Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,684 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,438 μηνύματα σε 91,613 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 391 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί δεν έχω πια Facebook

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,149 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 14:59, 23-02-15:

Μπορώ να τον πάρω και τηλέφωνο αλλά δεν είναι και πολύ αποδοτικό.
και skype έχουν όλοι για αυτό το αναφέρω
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:05, 24-02-15:

Γιατι δεν ειχα ποτε facebook να σας πω?

Απο την αρχη μου φαινοταν βλακεια κι εξακολουθω να το θεωρω.
Καταρχας δεν παιζω παιχνιδια. Κατα δευτερον δεν θελω να βρω παλιους φιλους. Οσοι αξιζαν να εχω πλαι μου, εμειναν και με το παραπανω. Κατα τριτον τι νυφοπαζαρο ειν τουτο? Και το ανεβασμα φωτογραφιων καθε λιγο και λιγακι... Δεν ξερω δε μου δοθηκε ποτε παιδια το κινητρο να φτιαξω, τι να πω, μπορει να εχασα κατι ξερω γω? Δε με νοιαζει... Ας πουμε τα φορουμς μου αρεσουν πολυ! Κοσμος με κοινες ανησυχιες, κοινη θεματολογια, επικοινωνια, χωρις φωτογραφιες και προσωπικα δεδομενα. Επισης ουτε τα μπλογκς συμπαθω. Δεν τα διαβαζω ποτε!
Ειναι πως το βλεπει καθενας!
Μονο για επαγγελματικους λογους θα εφτιαχνα σελιδα!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη libre
Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 667 μηνύματα.

O libre έγραψε στις 15:10, 18-07-15:

Το facebook ειναι καλό εργαλείο για επαγγελματικούς λόγους ή για να προωθήσεις κάποιο άλλο προτζεκτ. Δεν κανει για προσωπική χρηση γιατι θα πεις προσωπικά πραγματα κι εδω πρόκειται για το μεγαλύτερο κατασκοπικο δικτυο όλων των εποχων. Υπηρεσιες κι οργανισμοί, εργοδοσια, ανταγωνιστές, απατεώνες που ψαχνουν θυματα κλπ μπορουν να μαθουν για σενα. Θεματα που αναφερονται σε δουλεια, πολιτικοθρησκευτικες πεποιθησεις, οικογενειακη και οικονομικη κατασταση, ασθενειες ή προσωπικες αδυναμιες, προσωπικα συμβαντα δεν θα πρεπει να αναφερονται.
Εχω προσωπικο λογαριασμο για να συντηρώ ενα δικτυο ατομων τα οποια κατευθυνω προς την επαγγελματικη μου σελιδα. Όλα τα άλλα κομμενα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sommerfeld

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Sommerfeld
Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 337 μηνύματα.

O Sommerfeld . έγραψε στις 12:26, 22-07-15:

Είχα και εγώ σελίδα στο fb αλλά μετά απο δύο χρόνια χρήσης(όχι τίποτα το ιδιαιτερο, μια στις τοσες εμπαινα)και αφού είχα συγκεντρώσει αρκετούς <<<φίλους>>>(στην αρχη νόμιζα ότι είναι και κάτι σπουδαίο)αποφάσισα να κάνω ένα ξεγυρισμένο delete, μου φάνηκε απολύτως άχρηστο και σχεδόν όλοι οι (παθιασμενοι)χρήστες του το χρησιμοποιούν απλώς και μόνο για ανέβασμα εικονων, ηλίθιες ατάκες που τους κατέβηκαν εκεινη την στιγμή στο μυαλό ή απλά την αντέγραψαν απο κάποιον άλλον κλπ κλπ με σκοπό απλώς και μόνο να αποχτήσουν το ύστατο βραβείο, το περιζήτητο like (πλάκα πλάκα μακαρι να υπήρχαν και dislikes στο fb, θα έπεφτε πολύ γέλιο με όσα βλεπεις και εκει μεσα), ένα like που για ορισμενους θα φανταζε ανώτερο και απο βραβείο όσκαρ ή για μια κοπέλα τα λίγα likes θα μπορουσε να είναι η αιτία να πέσει σε καταθλιψη...Άλλος στέλνει όλην την ώρα ενημερώσεις στους <<φιλους>> του(που πιθανόν να μην ξέρει καν αλλά τους έκανε ad για να αυξησει την λιστα του)για παιχνιδακια του fb( δεν θελω βρε παιδια να παίξω farmville στο φατσοβιβλιο, πως το λένε), άλλος αν δεν σε πάει σε "σκουντάει", άλλος σε ανακρίνει που δεν μπαίνεις συχνά στο fb άσχετα αν συναντιέστε καθημερινα πχ στο ιδιο σχολειο, άλλος ανεβάζει όλην την ώρα photos στο fb δειχνοντας τι κανει καθε μα καθε χρονικη στιγμη αναγκαζοντας εσενα να παιξεις <<κύκλωσε τις διαφορές>>, άλλος στέλνει όλην την ώρα emoticons στα pm και βγάλε άκρη μετα, άλλος σου γράφει σε greeklish και σε θεωρει "περιεργο" αν εσυ του γραφεις στα ελληνικα (μου έχει συμβει), άλλος προτού καλά καλά μάθει το όνομα σου ρωτάει το nick σου στο fb κλπ κλπ κλπ...Εεε βαρεθηκα και είπα να μην ξανασχοληθω και μεχρι τωρα μια χαρα τα περναω και χωρις αυτό...Εδώ έχουμε φτάσει να πηγαινουμε σε καφετεριες και αντι οι εφηβοι να μιλαμε μεταξυ μας(παιχνιδια, γκομενες, μαθηματα και ολα τα συναφει)να ποσταρουμε και παλι στο φατσοβιβλιο ή να ελεγχουμε τα like μας...Και υπάρχει μόλις εδώ και μερικά χρόνια στην χώρα μας......
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Simos_Moss (Σίμος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Simos_Moss
Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αθλητής . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Simos_Moss έγραψε στις 07:56, 23-07-15:

Έσβησα το facebook πριν 2 μήνες, τα άτομα όπου είχα γνωρίσει έξω από δω ζούσανε μόνο στο facebook,
εθισμένοι πίσω από ψηφιακές λέξεις, το καθημερινό ανέβασμα φωτογραφιών χωρίς λόγο, τα check-ins,
αλλά δεν είναι αυτός ο μόνος λόγος, μου έτρωγε σχεδόν όλη την ημέρα, είχα εθιστεί, είχα αφαιθεί τελείως,
τώρα ζω ξανά, επικοινωνώ ουσιαστικά, γυμνάζομαι περισσότερο και διασκεδάζω περισσότερο!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Dim1234

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους