Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,672 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,280 μηνύματα σε 91,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 890 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Επιδότηση: η γνώμη σας

Επιδότηση: Η γνώμη σας...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 18)
Είναι βοήθημα...
11
61,11%
Ενας ακόμη τρόπος οι εταιρίες να μας παίρνουν λεφτά
7
38,89%

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:37, 26-10-05:

Πιστεύεται ότι η επιδότηση είναι κάποιο βοήθημα για τους συνδρομητές κινητής τηλεφωνίας ή ακόμη ένας τρόπος να μας παίρνουν τα λεφτά οι εταιρίες ;

Εγώ όπως είχα γράψει σε ένα άλλο thread το θεωρώ ακόμη έναν τρόπο οι εταιρίες να μας παίρνουν τα λεφτά

Επιδότηση, μεγάλυτερη κλεψια που μας κάνουν οι εταιρίες .... Σε υποχρεώνουν να κάτσεις ένα χρόνο και σου κρατάνε το πάγιο στα ύψη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 2,265 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 13:39, 26-10-05:

Αφού τα πληρώνεις που τα πληρώνεις ας "παίρνεις" και κάτι πίσω. Εγώ πάντος κάθε χρόνο αλλάζω κινητό και δεν είναι και άσχημα να μου πληρώνει ένα ποσό η εταιρεία κινητής μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:41, 26-10-05:

Ομως, σε υποχρεώνουν να κάτσεις ένα χρόνο ακόμη , επίσης έχεις και μια μιώσει στο πάγιο αν δεν δεχτείς την επιδότηση

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 2,265 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:12, 26-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ομως, σε υποχρεώνουν να κάτσεις ένα χρόνο ακόμη , επίσης έχεις και μια μιώσει στο πάγιο αν δεν δεχτείς την επιδότηση
Έτσι και αλλιώς ανανεώνεις ανα χρόνο το συμβόλαιο σου.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 14:25, 26-10-05:

νομίζω ότι σε υποχρεώνουν να μπεις σε πρόγραμμα με δωρεάν χρόνο ομιλίας...
χρησιμοποιώ την επιδότηση και παιρνω κινητό στον πατέρα μου, ο οποίος έχει μια μανία να τα χάνει, τώρα τελευταία

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 19:29, 26-10-05:

Βασικά μιλάτε για την επιδότηση που αναφέρεται ως αναβάθμιση συσκευής και αφορά τη συνέχιση του συμβολαίου για άλλον ενα χρόνο υποχρεωτικά. Σε αυτή την επιδότηση είμαι θετικός αν και δε νομίζω οτι αποτελεί κάποια απο τις 2 επιλογές της δημοσκόπησης. Σίγουρα 50-60 ευρώ επιδότηση για μια συσκευή τη στιγμή που όλες έχουν απο 120 και πάνω, δεν είναι τρομερό βοήθημα (και δεν είναι και ο σκοπός του να αποτελεί βοήθημα). Επίσης οι εταιρίες δεν το κάνουν μόνο τα λεφτά. Είναι και η διατήρηση της πελατειακής βάσης. Εαν εσυ ως Βόνταφον έχεις εναν πελάτη 2 χρόνια και δε του έχεις δώσει ενα δέλεαρ για να παραμείνει συνδρομητής σου, γιατί να μην πάει πχ στην Q Telecom αφού έχει που έχει μια συσκευή ήδη και μέσω της Q θα χρησιμοποιεί με Roaming το δίκτυο της Βόνταφον;

Εαν μιλάτε για την αρχική επιδότηση όταν υπογράφεις το συμβόλαιο θα έλεγα οτι αποτελεί το καλύτερο ανέκδοτο που θα το ζήλευαν και οι Πόντιοι (ελπίζω να μη θιχτεί κάποιος Πόντιος, απλά επειδή βγάζουν τα καλά ανέκδοτα το λεω). Επίσης δεν πρέπει να επανέλθουμε ποτέ σ εκείνη την κατάσταση που υπήρχαν τεράστιες επιδοτήσεις και έτρεχαν όλοι σαν τα ζωα να πάρουν δωρεάν συσκευή αγνοώντας οτι δεν έκαναν οποιοδήποτε συμβόλαιο αλλά ενα με 1000 δωρεάν λεπτά ομιλίας και 3000 ευρώ πάγιο ανα μήνα.... συν του οτι είχαμε και την αρρώστια των ποζεράδων με κάθε μέρα και άλλο κινητό.

Παν μέτρον άριστον που έλεγαν και οι Αρχαίοι, μέτρο και προς τα πάνω αλλά και προς τα κάτω, για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 26-10-05 στις 19:34.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 23:24, 26-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Έτσι και αλλιώς ανανεώνεις ανα χρόνο το συμβόλαιο σου.
Λάθος, μέτα από ένα χρόνο, μπορείς να φυγείς όποτε θες και έχεις και μειωμένο πάγιο...

Εαν μιλάτε για την αρχική επιδότηση όταν υπογράφεις το συμβόλαιο θα έλεγα οτι αποτελεί το καλύτερο ανέκδοτο που θα το ζήλευαν και οι Πόντιοι (ελπίζω να μη θιχτεί κάποιος Πόντιος, απλά επειδή βγάζουν τα καλά ανέκδοτα το λεω). Επίσης δεν πρέπει να επανέλθουμε ποτέ σ εκείνη την κατάσταση που υπήρχαν τεράστιες επιδοτήσεις και έτρεχαν όλοι σαν τα ζωα να πάρουν δωρεάν συσκευή αγνοώντας οτι δεν έκαναν οποιοδήποτε συμβόλαιο αλλά ενα με 1000 δωρεάν λεπτά ομιλίας και 3000 ευρώ πάγιο ανα μήνα.... συν του οτι είχαμε και την αρρώστια των ποζεράδων με κάθε μέρα και άλλο κινητό.
Για εμένα ακριβώς το ίδιο είναι μίας και στην αναβάθμηση παραμένεις σε πρόγραμμα με 3000 πάγιο

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,212 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 10:11, 27-10-05:

Παλιότερα η επιδότηση δεν ήταν τόσο ύπουλη θυμάμαι.. Πάντως με την ισοπεδωτική λογική τα πάντα είναι για να μας τα παίρνουν οι εταιρίες αφού στην τελική αυτό επιδιώκουν, έτσι; Αλλά απ' το να στα παίρνει από το πάγιο τέλος κλήσης, τον ελάχιστο χρόνο χρέωσης ή άλλα κερατιάτικα ας σε βοηθήσει να πάρεις κανά καινούριο κινητό.

ΥΓ. Εγώ έχω καρτοκινητό από την εποχή που διαφήμιζε το b-free ο συγχωρεμένος ο Βλάσσης..

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Παν μέτρον άριστον που έλεγαν και οι Αρχαίοι, μέτρο και προς τα πάνω αλλά και προς τα κάτω, για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.
Μέτρον άριστον και όχι παν μέτρον άριστον.. σας το έχω ξαναπεί ρε γαμώτο

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 12:04, 27-10-05:

Λάθος, μέτα από ένα χρόνο, μπορείς να φυγείς όποτε θες και έχεις και μειωμένο πάγιο...
Λάθος κάνεις εσύ!!! Το ίδιο πράγμα λέμε βρε! εγώ απλά λέω ότι μπορείς να αναναιώνεις το συμβόλαιο σου ανα χρόνο. Τώρα δεν ξέρω πόσο σημασία έχει αυτό στην συζήτηση που κάνουμε... Αλλα δεν πειράζει

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:00, 27-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Λάθος κάνεις εσύ!!! Το ίδιο πράγμα λέμε βρε! εγώ απλά λέω ότι μπορείς να αναναιώνεις το συμβόλαιο σου ανα χρόνο. Τώρα δεν ξέρω πόσο σημασία έχει αυτό στην συζήτηση που κάνουμε... Αλλα δεν πειράζει
Ναι, ομως... Πες όμως ότι βγαίνει η χ εταιρία και λέει για μια εβδομάδα μόνο στους νέους συνδρομήτες τα τηλεφωνήματα δωρέαν για 12 μήνες.... Δεν είναι κρήμα να χάσεις τέτοια προσφορά γιατί είσαι δεμένος με την ψ επειδή σου είπαν πάρε το τάδε κινητό και θα το πληρώσεις το πάγιο
Επίσης αν δεν κάνεις ανανεώση, έχεις χαμηλότερο πάγιο
Αρχική Δημοσίευση από emufear
ΥΓ. Εγώ έχω καρτοκινητό από την εποχή που διαφήμιζε το b-free ο συγχωρεμένος ο Βλάσσης..
ουτε καν τις θυμάμαι

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 15:20, 27-10-05:

τον θυμάστε τον Βέγγο??? ναι ε?

θυμάστε την ατάκα: "Πελάάάάάάάάάτες μουυυυυυ......."?

έτσι είναι παντού..

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:50, 27-10-05:

Ειναι ενας τροπος να πλουτισουν που ομως σε καπιους βγαινει με καλο τροπο. Εγω πχ εχω συνδεση και περνω καθε χρονο χ λευτα (τα οπια βαζει μαζι με του πατερα μου και περνει τζαπα κινιτο ο πατερας μου, μια και εγω κραταω το ιδιο) και εχω καε μηνα με 20 ευρω 70 λεπτα δωρεαν ομιλια. με συμφερει αλλα ολο αυτο εχει γινει για να τα παρει η εταιρια

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 18:02, 01-11-05:

Νομίζω ότι έχουν μπερδευτεί λίγο τα πράγματα.
Υπάρχουν άτομα που κάνουν σύνδεση μόνο και μόνο για να πάρουν το τάδε κινητό φθηνότερα ή τσάμπα και μετά κάνουν υπομονή ένα χρόνο για να την κόψουν.
Και άτομα που κάνουν σύνδεση γιατί τους συμφέρει περισσότερο απο το καρτοκινητό επειδή μιλούν αρκετές ώρες και δεν τους επηρεάζει αν η εταιρεια κάνει κάθε χρόνο επιδότηση ή όχι αφού δεν έχουν σκοπό να διακόψουν την σύνδεση.
Όπως και να χει η επιδότηση είναι ένας τρόπος,όπως ξαναγράφτηκε, για να διατηρείται η υπάρχουσα πελατειακή βάση.Καμμία εταιρεία δεν την προσφέρει ως βοήθημα,αν ήθελαν πραγματικά να βοηθήσουν ας μας άφηναν να μιλάμε τσάμπα........

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:27, 02-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Και άτομα που κάνουν σύνδεση γιατί τους συμφέρει περισσότερο απο το καρτοκινητό επειδή μιλούν αρκετές ώρες και δεν τους επηρεάζει αν η εταιρεια κάνει κάθε χρόνο επιδότηση ή όχι αφού δεν έχουν σκοπό να διακόψουν την σύνδεση.
Μα ακριβως σε αυτα τα ατομα δεν συμφαιρει μιας και δεν δεχτουν την επιδότηση θα εχουν μειωση στο πάγιο

Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rattlehead
Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε στις 17:48, 02-11-05:

Αν θέλεις να συνεχίσεις να έχεις συμβόλαιο συμφέρει σίγουρα να συνεχίσεις στην ίδια εταιρία και να πάρεις την επιδότηση γιατί:
Παίρνεις πίσω ένα ποσοστό από τα λεφτά που έχεις δόσει
Μειώνονται τα πάγια
Μειώνονται οι χρεώσεις.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να είναι "κακιά" η επιδότηση. Αν δε θέλεις να συνεχίσεις το συμβόλαιο δεν το ανανεώνεις και τελείωσε. Δε σε υποχρεώνει κανείς να το ανανεώσεις..!

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 17:58, 02-11-05:

Μα ακριβως σε αυτα τα ατομα δεν συμφαιρει μιας και δεν δεχτουν την επιδότηση θα εχουν μειωση στο πάγιο
Έχεις εν μέρει δίκιο...
και εξηγούμαι...
είναι ανάλογα την επιδότηση!
πριν μερικά χρόνια που έκανα σχετικά μεγάλους λογαριασμούς στο κινητό μου, μου δίνανε επιδότηση χωρίς να αλλάξει τίποτα στο πακέτο που είχα (ήμουν ήδη σε μειωμένο πάγιο).
Πλέον, επειδή οι λογαριασμοί μου είναι ακρετά μικροί, για να μου δώσουν επιδότηση πρέπει να πάω σε πακέτο με μεγαλύτερο πάγιο!!!

Γενικά το τι επιδότηση θα σου δώσουν έχει να κάνει με το τι λογαριασμούς κάνεις (νομίζω το μέσο όρο όλης της χρονιάς)...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:14, 02-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead
Αν θέλεις να συνεχίσεις να έχεις συμβόλαιο συμφέρει σίγουρα να συνεχίσεις στην ίδια εταιρία και να πάρεις την επιδότηση γιατί:
Παίρνεις πίσω ένα ποσοστό από τα λεφτά που έχεις δόσει
Μειώνονται τα πάγια
Μειώνονται οι χρεώσεις.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να είναι "κακιά" η επιδότηση. Αν δε θέλεις να συνεχίσεις το συμβόλαιο δεν το ανανεώνεις και τελείωσε. Δε σε υποχρεώνει κανείς να το ανανεώσεις..!
Eκτός απο αυτά που είπε ο giostau αν είσαι μόνο ένα χρόνο στην εταιρία και δεχτείς την επιδότηση δεν θα πας στο μειωμένο πάγιο

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 23:24, 23-12-05:

Ορισμένοι όμως δεν πέφτουν στο δυλημμα να μείνω ενα χρόνο ακόμη ή να μην μείνω.Για παράδειγμα ένας Ιδιώτης χρησιμοποιεί σύνδεση με υψηλό πάγιο από ανάγκη και ταυτόχρονα παίρνει και ένα κινητό κάθε χρόνο.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 23:49, 23-12-05:

ομως αν δεν δεχτει το κινητο, θα εχει χαμηλοτερο παγιο

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 23:53, 23-12-05:

Δεν ξέρω κάτι τέτοιο.Το μόνο που ξέρω είναι πως πριν 2 μήνες ο πατέρας μοθ έκλεισε ένα χρονο παγιο και πηρε την επιδοτηση και συγχρόνως μείωση στο πάγιο.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:05, 24-12-05:

Αμα δικαιουσε επιδωτισει 100 ευρω πχ μπορει να σου κοψουν 20 πχ για να σου χαμιλουσουν το παγιο και να παρεις και συσκευη, αλλιως περνεις μονο το ενα απο τα διο

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,607 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:49, 24-12-05:

Εγώ έχω κάνει ανανέωση 3 φορές και δεν με υποχρεώνουν να κάτσω άλλο ένα χρόνο
Ανάλογα τους λογαριασμούς που έκανά τον προηγούμενο χρόνο μου δίνουν και μια αναλογη δωροεπιταγή

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:53, 24-12-05:

Τι να πω ... εμενα οσες φορες μου εκανα προταση για επιδότηση ... μου ειπαν οτι θα επρεπε να μεινω ενα χρονο υποχρεωτικα ακομή ... Αν δεν το δεχόμουν θα εμπένα στο αντιστοιχο προνομιακό πρόγραμμα ...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,607 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:11, 24-12-05:

Τι να πω ... εμενα οσες φορες μου εκανα προταση για επιδότηση ... μου ειπαν οτι θα επρεπε να μεινω ενα χρονο υποχρεωτικα ακομή ... Αν δεν το δεχόμουν θα εμπένα στο αντιστοιχο προνομιακό πρόγραμμα ...

οχι εμένα μου έστελναν την δωροεπιταγή και στην κοσμοτε και στην τιμ και πήγαινα και ανανέωνα την συσκευή μου χωρίς να με αναγκάσουν να μείνω ένα χρόνο ακόμα.

Μήπως είναι αλλο αυτη η επιδότηση που λέτε εσείς??

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 23:30, 24-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
οχι εμένα μου έστελναν την δωροεπιταγή και στην κοσμοτε και στην τιμ και πήγαινα και ανανέωνα την συσκευή μου χωρίς να με αναγκάσουν να μείνω ένα χρόνο ακόμα.

Μήπως είναι αλλο αυτη η επιδότηση που λέτε εσείς??
δωροεπιταγη; μηπως εννοεις ενα χαρτη α4 που ελεγε μεχρι της χ του ταδε μηνα σας δινουμε την δυνατοτητα να αλλαξετε συσκευη και σας κανουμε ψ ευρω μειωση;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 11:11, 25-12-05:

δωροεπιταγη; μηπως εννοεις ενα χαρτη α4 που ελεγε μεχρι της χ του ταδε μηνα σας δινουμε την δυνατοτητα να αλλαξετε συσκευη και σας κανουμε ψ ευρω μειωση;
στην ΤΙΜ έτσι είναι στην κοσμοτε δεν θυμάμαι,
άλλο είναι αυτό που λέω εγώ??

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 13:19, 02-05-09:

Η επιδότηση δεν είναι τίποτε άλλο από ένας τρόπος να μας παίρνουν τα λεφτά. Ας πούμε ότι κάποιος έχει συμβόλαιο για 1 χρόνο στο οποίο πληρώνει 20 ευρώ τον μήνα και θέλει να αγοράσει κινητό πιο φθηνά. Παίρνει επιδότηση και έχει έκπτωση 100 ευρώ. Η εταιρεία κερδίζει, γιατί 12*20-100=140, άρα η εταιρεία δίνει από τα 240 ευρώ τα 100 και τις μένουν 140. Είναι απλό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:23, 02-05-09:

Ε, ας φερθει ο καταναλωτης εξυπνα και εαν δε χρειαζεται την καινουργια συσκευη, να μην την αγορασει χρησιμοποιωντας την επιδοτηση αυτη. Κι αυτο απλο ειναι...
Επισης, λογικο ειναι πως καμμια επιχειρηση ο,τι και να προσφερει δε γινεται να βγαινει χαμενη, παρα μονο κερδισμενη!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:33, 02-05-09:

Επίσης η wind (δε ξέρω για τις άλλες), σου δίνει τη δυνατότητα να σπάσεις το ποσό της επιδότησης σε 12 ίσα ποσά τα οποία θα αφαιρούνται μηνιαίως από το λογαριασμό σου.

πχ: 120 ευρώ αναβάθμιση, το διαιρείς με 12, κάνει 10 ευρώ, και αυτό βγαίνει από το μηνιαίο πάγιο σου.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:12, 10-05-09:

πχ: 120 ευρώ αναβάθμιση, το διαιρείς με 12, κάνει 10 ευρώ, και αυτό βγαίνει από το μηνιαίο πάγιο σου.
Κάτι παρόμοιο έχουν όλες οι εταιρίες, π.χ. η vodafone σου δίνει 20% πίσω ...

Υ.γ.: "Πλάκα έχει" πως αλλάζουν οι απόψεις σε βάθος χρόνου. Κάποτε θεωρούσα τις επιδοτήσεις ως κάτι το "κακό" ...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Έκτρωση: Η γνώμη σας; - Από ALEX_
      Το θέμα έχει λάβει 1651 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-04-15 στις 23:03.
    • Apple Mac Mini - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-01-10 στις 16:22.
    • Η γνώμη σας για το τραμ - Από emufear
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-05-07 στις 15:19.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους