Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κινητά τηλέφωνα: Μόδα ή ανάγκη;

Κινητά τηλέφωνα:Μόδα ή ανάγκη;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 44)
Μόδα.
6
13,64%
Ανάγκη.
13
29,55%
Μόδα και ανάγκη.
25
56,82%

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 20:52, 27-08-13:

πάντως εγώ πέρσι είχα μείνει 3-4 μήνες χωρίς κινητό και ήταν η πιο ωραία περίοδος της ζωής μου δεν με τα επριζε κάνεις άκυρες ώρες και επικοινωνία μόνο φεις του φεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blonde_angel
H blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H blonde_angel ~Επανάσταση; έγραψε στις 00:29, 28-08-13:

Η προσωπική μου εμπειρία: Έχει πάνω από μισό χρόνο που κατέστρεψα το smartphone μου και αναγκάστηκα να πάρω ένα πολύ παλιό κινητό, ίσα ίσα για τηλέφωνα και μηνύματα. Για να είμαι ειλικρινής τον πρώτο καιρό δυσκολεύτηκα να συνηθίσω πως ούτε φωτογραφίες θα βγάζω, ούτε εφαρμογές θα έχω κλπ. αλλά τελικά το συνήθισα και σταμάτησα να νιώθω την "ανάγκη" να αποκτήσω ένα καινούριο κινητό. Βέβαια επειδή μου αρέσει να ασχολούμαι με τέτοια θέματα και παρακολουθώ τα νέα μοντέλα που βγαίνουνε αποφάσισα να πάρω σιγά-σιγά ένα καινούριο κινητό απλά για να διευκολυνθώ λίγο στην καθημερινότητα μου.

Άκυρο αλλά από το '05 το θέμα και μόνο τόσες απαντήσεις;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος Mt
Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 00:32, 28-08-13:

Κινητά τηλέφωνα : Ανάγκη ΓΙΑ Μόδα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 01:20, 28-08-13:

Για εμενα ενα κινητο θα πρεπει να πληρει τα εξης κρητηρια : κουμπια , να παιρνει τηλεφωνο , να στελνει μηνυματα και να παιζει ραδιοφωνο. Απολυτως τιποτα αλλο.
Εχω εδω και 2 χρονια ενα samsung απο εκεινα που αντεχουν σε σκονη και ειναι αδιαβροχο...ειναι οτι πρεπει για ατομα αρτσουμπαλα σαν εμενα...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 09:26, 28-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
Πλέον έχουν γίνει ανάγκη και πιο ακραία εθισμός.
Εγώ δηλαδή υπάρχουν στιγμές που συνειδητοποιώ πως δε μπορώ χωρίς κινητό.Νιώθω αποκομμένη.Όταν κλείνει από μπαταρία νιώθω ότι κάποιος θα με θέλει κάτι,θα γίνει κάτι και δε θα μπορούν να με ειδοποιήσουν και πολλά τέτοια.Με το κινητό είμαι και σίγουρη . Το χω για ξυπνητήρι.Έχω συνέχεια ώρα.
Παρεούλα κοιμάμαι με το τηλέφωνο.Το χειρότερο βέβαια είναι αυτό έχω ακούσει αλλά οι συνήθειες δε κόβονται.
Οκ και εγώ σε παρόμοια κατάσταση είμαι
Όταν με είχαν κλέψει το κινητό (το οποίο είχα 4 χρόνια) και ήμουν 1 μήνα χωρίς αυτό αρχικά έχανα την αίσθηση του χρόνου, το έψαχνα κτλ. Μετά συνήθισα σχετικά και ήμουν καλύτερα. Μετά ήρα πάλι κινητό και ο εθισμός ξανάρχισε

Παράθεση

RiSe

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη RiSe
Ο RiSe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 80 μηνύματα.

O RiSe έγραψε στις 11:51, 02-11-15:

Από τη μια μεριά είμαστε εμείς με το smartphone κι από την άλλη σε διαρκή επαφή ένας....κόσμος που θέλει, ζητάει, απαιτεί, γιατί μη μου πείτε ότι χαρίζει. Συν το ότι έχουμε πάντα μαζί μας ένα κινητό κοριό. Και είμαστε εθισμένοι μέχρι το σημείο να μη μπορούμε χωρίς αυτό
Η εμφύτευση υποδόριου τσιπ μαζικά, με βελτιωμένο...λειτουργικό και αυτονομία μιας ζωής, αμέσως μετά την κοπή του ομφάλιου λώρου δεν απέχει πολύ από την πραγματικότητα αλλά ούτε και χρονικά.
Μέσα στα επόμενα 50 χρόνια το βλέπω....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη RiSe : 02-11-15 στις 12:10.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους