Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,037 μέλη και 2,416,780 μηνύματα σε 75,378 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 300 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου: Mundial 2014

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 20:00, 24-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Stavri_
Μεταξύ μας ... και εγώ. Δεν τους πολύ πάω τους Γερμανούς. Και είναι κάτι που έχει καλλιεργηθεί μέσα μου όχι τώρα τελευταία με την κρίση, αλλά από τότε που ξεκίνησα να ασχολούμαι με τη μελέτη ιστορικών γεγονότων από ξενόγλωσση και ελληνική βιβλιογραφία. Θα μου πείτε, "και τι κατηγοριοποιείς ένα ολόκληρο έθνος από τα αίσχη των προγόνων του;" Όχι βέβαια. Όλοι είμαστε ισότιμοι και όπως υπάρχουν ανήθικοι και έντιμοι Έλληνες, έτσι υπάρχουν αντίστοιχα και ανήθικοι και έντιμοι Γερμανοί και ούτω καθεξής. Απλά, μου προκαλείται αυτή η άσχημη διάθεση απέναντί τους, γιατί έχω διαβάσει πολύ και δεν μπορώ να διαγράψω αυτά που έζησαν δεκάδες λαοί και θρησκεύματα (πχ Εβραίοι) εξαιτίας της φασιστικής επεκτατικής πολιτικής του γερμανικού κράτους. Άσε που οι περισσότεροι σύγχρονοι Γερμανοί μας μισούν ως έθνος θεωρώντας μας πηγή όλων των κακών. Μπορεί να έχουμε τα στραβά μας μύρια ,αλλά και αυτοί δεν πάνε πίσω! Εδώ έχουν φτάσει σε σημείο ορισμένοι Έλληνες να λένε "καλά τους κάνουν (εννοώντας την δήθεν "πολιτική" λιτότητας που εφαρμόζεται στη χώρα & το "τους" απευθύνεται στους Έλληνες ,λες και αυτοί είναι Γκαμπονέζοι ξέρω εγώ ) και να ζουν παράλληλα στην Ελλάδα και να μιλούν τελείως αποστασιοποιημένοι θεωρώντας τους εαυτούς τους γερμανούς υπηκόους που δεν έχουν σχέση με τη χώρα στην οποία ζουν.
Εδώ με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη. Ποτέ δεν την συμπάθησα αυτήν την χώρα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

totentanz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O totentanz έγραψε: στις 20:03, 24-06-14:

χάρηκα για την πρόκριση της ουρουγουάης (μ'αρέσει η τρέλα τους), αλλά στενοχωρήθηκα και για την ιταλία. δεν νοείται διοργάνωση χωρίς τους πονηρούς ιταλούς. γερμανία, γαλλία και ολλανδία οι μόνες ευρωπαικές ελπίδες πλέον. μακάρι να κερδίσουμε κι εμείς, αλλά είναι πολύ δύσκολο, της αξίζει της ακτής. κανένα φαβορί ως τώρα για την κούπα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,614 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε: στις 20:38, 24-06-14:

FOOORZAAAA ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 26-06-14 στις 18:55. Αιτία: split μηνύματος

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,582 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε: στις 00:06, 25-06-14:

Αυτήν την Ελλάδα θέλουμε να βλέπουμε!!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,536 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 00:48, 25-06-14:

Αξιζε το παιχνιδι και συγκριτικα με τις εμφανισεις των αλλων ομαδων του ομιλου ισως και να αξιζε την προκριση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε: στις 01:00, 25-06-14:

Πραγματικά πολύ ωραίο παιχνίδι.Από τα ελάχιστα που δε με έκαναν να βαρεθώ. Το πέναλτι ήταν όλα τα λεφτά. Είχε σηκωθεί όλη η καφετέρια.
Πάμε γερά!

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,140 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε: στις 01:01, 25-06-14:

Ήταν και γαμώ το παιχνίδι!!! την αξίζαμε την πρόκριση...

totentanz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O totentanz έγραψε: στις 01:03, 25-06-14:

παιδιά δεν είμαστε καλή ομάδα. μόνο 2 γκολ, 3 δοκάρια και άλλες 3-4 κλασικές ευκαιρίες για γκολ είχαμε. δίκαιο έχετε όλοι παντογνώστες είστε.
κρίμα που δεν είχαμε την τρομερή πορεία της ισπανίας της αγγλίας και της ιταλίας.
Κ Λ Α Μ Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α

chester20080

Δραστήριο Μέλος

Ο chester20080 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

O chester20080 έγραψε: στις 01:05, 25-06-14:

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε: στις 02:16, 25-06-14:

Στο μεταξύ:
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Vivian.

Δραστήριο Μέλος

H Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 418 μηνύματα.

H Vivian. έγραψε: στις 06:11, 25-06-14:

^Oh weeeell

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,229 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 11:31, 25-06-14:

Συγχαριτηρια στην Ελλαδα που πραχσε στους 16 για πρωτη φορα!

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 3,374 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε: στις 11:59, 25-06-14:

Πάμε να νικήσουμε την Κοστα Ρίκα και μετά πάμε στους 8
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,614 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε: στις 14:10, 25-06-14:

Γαλανόλευκα Breaking News:

<<Σύμφωνα με νέες ιατρικές μελέτες, μια νέα "πάθηση" εις την χώραν του οφθαλμού (υπαγόμενη στον τύπο Μονοχρωματοψίας) εξαπλώνεται με ραγδαίους ρυθμούς σε ολόκληρο τον κόσμο από τις 25/06/2014 και κυριολεκτικά "τρελαίνει" τους πάσχοντες, οι οποίοι τα βλέπουν ΟΛΑ Μ Π Λ Ε !!!>>

Πάμε Ελλαδάραααα! 

Mitroglou

Νεοφερμένος

Ο Mitroglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O Mitroglou έγραψε: στις 16:24, 25-06-14:

Όλα μπλε ρεεε!! Μπράβο μωρή Ελλαδάρα!! Στη Βραζιλία ήηηρθα....!!! Χαμόςς!!! http://pamerio.gr/post/89847436725

Soleado Febrero ~

Διάσημο Μέλος

H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 690 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε: στις 16:29, 25-06-14:

Hephaestus

Περιβόητο Μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,427 μηνύματα.

O Hephaestus έγραψε: στις 17:07, 26-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Stavri_
Μεταξύ μας ... και εγώ. Δεν τους πολύ πάω τους Γερμανούς. Και είναι κάτι που έχει καλλιεργηθεί μέσα μου όχι τώρα τελευταία με την κρίση, αλλά από τότε που ξεκίνησα να ασχολούμαι με τη μελέτη ιστορικών γεγονότων από ξενόγλωσση και ελληνική βιβλιογραφία. Θα μου πείτε, "και τι κατηγοριοποιείς ένα ολόκληρο έθνος από τα αίσχη των προγόνων του;" Όχι βέβαια. Όλοι είμαστε ισότιμοι και όπως υπάρχουν ανήθικοι και έντιμοι Έλληνες, έτσι υπάρχουν αντίστοιχα και ανήθικοι και έντιμοι Γερμανοί και ούτω καθεξής. Απλά, μου προκαλείται αυτή η άσχημη διάθεση απέναντί τους, γιατί έχω διαβάσει πολύ και δεν μπορώ να διαγράψω αυτά που έζησαν δεκάδες λαοί και θρησκεύματα (πχ Εβραίοι) εξαιτίας της φασιστικής επεκτατικής πολιτικής του γερμανικού κράτους. Άσε που οι περισσότεροι σύγχρονοι Γερμανοί μας μισούν ως έθνος θεωρώντας μας πηγή όλων των κακών. Μπορεί να έχουμε τα στραβά μας μύρια ,αλλά και αυτοί δεν πάνε πίσω! Εδώ έχουν φτάσει σε σημείο ορισμένοι Έλληνες να λένε "καλά τους κάνουν (εννοώντας την δήθεν "πολιτική" λιτότητας που εφαρμόζεται στη χώρα & το "τους" απευθύνεται στους Έλληνες ,λες και αυτοί είναι Γκαμπονέζοι ξέρω εγώ ) και να ζουν παράλληλα στην Ελλάδα και να μιλούν τελείως αποστασιοποιημένοι θεωρώντας τους εαυτούς τους γερμανούς υπηκόους που δεν έχουν σχέση με τη χώρα στην οποία ζουν.
ουτε εγω τους παω....πριν παιξουμε με την ακτη ελεφαντοστου, μας συκοφαντουσαν και μας κοροιδευαν σε ολες τις εφημεριδες...

ελπιζω να περασουμε, να τους αντιμετωπισουμε και να τους γα@@@@με

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 3,374 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε: στις 17:15, 26-06-14:

-Πόσο είναι??
- 1-1 ως στιγμής πάμε σπίτια μας.
-Ωραία την Κυριακή θα πάμε στους Νέους Πόρους.
-Πέναλτι γκοοοοοοοοοολ!!!!
Οχι καργιολάκι την Κυριακή έχει Κόστα Ρίκα-Ελλάδα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Hephaestus

Περιβόητο Μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,427 μηνύματα.

O Hephaestus έγραψε: στις 17:18, 26-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Σωτηρης13
-Πόσο είναι??
- 1-1 ως στιγμής πάμε σπίτια μας.
-Ωραία την Κυριακή θα πάμε στους Νέους Πόρους.
-Πέναλτι γκοοοοοοοοοολ!!!!
Οχι καργιολάκι την Κυριακή έχει Κόστα Ρίκα-Ελλάδα
και αμα περασουμε, τρελαινομαστεεεεεεεεε

unπαικτable

Διάσημο Μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 828 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε: στις 17:34, 26-06-14:

Ο καννιβαλος σπιτι του για το υπολοιπο μουντιαλ(9 ματς αποκλεισμος απο την Εθνικη Ουρουγουαης). Μακαρι το ταλεντο στο να σκοραρει, να το ειχε και σε μυαλο. Να δουμε τι θα κανει τωρα η Ουρουγουαη χωρις τον μεγαλο σκορερ της. Ο Σουαρεζ εκτος οτι μπορουσε να φανει ακομα περισσοτερο σε αυτο το μουντιαλ, θα μπορουσε να κανει οτι εκανε ο Φορλαν πριν τεσσερα χρονια με την Ουρουγουαη.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    fockos