mιλησα εγω για γραφικα;;
Εγω απλως ανεφερα οτι θα εχουν καλη δουλεια ΚΑΙ στο hardware σε εναν τομεα στον οποιο το PS2 δεν με ικανοποιησε απολυτα.

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Dare-Devil έγραψε στις 00:05, 21-01-06:

Mιλησα εγω για γραφικα;;
Εγω απλως ανεφερα οτι θα εχουν καλη δουλεια ΚΑΙ στο hardware σε εναν τομεα στον οποιο το PS2 δεν με ικανοποιησε απολυτα.

Νόμιζα ότι όταν μιλουσες για hardware ειχες αυτό στο μυαλό σου όπως μου έχει τύχει και με αλλους..

Παράθεση

Crow_of_Darkness

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Crow_of_Darkness
Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O Crow_of_Darkness έγραψε στις 21:43, 16-04-06:

PC, το οποίο και αναβάθμισα πριν λίγο καιρό και''πετάει'', ανεξαρτήτως παιχνιδιού. (Τουλάχιστον μέχρι τώρα...) 'Eχω στην ''αποστρατεία'' ένα Playstation-1 με μπόλικα παιχνίδια. Το 1994 οι γονείς μου, μου είχαν πάρει ένα Master-system-2, ο οποίο είχα ανταλάξει στη συνέχεια με ένα ασπρόμαυρο Gameboy, το οποίο δε ''ζεί'' πια...

Μετά την ''αποστρατεία'' του Playstation-1, αποφάσισα ότι δε θα ξαναπάρω κονσόλα ποτέ πια, αλλά θα χρησιμοποιώ υπολογιστή και μόνο, για να ικανοποιώ το ''βίτσιο'' μου για παιχνίδια. Είμαι από τους τυχερούς που έχουν ένα πολύ ισχυρό σύστημα, ανώτερο από χβοχ - 360.

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 17:01, 17-04-06:

εγώ έχω,εκτός από το κλασσικό ασπρόμαυρο gameboy,το playstation2,αλλά παίζω και αρκετά παιχνίδια στον υπολογιστή (longest journey,syberia,silent hill,κλπ)..

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 01:55, 18-04-06:

longest journey respect... Μόλις σήμερα μετά από 6 χρόνια αναμονής κυκλοφόρησε το sequel του TLJ το Dreamfall.. www.dreamfall.com

Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Troll
Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Troll έγραψε στις 10:00, 04-08-06:

Προτιμώ να παίζω παιχνίδια στον υπολογιστή μου αν και πρέπει να του κάνω αναβάθμιση λίαν συντόμως αλλιώς...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 10:12, 04-08-06:

Μόλις είδα το θέμα και ψήφισα. Φυσικά παιχνίδια μόνο στον υπολογιστή!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Troll
Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Troll έγραψε στις 10:22, 04-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από nikolas17
Μόλις είδα το θέμα και ψήφισα. Φυσικά παιχνίδια μόνο στον υπολογιστή!!
Το κακό με τις κονσόλες είναι ότι δεν παίρνουν αναβάθμιση και έχουν ημερομηνία λήξης. Ακόμα τα παιχνίδια και τα περιφερειακά είναι σε γενικές γραμμές ακριβότερα απότι τα αντίστοιχα για PC. Βέβαια για κομπιούτερ πρέπει να κάνεις αναβαθμίσεις κάθε 2-3 χρόνια, αλλά συμφέρει από οικονομικής πλευράς αφου πληρώνεις για κομπιούτερ και όχι μόνο για παιχνιδομηχανή.

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,252 μηνύματα.

O gademis έγραψε στις 18:21, 05-08-06:

Πρίν κανα τετράμηνο πήρα ενα δανεικό gamecube και παιζω ikaruga και Soul Calibur 2 μανιωδώς.
ikaruga = ενα υπερκορυφαίο puzzle shoot em up. Δειτε, δειτε πως παιζω (καλα οκ, δεν ειμαι εγω )

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gademis : 05-08-06 στις 20:07.
Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Affliction
Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Affliction έγραψε στις 13:38, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
Γενικά οι κονσόλες δεν είναι για first person shooter games....Οτιδήποτε αλλο ναι!
Κι εγώ αυτό έλεγα αλλά δε μπορείς να φανταστείς πόσο βολεύει το χειριστήριο του Xbox360 για fps. Συνήθισα τόσο πολύ εκεί και τις προάλλες δυσκολευόμουν κάπως να σημαδέψω με το mouse..

Anyway, από παλιές έχω PS2 και λόγω του ότι έχω Wii και χειριστήρια GameCube μπορώ να παίξω και παιχνίδια GC. Από καινούριες Wii και Xbox360.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 21:18, 15-08-08:

Στο δημοτικό είχα το κλασικό Playstation (το πρώτο ντε!) και game boy color για να παίζω super mario bros και pokemon silver . Όταν χάλασε το PS σταμάτησα να ασχολούμαι με κονσόλες, PC ftw.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

[V]

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη [V]
Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.

O [V] έγραψε στις 21:22, 30-08-08:

Θελω να παρω χβοχ360 και ισως psp οπότε κανω οικονομιες. Ωσπου να τα παρω βολευομαι με τον υπολογιστη μου.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 21:13, 02-09-08:

Προστέθηκαν στη δημοσκόπηση οι κονσόλες Wii και Playstation3.

Παράθεση

Riris (Ανδρέας)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Riris
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 54 ετών και μας γράφει απο Ξυλοκάστρο (Κόρινθος). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Riris Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους ΣΑΣ! έγραψε στις 01:27, 13-12-08:

PlayStation3 για να βλέπω HD ταινίες! (αν δεν παίζουν τα παιδιά!)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gaspar7342

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gaspar7342
Ο gaspar7342 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O gaspar7342 έγραψε στις 18:51, 13-12-08:

playstation 2, δυστηχώς όμως δέν μπορείς να παίξεις fps και stradegy οπότε τελευταία προτημώ το pc.

Παράθεση

Dr No

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dr No
Ο Dr No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Dr No έγραψε στις 21:02, 08-01-09:

Περιμενω με ανυπομονησια να αρχισουν οι εκπτωσεις για να αποκτησω επιτελους το PS3 που τοσο καιρο ονειρευομαι με 2 παιχνιδια. Δεν μπορω να περιμενω.

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 19:42, 09-01-09:

Χαράμισα τα...νιάτα μου με το GranTurismo (ατελείωτες ώρες) από το πρώτο έως και το 5 prologue, που έγινε και η αιτία αγοράς του ps3

Η φωτό τραβήχτηκε στην οθόνη μιας bravia HD που χρησιμοποιώ για να......"τρέχω"!
Δεν ξέρω αν είναι τέχνη, με την canon στη θέση AUTO έκανα απλά....κλικ!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 629 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 13:15, 11-06-09:

Παιδιά θέλω βοήθεια. Έχω το ps3 και θέλω να κάνω αναβάθμιση του σκληρού δίσκου (αυτό γίνεται και ορίστε η απόδειξη http://www.youtube.com/watch?v=NNSytaL9hnI )και θέλω να βρω δίσκο με 2.5 ίντσες που είναι το καλύτερο, αλλά δεν βρίσκω... Τα 7200 rpm κάνουν, μην ανησυχείτε. Επίσης, έχω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο, αλλά έχω αρχεία μέσα και δεν θέλω να τα χάσω. Λέτε να χρειαστεί να τα χάσω για το format?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

pietr (Epic fail guy)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pietr
Ο Epic fail guy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O pietr έγραψε στις 02:11, 27-07-09:

Χμ, είχα/έχω: Game Boy, Game Boy Color, Game Boy Advance, Dreamcast, Playstation 1, Playstation 2, Playstation 3, PC, PSP, Nintendo DS. Αυτά τα ολίγα

Τα γκεημ μπογια δεν τα παίζω πλέον, το Dreamcast επίσης, το Playstation 1 έχει χαλάσει, ενώ το Nintendo DS δεν ανοίκει στην συλλογή μου anymore. Με όλα τα υπόλοιπα δεν υπάρχει πρόβλημα.

Πάντως από τότε που πήρα το laptop μου, πέρσι, και έτσι έχω έναν υπολογιστή όλο δικο μου(το PC το μοιραζόμουν), δεν πολύπαιζω παιχνίδια, καθώς το laptop δεν έχει και τις καλύτερες δυνατότητες. Άντε το πολύ να παίξω Age of Empires ξερωγω - μόνο παλιά παιχνίδια με λιγες απαιτήσεις μπορεί να "τρέξουν" στο laptop μου. π.χ. το Age of Empires 3 δεν παίζει.

Προτιμώ όμως να σερφάρω στο Ίντερνετ παρά να παίζω video games.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 20:01, 22-09-09:

Πλέον ps2 και psp.

Sony με καις.

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,252 μηνύματα.

O gademis έγραψε στις 11:21, 23-09-09:

Παιδιά θέλω βοήθεια. Έχω το ps3 και θέλω να κάνω αναβάθμιση του σκληρού δίσκου και θέλω να βρω δίσκο με 2.5 ίντσες που είναι το καλύτερο, αλλά δεν βρίσκω... Τα 7200 rpm κάνουν, μην ανησυχείτε. Επίσης, έχω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο, αλλά έχω αρχεία μέσα και δεν θέλω να τα χάσω. Λέτε να χρειαστεί να τα χάσω για το format?
ο ίδιος που λέει στο tutorial. Άν πατήσεις την υποκατηγορία θα σου βγάλει πολλούς.

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 19:45, 10-11-10:

psp.υπολογιστή,ps3

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

passenger123 (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη passenger123
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O passenger123 έγραψε στις 12:25, 16-01-11:

Playstation 1,2,3 .Όταν θα βγεί και το ps4 ίσως αλλάξω και το passenger1,2,3 σε ...passenger1,2,3,4

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

GamesL10n

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη GamesL10n
Ο GamesL10n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O GamesL10n έγραψε στις 21:59, 10-08-11:

Καλησπέρα σε όλους.

Ξέρω πως το μήνυμα μου δεν έχει άμεση σχέση με το τόπικ για τις κονσόλες, ωστόσο τις αφορά.

Γράφω την πτυχιακή μου σχετικά με το game localisation, δηλαδή την προσαρμογή των βιντεοπαιχνιδιών για άλλες χώρες, πολιτισμούς κτλ. Όπως ξέρετε στη Ελλάδα βλέπουμε σε ελάχιστες περιπτώσεις μεταφράσεις παιχνιδιών στα ελληνικά, και ακόμα λιγότερες ΚΑΛΕΣ μεταφράσεις.

Αν θέλετε μπορείτε να αφιερώσετε 1 λεπτό, για να απαντήσετε σε 5 ερωτήσεις σχετικά με το πόσο σημαντικό (ή όχι) είναι για εσάς να βρίσκετε τα παιχνίδια στη γλώσσα σας.

Το link είναι το εξής:
http://www.surveymonkey.com/s/VKVTL76

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους