Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,365 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 93)
Άνδρες
54
58,06%
Γυναίκες
3
3,23%
Εξίσου
36
38,71%

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 10:51, 02-06-12:

Δεν νομίζω ότι εξαρτάται από το φύλο το χιούμορ αν και στη διάρκεια της ζωής μου έχω συναντήσει περισσότερους άνδρες.Οι γυναίκες είναι πιο οξύθυμες? ευερέθιστες? μη μου άπτου?και φοβούνται μην πετάξουν μαλακία και τις περάσει ο άλλος για χαζές?
Βέβαια αναλόγως και για ποιο χιούμορ μιλάμε. Υπάρχει το έξυπνο,το βλακώδες,το μπλακ,το καυστικό κτλ κτλ.

Έχω να δηλώσω ότι οι χιουμορίστες εντοπίζονται μόνο από χιουμορίστες. Γιατί ο υπόλοιπος πληθυσμός θα βλέπεις μόνο κάφρους και ...πώς θα έλεγαν μια γυναίκα με χιούμορ που δεν την καταλαβαίνουν όλοι αλλά επικοινωνεί τέλεια με τους χιουμορίστες?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 10:57, 02-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ρίτα!!
Πάντως να πω και το άλλο οι γυναίκες που έχουν χιούμορ, τα λένε όλα έξω από τα δόντια, λένε αστειάκια,ανεκδοτα και τα λοιπά, δεν αντιμετωπίζονται ως θηλυκά-θηλυκά από τους άνδρες. Κοινώς δεν τις περνούν στα σοβαρά.

Ποοοολυ δίκιο.
Σπάνια άντρας θα δει σαν γυναίκα μια κοπέλα που κάνει τους άλλους να γελάνε,έχει χιούμορ,λέει αστειάκια κτλ. Πρέπει να μην είναι κομπλεξικοί.
Εγώ συμπεραίνω απλά ότι τις γυναίκες με χιούμορ τις θεωρούν πιο έξυπνες και τις φοβούνται ή της ζηλεύουν ξερω γω? Γιατί δεν θέλουν να είναι η γυναίκα ''πιο πανω''. Δεν ξέρω για ποιον άλλο λόγο. Δεν μπορώ να φανταστώ βασικά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 11:00, 02-06-12:

Οι άντρες γελάνε πιο εύκολα με μαλακίες, οι οποίες κατά κάποιο τρόπο είναι χιούμορ, γι'αυτό ψήφισα "Άνδρες".
Αν εξηγείται και βιολογικά, ας μας το πει κάποιος, αν και δεν έχει και μεγάλη σημασία το θέμα

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 11:02, 02-06-12:

Οι άντρες. Και όχι μόνο είναι πιό άνετοι στο να κάνουν πλάκες, αλλά δέχονται και πλάκες. Οι γυναίκες είναι σπάνιο να έχουν τέτοια χαρακτηριστικά και ακόμα πιό σπάνιο να δέχονται πλάκες εις βάρος τους.
Νομίζω εξηγείται κοινωνικά, μιας και οι γυναίκες υποτίθεται ότι πρέπει να είναι πιό σοβαρές και femme fatale.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H SoZi έγραψε στις 11:22, 02-06-12:

Εγώ απλά πιστεύω ότι και οι γυναίκες που έχουν χιούμορ πολλές φορές μπροστά σε άντρες το κρύβουν για προφανής λόγους.
Αντε να τους πει άντρας αστείο και να μην περιμένει απάντηση παρα μόνο γέλιο από αυτές , κι αυτές να πουν κατι καλύτερο. Αι καλά. Το χασαν το γκομενάκι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:08, 02-06-12:

PS: Μερικές φορές πάει να μου λείψει η Ελλάδα, οπότε μπαίνω στο στέκι, διαβάζω πόστς του Άγγελου και του Πατρεύς και συνέρχομαι.
αμερικα εισαι?

που ακριβως?
να σαι καλα..
χαιρομαστε που σου θυμιζουμε την πατριδα..

παντως οντως,,μεταξυ μας οι ανδρες βριζομαστε και κανουμε πλακες,,και ειναι ολα οκ

οι γυναικες προσβαλεστε πολυ πιο ευκολα(και οι φεμινιστριες ακομα πιο ευκολα)
μια απλη πλακα μπορει να την παρετε ως προσβολη προσωπικοτητας και να μαυρισετε μεσα σας..(πχ για την εμφανιση σας,,θα δεχοσασταν πλακα για το βαρος σας ή τα ρουχα σαςπχ?)

ή θα το θεωρουσατε προσβολη και θα το φυλαγατε?

και γω εδω μεσα κανω πλακες με ανδρες,,αλλα οταν παω να γραψω σε γυναικες το σκεφτομαι..
δεν νομιζετε?εγω το βλεπω συχνα..
γιαυτο ισως εχετε και φιλιες πιο δυσκολα μεταξυ σας,,γιατι ειστε πιο μυγιαγκιχτες..
και τα παιρνετε ολα προσωπικα..

διαβαζα αναλυσεις που λενε οτι και στη δουλειαοι γυναικες το εχουν αυτο,να τα παιρνουν ολα πολυ προσωπικα.. και να πλακωνονται χωρις λογο..

αν η αποδοχη του χιουμορ ειναι δειγμα ,,τοτε οι γυναικες εχετε προβλημα..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αεράτος
Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O Αεράτος Come with me για να την βρεις <3 έγραψε στις 12:13, 02-06-12:

Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά εμείς έχουμε πιο πολύ χιούμορ... Οι γυναίκες έχουν μετατραπεί σε νταλικέρηδες και δεν σηκώνουν κουβέντα...

BITCH PLEASE

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 12:47, 02-06-12:

Συμφωνώ με τους απο πάνω. Πιστεύω το χιούμορ δεν έχει να κάνει με το φύλο αλλα κυρίως με την προσωπικότητα του καθενός. Η αλήθεια είναι θα βρεις περισσότερους άντρες να κάνουν χιούμορ ή και χαβαλέ απο τις γυναίκες... Αυτό οφείλεται ξεκάθαρα σε κοινωνικούς λόγους και στερεότυπα που έχουν παραμείνει ανεξάρτητα προόδου ή και πολιτισμού μιας χώρας. Δεν ξέρω αν και πόσο οι γυναίκες λένε αστεία και κάνουν χαβαλέ όταν είναι σε γυναικοπαρέεςπάντως σε μικτές παρέες αντρών γυναικών οι άντρες είναι αυτοί που κυρίως αναλαμβάνουν νε λένε αστεία και να κάνουν πλακες ΧΩΡΙΣ φυσικά αυτό να σημαίνει ότι όλοι οι αντρες έχουν χιούμορ. Λίγοι και λίγες έχουν πραγματικο χιούμορ. Αν το ψαξετε, αυτα τα στερεότυπα ίσχυαν απο το σχολείο μάλιστα. Από προσωπική εμπειρία, τα αγόρια ήταν εκείνα που έσπαγαν πλάκα μεταξύ τους και με άλλους, χωρίς να σημαίνει απαραίτητα ότι ήταν και χιούμορ. Θυμάμαι, όταν ένα αγόρι(συνήθως ο πλακατζης της τάξης) πετούσε μια βλακεία ή ρωτούσε επίτηδες καμιά χαζή ερώτηση στον καθηγητή με σκοπό να κάνει τους άλλους να γελάσουν, τότε σχεδόν όλη η τάξη γελούσε, χωρίς όμως απαραίτητα οι περισσότεροι να τον θεωρήσουν χαζό. Αντίθετα όταν μια κοπέλα ρωτούσε κάποια "χαζή" ερώτηση πάλι με καθαρή διάθεση χιούμορ, τότε αν και μπορεί στην αρχή πολλοι να γελούσαν, αργότερα όμως, ιδίως τα αγόρια, θα την θεωρούσαν "χαζούλα". Αυτό κάνει τις γυναίκες πιο μαζεμένες(σε αντίθεση με τους άντρες που δεν φοβούνται και τόσο να τσαλακωθούν οπως ειπώθηκε και πριν) και πολλές προτιμάνε απλά να γελάνε με αστεία όταν βρίσκονται σε μικτές παρέες παρά να προχωρήσουν οι ίδιες σε διάφορες "πλάκες". Επαναλαμβάνω, αυτό δεν ισχύει για όλες, πολλές είναι εκείνες οι γυναίκες που έχουν και κάνουν χιούμορ. Όμως είναι η κοινωνία που περιμένει ξεχωριστές συμπεριφορές απο τό κάθε φύλο. Π.χ έχω παρατηρήσει πολλές φορές, αν μια κοπέλα πει μια αστεία ατάκα απο μόνη της σε μια παρεα, οι υπόλοιπες κοπέλες πιθανότατα θα γελάσουν, ενώ τα αγόρια μπορεί να μη γελάσουν καθόλου ή να γελάσουν για λίγο. Αν την ίδια ατάκα έλεγε ένα αγόρι τότε τα περισσότερα αγόρια (και κορίτσια) θα ξεκαρδίζονταν στο γέλιο. Ένα άλλο πράγμα που έχω παρατηρήσει, που παλι δεν σχετίζεται με το φύλο, κυρίως με την προσωπικότητα, συμβαίνει συχνά όμως, είναι ότι αρκετοί άντρες λένε και γελάνε με κάφρικα αστεία-σχόλια που συνήθως μπορεί προσβάλλουν άλλα άτομα, ενώ σπάνια θα δω γυναίκα να βρίσκει αστεία πικρόχολα σχόλια. Αυτά προς το παρόν, γιατί βαρέθηκα να γράφω

Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 16:13, 02-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
αυτες που κανουν χιουμορ εντονα συχνα [B ειναι ασχημες για γυναικες][/B],,ή γενικα τις περνουμε ως αντρογυναικες λιγο.
Το 1ο που λες οτι είναι συνήθως άσχημες γυναίκες απλά δεν ισχύει..ας μην τις τσουβαλιάζουμε όλες...
Για το 2ο θα συμφωνήσω γιατί κάτι ξέρω και λέω οτι δεν τις πέρνετε στα σοβαρά και τις αντιμετωπίζετε ως αντρογύναικες..

Αρχική Δημοσίευση από SoZi
Ποοοολυ δίκιο.
Σπάνια άντρας θα δει σαν γυναίκα μια κοπέλα που κάνει τους άλλους να γελάνε,έχει χιούμορ,λέει αστειάκια κτλ. Πρέπει να μην είναι κομπλεξικοί.
Εγώ συμπεραίνω απλά ότι τις γυναίκες με χιούμορ τις θεωρούν πιο έξυπνες και τις φοβούνται ή της ζηλεύουν ξερω γω? Γιατί δεν θέλουν να είναι η γυναίκα ''πιο πανω''. Δεν ξέρω για ποιον άλλο λόγο. Δεν μπορώ να φανταστώ βασικά.
Ούτε εγώ ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό..
Να πω και κάτι άλλο που ίσως είναι λίγο off αλλά άνδρες και γυναίκες τον αυτοσαρκασμό τον περνάνε ως ψωνισμό..
Κάποιοι το κάνουν αυτό για να μην τους τσουβαλιάσω όλους!
Αυτοσαρκαζόμαστε δεν ψωνιζόμαστε..

Απλά ήθελα να το πω..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 17:57, 02-06-12:

Το 1ο που λες οτι είναι συνήθως άσχημες γυναίκες απλά δεν ισχύει.
καποιες φορες ισχυει..

αλλα γενικα οι γυναικες με πολυ εντονο χιουμορ,,εχουν επιθετικη συμπεριφορα,,αντρικη,,πειτε μου εσεις μια θηλυκη γυναικα,,με χιουμορ,,ειναι λιγες..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 18:06, 02-06-12:

Πιστεύω ότι είναι το ίδιο και στα δύο φύλλα, απλώς οι γυναίκες μερικές φορές είναι πιο συγκρατημένες από τους άνδρες, αλλά μερικές φορές ακούς μια ατάκα από εκεί που δεν το περιμένεις και γελάς περισσότερο από κάποιο άλλο άτομο που πετά συνεχώς ατάκες, αλλά νομίζω ότι ισχύει το ίδιο και στα δύο φύλλα, αλλά με διαφορετικό τρόπο.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

shark.0wNz (Jimakos R)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shark.0wNz
Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

O shark.0wNz mechanic έγραψε στις 00:29, 03-06-12:

νομίζω πως δεν τίθεται θέμα,αφού εννοείται ότι ανδρες είμαστε πιο χιουμορίστες.

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 10:49, 09-06-12:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  551621_388006364569511_1472437118_n.jpg
Εμφανίσεις:  938
Μέγεθος:  36,8 KB

Οι περισσότεροι άντρες συμπεριλαμβανομένου και εμού γέλασαν με αυτό.

Οι περισσότερες γυναίκες είπαν 'το καημένο το λαγουδάκι και λυπήθηκαν '

Ίσως λοιπόν να υπάρχει διαφορά στο τι βρίσκουν αστείο οι άντρες και οι γυναίκες.

Παράθεση

Γιάννης99

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γιάννης99
Ο Γιάννης99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Γιάννης99 έγραψε στις 10:39, 13-06-12:

Εγω πιστευω οτι το χιουμορ δεν παει με το φυλο αλλα με τον χαρακτηρα του ανθρωπου.Γενικα ομως,δεν εχω γνωρισει γυναικα με χιουμορ.Τα περισσοτερα ατομα που ξερω και εχουν χιουμορ ειναι ανδρες.

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 18:09, 20-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
0.99 μ
Αλλα ευτυχως υπαρχουν τα τακουνια
Σε συγχαίρω για την αίσθηση του χιούμορ που σε διακρίνει. Δυστυχώς εργάζομαι σε χώρο που είμαστε όλο γυναίκες και μου έχει λείψει πάρα πολύ το στοιχείο του χιούμορ. Εσείς οι άντρες έχετε πιο έντονη την αίσθηση του χιούμορ από εμάς τις γυναίκες. Δεν υπάρχει χειρότερη αίσθηση από το να προσποιείσαι σοβαρότητα για να μην σε παρεξηγήσουν.....
Κι εγώ έχω έντονη την αίσθηση του χιούμορ. Γι' αυτό και το εκθειάζω και στους/στις άλλους/ες. Να σκεφτείς εγκλωβίζω το χιούμορ μου για να μην παρεξηγηθώ.
Υ/Γ Ρεμπεσκέ, πολύ ωραία η παρέμβαση στο αβατάρ σου. Με adope photoshop το έκανες το σκουφάκι;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 04-01-13 στις 19:55. Αιτία: split μηνύματος για μεταφορά από το θέμα Τι ύψος έχετε;
Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 16:42, 07-01-13:

οι γυναίκες έχουν το έξυπνο χιούμορ...οι άνδρες μπορεί να πούν κάτι πιο αηδιαστικό και γενικά να πουν κάποια χοντράδα και να το θεωρησουν υπέροχο αστείο

Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 16:43, 07-01-13:

Γι'αυτό και η πλειονότητα των κωμικών είναι γυναίκες.

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 16:45, 07-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος
οι γυναίκες έχουν το έξυπνο χιούμορ...οι άνδρες μπορεί να πούν κάτι πιο αηδιαστικό και γενικά να πουν κάποια χοντράδα και να το θεωρησουν υπέροχο αστείο
Συμφωνώ. Δεν υπάρχει τίποτα πιο αηδιαστικό από άντρες που λένε ανέκδοτα όταν δεν υπάρχουν γυναίκες τριγύρω...

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 17:04, 07-01-13:

Με adope photoshop το έκανες το σκουφάκι;

ουτε καν. απο το γκουγκλ, μια τζαμπέ σελιδα ονλάην ήταν, που ανεβάζεις φωτό και προσθέτεις εφφέ

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 18:15, 07-01-13:

Δεν τίθεται θέμα, οι άντρες είμαστε μάστερ στο χιούμορ γιαυτό και στην πλειοψηφία τους οι κωμικοί είναι άντρες. Εξάλλου οι γυναίκες λένε “θέλω να έχει χιούμορ“, δεν άκουσα κανέναν άντρα να το λέει αυτό για γυναίκα...

Παράθεση

valeria..

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη valeria..
H valeria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H valeria.. έγραψε στις 18:55, 16-06-13:

Μπορεί να θεωρείτε ότι οι άνδρες έχουν περισσότερο χιούμορ
αλλά το χιούμορ τους είναι ηλίθιο.
Οι γυναίκες μπορεί να μην λένε συνέχεια αστεία επειδή είναι
πιο ώριμες και βλέπουν τα πράγματα με άλλο μάτι αλλά υπάρχουν κάποιες
που όταν πούνε μια ατάκα θα είναι άπεχτη (υπάρχουν βέβαια
και κάποιες που άμα ανοίξουν το στόμα τους θα τρέχεις να κρυφτείς,
για να είμαστε και αντικειμενικοί..).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 19:59, 16-06-13:

δεν νομιζω οτι παει με το φυλο, αλλα με τον χαρακτηρα
γενικα απ' οτι βλεπω οι ανδρες με χιουμορ ειναι περισσοτεροι απο τις γυναικες
αλλα γενικα δεν εχει σχεση με αυτο
υπαρχουν και γυναικες με πολυ χιουμορ
και αντρες πιο κρυοκωλοι πεθαινεις (και το αντιθετο εννοειται)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 22:53, 16-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από CiNeFiL
δεν νομιζω οτι παει με το φυλο, αλλα με τον χαρακτηρα
γενικα απ' οτι βλεπω οι ανδρες με χιουμορ ειναι περισσοτεροι απο τις γυναικες
αλλα γενικα δεν εχει σχεση με αυτο
υπαρχουν και γυναικες με πολυ χιουμορ
και αντρες πιο κρυοκωλοι πεθαινεις (και το αντιθετο εννοειται)
Παντα χωρις παρεξηγηση, αλλα στο θεμα κρυοκωλος οι γυναικες προηγουνται και κατα πολυ μαλιστα...

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 11:18, 17-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Παντα χωρις παρεξηγηση, αλλα στο θεμα κρυοκωλος οι γυναικες προηγουνται και κατα πολυ μαλιστα...
νταξ i said στην πλειοψηφια οι αντρες εχουν πιο πολυ χιουμορ
αλλα δεν ειναι κανονας αυτο

Παράθεση

Νάγια Τ.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 11:33, 17-06-13:

Βασικά,το καλο χιούμορ προϋποθέτει δυο πράγματα (μάλλον πιο πολλα ,αλλα αυτα ειναι τα βασικότερα ) :
1) Απουσία κόμπλεξ
2) Τάση για αυτοσαρκασμο

Οποιοδήποτε άτομο εχει αυτα τα δυο στοιχεία μαζί με ευφυΐα ειναι ικανός να κανει αυτο που αποκαλούμε witty humor!

Απλα,επειδη εμεις οι γυναίκες έχουμε έντονο το στοιχείο της ματαιδοξιας μεσα μας ,ειναι δύσκολο να τσαλακωθουμε και κατ'επεκτασιν να κανουμε καλο χιούμορ ! Οταν όμως το κανουμε νομίζω οτι και τα δυο φυλα ,εξίσου ,μπορούν να "αστειευθουν" .

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 15:10, 17-06-13:

Θα έλεγα και τα 2, ίσως λίγο περισσότερο οι άντρες αλλά και αυτό δεν είναι απόλυτο. εξαρτάται πάντα από τον χαρακτήρα του ανθρώπου

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 23:39, 25-10-13:

Είναι εξίσου χιουμορίστες και τα δύο φύλα!Απλά οι άντρες δεν φοβούνται τόσο μήπως ''χαλάσουν'' την εικόνα τους....γι αυτό μερικές φορές δείχνουν περισσότερο σαρκαστικοί και αστείοι!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 20:48, 05-07-14:

εμεις χρειαζεται να εχουμε χιουμορ για να εντυπωσιασουμε τις γυναικες
ειναι επιθετικο οργανο..ριχνουμε καστρα ,εκπορθουμε πολεις..
εμεις ειμαστε οι καραγκιοζηδες της φύσης, τι να κανουμε,μην μας το παίρνετε κιαυτο

οι γυναικες δεν το χρειαζονται. εχουν την ομορφια και το ναζι τους α και την εξυπναδα τους .
ποσες γυναικες ξερετε που ριχνουν τους ανδρες με το χιουμορ τους?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 05-07-14 στις 21:57. Αιτία: merge posts/συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 23:04, 07-07-14:

Eίμαι γυναίκα, αλλά ψήφισα άντρες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στρουφιτα
H Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Στρουφιτα ΒΑΡΙΈΜΑΙ... έγραψε στις 00:29, 08-07-14:

Το χιούμορ ειναι προτερημα πολλων ανθρωπω.
Και οι γυναίκες και οι αντρες εξισου εχουν χιούμορ !!!
Ειναι αναλογα με την πρωσοπικοτητα και τον χαρακτηρα του καθε ανθρωπου!!
Αυτα ειχα να πω!!!

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 01:10, 08-07-14:

Πωω πόσο ηλιθια σύγκριση; Πραγματικά δηλαδή, τι σχέση έχει το χιούμορ με το φύλο; Υπάρχουν άντρες και γυναίκες με χιούμορ, υπάρχουν και χωρίς; Θα τους μετρήσουμε έναν έναν να δούμε ποιός το έχει... μεγαλύτερο;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους