Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,345 εγγεγραμμένα μέλη και 3,071,531 μηνύματα σε 94,373 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 594 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Τι είναι έρωτας;

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 6,449 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 15:52, 25-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από 9aleia
Έρωτας; Πωωω μεγάλο θέμα!Πάντως ένα απο τα ομορφότερα συναισθήματα που μπορεί να ζήσει ένας άνθρωπος...
Κάποιοι τον χωρίζουν σε 3 στάδια: 1. η 1η επαφή με το ταίρι μας 2. ο πόθος που μας διακατέχει και 3. ο αληθινός, σοβαρός, ώριμος έρωτας δίχως όρια.
Ορισμός δεν νομίζω πως υπάρχει αφού πρόκειται για συναίσθημα και δεν μπορούν να περιγραφεί με λόγια, και άλλωστε λίγοι ( ; ) τον έχουν γνωρίσει.

Όπως λέει και ο Μπάτλερ "Οι πραγματικά ερωτευμένοι είναι σαν τη χαραυγή και το ηλιοβασίλεμα: και για τους 3 συχνά γράφουν, μιλάνε, αλλά πολύ σπάνια τους βλέπουν."

Άντε μακάρι να το ζήσουμε όλοι, και όσοι το έζησαν και το ζουν ακόμη είναι τυχεροί
Να προσθέσω και ένα 4ο στάδιο;;;
To αναπόφευκτο ξενέρωμα...όσο κ'αν ενιστάμεθα και δεν μας αρέσει,
και το βαφτίζουμε γι' άλλοθι ¨μετάλλαξη του έρωτα και μεταμόρφωσή του σε βαθιά αγάπη¨
όλο αυτό εμπεριέχει -και- ξενέρωμα...
Όπως κάθετί που γεννιέται, ακμάζει , παρακμάζει και πεθαίνει...

Ο δικός μου ορισμός για τον έρωτα... είναι να κοιτάς τον άλλο μέσα από ένα διαστρεβλωτικά όμορφο, ευφάνταστο και κολακευτικό πρίσμα... και να του λες τουλούμπα σοροπιασμένη ... ¨αχ! Τί ωραία που δένεις τα κορδόνια σου...¨
-το έχω πει- ....
Ευτυχώς, όταν το τελειώνεις πριν την ολοκληρωτική του παρακμή,
δεν φτάνεις στο σημείο να του πεις ¨τί θα γίνει με τα γαμωκόρδονα;;; θα τα δέσεις επιτέλους να φύγουμε;;;;¨

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 15:59, 25-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από marina289
Να προσθέσω και ένα 4ο στάδιο;;;
To αναπόφευκτο ξενέρωμα...όσο κ'αν ενιστάμεθα και δεν μας αρέσει,
και το βαφτίζουμε γι' άλλοθι ¨μετάλλαξη του έρωτα και μεταμόρφωσή του σε βαθιά αγάπη¨
όλο αυτό εμπεριέχει -και- ξενέρωμα...
Όπως κάθετί που γεννιέται, ακμάζει , παρακμάζει και πεθαίνει...
Όντως η μαγεία τελειώνει δυστυχώς .Ίσως επειδή ρουτινιάζουν πολλά ζευγάρια.

Ο δικός μου ορισμός για τον έρωτα... είναι να κοιτάς τον άλλο μέσα από ένα διαστρεβλωτικά όμορφο, ευφάνταστο και κολακευτικό πρίσμα... και να του λες τουλούμπα σοροπιασμένη ... ¨αχ! Τί ωραία που δένεις τα κορδόνια σου...¨
-το έχω πει- ....
Ευτυχώς, όταν το τελειώνεις πριν την ολοκληρωτική του παρακμή,
δεν φτάνεις στο σημείο να του πεις ¨τί θα γίνει με τα γαμωκόρδονα;;; θα τα δέσεις επιτέλους να φύγουμε;;;;¨
Χαχαχαχα πολύ καλό αυτό με τα κορδόνια. Εγώ είχα πει "Μα τι όμορφα που κρατάς το στυλό" και με κοίταξε με ένα βλέμμα του τύπου "χάζεψες;".Η απόλυτη εξαθλίωση!
Να ένα ακόμα ένα στοιχείο του έρωτα κατ'εμέ.Να γίνεσαι ρεζίλι μπροστά του αλλά να λες "who cares" και να κάνει πράγματα που σε καμία άλλη περίπτωση δε θα έκανες!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 6,449 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 16:15, 25-03-11:

Όντως η μαγεία τελειώνει δυστυχώς .Ίσως επειδή ρουτινιάζουν πολλά ζευγάρια.

Χαχαχαχα πολύ καλό αυτό με τα κορδόνια. Εγώ είχα πει "Μα τι όμορφα που κρατάς το στυλό" και με κοίταξε με ένα βλέμμα του τύπου "χάζεψες;".Η απόλυτη εξαθλίωση!
Να ένα ακόμα ένα στοιχείο του έρωτα κατ'εμέ.Να γίνεσαι ρεζίλι μπροστά του αλλά να λες "who cares" και να κάνει πράγματα που σε καμία άλλη περίπτωση δε θα έκανες!
χα χα χα χα χα χα χα χα!!!! Ναι, τo καταλαβαίνεις εκείνη την ώρα ότι ίσως και αυτό που ξεστόμισες είναι παρλαπίπα, αλλά αφού το νιώθεις;;;;;;; να μην το πεις;
ναι, και εμένα με τέτοιο βλέμμα με είχε κοιτάξει...
Άλλο σύμπτωμα θεωρώ το γέλιο στο λεωφορείο -για όσους εξακολουθούν να παίρνουν- ή γενικά σε δημόσιους χώρους...
Γελάς μόνη σου σαν ψυχιατρικό περιστατικό, καμιά φορά μου έχει βγει και κακαριστό....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 16:22, 25-03-11:

χα χα χα χα χα χα χα χα!!!! Ναι, τo καταλαβαίνεις εκείνη την ώρα ότι ίσως και αυτό που ξεστόμισες είναι παρλαπίπα, αλλά αφού το νιώθεις;;;;;;; να μην το πεις;
ναι, και εμένα με τέτοιο βλέμμα με είχε κοιτάξει...
Άλλο σύμπτωμα θεωρώ το γέλιο στο λεωφορείο -για όσους εξακολουθούν να παίρνουν- ή γενικά σε δημόσιους χώρους...
Γελάς μόνη σου σαν ψυχιατρικό περιστατικό, καμιά φορά μου έχει βγει και κακαριστό....
Γενικά το να γελάς (βασικά χαζό-γελάς ) πάντα και παντού. Και να έχεις αυτή την υπέροχη αίσθηση οτι αγαπάς τα πάντα γύρω σου! Και να θες να βγεις γυμνή (ώώώώώπ ) και να χορεύεις στις αυλές και τα μπαλκόνια!
Χαχαχαχαχαχα μήπως οι ερωτευμένοι είναι σχιζοφρενείς;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 16:29, 25-03-11:

Γενικά το να γελάς (βασικά χαζό-γελάς ) πάντα και παντού. Και να έχεις αυτή την υπέροχη αίσθηση οτι αγαπάς τα πάντα γύρω σου! Και να θες να βγεις γυμνή (ώώώώώπ ) και να χορεύεις στις αυλές και τα μπαλκόνια!
Ρε συ.... με προβλημάτισες τώρα....
Εγώ όταν είμαι ερωτευμένη, δεν ξέρω αν αγαπώ τα πάντα γύρω μου,
ή αν @έστηκα για την ύπαρξή τους....-κάπου ανάμεσα σ'αυτά τα δύο τρικλίζω...-

Μήπως ερωτεύομαι εγωκεντρικά και παρωπιδίστικα ,
και γίνομαι μία εγωκεντρική αναίσθητη γαϊδάρα
και με νοιάζει μόνο Εκείνος και η πάρτη μου;;;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 16:33, 25-03-11:

Χαχαχαχα παίζει και αυτό Αλλά εγώ θυμάμαι ότι όταν ερωτεύτηκα (Μία φορά όλο κι όλο) χαζοέφερνα . Αγαπούσα ακόμα και τον αδερφό μου.
Αλλά σίγουρα έχει να κάνει και με την περίπτωση και με την ηλικία (ίσως αυτό)

Παράθεση

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Roben twn Xazwn
Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 146 μηνύματα.

O Roben twn Xazwn έγραψε στις 16:53, 25-03-11:

Και να έχεις αυτή την υπέροχη αίσθηση οτι αγαπάς τα πάντα γύρω σου! Και να θες να βγεις γυμνή (ώώώώώπ ) και να χορεύεις στις αυλές και τα μπαλκόνια!
όχι , οι γείτονες τους είναι απλά τυχεροί

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 17:05, 25-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από r3mk3ft3s
όχι , οι γείτονες τους είναι απλά τυχεροί
Χαχαχαχαχαχααχαχα

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 20:52, 25-03-11:

Ναι ρε παιδί μου.... σε έπιασα από την αρχή....
εν ολίγοις λες ότι ¨δικαίωμά του να αντιλαμβάνεται και να βιώνει τον έρωτα όπως γουστάρει¨...
Πειράζει που θέλησα να του πω ότι υπάρχουν και πληρέστερες και πιο εμπλουτισμένες εκδoχές του;;;;
Και σόρυ που θα το κάνω αυτό, δεν το συνηθίζω να θέτω και ηλικιακό ζήτημα,
αλλά... εδώ θα τολμήσω να το θέσω.. 18 χρονών...
βρίσκεσαι-ται μόλις στην αρχή και λίγο παρακάτω, στο ερωτικό σας ταξίδι....
Κράτα μια πισινή σου-σας λέω....
Θα δοκιμάσετε το σεξ, την μελιτζάνα, whatever και σε ένα σωρό ακόμα γεύσεις και εκδοχές....
Ωραία, χαίρομαι...
Η αλήθεια είναι πως κι εγώ παρόλο που τα παίρνω όταν πέφτει ηλικιακό ζήτημα, εν προκειμένω συμφωνώ απόλυτα... Διότι δεν μπορώ καν να πω ότι είμαι 100% σίγουρος ότι έχω ερωτευτεί...

Βασικά ο έρωτας είναι εξ' ορισμού εγωιστικό συναίσθημα... Ακόμη κι αν αγαπάς τα πάντα γύρω σου, δεν τα αγαπάς λόγω της ομορφιάς τους, αλλά λόγω της δικής σου συναισθηματικής ομορφιάς...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 21:04, 25-03-11:

Ο έρωτας βασικά είναι το πιο επίπονο συναίσθημα που μπορείς να νιώσεις. Σε κάνει να θέλεις να μπορεί ο άλλος να σε δει μέσα από τα μάτια σου και να λειτουργήσει όπως εσύ θα ήθελες για να νιώσεις καλά. Κι όταν δεν το κάνει, τότε βιώνεις το πιο αρνητικό από όλα τα συναισθήματα κι αν, ω μη γενοίτο, κάποια στιγμή προκύψει και καμία σοβαρή παρεξήγηση, μπορεί εύκολα να μετατραπεί σε μίσος. Σε ένα μίσος όμως που εμπεριέχει και τρυφερά συναισθήματα, συναισθήματα που όσο αντιλαμβάνεσαι πως υπάρχουν ακόμα, θες απλώς να πάρεις μια πέτρα, να την δέσεις στον λαιμό σου και να πέσεις από καμιά γέφυρα, μπας κι έτσι μπορέσεις να γλιτώσεις από την σχιζοφρένεια που νιώθεις!

Με λίγα λόγια, ...ελπίζω να μην ξαναερωτευτώ, παρόλο που ξέρω πως δεν θα το γλιτώσω. Αλλά ποτέ δεν θα σταματήσω να ελπίζω πως ίσως κάποτε γλιτώσω από αυτόν τον παραλογισμό που λέγεται έρωτας. Και πάντα σου προκύπτει όταν νιώθεις καλά με τον εαυτό σου, λες και το Σύμπαν σε εκδικείται που τόλμησες να είσαι καλά και να είσαι μόνος!

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 21:11, 25-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Ο έρωτας βασικά είναι το πιο επίπονο συναίσθημα που μπορείς να νιώσεις. Σε κάνει να θέλεις να μπορεί ο άλλος να σε δει μέσα από τα μάτια σου και να λειτουργήσει όπως εσύ θα ήθελες για να νιώσεις καλά. Κι όταν δεν το κάνει, τότε βιώνεις το πιο αρνητικό από όλα τα συναισθήματα κι αν, ω μη γενοίτο, κάποια στιγμή προκύψει και καμία σοβαρή παρεξήγηση, μπορεί εύκολα να μετατραπεί σε μίσος. Σε ένα μίσος όμως που εμπεριέχει και τρυφερά συναισθήματα, συναισθήματα που όσο αντιλαμβάνεσαι πως υπάρχουν ακόμα, θες απλώς να πάρεις μια πέτρα, να την δέσεις στον λαιμό σου και να πέσεις από καμιά γέφυρα, μπας κι έτσι μπορέσεις να γλιτώσεις από την σχιζοφρένεια που νιώθεις!

Με λίγα λόγια, ...ελπίζω να μην ξαναερωτευτώ, παρόλο που ξέρω πως δεν θα το γλιτώσω. Αλλά ποτέ δεν θα σταματήσω να ελπίζω πως ίσως κάποτε γλιτώσω από αυτόν τον παραλογισμό που λέγεται έρωτας. Και πάντα σου προκύπτει όταν νιώθεις καλά με τον εαυτό σου, λες και το Σύμπαν σε εκδικείται που τόλμησες να είσαι καλά και να είσαι μόνος!
Πληγωμένα λόγια... Να μια αλλαγή στα τόσα εκθειαστικά περί έρωτος...

Αλλά αυτό το τεράστιο ρίσκο δεν είναι που τον κάνει τόσο εθιστικό και αναπόφευκτο???

Αυτό το bold γιατί να ισχύει τόσο πολύ όμως???

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 22:18, 25-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Πληγωμένα λόγια... Να μια αλλαγή στα τόσα εκθειαστικά περί έρωτος...

Αλλά αυτό το τεράστιο ρίσκο δεν είναι που τον κάνει τόσο εθιστικό και αναπόφευκτο???

Αυτό το bold γιατί να ισχύει τόσο πολύ όμως???
Όντως, είναι ένα νόμισμα με 2 όψεις,
και αν αναφέραμε μόνο την μία θα ήμασταν ελλιπείς...

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,550 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 01:29, 27-03-11:

Τι είναι ο έρωτας; Ωραίος...!!!
Ναι!!!!! ο έρωτας είναι ωραίος...ακόμη κι όταν μας κλείνει πονηρά το μάτι!!!!!!

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 478 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 01:52, 27-03-11:

Κάτι που μάλλον σήμερα δεν υπάρχει, τουλάχιστον με την μορφή που υπήρχε κάποτε............

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,646 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 12:58, 27-03-11:

Κοντά έπεσες, αλλά ισχύει κάτι άλλο:

class love extends sex
{

// various stuff

When we extend an existing class, we 'inherit' all of the attributes, and methods, of the parent class.

Αλλά μπορεί να κάνει και άλλα πράγματα που δεν τα κάνει το parent class.

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,830 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 14:22, 27-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από IL PENSIERO
Κάτι που μάλλον σήμερα δεν υπάρχει, τουλάχιστον με την μορφή που υπήρχε κάποτε............
Ναι, ναι, σήμερα είναι κάτι σαν το παιδιόθεν βίτσιο του ΓΑΠ, να γίνει σώνει και καλά πρωθυπουργός της Ελλάδας!

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO έγραψε στις 14:31, 27-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
Ναι, ναι, σήμερα είναι κάτι σαν το παιδιόθεν βίτσιο του ΓΑΠ, να γίνει σώνει και καλά πρωθυπουργός της Ελλάδας!

Το θέμα είναι πως ο ΓΑΠ έγινε πρωθυπουργός της Ελλάδας, άρα εκπληρώθηκε τουλάχιστον ο δικός του έρωτας.

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,830 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 14:35, 27-03-11:

Το θέμα είναι πως ο ΓΑΠ έγινε πρωθυπουργός της Ελλάδας, άρα εκπληρώθηκε τουλάχιστον ο δικός του έρωτας.
Εντάξει, και στην περίπτωση του βιβλικού Αυνάν υπήρξε μία κάποια εκπλήρωση: εξ ου και το πλήθος των κατοπινών οπαδών του!

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO έγραψε στις 14:37, 27-03-11:

Εντάξει, και στην περίπτωση του βιβλικού Αυνάν υπήρξε μία κάποια εκπλήρωση: εξ ου και το πλήθος των κατοπινών οπαδών του!
Μήπως υπονοείς κάτι για τον Τζώρτζ;;;;

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 14:49, 27-03-11:

Μήπως υπονοείς κάτι για τον Τζώρτζ;;;;
Όχι, αλλά για τους εν γένει οπαδούς, ναι!! (Από ερωτική άποψη βέβαια...για να μην είμαστε και οφ τόπικ!)!

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO έγραψε στις 14:52, 27-03-11:

Όχι, αλλά για τους εν γένει οπαδούς, ναι!!!
Ευτυχώς που δεν έχω ψηφίσει ποτέ (ερωτικά δεν έχω ψηφίσει κανένα κόμμα).......

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 15:01, 27-03-11:

Ευτυχώς που δεν έχω ψηφίσει ποτέ (ερωτικά δεν έχω ψηφίσει κανένα κόμμα).......
xμ.... αποχή;;;;;ρίσκο μεγάλο παίρνεις!
...θα έρθει τότε και θα σου κατσικωθεί στην κεφάλα σε χρόνο ανύποπτο σαν δικτατορικό πραξικόπημα
και θα ψάχνεσαι γιατί, τί και πώς!

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO έγραψε στις 15:06, 27-03-11:

xμ.... αποχή;;;;;ρίσκο μεγάλο παίρνεις!
...θα έρθει τότε και θα σου κατσικωθεί στην κεφάλα σε χρόνο ανύποπτο σαν δικτατορικό πραξικόπημα
και θα ψάχνεσαι γιατί, τί και πώς!

άστα να πάνε, μου έχει νομίζω κατσικωθεί και δεν θα φύγει με τίποτα απλά δεν μπορώ να επιλέξω ανάμεσα στους δυο στάνταρ έρωτες ποιος είναι ο πιο μεγάλος

Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερωφίλη
H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε στις 23:08, 28-03-11:

Της μάνας του ο έρωτας.

σχωράτε με για το οφφ.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 23:23, 28-03-11:

Όχι, αλλά για τους εν γένει οπαδούς, ναι!! (Από ερωτική άποψη βέβαια...για να μην είμαστε και οφ τόπικ!)!
ψυχοθεραπευτή, όπως πολύ καλά ξέρεις...
τα βίτσια κάνουν τους ανθρώπους πιο ενδιαφέροντες...
-και σου δίνουν-ουμε και δουλειά συν τοις άλλοις!-

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 13:22, 29-03-11:

ψυχοθεραπευτή, όπως πολύ καλά ξέρεις...
τα βίτσια κάνουν τους ανθρώπους πιο ενδιαφέροντες...
-και σου δίνουν-ουμε και δουλειά συν τοις άλλοις!-
Γλυκιά μου Μαρίνα, επειδή ακριβώς σέβομαι τα βίτσια, δηλώνω "άνεργος"!

@ Ερωφίλη:Της μάνας του ο έρωτας.

σχωράτε με για το οφφ.

Καλή μου, η αλήθεια ποτέ δε συγχωριέται!!!

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 17:43, 29-03-11:

1)Γλυκιά μου Μαρίνα, επειδή ακριβώς σέβομαι τα βίτσια, δηλώνω "άνεργος"!

2)@ Ερωφίλη:Της μάνας του ο έρωτας.

σχωράτε με για το οφφ.

Καλή μου, η αλήθεια ποτέ δε συγχωριέται!!!
1) Και εγώ που νόμιζα ότι όλοι από την κλίνη σου θα περάσουμε.....
(την επαγγελματική...)
2) Της μάνας του το μπουγαδοκόφινo που λέμε;;;;

Παράθεση

Lautreamont

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lautreamont
Ο Lautreamont αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 240 μηνύματα.

O Lautreamont έγραψε στις 18:08, 29-03-11:

τι είναι έρωτας;
αρωγή στις ρώγες ()

ένα μεθυσμένο καράβι με χέρια αντί κουπιά,
η αξέχαστη λάμψη των ματιώνε,

η πνιγμένη φωνή στη παραδοχή "είμαι ερωτευμένη μαζί σου ρε κόπανε"

ένα χέρι ή ένα φως που το αδύνατο καθιστά δυνατό,
το επιτρεπόμενο αρπάζει από το απαγορευμένο,
το πτώμα απλώς κοιμάται...

...είναι μια στροφή προς τη καλυτέρευση μας.

Ένας δρόμος με όμορφους, λυγερούς ψηλούς φοίνικες
που δε μασάνε από ατλαντικούς αέρηδες...

Μια συμφιλίωση με την ασχήμια μας όλων των ορόφων
κι όλων των επιπέδων...

Ένα έντυπο με μια μοναδική σελίδα, που γράφει:

εμπόδισε τον εαυτό σου από το να την χάσει...

υγ. και διάφορα άλλα μεταξύ των οποίων
κι ένα ταψάκι καλοσιροπιασμένα σαραγλί (από Κοσμικόν)

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 18:18, 29-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Lautreamont
αρωγή στις ρώγες ()

ένα μεθυσμένο καράβι με χέρια αντί κουπιά,
η αξέχαστη λάμψη των ματιώνε,

η πνιγμένη φωνή στη παραδοχή "είμαι ερωτευμένη μαζί σου ρε κόπανε"

ένα χέρι ή ένα φως που το αδύνατο καθιστά δυνατό,
το επιτρεπόμενο αρπάζει από το απαγορευμένο,
το πτώμα απλώς κοιμάται...

...είναι μια στροφή προς τη καλυτέρευση μας.

Ένας δρόμος με όμορφους, λυγερούς ψηλούς φοίνικες
που δε μασάνε από ατλαντικούς αέρηδες...

Μια συμφιλίωση με την ασχήμια μας όλων των ορόφων
κι όλων των επιπέδων...

Ένα έντυπο με μια μοναδική σελίδα, που γράφει:

εμπόδισε τον εαυτό σου από το να την χάσει...

υγ. και διάφορα άλλα μεταξύ των οποίων
κι ένα ταψάκι καλοσιροπιασμένα σαραγλί (από Κοσμικόν)
Έχω διαβάσει ήδη 3 απαντήσεις σου...
και έχω αρχίσει και υποτροπιάζω!!!
Δεν μπορώ......
Είσαι μουρλοκομείο και χωρίς ΚΑΝ να κρατάς τα προσχήματα!!!!!!!!

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,035 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 19:51, 29-03-11:

Έρωτας ξέρεις τι θα πει
να με θέλεις στη σιωπή
να μιλάς με μια ματιά
να 'μαι μέσα σου φωτιά

Σ' ερωτεύομαι θα πει
κάτι ωραίο σαν ντροπή
Σ' ερωτεύομαι θα πει
να 'σαι μέσα μου ζωή

Θα 'ρθει μια νύχτα και θα δεις
το πεπρωμένο θα το γράψουμε
όπως θέλουμε εμείς
Μια νύχτα και θα δεις
στον έρωτα μαζί σου
θα 'μαι εγώ φωτιά,
Αγάπη μου, φωτιά

Έρωτας ξέρεις τι θα πει
δυο καρδιές που 'χουν κοπεί
να χωρούν σε μια καρδιά
να κρατούν κρυφά κλειδιά

Σ' ερωτεύομαι θα πει
της ζωής μου ανατροπή
Σ' ερωτεύομαι θα πει
όλα γύρω μου γιορτή

Παράθεση

manos777

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη manos777
Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O manos777 έγραψε στις 20:00, 29-03-11:

ο ανδρας ερωτευεται με τα ματια του και η γυναικα με τα αυτια της!!! manos speaking

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 20:12, 29-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από manos777
ο ανδρας ερωτευεται με τα ματια του και η γυναικα με τα αυτια της!!! manos speaking
Bρε βρε βρεεεεεε!!!
Καλώς το παιδίίίί!!!
(¨καλώς τα παιδιά... καλώς τα 3-0¨ που λέει και ένας γνωστός μας...)
Ο άντρας ερωτεύεται με τα... μάτια του;;;
(σίγουρα;;;;;;; )

Παράθεση

manos777

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη manos777
Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O manos777 έγραψε στις 20:24, 29-03-11:

Bρε βρε βρεεεεεε!!!
Καλώς το παιδίίίί!!!
(¨καλώς τα παιδιά... καλώς τα 3-0¨ που λέει και ένας γνωστός μας...)
Ο άντρας ερωτεύεται με τα... μάτια του;;;
(σίγουρα;;;;;;; )
δεν παιρνω και ορκο...

Παράθεση

annia91

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη annia91
H annia91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H annia91 έγραψε στις 21:14, 29-03-11:

Ο ερωτας ειναι το ποιο γλυκο συναισθημα .Για ποσο ομως? Φθειρετε με την παροδο του χρονου,αλλα μενει η αγαπη που ειναι το ποιο δυνατο συναισθημα.

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 11:37, 30-03-11:

1) Και εγώ που νόμιζα ότι όλοι από την κλίνη σου θα περάσουμε.....
...

: Αχ, αυτά τα βελάκια του!

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 11:42, 30-03-11:

: Αχ, αυτά τα βελάκια του!
Ax αυτά τα βελάκια του, θα συμφωνήσω ψυχοθεραπευτή μας
που άλλοτε μας τα χώνει στην καρδιά,
και άλλοτε στον @ωλο...

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 11:45, 30-03-11:

Πάντα στην καρδιά πάνε τα βέλη αρκεί να αγγίξουν και την άλλη καρδιά.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 11:51, 30-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Πάντα στην καρδιά πάνε τα βέλη αρκεί να αγγίξουν και την άλλη καρδιά.
Ο έρωτας αποστρέφεται το ¨πάντα¨ , όπως ο διάολος το λιβάνι...

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 12:21, 30-03-11:

Δεν έχω ακούσει ότι τα βέλη πάνε κάπου αλλού.
Απλά αν χτυπήσουν και την άλλη καρδιά θα ζήσεις τον έρωτα, αν όχι περαστικά σου.
(έρωτας χωρίς ανταπόκριση)

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,405 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 12:27, 30-03-11:

Τι είναι έρωτας;

Να κυνηγάς, να κυνηγάς, να κυνηγάς
και ξαφνικά απρόσμενα
να βρεθείς κυνηγημένος

Να μετατρέπεις το γραφείο στη δουλειά
σε εξωτικό νησί, και το διάλειμμα
ξαπλώστρα κάτω από τη φοινικιά

Να μην βάζεις ένα μόνο θαυμαστικό
αλλά πολλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να δίνεις στις λέξεις χρώμα και στα αντικείμενα ουσία
το μπισκοτάκι - μπισκοτένια
κι ο μπακλαβάς - μπακλαβαδίνος

Να χρησιμοποιείς πολλά - πολλά
φατσάκια στο e-steki …

Μήπως ο έρωτας είναι αυτό που σε κάνει να αναρωτιέσαι
«τι είναι έρωτας;»

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 13:20, 30-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Τι είναι έρωτας;

1) Να κυνηγάς, να κυνηγάς, να κυνηγάς
και ξαφνικά απρόσμενα
να βρεθείς κυνηγημένος

2) Να μετατρέπεις το γραφείο στη δουλειά

3) Να μην βάζεις ένα μόνο θαυμαστικό

4) Να δίνεις στις λέξεις χρώμα και στα αντικείμενα ουσία

5)Να χρησιμοποιείς πολλά - πολλά
φατσάκια στο e-steki …

6)Μήπως ο έρωτας είναι αυτό που σε κάνει να αναρωτιέσαι
«τι είναι έρωτας;»
1) και να γουστάρεις...
2) και να ακούς τη γκαρίδα του boss σαν Bob Marley...
3) και πολλά αποσιωπητικά βεβαίως-βεβαίως, μα και ερω-τημα-τικά επίσης...
4) mmmm..... και να μιλάς σαν την Πετρούλα,και την Μισελ..., -10 μικροί μήτσοι- ... (¨-εσύ κλειστο πρώτος... -όχι, εσύ! -όχι εγώ.... εσύ! -Εγώ δεν μπορώ... - ε ούτε εγώ μπορώ....¨κτλ, κτλ...)
5)και κυρίως ...
6) ο ερωτας είναι αυτός που σε κάνει να αναρωτιέσαι αν είναι αυτός που σου @αμάει το κέρατο... μακάρι τουλάχιστον να στο κάνει με τρόπο που θα αρέσει και στους δύο....και στους 3 τέλοςπάντων...
υγ... πάντως ας μην ανησυχούμε, ας μην ελ-πίζουμε.... είναι αυτοϊάσιμο το νόσημα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη marina289 : 30-03-11 στις 19:51.
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 01:01, 31-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Τι είναι έρωτας;

Να κυνηγάς, να κυνηγάς, να κυνηγάς
και ξαφνικά απρόσμενα
να βρεθείς κυνηγημένος

Να μετατρέπεις το γραφείο στη δουλειά

Να μην βάζεις ένα μόνο θαυμαστικό

Να δίνεις στις λέξεις χρώμα και στα αντικείμενα ουσία

Να χρησιμοποιείς πολλά - πολλά
φατσάκια στο e-steki …

Μήπως ο έρωτας είναι αυτό που σε κάνει να αναρωτιέσαι
«τι είναι έρωτας;»
ναι ....και ειναι ολα τα χρωματα της ιριδας....εκατομυρια πολυχρωμα μπαλονια στον ουρανο ,που φωτιζουν την ημερα οπως τα αστρα τη νυχτα και οταν σκασουν ευωδιαζουν τον αερα με το λεπτο αρωμα του τριανταφυλλου ..................

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 01:41, 31-03-11:

εκατομυρια πολυχρωμα μπαλονια στον ουρανο ,που φωτιζουν την ημερα οπως τα αστρα τη νυχτα και οταν σκασουν ευωδιαζουν τον αερα με το λεπτο αρωμα του τριανταφυλλου

A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hall.

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 02:05, 31-03-11:

...of a concrete hole my esteemed Mrs.Rempeskes...not hall ...there is a slight aesthetic differenence...

Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

H Ερωφίλη έγραψε στις 02:20, 31-03-11:

Αχ, αυτά τα βελάκια του!
Κάποτε όμως έρχεται η στιγμή που δεν μπορείς πια να κάνεις καμία κίνηση χωρίς να αισθανθείς ένα οξύ πόνο από αυτά τα απαίσια βελάκια.
Αυτό μοιάζει λίγο με εκείνη την ιστορία που κάποιος έχει ένα στιλέτο καρφωμένο στο στήθος,
και κάποιος άλλος τον ρωτάει: "Δεν πονάς;".
Κι εκείνος απαντά: "Μόνο όταν γελάω".
Μόνο η χαρά μπορεί να φέρει τη θλίψη τελικά.

δύσκολα φεγγάρια μωρέ

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 10:18, 31-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ερωφίλη
Κάποτε όμως έρχεται η στιγμή που δεν μπορείς πια να κάνεις καμία κίνηση χωρίς να αισθανθείς ένα οξύ πόνο από αυτά τα απαίσια βελάκια.
Αυτό μοιάζει λίγο με εκείνη την ιστορία που κάποιος έχει ένα στιλέτο καρφωμένο στο στήθος,
και κάποιος άλλος τον ρωτάει: "Δεν πονάς;".
Κι εκείνος απαντά: "Μόνο όταν γελάω".
Μόνο η χαρά μπορεί να φέρει τη θλίψη τελικά.

δύσκολα φεγγάρια μωρέ
Κανεις λαθος cherie....καταρχην αν τα χαρακτηριζεις απαισια (κατα κυριολεξια) δεν εισαι ερωτευμενη...
Ο ερωτευμενος ανθρωπος τα λεει '' υπεροχα βελακια'' ακομη κιαν εχει πονεσει πολυ απο το τρυπημα...γιατι ο πονος αυτος ειναι ο πιο γλυκος ...ακομη κι οταν δεν εχει ανταποκριση...ειναι ο πονος της ομορφιας...της αναπνοης....των χρωματων....των αρωματων....των ονειρων ...της....μουσικης...της φαντασιας....της ιδιας της ζωης..

Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

H Ερωφίλη έγραψε στις 10:24, 31-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από rosa azul
Κανεις λαθος cherie....καταρχην αν τα χαρακτηριζεις απαισια (κατα κυριολεξια) δεν εισαι ερωτευμενη...
Ο ερωτευμενος ανθρωπος τα λεει '' υπεροχα βελακια'' ακομη κιαν εχει πονεσει πολυ απο το τρυπημα...γιατι ο πονος αυτος ειναι ο πιο γλυκος ...ακομη κι οταν δεν εχει ανταποκριση...ειναι ο πονος της ομορφιας...της αναπνοης....των χρωματων....των αρωματων....των ονειρων ...της....μουσικης...της φαντασιας....της ιδιας της ζωης..
Μπούρδες!

Είδες πως διώχνω εγώ τις ρετσινιές από πάνω μου;
μπαχαχα

Παράθεση

Lautreamont

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lautreamont
Ο Lautreamont αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 240 μηνύματα.

O Lautreamont έγραψε στις 10:55, 31-03-11:

Μα, τι έχουμε εδώ?
Απόπειρα δημιουργίας της ευαισθησίας που θα εξαπλωθεί
σε μια εποχή που προσανατολίζεται στο χρυσωμένο αυλάκι
των ακρωτηριασμών, της ανισορροπίας, της πρώτης ύλης του
πεπρωμένου που σίγουρα δεν είναι αλεύρι ή κοπανισμένο σκόρδο?

Σκέφτομαι, μόνο σκέφτομαι ότι για να μπορείς να φτάσεις από τα δύσκολα φεγγάρια,
στην ανεμόσκαλα του πόνου από το φανταστικό κατατρύπημα (βελακίων)
κι ο πόνος να ανεβαίνει σαν ηλεκτρισμός στη ραχοκοκαλιά σου
δεν αρκούν οι ορμητικοί ορισμοί
(τι να ναι έρωτας, κι ότι δεν είναι μπορεί και να είναι
ορισμός του μοναχικού τάγματος?),
ούτε καν τα παράδοξα παραμύθια
του Achim von Arnim ή της μαντάμ ερωτιάρας να διαλογίζεται
με γυμνές πατούσες πάνω σε μια μπερδεμένη ιστορία..

..ίσως επειδή στη διαδρομή, όλη η τρέχουσα σοφία
έγινε ρετσινιά που αφορίσθηκε αντί να μπει σε μια κωλότσεπη
ή μπορεί και να έγινε απότομη στροφή στη διαδρομή που δεν είναι ζήτημα
γούστου (καραδοκεί μια διχάλα πάντα) αλλά ζήτημα
ακατανόμαστης σκούπας που τινάζει πάνω στο κεφάλι μας
μια φράση από την οποία οι περισσότεροι θα πάθαιναν δηλητηρίαση,
τη φράση: μακαρένα.

η ερωφίλη να απαντά νεοκλασσικά κι απρόβλεπτα
κι η ρόδα αδούλ ντε λα πασιον ντε λακρουά παραθινιόλ κρουζ( )
να μαρτυρά το οδυνηρά χαρωπό ρίγος της απομονωμένης ύπαρξης ενός πόνου
που δεν βιώνεται σαν πόνος αλλά σαν φαγωμένος σμάλτος δοντιώνε,
από παιδί που πάσχει από υπογλυκαιμία και επιτρέπεται να τρώει
καραμέλες μόνο αν έχει πορτάκι στη κοιλιά του και του τις βάζει η μαμά του
κατευθείαν εκείθενες
(στο μάνιουαλ το αναφέρει ρητώς: πίσω από τον αφαλό του παιδιού).

Η ζωή ποτέ δε θα πάψει να μας προσφέρει στροφές για μια θέαση εκλεπτυσμένου ύφους,
απρόβλεπτου τόσο όσο και το πλήθος των ανθέων του βαβυλώνιου κήπου.

Πες τον έρωτα ότι είναι λαθρεμπόριο (του εαυτού σου),
το ζητούμενο για μένα είναι ΠΟΙΟΣ ΣΚΑΤΑ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΕΙ..
όταν δεν είσαι εσύ, σαν κουτί που υποτίθεται πως έχει μέσα κρύσταλλο μουράνο
και τελικά έχει χειριστήριο από PSP.

(φαντάζομαι την έκπληξή του, χιχι)

Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΚΟΡΩΝΕΥΣ
Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 12:52, 31-03-11:

ερωτας ειναι οταν βλεπω την κοπελα μου σαν το παραδεισο μου .

Παράθεση

cfj

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cfj
Ο cfj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O cfj έγραψε στις 19:32, 05-08-11:

Έρωτας.... Το πιο γλυκό συναίσθημα.... Ακόμη κι αν δεν υπάρχει ανταπόκριση, όπως αναφέρατε παραπάνω.... Έρωτας σημαίνει πως υπάρχει κάποιο άτομο εκεί έξω που μπορεί να σε κάνει ευτυχισμένο με ένα και μόνο βλέμμα του.... Κι κάποιος που είναι ερωτευμένος μπορεί να κάνει κάθε είδους τρέλα, ώστε να είναι μ'αυτό το άτομο....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    jiyongie

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους