Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,985 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Υλοποίηση ονείρων

Italian dream... (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Italian dream...
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 16:11, 09-02-14:

Με αφορμή ένα απόσπασμα του μυθιστορήματος του Paulo Coelho, Ο Αλχημιστής:

"Η Μέκκα είναι πολύ μακριά απο τις πυραμίδες. Στα νιάτα μου προτίμησα να ανοίξω αυτό το μαγαζί με τα λίγα λεφτά που είχα μαζέψει. Περίμενα να πλουτίσω κάποια μέρα, για να ταξιδέψω στην Μέκκα. Άρχισα να κερδίζω λεφτά, αλλά δεν μπορούσα να εμπιστευτω το μαγαζί σε κανέναν. Στο μεταξύ, έβλεπα να περνάν καθημερινά πολοί προσκυνητές με προορισμό τη Μέκκα. Μερικοί ήταν πλούσιοι και ταξίδευαν με ένα σωρό καμηλες, οι περισσότεροι όμως ήταν πιό φτωχοί από εμένα.
Όλοι πήγαιναν και γύριζαν ευτυχείς, και κρεμούσαν στις εξώπορτες τα σύμβολα του προσκυνήματος. Ένας απ' αυτούς, ένας παπουτσής που κέρδιζε το ψωμί του επιδιορθώνοντας ξένες μπότες, μου είπε ότι είχε βαδίσει στην έρημο ένα χρόνο, αλλά πιό πολύ τον κούραζε να περπατήσει μερικά τετράγωνα στην Ταγγέρη για να πάρει δέρμα."

"Και γιατί να μην πάτε τώρα στη Μέκκα?" Ρώτησε το αγόρι.

"Γιατί η Μέκκα με κρατά ζωντανό. Μόνο αυτή με βοηθά να αντέχω όλες αυτές πάντα τις ίδιες μέρες, αυτά τα μουγκά βάζα στα ράφια, το μεσημεριανό και το βραδινό φαγητό σε εκείνο το απαίσιο εστιατόριο. Φοβάμαι να πραγματοποιήσω το όνειρό μου και να μην έχω λόγο ύπαρξης.
Εσύ ονειρεύεσαι πρόβατα και πυραμίδες. Είσαι διαφορετικός από εμένα, γιατί θέλεις να πραγματοποιήσεις τα όνειρά σου. Εγω το μόνο που θέλω είνια να ονειρεύομαι τη Μέκκα. Χιλιάδες φορές έχω φανταστεί το πέρασμα της ερήμου, την άφιξή μου στην πλατεία οπου βρίσκεται η ιερή πέτρα, τους εφτά γύρους που πρέπει να κάνω πριν την αγγίξω. Φαντάστηκα κιόλα ςποιοί άνθρωποι θα στέκονται δίπλα μου, μπροστά μου και τις συζητησεις και τις προσευχές που θα πούμε μαζί. Φοβαμαι όμως πως με περιμένει μία μεγάλη απογοητευση, γι'αυτό προτιμώ να ονειρεύομαι."

Πολλές φορές ζούμε με ένα όνειρο, ένα όνειρο που κάθε μερα φανταζόμαστε την υλοποίηση του και αυτό μας δίνει κουράγιο και θέληση... Αν όμως τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως τα φανταζόμαστε? Μετά από αυτό, τι θα κάνουμε? Αν απογοητευτούμε? Και η τελική ερώτηση:
Αξίζει τελικά να προσπαθούμε να κάνουμε τα όνειρά μας πραγματικότητα? Η μήπως είναι καλύτερα για εμάς τους ίδιους αν μείνουν όνειρα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 16:13, 09-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Italian dream...

"Η Μέκκα είναι πολύ μακριά απο τις πυραμίδες. Στα νιάτα μου προτίμησα να ανοίξω αυτό το μαγαζί με τα λίγα λεφτά που είχα μαζέψει. Περίμενα να πλουτίσω κάποια μέρα, για να ταξιδέψω στην Μέκκα. Άρχισα να κερδίζω λεφτά, αλλά δεν μπορούσα να εμπιστευτω το μαγαζί σε κανέναν. Στο μεταξύ, έβλεπα να περνάν καθημερινά πολοί προσκυνητές με προορισμό τη Μέκκα. Μερικοί ήταν πλούσιοι και ταξίδευαν με ένα σωρό καμηλες, οι περισσότεροι όμως ήταν πιό φτωχοί από εμένα.
Όλοι πήγαιναν και γύριζαν ευτυχείς, και κρεμούσαν στις εξώπορτες τα σύμβολα του προσκυνήματος. Ένας απ' αυτούς, ένας παπουτσής που κέρδιζε το ψωμί του επιδιορθώνοντας ξένες μπότες, μου είπε ότι είχε βαδίσει στην έρημο ένα χρόνο, αλλά πιό πολύ τον κούραζε να περπατήσει μερικά τετράγωνα στην Ταγγέρη για να πάρει δέρμα."

"Γιατί η Μέκκα με κρατά ζωντανό. Μόνο αυτή με βοηθά να αντέχω όλες αυτές πάντα τις ίδιες μέρες, αυτά τα μουγκά βάζα στα ράφια, το μεσημεριανό και το βραδινό φαγητό σε εκείνο το απαίσιο εστιατόριο. Φοβάμαι να πραγματοποιήσω το όνειρό μου και να μην έχω λόγο ύπαρξης.
Εσύ ονειρεύεσαι πρόβατα και πυραμίδες. Είσαι διαφορετικός από εμένα, γιατί θέλεις να πραγματοποιήσεις τα όνειρά σου. Εγω το μόνο που θέλω είνια να ονειρεύομαι τη Μέκκα. Χιλιάδες φορές έχω φανταστεί το πέρασμα της ερήμου, την άφιξή μου στην πλατεία οπου βρίσκεται η ιερή πέτρα, τους εφτά γύρους που πρέπει να κάνω πριν την αγγίξω. Φαντάστηκα κιόλα ςποιοί άνθρωποι θα στέκονται δίπλα μου, μπροστά μου και τις συζητησεις και τις προσευχές που θα πούμε μαζί. Φοβαμαι όμως πως με περιμένει μία μεγάλη απογοητευση, γι'αυτό προτιμώ να ονειρεύομαι."

Πολλές φορές ζούμε με ένα όνειρο, ένα όνειρο που κάθε μερα φανταζόμαστε την υλοποίηση του και αυτό μας δίνει κουράγιο και θέληση... Αν όμως τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως τα φανταζόμαστε? Μετά από αυτό, τι θα κάνουμε? Αν απογοητευτούμε? Και η τελική ερώτηση:
Αξίζει τελικά να προσπαθούμε να κάνουμε τα όνειρά μας πραγματικότητα? Η μήπως είναι καλύτερα για εμάς τους ίδιους αν μείνουν όνειρα?
Ενα ονειρο απο μονο του δεν λεει τιποτα. Τι να το κανω το ονειρο αν δεν εχω στην ακρη του μυαλου μου οτι μια μερα θα το πραγματοποιησω;

''Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο κι ας ειναι η φωτια του να σε καψει''

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,675 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 17:09, 09-02-14:

Και η τελική ερώτηση:
Καταρχάς να πω ότι είναι ωραίο το βιβλιαράκι με νόημα.
Έπειτα, ας απαντήσω στα ερωτήματά σου.
Αξίζει να προσπαθείς για τα όνειρά σου. Ναι αξίζει, ακόμα και αν συναντήσεις πολλά εμπόδια. Με πολλή προσπάθεια σίγουρα θα τα καταφέρεις. Όλα χρειάζονται κόπο και όχι "τρόπο".
Δεν είναι για εμένα προσωπικά καλό να αφήνεις απωθημένα και όνειρα στην άκρη. Θα σε τρώει σε όλη σου την ζωή εφόσον δεν κατάφερες να τα πραγματοποιήσεις.
Όπως είπε και το Μαράκι μου () και όπως λέει και η υπογραφή μου, αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει. Αξίζει σ'αυτή την ζωή να ρισκάρεις για τα όνειρά σου. Τι παραπάνω θα χάσεις από την ευκαιρία να αποκτήσεις μια εμπειρία;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:18, 11-02-14:

Δεν σταματαμε να ονειρευομαστε ποτε και προσπαθουμε παντα να κανουμε τα ονειρα μας πραγματικοτητα..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πληροφορικάριος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Πληροφορικάριος
Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O Πληροφορικάριος έγραψε στις 07:39, 11-02-14:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 09:45, 11-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Ενα ονειρο απο μονο του δεν λεει τιποτα. Τι να το κανω το ονειρο αν δεν εχω στην ακρη του μυαλου μου οτι μια μερα θα το πραγματοποιησω;

''....
...και δυστυχώς ο πολιτισμός μας οδεύει ολοταχώς στην ημέρα εκείνη, που οι άνθρωποι θα ονειρεύονται να δουν (επιτέλους!) κάποιο όνειρο! Δικό τους κι όχι κάποιο αγορασμένο, πχ από την "γκουγκλ"!
Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Δεν σταματαμε να ονειρευομαστε ποτε και προσπαθουμε παντα να κανουμε τα ονειρα μας πραγματικοτητα..
Πολύ "ονειροπαρμένη πραγματικότητα"!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

VeeM (Βασιλικη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη VeeM
H Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H VeeM έγραψε στις 15:02, 11-02-14:

Ακριβως αυτο το κομματι αυτο του βιβλιου μου εχει αποτυπωθει στην μνημη μου. Πραγματικα, ωρες ωρες σκεφτομαι αν αξιζει το οτιδηποτε. Μπορει να ακουστει ματαιοδοξο αλλα δυστυχως ολα εδω μενουν.. Ετσι η αποψη μου ειναι ή να ζησεις στο μεγιστο ασχετως αν στο τελος φοβηθεις οτι δεν εχεις νοημα να ζεις ή να πεθανεις μια ωρα αρχυτερα αφου δεν ζεις παρα μονο φανταζεσαι την ζωη.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Soleado Febrero ~

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 690 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 16:07, 01-05-14:

Προσωπικά πιστεύω πως πάντα πρέπει να προσπαθούμε να πραγματοποιήσουμε τα όνειρά μας.Αξίζει να ρισκάρεις για τα όνειρά σου και ακόμα και αν δεν καταφέρεις να το πραγματοποιήσεις και πάλι θα έχεις ήδη κερδίσει πάρα πολλά,όπως εμπειρία για παράδειγμα.Σίγουρα στο δρόμο σου θα συναντάς πολλά εμπόδια όπως λέει και η Νεφέλη αλλά με πολλή προσπάθεια δεν υπάρχει περίπτωση ο κόπος σου να μην ανταμειφθεί.Και εννοείται πως ποτέ δεν αφήνουμε τα όνειρα να μείνουν απλά όνειρα..

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 18:02, 01-05-14:

Δε θα μου εφταναν 5 ζωες για να πραγματοποιησω ολα μου τα ονειρα ...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:13, 01-05-14:

Κανω ονειρα συνεχως και προσπαθω αλλοτε με πολυ κοπο αλλοτε με λιγοτερο να τα πραγματοποιω. Βαζω μικρους στοχους καθε φορα αλλα για Εναν σκοπο... Μεγαλο! Περαν ομως αυτων προσπαθω παντα επισης να εχω στο πισω μερος του μυαλου μου οτι δεν ξερεις αυριο τι σου ξημερωνει και μπορει να μην πετυχει κατι. Ειμαι θετικη ομως κι ολιγον ονειροπαρμενη οπως λεει και ο Νωευ. Ειμαι και ρεαλιστρια ομως παραλληλα. Δεν πτοουμαι παραπανω αποσο του πρεπει, αν κατι δεν παει οπως θα το θελα. Αυτο δε μου ειναι εμφυτο. Το εχω δουλεψει και παει καλα. Καποτε μου χε πει καποιος" πατα και λιγο στη γη" και το σκεφτηκα πολυ. Ειναι σωστο να ειμαστε προσγειωμενοι, αλλα ρε παιδια, ζωη χωρις ονειρα, δεν ειναι ζωη...ειναι μια σκετη κολαση!

Τωρα βεβαια εξαρταται και τα ονειρα που κανει καποιος... Γιαυτο τα δικα μου ονειρα ειναι ας πουμε προσαρμοσμενα στο σημερα, φροντιζοντας να αξιοποιω οσα εχω και να τα εξελισσω. Δηλαδη ονειρο μου δεν ειναι πχ να γινει η πολιτεια μας δικαιοτερη. Ονειρο μου ομως ειναι να προωθησω τη δικαιοσυνη πχ. Ονειρο μου δεν ειναι να γυρισω ολο τον κοσμο. Ονειρο μου ειναι και ηταν παντα απο πολυ μικρη να γνωρισω οσο πιο πολκα μερη μπορω. Και δοξα τω θεω ειμαι 27 κι εχω καταφερει να γυρισω πολυ ανα τον κοσμο... Ετσι ονειρευομαι... Και μου αρεσει γιατι λιγο πολυ ολο και κατι γινεται...

Εχω καποια καινουρια ονειρα αλλα δεν τα ομολογω!
Παντα προσγειωμενα ομως, υπολογιζοντας αυτο που ειπα παραπανω" ονειρεψου... Αλλα κοιτα η καθε σου μερα να ειναι μοναδικη.. Γιατι ειναι Μοναδικη!"

Παράθεση

captain elena (κάπτεν ελένα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη captain elena
H κάπτεν ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Στιχογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H captain elena έγραψε στις 15:14, 02-05-14:

πιο αληθεια δεν γινεταιι!

Παράθεση

leouv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leouv
H leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 268 μηνύματα.

H leouv Όσα έχουμε είναι τα πιο όμορφα όνειρα. έγραψε στις 02:30, 28-05-14:

Για να γίνει κάτι στη ζωή μας, από το πιο απλό, μέχρι το πιο σύνθετο, χρειάζεται πρώτα να το ονειρευτούμε, τα όνειρα βρίσκονται στην καρδιά μας, έξω από αυτή πεθαίνουν. Είναι σημαντικό, λοιπόν να ονειρευόμαστε, όχι να αιθεροβατούμε και να αγωνιζόμαστε να φτάσουμε το φεγγάρι μας. Ακόμη κι αν δεν τα καταφέρουμε, με όσα αποκομίσουμε από το ταξίδι μας, θα φτάσουμε τουλάχιστον ως τα άστρα, κι αυτό είναι κάτι, και είναι κάτι πολύτιμο. Και ποιος ξέρει, το φεγγάρι μπορεί να βρίσκεται κοντά, ίσως το φτάσουμε, ίσως και όχι, τουλάχιστον θα έχουμε προσπαθήσει. Ελπίζω να σε πείσαμε! :-)

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 21:36, 30-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover

''Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο κι ας ειναι η φωτια του να σε καψει''
πραγματι ετσι ειναι, τι να το κανεις το ονειρο αν δεν θες να το πραγματοποιησεις καποια μερα; αυτο εχει σημασια βασικα, η πραγματοποιηση των ονειρων μας ωστε να μην μεινουν απωθημενα. αλλωστε αν δεν βγουν αληθινα τοτε ποιο το νοημα να κανουμε ονειρα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 22:18, 30-04-15:

Εκείνο που αξίζει στα όνειρα, είναι ο αγώνας που κάνουμε για να τα πραγματοποιήσουμε και όχι αν θα τα καταφέρουμε τελικά. Κι εδώ το ταξίδι μετράει και όχι η Ιθάκη. Από τη στιγμή που ένα όνειρό πραγματοποιείται, αυτόματα γεννιέται ένα καινούργιο. Αυτή είναι και η ομορφιά της ζωής.

(Υ.Γ. Ποτέ μου δεν κατάλαβα το γιατί ένα ασήμαντο και ανόητο βιβλίο σαν τον "αλχημιστή" έγινε best seller)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 10:55, 01-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
(Υ.Γ. Ποτέ μου δεν κατάλαβα το γιατί ένα ασήμαντο και ανόητο βιβλίο σαν τον "αλχημιστή" έγινε best seller)
Το ήξερα ότι θα το πεις αυτό με το που είδα ότι απάντησες στο θέμα

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 11:17, 01-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Το ήξερα ότι θα το πεις αυτό με το που είδα ότι απάντησες στο θέμα
Έχω γίνει τόσο προβλέψιμος; Τι να πω για το βιβλίο; Πήγαινα γυμνάσιο όταν άκουγα όλους να λένε πόσο καταπληκτικό είναι και το αγόρασα. Από τις πρώτες ακόμα σελίδες το θεώρησα σαχλαμάρα. Όμως σκέφτηκα ότι αφού το θεωρούν όλοι υπέροχο, δεν μπορεί, θα φτιάχνει αργότερα. Έτσι πίεσα τον εαυτό μου να το διαβάσει μέχρι το τέλος. Τελειώνοντάς το, σκέφτηκα κρίμα τα χρήματα που έδωσα και το χρόνο που αφιέρωσα και το εκτόξευσα περιστρεφόμενο στην άλλη άκρη του δωματίου.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους