Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αυθεντικό Käsekuchen

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 18:37, 31-03-14:

Είναι το αυθεντικό "τυρογλυκό" της Γερμανίας. Ειναι πολύ ελαφρύ και γευστικότατο!

Για να δούμε την συνταγή

Υλικά:

Εκτέλεση:

Viel, viel, viel Erfolg!
Tipp!: Ενας καλός τρόπος για να γίνει η βάση είναι να βάλετε τη ζύμη ανάμεσα σε λαδόκολλα και να την ανοίξετε με τον πλάστη σε διάμετρο περίπου 36 εκ. Το μίγμα της γέμισης ειναι πολύ ρευστό όταν φτιάχνετε.

υγ: περιμένω φώτο από τα δικά σας!
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  K%C3%A4sekuchen+der+Beste.JPG
Εμφανίσεις:  5712
Μέγεθος:  353,3 KB

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Deutsch... Lover : 31-03-14 στις 18:39. Αιτία: Διόρθωση εικόνας
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Italian dream...
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 18:53, 31-03-14:

Καλε σου ηρθε η όρεξη για γαστρονομίες?? Εγω προτιμω να τα τρωω, οποτε φωτο δεν προκειται να δεις

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 18:55, 31-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Italian dream...
Καλε σου ηρθε η όρεξη για γαστρονομίες?? Εγω προτιμω να τα τρωω, οποτε φωτο δεν προκειται να δεις

Μου ηρθε ja
Εσυ θα μου το κανεις να φαω σπιτι σου

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Soleado Febrero ~

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 690 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 20:48, 31-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover

Μου ηρθε ja
Εσυ θα μου το κανεις να φαω σπιτι σου
Στείλε κανένα κομμάτι!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 20:57, 31-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Soleado Febrero ~
Στείλε κανένα κομμάτι!
Με το κουριερ;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Soleado Febrero ~

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 690 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 12:38, 02-04-14:

Γιατί όχι;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους