Γιατί δεν έχω πια Facebook

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Σταματήστε να δαιμονοποιείτε το Fb, μερικές φορές είναι ο μόνος τρόπος να ενημερώνεσαι έγκαιρα για κάτι.
Άλλο το δεν ξέρω πώς να διαχειριστώ το χρόνο μου και χρονοτριβώ άσκοπα, άλλο το έχω 50-60 έμπιστες επαφές και μπαίνω καθαρά για πληροφόρηση. Δεν φταίει το εργαλείο καθ'αυτό, αλλά πώς το χρησιμοποιείς.
Από τα μεγαλύτερα ψέμματα που γράφονται ως επιχειρήματα υπέρ του φβ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Από τα μεγαλύτερα ψέμματα που γράφονται ως επιχειρήματα υπέρ του φβ!!!!!

Όταν λέω για "κάτι", κυρίως εννοώ θέματα της σχολής, επειδή η επίσημη σελίδα μας μένει λιγάκι πίσω. Δεν φαντάζεσαι πόσες φορές έχω μπει και έχω δει ανακοίνωση τύπου "αύριο στις 9 μάθημα" αντί μεθαύριο ενώ το site δεν το έγραφε.

Φαίνεται να διαφωνείς με την ολότητα του μηνύματός μου, άρα διαφωνείς και με αυτή την πρόταση επομένως?

Δεν φταίει το εργαλείο καθ'αυτό, αλλά πώς το χρησιμοποιείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Από τα μεγαλύτερα ψέμματα που γράφονται ως επιχειρήματα υπέρ του φβ!!!!!

Πιθανότατα να ισχύει σε μικρές περιοχές που δεν τρέχουν παράλληλα 100000 πράγματα σε διάφορα σημεία, ή για τμήματα/σχολές που έχουν τον υπολογιστή στην γραμματεία και για κάτι άλλο εκτός από πασιέντζες. Δυστυχώς για μένα δεν μπορώ να ισχυριστώ ότι ισχύει οτιδήποτε από τα 2...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Καταρχην να τονισουμε οτι facebook καποιος που εχει δημιουργησει δε γινεται να το διαγραψει, οτι σκατα εχει κανει φαινονται και μενουν. Απλα τον απενεργοποιει. Οπως γινεται και εδω μεσα.

Τωρα, οσον αφορα το δηθεν ξυπνημα αρκετων παιδιων (μιλωντας γενικα) περι του facebook και των αρνητικων αυτου που επιλεγει καποιος να εισαγει στη ζωη του, αναρωτιεμαι, αν τ περιφημο facebook επεφτε απο την κορυφη, και ερχοταν το νεο fakebook με ακομα περισσοτερες επιλογες και εφε τοτε οντως θα προτιμουσανε την πραγματικη ζωη, οντας συνηδητοποιημενα ατομα πλεον, ή μηπως θα τρεχανε να καουν στο fakebook ;

γοογλε + και τουιτερ ειναι μερικα απο τα κοινωνικα δικτυα που τρωνε μεριδιο απο το facebook. Αραγε ποσοι απο αυτους ειχαν ξυπνησει πριν βρουν την επομενη φωλια τους ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Εγώ πάντως ούτε facebook έχω, ούτε twitter, ούτε instagram, ούτε blog ,ούτε tumblr, ούτε δε ξέρω και εγώ τι άλλο. Έχω για ευνόητους λόγους Skype και αυτό τον ταπεινό λογαριασμό στο i-school.e-steki.! :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
και πες μας ποσο υποφερεις που δε τα εχεις ολα αυτα ; πρεπει η ζωη σου να ειναι μιση!
:clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ πάντως ούτε facebook έχω, ούτε twitter, ούτε instagram, ούτε blog ,ούτε tumblr, ούτε δε ξέρω και εγώ τι άλλο. Έχω για ευνόητους λόγους Skype και αυτό τον ταπεινό λογαριασμό στο i-school.e-steki.! :D

Έτσι μπράβο, και εγώ το ίδιο :D

Πάντως υποψιάζομαι ότι σε περίπτωση που έκανα φβ οι περισσότερες επαφές μου θα ήταν ξαδέρφια άντε και 10-15 γνωστοί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όταν λέω για "κάτι", κυρίως εννοώ θέματα της σχολής, επειδή η επίσημη σελίδα μας μένει λιγάκι πίσω. Δεν φαντάζεσαι πόσες φορές έχω μπει και έχω δει ανακοίνωση τύπου "αύριο στις 9 μάθημα" αντί μεθαύριο ενώ το site δεν το έγραφε.

Φαίνεται να διαφωνείς με την ολότητα του μηνύματός μου, άρα διαφωνείς και με αυτή την πρόταση επομένως?
Μπορείς να ενημερωθείς από κάποιον άλλον τότε..κάποιος θα το γνωρίζει! π.χ αυτός που το πόσταρε στο φβ μπορεί να σε πάρει τηλέφωνο ή να σου στείλει μήνυμα ή να σου γράψει στο σκαιπ ή στο βαιμπερ ή οπως το λενε το τελευταίο.

Μα φυσικά διαφωνώ και με το τελευταίο...βλέπεις τον οποιονδήποτε περιορισμό στους χρήστες του? την οποιαδήποτε δυνατότητα απορρήτου στον λογαριασμό σου? Σε παρακαλώ μην πεις ότι έχει πάρα πολλές ρυθμίσεις για να κρατήσεις τον λογαριασμό σου απόρρητο..είναι λίγο αστείο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
βλέπεις τον οποιονδήποτε περιορισμό στους χρήστες του?
Επειδή είναι σπάνιος, δεν σημαίνει ότι είναι ανύπαρκτος!

την οποιαδήποτε δυνατότητα απορρήτου στον λογαριασμό σου? Σε παρακαλώ μην πεις ότι έχει πάρα πολλές ρυθμίσεις για να κρατήσεις τον λογαριασμό σου απόρρητο..είναι λίγο αστείο
Δεν θα έλεγα κάτι τέτοιο ούτως η άλλως. Αν θες να συμμετέχεις στο σύγχρονο κόσμο αναγκαστικά θα αποδεχτείς να είσαι "ελεγχόμενος" και προσβάσιμος ανά πάσα στιγμή... να αναφέρω μερικά λογαριασμός τηλεφώνου, διεύθυνση, email :/: Τα προσωπικά δεδομένα δεν είναι μυστικά ούτε στην πραγματική ζωή έτσι κι αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Επειδή είναι σπάνιος, δεν σημαίνει ότι είναι ανύπαρκτος!
Πλήρως ανύπαρκτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μπορείς να ενημερωθείς από κάποιον άλλον τότε..κάποιος θα το γνωρίζει! π.χ αυτός που το πόσταρε στο φβ μπορεί να σε πάρει τηλέφωνο ή να σου στείλει μήνυμα ή να σου γράψει στο σκαιπ ή στο βαιμπερ ή οπως το λενε το τελευταίο.

Μα φυσικά διαφωνώ και με το τελευταίο...βλέπεις τον οποιονδήποτε περιορισμό στους χρήστες του? την οποιαδήποτε δυνατότητα απορρήτου στον λογαριασμό σου? Σε παρακαλώ μην πεις ότι έχει πάρα πολλές ρυθμίσεις για να κρατήσεις τον λογαριασμό σου απόρρητο..είναι λίγο αστείο:P
Εδώ νομίζω έχεις λίγο άδικο. Λες ότι ένα άτομο μπορεί να το ξέρει άρα ας ενημερώσει 100 άτομα προσωπικά. Είναι κομματάκι δύσκολο όπως και να το δεις.
Καλά για το δεύτερο όπως είπα και πριν δεν σε υποχρεώνει κάνεις ούτε φωτογραφία να βάλεις ούτε να βγάζεις τα προσωπικά σου στη φόρα. Κάποιοι άνθρωποι το έχουν καθαρά για επικοινωνία. Άρα είναι o καθένας πως θα αποφασίσει να το χρησιμοποιήσει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Ρε ξεκολλάτε!

Κάποτε ήταν μόδα να έχει facebook κάποιος και τώρα είναι να μην έχει. Είστε ψευδοαντιδραστικοί σε ένα μέσο που προσφέρει πολλές ευκολίες. Ενδεικτικά: Δε χάνεσαι με τους φίλους σου από το σχολείο που είναι σε άλλη πόλη, ενημερώνεσαι άμεσα για ότι συμβαίνει, μαθαίνεις αμέσως αποτελέσματα, κάποια ακύρωση μαθήματος κτλ από την ομάδα της σχολής σου, μοιράζεσαι τα τραγούδια σου με τους φίλους σου, τρολάρεις το σύμπαν. Ακόμα και το να ρίχνεις μια ματιά στο προφίλ του ατόμου που ενδιαφέρεσαι ευκολία είναι.

Το facebook γίνεται κακό όταν εσύ το αντιμετωπίζεις σαν ένα μέσο ικανοποίησης της ποζεριάς σου. Αν ακόμα εσύ αντικαταστήσεις τη φυσική σχέση σου με τους ανθρώπους με την αλληλεπίδραση στο facebook, τότε το λάθος είναι μόνο δικό σου.

Το διαδίκτυο είναι μέρος της ζωής μας πλέον. Αν κάποιος δεν έχει facebook θα τσατάρει στο skype ή θα κάνει τις διαδικτυακές του συζητήσεις σε φόρουμς. Δείτε, οι περισσότεροι που λένε ότι δεν είχαν facebook ποτέ έχουν άπειρα μηνύματα το e-steki. Θέλω να πω πως η ανταλλαγή απόψεων, ο σχολιασμός γεγονότων κτλ μέσω του διαδικτύου είναι η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων, από τη στιγμή που όλοι έχουμε πρόσβαση σε αυτό. Αν αυτού του είδους η επικοινωνία καταφέρει να αντικαταστήσει την real life επικοινωνία, τότε ναι, θα έχουμε πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εδώ νομίζω έχεις λίγο άδικο. Λες ότι ένα άτομο μπορεί να το ξέρει άρα ας ενημερώσει 100 άτομα προσωπικά. Είναι κομματάκι δύσκολο όπως και να το δεις.
Καλά για το δεύτερο όπως είπα και πριν δεν σε υποχρεώνει κάνεις ούτε φωτογραφία να βάλεις ούτε να βγάζεις τα προσωπικά σου στη φόρα. Κάποιοι άνθρωποι το έχουν καθαρά για επικοινωνία. Άρα είναι o καθένας πως θα αποφασίσει να το χρησιμοποιήσει. ;)
Από την στιγμή που ενημερώνομαι μια χαρά για ότι θέλω χωρίς να έχω φβ...ε προφανώς και συμβαίνει!

Ρε ξεκολλάτε!

Κάποτε ήταν μόδα να έχει facebook κάποιος και τώρα είναι να μην έχει. Είστε ψευδοαντιδραστικοί σε ένα μέσο που προσφέρει πολλές ευκολίες. Ενδεικτικά: Δε χάνεσαι με τους φίλους σου από το σχολείο που είναι σε άλλη πόλη, ενημερώνεσαι άμεσα για ότι συμβαίνει, μαθαίνεις αμέσως αποτελέσματα, κάποια ακύρωση μαθήματος κτλ από την ομάδα της σχολής σου, μοιράζεσαι τα τραγούδια σου με τους φίλους σου, τρολάρεις το σύμπαν. Ακόμα και το να ρίχνεις μια ματιά στο προφίλ του ατόμου που ενδιαφέρεσαι ευκολία είναι.

Το facebook γίνεται κακό όταν εσύ το αντιμετωπίζεις σαν ένα μέσο ικανοποίησης της ποζεριάς σου. Αν ακόμα εσύ αντικαταστήσεις τη φυσική σχέση σου με τους ανθρώπους με την αλληλεπίδραση στο facebook, τότε το λάθος είναι μόνο δικό σου.

Το διαδίκτυο είναι μέρος της ζωής μας πλέον. Αν κάποιος δεν έχει facebook θα τσατάρει στο skype ή θα κάνει τις διαδικτυακές του συζητήσεις σε φόρουμς. Δείτε, οι περισσότεροι που λένε ότι δεν είχαν facebook ποτέ έχουν άπειρα μηνύματα το e-steki. Θέλω να πω πως η ανταλλαγή απόψεων, ο σχολιασμός γεγονότων κτλ μέσω του διαδικτύου είναι η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων, από τη στιγμή που όλοι έχουμε πρόσβαση σε αυτό. Αν αυτού του είδους η επικοινωνία καταφέρει να αντικαταστήσει την real life επικοινωνία, τότε ναι, θα έχουμε πρόβλημα.
Μόνο που συγκρίνεις το φβ με κάποιο φόρουμ ή με το σκαιπ...το λιγότερο για γέλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Από την στιγμή που ενημερώνομαι μια χαρά για ότι θέλω χωρίς να έχω φβ...ε προφανώς και συμβαίνει!
Δεν λέω ότι δεν γίνεται να ενημερώνεσαι μια χαρά και χωρίς φβ αλλά σαν μέσο επικοινωνίας μόνο είναι καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Μόνο που συγκρίνεις το φβ με κάποιο φόρουμ ή με το σκαιπ...το λιγότερο για γέλια

Δηλαδή μου λες ότι δε παίζει να κάνεις σοβαρή συζήτηση στο facebook...Πρέπει να είσαι στο skype για να τη κάνεις :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Από την στιγμή που ενημερώνομαι μια χαρά για ότι θέλω χωρίς να έχω φβ...ε προφανώς και συμβαίνει!

Ναι αλλά επειδή είσαι καλυμμένος εσύ δεν συνεπάγεται το ίδιο για τους υπόλοιπους. Δεν καταλαβαίνω γιατί είσαι τόσο γενικευτικός και αντιδραστικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
παιδιά, δε θέλω να σας ταρακουνίσω αλλά αν κάποιοι περιμένετε το facebook για να ενημερωθείτε για τη σχολή σας υπάρχει πρόβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
παιδιά, δε θέλω να σας ταρακουνίσω αλλά αν κάποιοι περιμένετε το facebook για να ενημερωθείτε για τη σχολή σας υπάρχει πρόβλημα...

Γκρουπάκι έτους! Όποιος δει πρώτος κάποια ανακοίνωση τη ποστάρει και έρχεται σε όλους μας ειδοποίηση. simple as that. Που είναι το πρόβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ναι αλλά επειδή είσαι καλυμμένος εσύ δεν συνεπάγεται το ίδιο για τους υπόλοιπους. Δεν καταλαβαίνω γιατί είσαι τόσο γενικευτικός και αντιδραστικός.
γιατί όλοι μπορούν..το είπε και ο Βασίλης στο επόμενο ποστ βασικά!!
Γιατί δεν μπο΄ρω όταν βγάινουμε 5 άτομα για καφέ, οι 3 να είναι μόνιμα στο φβ από το κινητό, ο 4ος να μπαίνει που και που να σχολιάσει το check in ή κάποια φωτογραφία...έχω κόμπλεξ που έχω ζωή και βγαίνω για να μιλήσω με την παρέα μου:P

Γκρουπάκι έτους! Όποιος δει πρώτος κάποια ανακοίνωση τη ποστάρει και έρχεται σε όλους μας ειδοποίηση. simple as that. Που είναι το πρόβλημα;
μπορεί να στο πει κάποιος φίλος σου όταν βρεθείτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
γιατί όλοι μπορούν..το είπε και ο Βασίλης στο επόμενο ποστ βασικά!!
Γιατί δεν μπο΄ρω όταν βγάινουμε 5 άτομα για καφέ, οι 3 να είναι μόνιμα στο φβ από το κινητό, ο 4ος να μπαίνει που και που να σχολιάσει το check in ή κάποια φωτογραφία...έχω κόμπλεξ που έχω ζωή και βγαίνω για να μιλήσω με την παρέα μου:P
Ναι αυτό καταντάει αηδία είναι η αλήθεια.
μπορεί να στο πει κάποιος φίλος σου όταν βρεθείτε
Μπορεί, αν το ξέρει, αν σε δει, αν μιλήσετε... Άστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top