Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,066 εγγεγραμμένα μέλη και 3,035,989 μηνύματα σε 92,180 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 385 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,749 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:43, 25-01-13:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  97myshoe.jpg
Εμφανίσεις:  1953
Μέγεθος:  256,2 KB

Εγώ πάντως τα βρίσκω κομψά.
Να σας ρωτήσω, μόνο σε μένα είναι λίγο στενά τα μποτάκια της Nike;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 20:50, 25-01-13:

Μήπως είναι αγορίστικα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

κaτε_αlx

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη κaτε_αlx
H κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 446 μηνύματα.

H κaτε_αlx Γήρνα πίσο ή έστο τειλεφόνα έγραψε στις 21:06, 25-01-13:

εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,749 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:11, 25-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Μήπως είναι αγορίστικα;

Αυτά;
Εγώ στα γυναικεία τα βρήκα

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,951 μηνύματα.

H Imadlak και εσύ φρικάρεις που σου λέω σ'αγαπώ... έγραψε στις 21:26, 25-01-13:

οχι καλε...γιατι να μην ειναι γυναικεια?? μια χαρα μου φαινονται εμενα!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 21:59, 25-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Συνημμένο Αρχείο 50627

Εγώ πάντως τα βρίσκω κομψά.
Να σας ρωτήσω, μόνο σε μένα είναι λίγο στενά τα μποτάκια της Nike;
Είναι τόσο ωραία και το αγαπημένο μου χρώμαblack

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:11, 25-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf
Είναι τόσο ωραία και το αγαπημένο μου χρώμαblack
Χαίρομαι που σου αρέσουν (:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
οχι καλε...γιατι να μην ειναι γυναικεια?? μια χαρα μου φαινονται εμενα!
Και εμένα, το πολύ να είναι unisex

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 22:20, 25-01-13:

σκέφτομαι να πάρω παρόμοια παπούτσια με την εικόνα ή να πάρω πάλι κάποιο ζευγάρι από τα σταράκια που έβαλα παλαιότερα εδώ σε αυτό το θέμα

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:13, 27-01-13:

Μπορείς να με δώσεις το λινκ;
Πάντως εγώ σου προτείνω να πάρεις μποτάκια, μ'αρέσουν και το καλοκαίρι φορεμένα.
Ξες, αυτά με τα σορτσάκια και τα μποτάκια.

Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf έγραψε στις 23:40, 28-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Μπορείς να με δώσεις το λινκ;
Πάντως εγώ σου προτείνω να πάρεις μποτάκια, μ'αρέσουν και το καλοκαίρι φορεμένα.
Ξες, αυτά με τα σορτσάκια και τα μποτάκια.
χμμμ σε ποιον απευθύνεσαι;;;;

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:47, 29-01-13:

Σε σένα :Ρ

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,544 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 13:57, 31-01-13:

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf έγραψε στις 12:29, 02-02-13:

συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά δεν έβρισκα εκείνη την σελίδα αλλά έχω κάτι άλλο να κοιτάξειςέχει και τιμές και κάποια παρόμοια και ωραία σχέδια
http://allstar-converse.gr/page/2/

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 09:30, 03-02-13:

Καλημέρα!!!

Λοιπόν....
Ψάχνω ένα ζευγάρι μποτάκια σαν και αυτό της φωτογραφίας! .. Εχετε να προτείνετε μαγαζιά???
Ενώ το έχω ψιλοψάξει, δεν το έχω βρει σε μαγαζιά...

Όνομα:  29378_469780073064938_1547400391_n.jpg
Εμφανίσεις:  264
Μέγεθος:  17,1 KB

Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 11:45, 03-02-13:

Eχει παντου τετοια.

Aν μενεις Αθηνα, μπορεις να πας στα μαγαζακια στην Κολοκοτρωνη (παραλληλα στην Ερμου) και εκει γυρω , που εχει πολλα παπουτσια.
Τωρα δε μπορω να σκεφτω σε καποια συγκεκριμενη αλυσιδα να τα ειδα.

Επισης κι αν μενεις κοντα στον Κορυδαλλο, θα βρεις σιγουρα Ταξιαρχων, Αθηνας κλπ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,483 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 20:51, 03-02-13:

Όνομα:  34257967hw_14_r.jpg
Εμφανίσεις:  33
Μέγεθος:  128,6 KB

Bows

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,544 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 23:32, 03-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Backdrop
Καλημέρα!!!

Λοιπόν....
Ψάχνω ένα ζευγάρι μποτάκια σαν και αυτό της φωτογραφίας! .. Εχετε να προτείνετε μαγαζιά???
Ενώ το έχω ψιλοψάξει, δεν το έχω βρει σε μαγαζιά...

Συνημμένο Αρχείο 50762

Και μέσω internet
πηγή

Σε αρκετά μαγαζια στην Ερμού...υπάρχουν!
Κάνε μια βόλτα!

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 10:11, 04-02-13:

Κορίτσια ευχαριστώ!

Με βλέπω να πηγαίνω Κορυδαλλό που είναι δίπλα και έχει πολύ φθηνή αγορά!
Σκεφτόμουνα και τα factory αλλά θα έχουν??

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 12:45, 04-02-13:

Δεν νομίζω, ακόμα και να έχουν δεν θα έχουν στο νούμερο/χρώμα που θες ή θα είναι πανάκριβα γιατι τα Factory Outlet εχουν όλο μαρκες. Τα έχω δει κι εγώ παντού αυτά, δεν αξίζει να δώσεις πάνω από 25-30 ευρώ.

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,951 μηνύματα.

H Imadlak και εσύ φρικάρεις που σου λέω σ'αγαπώ... έγραψε στις 13:27, 04-02-13:

Toi&moi

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 14:25, 04-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Backdrop
Κορίτσια ευχαριστώ!

Με βλέπω να πηγαίνω Κορυδαλλό που είναι δίπλα και έχει πολύ φθηνή αγορά!
Σκεφτόμουνα και τα factory αλλά θα έχουν??
Μην πας factory. Δεν ειναι σιγουρο αν θα εχουν.
Ενω η Ταξιαρχων και η Αθηνας ειναι εγγυσηση σε τετοια.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 01:05, 05-02-13:

Το σορτς. Το χειμωνιάτικο. Ή μήπως κάτι άλλο;

Πριν 2-3 χρόνια, μετά από μία βόλτα στους λονδρέζικους δρόμους της μόδας, συνάντησα και γω για πρώτη φορά (υπερβολές! Όχι και πρώτη φορά! Τα φορούσαμε και παλαιότερα, αλλά όχι έτσι...με αυτό το στυλ.) το χειμωνιάτικο σορτς. Μου άρεσε σαν ιδέα. Είχε αυτό το κάτι, αυτό το πως να το πω...ναι, ναι, το grudge! Λίγο '90s, λίγο εναλλακτικό ροκ, λίγο indie...μα πως πάντα η μουσική να συνδέεται με την μόδα?!

Πέρσι, πηγαίνω την βόλτα μου στους Βουδαπεστιανούς δρόμους της μόδας (χαχα, ναι πλάκα κάνω, εκεί οι μισοί είναι άστεγοι, με την μόδα θα ασχοληθούν, αλλά λέμε τώρα...Παντού υπάρχουν fashionable άτομα, λέω κι εγώ!), νταξει, ας πούμε πως εκεί το υποφαινόμενο "στυλ" που αναλύω απόψε δεν ήταν και τόσο παρόν. Χμμ, μάλλον λάθος. Ζώντας μαζί με ανθρώπους καλλιτέχνες, πολιτικοποιημένους και μη, "ψαγμένους", κινηματογραφιστές, σκηνοθέτες, και λοιπούς...ανακάλυψα πως αυτό που είχα δει πίσω στο Λονδίνο, υπήρχε. Υπήρχε και βασίλευε. Αλλά ήταν βασιλιάς για λίγους. Εκλεκτούς.
Και ήταν κάπως έτσι...Καλόγουστο.

Ελλάδα. 2012. Το φοράνε όλες. Ψηλές. Κοντές. Αδύνατες. Μελαχρινές.Ξανθές. Καγκούρισσες. Hipster fashionistas. Λιμενεργάτες. Εργοστασιάρχες. Γιατί; Γιατί ένα fashion trend να κατακρεουργείται με την μέγιστη κακία; Γιατί έτσι κυλά ο τροχός "Μόδα";

Αναμένω απόψεις.

Και να μην ξεχνάμε...
Style is the answer to everything...
Charles Bukowski

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 01:37, 05-02-13:

Έχω σιχαθεί να βλέπω το κατακρεουργημένο σορτς καθημερινά. ΕΧΩ ΣΙΧΑΘΕΙ.

Στη σχολή μου, το φοράνε με ΔΙΧΤΥΩΤΟ ΜΑΥΡΟ ΚΑΛΣΟΝ. Από κάτω allstar, και δερμάτινα με χίλια δυο τρουκς.

Έχω αποφανθεί ότι μεγάλο ποσοστό των Ελληνίδων δεν έχει άποψη, δεν έχει προσωπικό στυλ. Είδαν ότι στο H&M, στο Bershka, στο Zara και στην χψ αλυσίδα πουλάνε συγκεκριμένα κομμάτια ρούχων και προωθούνται συγκεκριμένα στυλ και ξαφνικά, όλες να το αντιγράψουν. Όχι προσαρμόζοντας το trend στις δυνατότητές τους, αλλά απλά επιβάλλοντάς το πάνω τους. Και επιβάλλοντάς το σε εμάς που τις βλέπουμε.

Οι Ελληνίδες δεν φημίζονται για το λιγνό σώμα τους ή για τα αδύνατα πόδια τους. Είναι πιο μεσογειακές.Τι να κάνουμε. Γιατί λοιπόν πρέπει να φοράνε το πιο κοντό και στενό σορτσάκι ενώ δεν είναι για τα πόδια τους;

Κάποτε είχαμε τα emo με τα μαύρα και άραχνα ρούχα, τώρα έχουμε τους hipsters. Στην Ελλάδα όπως όλα, έρχονται, γίνεται μπαμ τρελαινόμαστε, το λατρεύουμε και μετά μόλις έρθει το επόμενο ,αλλάζουμε τα πετάμε όλα.

Δεν μπορώ άλλο δήθεν. Πυροβολήστε με.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,632 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 01:37, 05-02-13:

Όπως πολυφορέθηκαν τα χαμηλοκάβαλα τζιν, τα σκισμένα τζιν, τα ασπρισμένα τζιν.
Όπως πολυφορέθηκαν τα παντελόνια με ψηλές μπότες.
Όπως πολυφορέθηκαν οι ugg.
Όπως πολυφορέθηκαν τα all star.
Όπως πολυφορέθηκαν τα νεον χρώματα.
Όπως πολυφοριέται το τζιν πουκάμισο.
Κι όπως πολυφοριέται και θα συνεχίζει να το κάνει το οποιοδήποτε trend της εποχής, έτσι και το σορτς με το καλσόν.
Και το τζιν παντελόνι σωλήνα ΟΛΕΣ το φορούσαν, ό,τι σωματότυπο και να είχαν, χωρίς να τις νοιάζει αν τις κολακεύει ή όχι. Απλά το φορούσαν γιατί υπήρχε παντού. (ακόμα δλδ συμβαίνει)
Είναι η μεινστριμιά που λέμε, και δε γίνεται μόνο στα ρούχα αυτό.

Δε ξέρω αν πολυέπιασα βέβαια το πόιντ σου, κάπου το' χασα, και δε καταλαβαίνω ακριβώς τι θες να πεις.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 01:45, 05-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Όπως πολυφορέθηκαν τα χαμηλοκάβαλα τζιν, τα σκισμένα τζιν, τα ασπρισμένα τζιν.
Όπως πολυφορέθηκαν τα παντελόνια με ψηλές μπότες.
Όπως πολυφορέθηκαν οι ugg.
Όπως πολυφορέθηκαν τα all star.
Όπως πολυφορέθηκαν τα νεον χρώματα.
Όπως πολυφοριέται το τζιν πουκάμισο.
Κι όπως πολυφοριέται και θα συνεχίζει να το κάνει το οποιοδήποτε trend της εποχής, έτσι και το σορτς με το καλσόν.
Και το τζιν παντελόνι σωλήνα ΟΛΕΣ το φορούσαν, ό,τι σωματότυπο και να είχαν, χωρίς να τις νοιάζει αν τις κολακεύει ή όχι. Απλά το φορούσαν γιατί υπήρχε παντού. (ακόμα δλδ συμβαίνει)
Είναι η μεινστριμιά που λέμε, και δε γίνεται μόνο στα ρούχα αυτό.

Δε ξέρω αν πολυέπιασα βέβαια το πόιντ σου, κάπου το' χασα, και δε καταλαβαίνω ακριβώς τι θες να πεις.
Ωραία. Συμφωνώ. Πότε θα καταλάβουν όμως ότι το trend δεν είναι η απόλυτη δέσμευση. Πάρε το trend και προσάρμοσέ το στο σώμα σου.
Μην το φοράς το ρούχο με θράσος.

Και θα σου υπενθυμήσω τώρα, οι γυναίκες που ήξεραν να ντύνονται σύμφωνα με το σώμα τους, δεν φορούσαν ultra skinny jean, ακόμα και τότε που πρωτοβγήκε και έγινε χαμός. Φορούσαν και bootcut και ακόμα και flared jeans. Παρόλο που ήταν κόντρα στη μόδα. Το ίδιο και με τα χαμηλοκάβαλα.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,632 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 02:05, 05-02-13:

Δεν είπα ότι συμφωνώ μάναμ μ' αυτή τη λογική, ούτε βέβαια, ότι διαφωνώ.
Αρχική Δημοσίευση από Δαλιδά
Ωραία. Συμφωνώ. Πότε θα καταλάβουν όμως ότι το trend δεν είναι η απόλυτη δέσμευση. Πάρε το trend και προσάρμοσέ το στο σώμα σου.
Μην το φοράς το ρούχο με θράσος.
Ω γουέλ, δεν έχουν όλες τη λογική σου όμως. Ούτε κάθονται όλες να φιλτράρουν ότι όλο αυτό γίνεται για εμπορικούς λόγους και μόνο για να αναγκαζόμαστε κάθε 6μήνες να αλλάζουμε γκαρνταρόμπα.
Και στη τελική μπορεί η γεματούλα να φοράει το σορτσάκι της και να νιώθει τέλεια και μοδάτη και σέξι κτλ., ναι, είναι άσχημο οπτικά για σένα, αλλά κακό στον εαυτό της κάνει, από κει και πέρα εμένα δε με νοιάζει καν.

Και θα σου επισημάνω τώρα, οι γυναίκες που ήξεραν να ντύνονται σύμφωνα με το σώμα τους, δεν φορούσαν ultra skinny jean. Φορούσαν και bootcut και ακόμα και flared jeans. Παρόλο που ήταν μόδα. Το ίδιο και με τα χαμηλοκάβαλα.
Ε προφανώς υπάρχουν κι αυτές που γνωρίζουν τι τους ταιριάζει και τι όχι, αλλά ειδικά οι νεαρές ηλικίες, παρασύρονται πανεύκολα, δεν έχουν βρει ακόμα το στυλ τους, ψάχνονται και ακολουθούν τη μάζα, σου λέει αυτό είναι στη μόδα, ας το πάρω να το βάλω.

Τεςπα, εμένα δε με ενοχλεί που φοράνε όλες τα ίδια. Ας τα φοράνε, χου κερς; Εσύ πρόσεξε τον εαυτό σου, να ντύνεσαι σωστά και όμορφα και οι άλλες ας κάνουν ό,τι θέλουν.
Και τραστ μι, ΔΕ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΕΣ ΝΑ ΝΤΥΝΟΝΤΑΙ, απλά δε ξέρουν, δεν είναι τόσο δεδομένο όσο το κάνετε να ακούγεται. Ε, και καταλήγουν να βάζουν ό,τι βάζουν.
Έχει γίνει συνήθεια από τότε που κατάπια τον συνδιασμό "ugg-mall-σεπτέμβρης".

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 06:08, 05-02-13:

Βλέποντας το σορτσάκι με το κολάν μου έρχεται εικόνα τύπου ugg και από πάνω αμάνικο ένα πράγμα.. χειμωνιάτικο από κάτω/καλοκαιρινό από πάνω όχι ότι είναι απαραιτήτως άσχημο έτσι... επίσης,δεν πάει σε όλες αυτός ο συνδυασμός. Καλύτερα φούστα if you ask me....

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 06:15, 05-02-13:

Εμένα το σορτσάκι/καλσόν τον χειμώνα ανέκαθεν μου φαινόταν απίστευτα κακόγουστο και βλακώδες.
Και όπως είναι φυσικό στο νησί δίνει και παίρνει! (Θα μου πεις, εδώ τα 3/4 έχουν κόκκινο μαλλι, σκουλαρίκι στην μύτη και φοράνε σαλβαρια)

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 09:47, 05-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Noisette
Το σορτς. Το χειμωνιάτικο. Ή μήπως κάτι άλλο;Αναμένω απόψεις.
Ανέκαθεν μου φαινόταν κακόγουστο. Τώρα που είδα τις φωτογραφίες μου φαίνεται ακόμα χερότερο.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,483 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 09:51, 05-02-13:

Ανάμικτα συναισθήματα... Γενικώς όλο το casual copy paste στυλάκι με τα all star, καλσόν και shorts δε μου άρεσε.

Έχει τύχει να δω το εν λόγω ρούχο και ωραία συνδυασμένο σε άκυρη εποχή γι' αυτό, έχει τύχει να το φορέσω κι εγώ με καλσόν κατά τον Οκτώβρη που στην πόλη που ζω το κρύο δε σε αφήνει να φορέσεις φούστα ή shorts χωρίς καλσόν γιατί αρνούμουν να αποχωριστώ το καλοκαίρι.

Δε θα έλεγα πως είμαι κάθετα αντίθετη στις "χειμερινές" του παραλλαγές, είμαι αντίθετη στις αντιγραφές που γίνονται και φτάνει το κάθε καρυδιάς καρύδι να φοράει κάτι επειδή το είδε σε κάποιαν άλλη όπως είπαν παραπάνω.

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Πάει καιρός από τότε που ασχολούμουν με το τι φοράει η μια και η άλλη... Φιλτράρω τα ερεθίσματα και κρατάω ό,τι μου αρέσει.

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop έγραψε στις 09:53, 05-02-13:

Εμένα δεν μου αρέσει γενικότερα σαν στυλ!
Αφού ζούμε σε μια χώρα που τους περισσότερους μήνες έχει καλοκαίρι... γιατί θα πρέπει να φοράμε το σορτσάκι και το χειμώνα???
Αυτά τα στυλ θεωρώ πως είναι μόδα σε μέρη όπου καλώς ή κακώς δεν έχουν τον ήλιο το δικό μας, και καλά κάνουν οι άνθρωποι και είναι πιο δημιουργικοί!
Έχουν βρει εναλλακτικούς τρόπους και βάζουν ρούχα που σε εμάς γίνονται δεύτερο δέρμα, μέσα στην καθημερινότητα τους!
Τώρα ξαφνικά να εισβάλει σε εμάς το και καλά alternative, δεν με κάνει και πολύ φαν!

Εγώ είμαι της άποψης, η φούστα με το καλσόν της, και το σορτσάκι το καλοκαίρι για να παίρνουμε και λίγο αέρα από τα 40αρια..

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H MissKit έγραψε στις 10:00, 05-02-13:

Ανοίγοντας μεν άλλο κεφάλαιο, ας προσθέσουμε ότι οι Ελληνίδες έχουν κατακρεουργήσει πολύ περισσότερο το κολάν από ό,τι το shorts...

Seriously people, δεν είναι για όλους.
Spare you, spare us.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lilla My
H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 11:26, 05-02-13:

Ναι, άσε... Πότε θα καταλάβουν μερικές, ότι το κολάν ΔΕΝ είναι παντελόνι. Που μου το φοράν και με κοντές μπλούζες και είναι λες και ξέχασαν κάτι (τη φούστα φερ΄ειπείν) στο σπίτι. -.-'

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 11:37, 05-02-13:

Γιατί τέτοιο μίσος, βρε παιδιά, για τα κολάν; Άλλωστε είναι άνετα (γι'αυτό και τα φοράμε κυρίως για yoga και aerobic) και σίγουρα μετράει η σύνθεση και το υλικό. Ας πούμε ένα πολύ λεπτό κολάν που "φεγγίζει", σίγουρα δεν είναι ωραίο θέαμα, αλλά ένα κάπως "χοντρούτσικο" δεν αντιλαμβάνομαι γιατί μπορεί να ενοχλεί. Σίγουρα πάντως δεν είναι για όλα τα σώματα, καλώς ή κακώς δεν κολακεύει όλες τις γυναίκες, θέλει να έχεις λίγο σφιχτό κορμί.

Στους άνδρες, σίγουρα, είναι άσχημο θέαμα.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:06, 05-02-13:

Γι αυτούς τους λόγους που λες βρε Θάλεια. Γιατί το φοράνε όλα τα σώματα, ακόμα και οι κοπέλες που έχουν πρόβλημα βάρους, γιατί τις περισσότερες φορές φεγγίζει (και μας πιάνει αηδία όταν βλέουμε το συνδασμό πατσά + στρινγκ) και γιατί οι περισσότερες δεν το φοράνε για γιόγκα και αερόμπικ αλλά παντού, και όχι με μπλουζοφόρεμα αλλά με κοντό μπλουζάκι.
Γι αυτό.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 12:12, 05-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Γι αυτούς τους λόγους που λες βρε Θάλεια. Γιατί το φοράνε όλα τα σώματα, ακόμα και οι κοπέλες που έχουν πρόβλημα βάρους, γιατί τις περισσότερες φορές φεγγίζει (και μας πιάνει αηδία όταν βλέουμε το συνδασμό πατσά + στρινγκ) και γιατί οι περισσότερες δεν το φοράνε για γιόγκα και αερόμπικ αλλά παντού, και όχι με μπλουζοφόρεμα αλλά με κοντό μπλουζάκι.
Γι αυτό.
Αν είναι για το βάρος, τότε θεωρώ (κι εγώ) μη κολακευτικό ένα στενό μπλουζάκι με ένα οποιοδήποτε στενό παντελόνι/κοντό σορτσάκι/κοντή φούστα. Ειλικρινά, πιο πολύ με ενοχλεί να βλέπω τα εξαιρετικά χαμηλοκάβαλα παντελόνια, που αν κάτσει θα φανεί το καταραμένο το string παρά η υπόνοια string. For example, εγώ έχω αυτό, δεν θεωρώ ότι γρατζουνάει τα μάτια κάποιου (ίσως επειδή είμαι 47kg και ύψος 168cm).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Θάλεια : 05-02-13 στις 12:18.
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:15, 05-02-13:

Αν είναι για το βάρος, τότε θεωρώ (κι εγώ) μη κολακευτικό ένα στενό μπλουζάκι με ένα οποιοδήποτε στενό παντελόνι/κοντό σορτσάκι/κοντή φούστα. Ειλικρινά, πιο πολύ με ενοχλεί να βλέπω τα εξαιρετικά χαμηλοκάβαλα παντελόνια, που αν κάτσει θα φανεί το καταραμένο το string παρά η υπόνοια string. For example, εγώ έχω αυτό, δεν θεωρώ ότι γρατζουνάει τα μάτια κάποιοι (ίσως επειδή είμαι 47kg και ύψος 168cm).
Εγώ 1.76 και 57 κιλά. Μου κάνει κι εμένα!!!

Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 12:48, 05-02-13:

Γιατί τέτοιο μίσος, βρε παιδιά, για τα κολάν; Άλλωστε είναι άνετα (γι'αυτό και τα φοράμε κυρίως για yoga και aerobic) και σίγουρα μετράει η σύνθεση και το υλικό. Ας πούμε ένα πολύ λεπτό κολάν που "φεγγίζει", σίγουρα δεν είναι ωραίο θέαμα, αλλά ένα κάπως "χοντρούτσικο" δεν αντιλαμβάνομαι γιατί μπορεί να ενοχλεί. Σίγουρα πάντως δεν είναι για όλα τα σώματα, καλώς ή κακώς δεν κολακεύει όλες τις γυναίκες, θέλει να έχεις λίγο σφιχτό κορμί.
Αυτό:
και γιατί οι περισσότερες το φοράνε παντού, και όχι με μπλουζοφόρεμα αλλά με κοντό μπλουζάκι.
Άλλο το παντελόνι κι άλλο το κολάν. Αν θέλεις να βάλεις κοντή μπλούζα, φόρα παντελόνι. Δεν πάει με όλα το κολάν.

Κι εμένα μου αρέσει ο συνδυασμός κολάν-μπλουζοφόρεμα ή κολάν 3/4-φούστα. Το ρούχο από μόνο του δεν έχει τίποτα, η (κατά)χρηση έχει.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H MissKit έγραψε στις 14:17, 05-02-13:

Αν είναι για το βάρος, τότε θεωρώ (κι εγώ) μη κολακευτικό ένα στενό μπλουζάκι με ένα οποιοδήποτε στενό παντελόνι/κοντό σορτσάκι/κοντή φούστα. Ειλικρινά, πιο πολύ με ενοχλεί να βλέπω τα εξαιρετικά χαμηλοκάβαλα παντελόνια, που αν κάτσει θα φανεί το καταραμένο το string παρά η υπόνοια string. For example, εγώ έχω αυτό, δεν θεωρώ ότι γρατζουνάει τα μάτια κάποιου (ίσως επειδή είμαι 47kg και ύψος 168cm).
Ναι, αστέρι μου, εσύ είσαι 47 κιλά όμως και το φοράς... Έχουν πονέσει τα μάτια μου βλέποντας συμφοιτήτρια να φορά tanga (ναι, όχι string, tanga) και είχε μπει όλο το κολάν μέσα στα πατσά του τροφαντού πισινού της και διαγραφόταν σε σημείο να περπατά και να παθαίνουμε εγκεφαλικό όσοι το βλέπαμε.

Τι το θυμήθηκα, είναι και μεσημέρι, ώρα γεύματος.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:29, 05-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Έχουν πονέσει τα μάτια μου βλέποντας συμφοιτήτρια να φορά tanga (ναι, όχι string, tanga) και είχε μπει όλο το κολάν μέσα στα πατσά του τροφαντού πισινού της και διαγραφόταν σε σημείο να περπατά και να παθαίνουμε εγκεφαλικό όσοι το βλέπαμε.
Αυτό ακριβώς περιγράφω, την αηδία..
Καλά ρε γαμώτο, αυτά τα άτομα δεν έχουν φίλους να τους το πουν???

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H MissKit έγραψε στις 14:39, 05-02-13:

Δεν ξέρω, καλή μου. Μπορεί να το θεωρούν όμορφο ή θελκτικό κι ας γελάνε μαζί τους...

Ήταν παροιμιώδης ο τρόπος που επιδείκνυε αυτήν την αμφίεση η εν λόγω κοπέλα σηκώνοντας πιο πάνω την μπλούζα της να φαίνονται καλά όλα. Παρουσίαζε και εργασία εκείνη την ημέρα, ήταν μπροστά στα μάτια 40+ ατόμων.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:45, 05-02-13:

Μπλιαχ μπλιαχ και πάλι μπλιαχ... Και ξανα ματα μπλιαχ....

Πέρα από τα κολάν (στο οποίο απ ότι καταλαβαίνω, όλοι συμφωνούμε), να σας πω ποιο άλλο ρούχο δεν μου αρέσει καθόλου?

Το αντρικό μαγιό - βρακί.

Όχι το μαγιό βερμούδα ή σορτσάκι, το άλλο που είναι σαν κλασσικό βρακί.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H MissKit έγραψε στις 14:46, 05-02-13:

Δεν είσαι μόνη ούτε εκεί.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 14:50, 05-02-13:

Το αντρικό μαγιό - βρακί.
Αυτό το δέχομαι μόνο από τον αδερφό μου να το φοράει. Είναι 11 χρονών. Αδύνατος. Με σφιχτό πωπουδάκι.

Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

H Lilla My έγραψε στις 15:49, 05-02-13:

Πάντως δεν πιστεύω πως τα κολάν είναι μόνο για τις αδύνατες κοπέλες. Μια χαρά μπορεί να φορέσει κολάν και μια πιο γεματούλα, αρκεί να ξέρει πώς, πού και με τι θα το φορέσει (και η μεν και η δε).

Επίσης, σημαντικό ρόλο παίζει και το σωστό μέγεθος. Κανένα ρούχο δε θα δείχνει καλό πάνω σου, αν φοράς XS μόνο και μόνο επειδή σου μπαίνει το XS. Ενώ στην πραγματικότητα να χρειάζεσαι το Μ ας πούμε. Το λάθος μέγεθος στα ρούχα μπορεί να σε κάνει να φαίνεσαι διπλάσια απ΄ό,τι είσαι (που λέει ο λόγος) κι ας μην έχεις περιττά κιλά.

Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^Dark Angel^
H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 777 μηνύματα.

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 16:00, 05-02-13:

Λατρευω αυτα τα δυο looks!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 05-02-13 στις 18:58. Αιτία: προσθήκη εικόνας
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 16:23, 05-02-13:

Για του λόγου του αληθές, σκοτίστηκα στο τέλος τέλος τί θα φορέσει ο άλλος, ελεύθερη κοινωνία είμαστε, εγώ θα τον κρίνω για την εμφάνισή του? Παραβιάζει τον προσωπικό μου χώρο? Αν όχι, κυκλοφόρα και γυμνός for all I care. (ο αμφιβληστροειδής μου δεν ξέρω τί θα 'χει να πει γι'αυτό. )

Αλλά, κουβεντούλα να γίνεται μωρέ.

Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

H Lilla My έγραψε στις 16:25, 05-02-13:

Όσο για τη μόδα, πιστεύω πως μεγαλύτερη και καλύτερη εντύπωση θα κάνει κάποιος φορώντας ρούχα, που του πηγαίνουν γάντι κι ας είναι πιο παλιά σε στυλ, από κάποιον, που φοράει το πιο σικ σύνολο που κυκλοφορεί μόνο και μόνο επειδή είναι της μόδας τώρα. Παύει να είναι σικ, αν αντί να φοράς εσύ το ρούχο, σε φοράει εκείνο. Πιο σημαντικό είναι να γνωρίζεις τι κολακεύει το σώμα σου και τι όχι από το τι είναι της μόδας την εκάστοτε στιγμή. Τη μόδα δεν την ακολουθούμε πιστά, ιδέες παίρνουμε. Άλλωστε, έχετε δει πολλές κοπέλες στο δρόμο να φοράν ίδια ρούχα και σύνολα με αυτά που βλέπουμε στις επιδείξεις μόδας;

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,787 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 16:27, 05-02-13:

Δὲν ξέρω ῥέ παιδιά, κι ἐγὼ δὲ θέλω νὰ ἀσχολοῦμαι μὲ τὸ τί φοράει ὁ καθένας, ἀλλὰ θὰ σᾶς φέρω ἕνα παράδειγμα δικό μου.

Εἶχα παλιότερα μία καθηγήτρια στὸ παν/μιο ἡ ὁποία σχεδὸν κάθε φορὰ ἐρχόταν στὸ μάθημα ντυμένη ὡς ἑξῆς: πορτοκαλὶ ζιβάγκο (!), μαῦρο ὑφασμάτινο παντελόνι, πρασινοκόκκινες πετσετὲ κάλτσες-σοσονάκια (!) καὶ σπορτὲξ παππούτσια (!). Τὸ ἀναφέρω ἀναλυτικὰ γιατὶ δὲν ἔχω ξαναδεῖ ἄνθρωπο (καὶ δὴ μορφωμένο καὶ κάποιας ὑψηλῆς κοινωνικῆς θέσης) νὰ ντύνεται τόσο ἀφόρητα κακόγουστα...

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,600 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 16:42, 05-02-13:

Η κακογουστιά στα ρούχα (η οποία μπορεί να σχετίζεται με το αν τα ρούχα κολακεύουν το σωματότυπό σου αλλά μπορεί και να είναι τελείως άσχετη), θα καταστρέψει τον αμφιβληστροειδή μου αναμφίβολα, αλλά ως εκεί. Θα το σχολιάσω (αλλά προσωπικά, σχολιάζω σχεδόν τα πάντα), αλλά μέχρι εκεί.

Κατά τ' άλλα, τι να με νοιάζει? Θα είμαι υποχρεωμένη να τον ντύνω κάθε μέρα τον άλλον για να αναλωθώ περισσότερο?
Άλλες δουλειές δεν έχω?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους