Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου: Mundial 2014

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 18:11, 24-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Ρε συ το τι θελει ο καθενας να ηταν σε καταγωγη ειναι ανεξαρτητο απο ποια χωρα υποστηριζει στο ΜΟΥΝΤΙΑΛ ή στο ΓΙΟΥΡΟ.
Εννοείται! Δεν είπα αυτό. Απλά από τη γενικότητα της κουβέντας-συζήτησης , η φίλτατη Gate4 μου βγάζει μία ,ας το πω αύρα ισπανική. Όπως και εσύ, μου αποπνέεις ...Deutschland!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 18:21, 24-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Stavri_
Εννοείται! Δεν είπα αυτό. Απλά από τη γενικότητα της κουβέντας-συζήτησης , η φίλτατη Gate4 μου βγάζει μία ,ας το πω αύρα ισπανική. Όπως και εσύ, μου αποπνέεις ...Deutschland!
Ευχαριστω για το κοπλιμεντο
Οπως προειπα θα χαρουμε με την εθνικη ως ελληνες ως ενα σημειο ομως
* Ο μπαμπας μου επιμενει πως πρεπει να δω τον αγωνα της Ελλαδας μεχρι το τελος γιατι αντιστοιχα τον επριξα οταν επαιζε Γερμανια-Γκανα ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟχι καριολακι εγω για υπνο απο τις 10 θα παω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

totentanz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη totentanz
Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O totentanz έγραψε στις 18:36, 24-06-14:

Ρε συ το τι θελει ο καθενας να ηταν σε καταγωγη ειναι ανεξαρτητο απο ποια χωρα υποστηριζει στο ΜΟΥΝΤΙΑΛ ή στο ΓΙΟΥΡΟ.
"deutsch lover"
"μαρίχεν"
"μας γράφει από γερμανία"

χμμμμμ, ναι το πιστεύω πως υποστηρίζεις γερμανία με καθαρά ποδοσφαιρικά κριτήρια. φως φανάρι είναι άλλωστε.

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 18:41, 24-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από totentanz
"deutsch lover"
"μαρίχεν"
"μας γράφει από γερμανία"

χμμμμμ, ναι το πιστεύω πως υποστηρίζεις γερμανία με καθαρά ποδοσφαιρικά κριτήρια. φως φανάρι είναι άλλωστε.
Ποιος ειπε οτι υποστηριζω ΜΟΝΟ την Γερμανια;. Ολλανδια ...
Την Γερμανια την υποστηριζω και για το ποδοσφαιρο της και για προσωπικους λογους... Αλλωστε αν παρακολουθουσα και υποστηριζα την Γερμανια μονο γιατι αγαπω τα γερμανικα, με λενε Μαριχεν ( ε και τι να κανω) και σας γραφω απο Γερμανια δεν θα εβλεπα ποτε ποδοσφαιρο... Και ομως υποστηριζω και δεν εχω χασει αγωνα της Bayern München...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

StratosRMCF

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη StratosRMCF
Ο StratosRMCF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O StratosRMCF έγραψε στις 18:42, 24-06-14:

Συμφωνω απολυτα ^^
Εμεις εχουμε και σε DVD τον τελικο του 2004... Δεν τον εχω δει ποτε... Ουτε λαιβ... Ημουν μικρη...
Και σημερα ναι... Δεν θα δω την Ελλαδα...
χαχα κι εγω απο μικρος, ποτε δεν εβλεπα την Ελλαδα, σιγα μη χασω 90 λεπτα της ζωης μου! Ουτε μια φανελα της εθνικης δεν εχω(εχω Ισπανια, Πορτογαλια, Αγγλια, Αργεντινη, Γερμανια... Ελλαδα δεν αγοραζω!). Δε νομιζω πως πρεπει να υποστηριζω μια ομαδα την οποια συναπαρτιζουν κατι αμπαλοι (σχεδον) ερασιτεχνες, εκ των οποιων ουτε ενας δεν παιζει σε μεγαλη ευρωπαικη ομαδα, μονο και μονο επειδη ετυχε να καταγομαι απο τη χωρα αυτη(αν και εχω και Γερμανικη υπηκοοτητα). Επισης με εκνευριζαν παντα οι "Ελληναρες" (ακομα και δημοσιογραφοι,ελεος!)που συνεχως χρησιμοποιουσαν α πληθυντικο(νικησαμε, χασαμε, παιξαμε χαλια) λες και παιζουν οι ιδιοι, λες και θα αλλαξει η ζωη και το κοινωνικο τους status αν θα κερδισει η εθνικη...

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 18:46, 24-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από StratosRMCF
χαχα κι εγω απο μικρος, ποτε δεν εβλεπα την Ελλαδα, σιγα μη χασω 90 λεπτα της ζωης μου! Ουτε μια φανελα της εθνικης δεν εχω(εχω Ισπανια, Πορτογαλια, Αγγλια, Αργεντινη, Γερμανια... Ελλαδα δεν αγοραζω!). Δε νομιζω πως πρεπει να υποστηριζω μια ομαδα την οποια συναπαρτιζουν κατι αμπαλοι (σχεδον) ερασιτεχνες, εκ των οποιων ουτε ενας δεν παιζει σε μεγαλη ευρωπαικη ομαδα, μονο και μονο επειδη ετυχε να καταγομαι απο τη χωρα αυτη(αν και εχω και Γερμανικη υπηκοοτητα). Επισης με εκνευριζαν παντα οι "Ελληναρες" (ακομα και δημοσιογραφοι,ελεος!)που συνεχως χρησιμοποιουσαν α πληθυντικο(νικησαμε, χασαμε, παιξαμε χαλια) λες και παιζουν οι ιδιοι, λες και θα αλλαξει η ζωη και το κοινωνικο τους status αν θα κερδισει η εθνικη...
Φανελα δεν εχω αλλα σημαιες ναι! Και μεγαλοι αυτο που το πας;... Αληθεια δεν ξερω καν ποιοι παιζουν στην ομαδα... Επισης... Δεν γινεται να μην μαθω το αποτελεσμα των αγωνων της Ελλαδας καθως οτι και να δω θα το αναφερει...
''Νικησαμε'' αν σου πει κανεις για την Ελλαδα ενω ξερω εγω εσυ υποστηριζεις Γερμανια και εχασε ( κουφια ωρα) πες τους ''Μπα εμεις χασαμε''

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 18:55, 24-06-14:

ναι, και η εθνική ελλάδος μικρή θεωρείται. αλλά παίζει καλύτερο ποδόσφαιρο από τον παοκ, και έκανε κάτι (euro 2004) που αναλογικά η ισπανία δε θα μπορέσει να κάνει ποτέ. φάση έχει.
Τόση ώρα ορίεσαι γιατί υποστηρίζω τον ΠΑΟΚ που λες όι δεν παίζει καλά (σιγά το νέο) και εσύ υποστηρίζεις την εθνική Ελλάδας που είτε θες να το παραδεχτείς είτε όχι ποδοσφαιρικά όνο για μούντζες είναι. Δουλευόμαστε;
Κάτι μου λέει ότι θα προτιμούσες να ήσουν Ισπανίδα ,σωστά;

Πέρα από την πλάκα τώρα, εννοείται πως είναι δικαίωμά σου να νιώθεις όπως θες και αισθάνεσαι! Απλά είθισται να έχουμε κάποια συναισθήματα παραπάνω για τη χώρα καταγωγής μας και την πατρίδα στην οποία μεγαλώνουμε. Αυτό.
Σου εύχομαι πάντως ολόψυχα να ζήσεις κάποτε στην Ισπανία. Φαντάζομαι το θες.
Ναι από μικρή το είχα το κόλλημα. Είχα και έχω κάτι γνωστούς που είναι μισοί Ισπανοί και όταν έβλεπα τη σημαία ήμουν: *.*. Δεν λέω πως δεν έχεις συναισθήματα αλλά νομίζω έχει πιο πολύ να κάνει με το ότι είναι ο χώρος που μεγάλωσες, που τον έμαθες και τέτοια. Ωραία η Ελλάδα ποτέ δεν διαφώνησα αλλά μέχρι εκεί. Δεν είπα δα ότι τη μισώ. Είπα ότι δεν με βγάζει να έχω κόλλημα μαζί της τόσο πολύ επομένως ούτε για την εθνική.

StratosRMCF

Νεοφερμένος

O StratosRMCF έγραψε στις 18:58, 24-06-14:

Φανελα δεν εχω αλλα σημαιες ναι! Και μεγαλοι αυτο που το πας;... Αληθεια δεν ξερω καν ποιοι παιζουν στην ομαδα... Επισης... Δεν γινεται να μην μαθω το αποτελεσμα των αγωνων της Ελλαδας καθως οτι και να δω θα το αναφερει...
''Νικησαμε'' αν σου πει κανεις για την Ελλαδα ενω ξερω εγω εσυ υποστηριζεις Γερμανια και εχασε ( κουφια ωρα) πες τους ''Μπα εμεις χασαμε''
Χαχα ενταξει, το νικησαμε δεκτο να το πει καποιος, αν τοσο πολυ πια νιωθει μελος της ομαδος. Αλλα φρασεις επαγγελματιων δημοσιογραφων οπως: η αμυνα μας ειναι ασταθης, τωρα πρεπει να πρεσαρουμε, κυκλοφορουμε καλα την μπαλα... ελεος ρε παιδια, εσεις ειστε στο γηπεδο;;;;
Θυμαμαι πριν δυο χρονια επισης που επαιζαν ελλαδα-γερμανια στο γιουρο. Χαμος γινοταν στο σχολειο μου, ημουν σπ τους λιγους που απλα δεν ασχολουνταν(ηξερα βεβαια οτι η γερμανια θα κερδιζε, και δικαιως, αλλα σε ποιον να το πω; )...Θυμαμαι και ενα συνθημα:"ετσι γα**νε αυτοι που σας χρωστανε! "Ασχολιαστο! Ναι, φυσικα,αν κερδισει η ελλαδα, το χρεος θα διαγραφει ακαριαια!!!

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 19:02, 24-06-14:

Χαχα ενταξει, το νικησαμε δεκτο να το πει καποιος, αν τοσο πολυ πια νιωθει μελος της ομαδος. Αλλα φρασεις επαγγελματιων δημοσιογραφων οπως: η αμυνα μας ειναι ασταθης, τωρα πρεπει να πρεσαρουμε, κυκλοφορουμε καλα την μπαλα... ελεος ρε παιδια, εσεις ειστε στο γηπεδο;;;;
Θυμαμαι πριν δυο χρονια επισης που επαιζαν ελλαδα-γερμανια στο γιουρο. Χαμος γινοταν στο σχολειο μου, ημουν σπ τους λιγους που απλα δεν ασχολουνταν(ηξερα βεβαια οτι η γερμανια θα κερδιζε, και δικαιως, αλλα σε ποιον να το πω...Θυμαμαι και ενα συνθημα:ετσι γα**νε αυτοι που σας χρωστανε! Ασχολιαστο! Ναι, φυσικα,αν κερδισει η ελλαδα, το χρεος θα διαγραφει ακαριαια!!!
Αχ... Μην μου θυμιζεις εκεινη την μερα ... Ειχαμε παει με κατι οικογενειακους φιλους σε μια πιτσαρια να δουμε τον αγωνα ( λες και ηταν τελικος ξερω εγω τοσος κοσμος)... Και κατατυχη βρηκα και την καθηγητρια των γερμανικων μου εκει. Βαζει το γκολ η Ελλαδα ολοι ειναι: ΓΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΓΙΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΠΑΜΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑ εγω και η κυρια: και λιγο ( ) απο μεσα.... Οταν βαζει τα γκολ η Γερμανια οι αλλοι: ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΟΧΙ ΟΧΙ. ΗΛΙΘΙΟΙ ΓΕΡΜΑΝΑΡΑΔΕΣ ΟΧΙ εμεις: και απο μεσα ( ) να μην μπορεις να εκφραστεις.... Ασε... Και τωρα παρακαλανε να περασει η Ελλαδα μπας και παιξει με Γερμανια οοοοοχι φιλε μου... Δεν ξαναζω αυτο το δραμα οχι...

StratosRMCF

Νεοφερμένος

O StratosRMCF έγραψε στις 19:08, 24-06-14:

Αχ... Μην μου θυμιζεις εκεινη την μερα ... Ειχαμε παει με κατι οικογενειακους φιλους σε μια πιτσαρια να δουμε τον αγωνα ( λες και ηταν τελικος ξερω εγω τοσος κοσμος)... Και κατατυχη βρηκα και την καθηγητρια των γερμανικων μου εκει. Βαζει το γκολ η Ελλαδα ολοι ειναι: ΓΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΓΙΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΠΑΜΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑ εγω και η κυρια: και λιγο ( ) απο μεσα.... Οταν βαζει τα γκολ η Γερμανια οι αλλοι: ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΟΧΙ ΟΧΙ. ΗΛΙΘΙΟΙ ΓΕΡΜΑΝΑΡΑΔΕΣ ΟΧΙ εμεις: και απο μεσα ( ) να μην μπορεις να εκφραστεις.... Ασε... Και τωρα παρακαλανε να περασει η Ελλαδα μπας και παιξει με Γερμανια οοοοοχι φιλε μου... Δεν ξαναζω αυτο το δραμα οχι...
χαχαχαχαχα οχι ρε, σοβαρα; Να θελεις να πανηγυρισεις και να μη μπορεις, ο, τι χειροτερο... Εγω ευτυχως ημουν σπιτι μου και πανηγυριζα δυνατα οταν εβαζε τα γκολακια η γερμανια, ετσι για σπασιμο... Ειχε ερθει και ο γειτονας μας( Γερμανος) να δουν τον αγωνα μαζι με τον πατερα μου, και με κοιτουσε ξαφνιασμενος...

totentanz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O totentanz έγραψε στις 19:13, 24-06-14:

εγώ πανηγυρίζω μόνο όταν η ιταλία σφαλιαρίζει τους γερμανούς εδώ και 80 χρόνια όπου τους βρει.

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 19:17, 24-06-14:

Σήμερα είναι το πιο κρίσιμο παιχνίδι
Καλή επιτυχία στην εθνική μας

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 19:17, 24-06-14:

χαχαχαχαχα οχι ρε, σοβαρα; Να θελεις να πανηγυρισεις και να μη μπορεις, ο, τι χειροτερο... Εγω ευτυχως ημουν σπιτι μου και πανηγυριζα δυνατα οταν εβαζε τα γκολακια η γερμανια, ετσι για σπασιμο... Ειχε ερθει και ο γειτονας μας( Γερμανος) να δουν τον αγωνα μαζι με τον πατερα μου, και με κοιτουσε ξαφνιασμενος...
Ω εισαι τυχερος παντως αν πεχτει τετοια φαση παω στην φραου μου και πανηγυριζουμε με την ησυχια μας ( σχεδον γιατι ειναι και ο αντρας της). Πινουμε και μπυριτσα τρωμε και κανα μπρετσελ για την ορεξη
εγώ πανηγυρίζω μόνο όταν η ιταλία σφαλιαρίζει τους γερμανούς εδώ και 80 χρόνια όπου τους βρει.
Ποση κακια;

totentanz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O totentanz έγραψε στις 19:20, 24-06-14:

Ω εισαι τυχερος παντως αν πεχτει τετοια φαση παω στην φραου μου και πανηγυριζουμε με την ησυχια μας ( σχεδον γιατι ειναι και ο αντρας της). Πινουμε και μπυριτσα τρωμε και κανα μπρετσελ για την ορεξη

Ποση κακια;
ενώ το να λέει κάποιος ότι πανηγυρίζει τα γκολ που τρώει η εθνική, είναι καλοσύνη ας πούμε. δέχομαι ότι κάποιος μπορεί να μη θέλει να την υποστηρίξει, αλλά το να πανηγυρίζει τα γκολ που τρώει είναι γραφικό και κομπλεξικό. πέρα απ'ότι είναι ο ορισμός του glory hunter φυσικά.

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 19:22, 24-06-14:

ενώ το να λέει κάποιος ότι πανηγυρίζει τα γκολ που τρώει η εθνική, είναι καλοσύνη ας πούμε. δέχομαι ότι κάποιος μπορεί να μη θέλει να την υποστηρίξει, αλλά το να πανηγυρίζει τα γκολ που τρώει είναι γραφικό και κομπλεξικό. πέρα απ'ότι είναι ο ορισμός του glory hunter φυσικά.
Πες οτι ησουν μισος απο την Ελλαδα και μισος απο την.... Ιταλια... Και επαιζαν αντιπαλοι δεν θα χαιροσουν με την νικη της Ιταλιας επειδη μενεις στην Ελλαδα;

totentanz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O totentanz έγραψε στις 19:41, 24-06-14:

Πες οτι ησουν μισος απο την Ελλαδα και μισος απο την.... Ιταλια... Και επαιζαν αντιπαλοι δεν θα χαιροσουν με την νικη της Ιταλιας επειδη μενεις στην Ελλαδα;
εφόσον θα ήμουν μισός-μισός, γιατί να χαρώ με την ιταλία και όχι με την ελλάδα; είναι τόσο υποθετική ερώτηση που δεν μπορώ να απαντήσω, ειλικρινά.

επίσης μάλλον η ιταλία μένει εκτός από την ουρουγουάη. άμα είναι να το λέμε copa america τότε μέχρι να τελειώσει η διοργάνωση, τι να πω :Ρ

Elena.joan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elena.joan
H Elena.joan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Elena.joan έγραψε στις 19:44, 24-06-14:

εφόσον θα ήμουν μισός-μισός, γιατί να χαρώ με την ιταλία και όχι με την ελλάδα; είναι τόσο υποθετική ερώτηση που δεν μπορώ να απαντήσω, ειλικρινά.

επίσης μάλλον η ιταλία μένει εκτός από την ουρουγουάη. άμα είναι να το λέμε copa america τότε μέχρι να τελειώσει η διοργάνωση, τι να πω :Ρ
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα....πραγματικα τωρα?????????????επιθετικη???????χαχαχαχα.....μαλλον δεν εχεις διαωασει τα δικα σου σχολια...

totentanz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O totentanz έγραψε στις 19:45, 24-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Elena.joan
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα....πραγματικα τωρα?????????????επιθετικη???????χαχαχαχα.....μαλλον δεν εχεις διαωασει τα δικα σου σχολια...

ξέρω έναν καλό οφθαλμίατρο να σου προτείνω. υποθετική λέω, όχι επιθετική.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 19:51, 24-06-14:

Μεταξύ μας ... και εγώ. Δεν τους πολύ πάω τους Γερμανούς. Και είναι κάτι που έχει καλλιεργηθεί μέσα μου όχι τώρα τελευταία με την κρίση, αλλά από τότε που ξεκίνησα να ασχολούμαι με τη μελέτη ιστορικών γεγονότων από ξενόγλωσση και ελληνική βιβλιογραφία. Θα μου πείτε, "και τι κατηγοριοποιείς ένα ολόκληρο έθνος από τα αίσχη των προγόνων του;" Όχι βέβαια. Όλοι είμαστε ισότιμοι και όπως υπάρχουν ανήθικοι και έντιμοι Έλληνες, έτσι υπάρχουν αντίστοιχα και ανήθικοι και έντιμοι Γερμανοί και ούτω καθεξής. Απλά, μου προκαλείται αυτή η άσχημη διάθεση απέναντί τους, γιατί έχω διαβάσει πολύ και δεν μπορώ να διαγράψω αυτά που έζησαν δεκάδες λαοί και θρησκεύματα (πχ Εβραίοι) εξαιτίας της φασιστικής επεκτατικής πολιτικής του γερμανικού κράτους. Άσε που οι περισσότεροι σύγχρονοι Γερμανοί μας μισούν ως έθνος θεωρώντας μας πηγή όλων των κακών. Μπορεί να έχουμε τα στραβά μας μύρια ,αλλά και αυτοί δεν πάνε πίσω! Εδώ έχουν φτάσει σε σημείο ορισμένοι Έλληνες να λένε "καλά τους κάνουν (εννοώντας την δήθεν "πολιτική" λιτότητας που εφαρμόζεται στη χώρα & το "τους" απευθύνεται στους Έλληνες ,λες και αυτοί είναι Γκαμπονέζοι ξέρω εγώ ) και να ζουν παράλληλα στην Ελλάδα και να μιλούν τελείως αποστασιοποιημένοι θεωρώντας τους εαυτούς τους γερμανούς υπηκόους που δεν έχουν σχέση με τη χώρα στην οποία ζουν.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Elena.joan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elena.joan
H Elena.joan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Elena.joan έγραψε στις 19:54, 24-06-14:

ξέρω έναν καλό οφθαλμίατρο να σου προτείνω. υποθετική λέω, όχι επιθετική.
συγνωμη....δεν φοραω τα γυαλια μου αυτην την στιγμη...αλλα οπως και να εχει...μην επιτιθεσαι στους αλλους επειδη δεν υποστηριζουν την εθνικη ελλαδας!!!γιατι μεχρι τωρα αυτο κανεις

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 20:00, 24-06-14:

Μεταξύ μας ... και εγώ. Δεν τους πολύ πάω τους Γερμανούς. Και είναι κάτι που έχει καλλιεργηθεί μέσα μου όχι τώρα τελευταία με την κρίση, αλλά από τότε που ξεκίνησα να ασχολούμαι με τη μελέτη ιστορικών γεγονότων από ξενόγλωσση και ελληνική βιβλιογραφία. Θα μου πείτε, "και τι κατηγοριοποιείς ένα ολόκληρο έθνος από τα αίσχη των προγόνων του;" Όχι βέβαια. Όλοι είμαστε ισότιμοι και όπως υπάρχουν ανήθικοι και έντιμοι Έλληνες, έτσι υπάρχουν αντίστοιχα και ανήθικοι και έντιμοι Γερμανοί και ούτω καθεξής. Απλά, μου προκαλείται αυτή η άσχημη διάθεση απέναντί τους, γιατί έχω διαβάσει πολύ και δεν μπορώ να διαγράψω αυτά που έζησαν δεκάδες λαοί και θρησκεύματα (πχ Εβραίοι) εξαιτίας της φασιστικής επεκτατικής πολιτικής του γερμανικού κράτους. Άσε που οι περισσότεροι σύγχρονοι Γερμανοί μας μισούν ως έθνος θεωρώντας μας πηγή όλων των κακών. Μπορεί να έχουμε τα στραβά μας μύρια ,αλλά και αυτοί δεν πάνε πίσω! Εδώ έχουν φτάσει σε σημείο ορισμένοι Έλληνες να λένε "καλά τους κάνουν (εννοώντας την δήθεν "πολιτική" λιτότητας που εφαρμόζεται στη χώρα & το "τους" απευθύνεται στους Έλληνες ,λες και αυτοί είναι Γκαμπονέζοι ξέρω εγώ ) και να ζουν παράλληλα στην Ελλάδα και να μιλούν τελείως αποστασιοποιημένοι θεωρώντας τους εαυτούς τους γερμανούς υπηκόους που δεν έχουν σχέση με τη χώρα στην οποία ζουν.
Εδώ με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη. Ποτέ δεν την συμπάθησα αυτήν την χώρα.

totentanz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O totentanz έγραψε στις 20:03, 24-06-14:

χάρηκα για την πρόκριση της ουρουγουάης (μ'αρέσει η τρέλα τους), αλλά στενοχωρήθηκα και για την ιταλία. δεν νοείται διοργάνωση χωρίς τους πονηρούς ιταλούς. γερμανία, γαλλία και ολλανδία οι μόνες ευρωπαικές ελπίδες πλέον. μακάρι να κερδίσουμε κι εμείς, αλλά είναι πολύ δύσκολο, της αξίζει της ακτής. κανένα φαβορί ως τώρα για την κούπα.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

H Stavri_ έγραψε στις 20:38, 24-06-14:

FOOORZAAAA ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 26-06-14 στις 18:55. Αιτία: split μηνύματος

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,597 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 00:06, 25-06-14:

Αυτήν την Ελλάδα θέλουμε να βλέπουμε!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 00:48, 25-06-14:

Αξιζε το παιχνιδι και συγκριτικα με τις εμφανισεις των αλλων ομαδων του ομιλου ισως και να αξιζε την προκριση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 01:00, 25-06-14:

Πραγματικά πολύ ωραίο παιχνίδι.Από τα ελάχιστα που δε με έκαναν να βαρεθώ. Το πέναλτι ήταν όλα τα λεφτά. Είχε σηκωθεί όλη η καφετέρια.
Πάμε γερά!

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,167 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 01:01, 25-06-14:

Ήταν και γαμώ το παιχνίδι!!! την αξίζαμε την πρόκριση...

totentanz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O totentanz έγραψε στις 01:03, 25-06-14:

παιδιά δεν είμαστε καλή ομάδα. μόνο 2 γκολ, 3 δοκάρια και άλλες 3-4 κλασικές ευκαιρίες για γκολ είχαμε. δίκαιο έχετε όλοι παντογνώστες είστε.
κρίμα που δεν είχαμε την τρομερή πορεία της ισπανίας της αγγλίας και της ιταλίας.
Κ Λ Α Μ Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α

chester20080

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chester20080
Ο chester20080 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

O chester20080 έγραψε στις 01:05, 25-06-14:

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 02:16, 25-06-14:

Στο μεταξύ:

Vivian.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vivian.
H Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H Vivian. έγραψε στις 06:11, 25-06-14:

^Oh weeeell

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 11:31, 25-06-14:

Συγχαριτηρια στην Ελλαδα που πραχσε στους 16 για πρωτη φορα!

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,936 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 11:59, 25-06-14:

Πάμε να νικήσουμε την Κοστα Ρίκα και μετά πάμε στους 8

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

H Stavri_ έγραψε στις 14:10, 25-06-14:

Γαλανόλευκα Breaking News:

<<Σύμφωνα με νέες ιατρικές μελέτες, μια νέα "πάθηση" εις την χώραν του οφθαλμού (υπαγόμενη στον τύπο Μονοχρωματοψίας) εξαπλώνεται με ραγδαίους ρυθμούς σε ολόκληρο τον κόσμο από τις 25/06/2014 και κυριολεκτικά "τρελαίνει" τους πάσχοντες, οι οποίοι τα βλέπουν ΟΛΑ Μ Π Λ Ε !!!>>

Πάμε Ελλαδάραααα! 

Mitroglou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mitroglou
Ο Mitroglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Mitroglou έγραψε στις 16:24, 25-06-14:

Όλα μπλε ρεεε!! Μπράβο μωρή Ελλαδάρα!! Στη Βραζιλία ήηηρθα....!!! Χαμόςς!!! http://pamerio.gr/post/89847436725

Soleado Febrero ~

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 690 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 16:29, 25-06-14:

Hephaestus

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hephaestus
Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,427 μηνύματα.

O Hephaestus έγραψε στις 17:07, 26-06-14:

ουτε εγω τους παω....πριν παιξουμε με την ακτη ελεφαντοστου, μας συκοφαντουσαν και μας κοροιδευαν σε ολες τις εφημεριδες...

ελπιζω να περασουμε, να τους αντιμετωπισουμε και να τους γα@@@@με

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,936 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 17:15, 26-06-14:

-Πόσο είναι??
- 1-1 ως στιγμής πάμε σπίτια μας.
-Ωραία την Κυριακή θα πάμε στους Νέους Πόρους.
-Πέναλτι γκοοοοοοοοοολ!!!!
Οχι καργιολάκι την Κυριακή έχει Κόστα Ρίκα-Ελλάδα

Hephaestus

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hephaestus
Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,427 μηνύματα.

O Hephaestus έγραψε στις 17:18, 26-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Σωτηρης13
-Πόσο είναι??
- 1-1 ως στιγμής πάμε σπίτια μας.
-Ωραία την Κυριακή θα πάμε στους Νέους Πόρους.
-Πέναλτι γκοοοοοοοοοολ!!!!
Οχι καργιολάκι την Κυριακή έχει Κόστα Ρίκα-Ελλάδα
και αμα περασουμε, τρελαινομαστεεεεεεεεε

unπαικτable

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη unπαικτable
Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 827 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε στις 17:34, 26-06-14:

Ο καννιβαλος σπιτι του για το υπολοιπο μουντιαλ(9 ματς αποκλεισμος απο την Εθνικη Ουρουγουαης). Μακαρι το ταλεντο στο να σκοραρει, να το ειχε και σε μυαλο. Να δουμε τι θα κανει τωρα η Ουρουγουαη χωρις τον μεγαλο σκορερ της. Ο Σουαρεζ εκτος οτι μπορουσε να φανει ακομα περισσοτερο σε αυτο το μουντιαλ, θα μπορουσε να κανει οτι εκανε ο Φορλαν πριν τεσσερα χρονια με την Ουρουγουαη.

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,597 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 17:43, 26-06-14:

Αν είναι δυνατον αυτό το παλικάρι. Αυτός και ο Ζιντανε τέτοιες μαλακίες σε παγκόσμιο.
(Μόνο αυτά θυμάμαι... )

Και η Γκάνα σούταρε, Μποαετενγκ και έναν άλλο. Σκούρα τα πράγματα και γι'αυτήν.

totentanz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O totentanz έγραψε στις 18:00, 26-06-14:

άντε να δούμε τώρα τους αμερικανούς απέναντι στην μικτή πολωνίας-τουρκίας-γκάνας-τυνησίας και άλλων χωρών, το ρεζίλι των εθνικών ομάδων την γερμανία.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 29-06-14 στις 20:35. Αιτία: Προσαρμογη στους ορους χρησης
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

unπαικτable

Διάσημο Μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 827 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε στις 18:01, 26-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov
Αν είναι δυνατον αυτό το παλικάρι. Αυτός και ο Ζιντανε τέτοιες μαλακίες σε παγκόσμιο.
(Μόνο αυτά θυμάμαι... )

Και η Γκάνα σούταρε, Μποαετενγκ και έναν άλλο. Σκούρα τα πράγματα και γι'αυτήν.
Σε πρωτη φαση ο Ζινταν ειχε μια ολοκληρη καριερα με ελαχιστες(ισως και καμια) κουτουλιες(ή δαγκωνιες). Επισης, ο Ματερατσι νομιζω εβρισε τον Ζινταν(την αδερφη του?), οποε υπηρχει αφορμη για το γεγονος.
Ο αλλος ο παλαβος εχει φαει 10 αγωνιστικες στη πρεμιερ για δαγκωμα και το εχει κανει συνολικα τρεις φορες(και ποσες δεν εχουμε παρει χαμπαρι). Να μην αναφερουμε οτι εχει βριστει και με τους μισους παικτες της Πρεμιερ.
Μπορει να στιγματιστηκε στο τελος του ο Ζινταν, αλλα μιλαμε για το χαος αναμεσα τους ως προσωπικοτητες.

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 18:03, 26-06-14:

ο άλλος που σούταρε η Γκάνα είναι ο Μουντάρι
βάρεσε κάποιον από την αποστολή της ομάδας

εμένα με άρεσε η τιμωρία του Σουάρες άντε μπας και βάλει μυαλό
αλλά λίιιιιιιιιιιιγο δύσκολο αυτό

unπαικτable

Διάσημο Μέλος

O unπαικτable έγραψε στις 18:06, 26-06-14:

άντε να δούμε τώρα τους αμερικανούς απέναντι στην μικτή πολωνίας-τουρκίας-γκάνας-τυνησίας και άλλων χωρών, το ρεζίλι των εθνικών ομάδων την γερμανία.
Ναι, εχουν παει και πανηγυριζουν στη Ομονοια. Να δουμε με την θρυλικη Κοστα Ρικα τι θα κανουμε.
Τωρα για ρεζιλια επειδη το ακουω απο πολλους τελευταια. Δηλαδη απο που κραταει η σκουφια του καθενος κανει καποιον Ελληνα/Γερμανο/Γαλλο ή δεν ξερω και εγω τι.
Ο Χολεβας καθαροτατος ελληνας, τυπικο δειγμα της ρατσας μας. Επισης, Νινης, Καπινο και Κονε το ιδιο. Ο Μητρογλου που μεγαλωσε στην Γερμανια γιατι πρεπει να ειναι παραπανω Ελληνας απο τους προηγουμενους;;;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 29-06-14 στις 20:36. Αιτία: Αφαιρεση χωρίου απο την παράθεση,διεγραμμενου τμηματος του ποστ.

totentanz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O totentanz έγραψε στις 18:07, 26-06-14:

ο σουάρες είναι τόσο ψυχοπαθής που ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.
ταλέντο, πάθος για τη νίκη και λατινοαμερικάνικη αλητεία. what's not to like?

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 18:07, 26-06-14:

Τι έγινε με τον σουάρεζ;

totentanz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O totentanz έγραψε στις 18:10, 26-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από unπαικτable
Ναι, εχουν παει και πανηγυριζουν στη Ομονοια. Να δουμε με την θρυλικη Κοστα Ρικα τι θα κανουμε.
Τωρα για ρεζιλια επειδη το ακουω απο πολλους τελευταια. Δηλαδη απο που κραταει η σκουφια του καθενος κανει καποιον Ελληνα/Γερμανο/Γαλλο ή δεν ξερω και εγω τι.
Ο Χολεβας καθαροτατος ελληνας, τυπικο δειγμα της ρατσας μας. Επισης, Νινης, Καπινο και Κονε το ιδιο. Ο Μητρογλου που μεγαλωσε στην Γερμανια γιατι πρεπει να ειναι παραπανω Ελληνας απο τους προηγουμενους;;;
εντάξει τότε. δε μετράει από που είσαι για να παίξεις σε μια εθνική. να τους κάνουμε όλους νατουραλιζέ τότε. να κάνουμε και μεταγγραφές σαν το μπάσκετ που σκόπια, βουλγαρία, βοσνία, κροατία έχουν αμερικανούς μέσα. να τα κάνουμε όλα ρδελο λέω εγώ ρε συ. γιατί μερικοί αποφασίσατε ότι δεν μετράει από που κρατάει η σκούφια του κάθε παίκτη.

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 18:11, 26-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Τι έγινε με τον σουάρεζ;
έφαγε ποινούλα για το δάγκωμά του

unπαικτable

Διάσημο Μέλος

O unπαικτable έγραψε στις 18:13, 26-06-14:

εντάξει τότε. δε μετράει από που είσαι για να παίξεις σε μια εθνική. να τους κάνουμε όλους νατουραλιζέ τότε. να κάνουμε και μεταγγραφές σαν το μπάσκετ που σκόπια, βουλγαρία, βοσνία, κροατία έχουν αμερικανούς μέσα. να τα κάνουμε όλα ρδελο λέω εγώ ρε συ. γιατί μερικοί αποφασίσατε ότι δεν μετράει από που κρατάει η σκούφια του κάθε παίκτη.
Αυτο δηλαδη συμπερανες απο αυτο που εγραψα;;; Ο Αντετοκουμπο που δεν εχει γνωρισει αλλη γλωσσα ή αλλη χωρα και με οσους εχει συνανασραφει σε σχολειο και γηπεδα ειναι Ελληνες γιατι να μην παιξει Εθνικη;;;
Αυτο που λεω ειναι πως οταν ενα παιδι εχει μεγαλωσει σε μια χωρα, εχει αποκτησει την παιδεια της χωρας αυτης και αν δεν ειχε τα διαφορετικα εξωτερικα χαρακτηριστικα δεν θα μπορουσες να τον ξεχωρισεις απο την πλειοψηφια, σε τι διαφερει απο εναν τυπικο Ελληνα;;;

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους