Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,182 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κάποιος έχει πρόσβαση στον λογαριασμό του facebook μου!

leouv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leouv
H leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 268 μηνύματα.

H leouv Όσα έχουμε είναι τα πιο όμορφα όνειρα. έγραψε στις 14:12, 19-05-14:

Τις τελευταίες μέρες υποψιάζομαι ότι κάποιος ή κάποιοι έχουν πρόσβαση στο λογαριασμό του facebook μου. Χθες, μου έστειλε μήνυμα ένας φίλος μου λέγοντάς μου "Γιατί είσαι ξύπνια τέτοια ώρα;" (ήταν 5 και μισή το πρωί), ενώ εγώ είχα κοιμηθεί αρκετά πιο νωρίς. Αυτό το μήνυμα με έβαλε σε υποψίες και κοίταξα στις Ρυθμίσεις>Ασφάλεια>Από που συνδέεστε και εκτός από την τρέχουσα συσκευή και την συσκευή του κινητού μου είχε και άλλη μία συσκευή συνδεδεμένη στις 5 η ώρα το πρωί της προηγούμενης μέρας, κάτι που επαληθεύει το γεγονός ότι ενώ κοιμόμουν, κάποιος είχε μπει στο προφίλ μου και σήμερα που ξανά κοίταξα ο λογαριασμός μου είχε συνδεθεί και από άλλη μία συσκευή, ωστόσο όλες έχουν το ίδιο IP, αυτό με προβληματίζει.

Το έψαξα λίγο στο internet και διάβασα ότι στους τρόπους που μπορεί να σου χακάρει κάποιος το προφίλ είναι και το αν σου εγκαταστήσει με κάποιο τρόπο κάποιον ιό στον υπολογιστή σου και μετά έχει πρόσβαση σε e-mail κλπ. Δεν το ξέρω καλά το θέμα. Όντως τις τελευταίες εβδομάδες μου έχει εγκατασταθεί ένα qone8 στην αρχική σελίδα που δεν σβήνεται με τίποτα. Αυτός ο τρόπος από ό,τι μου είπαν λέγεται RAT.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το αποτρέψω αυτό; Δεν θα ήθελα να διαγράψω το λογαριασμό μου, κάτι που δεν νομίζω να βοηθήσει αφού θα μπορέσουν να με ξανά χακάρουν, αν όντως έχει γίνει έτσι. Ένα format θα βοηθήσει; Ή κάποιο άλλο πρόγραμμα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leouv : 19-05-14 στις 16:41.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 14:16, 19-05-14:

Μπορώ να σε βοηθήσω και νομίζω πως ξέρω τι έχει συμβεί, στείλε μου πμ το skype σου να σου πω τι θα κάνεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 14:27, 19-05-14:

https://www.facebook.com/help/www/162968940433354

και αλλαξε κανενα κωδικο. Δε το κατεχω το αθλημα αλλα ειναι μια αρχη

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

leouv

Δραστήριο Μέλος

H leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 268 μηνύματα.

H leouv Όσα έχουμε είναι τα πιο όμορφα όνειρα. έγραψε στις 14:30, 19-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
https://www.facebook.com/help/www/162968940433354

και αλλαξε κανενα κωδικο. Δε το κατεχω το αθλημα αλλα ειναι μια αρχη
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! Το κοίταξα και αυτό, αλλά σβήνω τα cookies και δεν μου επιτρέπει το facebook Να χρησιμοποιήσω αυτή τη λειτουργία! Αλλά και πάλι, δεν μου φτάνει απλά να ξέρω πότε και αν μπαίνει κάποιος, αυτό το γνωρίζω, απλά θέλω να το σταματήσω!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leouv : 19-05-14 στις 14:31. Αιτία: ορθογραφικό λάθος
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 14:33, 19-05-14:

δοκιμασες αλλαγη pass και ειδες παλι να μπαινουν ;
για την προληψη αυτου δοκιμασε να μην μπαινεις στο fb απο δημοσια wi fi. Δυσκολο αν εχεις smart phone αλλα πραγματικα αποφυγε το

Παράθεση

leouv

Δραστήριο Μέλος

H leouv Όσα έχουμε είναι τα πιο όμορφα όνειρα. έγραψε στις 14:37, 19-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
δοκιμασες αλλαγη pass και ειδες παλι να μπαινουν ;
για την προληψη αυτου δοκιμασε να μην μπαινεις στο fb απο δημοσια wi fi. Δυσκολο αν εχεις smart phone αλλα πραγματικα αποφυγε το
Ναι, έκανα αλλαγή του κωδικού μου και σήμερα βρήκα πάλι νέα συνδεδεμένη συσκευή, θα το δοκιμάσω πάλι αύριο. Θέλω να δω αν θα ξανά μπουν, νομίζω πως με έχει χακάρει κάποιος γνωστός μου... :/

Παράθεση

fmarulezkd

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη fmarulezkd
Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 679 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε στις 15:20, 19-05-14:

H IP είναι μοναδική, όποιος συνδέεται σε άλλο wifi από το δικό σου θα έχει και διαφορετική Ip.

Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη GiorgosAsi
Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 537 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε στις 15:35, 19-05-14:

Πολυ πιθανον να σε εχει χακαρει καποιος γειτονας εαν εισαι σε wifi ασυρματο στο σπιτι

Παράθεση

leouv

Δραστήριο Μέλος

H leouv Όσα έχουμε είναι τα πιο όμορφα όνειρα. έγραψε στις 16:34, 19-05-14:

Νομίζω ότι έχει να κάνει με ιό ή με RAT από ό,τι έμαθα. Τεσπα, ευχαριστώ!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους