Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,029 εγγεγραμμένα μέλη και 3,035,172 μηνύματα σε 92,136 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 606 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,749 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 23:03, 12-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από wherever
Βρηκες λουλουδια καθολου γιατι εμας λογω κρυο ανοιξαν ελαχιστα!
Ακομα να διαλεξεις εσυ;
Ειμαι οφ τοπικ και ειμαι καλα!
Πολλά βρήκα, και όχι δεν έχω διαλέξει.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 457 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 12:19, 13-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από aye
Βλέπεις κάτι ωραία φορεματάκια, σαν αυτό που έβαλε η Μάιρα από πάνω, και έχουν αυτό το απαίσιο χοντρό κόψιμο στα μανίκια.WHY. Θα ήταν πολύ πιο όμορφο με πιο λεπτές τιράντες!
Να σου πω κι εγώ διαφωνώ. Οι λεπτές τιράντες μου παραπέμπουν σε basic underwear (είτε λειτουργικής χρήσης, aka κρύο, είτε για layering). Είχα δοκιμάσει από American Vintage τοπ σαν αυτό της συνημμένης εικόνας, του οποίου το ύφασμα δεν έχει καμία σχέση με τα περισσότερα που κυκλοφορούν στο εμπόριο, και πάλι κάπως δεν μου κόλλαγε να το πάρω και να το φοράω σκέτο. Άσε που νομίζω πως δεν κολακεύουν κανένα upper body. Ανάλογα το ρούχο βέβαια, όλα μου τα maxi φορέματα έχουν λεπτή τιράντα, ενώ στα κοντά πάλι δεν έχει κανένα!

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  american-vintage-massachusetts-round-neck-strap-tank-top-2182963-1.jpg
Εμφανίσεις:  747
Μέγεθος:  712,0 KB

Ψάχνω κι εγώ ένα τοπ, μαύρο, για να το φοράω μέσα απ'τα κιμονό που είχα αναφέρει πιο πάνω. Είμαι ανάμεσα σε μερικά, αλλά έχω φάει μια φρίκη με τις γραμμές του h&m, μου φαίνονται υπερβολικά φαρδιές και δεν έχει και νούμερα συνήθως. Θέλω να είναι κάπως αέρινο και να μην έχει χαμηλή λαιμόκοψη. Καμία ιδέα;

Επίσης πήρα κι αυτό:
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  0429010422_1_1_3.jpg
Εμφανίσεις:  74
Μέγεθος:  36,0 KB
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Anonyme : 13-04-15 στις 13:38.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 765 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 19:11, 13-04-15:

Παιδάκια, έχω μια σχετική-ασχετη με το θρεντ ερώτεσε.

Είναι η 2η φορά που πετυχαίνω το φαινόμενο αυτό στα καταστήματα.
Που λέτε, πάω μια μερα σε ένα κατάστημα ρούχων, βλέπω ενα παντελονάκι και μου αρέ.

Ξαναπάω περίπου μετά από 2 εβδομάδες, στο ίδιο κατάστημα, δεν το βλέπω πια.
Υποθέτω, προφανώς οτι τελείωσαν , τα πήραν όλα.

Αργότερα, πηγαίνω στην ίδια εταιρία, άλλη περιοχή, δε βλέπω τίποτα πάλι.
Ρωτώ από περιέργεια αν το είχαν ποτέ. Πάει η υπάλληλος και το βγάζει από την αποθήκη, σε μια κρεμάστρα με 34345423 σελοφάν, σαν να ήταν κεντημένο με σβαρόφσκια. (!)

Δεν τόλμησα προς το παρόν να ρωτήσω γιατί το κάνουν αυτό και τα κρύβουν. Μήπως κάποιος, κάποτε εργάστηκε σε μαγαζί και ξέρει το σκοπό του κολπέτου;
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 19:20, 13-04-15:

Δεν έχω ιδέα... Ισως κρατάνε κάποια κομμάτια για τις εκπτώσεις;
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,749 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:00, 13-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Polymnia
Παιδάκια, έχω μια σχετική-ασχετη με το θρεντ ερώτεσε.

Είναι η 2η φορά που πετυχαίνω το φαινόμενο αυτό στα καταστήματα.
Που λέτε, πάω μια μερα σε ένα κατάστημα ρούχων, βλέπω ενα παντελονάκι και μου αρέ.

Ξαναπάω περίπου μετά από 2 εβδομάδες, στο ίδιο κατάστημα, δεν το βλέπω πια.
Υποθέτω, προφανώς οτι τελείωσαν , τα πήραν όλα.

Αργότερα, πηγαίνω στην ίδια εταιρία, άλλη περιοχή, δε βλέπω τίποτα πάλι.
Ρωτώ από περιέργεια αν το είχαν ποτέ. Πάει η υπάλληλος και το βγάζει από την αποθήκη, σε μια κρεμάστρα με 34345423 σελοφάν, σαν να ήταν κεντημένο με σβαρόφσκια. (!)

Δεν τόλμησα προς το παρόν να ρωτήσω γιατί το κάνουν αυτό και τα κρύβουν. Μήπως κάποιος, κάποτε εργάστηκε σε μαγαζί και ξέρει το σκοπό του κολπέτου;
Ο κύριος λόγος το "περιορισμένη έκδοση" που βάζουν στις χαμηλές τιμές για να επαναφέρουν το κομμάτι σε περίοδο εκπτώσεων, νομίζω. Άλλη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι η αλλαγή κολεξιόν. Δηλαδή να σουτάρουν τα χειμωνιάτικα στην αποθήκη για να βγάλουν τα ανοιξιάτικα. Και μετά το παιχνιδάκι των εκπτώσεων και των σούπερ προσφορών.
Αν επιτρέπεται, πήγες σε πολυεθνική ή ελληνική εταιρία; Έχω την εντύπωση πως στις πολυεθνικές τα κομμάτια που περισσεύουν τα μαζεύουν για να τα στείλουν πίσω στην εταιρία.
Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Να σου πω κι εγώ διαφωνώ. Οι λεπτές τιράντες μου παραπέμπουν σε basic underwear (είτε λειτουργικής χρήσης, aka κρύο, είτε για layering). Είχα δοκιμάσει από American Vintage τοπ σαν αυτό της συνημμένης εικόνας, του οποίου το ύφασμα δεν έχει καμία σχέση με τα περισσότερα που κυκλοφορούν στο εμπόριο, και πάλι κάπως δεν μου κόλλαγε να το πάρω και να το φοράω σκέτο. Άσε που νομίζω πως δεν κολακεύουν κανένα upper body. Ανάλογα το ρούχο βέβαια, όλα μου τα maxi φορέματα έχουν λεπτή τιράντα, ενώ στα κοντά πάλι δεν έχει κανένα!

Συνημμένο Αρχείο 58827
Και εγώ αυτή την άποψη έχω, άσε που τη λεπτή ράντα τη βρίσκω και "φτηνιάρικη" καμια φορά. Επίσης αν κάποια έχει πλάτες σαν εμένα δεν κολακεύει καθόλου. Είχα βάλει σε μια βάπτιση φόρεμα μπλε, μίντι με λεπτή ράντα και το είχα μετανιώσει. Φαίνονταν οι ώμοι τεράστιοι και το μαλλί μου δεν κάλυπτε και κάτι καθώς ήταν κοντό και ήμουν κάπως "νοτ. δε ξαναφοράω τέτοιο πράμα"
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 765 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 23:26, 14-04-15:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια για τις απαντήσεις <3

υγ. Πολυεθνική ήταν, κατσαρολάκι
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 21:25, 16-04-15:

Αυτό με τα ρούχα κι εγώ το είχα απορία. Μια φορά πάντως θυμάμαι είχε σταμπάρει κάτι η μάνα μου σε ένα τέτοιο κατάστημα και την επόμενη μέρα που πήγε, δεν το βρήκε. Ρώτησε μια πωλήτρια και της είπα ότι εκείνη την ώρα μόλις τα πακέταραν για να τα στείλουν σε κάποιο άλλο τους κατάστημα. Τώρα, το γιατί..δεν το κατάλαβα

Όσον αφορά τις λεπτές τιράντες στα ρούχα, τι να πω, εγώ τις προτιμώ και μ'αρέσουν πολύ περισσότερο από τις φαρδιές, ίσως επειδή μου πάνε κιόλας..δεν ξέρω Έχω πολλά σκέτα μπλουζάκια/τοπάκια με τέτοιες τιράντες και με βολεύουν πολύ.. ούτε γυφτουλέ φαίνονται, ούτε σαν φανέλες. Ε, ο καθένας ό,τι του ταιριάζει και ότι του αρέσει
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,629 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:06, 16-04-15:

Απ' ό,τι θυμάμαι από τις εξεταστικές που έχω δώσει , η φάση με μια εταιρία ρούχων έχει ως εξής: ο σχεδιαστής προτείνει τα χ ρούχα, τα εγκρίνει η αρμόδια ομάδα, περνάνε σε μια μικρή παραγωγή τους και τα στέλνουν σε καταστήματα πειραματικά. Βλέπουν αν αυτό το ρούχο είναι εμπορικό ή όχι και έπειτα αποφασίζουν αν θα προχωρήσουν σε μαζική παραγωγή του, ή θα αποσύρουν από τη collection το συγκεκριμένο κομμάτι.

Λογικά αυτό κάνουν και στη περίπτωση που λέτε, κι όποια κομμάτια βλέπουν ό,τι δεν πουλάνε, απλά τα αποσύρουν. Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι πιο λογικό, ειδικά σε μεγάλες αλυσίδες.

Όσον αφορά τις λεπτές τιράντες, δεν είναι ότι δε μου αρέσουν, ειδικά σε τοπάκια για το καλοκαίρι βολεύουν πολύ, αλλά δε τις προτιμώ σε φορέματα. Ή τουλχ στο συγκεκριμένο με τη παγιέτα :]] xx
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 16-04-15 στις 23:09. Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,544 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 20:35, 22-04-15:

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,544 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 20:41, 05-05-15:

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dune

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dune
H dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H dune έγραψε στις 13:53, 06-05-15:

Ολα τελεια τα απο πανω! Αχχχ καλοκαιρακι!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 09:43, 22-05-15:

all black converse or vans?
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 12:15, 22-05-15:

ω τα συγκεκριμενα και τα δυο μαρεσουν αλλα θα επελεγα τα vans, εχω αρρωστια μαζι τους
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 13:33, 22-05-15:

Σε αυτό το στυλ Vans.

Αν και μου κάνουν λίγο αγορίστικα...
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 13:58, 22-05-15:

Δεν με ενοχλεί αυτό Natalia, ίσα ίσα που πολλές φορές αγοράζω και αντρικά ρούχα (φούτερ, ζακέτες, t shirts)
Κι εμένα μου αρέσουν περισσότερο τα Vans αλλά για κάποιο λόγο τα θεωρώ λιγότερο ανθεκτικά από τα converse.

Kαι κάτι ακόμα. Μήπως το χρώμα δεν ενδύκνειται για καλοκαίρι; Να τα αφήσω για φθινόπωρο μεριά;
Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 14:05, 22-05-15:

Δεν με ενοχλεί αυτό Natalia, ίσα ίσα που πολλές φορές αγοράζω και αντρικά ρούχα (φούτερ, ζακέτες, t shirts)
Κι εμένα μου αρέσουν περισσότερο τα Vans αλλά για κάποιο λόγο τα θεωρώ λιγότερο ανθεκτικά από τα converse.

Kαι κάτι ακόμα. Μήπως το χρώμα δεν ενδύκνειται για καλοκαίρι; Να τα αφήσω για φθινόπωρο μεριά;
Only weak people don't wear black in the Summer
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret έγραψε στις 14:06, 22-05-15:

Ναι, δεν το είπα για κακό. Εξάλλου ο καθένας έχει το δικό του στυλ.

Να σου πω την αλήθεια, εμένα γενικά τα vans μου κάνουν αγορίστικα ή τέλος πάντων δεν βλέπω να κολλάνε και πολύ στο δικό μου τρόπο ντυσίματος, οπότε δεν έχω αγοράσει ποτέ μου. Αυτό με την ανθεκτικότητα ισχύει στα σίγουρα; Γιατί εγώ πιο πολλούς ακούω να παραπονιούνται για τα All Star σε αυτό το θέμα...

Για το χρώμα, ναι, μου κάνει πιο πολύ για φθινόπωρο - χειμώνα, αλλά γούστα είναι αυτά!
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 14:12, 22-05-15:

Tα πρώτα μου Vans άρχισαν να τρυπάνε μπροστά και μέσα σε 5 μήνες τα απέσυρα. Τα επόμενα τα πήρα suede και μισό νούμερο μεγαλύτερο για να μην την ξαναπατήσω Αλλά επειδή είναι πιο "χοντρά" με ζεσταίνουν τώρα που καλοκαιριάζει.

Τα converse επειδή έχουν αυτό το πλαστικό πράγμα μπροστά θέλουν υπερπροσπάθεια για να πεις οτι θα τρυπήσουν. Το κλασσικό πρόβλημα με αυτά είναι ότι "ξεκολλάνε" στα πλάγια.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 14:17, 22-05-15:

Εγώ θα πάω με vans. Τα converse δε μου αρέσουν καθόλου όλο μαύρο.

Εμένα απο την άλλη βέβαια τα μαύρα βανς μου φαίνονται μια χαρά για όλες τις εποχές.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,549 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 21:54, 22-05-15:

Λοιπόν, εμένα ο φίλος μου είχε γενέθλια πριν λίγες μέρες. Του χάρισα ένα μαύρο παντελόνι απ' αυτά τα πεντάτσεπα τα στρατιωτικά κι ένα ασπρόμαυρο καρό πουκάμισο, καθώς κι ένα χακί μπλουζάκι, για να το φοράει μέσα από το πουκάμισο. Αυτός ο τύπος ντυσίματος με ανάβει στον άντρα. Κυριολεκτικά, μόλις τον είδα να τα φοράει, μου κόπηκε η ανάσα από την ερωτική διέγερση που ένιωσα. Είναι και γεροδεμένος και τον κολακεύει πάρα πολύ. Είναι πολύ καλό παιδί και του άξιζε ένα μεγάλο δώρο.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,582 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 22:22, 22-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Λοιπόν, εμένα ο φίλος μου είχε γενέθλια πριν λίγες μέρες. Του χάρισα ένα μαύρο παντελόνι απ' αυτά τα πεντάτσεπα τα στρατιωτικά κι ένα ασπρόμαυρο καρό πουκάμισο, καθώς κι ένα χακί μπλουζάκι, για να το φοράει μέσα από το πουκάμισο. Αυτός ο τύπος ντυσίματος με ανάβει στον άντρα. Κυριολεκτικά, μόλις τον είδα να τα φοράει, μου κόπηκε η ανάσα από την ερωτική διέγερση που ένιωσα. Είναι και γεροδεμένος και τον κολακεύει πάρα πολύ. Είναι πολύ καλό παιδί και του άξιζε ένα μεγάλο δώρο.
Ναι ειδικά αν είναι ο άλλος και ψηλός και γυμνασμένος είναι πολύ ωραίο για καθημερινό ντύσιμο.

Με γεια του και να τον χαίρεσαιι!!
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,549 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 23:08, 22-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Ναι ειδικά αν είναι ο άλλος και ψηλός και γυμνασμένος είναι πολύ ωραίο για καθημερινό ντύσιμο.

Με γεια του και να τον χαίρεσαιι!!
Ευχαριστώ. Ναι, είναι 1,81! Α, δεν σου είπα, αυτά τα ρούχα που προανέφερα τα φοράει με μαύρα αρβυλάκια και αλυσίδα στην τσέπη του παντελονιού. Παρότι γεροντάκια (εγώ 37 εκείνος 49) είμαστε ψιλιαναρία και τα δύο.
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 23:36, 22-05-15:

με τα αρβυλάκια το απογειώσατε

[offtopic] ε καλά δεν είναι και κυπαρρίσι 1,81
που να δεις εμένα με 1,67 και τον άλλον 1,92. σαν μύξα ήμουν δίπλα του [/offtopic]
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 23:56, 22-05-15:

με τα αρβυλάκια το απογειώσατε

[offtopic] ε καλά δεν είναι και κυπαρρίσι 1,81
που να δεις εμένα με 1,67 και τον άλλον 1,92. σαν μύξα ήμουν δίπλα του [/offtopic]
Ε, κοίταξε να δεις στην ηλικία που είμαι έχω κατεβάσει τον πήχη, δεν γύρευα να βρω άντρα 1,92, αλλά τουλάχιστον τον επιμελούμαι στυλιστικά.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:48, 23-05-15:

Είμαι η μόνη που της αρέσουν τα skater φορέματα με αθλητικά απο κάτω; (στυλ vans/converse)
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 18:59, 23-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Είμαι η μόνη που της αρέσουν τα skater φορέματα με αθλητικά απο κάτω; (στυλ vans/converse)
Όχι, είναι υπεργαμάτα.
Βασικά, μόνο έτσι ορίζω το ντύσιμο με φόρεμα. αλλιώς οτιδήποτε άλλο βγαίνει πολύ κυριλέ/αυστηρό για μένα
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 21:50, 23-05-15:

Όχι, είναι υπεργαμάτα.
Βασικά, μόνο έτσι ορίζω το ντύσιμο με φόρεμα. αλλιώς οτιδήποτε άλλο βγαίνει πολύ κυριλέ/αυστηρό για μένα
Εγώ συνήθως φοράω μοκασίνια με τα παντελόνια μου και γόβες ή πέδιλα πλατφόρμα (με μπαρέτα) με φούστα ή φόρεμα. Ποτέ όμως δεν ξεπερνάω τα 5 εκατοστά τακούνι.
Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 22:50, 23-05-15:

adidas voyager 2.1

adidas questar boost

ευχαριστώ
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 23:36, 24-05-15:

Τα τελευταία χρόνια έχω τρέλα με τα ασύμμετρα φορέματα. Αυτό που έχει η venividivici σε σιέλ πιο πάνω εγώ το έχω σε μαύρο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 24-05-15 στις 23:48.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:06, 25-05-15:

Κουρίιιιτσια,γεια σας.
Λοιπόν έχω τέλη Ιούνη ένα γάμο και μία βάφτιση (βασικά και τα δύο μαζί) όπου είναι ψιλο-επίσημα διότι νονά είναι η αδερφή μου και αφού έχασα ένα ωραιότατο deal από το asos ψάχνω ρούχα και παπούτσια. Έχετε να προτέινετε κάτι σε φόρεμα και όχι σε στενή γραμμή; Μαζί και παπούτσι ΟΧΙ γόβα
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 16:16, 25-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Κουρίιιιτσια,γεια σας.
Λοιπόν έχω τέλη Ιούνη ένα γάμο και μία βάφτιση (βασικά και τα δύο μαζί) όπου είναι ψιλο-επίσημα διότι νονά είναι η αδερφή μου και αφού έχασα ένα ωραιότατο deal από το asos ψάχνω ρούχα και παπούτσια. Έχετε να προτέινετε κάτι σε φόρεμα και όχι σε στενή γραμμή; Μαζί και παπούτσι ΟΧΙ γόβα
Eγώ θα σου πρότεινα ένα μάξι εβαζέ φλοράλ φόρεμα. Είναι πολύ στη μόδα και σου προσφέρει το εξής πλεονέκτημα: Είναι απλό, αλλά ταυτόχρονα και επίσημο χωρίς να είναι πολύ κυριλάτο. Έτσι, θα το φοράς κι άλλες ώρες. Η αγορά μιας τουαλέτας νομίζω ότι είναι χαμένα χρήματα, γιατί ουσιαστικά θα ξοδευτείς για κάτι που θα φορέσεις λίγες ώρες. Ένα φλοράλ φόρεμα όμως ξεκινάει από 10 ευρώ σε Κινέζικο κι από 'κει και πέρα ανεβάζεις την ποιότητα όσο θες κι αν θες. Θα σου πρότεινα κάτι σε πράσινο ή γαλάζιο. Αν το θες βέβαια κάπως σοβαρο, προτίμησε το ασπρόμαυρο φλοράλ. Είχα φορέσει κάτι παρόμοιο τον περασμένο Σεπτέμβρη στον γάμο της αδερφής μου και θεωρώ ότι είχα κάνει πολύ καλή (και οικονομική) επιλογή δεδομένου ότι φορούσαν φλοράλ φορέματα κι άλλες κοπέλες. Εγώ είπα απλώς την άποψή μου, βέβαια. Εσύ θα κρίνεις.
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 16:46, 25-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Κουρίιιιτσια,γεια σας.
Αν δεν είσαι ιδαίτερα ψηλή θα σου πρότεινα να μην βάλεις μάξι φόρεμα διότι θα τονίσει το πρόβλημα του ύψους (αν υπάρχει) σε συνδυασμό και με το φλατ παπούτσι.

Εγώ θα έλεγα κάποιο φορεματάκι απλό, ως το γόνατο. είτε σε μπέζ είτε σε άσπρο ή ανοιχτό γαλάζιο. είχα πάρει από τα bershka πριν 2-3 χρόνια ένα τέτοιο άσπρο πολύ όμορφο, όχι στενό, και ταυτόχρονα λιτό, με μια λεπτή καφέ ζώνη. και με ένα ζευγάρι μπεζ πλατφόρμες ήταν κομπλέ. κάτι τέτοιο θα πρότεινα και σε σένα. νεανικό και απλό. μπορείς να ρίξεις μια ματιά διαδικτυακά σε choies,sheinside,boohoo για σχέδια και ιδέες. κάνε και μια βόλτα σε bershka/stradivarius να δεις τι παίζει. με κανα 25-30άρι παίρνεις άνετα φόρεμα.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:40, 25-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Eγώ θα σου πρότεινα ένα μάξι εβαζέ φλοράλ φόρεμα. Είναι πολύ στη μόδα και σου προσφέρει το εξής πλεονέκτημα: Είναι απλό, αλλά ταυτόχρονα και επίσημο χωρίς να είναι πολύ κυριλάτο. Έτσι, θα το φοράς κι άλλες ώρες. Η αγορά μιας τουαλέτας νομίζω ότι είναι χαμένα χρήματα, γιατί ουσιαστικά θα ξοδευτείς για κάτι που θα φορέσεις λίγες ώρες. Ένα φλοράλ φόρεμα όμως ξεκινάει από 10 ευρώ σε Κινέζικο κι από 'κει και πέρα ανεβάζεις την ποιότητα όσο θες κι αν θες. Θα σου πρότεινα κάτι σε πράσινο ή γαλάζιο. Αν το θες βέβαια κάπως σοβαρο, προτίμησε το ασπρόμαυρο φλοράλ. Είχα φορέσει κάτι παρόμοιο τον περασμένο Σεπτέμβρη στον γάμο της αδερφής μου και θεωρώ ότι είχα κάνει πολύ καλή (και οικονομική) επιλογή δεδομένου ότι φορούσαν φλοράλ φορέματα κι άλλες κοπέλες. Εγώ είπα απλώς την άποψή μου, βέβαια. Εσύ θα κρίνεις.
Εγώ θα έλεγα μονόχρωμο μίντι ριχτό (τα skater που σας είπα σε άλλο ποστ?). Νομίζω τα σχέδια τονίζουν τη περιφέρεια (και το Fairy Ultra Power παραπονιέται συνεχώς για τη περιφέρεια του.) και what's more, συμφωνώ ΑΠΕΙΡΑ με τη τουαλέτα. Γιατί και στη βάπτιση του αδερφού μου (ένα χρόνο πριν περίπου) πήρα τουαλέτα μίντι μπλε με ροζ και παρόλο που είναι αισθητικά ωραία την έχω μισήσει γιατί τη βρίσκω υπερβολικά επίσημη. Μη μιλήσω για τα λεφτά που έβαλα μισά μισά με τη μάνα μου και θα μπορούσα να τα είχα αξιοποιήσει αλλιώς. Τώρα στη βάπτιση του γιου της κουμπάρας μου (σε ένα μήνα) λέω να βάλω ένα μαύρο φόρεμα ριχτό στράπλες με σατέν στο μπούστο. Αν πειράξει τόσο που είναι μαύρο θα πάρω ένα μονόχρωμο φουστανάκι που θα βάλω με τα πέδιλα που σκοπεύω να πάρω φέτος το καλοκαίρι και τέλειωσε.

Αν δεν είσαι ιδαίτερα ψηλή θα σου πρότεινα να μην βάλεις μάξι φόρεμα διότι θα τονίσει το πρόβλημα του ύψους (αν υπάρχει) σε συνδυασμό και με το φλατ παπούτσι.

Εγώ θα έλεγα κάποιο φορεματάκι απλό, ως το γόνατο. είτε σε μπέζ είτε σε άσπρο ή ανοιχτό γαλάζιο. είχα πάρει από τα bershka πριν 2-3 χρόνια ένα τέτοιο άσπρο πολύ όμορφο, όχι στενό, και ταυτόχρονα λιτό, με μια λεπτή καφέ ζώνη. και με ένα ζευγάρι μπεζ πλατφόρμες ήταν κομπλέ. κάτι τέτοιο θα πρότεινα και σε σένα. νεανικό και απλό. μπορείς να ρίξεις μια ματιά διαδικτυακά σε choies,sheinside,boohoo για σχέδια και ιδέες. κάνε και μια βόλτα σε bershka/stradivarius να δεις τι παίζει. με κανα 25-30άρι παίρνεις άνετα φόρεμα.
Πολύ ωραία ρούχα έχει το Boohoo, και σε ποιότητα.
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici έγραψε στις 18:47, 30-05-15:

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 18:58, 30-05-15:

Πολύ ωραίο, αλλά σε μαύρο θα ήταν ακόμα καλύτερο.
Παράθεση

mirto.dr (Μυρτώ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mirto.dr
H Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 180 μηνύματα.

H mirto.dr έγραψε στις 13:18, 01-06-15:

Κορίτσια ακούω γνώμες για τα Birskenstock. Γενικά υπάρχει διχογνωμία για αυτά τα σανδάλια... Οι μισοί τα λατρεύουν και οι άλλοι μισοί τα σιχαίνονται.
Αν και έχουν περίεργο στυλάκι εμένα μου αρέσουν πολύ!
Εσείς τι λέτε;
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 13:59, 01-06-15:

προσωπικά δεν μ'αρέσουν καθόλου σε κανέναν. μου φαίνονται πολύ γιαγιαδίστικα. φαίνονται άνετα αλλά δεν τα βρίσκω καθόλου κομψά.
12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 14:26, 01-06-15:

Την άποψη της aye συμμερίζομαι και εγώ.
Αισθητικά τα θεωρώ απαίσια αλλά είναι πολύ βολικά στο πόδι.
Παράθεση

mirto.dr (Μυρτώ)

Δραστήριο Μέλος

H mirto.dr έγραψε στις 14:39, 01-06-15:

Να πω την αλήθεια αυτό περίμενα να ακούσω....
Τι να πω, η αλήθεια είναι πως ψήθηκα να τα πάρω όταν είδα ότι τα έχει φορέσει το μισό Hollywood.
Γενικότερα στην Αμερική κάνουν θράυση.Απ την άλλη εδώ στην Αθήνα τα έχω δει σε ελάχιστες κοπέλες
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 14:48, 01-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από mirto.dr
Να πω την αλήθεια αυτό περίμενα να ακούσω....
Τι να πω, η αλήθεια είναι πως ψήθηκα να τα πάρω όταν είδα ότι τα έχει φορέσει το μισό Hollywood.
Γενικότερα στην Αμερική κάνουν θράυση.Απ την άλλη εδώ στην Αθήνα τα έχω δει σε ελάχιστες κοπέλες
Δε ξέρω αν πιάνεται αλλά μου αρέσουν τα πέδιλα παρόμοιου σχεδίου.

Σε σχέση με όλα αυτά τα vintage παπούτσια που έχει πήξει ο τόπος τον τελευταίο καιρό, αγαπώ τα oxfords (και μάλιστα έχω δύο ζευγάρια τα οποία έλιωσα το χειμώνα).
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mirto.dr (Μυρτώ)

Δραστήριο Μέλος

H mirto.dr έγραψε στις 14:52, 01-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Δε ξέρω αν πιάνεται αλλά μου αρέσουν τα πέδιλα παρόμοιου σχεδίου.

Σε σχέση με όλα αυτά τα vintage παπούτσια που έχει πήξει ο τόπος τον τελευταίο καιρό, αγαπώ τα oxfords (και μάλιστα έχω δύο ζευγάρια τα οποία έλιωσα το χειμώνα).

Γενικά αυτή η μάρκα έχει αρκετά σχέδια.Ωραία αυτά που λές πάντως!
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 17:06, 01-06-15:

αυτά τα oxfords με τι τα συνδύαζες άλμα;

και γενικά τα είχες για πιο επίσημα ή τα φορούσες και καθημερινά;

περιέργως δεν έχω δει καμία εδώ που μένω να τα φοράει
Παράθεση

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη kleop
H kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 569 μηνύματα.

H kleop έγραψε στις 17:08, 01-06-15:

Εχω αυτα σε φουξια και ειναι πολυ βολικα.Και για το σπιτι και για βολτες ειναι πολυ βολικα.
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,187 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 17:39, 01-06-15:

πως σας φαίνεται το συγκεκριμένο κόψιμο σε μαγιό?
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 17:48, 01-06-15:

πάρα πολύ όμορφο. αλλά δεν θα δείχνει ωραίο σε όλες. χρειάζεται μικρό στήθος και σίγουρα όχι μεγάλες πλάτες.
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,187 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 18:37, 01-06-15:

σαν το μοντέλο? καλά και στο τόσο μικρό στήθος πάλι δεν δείχνει ωραίο... anyway, αν το πετύχω στο κατάστημα (της oysho, από εκεί βρήκα και την εικόνα) ίσως το πάρω. αν και η συγκεκριμένη μάρκα έχει βγάλει κι άλλα πολύ πιο ωραία μαγιό.
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 18:41, 01-06-15:

ε ντάξει το μοντέλο δεν έχει καν στήθος. νομίζω σε κοπέλες που φοράνε σουτιέν C και πάνω δεν θα είναι καθόλου ωραίο.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:45, 01-06-15:

αυτά τα oxfords με τι τα συνδύαζες άλμα;

και γενικά τα είχες για πιο επίσημα ή τα φορούσες και καθημερινά;

περιέργως δεν έχω δει καμία εδώ που μένω να τα φοράει
Τα φορούσα και για επίσημα και για καθημερινά. Τα έβαζα με πουκάμισο ή μπλουζάκι απλό, όχι με φούτερ όμως γιατί το θεωρώ κακογουστιά. Και με τζην και με φούστα τα έχω βάλει.
Μπορεί να φοράνε τα μποτάκια σε στυλ oxford, με κορδόνια και χωρίς τρύπες που μοιάζουν απλώς στο σχέδιο (το ένα μου ζευγάρι έτσι είναι και το άλλο κανονικό).
Παράθεση

dune

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dune
H dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H dune έγραψε στις 11:54, 02-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από kleop
Εχω αυτα σε φουξια και ειναι πολυ βολικα.Και για το σπιτι και για βολτες ειναι πολυ βολικα.
Συμφωνω! Εγω εχω ακριβως αυτο το σχεδιο και χρωμα και τα εχω καταευχαριστηθει... Προστετευουν το ποδι κι απο τους βρωμικους δρομους, σχετικα με αλλα παντοφλοσαγιοναροειδη! Θελω να παρω και σε ανοιχτο μοβ/λιλα καποια στιγμη!
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 12:16, 02-06-15:

Αυτό το σχέδιο παραπάνω μου φαίνεται πιο κομψό απο το πρώτο πρώτο που ποσταρίστηκε.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους