Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,096 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,090 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενειοπλαστική

john29

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη john29
Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O john29 έγραψε στις 20:56, 03-04-14:

Ισως οχι τοσο διαδεδομενη οσο η ρινοπλαστικη,ομως η μια συμπληρωνει την αλλη πολλες φορες .
Γνωριζει κανεις κατι,ειναι καποιος που εχει προβει σε αυτη την επεμβαση.
Θα ηθελα να μαθω πληροφοριες ,αν καποιος ειχε την εμπειρια.

Στα διαφορα site τους οι γιατροι την παρουσιαζουν ως μια ανωδυνη επεμβαση-ακομη και με τοπικη αναισθησια-επεμβαση.
Ομως και τη ρινοπλαστικη ετσι την παρουσιαζουν....

Θα ηθελα λοιπον εμπειριες σας .
Ευχαριστω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

john29

Νεοφερμένος

O john29 έγραψε στις 16:54, 05-04-14:

Kανεις δεν εχει προβη σε τετοια επεμβαση?θα ειμαι πρωτοπορος ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη epan
Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O epan έγραψε στις 11:19, 13-04-14:

Γεια σου εγώ θέλω να κάνω αυτή την επέμβαση μαζί με ρινοπλαστική αλλά εγώ δεν έχω καταλήξει που και γενικά δεν μπορώ να βρω έναν αξιόπιστο γιατρό. Αν την κάνεις την επέμβαση πες μας ή στείλε μου πμ με την πορεία σου γιατί με ενδιαφέρει.
Καλή επιτυχία.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη epan : 13-04-14 στις 11:55.
Παράθεση

Katerina-Maria

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina-Maria
H Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H Katerina-Maria έγραψε στις 23:26, 28-04-14:

για αυξηση ή για ελάττωση ενδιαφέρεσαι;

Παράθεση

epan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O epan έγραψε στις 09:46, 30-04-14:

Εγώ για αυξηση ενδιαφέρομαι. Αλλά ενώ είναι εμφανές το πρόβλημα μου οι γιατροί δεν θέλουν να μου κάνουν την επέμβαση. Έχω πάει σε δύο πλαστικούς και έναν ωρλ. Ο πρώτος πλαστικός μου το πρότεινε κάτι που περίμενα. Ο δεύτερος ΕΠΕΜΕΝΕ ότι δεν χρειάζεται και ο ωρλ μου είπε πως γνώμη του είναι να το αφήσω και να κάνω μόνο την μύτη και πως το πηγούνι το κάνω όποτε θέλω και αν είναι να το συζητήσουμε σε 2-3 χρόνια. Δεν ξέρω...ποια η διαφορά να το κάνω τώρα και να ξεμπερδεύω από το να το κάνω σε λίγα χρόνια; Κατά την γνώμη μου χρειάζεται να βάλω απλά δεν έχω δει κανέναν που να έχει βάλει και δεν ξέρω κατά πόσο φαίνεται φυσικό το αποτέλεσμα.

Παράθεση

Dimitris_SM

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dimitris_SM
Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

O Dimitris_SM έγραψε στις 10:07, 30-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από epan
Δεν ξέρω...ποια η διαφορά να το κάνω τώρα και να ξεμπερδεύω από το να το κάνω σε λίγα χρόνια;
Ισως για να μην επιβαρυνθει τοσο πολυ ο οργανισμος?Ισως για ταχυτερη αναρρωση??Δεν ξερω..παντως δεν μπας για κουρεμα ωστε να ''ξεμπερδευεις''

Παράθεση

epan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O epan έγραψε στις 08:59, 01-05-14:

Μα αν την κάνω σε δεύτερο χρόνο θα χρειάζομαι πάλι νάρκωση, ταλαιπωρία κλπ. Οπότε δεν θεωρώ πως είναι θέμα ταλαιπωρία.
Όπως και να χει θα χαν τους λόγους τους για να μου το λένε. Το βασικό θέμα μου είναι η μύτη. Ας γίνει αυτό τέλεια και ας μην κάνω πηγούνι.
Ο γιατρός για να μου το πει σίγουρα κάτι θα ήξερε.

Παράθεση

john29

Νεοφερμένος

O john29 έγραψε στις 21:47, 01-05-14:

Εγω θελω να κανω αυξηση.
Τη ρινοπλαστικη την αποφευγω με το ποσοστο επιτυχιας που εχει,και με ολα αυτα που διαβαζω εδω.
Ειναι και οι καιροι τετοιοι που δεν ειμαι για τετοιο ρισκο κ επανεπεμβασεις μετα.
Συν οτι η μυτη μου δεν ειναι τοσο τραγικη και διαπιστωνοντας οτι με αυξηση του πιγουνιου και μονο,βελτιωνετε εξησου σημαντικα η εικονα μου ,που σε σχεση με τη ρινοπλαστικη απ'οτι διαβαζω ειναι και πιο οικονομικη,ανωδυνη, ελεγχομενη,ακομη και αναστρεψιμη.

Το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω κατα ποσο ειναι αληθεια αυτο ,καποιον να απευθυνθω ,καποιον που να εκανε να μου πει 2 πραγματα.
Γιατι οπως αναφερω στα site τους οι πλαστικοι ολα απλα και ευκολα τα παρουσιαζουν.

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 23:31, 01-05-14:

Η γενειοπλαστική τι ακριβώς είναι ?

Παράθεση

epan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O epan έγραψε στις 09:41, 02-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από john29
Εγω θελω να κανω αυξηση.
Τη ρινοπλαστικη την αποφευγω με το ποσοστο επιτυχιας που εχει,και με ολα αυτα που διαβαζω εδω.
Ειναι και οι καιροι τετοιοι που δεν ειμαι για τετοιο ρισκο κ επανεπεμβασεις μετα.
Συν οτι η μυτη μου δεν ειναι τοσο τραγικη και διαπιστωνοντας οτι με αυξηση του πιγουνιου και μονο,βελτιωνετε εξησου σημαντικα η εικονα μου ,που σε σχεση με τη ρινοπλαστικη απ'οτι διαβαζω ειναι και πιο οικονομικη,ανωδυνη, ελεγχομενη,ακομη και αναστρεψιμη.

Το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω κατα ποσο ειναι αληθεια αυτο ,καποιον να απευθυνθω ,καποιον που να εκανε να μου πει 2 πραγματα.
Γιατι οπως αναφερω στα site τους οι πλαστικοι ολα απλα και ευκολα τα παρουσιαζουν.
Καλημέρα. Σε καταλαβαίνω.
Εγώ έχω κάποιες επιφυλάξεις για την προσθήκη ενθέματος και θα σου πω γιατί.
Πρώτον, όπως είναι είναι εμφανές ότι μου χρειάζεται ένθεμα αλλά δύο στους τρεις γιατρούς δεν ήταν θετικοί στο να μου βάλουν. Αυτό με κάνει να υποψιάζομαι ότι ίσως το αποτέλεσμα να είναι κάπως ψεύτικο. Και δυστυχώς ούτε εγώ ξέρω κάποιον που να έχει βάλει.
Δεύτερον, όντως είναι πιο ακίνδυνη επέμβαση από την μύτη...καμία σχέση όμως. Αλλά εγώ επειδή έχω μικρό προσωπάκι φοβάμαι μήπως μου βάλουν μεγάλο ένθεμα και ''χαθεί'' η προσωπικότητα του προσώπου μου. Αν έβαζα θα έβαζα πολύ λίγο.

Παράθεση

Katerina-Maria

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina-Maria
H Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H Katerina-Maria έγραψε στις 23:07, 05-05-14:

Κοιτα και εμενα το πηγουνι μου ειναι προς τα μεσα και εκανε την μυτη μου να φαινεται ακομα πιο μεγαλυτερη...τον σεπτεμβριο εκανα διαφραγμα και πλαστικη στην μυτη κ πραγματικα τωρα δεν με ενοχλει καθολου το πηγουνι...εσενα εμφανισιακό δεν ειναι το πρόβλημα; το λεω γιατι αν ηταν μεγαλυτερο θα εκανες γναθοχειρουργικη που ειναι μια πολυ πολυ δυσκολη εγχειρηση...επισης εχω ακουσει οτι τα εμφυτευγματα που βαζουν στο πηγουνι πολλές φορες τα απορροφα ο οργανισμος...ψαξτο παντως πριν κανεις οτιδηποτε...γραφεις οτι ενδιαφερεσαι για ρινοπλαστικη , διαφραγμα ή πλαστικη;

Παράθεση

epan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O epan έγραψε στις 09:36, 07-05-14:

Καλημέρα Katerina-Maria!
Το πρόβλημα μου είναι εμφανιασιακό φυσικά αλλιώς δεν θα έψαχνα να φτιάξω την μύτη και το πηγούνι. Θέλω να κάνω ρινοπλαστική και διάφραγμα και η μύτη μου είναι και στραβή.
Όσο αφορά το πηγούνι είναι δεν είναι απλά ότι είναι προς τα μέσα αλλά ακόμα και σε ύψος είναι κοντό....σαν να έχει φαγωθεί ένα πράγμα και ενώ είμαι εξαιρετικά αδύνατη εξαιτίας του πηγουνιού δημιουργείται οπτικά ένα μικρό ''προγούλι''. Ποιο πολύ άσχημο αισθητικά είναι το ''προγούλι'' παρά ότι είναι προς τα μέσα το πηγούνι. Δηλαδή αλλάζει την μορφή του προσώπου. Αλλά δεν ξέρω γιατί δεν είναι και τόσο θετικοί στο να το διορθώσουν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη epan : 07-05-14 στις 09:39.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους