Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Trash of the Day!

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 18:09, 28-10-08:

Εδώ τώρα θα δείτε ένα trash, το οποίο έχει άποψη και ίσως το σωστότερο θα ήταν να έβαζα εδώ μέσα όχι τη διασκευή, αλλά το πρωτότυπο. Ειδικά το σχόλιο περί του κυρίου Νίκου Βουρλιώτη ("επαναστάτης της κιλότας που λέει όλο τα ίδια"), δικαιώνει απόλυτα την άποψή μου ότι ουσιαστικά αυτό το θέμα είναι μόνο για ανθρώπους με καλό γούστο.

Απολαύστε την απόλυτη διασκευή, αφιερωμένη σ' όλο το hip hop κίνημα, το οποίο μας έπρηξε τα ούμπαλα φέτος το καλοκαίρι στα beach (bitch?) bar της παραλίας...

ελπίζω να προσέξατε τα βελάσματα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 21:56, 28-10-08:

Μιας και πιάσαμε τον TUS (ενός λεπτού σιγή για τον πανμέγιστο ριμοδότη παρακαλώ...)...

+ Oi theoi twn thewn
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

...κοιμάσαι goal ξυπνάς ζαμπόν/
είστε για τον π#$τσο καβάλα σαν το calgon!

και ένα για τα αυτιά του Chaos (και των υπόλοιπων φυσικά):

+ Na pethanoun oi gynaikes
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Κ@υλωτικό;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 03:13, 31-10-08:

Επιτέλους!!

Η στιγμή που όλοι περιμένατε.

Η Έφη Θώδη να σχίζει τον Ίαν Γκίλλαν. Να τον πατάει κάτω.

Δεν είναι μόνο η προφορά!

Δεν είναι μόνο το φόρεμα!

Το τσιφτετέλι της κατά την εισαγωγή του τραγουδιού, έχει κάνει όλες τις κατά καιρούς groopies, πάντων των hard rock συγκροτημάτων, να βγουν στη σύνταξη και να ρουφάνε χαμομήλι ή τήλιο, εάν θέλουν να φτιαχτούν.

Αγαπητές συμφορουμίτισσες κι αγαπητοί συμφορουμίτες...

Με συγκίνηση σας παρουσιάζω την Έφη Θώδη στο...

Σμόουκ ον δε γουότερ, ορέ ον δε γουότερ

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 03:20, 31-10-08:

Άμα έχεις παλαμάρι τι τη θέλεις τη Ferrari; E;

...by Kafrilion

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 31-10-08 στις 03:37.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 09:45, 31-10-08:

Αγαπητές συμφορουμίτισσες κι αγαπητοί συμφορουμίτες...

Με συγκίνηση σας παρουσιάζω την Έφη Θώδη στο...

Σμόουκ ον δε γουότερ, ορέ ον δε γουότερ
...δεν υπάρχει αυτή η γυναίκα!!!
Δεν έχει αφήσει τραγούδι για τραγούδι ανεκτέλεστο...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 23:06, 07-11-08:

Και τώρα ένα έντεχνο trash.

Μην ταράζεστε!

Δεν είμαι τόσο φτηνός για να βάλω απλά και μόνο το Θέμο μέσα στο όμορφο τόπικ μας. Σε λίγο θα βάλει κανένας και το Μάκη.

Το ότι όμως η θεά που θα παρακολουθήσετε διάλεξε να "Αποκαλυφθεί" από την εκπομπή του, έχει κι αυτό τη δική του σημειολογία και υπογραμμίζει τον cult χαρακτήρα του όλου φαινομένου.

Έντεχνη λοιπόν σάτιρα του trash, από τον Τάκη Ζαχαράτο, σε τραγούδια του Σταμάτη Κραουνάκη (αν έπιασα καλά τα συμφραζόμενα). Ο Κραουνάκης είχε ασχοληθεί και στο παρελθόν με το β' σκυλάδικο και τα "παρατράγουδά" του, όταν έγραψε τη μουσική για την ταινία "Αυτή η νύχτα μένει".

Αγαπητοί συμφορουμίτες και συμφορουμίτισες (κατά το κνίτισες ουχ σόρρυ) . Υποδεχτείτε τη θεά, (τι θεά, σχεδόν Ημίθεα) Μίριαμ Απλού, στο ανεπανάληπτο σουξέ της "Τσούκου, τσούκου, τσούκου τσούκου, τα χαδάκια του μπουλούκου".

(Ο στίχος "Το κοιλόνι το κοιλόνι, όσο πάει και ξεχειλώνει κι η χοντρή σου η μαγούλα, δούλα μ' έχει κάνει δούλα" έχει χαραχτεί ανεξίτηλα στη μνήμη μου από την πρώτη στιγμή. Το επιστέγασμα του σουξέ δηλαδή. Μέχρι και η κόρη μου το ξέρει...)

Το φινάλε είναι όλα τα λεφτά...

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vendetta (Thor)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vendetta
Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ξεναγός . Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O vendetta έγραψε στις 19:09, 08-11-08:

Βρήκα το κλειδί - Ρούλα Σταύρου

Τέρμα τα λάθη πια
δε θα πέσω στην φωτιά
δε θα σε ξαναδώ
άλλο δεν υποχωρώ.
Τώρα θα δεις και εγώ
απ'το σπίτι μου θα βγω.
Τώρα θα δεις και εγώ πάλι θα ερωτευθώ.
Αυτό που είδα με άλλη,
δε στο συγχωρώ.

Βρήκα το κλειδί στην πόρτα σου επάνω,
μπήκα για να δω με εσένα τι θα κάνω.
Είδα μία ζωή να γίνεται κουβάρι
σε άλλη αγκαλιά καρδιά μου βλέπεις το φεγγάρι.
Βρήκα το κλειδί στην πόρτα ξεχασμένο
μπήκα και εγώ για να σε περιμένω
είδα μία ζωή να γίνεται κομμάτια
σε άλλη αγκαλιά κοιμάσαι
και άλλα βλέπεις μάτια.

Δε θα πονέσω πια
δε θα πάθω άλλη ζημιά.
Τώρα θα δεις και εγώ
πάλι θα ερωτευθώ.
Έχασα μία ζωή
μου την πήρες όλη εσύ.
Δε θα σε ξαναδω όχι δεν υποχωρώ.
Αυτό που είδα με άλλη,
δε στο συγχωρώ.

Βρήκα το κλειδί στην πόρτα σου επάνω,
μπήκα για να δω με εσένα τι θα κάνω.
Είδα μία ζωή να γίνεται κουβάρι
σε άλλη αγκαλιά καρδιά μου βλέπεις το φεγγάρι.
Βρήκα το κλειδί στην πόρτα ξεχασμένο
μπήκα και εγώ για να σε περιμένω
είδα μία ζωή να γίνεται κομμάτια
σε άλλη αγκαλιά κοιμάσαι
και άλλα βλέπεις μάτια.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 14:50, 09-11-08:

Τι στίχος, τι ερμηνεία...!!! Έπαθα σοκ όταν το άκουσα, όταν πρόσεξα και τους στίχους...ανατρίχιασα

Ιωάννα Κουταλίδου- Γκέισα

Τι να σου πω σ' αγαπώ μ' αφοσίωση
Mα δε μπορώ νά 'μαι 'γώ φαντασίωση

Δεν είμαι γκέισα σου το ανέλυσα
δεν κρύβω αισθήματα μα και συναισθήματα
Δεν είμαι γκέισα ποτέ δε θέλησα
να υποκρίνομαι κι ό,τι θες να γίνομαι

να είμαι πλάι σου ζάχαρη στο τσάι σου

Να μπερδευτώ δε μπορώ μες στα λάθη σου
Και σου ζητώ νά 'μαι 'γώ η αγάπη σου

να υποκρίνομαι κι ό,τι θες να γίνομαι

να είμαι πλάι σου ζάχαρη στο τσάι σου

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 17:18, 15-11-08:

Όταν ο Φραγκούλης προσκύνησε τον Νικόπουλο. Κατευθείαν από το Ανάκτορο την Μονμάρτη της ελλάδας

τα σπάει όταν ακούγεται η ινδιάνικη ιαχή... λαλαλααλα!

Αλλά δεν φτάνει μόνο αυτό.

Η τέχνη προχώρησε ένα βήμα παραπάνω και σε μια σπάνια στιγμή έμπνευσης του καλλιτέχνη. Behold:

Και επειδή το 3 είναι το πρέπον, τελειώνουμε τη μουσική διαπαιδαγώγηση με...

Αλέξη Κότο τον ερμηνευτή της χιλιετίας

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 19:06, 16-11-08:

Θα ήθελα να χαιρετίσω εκ πρώτης όψεως να πούμε, τον Πάνο Φαλάρα, που έγραψε τους θεϊκούς στίχους της Γκέισας. Ευτυχώς, γιατί παλαιότερα ήταν γνωστός ως "ποιοτικός" δήθεν στιχουργός με πολιτική μάλιστα τοποθέτηση. Στα γεράματα επιτέλους είδε το φως το αληθινό κι ασχολήθηκε με την πραγματική τέχνη του trash. Μπράβο Πάνο παλλίκαρέ μου εσύ...

Κατά δεύτερον, θα ήθελα να εκθειάσω το τεράστιο ταλέντο του Αλέξη Κόττου. Πράγματι, ο τύπος αυτός ξεπερνά τη μετριότητα και τείνει να πιάσει κυριολεκτικά πάτο, όσο κι αν το πηγάδι του trash είναι στην πραγματικότητα άπατο.
"Θα φύγω, θα εξαφανιστώ,
θα φύγω δεν κάνω πλάκα (τρομερός μιλάμε ως στίχος)
Θα φύγω, για να μην πεις,
στην υγειά του μ@λ@κα".
Μου αρέσει η αυτοκριτική από την πλευρά ενός καλλιτέγνη. Λένε ότι το cult ξεχωρίζει από το ότι δεν έχει αυτοεπίγνωση. Εδώ έχουμε την εξαίρεση...

Κατά τρίτον, θα ήθελα να καταθέσω τη σεμνή μου συνεισφορά στο ιερό ετούτο θέμα της πραγματικής τέχνης:

please enjoy...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 16-11-08 στις 19:14.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 21:02, 16-11-08:

Σημείωση: Ο αναγνώστης του ποστ, θα πρέπει να γνωρίζει εκ των προτέρων ότι εδώ θα συναντήσει τραγούδι που περιέχει βωμολοχίες και άσεμνους στίχους.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Χάος και γ@μω τις εμπνεύσεις! Τo track μου θύμισε την εποχή που πήγαινα Πρώτη Λυκείου και το άκουγα. Δε γ@μάει, δε δέρνει, αλλά γ@μωδέρνει μαζί! ()

Μιας που πιάσαμε τους μαμιάδες, πάμε λίγο TUS ακόμα:

+ Gia Sena

Στιχουργικός μαμιάς...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 09-03-09 στις 00:17. Αιτία: προσθήκη σημείωσης
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 21:08, 17-11-08:

Knock knock knocking on heavens door..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 11:37, 18-11-08:

Eυαισθητα αυτακια, μην μπουν στον κοπο..

14 μηνες - Αγνωστου

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

O Tsipouro έγραψε στις 12:07, 18-11-08:

Corpse, αυτό στο "Trash of the day" έπρεπε να πάει, μην είμαστε offftopic.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 12:18, 18-11-08:

Που το χα στειλει; :X

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

O Tsipouro έγραψε στις 13:09, 18-11-08:

Στο "Track" το είχα δει.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:53, 18-11-08:

O αγλέορας

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 23:17, 21-11-08:

Λοιπόν.

Διαμαρτύρομαι εντόνως, επειδή η παλιο Σκοτς Μπράιτ μου έχει φάει τη δόξα.

Τι κομματάρες είναι αυτές που μας βάζεις παιδί μου!!!

Α) Το Knocking on Heaven's Door, bouzouki version ήταν άπαιχτο. Επιτέλους η Έφη Θώδη απέκτησε σοβαρό αντίζηλο!
Β) Για το "14 μήνες" τι να πω; Απλά θεϊκό, υπερσουπερντούπερ, ανεπανάληπτο και με πολιτική άποψη παρακαλώ. Ο δε στίχος "Και με βλέπουν οι γκόμενες και νομίζω πως γελάνε, μ' αν πέσει καμμία στα χέρια μου, με φορείο θα την πάνε", είναι άλλη μια συνεισφορά στην ποίηση, νομίζω πως έχουμε ως χώρα, άλλο ένα Νόμπελ λογοτεχνίας σίγουρο για του χρόνου!!!

Ηρώ μου, ο Σταρόβας είναι παλικάρι Σαλλλονικιό και τα λέει σωστά: "Θα φάω τα σάντουιτς όλου του κόσμου", όχι τα "σουβλάκια" άσχετοι Αθηναίοι!!!

Από εμένα, κάτι το κλασικό στο είδος που με κατάνυξη υπηρετούμε:

+ Κώστας Καφάσης, Γέλα κυρία μου

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 13:21, 22-11-08:

Όχι και το Γέλα κυρία μου trash βρε Great Chaos!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 14:25, 22-11-08:

Βρε παιδιά, Φαντασμένε και Μπιλ, τη δεκαετία του '70 από την οποία το θυμάμαι, το τραγούδι αυτό αποτελούσε την επιτομή του trash και βου σκυλάδικου, ο δε Καφάσης, από τις πλέον cult φιγούρες της ελληνικής underground σκηνής, μέχρι και ανέκδοτα του είχαν σκαρώσει.
Δέχομαι αναντίρρητα την αρνητική, όμως να ξέρετε πως εδώ έχουμε ένα παράδειγμα για το κατά πόσο το cult έχει τη δύναμη να περάσει μέσα στο συλλογικό υποσυνείδητο και με τον καιρό να γίνει αποδεκτό ως mainstream. Αυτό καταδεικνύει περισσότερο την αξία του trash φαινομένου και δικαιολογεί πλήρως τα διθυραμβικά ποστ που έχω καταθέσει επ' αυτού του θέματος, όσο κι αν εκ πρώτης όψεως φαίνεται να κάνω απλά χιούμορ.
Ας μην ξεχνάμε, ότι την εποχή που κυκλοφόρησε το τραγούδι αυτό, εξέδιδαν μουσική ο Χατζηδάκις, ο Θεοδωράκης, ο Ξαρχάκος, ο Μαρκόπουλος, ζούσε ακόμη ο Τσιτσάνης, η Σωτηρία Μπέλλου κλπ, οπότε αυτού του είδους το λαϊκό θεωρήθηκε κατάντια για τα τότε δεδομένα.
Το ότι σήμερα δεν θεωρείται έτσι, ίσως αποτελεί κι ένα σχόλιο επάνω στην βαθύτερη κατάντια του mainstream λαϊκού τραγουδιού, το οποίο κατάφερε τραγούδια όπως το "Γέλα κυρία μου" και τραγουδιστές όπως ο Καφάσης, που είναι πράγματι για γέλια, να φαντάζουν μέχρι και "ποιοτικά" (ας με συγχωρήσει ο Κώστας, ξέρω ότι δεν είχε ποτέ την πρόθεση να χαρακτηριστεί ως "ποιοτικός")...

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 15:19, 22-11-08:

Δια του λόγου το αληθές, σας παραθέτω άλλο ένα βου σκυλάδικο, θεωρούμενο ως trash κατά την ίδια δεκαετία, αυτήν του '70.
Ο Πόλυς Κερμανίδης, αναγνωρίζεται ως ο γνήσιος συνεχιστής των λεγόμενων "λούμπεν" τραγουδιών των δύο προηγούμενων δεκαετιών, όπως αποτυπώθηκαν και σε γνωστή ελληνική ταινία ("Το παιδί μας έπεσε κάτω από τη βέσπα κι έσπασε το πόδι του, κοινωνία ψεύτρα", εκατό χιλιάδαι δίσκοι...). Προσέξτε το δακρύβρεχτο στυλ, την καψούρα που αναβλύζει και το φοβερό στίχο "κι ένα χαστούκι αμαρτωλό η μοίρα της δίνει", σκέτος Ζαγοραίος δηλαδή. Επίσης, το τρομερό φάλτσο, σε μια αγωνιώδη προσπάθεια να βγάλει το απόκρυφο πάθος και την ρέουσα συγκίνηση του αμαρτωλού, μιμούμενος τον εκπληκτικό εκείνη την εποχή Μητρο(κό)πανο με το "θέλω απόψε να σου γράψω μα φοβάμαι μήπως κλάψω" (θεϊκό, το έχω τραγουδήσει και live).

+ Πόλυς Κερμανίδης, Σε κάποιο σπίτι χτισμένο με δάκρυ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 22-11-08 στις 15:24.
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 16:38, 22-11-08:

Βασίλης Μητρόπουλος : Ο νέος Τζον Τίκης ! ΜΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ...ΚΛΑΙΣ ????????????

'Εχει και μεταφυσικές προεκτάσεις σε κάποια φάση όταν αναρωτιέται πώς μπορεί την καρδιά απ'το σώμα να χωρίσει.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 16:44, 22-11-08:

Ο Αυγερινός του ελληνικού τραγουδιού

Για τα μάαααατια του κόσμου...

Κάποτε ο Χρήστος Αυγερινός παρουσιάστηκε στην εκπομπή των ταλέντων, τότε τα παλιά καλά χρόνια που την εκπομπή την παρουσίαζαν η Σώκου, ο Ιατρόπουλος, ο Γιώργος Κατσαρός κ.α, και ο Κατσαρός προέβλεψε (για κακή του τύχη) ότι ο μέγας Αυγερινός ήταν καταδικασμένος να μην κάνει ποτέ καριέρα επειδή μιμείται κάποιον μεγάλο τραγουδιστή...Κι όμως ο Αυγερινός έλαμψε. Ας πρόσεχαμε.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 16:47, 22-11-08:

Τάκης Ανθής : Πάρτον και φύγε Kρεατάκια έχει o άτιμος ;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 17:06, 22-11-08:

Παρατηρω οτι ειναι πολυ ευκολο απο αρκετους να βαζουν την ταμπελα "trash" και μαλιστα οχι σε ιδιωτικη συζητηση, αλλα δημοσιως σε ενα φορουμ.....Η επιλογη της λεξης ειναι ατυχέστατη

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 24-11-08 στις 19:34. Αιτία: split
-7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 14:10, 23-11-08:

Κι άλλες διαφωνίες υπήρξαν σε αυτό το τόπικ και συζητήθηκαν...
Η επιλογή της λέξης είναι εφυέστατη!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 24-11-08 στις 19:34. Αιτία: split
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:19, 23-11-08:

Δημητρα, προσωπικη εκτιμηση ειναι...δεν περιμενω απο ολους να εχουν την ιδια αισθητικη με μενα στη χρηση καποιων λεξεων..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 24-11-08 στις 19:37. Αιτία: split
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 14:21, 23-11-08:

Αγαπητέ μου Δόκτορα, θα με συγχωρήσεις, όμως θα διαφωνήσω με την επιλογή του "Για τα μάτια του κόσμου" ως trash. Το τραγούδι αυτό ήταν το πιο γνήσιο και λειτουργικό καψούρικο της δεκαετίας του '80.
Θα συμφωνούσα ίσως αν ακριβώς λόγω αυτής της καψούρας το τραγούδι χαρακτηριζόταν ως cult λόγω της φλέβας που με κάνει να θέλω να κόψω όταν το ακούω, όμως τότε θα έπρεπε να βάλουμε εδώ μέσα και το "Σ' αγαπώ ακόμα, ακόμα για σένα ζω" του Μητροπάνου. Είναι λεπτοί μερικές φορές οι διαχωρισμοί, ίσως θα έπρεπε να αφιερώσουμε ειδικό τόπικ στο καψούρικο λαϊκό τραγούδι...

ΥΓ: Μόλις έμαθα πως το "Δεν πάω μέγαρο, θα μείνω με τον παίδαρο" είναι ποιοτικό τραγούδι. Ντροπή να χαρακτηρίζει κανείς έτσι ένα τόσο γνήσιο trash κομμάτι. Φυσικά η Ρίτα δεν ειδικευόταν σε αυτό το είδος, άφησε όμως πίσω της μια αξιοσημείωτη συνεισφορά προς εμάς τους λάτρεις του γνήσιου και αληθινού...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 25-11-08 στις 21:12. Αιτία: επαναφορά κομματιού
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 14:29, 23-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida

Δημητρα, προσωπικη εκτιμηση ειναι...δεν περιμενω απο ολους να εχουν την ιδια αισθητικη με μενα στη χρηση καποιων λεξεων..
Αν δεν κανω λαθος εκεινο το τραγουδι το εβαλα εγω.
Και σορυ αλλα και ο Θεος ο ιδιος να ειναι αν μου τραγουδαει |δεν παω μεγαρο θα μεινω με τον παιδαρο|, δεκαρα δεν δινω, ειναι τρασια μεχρι εκει που δεν παει.
Κι οταν εχει 3 μαντραχαλους να την κανουν βολτα σε πολυθρονα, εχω καθε δικιο απο την δικη μου αισθητικη να πω οτι εκεινο το καομματι ειναι για κλαμματα.Οχι μονο τρας, αλλα μια βλακεια.
Δεν ειπα την ιδια σκουπιδι αλλα το τραγουδι.
Οσο μεγαλος και αν ειναι καποιος καλλιτεχνης κανει και μ@λ@κιες επιλογες.

Και στο φιναλε οταν δεν συμφωνει καποιος με καποια επιλογη που μπαινει εδω, την προσπερνα.
Απο που και ως που να συμφωνουμε ολοι σε ολα.
Cool!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 24-11-08 στις 19:37. Αιτία: Αλλαγή quote
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:38, 23-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos

ΥΓ: Μόλις έμαθα πως το "Δεν πάω μέγαρο, θα μείνω με τον παίδαρο" είναι ποιοτικό τραγούδι. Ντροπή να χαρακτηρίζει κανείς έτσι ένα τόσο γνήσιο trash κομμάτι. Φυσικά η Ρίτα δεν ειδικευόταν σε αυτό το είδος, άφησε όμως πίσω της μια αξιοσημείωτη συνεισφορά προς εμάς τους λάτρεις του γνήσιου και αληθινού...
"Ομορφα" τα γραφεις GC...μονο που η ενσταση μου ειχε να κανει με τη συγκεκριμενη λεξη, η οποια δε μου αρεσει καθολου σε οποιον και εαν αναφερεται και οχι το θεμα
Γουατεβερ...δεν εχω διαθεση για αντιπαραθεσεις που δε θα βγαλουν πουθενα...μια αποψη εξεφρασα...γιορ σοου μαστ γκοου ον, αι γκες...

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 14:44, 23-11-08:

Η Ρίτα Σακελλαρίου υπήρξε μια πολύ μεγάλη λαϊκή τραγουδίστρια. Τραγούδια της όπως το "Ιστορία μου αμαρτία μου" και "Το σούρουπο" αποτελούν ορόσημα στο χώρο αυτό. Ειδικά το δεύτερο, με κάνει όταν το ακούω να θέλω να χορέψω ένα ζεϊμπέκικο, με όλη μου την ψυχή.
Το ότι αυτή η ίδια "υποτίμησε" τον εαυτό της και το μύθο της τραγουδώντας στα γεράματα τραγούδια όπως "Ο παίδαρος" ή το "Είναι γάτα ο κοντός με τη γραβάτα", δείχνει ότι ένας πραγματικά μεγάλος λαϊκός καλλιτέχνης έχει αρκετό χιούμορ ώστε να αυτοσαρκάζεται, πράγμα που είναι πολύ μακριά από την αντίληψη που εξέφρασε το εν λόγω ποστ. Βλέπετε, η Ρίτα απέδειξε, ότι ο μύθος της δεν μπορούσε να καταρριφθεί, ούτε καν με αυτόν τον τρόπο, γιατί η ίδια είχε ήδη μπει βαθιά μέσα στη λαϊκή ψυχή, που δεν ξεχνά ποτέ όσους την έκαναν να δακρύσει...

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 09:14, 24-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Μπορεί να'χει ένα δίκιο η Νεράιδα πάντως. Το trash εγώ τουλάχιστον το ορίζω ως εξής, ότι ο τραγουδιστής ή δημιουργός πιστεύει ότι τραγουδάει ένα πολύ καλό τραγούδι, ενώ οι μάζες γελάνε και κάνουν χαβαλέ μ'αυτό (παράδειγμα : Εθνικός Σταρ, Βας Βας, κυρία Ελισάβετ κ.α). Η Ρίτα δεν νομίζω να πίστευε ότι τραγουδούσε ποιότητα όταν τραγουδούσε το 'εγώ δεν πάω μέγαρο'. Μάλλον το έκανε συνειδητά για να πουλήσει.

μα αγάπη μου...κλαιςςςςς ;;;;

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 09:23, 24-11-08:

Νίκος Μπίρης Κατρίν

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 11:19, 24-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Η Ρίτα δεν νομίζω να πίστευε ότι τραγουδούσε ποιότητα όταν τραγουδούσε το 'εγώ δεν πάω μέγαρο'. Μάλλον το έκανε συνειδητά για να πουλήσει.
...ακόμα κι έτσι πάντως, οι μάζες γέλασαν και έκαναν χαβαλέ με αυτό. Αυτό κάναμε κι εμείς.

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 11:38, 24-11-08:

Ο τίτλος του θέματος τροποποιήθηκε ελαφρώς (το Trash μπήκε μέσα σε εισαγωγικά), ώστε να μην υπάρχει η εντύπωση ότι ο όρος Thrash υποβιβάζει τα τραγούδια που μπαίνουν σε αυτό το θέμα.

Άλλωστε ο τίτλος ήταν κυρίως ένα λογοπαίγνιο με το θέμα Track of the day, και είναι καθαρά χιουμοριστικός με καμία πρόθεση "μείωσης" του οποιοδήποτε τραγουδιού.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 13:52, 25-11-08:

Μία απόδειξη του ότι το "Trash" αποτελεί είδος που έλκει πολλούς, για λόγους ανεξάρτητους της θέλησης των καλλιτεχνών του είδους, είναι και η σάτιρα που του γίνεται. Απολαύστε το Σάκη Μπουλά στο κορυφαίο του άσμα, "Ο Αράπης"...

+ Ο Αράπης

Φυσικά, δεν είναι καθόλου τυχαίο που το είδος συγκεντρώνει τόσους πολλούς οπαδούς. Τα κανονικά σκυλάδικα, αλλά ακόμη και τα "γνήσια" λαϊκά, συνήθως είναι πολύ μέτρια, ιδιαίτερα στις μέρες μας.

Στο φίλο Δόκτορα θα είχα να σημειώσω ότι και ο Πλανητάρχης έχει πλήρη επίγνωση του τι ακριβώς κάνει, όμως δεν μπορεί να μην χαρακτηριστεί ως "Ο Πατριάρχης του Trash".
Πάντως, ο Νίκος Μπίρης δεν φαίνεται να κατέχει τούτη την επίγνωση. Πιστεύει ότι είναι ο Μαργαρίτης, πράγμα που θα ήθελε πολύ...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 25-11-08 στις 13:58. Αιτία: Απάντηση στο Δόκτορα
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 01:50, 26-11-08:

Nah nah nah nah naaah

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 14:31, 26-11-08:

Αφού λοιπόν το Εργαλείο μας άξιζε και από πάνω βγάζει και καπνούς, τότε ποιο είναι το επόμενο βήμα;

Ο Πλανητάρχης ξέρει τι μας χρειάζεται και μας δίνει μαθήματα τραγουδιού χαβαλέ:

+ Τάσος Μπουγάς, Πάρε μου μια πίπα (να κόψω το τσιγάρο)

Αυτό που αναρωτιέμαι είναι, πώς καταφέρνει να τα λέει στα σοβαρά χωρίς να γελάει κι ο ίδιος...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 15:55, 26-11-08:

Κι εσεις μου λετε οτι ειστε ευχαριστημενοι που θα ξαναπαει ο Πουβας στην Γιουροβιζιον...
Να δω ποτε θα σπασει αυτο το κατεστημενο που υπαρχει στην Ελλαδα και χαντακωνουμε τα πραγματικα ταλεντα.

Σαραντης και με καθε CD δωρο ενα κουτι λουκουμια.

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 16:02, 26-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από The Djinn
Κι εσεις μου λετε οτι ειστε ευχαριστημενοι που θα ξαναπαει ο Πουβας στην Γιουροβιζιον...
Να δω ποτε θα σπασει αυτο το κατεστημενο που υπαρχει στην Ελλαδα και χαντακωνουμε τα πραγματικα ταλεντα.

Σαραντης και με καθε CD δωρο ενα κουτι λουκουμια.
Αυτό το βλέμα της κάμπιας σε οργασμό που έχει είναι όλα τα λεφτά λαλαλα

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 10:05, 27-11-08:

Γιάννης Βασιλείου : Είσαι μες'την τρέλλα !

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 10:07, 27-11-08:

Αλέξης Κόττος : Στην υγειά του μ@λ@κ@ !

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 27-11-08 στις 10:37. Αιτία: προσθήκη @
Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 10:25, 27-11-08:

Come With Me για να την βρεις...

...η ανάμνηση απ'το Greece θα σου μείνει για forever...

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 01:32, 01-12-08:

Λοιπόν αποκάλυψη!!

Ποιος είπε ότι το trash δεν σχετίζεται με την υψηλή τέχνη. Ο Γιόχαν Σεμπάστιαν Μπαχ, όταν συνέθετε τη Φούγκα Αλέγκρο της 1ης του Σονάτας, δεν θα μπορούσε να φανταστεί το πόσο θα έδενε η μελωδία του με την αθάνατη Ελληνική γλώσσα.
Επιτέλους, το trash πάει Μέγαρο αφήνοντας σύξυλη τη Ρίτα, που προτίμησε να μείνει με τον παίδαρο!!!

Δεν το προτείνω σε αδύναμα στομάχια...

Σημείωση: Η τελευταία σκηνή του βίντεο, προέρχεται από την κινηματογραφική μεταφορά του βιβλίου του Μαρκήσιου ντε Σαντ "120 Μέρες στα Σόδομα" από τον Πιερ Πάολο Παζολίνι, το "Σαλό" του 1975. Αυτό από μόνο του προσδίδει τεράστια αξία ως cult στο εν λόγω βιντεάκι. Δείτε το πριν κατέβει αδέρφια!!!!

+ Δρακάτωρ: You are in deep s**t

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:54, 06-01-09:

έχω πίσω μου ανοιχτή την τιβι σε ένα πρωινάδικο....
το άκουσα, σοκαρίστηκα και το βρήκα για να σας το βάλω να το ακούσετε κι εσείς
Μπορεί να υπάρχει παραπίσω, δεν έψαξα συγγνώμη (η αναζήτηση τελευταίως δεν πάει και πολύ καλά )

Αν υπάρχει πείτε μου να το διαγράψω

Πάρτε τώρα το υπέρτατο σοκ για να γουστάρετε!
Κι όμως δηλώνει καλλιτέχνης - τι άλλο θα δουν τα μάτια μας και θα ακουσουν τα αυτιά μας-
Στέλλα Μπεζεντάκου - Τραλαλά Τραλαλό

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 12:59, 06-01-09:

Η Μπεζαντακου και το τραλαλο ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, αποθεωθηκαν οπως τους αξιζε απ'τα πρωτα κιολας ποστς σ'αυτο το θρεντ (δικο μου φυσικα, ξερω να διαλεγω τα καλυτερα).
Ευχαριστω
(αστο γιατι μπορει σε καποιον να ξεφυγε το διαμαντακι αυτο..)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Corpse Bride : 06-01-09 στις 13:08.
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:03, 06-01-09:

Σουξέ

Στίχοι: Μη διαθέσιμο
Μουσική: Μη διαθέσιμο
Πρώτη εκτέλεση: Δημήτρης Σταρόβας

Πρόλογος στα γαλλικά.

(Ρομαντική Μουσική).

Γυναίκα:

Θέλω μόνο εμένα να θέλεις,
θέλω να μην είσαι τεμπέλης,
θέλω να μου λες τα ανείπωτα,
θέλω να μη μου λείπει τίποτα.

Θέλω όλη μέρα να λείπω.
Θέλω μαιζονέτα με κήπο.
Θέλω να'μαι το μωρό σου το μονάκριβο
Θέλω το νυφικό μου να ναι πανάκριβο.

Θέλω να σαι ο τέλειος εραστής
θέλω ποτέ σου να μην κουραστείς
θέλω να με πνίγεις στα ερωτόλογα
θέλω καταθέσεις και ομόλογα
θέλω να μην μπαίνεις εμπόδιο στα πλάνα μου
θέλω να λατρεύεις τη μάνα μου.

(Μπουζούκια)

Άνδρας:
Τί μ@λακ!ες είναι αυτές που θες για να γουστάρεις;
Δε πα να θέλεις ότι θες τ'@ρχίδι@ μου θα πάρεις.

Άι σιχτίρ! Κ@ργι@.

Ακούστε το, έχει τρελό γέλιο!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 08-01-09 στις 18:25.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

H Ophelia έγραψε στις 17:03, 28-01-09:

Kαλυψούυυυδι...κοίτα τι σου βρήκα!!!

ΤΑ ΑΣΤΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΖΩΔΙΑ- Kατερίνα Στανίση

Εγώ γεννήθηκα Ζυγός
και τα ζυγίζω όλα
Μα εσύ είσαι άστατος Κριός
κι όσα σου λέω δυστυχώς
είναι χαμένα λόγια

Τα άστρα και τα ζώδια
μας φέρνουνε εμπόδια
Κι εφόσον δεν ταιριάζουμε
Τι το κουβεντιάζουμε;

Οκτώβρη έχω γεννηθεί
κι από χειμώνες ξέρω
μαζί σου όμως μια στιγμή
θέλει μεγάλη αντοχή
και δε σε υποφέρω
...

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

O Tsipouro έγραψε στις 11:43, 06-02-09:

Θέλω να πιω... μα που θα βρω;

+ TUS - Oloi tin pinoune

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 23:23, 25-02-09:

Μηδένενε.- (με έπιασε πονοκέφαλος στα μισά )

Σάκης Κούκος "Red Bull".

Μην ρωτήξετε πως έπεσα πάνω σε αυτό το αριστούργημα. Εγώ διάλειμμα έκανα και έπεσα σε ένα καμμένο μπλόγκ.

Free Κάψιμο :

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    harry akritas, Idril

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους