Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,084 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο είναι το χειρότερο ελάττωμα του ανθρώπου;

Ποιό είναι το χειρότερο ελάττωμα που κάποιος μπορεί να έχει ;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 56)
τσιγκουνιά-φιλαργυρία
13
23,21%
εγωισμός
20
35,71%
απληστία
10
17,86%
πονηριά
18
32,14%
παρορμητικότητα
1
1,79%
άλλο/ΔΞ/ΔΑ
6
10,71%

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 13:34, 19-03-14:

Λοιπόν τι λέτε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 18:47, 19-03-14:

Εύκολη απάντηση: Ανειλικρίνεια!
Δεν υπάρχει χειρότερο. Εγώ προσωπικά είμαι ερωτευμένη με την αλήθεια και την ειλικρίνεια. Ακόμα και αν πληγώνουν μερικές φορές. Την αληθινή στάση και συμπεριφορά τη θεωρώ ύψιστη αρετή , γι' αυτό και την εντάσσω πάντα στη ζωή μου.
Be Honest mi amigos!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 20:32, 19-03-14:

Εγώ πιστεύω πως το χειρότερο απ' όλα είναι η τσιγκουνιά. Έχω τσιγκούνη παππού και πίστεψέ με αποφεύγω να πηγαίνω σπίτι του ακριβώς γι' αυτό το λόγο (για να μην τον ακούω να μουρμουρίζει για το ρεύμα όταν ανοίγω την τηλεόραση ή τον Η/Υ.Και μου είναι αρκετά δύσκολο να βλέπω όλους τους συμμαθητές μου να παίρνουν 50ευρα κάθε μήνα απ' τους παππούδες τους και να τους πληρώνουν και όλες τις εκδρομές-ακόμα και τις πολυήμερες- και ο δικός μου να μη δίνει ΤΙΠΟΤΑ. Και να πω ότι δεν έχει ή ότι έχει έξοδα! Το ακριβώς αντίθετο μάλιστα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 20:41, 19-03-14:

Α, ρε Παναγιώτη! Με έκανες και γέλασα με το σχόλιό σου! Πάντως από την πλευρά σου δίκιο έχεις.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 21:26, 19-03-14:

η αδιαφορία... η αδιαφορία ως προς τους άλλους, την κοινωνία, τη φύση, τα ζώα...

*Προφυλαχτείτε απ’ αυτόν που τα βρίσκει όλα άσχημα, απ’ αυτόν που τα βρίσκει όλα καλά και, προπαντός, από αυτόν που είναι αδιάφορος για όλα.
Johann Kaspar Lavater
*Η αδιαφορία σε σκοτώνει με μικρά χτυπήματα.
Gilbert Bécaud

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 21:49, 19-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
Εγώ πιστεύω πως το χειρότερο απ' όλα είναι η τσιγκουνιά. Έχω τσιγκούνη παππού και πίστεψέ με αποφεύγω να πηγαίνω σπίτι του ακριβώς γι' αυτό το λόγο (για να μην τον ακούω να μουρμουρίζει για το ρεύμα όταν ανοίγω την τηλεόραση ή τον Η/Υ.Και μου είναι αρκετά δύσκολο να βλέπω όλους τους συμμαθητές μου να παίρνουν 50ευρα κάθε μήνα απ' τους παππούδες τους και να τους πληρώνουν και όλες τις εκδρομές-ακόμα και τις πολυήμερες- και ο δικός μου να μη δίνει ΤΙΠΟΤΑ. Και να πω ότι δεν έχει ή ότι έχει έξοδα! Το ακριβώς αντίθετο μάλιστα!
αυτο με τη τσιγκουνια δεν το εχω καταλαβει...μερικοι ανθρωποι τα μαζευουν, τα μαζευουν, δεν αναβουν τηλεοραση, δεν αναβουν θερμανση και ενω εχουν συνεχιζουν να τα μαζευουν ...καποιος πρεπει να τους πει οτι μαζι σου δεν τα παιρνεις, οποτε δεν εχει νοημα να τα κανεις μασουρι σε ολη σου τη ζωη

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:05, 19-03-14:

Πολυ πολυ υποκειμενικο το θεμα. Ασε δε, που την παρορμητικοτητα δεν την εχω ως ελαττωμα, αντιθετως τη θεωρω καλη.

Ας πούμε εγώ βγάζω καντήλες με την πονηριά, την ψευτιά/υποκρισία, την κακομοιριά/τσιγκουνιά και την φτήνια γενικώς, την αναξιοπρέπεια. Αηδιάζω...

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 22:20, 19-03-14:

μιζέρια

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 22:23, 19-03-14:

ψήφισε ανατροπή στο κατεστημένο: ΣΥΡΙΖΑ...

αηδιάζω με την κατ' επίφαση ηθικοφάνεια ανθρώπων που εκπέμπουν ανηθικότητα μέσω των πράξεών τους! (δεν αναφέρομαι σε πολιτικούς)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selestian

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Selestian
Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.

O Selestian έγραψε στις 22:50, 19-03-14:

Αν δεν έχει κατανόηση, ανθρωπιά...αγάπη για τους γύρους του.
Αν υπάρχει αγάπη, τότε συνήθως τα περισσότερα πραγματικά ελαττώματα βρίσκονται σε μικρό βαθμό.

(Δεν δηλώνω πιστός Χριστιανός! )

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 17:27, 20-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από merry poppins
αυτο με τη τσιγκουνια δεν το εχω καταλαβει...μερικοι ανθρωποι τα μαζευουν, τα μαζευουν, δεν αναβουν τηλεοραση, δεν αναβουν θερμανση και ενω εχουν συνεχιζουν να τα μαζευουν ...καποιος πρεπει να τους πει οτι μαζι σου δεν τα παιρνεις, οποτε δεν εχει νοημα να τα κανεις μασουρι σε ολη σου τη ζωη
Το έχω σκεφτεί πολλές φορές να του πω: <<Τι σε νοιάζει μορέ για το ρεύμα, λες και μαζί σου θα το πάρεις; Αφού θα ψοφήσεις σε λίγα χρόνια, χούφταλο ε χούφταλο!>> αλλά προς το παρόν το λέω μόνο από μέσα μου...τεσπα, αφού θα το καταλάβει μόνος του σε λίγα χρόνια, γιατί να γίνω εγώ ο κακός...

Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

H Stavri_ έγραψε στις 18:42, 20-03-14:

Το έχω σκεφτεί πολλές φορές να του πω: <<Τι σε νοιάζει μορέ για το ρεύμα, λες και μαζί σου θα το πάρεις; Αφού θα ψοφήσεις σε λίγα χρόνια, χούφταλο ε χούφταλο!>> αλλά προς το παρόν το λέω μόνο από μέσα μου...τεσπα, αφού θα το καταλάβει μόνος του σε λίγα χρόνια, γιατί να γίνω εγώ ο κακός...
Δεν τρέφεις και ιδιαίτερη συμπάθεια για τον παππού σου... έτσι;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apep

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Apep
Ο Apep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 106 μηνύματα.

O Apep έγραψε στις 18:49, 20-03-14:

Το τι λέμε δεν έχει σημασία αλλά το τι κάνουμε, ναι. Με βάση λοιπόν αυτό το σκεπτικό θεωρώ, για να είναι ειλικρινής, ως χειρότερο ελάττωμα, την ειλικρίνεια...λόγου των οπαδών της αλήθειας!

Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

H Stavri_ έγραψε στις 19:05, 20-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Apep
Το τι λέμε δεν έχει σημασία αλλά το τι κάνουμε, ναι. Με βάση λοιπόν αυτό το σκεπτικό θεωρώ, για να είναι ειλικρινής, ως χειρότερο ελάττωμα, την ειλικρίνεια...λόγου των οπαδών της αλήθειας!
Κάνε ένα explain αν δε σου κάνει κόπο

Παράθεση

Apep

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Apep
Ο Apep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 106 μηνύματα.

O Apep έγραψε στις 20:07, 20-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Stavri_
Κάνε ένα explain αν δε σου κάνει κόπο
Δε νομίζεις πως όταν ανοίγει κανείς τα χαρτιά του, ειδικά εκ πεποιθήσεως, βρίσκεται από χέρι σε μειονεκτική θέση σε μια κοινωνία ψευτών;
Αν αυτό δεν είναι το χειρότερο ελάττωμα, τότε ποιό είναι...

Ευτυχώς όμως, διορθώνεται

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apep : 20-03-14 στις 20:11.
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 20:50, 20-03-14:

χαχα πιστευω τετοια κουσουρια δεν αλλαζουν στον ανθρωπο οσα χρονια κ αν περασουν...και δυστυχως τους συγγενεις δεν τους διαλεγουμε...οτι κατσει

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:59, 24-03-14:

Χμμμ... Απεχθάνομαι το να μην είναι κάποιος ειλικρινής απέναντι μου.. Επίσης μισώ την αχαριστία..

Παράθεση

Απρόσεχτος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Απρόσεχτος
Ο Απρόσεχτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O Απρόσεχτος έγραψε στις 16:50, 24-03-14:

Η εθελο-δουλεία, που μας διακατέχει τελευταία, έστω και αν γίνεται κάτω απο την άγνοια μας.

Παράθεση

laurentides

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη laurentides
H laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H laurentides έγραψε στις 20:01, 24-03-14:

Το χειρότερο απ'όλα είναι ο εγωισμός , γκρεμίζει τα πάντα

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 20:51, 24-03-14:

Ειδικά όταν ο άλλος/η δεν το καταλαβαίνει εκεί να δεις. Και να μην μιλήσουμε για απωθημένα!!!

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 20:59, 30-03-14:

Το να πιστεύει συνεχώς πως μόνο εκείνος είναι ο σωστός ενώ όλοι οι άλλοι λάθος.

Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 22:53, 30-03-14:

Χειρότερο πράγμα απ'την τσιγκουνιά και τη ματζιριά δεν υπάρχει κατά την ταπεινή μου άποψη!
Και δυστυχώς γνώρισα στη ζωή μου αρκετούς που αν ο γλύπτης είχε εμπνευστεί ποτέ το "άγαλμα της τσιγκουνιάς" θα τους είχε υποψήφιους για μοντέλα!

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 20:47, 31-03-14:

Αν μιλάμε για το ανθρώπινο είδος γενικά, πιστεύω η αλαζονεία. Είναι αυτή που δρομολογεί κατά κύριο λόγο τον επεκτατισμό και η πηγή μερικών από τις μεγαλύτερες συμφορές που έχουν πλήξει τον κόσμο.

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 21:07, 31-03-14:

Απεχθάνομαι τη "δηθενιά" και γενικότερα την υποκρισία.Δεν καταλαβαίνω γιατί μερικά άτομα πρέπει να προσποιούνται πως είναι κατι άλλο.Και ακόμα χειρότερα να καυχιούνται για αυτό. Ειλικρινά, με ενοχλεί απίστευτα όταν κάποιος προσπαθεί να κάνει επίδειξη για να μειώσει τους άλλους.Είναι κουραστικό.

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 21:18, 31-03-14:

Εγωισμός και αλαζονεία...Το ένα γκρεμίζει... Το άλλο διώχνει...

Παράθεση

Soleado Febrero ~

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 690 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 19:15, 27-07-14:

Η αδιαφορία προς τα πάντα και η ανειλικρίνεια!Δεν υπάρχει κάνει χειρότερο για εμένα

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 21:28, 27-07-14:

Δε ξέρω αν έχω ξαναγράψει: ΒΡΩΜΙΑ ΚΑΙ ΑΓΕΝΕΙΑ, ο,τι χειρότερο σε έναν άνθρωπο.

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 21:40, 27-07-14:

εντάξει ελαττώματα υπάρχουν πολλά, ψεύτες, χαρτοπαίχτες, γυναικάδες, αλκοολικοί, κλέφτες κοκ
αλλά με αυτά έτσι και αλλιώς δεν πλησιάζω καθόλου,

τα φυαιολογικά ελαττώματα, αν μπορώ να τα πω έτσι που δεν μπορώ καθόλου,

είναι, να μην καταλαβαίνει ο άλλος πότε γίνεται βάρος, ή να το καταλαβαίνει και να
κάνει πως δεν το καταλαβαίνει,

όπως και νσ μην ξέρει πότε να μιλήσει και πότε όχι.

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 21:41, 27-07-14:

Γιατί νόμιζα ότι είχα ξαναγράψει εδώ;

Δύσκολο να διαλέξω ένα μόνο οπότε θα γράψω το top 3 μου
1. Έλλειψη προσωπικότητας-αδυναμία ανάληψης πρωτοβουλιών ("μου αρέσουν πολύ οι queen" "κι εμένα!!!", "τρελαίνομαι για γεμιστά" "κι εγώ το ίδιο!!!")
2. Αλαζονεία-ναρκισσισμός-εγωισμός-αδιαφορία ("μα δεν είμαι ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ σήμερα;;;", "θες να συζητήσουμε το πρόβλημά μου;" "γιατί τι πρόβλημα έχεις, δε θυμάμαι")
3. Ανειλικρίνεια-υπουλοσύνη

Έχω απορρίψει αρκετούς "φίλους" με αυτά τα χαρακτηριστικά...

Παράθεση

notis_19 (Παναγιώτης)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη notis_19
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,090 μηνύματα.

O notis_19 έγραψε στις 21:41, 27-07-14:

Μια λέξη θα πω και θα πιάσετε το νόημα :

Εγωισμός

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 21:42, 27-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Ajusshi
εντάξει ελαττώματα υπάρχουν πολλά, ψεύτες, χαρτοπαίχτες, γυναικάδες, αλκοολικοί, κλέφτες κοκ
αλλά με αυτά έτσι και αλλιώς δεν πλησιάζω καθόλου,

τα φυαιολογικά ελαττώματα, αν μπορώ να τα πω έτσι που δεν μπορώ καθόλου,

είναι, να μην καταλαβαίνει ο άλλος πότε γίνεται βάρος, ή να το καταλαβαίνει και να
κάνει πως δεν το καταλαβαίνει,

όπως και νσ μην ξέρει πότε να μιλήσει και πότε όχι.
Ποσο συμφωνω!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomas l. : 28-07-14 στις 22:24. Αιτία: Κεφαλαία
Παράθεση

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στρουφιτα
H Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Στρουφιτα ΒΑΡΙΈΜΑΙ... έγραψε στις 23:05, 30-07-14:

Και ο παππούς μου τα ιδια κανει ειχαμε παει τις προαλλες
στο Σκλαβενίτη και πληρωσε 30ευρω μετα τον ακουσα να μουρμουραει ο
τι τους κλεβουνε και οτι δεν ειναι πραγματα αυτα
Στο κατω κατω μην ξαναπας στον Σκλαβενίτη

Παράθεση

Impressionist

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Impressionist
H Impressionist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Impressionist έγραψε στις 00:11, 31-07-14:

Το χειρότερο ελάττωμα, κατά τη γνώμη μου, είναι η υποκρισία σε όλες τις μορφές της. Να προσποιείται κάποιος ότι συμπαθεί άτομα για τα οποία αργότερα θα μιλήσει πίσω από την πλάτη τους ή να κάνει πράγματα μόνο και μόνο για το συμφέρον και όλα τα σχετικά.. Έτσι χάνεται η "ταυτότητα" του ανθρώπου και πραγματικά, με το να μην είναι αληθινός μόνο κακό μπορεί να κάνει και στον εαυτό του και στους γύρω του.

Παράθεση

pkat876

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pkat876
H pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H pkat876 έγραψε στις 00:24, 31-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Impressionist
Το χειρότερο ελάττωμα, κατά τη γνώμη μου, είναι η υποκρισία σε όλες τις μορφές της. Να προσποιείται κάποιος ότι συμπαθεί άτομα για τα οποία αργότερα θα μιλήσει πίσω από την πλάτη τους ή να κάνει πράγματα μόνο και μόνο για το συμφέρον και όλα τα σχετικά.. Έτσι χάνεται η "ταυτότητα" του ανθρώπου και πραγματικά, με το να μην είναι αληθινός μόνο κακό μπορεί να κάνει και στον εαυτό του και στους γύρω του.
Πόσο συμφωνώ...

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,112 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 02:42, 31-07-14:

Εγωισμος και υποκρισια..

Παράθεση

Μύριαμ4 (Μύριαμ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μύριαμ4
H Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Μύριαμ4 ♥Neverland♥ έγραψε στις 20:13, 01-09-14:

Εγωισμός!

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,076 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 10:06, 02-09-14:

Η αγενεια και η ξετσιπωσια.

Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη life12
H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 10:29, 02-09-14:

το ψεμα...
η αλαζονεια...

Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 09:51, 08-06-16:

Πανω απ´ολα η τσιγκουνια γιατι σε κανει να πεφτεις πολυ χαμηλά. Εννοειται ομως οταν λέμε τσιγκουνια οτι μιλαμε για καποιο που κρατάει και γινεται ´γυφτος´ και οχι για καποιον που δεν εχει χρηματα και γι αυτο δεν ξοδεύει. Εχω και γω καποια ατομα στην οικογενεια μου και δυστυχως πολυ κοντινά που ειναι τοσο σπαγγοραμενα οσο δεν παει. https://m.youtube.com/watch?v=JW-kJVoUg_I
Δεύτερο χειροτερο ελαττωμα θεωρω την υποκρισία και αυτους που το παίζουν διπλωμάτες και θελουν να τα εχουν καλα με ολους. Αυτο δεν το μπορω με τιποτε. Οτι με ενοχλεί το λεω στον αλλο και αν δεν του αρεσει προβλημα του! Καποιοι αλλοι θελουν να τα χουν καλα ακομα και με αυτους που δεν χωνεύουν μηπως χρειαστούν κατι απο αυτους στο μέλλον.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nicole1987 : 08-06-16 στις 15:55.
Παράθεση

nymphet

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nymphet
H nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H nymphet έγραψε στις 13:15, 08-06-16:

Nομίζω το χειρότερο είναι να είσαι βολεψάκιας.Να μην έχεις όραμα,να μην προσπαθείς,να μην παλεύεις και να λες ε,έτσι τα βρήκαμε τι να κάνουμε τώρα.
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,076 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 13:30, 08-06-16:

εγω θα προσθεσω, αν και εχει ειπωθει και πιο πανω, το ελαττωμα της τσιγκουνιας. μακρυα απο τσιγκουνηδες παιδια, ειδικα απο αυτους που εχουν και κανουν τους κακομοιρους
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 14:08, 08-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
ειδικα απο αυτους που εχουν και κανουν τους κακομοιρους
Αυτή την κατηγορία ανθρώπων δεν μπορώ αλήθεια να την καταλάβω.
Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 15:54, 08-06-16:

εγω θα προσθεσω, αν και εχει ειπωθει και πιο πανω, το ελαττωμα της τσιγκουνιας. μακρυα απο τσιγκουνηδες παιδια, ειδικα απο αυτους που εχουν και κανουν τους κακομοιρους
Ε ναι προς Θεου. Δεν θα κατηγορησει καποιος ενα ανθρωπο επειδη δεν ξοδευει οταν ξερει οτι δεν κρατα. Αλλα οταν ξερεις καποιον πολυ καλα και ξερεις οτι οχι μονο δεν εχει οικονομικο προβλημα αλλα ειναι και πλουσιος και ειναι τοσο κακομοιρης τι να πεις!
Ισως τελικα γι αυτο να ειναι πλουσιοι. Καποιος που δεν ειναι τσιγκουνης ισως ειναι και δυσκολο να γινει πλουσιος μαλλον!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nicole1987 : 08-06-16 στις 15:57.
Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 18:16, 08-06-16:

Θέλουν να μαζέψουν λεφτά για τα παιδιά τους υποθέτω
Παράθεση

Con_Boo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Con_Boo
H Con_Boo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Con_Boo έγραψε στις 10:15, 09-06-16:

Καταδικάζω την γκρίνια από όπου και αν προέρχεται - ακόμα και από μένα!!
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 17:07, 09-06-16:

διπρόσωπος, υποκριτής, καμία αίσθηση λογικής και ρεαλισμού, κρίνει χωρίς να ξέρει
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:29, 25-06-16:

Εγωισμος, ψεμα, υποκρισια, επιθετικοτητα, τσιγκουνια βεβαια..
Τα χετε γραψει ολα τα χειροτερα!
Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GFireP
Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 932 μηνύματα.

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 18:43, 25-06-16:

Η αδιαφορία και η έλλειψη αγάπης προς τους ανθρώπους, τα ζώα και τη φύση γιατί... :

Οι άνθρωποι είμαστε όλοι ίσοι ανεξαρτήτως φύλου, χρώματος, απόψεων, προτιμήσεων κλπ! Όταν αδιαφορείς για τους υπόλοιπους ανθρώπους, για τη φύση που σου δίνει οξυγόνο για να ζήσεις, για τα ζώα που είναι αθώες ψυχούλες και νιώθουν ΑΚΡΙΒΩΣ ο,τι νιώθεις και εσύ, τότε δεν χρειάζεται να σε αποκαλείς τον εαυτό σου άνθρωπο... Θα κοιτάς πάντα το δικό σου συμφέρον και θα αδιαφορείς για το κοινό καλό..

Επίσης, θεωρώ το ''δήθεν'' και την υποκρισία μεγάλες βρομιές... είσαι αυτό που είσαι και δεν χρειάζεται να το παίζεις καλός στον άλλον.. να είσαι ο αληθινός εαυτός σου!
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 18:51, 25-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από GP369
Οι άνθρωποι είμαστε όλοι ίσοι ανεξαρτήτως φύλου, χρώματος, απόψεων, προτιμήσεων κλπ! Όταν αδιαφορείς για τους υπόλοιπους ανθρώπους, για τη φύση που σου δίνει οξυγόνο για να ζήσεις, για τα ζώα που είναι αθώες ψυχούλες και νιώθουν ΑΚΡΙΒΩΣ ο,τι νιώθεις και εσύ, τότε δεν χρειάζεται να σε αποκαλείς τον εαυτό σου άνθρωπο... Θα κοιτάς πάντα το δικό σου συμφέρον και θα αδιαφορείς για το κοινό καλό..
Εσύ δηλαδή δεν κοιτάς το δικό σου συμφέρον αλλά το κοινό καλό? Αν ναι πως το το κάνεις αυτό στην πράξη?
Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GFireP
Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 932 μηνύματα.

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 17:57, 26-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Εσύ δηλαδή δεν κοιτάς το δικό σου συμφέρον αλλά το κοινό καλό? Αν ναι πως το το κάνεις αυτό στην πράξη?
Εγώ είμαι 14 χρονών και δυστυχώς δε μου έχει δοθεί (ακόμα) η ευκαιρία να κάνω κάτι που θα βοηθήσει όλους τους ανθρώπους και τον πλανήτη μας..

Λοιπόν, προσπαθώ όσο μπορώ να κοιτάω το τι θα είναι καλό για όλους και όχι για εμένα.. Και μάλιστα αν έμενες για 2 μέρες μαζί μου, ίσως να θύμωνες με το πόσο συμβιβαστικός και υποχωρητικός είμαι, όσον αφορά τα θέλω μου για τους άλλους...

Στην πράξη όπως προανέφερα δεν έχω μπορέσει ακόμα να κάνω κάτι, αλλά όταν είμαι π.χ. σε μία συζήτηση για τον ρατσισμό και όλα τα συναφή θέματα, ΠΑΝΤΑ προσπαθώ να υπερασπίζομαι τη διαφορετικότητα και την αγάπη πάνω απ'όλα..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους