Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,365 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 93)
Άνδρες
54
58,06%
Γυναίκες
3
3,23%
Εξίσου
36
38,71%

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 21:54, 24-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Αν είχες Φεράρι θα το πίστευες.
Αν είχα ferrari, σιγά μην έβαζα μέσα γυναίκα και μάλιστα από αυτές που εννοείς!
Αλλά για να μή φανώ και...σεξιστής, κανένα δεν θα έβαζα μέσα, μη σου πω ότι θα την είχα παραγγείλει με....ένα κάθισμα!

flyer, εσύ έχεις χιούμορ εγώ μια...απορία εξέφρασα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 23:02, 24-02-09:

μην βαζουμε τα παντα 100% σε κοινωνικους παραγοντες ,γιατι δεν ισχυει....αν έχεις το ταλεντο,θα το βγαλεις έστω και σε μικροτερο βαθμο..φτανει αυτη η καραμελα πλεον...
επισης δεν είπα ότι το θετικο των γυναικων είναι μονο η ομορφια τους...
Μια κυρια αξία της γυναικας είναι η συναισθηματικη της ωριμοτητα και ο χειρισμος των συναισθηματων των άλλων...Οι γυναικες πχ ιδιως όταν γινουν μανες δεν καταλαβαινουν τα παιχνιδια των ανδρων-όπως και εσυ michelle που θεωρεις αχρηστα και ανωφελα τα videogames-...Οι γυναικες είναι πιο ωριμες συναισθηματικα απο τους άνδρες ,γιαυτο και πιο συντηρητικες και γηρασμενες,εν αντιθεσει με τους άνδρες που παντα είναι κατα βαθος παιδια,πιο ανωριμοι συναισθηματικα γιαυτο και πιο νεοι...
απο την πρακτικη παρατηρηση όλων μας ξερουμε ότι οι άνδρες κυριαρχουν στο χιουμορ,απλα για διαφορους λογους πχ κακως εννοουμενης ισοτητας,αρνουνται να το παραδεχτουν...
και τονιζω ,οι εξαιρεσεις επιβεβαιωνουν τον κανονα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη flyer
Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O flyer έγραψε στις 23:11, 24-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
@flyer: Σεξισμό θεωρώ οτιδήποτε υπονοεί ότι το ένα φύλο είναι γενετικά κατώτερο από το άλλο σε κάποιον τομέα, χωρίς αποδείξεις. Ειδικά όταν πρόκειται για συγκρίσεις που στη βάση τους έχουν την απαίσια παραδοχή ότι "οι γυναίκες οφείλουν να είναι όμορφες και οι άνδρες έξυπνοι"
που ανεφερα εγω οτι ειναι γενετικα κατωτερες οι γυναικες? ενα γεγονος ανεφερα! απο την προσωπικη μου πειρα, απο αυτα που βλεπω. τωρα αν εσυ θελεις να πιστευεις πως με το να λεω οτι οι αντρες εχουν περισσοτερο χιουμορ υποννοω οτι οι γυναικες ειναι γενετικα κατωτερες παω πασο... δεν εχω επιστημονικες αποδειξεις για να υποστηριξω αυτον τον ισχυρισμο οποτε μην τον δεχεσαι.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:12, 24-02-09:

μην βαζουμε τα παντα 100% σε κοινωνικους παραγοντες ,γιατι δεν ισχυει....αν έχεις το ταλεντο,θα το βγαλεις έστω και σε μικροτερο βαθμο..φτανει αυτη η καραμελα πλεον...
Μα σε μικρότερο βαθμό ήδη το βγάζουν. Δεν έχω γνωρίσει κανένα άνθρωπο - άνδρα ή γυναίκα - που να μην έχει καθόλου χιούμορ.
Εσένα σου φαίνεται καραμέλα το ότι θεωρώ ότι οι περισσότερες διαφορές που έχουμε συνηθίσει να θεωρούμε ότι έχουν τα δύο φύλα οφείλονται σε κοινωνικούς παράγοντες. Εγώ πάλι θεωρώ καραμέλα την εμμονή σου να τρέχεις σε κάθε θέμα που μπορεί να τύχει να αναφερθεί κάποια υποτιθέμενη διαφορά μεταξύ των δύο φύλων και να ζητωκραυγάζεις. Είτε είσαι πολύ άτυχος με το περιβάλλον σου, είτε είχες πολύ αυστηρή μαμά, τι να πω

Αρχική Δημοσίευση από flyer
που ανεφερα εγω οτι ειναι γενετικα κατωτερες οι γυναικες? ενα γεγονος ανεφερα! απο την προσωπικη μου πειρα, απο αυτα που βλεπω. τωρα αν εσυ θελεις να πιστευεις πως με το να λεω οτι οι αντρες εχουν περισσοτερο χιουμορ υποννοω οτι οι γυναικες ειναι γενετικα κατωτερες παω πασο... δεν εχω επιστημονικες αποδειξεις για να υποστηριξω αυτον τον ισχυρισμο οποτε μην τον δεχεσαι.
O X είναι ανώτερος (σε κάτι) από τον Υ => ο Υ είναι κατώτερος (σε κάτι) από τον Χ. Απλή λογική.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 23:21, 24-02-09:

οι διαφορες των δυο φυλων σωματικα και ψυχικα είναι αποδεκτες απο την επιστημη...και καποιες ομοιοτητες βεβαιωςαφου είμαστε όλοι άνθρωποι...υπαρχουν και κοινωνικοι παραγοντες που δεν σβηνουν όμως την εξαρχης κατασκευη των δυο φυλων...
εγω ποτε δεν είπα ποτε ότι καποιο φυλο είναι ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ ανωτερο ή καωτερο απο το άλλο,αλλα στα επιμερους θεματα και ικανοτητες σε άλλα υπερισχυει το ένα φυλο σε άλλα το άλλο και σε άλλα έχουμε ισοπαλια...
απλα και πρακτικα μιλαω.
εσυ έχεις την υποψια μεσα στο μυαλο σου ότι οι άνδρες θελουν τις γυναικες μονο για την ομορφια τους...ο μιγιασμενος μιγιαζεται..που να ξερω την ψυχη του καθενος...
ξερετε κατι γυναικες που αν τους μιλησεις πιο άγρια πχ για καποιο επαγγελματκο πχ λογο,θα σου "γιατι μου μιλας έτσι γιατι είμαι γυναικα και με θεωρεις κατωτερη?:όλα τα ριχνουν εκει ..τι πεις...η γυναικα χωρις ανασφαλειες δεν τα σκεφτεται αυτα τα πραγματα..

O X είναι ανώτερος (σε κάτι) από τον Υ => ο Υ είναι κατώτερος (σε κάτι) από τον Χ. Απλή λογική.
ΣΕ ΚΑΤΙ όχι στο συνολο..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 24-02-09 στις 23:28.
Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη flyer
Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O flyer έγραψε στις 23:25, 24-02-09:

@michele O X είναι ανώτερος (σε κάτι) από τον Υ => ο Υ είναι κατώτερος (σε κάτι) από τον Χ. Απλή λογική.
ανωτερος σε καποιον συγκεκριμενο τομεα! οχι σαν φυλο γενικα! δηλαδη τι πρεπει να κανουμε? να λεμε οτι σε ολα ειμαστε ισοι με τις γυναικες για να μην θεωρηθουμε σεξιστες ή φαλοκρατες? γιατι δεν μπορεις να αποδεχτεις πως σε καποιους τομεις υπερτερουν οι αντρες και σε καποιους αλλους οι γυναικες?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 23:29, 24-02-09:

Το χιούμορ έχω την αίσθηση ότι είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με την εξυπνάδα. Αν έλεγα ότι κάποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ από ένα άλλο θα παραδεχόμουν ότι κάποιο φύλο είναι κατ' εξοχήν πιο έξυπνο από το άλλο. Είναι όμως;

Από την άλλη η εξυπνάδα του χιούμορ, έχει κυρίως να κάνει με την δυνατότητα εύρεσης κατάλληλης "ατάκας", ή αστείων συνειρμών πχ κάτι που στηρίζεται στη δυνατότητα λογικών συνειρμών και στην ταχύτητα που αυτοί γίνονται. Ως γνωστός φαλλοκράτης της πιάτσας (NOT ), θεωρώ ότι σε αυτή τη δυνατότητα η άνδρες έχουν έστω και με μικρό προβάδισμα, το πάνω χέρι. Όχι ότι δεν μπορεί μια γυναίκα να έχει αντίστοιχα καλή δυνατότητα, αλλά ο αντρικός τρόπος λειτουργίας του εγκεφάλου, έχει περισσότερες πιθανότητες. (όχι δεν είπα ότι οι άντρες είναι πιο έξυπνοι από τις γυναίκες)

Άρα αντίστοιχα, ανεξάρτητα από κοινωνικούς παράγοντες, οι άντρες για μένα είναι πιο πιθανό να έχουν χιούμορ.

Άρα η απάντηση στην ερώτηση είναι "τι σημαίνει περισσότερο; Σημαίνει καλύτερο χιούμορ; Σημαίνει ότι οι άντρες πιο συχνά έχουν χιούμορ;". Η απάντηση στην πρώτη ερώτηση είναι "όχι απαραίτητα" ενώ στην δεύτερη "μάλλον ναι".

Είναι αντίστοιχο με το ότι οι άντρες έχουν μια κλίση στις θετικές επιστήμες, ενώ οι γυναίκες στις θεωρητικές.

Βέβαια από την άλλη, το να είναι κάποιος έξυπνος δεν σημαίνει ότι έχει και χιούμορ. Σίγουρα το χιούμορ είναι κάτι που καλλιεργείται και καλλιεργείται μέσω παρατήρησης. Παρατηρείς τι κάνει τον κόσμο να γελάει (και εσένα) και το κρατάς. Για να γίνει αυτό όμως πρέπει και να το εξασκήσεις. Οπότε ερχόμαστε σε αυτό που είπε η Λία:
Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Οι άντρες άλλωστε ακούνε από μικροί τα κοριτσάκια να λένε "εγώ θέλω ένα αγόρι με χιούμορ". Κάνουν λοιπόν τα αδύνατα δυνατά να αποκτήσουν ένα έστω υποτυπώδες χιούμορ, και αν το έχουν και μέσα τους, αποκτούν και καλό χιούμορ.
Σίγουρα τα αγοράκια προσπαθούν να κάνουν τους άλλους να γελάσουν, όχι όμως για να αποκτήσουν το χιούμορ που θέλουν οι γυναίκες, αλλά γιατί με αυτόν τον τρόπο μπορούν να γίνουν πιο εύκολα αποδεκτοί σε παρέες.

Έτσι αφού το εξασκούν, το καλλιεργούν, το εμπλουτίζουν και αν είναι και έξυπνοι, αποκτούν καλό χιούμορ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:35, 24-02-09:

Το χιούμορ έχω την αίσθηση ότι είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με την εξυπνάδα.
δεν ισχυει αυτο...ο άνθρωπος με πραγματικο πηγαιο χιουμορ σιγουρα είναι εξυπνος άνθρωπος..
το αντιθετο όπως δεν ισχυει παντα...μπορει να υπαρχουν πανεξυπνοι άνθρωποι που όμως δν έχουν και δεν αντιλαμβανονται αρκετα το χιουμορ...το χιουμορ δεν είναι για όλους και ούτε πρεπει να το έχουν όλοι για θεωρουνται έξυπνοι..είναι σαν τα τα άλλα ταλεντα της ζωγραφικης ή της δημιουργιας μουσικης πχ μπορει καποιος ευφυης άνθρωπος να μην έχει ούτε το ένα ούτε το άλλο,ενω αυτοι που τα΄χουν σε μεγαλο βαθμο σιγουρα είναι εξυπνοι άνθρωποι..ελπιζω να γινομαι κατανοητος

Οι άντρες άλλωστε ακούνε από μικροί τα κοριτσάκια να λένε "εγώ θέλω ένα αγόρι με χιούμορ". Κάνουν λοιπόν τα αδύνατα δυνατά να αποκτήσουν ένα έστω υποτυπώδες χιούμορ, και αν το έχουν και μέσα τους, αποκτούν και καλό χιούμορ.
δηλαδη λες ότι δεν υπαρχει καμια γενετικη προδιαθεση-ικανοτητα?λες ότι όλα είναι απο την κοινωνια?ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 24-02-09 στις 23:45.
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 23:39, 24-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
δεν ισχυει αυτο...ο άνθρωπος με πραγματικο πηγαιο χιουμορ σιγουρα είναι εξυπνος άνθρωπος..
το αντιθετο όπως δεν ισχυει παντα...
Διάβασες όλα όσα έγραψα;
Αρχική Δημοσίευση από fandago
Το χιούμορ έχω την αίσθηση ότι είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με την εξυπνάδα.
[...]
Βέβαια από την άλλη, το να είναι κάποιος έξυπνος δεν σημαίνει ότι έχει και χιούμορ.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:42, 24-02-09:

Διάβασες όλα όσα έγραψα;
Τα διαβασα μετα δεν πειραζει όμως η επαναληψη είναι μητηρ πασης μαθησεως
γιατι δεν μπορεις να αποδεχτεις πως σε καποιους τομεις υπερτερουν οι αντρες και σε καποιους αλλους οι γυναικες?
αν δε θελεις να πιστεψεις κατι ,δεν το πιστευεις,περα απο οποιαδηοτε λογικη αποδειξη...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 24-02-09 στις 23:58.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wagneriandandy (Λευτέρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wagneriandandy
Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O wagneriandandy έγραψε στις 06:30, 25-02-09:

το αντιθετο όπως δεν ισχυει παντα...μπορει να υπαρχουν πανεξυπνοι άνθρωποι που όμως δν έχουν και δεν αντιλαμβανονται αρκετα το χιουμορ...το χιουμορ δεν είναι για όλους και ούτε πρεπει να το έχουν όλοι για θεωρουνται έξυπνοι..είναι σαν τα τα άλλα ταλεντα της ζωγραφικης ή της δημιουργιας μουσικης πχ μπορει καποιος ευφυης άνθρωπος να μην έχει ούτε το ένα ούτε το άλλο,ενω αυτοι που τα΄χουν σε μεγαλο βαθμο σιγουρα είναι εξυπνοι άνθρωποι..ελπιζω να γινομαι κατανοητος
Αυτα ειναι τα λαθη στα οποια υποκυπτει κανεις οταν μιλαει γενικα για χιουμορ και περιμενει να μην υπαρξει βλαβη της γενικοτητας.
Πρωτα απ'όλα υπαρχουν πολλά είδη ευφιας οπως λες κι εσυ. Δεν μπορει καποιος που ειναι εφυιης πχ με τις επιστημες να θεωρειται πως ειναι ευφυιης στα παντα(τεχνες,χιουμορ,ζωη). Οχι οτι δεν ειναι εφικτο, απλως δεν εμπεριέχεται στην λέξη εφυιης σ'ενα τομεα(συμφωνουμε μεχρι εδω). Ομως το χιουμορ ειναι παντα θεμα ευφυιας. Εκτος αν θεωρεις οτι διαθετει χιουμορ ο καραγκιοζακος της παρεας που κανει γκαφες και λεει αηδιες για να γελασει η παρεα. Εκει δε γελας απο την ποιοτητα των συνειρμων αλλα απο την ασυνειδητη (η και πολλες φορες συνειδητη) αναγκη του ανθρωπου να αισθανεται ανωτερος απεναντι σε αλλους ανθρωπους.
Ο εγκεφαλος δεν θεωρει αστειο το ευφυιες αλλα και μια πληθωρα καταστασεων και σκηνικων.
Το θεμα ειναι τι οριζουμε τελικα ως χιουμορ? Εγω ποσταρα σ' αυτο το θεμα πιστευοντας πως το χουμορ ειναι μια απο τις ανωτατες πνευματικες εκδηλωσεις. Ομως κανουμε συζητηση και για τον χαβαλετζη της παρεας...

δηλαδη λες ότι δεν υπαρχει καμια γενετικη προδιαθεση-ικανοτητα?λες ότι όλα είναι απο την κοινωνια?ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ!
Απο τη στιγμη που δεν υπαρχουν εμπιστες ερευνες για γενετικη προδιαθεση ειναι σωστο να θεωρουμε αποδειξεις τις εικασιες?
Παραλογη κι αντιεπιστημονικη η διαμορφωση του χαρακτηρα απο την κοινωνια?
Απο το φεγγαρι μας κατεβηκες εσυ?
Η ηθικη που διαθετεις πως τη διαμορφωσες?
Το αισθημα δικαιοσυνης και σωστου ή λαθους?
Τους τροπους συμπεριφορας?
Βλεπεις γενιες και γενιες να καθοριζουν το lifestyle τους αναλογα με τις επιταγες της μοδας και τις υποτιθεμενες απαιτησεις της κοινωνιας. Εκατομμυρια ατομα βασιζουν τη ζωη τους σε προτεινομενα προτυπα. Προς "θεου" δε λεω πως ετσι πρεπει να γινεται, αντιθετως μαλιστα τα κατακρινω ολα αυτα. Ομως καθημερινα βλεπω ατομα που παραμενουν δεμενα χειροποδαρα στη πλατωνικη μας κοινωνια και μονο ενα μερος απο αυτα καταφερνουν να ξεφυγουν ετσι ωστε να διαμορφωσουν το χαρακτηρα τους ετσι οπως αυτοι πραγματικα θελουν.(και σ' αυτη την κατηγορια ανηκουν ολοι αυτοι οι κωμικοι που τους αποδιδουμε την αξια τους με φτηνο και χυδαιο τροπο στο φυλο τους). Επομενως εχει δικιο η Λια οταν αναφερεται σε εγκεφαλικα πιπιλισματα σε νεαρη ηλικια ο αποηχος των οποιων μενει σε αρκετα ατομα κι αργοτερα στη ζωη τους... Ολοι τα εχουμε ζησει δυστυχως...

Ζητω ο γενετικα τροποποιημενος υπερανθρωπος!

αν δε θελεις να πιστεψεις κατι ,δεν το πιστευεις,περα απο οποιαδηοτε λογικη αποδειξη...
οπου λογικη αποδειξη οι αποψεις μερικων e-stekiτων?(που και ολοι να ηταν παλι λογικη αποδειξη δεν την ελεγες)
κακο πραγμα η Πιστη φιλε μου

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:07, 25-02-09:

Παραλογη κι αντιεπιστημονικη η διαμορφωση του χαρακτηρα απο την κοινωνια?
ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ!η γενετικη προδιαθεση υπαρχει σε όλα έστω και κατ' ελαχιστον.εγω λεω να μην τα ριχνουμε [B]όλα [/B]στην κοινωνικη επιρροη,αυτο λεω....

Παράθεση

wagneriandandy (Λευτέρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wagneriandandy
Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O wagneriandandy έγραψε στις 13:51, 25-02-09:

Η αληθεια ειναι πως δεν μπορω να πω αν οφειλεται σε γενετικη προδιαθεση γιατι απλα δεν το γνωριζω. Παρολα αυτα ομως το χιουμορ οντας κατι το ειδικο πιο πιθανο ειναι να ειναι επικτητο καθως ο ανθρωπος χρειαζεται την εμπειρια της κοινωνιας και της γνωσης που θ' αποκτησει κι οχι καποιας εμφυτης πηγης. Ακομη και η εφυια αμφισβητειται κατα ποσο ειναι κληρονομικη η οχι (φαινομενο flynn) ποσο μαλλον να πουμε οτι το ταλεντο(στο χιουμορ) ειναι α πριορι ικανοτητα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 13:59, 18-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από fielda
Δηλαδή κατά τη γνώμη σου είναι θέμα φύλου το χιούμορ; Προσωπικά δεν έχω εντοπίσει κάτι τέτοιο. Έχω γελάσει εξίσου και με άνδρα και με γυναίκα που έχουν χιούμορ. Ίσως η διαφορά έγκειται στο είδος των αστείων αλλά παρόλα αυτά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.
Συμφωνω απολυτα...Δεν νομιζω πως εχει σχεση με το φυλο..Πραγματι ισως να υπαρχει διαφορα στο ειδος,για παραδειγμα μαλλον τα γυναικεια αστεια ειναι καπως πιο..χμ...κομψα σε αντιθεση με των αντρων,αλλα αυτο δεν τα εμποδιζει απο το να ειναι εξισου ωραια..

Απο τη ζωη μου (και σχολεια ,γυμνασια λυκεια κλπ),ελαχιστα -για να μη πω κανενα κοριτσι με πραγματικο έξυπνο χιουμορ δεν έχω δει..Ενω έχω δει αρκετα αγορια..
Εγω παλι απο τη δικη μου ζωη εχω δει ενα σωρο κοριτσια με ωραιο και εξυπνο χιουμορ και αρκετα αγορια που κανουν χιουμορ και μετα γελανε μονοι τους..Και το αντιθετο βεβαια...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 16:44, 18-07-09:

Δεν τιθεται θεμα σεξισμου και ειναι λαθος να το βλεπετε ετσι καθε φορα που θα αναφερθει μια διαφορά (προς οποιοδηποτε φυλλο) που με τις γνωσεις μας και την κριση μας, δεν ευσταθει. Ειναι αλλωστε θεματα που ακομα ερευνονται και το αν τελικά κατι ηταν σεξισμος, θα πρεπει να το πουμε στο τελος.

Γενικά παντως, ειναι αποδεκτό οτι οι αντρες εχουν περισσοτερο χιουμορ. Ισως η φυση το εχει προβλεψει, αφου πρεπει να ελκουν τις γυναικες, ενω εμεις ελκουμαστε απο την ομορφια τους κλπ.

Και μονο ο καθενας σας να σκεφτει αστεια ατομα, ειτε ηθοποιους ειτε κωμικους, ειτε απο παρεες κλπ, ευκολα θα διαπιστωσετε οτι η συντριπτικη πλειοψηφια ειναι αντρες. Βεβαια, εμεις οι αντρες γελαμε και με χαζομαρες, αλλά οκ κανείς δεν ειναι τελειος.

Σε μια ερενα με μαγνητικη τομογραφια βρεθηκε οτι οι γυναικες δεν φαινεται να περιμενουν το αστειο οσο οι αντρες και ετσι τους ξαφνιαζει τροπον τινα και γελανε περισσοτερο.

Σε μια αλλη, φανηκε οτι οι ανδρες αντιδρουν πιο συναισθηματικά στο χιουμορ απ'οτι οι γυναικες.

Διαφορές υπαρχουν λοιπον και δεν ειναι χωρις αποδειξεις.

Παντως τα τελευταια χρονια εχω εντοπισει μια γυναικα κωμικο που ξεχωριζει, την Λιζα Λαμπανέλι. Ειναι ασχημη, χοντρη και βριζει. Κι ομως το χιουμορ της την εχει κανει πολυ γνωστη στην αμερικη. Δειτε δειγματα :

Λινκς καποιων ερευνων που αναφερω :
http://www.sciencentral.com/articles...e_id=218392682
http://www.news.harvard.edu/gazette/...0.14/haha.html
http://www.vanityfair.com/culture/fe...hitchens200701

Παράθεση

antara6079

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antara6079
H antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H antara6079 έγραψε στις 16:54, 18-07-09:

Noμίζω ότι χιούμορ έχουν και οι άντρες και οι γυναίκες.
Απλά εμείς στις συζητήσεις μιλάμε περισσότερο σοβαρά απ΄ ότι θα' πρεπε, ενώ τα αγοράκια κάνουν συνέχεια χαβαλέ.
Επομένως, φαίνεται ότι περισσότερο χιούμορ έχουν οι άντρες.
Ε?

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 17:15, 18-07-09:

Δε νομιζω οτι ειναι απλα μια λαθος εντυπωση. Αν ηταν ετσι θα ειχαμε περιπου ισαριθμους συγγραφεις,ηθοποιους,κωμικους,καλλιτεχνες και ατομα που συνανταμε καθημερινα, με καλο χιουμορ. Ομως προσωπικα δεν βλεπω κατι τετοιο. Ισα ισα που αν συναντησω γυναικα με καλο χιουμορ μου κανει εντυπωση. Ισως ειμαι και αυστηρος, δεν ξερω. Δεν γελαω ευκολα αυτο το γελιο που ξεκαρδιζομαστε, και εχω παρατηρησει οτι εχει σχεση με τα βιωματα. Οσο περισσοτερο ασχολεισαι με χιουμορ, και εχεις δει πολλα, απο τη μια μεν το καλλιεργεις και διασκεδαζεις, απο την αλλη δε, θελεις ολο και κατι παραπανω για να γελασεις πολυ, ή τελοσπαντων δε γελας με καποια πραγματα πλεον γιατι σου φαινονται ξεπερασμενα καπως.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:46, 18-07-09:

Συγγνωμη βρε συ Lorien, αλλα για να θεωρησεις οτι καποιος εχει χιουμορ θα πρεπει να λεει πραγματα που σε κανουν να κυλιεσαι στα πατωματα?!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 22:18, 18-07-09:

Συγγνωμη βρε συ Lorien, αλλα για να θεωρησεις οτι καποιος εχει χιουμορ θα πρεπει να λεει πραγματα που σε κανουν να κυλιεσαι στα πατωματα?!
Ναι!μιλαμε για χιουμορ υψηλου επιπεδου...αναλογο με αυτο των ηθοποιων που με μια ατακα δεν κρατιεσαι απο τα γελια..δε λεμε για χαζολογημα και χαμογελακια..σε αυτα ειναι καλυτερες οι γυναικες...

lorien δικιο εχεις αλλα οι κυριες του φορουμ κανουν οτι δεν καταλαβαινουν...

γιατι σας ενοχλει να υπαρχουν διαφορες αναμεσα στα δυο φυλα?θα θελατε να υπαρχει μονο ενα φυλο?στην καθημερινοτητα και στον καλιτεχνικο χωρο αυτο βλεπουμε...πολυ περισσοτερους ανδρες απο γυναικες...και σε νεαρη ηλικια ακομα πιο λιγες γυναικες..

τωρα αν θελετε να κλεισετε τα ματια..

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 22:43, 18-07-09:

γιατι σας ενοχλει να υπαρχουν διαφορες αναμεσα στα δυο φυλα?θα θελατε να υπαρχει μονο ενα φυλο?στην καθημερινοτητα και στον καλιτεχνικο χωρο αυτο βλεπουμε...πολυ περισσοτερους ανδρες απο γυναικες...και σε νεαρη ηλικια ακομα πιο λιγες γυναικες..

Kανουμε οτι δεν καταλαβαινουμε τι;Επειδη δεν κρινουμε τα παντα απο το φυλο;Και δεν νομιζω οτι ενοχλει καμια μας το γεγονος οτι υπαρχουν διαφορες αναμεσα στα δυο φυλα....Ουτε πιστευω οτι θα υπηρχε καποια γυναικα μεσα στο φορουμ που θα ηθελε να υπαρχει μονο ενα φυλο....Μπορει περισσοτεροι αντρες να κανουν ωραια αστεια συνολικα,σε σχεση με τις γυναικες,αλλα δεν νομιζω οτι το φυλο ειναι σημαντικος παραγοντας για να κρινουμε το ποιος εχει χιουμορ και ποιος οχι....Και γενικα ειναι πολυ εκνευριστικο το γεγονος οτι μεσα σε μια παρεα οταν μια γυναικα παει να πει ενα ανεκδοτο η αστειο,ολοι οι αντρες ειναι αρνητικα προκατειλημμενοι...Και υπαρχουν πολλες γυναικες στο καλλιτεχνικο χωρο..Ομως αυτη ειναι η αποψη σου και σεβαστη,αλλα δεν χρειαζεται να κατηγορεις οτι ''κανουμε οτι δεν καταλαβαινουμε..''

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:27, 18-07-09:

Μπορει περισσοτεροι αντρες να κανουν ωραια αστεια συνολικα,σε σχεση με τις γυναικες,αλλα δεν νομιζω οτι το φυλο ειναι σημαντικος παραγοντας για να κρινουμε το ποιος εχει χιουμορ και ποιος οχι...
ενταξει ...αυτο λεμε...

και η προκαταληψη δεν ειναι καλη..το καλο χιουμορ πρεπει να εκτιμαται απο οποιον και αν προερχεται...

απλα λεμε στο θεμα χιουμορ οι ανδρες υπερισχυουν...οχι οτι δεν εχουν χιουμορ οι γυναικες...

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 23:29, 18-07-09:

ενταξει ...αυτο λεμε...

και η προκαταληψη δεν ειναι καλη..το καλο χιουμορ πρεπει να εκτιμαται απο οποιον και αν προερχεται...

απλα λεμε στο θεμα χιουμορ οι ανδρες υπερισχυουν...οχι οτι δεν εχουν χιουμορ οι γυναικες...
Ωραια χαιρομαι που ξεκαθαριστηκε....

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 00:12, 19-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Oχι δε νομιζω να ειπα καπου αυτο. Απλά λεω πως μαζι με το επιπεδο ευφυιας και το χαρακτηρα/ιδιοσυγκρασια, τα βιωματα και η καλλιεργεια/τριβη με το χιουμορ, ανεβαζουν τον πηχη και δεν γελω τοσο με τα ιδια πραγματα. Χρειαζομαι κατι νεο και εξυπνο. Το αν θα προκειται για μικρο αστειο ή για ξεκαρδιστικο δεν εχει σημασια. Και οι 2 περιπτωσεις υποκεινται σε αυτη τη θεωρια. Απ'οσο εχω δει απο τον εαυτο μου και κοντινους μου ανθρωπους δλδ.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 08:33, 19-07-09:

απλα λεμε στο θεμα χιουμορ οι ανδρες υπερισχυουν
η μελιω νομιζω σου κλονισε το επιχειρημα αγγελε..

να προσθεσω οτι αν δειτε και τα βιντεακια που παρεθεσε ο λοριεν θα προσεξετε οτι το χιουμορ αν και υποκειμενικο καμια φορα, βασιζεται στην εξυπναδα, θελει οξυδερκεια , να εισαι γρηγορος , να ξερεις να αυτοσαρκαζεσαι (βασικο) , να μην εχεις κομπλεξ (βασικο) και να εχεις καλη προαιρεση και διαθεση...

παντα θεωρουσα τους ανθρωπους που ειχαν χιουμορ οσο ιδιαιτερο και αν ηταν πολυ εξυπνους και τρομερα σοβαρα ατομα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moonlight : 19-07-09 στις 10:18.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 10:15, 19-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
η μελιω νομιζω σου κλονισε το επιχειρημα αγγελε..

...

παντα θεωρουσα τους ανθρωπους που ειχαν χιουμορ οσο ιδιαιτερο και αν ηταν πολυ εξυπνους και τρομερα σοβαρα ατομα...
Αχ, πριονισμένο μου χιούμορ, εδώ δεν είναι η κλίνη του Προκρούστη, αλλά του φίλου μου του Άγγελου ο υπνόσακκος...

- Λοιπόν, Άγγελε, νομίζω ότι αλλότε παραβλέπεις κι άλλοτε δεν (ανα)γνωρίζεις,

- ότι ...οι άγγελοι δεν έχουν χιούμορ, όχι βέβαια επειδή δεν έχουν φύλο,
- ότι...τα παιδιά δεν έχουν χιούμορ, επειδή έχουν μεν φύλο, αλλά παραμένουν ακόμη "αγγελούδια", όσο δεν τα έχει ακόμη αλλοτριώσει(ωριμάσει) ο κοινωνικός τους βίος,
-ότι, σχεδόν μέχρι και τον 19ο (μΧ) αιώνα, οι γυναίκες δεν είχαν καν δικαίωμα στο γέλιο, αν ήθελαν να μην τις θεωρήσουν "ξεδιάντροπες".
-ότι οι άντρες εκδηλώνουν χιούμορ, συνήθως όταν υπερβαίνουν τη φάση της αυτοϊκανοποίησής τους και είναι πια σε θέση, να ξεκινήσουν την υπόλοιπη ζωή τους, πρωτίστως με αυτοσαρκασμό, για την φουντωμένη τους ουρά, και τέλος,
ότι το χιούμορ μόλις αποκτάει χαρακτηριστικά φύλου, γίνεται παγωνιέρα!
Νομίζω; Ίσως...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 10:56, 19-07-09:

Ναι!μιλαμε για χιουμορ υψηλου επιπεδου...αναλογο με αυτο των ηθοποιων που με μια ατακα δεν κρατιεσαι απο τα γελια..δε λεμε για χαζολογημα και χαμογελακια..σε αυτα ειναι καλυτερες οι γυναικες...

Στο φόρουμ υπάρχει ένα μέλος με το όνομα Μελιώ (το νου σου στην αμέλεια) .
Διάβασε καμιά δεκαριά έστω από τα ποστ της και μετά ξαναπέρνα .
Μπορεί να είμαι οφτόπικ και να έπρεπε καλύτερα να παραθέσω επιχειρήματα , αλλά αυτά θα είναι (ή θα θεωρήσεις ότι είναι) υποκειμενικά .
Ενώ αν κάνεις αυτό που σου λέω , μετά θα ξεχάσεις αυτό το μήνυμα σου

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:39, 19-07-09:

με ενα ατομο δεν αλλαζει ο μεσος ορος και ο γενικος κανονας...
και γυναικες αρσιβαρισρτιες υπαρχουν ..αυτο δε σημαινει πως σαν μεσο ορο οι ανδρες δεν ειναι πιο ισχυροι μυικα απο τις γυναικες...

νας σας φερω ολων των ειδων τα παραδειγματα...
να σας δειξω και γυναικες με μηδενικη αντιληψη χιουμορ?τι σημαινει πως ειναι ολες ετσι?

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 16:35, 19-07-09:

με ενα ατομο δεν αλλαζει ο μεσος ορος και ο γενικος κανονας...
και γυναικες αρσιβαρισρτιες υπαρχουν ..αυτο δε σημαινει πως σαν μεσο ορο οι ανδρες δεν ειναι πιο ισχυροι μυικα απο τις γυναικες...

νας σας φερω ολων των ειδων τα παραδειγματα...
να σας δειξω και γυναικες με μηδενικη αντιληψη χιουμορ?τι σημαινει πως ειναι ολες ετσι?

αγγελε μου καλε μου αγγελε προσεξε με προσεκτικα

δεν μπορεις να ξερεις ποιος εχει χιουμορ και ποιος οχι απολυτα αν δεν τον γνωρισεις... καποιοι εχουν το χαρισμα και ειναι εκδηλο το χιουμορ τους καποιοι ομως πρεπει να νιωσουν ανετα και μετα να το εκφρασουν..

ξερεις ποιοι δεν εχουν χιουμορ αγγελε?? οι κακεντρεχοις ανθρωποι , οι μιζεροι και οι μουντζουφλιδες... δεν ειναι θεμα αντρα γυναικας ειναι θεμα ανθρωπου καλε μου...

πς. εγω ας πουμε ξερεις ποσο χιουμορ εχω?? και μετριοφροσυνη?? αλλα δεν το δειχνω??

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 17:31, 19-07-09:

Aν ηταν εντελως ασχετο με το φυλο δε θα παρατηρουσαμε αυτα που παρατηρουμε moonlight. Δεν ειναι ενα απολυτο θεμα. Σχετιζεται και με το φυλλο, χωρις να ειναι κατι καθοριστικο απαραιτητα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorien : 19-07-09 στις 20:21.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:36, 19-07-09:

Σχετιζεται και με το φυλλο, χωρις να ειναι κατι καθοριστικο απαραιτητα.
σωστοοοός...

ξερεις ποιοι δεν εχουν χιουμορ αγγελε?? οι κακεντρεχοις ανθρωποι , οι μιζεροι και οι μουντζουφλιδες...
αλλο λαθος εδω...το οτι δεν εχεις χιουμορ δεν σημαινει οτι ειναι κακο απαραιτητα..μπορεις να εισαι πολυ καλος ανθρωπος...σπανιο βεβαια να μην εχεις καθολου...

τι προκαταληψη ειναι αυτη?
δεν πρεπει ολοι να εχουμε χιουμορ!οπως δεν πρεπει να πιανει απαραιτητα το χερι μας στη ζωγραφικη ή τη μουσικη.πχ
το χιουμορ οπως και πολλα αλλα ταλεντα δεν ειναι για ολους και ετσι πρεπει να ειναι!αν τα ειχαν ολοι τοτε τι αξια θα ειχαν?

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 17:47, 19-07-09:

οπα αγγελεεεεεεεεε πατα φρενο γιατι το γυρισες το θεμα αλλου...

το χιουμορ ολοι το εχουν με τον δικο τους τροπο αλλα δεν το δεχονται ολοι ,γιατι εκει ειναι ενα μεγαλο κεφαλαιο ποσο δεχεται καποιος το χιουμορ.

πς. εξηγησε μου λοριεν αν θες τι εννοεις με αυτα που παρατηρουμε..δηλ. ποια?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moonlight : 19-07-09 στις 17:53.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 18:21, 19-07-09:

το χιουμορ ολοι το εχουν με τον δικο τους τροπο αλλα δεν το δεχονται ολοι ,γιατι εκει ειναι ενα μεγαλο κεφαλαιο ποσο δεχεται καποιος το χιουμορ.
το χιουμορ δεν ειναι για ολους..οπως και αλλα ταλεντα...καποιοι εχουν ελαχιστο ή καθολου-λιγο σπανιο αυτο- και ειναι μια χαρα...

οτι ειπα πριν ισχυει..τι δεν καταλαβαινεις?

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 18:23, 19-07-09:

το χιουμορ δεν ειναι για ολους..οπως και αλλα ταλεντα...καποιοι εχουν ελαχιστο ή καθολου-λιγο σπανιο αυτο- και ειναι μια χαρα...

οτι ειπα πριν ισχυει..τι δεν καταλαβαινεις?

ειπα εγω οτι δεν καταλαβαινω κατι που εχεις πει εσυ??

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 18:47, 19-07-09:

οκ...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 23:45, 19-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
πς. εξηγησε μου λοριεν αν θες τι εννοεις με αυτα που παρατηρουμε..δηλ. ποια?
Tα εγραψα ηδη βρε, να τα :

Αν ηταν ετσι θα ειχαμε περιπου ισαριθμους συγγραφεις,ηθοποιους,κωμικους,καλλιτεχνες και ατομα που συνανταμε καθημερινα, με καλο χιουμορ. Ομως προσωπικα δεν βλεπω κατι τετοιο. Ισα ισα που αν συναντησω γυναικα με καλο χιουμορ μου κανει εντυπωση.
Γενικά παντως, ειναι αποδεκτό οτι οι αντρες εχουν περισσοτερο χιουμορ. Ισως η φυση το εχει προβλεψει, αφου πρεπει να ελκουν τις γυναικες, ενω εμεις ελκουμαστε απο την ομορφια τους κλπ.

Και μονο ο καθενας σας να σκεφτει αστεια ατομα, ειτε ηθοποιους ειτε κωμικους, ειτε απο παρεες κλπ, ευκολα θα διαπιστωσετε οτι η συντριπτικη πλειοψηφια ειναι αντρες. Βεβαια, εμεις οι αντρες γελαμε και με χαζομαρες, αλλά οκ κανείς δεν ειναι τελειος.

Σε μια ερενα με μαγνητικη τομογραφια βρεθηκε οτι οι γυναικες δεν φαινεται να περιμενουν το αστειο οσο οι αντρες και ετσι τους ξαφνιαζει τροπον τινα και γελανε περισσοτερο.

Σε μια αλλη, φανηκε οτι οι ανδρες αντιδρουν πιο συναισθηματικά στο χιουμορ απ'οτι οι γυναικες.

Διαφορές υπαρχουν λοιπον και δεν ειναι χωρις αποδειξεις.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 00:52, 20-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Tα εγραψα ηδη βρε, να τα :
με συγχωρεις δεν ειχα διαβασει τα προηγουμενα ποστ..απολογουμαι
ευχαριστω που τα παραθεσες...

Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitral
H dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H dimitral έγραψε στις 08:35, 20-07-09:

εγω νομιζω οτι οι αντρες εχουν περισσοτερο χιουμορ και γελανε πιο πολυ.εμεις ειμαστε παντα πιο συγκρατημενες , φοβομαστε μην μας παρεξηγησουν, δεν αφηνουμε ευκολα ελευθερους τους εαυτους μας.οι αντρες ειναι πιο "παιδια" , πιο "ανεμελοι".ακομα και στον ντυσιμο μας φαινεται αυτο.εμεις φοραμε ο,τι πιο κολλητο , στενο ,ανεβαινουμε σε ψηλα τακουνια , βαφομαστε χτενιζομαστε δεκα ωρες και κουβαλαμε ενα σωρο αηδιες μεσα στις τσαντες μας ,ενω εκεινοι βαζουν μια βερμουδα μια μπλουζα κι ενα αθλητικο παπουτσι και ειναι ετοιμοι για εξοδο.
γενικως οι αντρες ειναι πιο απλοι ,ενω εμεις πιο περιπλοκες.κι ετσι δεν ειμαστε ελευθερες.περιοριζουμε απο μονες μας τους εαυτους μας.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:30, 20-07-09:

εγω νομιζω οτι οι αντρες εχουν περισσοτερο χιουμορ και γελανε πιο πολυ
οι γυναικες γελανε περισσοτερο οι ανδρες προκαλουν το γελιο περισσοτερο...ειναι αντιστροφως αναλογα...επισης οταν λεω οτι οι ανδρες εχουν περισσοτερο χιουμορ εννοω οτι το παραγουν πιο ευκολα και πολυ..

και οντως οι ανδρες ειναι πιο παιδια , πιο ανωριμοι συναισθηματικα ισως..
ενω οι γυναικες ειναι πιο σοβαρες στη βαση τους ..
ολα αυτα που ειπες παραπανω...στον ανδρα υπαρχει -και ετσι πρεπει να ειναι πιο πολυ ο παιδικος αυθορμητισμος- ενω η γυναικα ειναι ειναι στην ουσια της πιο συντηρητικη..

πχ σε ενα νεο ζευγαρι ποιος παιζει περισσοτερο με το παιδι?ο πατερας..η μανα ειναι σε αλλο επιπεδο ,απο πανω και γιαυτο το παιδι την ακουει περισσοτερο..ενω τον ανδρα τον γραφει λιγο...

πολλες φορες ο ανδρας μπορει να κανει μια πλακα ή ενα χιουμορ και η γυναικα να μην το καταλαβει καν και να πει"προσεξτε μη λερωσετε..τι βλακειες κανετε.." γενικα δεν εχει τοσο παιχνιδιαρικη διαθεση(η μισελ πχ εχει πει οτι ποσο θεωρει βλακειες τα ηλεκτρονικα παιχνιδια ,και αλλες γυναικες εχουν την ιδια αποψη..)...κατι που συνδεεται αμεσα με το χιουμορ...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:37, 20-07-09:

πχ σε ενα νεο ζευγαρι ποιος παιζει περισσοτερο με το παιδι?ο πατερας..η μανα ειναι σε αλλο επιπεδο ,απο πανω και γιαυτο το παιδι την ακουει περισσοτερο..ενω τον ανδρα τον γραφει λιγο...
Κοιτα, αυτο οταν συμβαινει, ειναι γιατι η μητερα περναει περισσοτερες ωρες με το παιδι και κατα κυριο λογο οταν παρουσιαζεται ο πατερας, θα παιξει μαζι του, ωστε να ξεκουραστει η πρωτη...
Τον ποιον θα ακουει και ποιον θα γραφει εχει να κανει με το πως το μεγαλωνει κανεις το παιδι και δεν εξαρταται απο το φυλο του γονεα.

πολλες φορες ο ανδρας μπορει να κανει μια πλακα ή ενα χιουμορ και η γυναικα να μην το καταλαβει καν και να πει"προσεξτε μη λερωσετε..τι βλακειες κανετε.." γενικα δεν εχει τοσο παιχνιδιαρικη διαθεση(η μισελ πχ εχει πει οτι ποσο θεωρει βλακειες τα ηλεκτρονικα παιχνιδια ,και αλλες γυναικες εχουν την ιδια αποψη..)...κατι που συνδεεται αμεσα με το χιουμορ...
Τι λετε μωρε που οι γυναικες δεν εχουν παιχνιδιαρικη διαθεση?!
Δηλαδη εμενα που ολες οι φιλες μου ειναι οργια, σημαινει οτι πετυχα τις εξαιρεσεις?!
Ή το οτι εχεις χιουμορ και γενικως οταν χρειαζεται γινεσαι πειραχτηρι, σημαινει οτι δεν εισαι και σοβαρος?! Τι σχεση εχει η σοβαροτητα με το χιουμορ?! Ιλεος...

Γκαις, δεν εχουν ολοι το ιδιο χιουμορ, οπως επισης δεν το αντιλαμβανονται και το ιδιο.
Το οτι θα πει καποιος ανδρας κατι κι εγω θα το βρω χαζο, δε σημαινει οτι δεν εχω χιουμορ και γι αυτο δεν το αναγνωρισα και σε αυτο που ειπε. Σημαινει οτι εγω γελαω με αλλα πραγματα...
Το ιδιο ακριβως ισχυει και με κατι που μπορει να πει μια γυναικα...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:06, 20-07-09:

Τι λετε μωρε που οι γυναικες δεν εχουν παιχνιδιαρικη διαθεση?
σαφως λιγοτερο απο τους ανδρες...
ερωτω ποιοι ασχολουνται περισσοτερο με παιχνιδια ειτε στη φυση, ειτε ηλεκτρονικα, ειτε αθλητικα,ειτε και επιτραπεζια ακομα?
ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ!

boys with toys...

(μπορει βεβαια οι γυναικες να παιζουν με τους ανθρωπους-ανδρες και τα συναισθηματα...)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 20-07-09 στις 12:12.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:20, 20-07-09:

σαφως λιγοτερο απο τους ανδρες...
ερωτω ποιοι ασχολουνται περισσοτερο με παιχνιδια ειτε στη φυση, ειτε ηλεκτρονικα, ειτε αθλητικα,ειτε και επιτραπεζια ακομα?
ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ!

boys with toys...

(μπορει βεβαια οι γυναικες να παιζουν με τους ανθρωπους-ανδρες και τα συναισθηματα...)
Δια και Αθηνα μαζι!!!!

Ρε συ Αγγελε, πανε μια βολτα ακομα και απο τα παιχνιδια του εδω φορουμ να δεις ποσες ειναι οι συμμετοχες των αγοριων και ποσες των κοριτσιων και μετα ελα και πε μου...

Ενιγουει, εχω κουραστει να ανταπαντω σε θεσεις μελων που συνεχως εχουν τη διαθεση να υποτιμουν, υποβιβαζουν τη γυναικα...
Οκ ειστε καλυτεροι σε ολα, εκτος απο τα των οικιακων! Εκει θριαμβευουμε και εχουμε και τη βουλα σας!
Χαππυ ναου?! Ιλεος πια...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 20-07-09 στις 12:22. Αιτία: Ωωω σορρυ, ξεχασα οτι εχουμε ντοκτορα στις ποταπες συμπεριφορες απεναντι στους ανδρες! ΟΙ δαφνες μονο μας λειπουν! Τρις-Ιλεος
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:30, 20-07-09:

Ενιγουει, εχω κουραστει να ανταπαντω σε θεσεις μελων που συνεχως εχουν τη διαθεση να υποτιμουν, υποβιβαζουν τη γυναικα...
Οκ ειστε καλυτεροι σε ολα, εκτος απο τα των οικιακων!
ποιος ειπε οτι υποτιμω τις γυναικες?πιο σοβαρες και ωριμες τις ειπα!λιγοτερο παιδια και ανωριμες..οι ιδιες οι γυναικες λενε οτι οι ανδρες ειναι περισσοτερο παιδια...

και ασε τα παιχνιδια του φορουμ..πηγαινε σε ολα τα μαγαζια βιντεοπαιχνιδιων,και αλλων παχνιδιων και μοντελισμου και αθλητισμου και θα δεις περισσοτερους ανδρες..και στο ιντερνετ οι ανδρες ειναι πολυ περισσοτεροι που παιζουν παιχνιδια...και συγουρα οι φανατικοτεροι gamers ειναι ανδρες..

A new study from the Consumer Electronics Association indicates that there are many more women gamers in the 25-34 demographic than males, largely because of the popularity of the casual games market, with card games like solitaire (pictured) and puzzle games like Tetris.

by James Brightman on Monday, April 17, 2006

One of the common statistics often cited by video game industry trade groups is that the average age of a gamer nowadays is around 30 years old. What you might not know, however, is that among game players between the ages of 25 and 34, women far outnumber men, according to a new study by the Consumer Electronics Association (as reported in The New York Times).
The CEA study found that 65 percent of women in the 25-34 age bracket play video games, while only 35 percent of men in that group said that they play video games. Apparently, the key factor involved with these findings is the increasing popularity of casual games, especially among women.
Women were found to be slightly less likely than men in the 25-34 bracket to play traditional console games on systems like the PlayStation 2 or Xbox, while they gravitated more heavily towards simple types of games like Tetris or other puzzle games and card games like solitaire. These casual titles are typically found on web portals like Yahoo!, AOL Games, PopCap Games, EA's Pogo.com and elsewhere.
Steve Koenig, a senior analyst at the Consumer Electronics Association, said that the CEA study did not specifically ask women why they preferred casual games, but he explained that unlike traditional console video games, casual titles are generally "nonviolent, and are not necessarily supercompetitive against other players."
Although most casual games are played online on the PC, the console hardware makers realize that there's much opportunity in catering to the casual market. Xbox Live Arcade already offers a number of simpler titles that may appeal to the casual crowd and Arcade's library is expected to grow throughout the year. When Sony launches its PlayStation 3 and PlayStation Network Platform service, there's a good chance that they will offer casual titles for download as well.
And not only will Nintendo offer classic titles for download through the Revolution's virtual console, but they will also have original games and it wouldn't be surprising to see a number of casual offerings, especially from Nintendo. Of the three hardware makers Nintendo is the only company that has gone out of its way to create unique titles for "non-gamers" and gamers outside of the typical core market—e.g. Nintendogs and Brain Age. With games like these and the simple, intuitive Revolution control scheme, it's clear that Nintendo is looking to leverage the casual market.
συμπερασμα ,οι ανδρες ειναι πιο σοβαροι με τα πιο προηγμενα παιχνιδια τους ,ενω οι γυναικες παιζουν πασιεντζα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 20-07-09 στις 12:36.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:38, 20-07-09:

ποιος ειπε οτι υποτιμω τις γυναικες?πιο σοβαρες και ωριμες τις ειπα!λιγοτερο παιδια και ανωριμες..οι ιδιες οι γυναικες λενε οτι οι ανδρες ειναι περισσοτερο παιδια...

και ασε τα παιχνιδια του φορουμ..πηγαινε σε ολα τα μαγαζια βιντεοπαιχνιδιων,και αλλων παχνιδιων και μοντελισμου και αθλητισμου και θα δεις περισσοτερους ανδρες..και στο ιντερνετ οι ανδρες ειναι πολυ περισσοτεροι που παιζουν παιχνιδια...και συγουρα οι φανατικοτεροι gamers ειναι ανδρες..
Να αφησω εγω τα παιχνιδια του φορουμ και να πιασεις εσυ τα παιχνιδια που κατα κυριο λογο ανηκουν στις προτιμησεις των ανδρων...Τι σοφο, πραγματικα...
Ελα ρε Αγγελε...γινε λιγο περισσοτερο αντικειμενικος.
Περι επιτραπεζιων εαν θες να αρχισω να σου γραφω, στην παρεα μου π.χ τα θηλυκα παρακαλουν τα αρσενικα για να παιξουμε κατι...Τι σημαινει αυτο?!
Σε αλλους αρεσουν τα μεν, σε αλλους τα δε και παει λεγοντας...

Δηλαδη ωρες ωρες αισθανομαι με αυτα που γραφεις εσυ και καποιοι αλλοι, οτι θα πρεπει να εχω τοση τεστοστερονη που κακως λεγομαι και φαινομαι κοριτσακι...!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:41, 20-07-09:

τ παραπανω περι πασιεντζας ειναι αληθεια..τα διαβασα και αλλου...ειναι το πιο δημοφιλες βιντεοπαιχνιδι(μπλιαχ!)..στο σκληροπυρηνικο παιχνιδι σε εξελιγμενα ειδη οι γυναικες ασχολουνται πολυ λιγοτερο..

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:46, 20-07-09:

τ παραπανω περι πασιεντζας ειναι αληθεια..τα διαβασα και αλλου...ειναι το πιο δημοφιλες βιντεοπαιχνιδι(μπλιαχ!)..στο σκληροπυρηνικο παιχνιδι σε εξελιγμενα ειδη οι γυναικες ασχολουνται πολυ λιγοτερο..
Και να ειναι που το προβλημα?!
Και γω σπαταλαω χρονο στο να παιζω τετρις και μαριο, που μου αρεσουν. Τι μ αυτο?!
Κανε μου μηνυση που δε με ενδιαφερουν τα ονοματι σκληροπυρηνικα παιχνιδια που παιζονται στον υπολογιστη.
Προσωπικα αυτου του ειδους τα παιχνιδια τα βρισκω ανιαρα και χαζα. Δεν παω να μαθω καλυτερα να ριχνω καρτες Ταρω μπας και δω ποτε θα ερθει ασπρη μερα και για μενα?!
Ιλεος ξανα-μανα!

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 13:07, 20-07-09:

...! Τι σχεση εχει η σοβαροτητα με το χιουμορ?!...
Το χιούμορ γίνεται αρετή, μόνον όταν το διαθέτουν κάποιοι σοβαροί!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:19, 20-07-09:

Και να ειναι που το προβλημα?!
Και γω σπαταλαω χρονο στο να παιζω τετρις και μαριο, που μου αρεσουν. Τι μ αυτο?!
Κανε μου μηνυση που δε με ενδιαφερουν τα ονοματι σκληροπυρηνικα παιχνιδια που παιζονται στον υπολογιστη.
Προσωπικα αυτου του ειδους τα παιχνιδια τα βρισκω ανιαρα και χαζα. Δεν παω να μαθω καλυτερα να ριχνω καρτες Ταρω μπας και δω ποτε θα ερθει ασπρη μερα και για μενα?!
Ιλεος ξανα-μανα!
ακριβως για αυτα που λες λεω..ευχαριστω που με επιβεβαιωνεις..
πουθενα δεν ειναι το προβλημα.γιατι τα παιρνεις ολα σαν επιθεση?
απλα να αναγνωριζουμε το γεγονος..δεν τα λεω για να κατηγορησουμε τις γυναικες αλλα για να ξερουμε τις διαφορες των δυο φυλων...
και ενα αρθρο για το χιουμορ ανδρων και γυναικων..πολυ ενδιαφερον..

http://www.vanityfair.com/culture/fe...hitchens200701

ενα δειγμα

Be your gender what it may, you will certainly have heard the following from a female friend who is enumerating the charms of a new (male) squeeze: "He's really quite cute, and he's kind to my friends, and he knows all kinds of stuff, and he's so funny … " (If you yourself are a guy, and you know the man in question, you will often have said to yourself, "Funny? He wouldn't know a joke if it came served on a bed of lettuce with sauce béarnaise.") However, there is something that you absolutely never hear from a male friend who is hymning his latest (female) love interest: "She's a real honey, has a life of her own … [interlude for attributes that are none of your business] … and, man, does she ever make 'em laugh."
Now, why is this? Why is it the case?, I mean. Why are women, who have the whole male world at their mercy, not funny? Please do not pretend not to know what I am talking about.
All right—try it the other way (as the bishop said to the barmaid). Why are men, taken on average and as a whole, funnier than women? Well, for one thing, they had damn well better be. The chief task in life that a man has to perform is that of impressing the opposite sex, and Mother Nature (as we laughingly call her) is not so kind to men. In fact, she equips many fellows with very little armament for the struggle. An average man has just one, outside chance: he had better be able to make the lady laugh. Making them laugh has been one of the crucial preoccupations of my life. If you can stimulate her to laughter—I am talking about that real, out-loud, head-back, mouth-open-to-expose-the-full-horseshoe-of-lovely-teeth, involuntary, full, and deep-throated mirth; the kind that is accompanied by a shocked surprise and a slight (no, make that a loud) peal of delight—well, then, you have at least caused her to loosen up and to change her expression. I shall not elaborate further.
The researchers found that men and women share much of the same humor-response system; both use to a similar degree the part of the brain responsible for semantic knowledge and juxtaposition and the part involved in language processing. But they also found that some brain regions were activated more in women. These included the left prefrontal cortex, suggesting a greater emphasis on language and executive processing in women, and the nucleus accumbens … which is part of the mesolimbic reward center.
This has all the charm and address of the learned Professor Scully's attempt to define a smile, as cited by Richard Usborne in his treatise on P. G. Wodehouse: "the drawing back and slight lifting of the corners of the mouth, which partially uncover the teeth; the curving of the naso-labial furrows … " But have no fear—it gets worse:
"Women appeared to have less expectation of a reward, which in this case was the punch line of the cartoon," said the report's author, Dr. Allan Reiss. "So when they got to the joke's punch line, they were more pleased about it." The report also found that "women were quicker at identifying material they considered unfunny."
Slower to get it, more pleased when they do, and swift to locate the unfunny—for this we need the Stanford University School of Medicine? And remember, this is women when confronted with humor. Is it any wonder that they are backward in generating it?
http://www.news.harvard.edu/gazette/...0.14/haha.html

Show a man something funny and he will perform better at a creative task. Show a woman something thatʼs equally funny, and thereʼs no improvement. Put the man and woman together and, instead of humor carrying the day, the two effects cancel each other out.
ολα αυτα τα δειγματα ερευνων και αποψεων δειχνουν αυτο που βλεπουμε και στην καθημερινη ζωη.οτι οι ανδρες ειμαστε πιο αστειοι και ειμαστε καλυτεροι στο να το αναπαραγουμε-ενω οι γυναικες πιο σοβαρες συντηρητικες..αρα εχουν βαση αυτα που συζηταμε εδω...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 20-07-09 στις 13:45.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 15:37, 20-07-09:

Περι επιτραπεζιων εαν θες να αρχισω να σου γραφω, στην παρεα μου π.χ τα θηλυκα παρακαλουν τα αρσενικα για να παιξουμε κατι...Τι σημαινει αυτο?!
Ε αναλογως. Αν τους παρακαλατε να παιξετε επιτραπεζιο για 10χρονα τοτε δε μπορω να τους κατηγορησω. Αν τους παρακαλατε για κατι οντως διασκεδαστικό-εξυπνο, ακομα και να μην τρελαινονται, θα γινει χαβαλες. Οπότε για να μη δεχονται μπορει να ειναι και ξενερωτοι, ή να θεωρουν τα επιτραπεζια πολυ "ανωριμα" για την "ωριμοτητα" τους.

Παντως ας μη παει το θεμα στο ποιος ειναι πιο παιχνιδιαρης.
(Αγγελε το κειμενο που εβαλες στο τελευταιο σου ποστ ειναι απο λινκ που ειχα βαλει πιο πριν)

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:54, 20-07-09:

(Αγγελε το κειμενο που εβαλες στο τελευταιο σου ποστ ειναι απο λινκ που ειχα βαλει πιο πριν)

Οκ!δεν το ειδα..

παρολαυτα αυτα κι αλλα πολλα αρθρα και ερευνες δειχνουν αυτο που δεν θελουν να παραδεχτουν καποια θηλυκα του φορουμ αλλα και αλλα στη ζωη εξω..νομιζοντας οτι τις κατηγορουμε...

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 18:58, 20-07-09:

Δεν καταλαβαίνω γιατί το αποτέλεσμα οποιασδήποτε έρευνας όταν μιλάμε για μέσο όρο και ειδικά για ένα τέτοιο θέμα, είναι υποτιμητικό για τις γυναίκες.
Δεν έχω παρά να δεχτώ τα αποτελέσματα των επιστημονικών ερευνών.

Παρολαυτά, από τα άτομα που βρίσκονται στο δικό μου περιβάλλον, δεν έχω παρατηρήσει κάποιο φύλο να υπερτερεί έναντι του άλλου στο χιούμορ. Πρόκειται όμως για το δικό μου μέσο όρο και για άτομα τα οποία έχω επιλέξει η ίδια να συναναστρέφομαι, στην οποία επιλογή, το χιούμορ παίζει το μεγαλύτερο ρόλο.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους