Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,104 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,221 μηνύματα σε 74,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί ζευγάρια που δεν ταιριάζουν είναι μαζί;

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 14:20, 22-02-15:

Ολοι ταιριαζουν με καποιον, τι θα πει "ταιριαζω με καποιον"; μπορει να πιστευουν οι αλλοι πως ειναι αταιριαστοι αλλα δεν ξερουν αν αγαπιουνται ή αν ειναι ερωτευμενοι, πολλοι παραγοντες παιζουν τον ρολο τους σε αυτο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 17:15, 22-02-15:

Εγώ προσωπικά το θεωρώ άσκοπο να φθείρομαι σε μια σχέση με έναν άνθρωπο που δεν μου ταιριάζει. Οι πολλές ασυμφωνίες φέρνουν εντάσεις. Πάντοτε υπάρχει κάποιος να μας ταιριάζει, μέχρι που να βρεθεί.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 06:38, 25-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Εγώ προσωπικά το θεωρώ άσκοπο να φθείρομαι σε μια σχέση με έναν άνθρωπο που δεν μου ταιριάζει. Οι πολλές ασυμφωνίες φέρνουν εντάσεις. Πάντοτε υπάρχει κάποιος να μας ταιριάζει, μέχρι που να βρεθεί.
Θα συμφωνησω κι εγω μαζι σου (παλι) blue.
Συνηθως, τα πειραματα τα κανουμε σε νεοτερες ηλικιες, μας ελκυει αυτο το κατι διαφορετικο, η αλλη νοοτροπια. Μεγαλωνοντας ομως αναζητουμε το κοινο. Βεβαια το να εχουμε διαφορετικους χαρακτηρες με το ετερον ημισυ δεν ειναι αρνητικο. Ακομα και οι αντιδρασεις μας δε γινεται να ειναι ιδιες. Η ουσια ειναι η κοινη νοοτροπια, να ταιριαζουν οι ιδιοσυγκρασιες μας, και τα κοινα θελω που φερνει την ισορροπια μεσα στην σχεση. Οταν ο ενας Βορρα κι ο αλλος Νοτο ειναι ακατορθωτο να συγχρονιστεις. Φθειρεσαι και το τελος ειναι αναμενενομενο.
Οταν ομως εχεις κοινη γραμμη με τον αλλο, η ζωη κυλα πολυ πιο ηρεμα κι ευχαριστιεσαι καλυτερα, απολαμβανεις περισσοτερα.

Αυτο πιστευω ισχυει για ολων των ειδων τις σχεσεις...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους