Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,817 εγγεγραμμένα μέλη και 3,055,242 μηνύματα σε 93,258 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 980 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

sparkling (Γεωργια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη sparkling
H Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H sparkling 3-4-1994 έγραψε στις 18:46, 18-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Ποια η γνώμη σας (ως γυναικείο φύλο) για τα ανδρικά πέδιλα;
τι ακριβως εννοεις πεδιλα ; ανεβασε φωτο γιατι αν εννοιεις αυτα που φανταζομαι δεν με τρελαινουν και πολυ..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 18:49, 18-07-14:

να πω την αλήθεια.. δε μου αρέσουν!
αλλά αν ζεσταίνεται ο άνθρωπος τι να κάνει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,001 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 18:50, 18-07-14:

Σε καμία περίπτωση δεν εννοώ κάτι δερμάτινα που φορούν ηλικιωμένοι Γερμανοί με άσπρη κάλτσα. Εννοώ κάτι σαν αυτό:

Γενικά στην Ελλάδα διαπιστώνω μια απέχθεια προς το συγκεκριμένο υπόδημα τόσο από νέα παιδιά όσο και από κοπέλες (ως τρίτο μάτι). Λες και είναι ντροπή να ντυνόμαστε με μια άνεση λόγω ζέστης. Τα κλειστά παπούτσια μέσα στο καλοκαίρι μπορεί να αποτελέσουν αιτίες δερματοπαθειών στα νύχια τύπου candida albicans και μετά το θέαμα να μην είναι τόσο ευχάριστο (πόσο μάλλον για πάσης φύσεως παπούτσι που θα είναι μη βολικό). Η μόδα πάει πάνω από την υγεία;

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 18:54, 18-07-14:

όχι πρώτα η υγεία σαφώς..
αλλά από άποψη αισθητικής δεν τρελαίνομαι και όντως βλέπω ότι και οι φίλοι μου φοράνε κλειστά.
ειναι πιο συμπαθητικό απο τα δερμάτινα πάντως.

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,001 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 18:56, 18-07-14:

Θεωρείτε ότι δεν μας πάνε τα συγκεκριμένα υποδήματα; Μας μειώνουν τον ανδρισμό, την σέξυ εμφάνιση του κλαρινογαμπρού;

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sparkling (Γεωργια)

Δραστήριο Μέλος

H Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H sparkling 3-4-1994 έγραψε στις 18:56, 18-07-14:

κοιτα δεν μου αρεσουν δεν τα εχω συνηθισει κιολας ,γιατι δεν τα φορανε και πολυ αλλα αμα σου αρεσουν και τα θεωρεις ανετα , ποια ειμαι να σου πω οχι.αυτα που ειναι και ανοιχτα μου αρεσουν ομως

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 18:57, 18-07-14:

Ρε Γεωργία αυτά τα φοράνε κάτι καθηγητές ηλικίας 45+ ... Θα μου πεις εδώ βλέπεις γυναίκες (ακόμη και καλλίγραμμες) με κακοποιημένα δάχτυλα από κακής ποιότητας υποδήματα, να φορούν πέδιλο και να φαίνεται η παραμόρφωση των δαχτύλων...Σε κάθε περίπτωση αναφέρομαι για ανδρικά πόδια που δεν έχουν κάποιο αισθητικό πρόβλημα λόγω κάποιου τραυματισμού ή πάθησης (μυκητίασης).

Υ.Γ. Θα φάμε πολύ χυλόπιτα; χαχαχα

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 19:01, 18-07-14:

χαχα ποιος μίλησε για ανδρισμό; σαφώς και δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Είδα και κλαρινογαμπρό να τα φοράει πάντως μαζί με το V!
απλώς σαν εικόνα δεν το χουμε συνηθίσει. δεν το λες και κομψό. για κάθε μέρα ομως μια χαρά ειναι. Αλλά αν νιώθεις άνετα γιατί σε στενοχωρεί;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sparkling (Γεωργια)

Δραστήριο Μέλος

H sparkling 3-4-1994 έγραψε στις 19:01, 18-07-14:

σωστο και αυτο .αλλα νταξει εγω δεν εχω δει πολλους αντρες γενικα να φορανε συνηθως φορανε κλειστα ακομα και το καλοκαιρι..παλι καλα που ειμαστε γυναικες και δεν εχχουμε τετοια διλληματα

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,945 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 19:02, 18-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Και εγώ. Όταν κάποιο είναι φθηνό και έχει κακή ποιότητα,φαίνεται και το καταλαβαίνεις ότι το ύφασμα είναι χάλια και θα χαλάσει σύντομα. Αλλά δεν θεωρώ πως για γάμο πρέπει να πάρεις πάση θυσία ένα φόρεμα-υπερπαραγωγή άνω των 500 ευρώ. Μπορείς να βρεις ένα πιο απλό, όμορφο, καλής ποιότητας με 200 ευρώ το πολύ πολύ.Γιατί να πρέπει σε κάθε γάμο και βαφτίσια να ντυνόμαστε σαν να πηγαίνουμε σε καρναβάλι, με ρούχα και χτενίσματα υπερπαραγωγές, δεν το καταλαβαίνω
και τα 200 πολλα ειναι για τις μερες μας... με πολυ ψαξιμο βρισκεις πανεμορφα και στυλατα ρουχα και δεν ειναι αναγκη να χαλας και πολλα χρηματα... πειτε με τσιγγουνα αλλα το θεωρω σπαταλη χρηματων, ποσο μαλλον αν δεν προκειται να ξαναφορεθει.

Καλε αμα σ' αρεσουν φορα τα!! εγω στο γυμναστηριο φοραω αθλητικα και σκαω, ποσο μαλλον εσεις που πρεπει να τα φορατε ολο το καλοκαιρι...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris001 : 19-07-14 στις 13:47. Αιτία: merge posts
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 19:03, 18-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Tabby
χαχα ποιος μίλησε για ανδρισμό; σαφώς και δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Είδα και κλαρινογαμπρό να τα φοράει πάντως μαζί με το V!
απλώς σαν εικόνα δεν το χουμε συνηθίσει. δεν το λες και κομψό. για κάθε μέρα ομως μια χαρά ειναι. Αλλά αν νιώθεις άνετα γιατί σε στενοχωρεί;
Εννοώ για καθημερινό casual υπόδημα. Εννοείται ότι έχω κλειστά τύπου replay παπούτσια, πιο επίσημο σουέτ / δερμάτινο όπως και αθλητικά. Απλά δεν ξέρω τι άποψη έχετε γιατί νομίζω ότι η εποχή μας επιβάλλει μια αισθητική ομοιομορφία και όποιος ξεχωρίζει έστω και στην πιο μικρή στυλιστική λεπτομέρεια τον τρώει η μαρμάγκα.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 19:03, 18-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από sparkling
κοιτα δεν μου αρεσουν δεν τα εχω συνηθισει κιολας ,γιατι δεν τα φορανε και πολυ αλλα αμα σου αρεσουν και τα θεωρεις ανετα , ποια ειμαι να σου πω οχι.αυτα που ειναι και ανοιχτα μου αρεσουν ομως
Χαλια ομως! Δεν νομίζω πως οι άντρες θα πρεπε να φοράνε πέδιλα/σαγιονάρες. Άντε για την παραλία μόνο αλλιως για κανενα λόγο. Βλέπεις τον υπόλοιπο λες τι ωραίος που ειναι ε μετα βλέπεις το πεδιλο και ξενερώνεις, άδικο εχω ρε κοριτσια;

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 19:05, 18-07-14:

Δηλαδή ch0c0lαtε.co0kiε στο εξωτερικό που τα έχουν αποδεχτεί και τα 2 φύλα, είναι καθυστερημένοι ή δεν έχουν καλή αισθητική όπως οι Έλληνες;

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,945 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 19:06, 18-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από ch0c0lαtε.co0kiε
Χαλια ομως! Δεν νομίζω πως οι άντρες θα πρεπε να φοράνε πέδιλα/σαγιονάρες. Άντε για την παραλία μόνο αλλιως για κανενα λόγο. Βλέπεις τον υπόλοιπο λες τι ωραίος που ειναι ε μετα βλέπεις το πεδιλο και ξενερώνεις, άδικο εχω ρε κοριτσια;
εγω δε συμφωνω... δεν ειναι και ο,τι το καλυτερο αλλα γιατι να μας νοιαξει? οταν μερικες μερικες βγαινουν με τον κ*λο και το στηθος εξω ειναι κομψο? το ποδι μας πειραξε? ( )

Παράθεση

methexys

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,339 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 19:06, 18-07-14:

Χαχα κοιτα, η αλήθεια ειναι οτι κάποιες λενε πως κοιτάνε πρώτα τα παπούτσια στον άντρα (κατι που δεν το πολυκαταλαβαινω για να πω την αλήθεια, αλλα τέλος πάντων) οποτε απο αυτές, ίσως να έρθουν λίγες χυλοπιτες Πλάκα κανω όμως. Εννοείται πως πρώτα ειναι η υγεία και ειναι συχνό φαινόμενο να κακοποιουμε το σώμα μας λόγω "μόδας", αλλα ας μην επεκταθώ. Αυτα που ανεβασες συμπαθητικα ειναι για χαλαρές καταστάσεις, για μια βόλτα κτλ. Αυτα της Γεωργίας ουτε εμενα μου αρέσουν πολυ. Φορεστε ο,τι θέλετε αν νιώθετε καλα μ'αυτο.

Παράθεση

sparkling (Γεωργια)

Δραστήριο Μέλος

H sparkling 3-4-1994 έγραψε στις 19:09, 18-07-14:

εγω τα θεωρω λιγο μεγαλιστικα γενικα τετοιου ειδους παπουτσια και δεν μου καθεται καλα στο ματι να τα δω σε εναν νεαρης ηλικιας εδω τα βλεπω στο μπαμμπα μου και με ξενερωνει .αλλα τι να κανουν και οι καημενοι οι ανδρες ζεσταινονται και αυτοι..

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 19:12, 18-07-14:

Αυτά τα δερμάτινα που ανέβασε η Γεωργία είναι για την τρίτη ηλικία. Προσωπικά βλέπω πιο ...άσχημες καταστάσεις: διχαλωτή σαγιονάρα λαϊκής, άκοπα νύχια (βρώμικα ενδεχομένως) να κυκλοφορεί μανουλομάνουλο στο δρόμο! Εν τω μεταξύ αν παρατηρήσετε οι περισσότεροι/ες έχουν κάποια πάθηση νυχιών έστω και σε πρώιμη μορφή λόγω...κακής σχέσης με το καθημερινό πλύσιμο ή λόγω του φυσιολογικού ιδρώτα των ποδιών μέσα στο δερμάτινο κλειστό υπόδημα. Την ερώτηση την έθεσα με νορμάλ δεδομένα, δεν εμπίπτω σε τέτοιες περιπτώσεις. Απλώς υπάρχουν αρκετά συμπλέγματα στην Ελληνική κοινωνία και δημιουργούνται λανθασμένα στερεότυπα.

Νομίζω ότι το καλοκαίρι που η στυλιστική μόδα επιβάλλει ανοιχτά ρούχα, ανοιχτόχρωμα κλπ κλπ λόγω ζέστης είναι λιγάκι επώδυνο να φοράμε τα ίδια περίπου ρούχα που φοράμε και την άνοιξη ή το φθινόπωρο που οι θερμοκρασίες είναι πιο φυσιολογικές.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 18-07-14 στις 19:19. Αιτία: merge posts
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 19:14, 18-07-14:

Δηλαδή ch0c0lαtε.co0kiε στο εξωτερικό που τα έχουν αποδεχτεί και τα 2 φύλα, είναι καθυστερημένοι ή δεν έχουν καλή αισθητική όπως οι Έλληνες;
Απλά έχουν άλλη νοοτροπία σε σχέση με εδώ, κάθε χώρα λειτουργεί διαφορετικά.
Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
εγω δε συμφωνω... δεν ειναι και ο,τι το καλυτερο αλλα γιατι να μας νοιαξει? οταν μερικες μερικες βγαινουν με τον κ*λο και το στηθος εξω ειναι κομψο? το ποδι μας πειραξε? ( )
Καλά σε αυτό δεν έχεις και άδικο. Ας τους δώσουμε την άδεια να φοράνε και αυτοί ότι θέλουν, άλλωστε εμείς τα φοράμε για να μας νοιάζει τόσο πως θα φανούν στον υπόλοιπο κόσμο; Παντα σκεφτόμαστε το τι θα πει ο κόσμος τελικα τιποτα δεν λεει και μεις δεν φοράμε και κάνουμε πραγματα που θελουμε. Κόντρα στην άποψη του αλλου για το τι θα σκεφτεί για μας!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 19:15, 18-07-14:

Γιατί δίνεις σημασία στο τι επιβάλει η εποχή; Δεν είπαμε να βάλεις και ροζ πέδιλο.. Δε θα σου πει κάποιος κάτι αν φορέσεις αυτό. Είναι αντρικό και casual. Αν μια γυναίκα απέρριπτε ένα άντρα από το παπούτσι, νομίζω μάλλον χαζή θα ταν. Μην τα βάλεις σε βραδινή έξοδο, αλλά για μια μεσημεριανή βόλτα περνάνε!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,199 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 22:04, 18-07-14:

Σε καμία περίπτωση δεν εννοώ κάτι δερμάτινα που φορούν ηλικιωμένοι Γερμανοί με άσπρη κάλτσα. Εννοώ κάτι σαν αυτό:

Μια χαρά είναι το συγκεκριμένο στυλ, εγώ θα το φορούσα άνετα παρόλο που όλες οι φίλες μου λένε "ιιι είναι αντρικό ιιι είναι απαίσιο". Τα γυναικεία σανδάλια δεν υποφέρονται, είναι για να σε στείλουν απευθείας στο ΚΑΤ.

Αυτό που έβαλες σα στυλ είναι μια χαρά, βρες κανένα πιο όμορφο στο συγκεκριμένο στυλ μιας και το συγκεκριμένο μοντελάκι που έβαλες είναι αρκετά μέτριο, και είσαι άρχοντας.

πχ lizard

Παράθεση

methexys

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,339 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 22:33, 18-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από koukimanster
Αυτό που έβαλες σα στυλ είναι μια χαρά, βρες κανένα πιο όμορφο στο συγκεκριμένο στυλ μιας και το συγκεκριμένο μοντελάκι που έβαλες είναι αρκετά μέτριο, και είσαι άρχοντας.

πχ lizard
Α μπράβο, αυτά είναι πιο ωραία.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:19, 18-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Επίτρεψέ μου να βλέπω τα πράγματα από μία άλλη οπτική γωνία ίσως πιο συντηρητική αλλά αυτή είναι. Θεωρώ τουλάχιστον γελοίο σε καιρό οικονομικής κρίσης να δίνεις τέτοια ποσά για ένα φόρεμα ή οτιδήποτε (με εξαίρεση ένα φόρεμα που είδες και ερωτεύτηκες ή μία τσάντα,αλλά ως εκεί). Το θεωρώ αχάριστο πώς το λένε,για φόρεμα χρήσης 3-4 ωρών που θα φυλαχτεί στη ντουλάπα μετά και δεν μπορείς πχ να το βάλεις να πας για καφέ.
Αν φυσικά κανείς έχει τα λεφτά γιατί όχι,αλλά προτιμώ να τα "επενδύσω" σε κάτι ανθρώπινο και όχι στην αχαριστία μου.
Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Θα συμφωνήσω με τη χαρά. Δεν έχει νόημα να δώσεις τόσα πολλά λεφτά σε κάτι που θα φορέσεις 1-2 φορές. Εκτός αν δεν ξέρεις τι έχεις από λεφτά οπότε οκ. Αν και πάλι θεωρώ υπερβολικά τέτοια πόσα για ρούχα..
Αρχική Δημοσίευση από aba
Ένα καλό φόρεμα που θα το πάρεις για τον γάμο της αδερφής σου δε θα το βάλεις μετά για καφέ, εννοείται αυτό, εκτός αν πας για καφέ στο Hilton με τη συνοδεία του George Clooney. Αλλά θα το βάλεις σε κάποια άλλη περίσταση, σκοπός είναι να πάρεις κάτι που θα το ξαναφορέσεις και όχι καμιά τουαλέτα-υπερπαραγωγή όπως έπαιρναν κάποτε και έδιναν όντως πάνω από 300,00€. Από εκεί κι έπειτα τα 150,00€ δεν είναι πολλά. Ή μάλλον είναι ιδανικά θα έλεγα. Από 100,00€ έως 150,00€ εγώ θα ήμουν πολύ ευχαριστημένη. Με την προϋπόθεση πως είμαι σε παραγωγική ηλικία, εργάζομαι, έχω να τα διαθέσω και φυσικά έχω και το μυαλό να διαλέξω κάτι στο οποίο θα κάνω "απόσβεση"!
Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
χμμμ.... εγω προτιμω να παρω ενα καλο ρουχο κι ας ειναι λιγο ακριβο παρα κατι κακης ποιοτητας και να πρεπει να τρεχω για ψωνια παλι....

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος
δεν ξέρω παιδιά εμένα μου φαίνονται εξωφρενικά τα ποσά που λέτε.Εν καιρώ κρίσης 150 ευρώ για φόρεμα;Καλά έχω ακούσει κουλά (του στυλ 300 ευρώ φόρεμα για το γάμο της αδερφής του αγοριού μου ) αλλά το '9.Το 2009..Τώρα μετά βίας δίνει η νύφη 250 για το φόρεμα.Δεν ξέρω,μπορεί να είμαι η τσιγκούνα τηε υπόθεσης αλλά το φόρεμα που τελικά θα πάρω (νομίζω το 6 tis aba από την προηγούμενη σελίδα) κάνει 62 ευρώ και όλοι στην οικογένεια μου είπαν πανάκριβο.
Εγω κοριτσια εφαγα τον κοσμο ολο να βρω ρουχο για γαμο. Εδωσα μετα απο πολυ ψαξιμο 300 ευρουλακια για φορεματακι μαζι με παπουτσια και το τσαντακι με την εκπτωση και ειμαι πανευτυχης. Δοκιμασα πολυ ακριβοτερα και φθηνοτερα. Βρηκα αυτο που μου ταιριαξε πιο καλα στο σωμα, φοβερη ποιοτητα, υφασμα απαλο (που θελει καθαριστηριο), γοβα που απο μονη της σε ντυνει.
Δε χρωσταω σε κανεναν, εργαζομαι και θα ειμαι και πανεμορφη. Οσο για την κριση, πληρωνω τα χαρατσια μου κανονικα και ροχνω μουτζες οπως ολος ο κοσμος. Συντηρητικη δεν ειμαι, αλλα ουτε σνομπαρω. Δηλαδη αν εχω και καλο αμαξι να το πουλησω? Δε νομιζω. Ελιωσα για να το παρω. Και μαρεσει. Και λιωνω για να κανω μερικα πραγματα που μου αρεσουν, πραγματικοτητα.
Δεν ξεχνω πως μου εχουν φερθει στον δρομο επειδη με βλεπουν με ενα καλο αμαξι.
Δε βαριεσαι... ο κοσμος εττσι ειναι, δε θα τον μαθουμε τωρα...
Που λετε, προσεχεις ιδιαιτερα τι θα φορεσεις, αν σε ενδιαφερει το καλογουστο ντυσιμο βεβαια, ειδικα αν προκειται για πολυ δικο σου προσωπο συγγενικο.
Παρεπιπτοντως δε σας ειπα και το καλυτερο! Αυτ που αγορασα, ΔΕΝ θα μεινουν στην ντουλαπα!! Με διαφορους συνδυασμους τα φορας οπουδηποτε, απο απλο ποτο ως φαγητο σε καλο μαγαζι ως γαμο φυσικα!

Αρχική Δημοσίευση από Μπλε.
ολοι οι φραγκατοι εδω....

δηλ αν παρετε μια μπλουζα των 100 ευρω θα την φορατε επι 5 ετη; γιατι εγω αγοραζω των 10 ευρω κ δε φοραω παντα τα ιδια
Κι εγω ορισμενα ρουχα τα βαριεμαι ή δε μου κάνουν και δεν τα ξαναφοράω. Ειτε ειναι των 10, ειτε των 100.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 18-07-14 στις 23:37.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,598 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 23:55, 18-07-14:

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

leuki kataigida

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leuki kataigida
H leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

H leuki kataigida έγραψε στις 00:02, 19-07-14:

Ουαου!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 12:17, 19-07-14:

Μια χαρά είναι το συγκεκριμένο στυλ, εγώ θα το φορούσα άνετα παρόλο που όλες οι φίλες μου λένε "ιιι είναι αντρικό ιιι είναι απαίσιο". Τα γυναικεία σανδάλια δεν υποφέρονται, είναι για να σε στείλουν απευθείας στο ΚΑΤ.

πχ lizard
Γιατί, είναι πέδιλα unisex; Εδώ το κόμπλεξ το έχουν δημιουργήσει περισσότερο οι άντρες παρά οι γυναίκες χωρίς να εικάζω την προέλευση. Νιώθουν κομπλεξικά με το σώμα τους λες και είναι παράξενο να έχει δάκτυλα το πόδι. Τι θα μπορούσε να έχει; βεντούζες σαν το χταπόδι; Πας κάπου με πέδιλο και σε κοιτάζουν όλοι λες και έχεις λέπρα. Πρώτη φορά βλέπουν ανδρικό πέλμα; Διευκρινίζω: μόνο στην Ελλάδα. Εννοείται ότι για casual υπόδημα είναι πολύ άνετο και βολικό.

Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,199 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 12:34, 19-07-14:

Γιατί, είναι πέδιλα unisex; Εδώ το κόμπλεξ το έχουν δημιουργήσει περισσότερο οι άντρες παρά οι γυναίκες χωρίς να εικάζω την προέλευση. Νιώθουν κομπλεξικά με το σώμα τους λες και είναι παράξενο να έχει δάκτυλα το πόδι. Τι θα μπορούσε να έχει; βεντούζες σαν το χταπόδι; Πας κάπου με πέδιλο και σε κοιτάζουν όλοι λες και έχεις λέπρα. Πρώτη φορά βλέπουν ανδρικό πέλμα; Διευκρινίζω: μόνο στην Ελλάδα. Εννοείται ότι για casual υπόδημα είναι πολύ άνετο και βολικό.
Ναι, είναι τέρμα unisex, βασικά αν πας στο σάιτ πχ που έβαλα παραπάνω και πας μια στο άντρας μια στο γυναίκα, θα δεις ότι είναι τα ίδια σχέδια. Οκ έχει και κάποια που τα έχει μόνο στα αντρικά ή μόνο στα γυναικεία, αλλά γενικά είναι unisex ναι. Κι άμα το καλοσκεφτείς γιατί να μην είναι; Είναι ένα σχέδιο τελείως "άφυλο", είναι ένα απλό σανδάλι με πιο ανατομικό/πρακτικό στυλ. Ειδικά οι τουρίστριες και οι τουρίστες τα φοράνε αυτά σαν τρελοί γιατί βολεύουν, συνδυάζουν το καλό του ανοιχτού παπουτσιού το καλοκαίρι με σταθερό δέσιμο πάνω στο πόδι.

Τα γυναικεία σανδάλια είναι ο λόγος που φοράω αποκλειστικά κλειστά παπούτσια τόσα χρόνια, και το καλοκαίρι. Όσες φορές αγόρασα κάποια ζευγάρια, είναι τόσο άκυρος ο τρόπος που πιάνουν στο πόδι που πραγματικά δε βολεύουν καθόλου στο περπάτημα. Οπότε αυτό το lizard που έβαλα παραπάνω μου αρέσει πάρα πάρα πολύ και θα ήθελα να πάρω, αν δε με κορόιδευαν όλες ότι παραείναι αντρικό και γκουμούτσα (sic) Εξαρτάται κι απ' το ντύσιμό σου βέβαια, εγώ το καλοκαίρι φοράω σορτσάκια και απλά κοντομάνικα, οπότε το συγκεκριμένο θα μου καθόταν μια χαρά.

Πέρσι βέβαια είχα βρει κάτι απίστευτα σανδαλάκια στο hush puppies (δεν ήταν μάρκα hush puppies όμως) που ευτυχώς δένουν ικανοποιητικά στο πόδι και περπατάς σαν άνθρωπος Αλλά γενικά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, μέσα στο τσιμέντο και το τρέξιμο, δε με βόλευε ποτέ να φοράω σανδάλια, βρώμιζαν τα πόδια μου και ήταν και ασταθές το βάδισμά μου. Οπότε τόσα χρόνια σταράκια και άλλαγμα καλτσούλας καθημερινά

Όσο για τα πόδια... Κι εγώ απεχθάνομαι την εικόνα των ανθρώπινων ποδοδαχτύλων, είναι φρίκη Αλλά γυναικών και αντρών, δεν κάνω διακρίσεις! Επίσης απ' ό,τι κατάλαβα θεωρείται uncool το να φοράς σανδάλι σε μπαράκι, εκτός αν είναι κανένα κλαρινογαμπρέ σχέδιο, εκεί δε θα έχει κανείς πρόβλημα Εξαρτάται απ' το πώς ντύνεσαι βασικά. Εγώ και για ποτό θα το έβαζα το παραπάνω σανδάλι και χέστηκα. Μιλάμε για Ελλάδα, δεν είναι δα ότι μιλάμε και για Μιλάνο ή για το σουπερ πιανο μπαρ στη Βιέννη. Για ελληνικό νησί/πόλη/κάτι, αν δε συχνάζεις σε τρέντι μαγαζιά είσαι οκ με ό,τι κι αν φορέσεις γιατί είναι ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ and the living is easy.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη koukimanster : 19-07-14 στις 12:41.
Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 601 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 12:41, 19-07-14:

Αυτά τα δερμάτινα που ανέβασε η Γεωργία είναι για την τρίτη ηλικία. Προσωπικά βλέπω πιο ...άσχημες καταστάσεις: διχαλωτή σαγιονάρα λαϊκής, άκοπα νύχια (βρώμικα ενδεχομένως) να κυκλοφορεί μανουλομάνουλο στο δρόμο! Εν τω μεταξύ αν παρατηρήσετε οι περισσότεροι/ες έχουν κάποια πάθηση νυχιών έστω και σε πρώιμη μορφή λόγω...κακής σχέσης με το καθημερινό πλύσιμο ή λόγω του φυσιολογικού ιδρώτα των ποδιών μέσα στο δερμάτινο κλειστό υπόδημα. Την ερώτηση την έθεσα με νορμάλ δεδομένα, δεν εμπίπτω σε τέτοιες περιπτώσεις. Απλώς υπάρχουν αρκετά συμπλέγματα στην Ελληνική κοινωνία και δημιουργούνται λανθασμένα στερεότυπα.
Όχι, αυτό δεν είναι γενίκευση ας πούμε;

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν αυτά τα παπούτσια, μου θυμίζουν λίγο Μαγκάιβερ, Τεν Τεν (καλοκαιρινη βερζιόν) κλπ. . Προτιμώ ακόμα κι την διχαλωτή την σαγιοναρίτσα της παραλίας. Ο καθένας όμως έχει τα γούστα του, τι να πεις;

Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

H koukimanster ή έγραψε στις 12:44, 19-07-14:

Παιδιά όταν βλέπετε κάποιον με περίεργο νύχι, μην κρίνετε τόσο εύκολα και σκέφτεστε μυκητιάσεις, βρώμα, παθήσεις και δεν ξέρω κι εγώ τι. Κάποιοι έχουμε απλά ένα νύχι στα δέκα το οποίο είναι από γεννησιμιού μας ηλίθιο και με παράξενο σχήμα

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:04, 19-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος
δεν ξέρω παιδιά εμένα μου φαίνονται εξωφρενικά τα ποσά που λέτε.Εν καιρώ κρίσης 150 ευρώ για φόρεμα;Καλά έχω ακούσει κουλά (του στυλ 300 ευρώ φόρεμα για το γάμο της αδερφής του αγοριού μου ) αλλά το '9.Το 2009..Τώρα μετά βίας δίνει η νύφη 250 για το φόρεμα.Δεν ξέρω,μπορεί να είμαι η τσιγκούνα τηε υπόθεσης αλλά το φόρεμα που τελικά θα πάρω (νομίζω το 6 tis aba από την προηγούμενη σελίδα) κάνει 62 ευρώ και όλοι στην οικογένεια μου είπαν πανάκριβο.
κάατσε 250 για φόρεμα νύφης; Εννοείς το νυφικό;
Το νυφικό 250;
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 250 το νυφικό.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Μάλτα (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,693 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:06, 19-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
κάατσε 250 για φόρεμα νύφης; Εννοείς το νυφικό;
Το νυφικό 250;
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 250 το νυφικό.
Λίγα ή πολλά είναι;

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:07, 19-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Λίγα ή πολλά είναι;
Μου φαίνονται υπερβολικά ΛΙΓΑ για νυφικό.

εγώ ακούω για 600-800€ νυφικό και το λέω οικονομικό. Ο_Ο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Μάλτα (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,693 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:11, 19-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Μου φαίνονται υπερβολικά ΛΙΓΑ για νυφικό.

εγώ ακούω για 600-800€ νυφικό και το λέω οικονομικό. Ο_Ο
Μπορεί να είναι ανάλογα που ψάχνεις; Δεν ξέρω.
Τώρα που λέμε για νυφικά με είχε κάνει εντύπωση που στην Γερμανία τα αγοράζουν, δεν τα νοικιάζουν όπως εδώ. Και έλεγα στην ξαδέρφη μου "ωραία το κράτησες για σουβενίρ".

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 14:17, 19-07-14:

Ναι, είναι τέρμα unisex, βασικά αν πας στο σάιτ πχ που έβαλα παραπάνω και πας μια στο άντρας μια στο γυναίκα, θα δεις ότι είναι τα ίδια σχέδια. Οκ έχει και κάποια που τα έχει μόνο στα αντρικά ή μόνο στα γυναικεία, αλλά γενικά είναι unisex ναι. Κι άμα το καλοσκεφτείς γιατί να μην είναι; Είναι ένα σχέδιο τελείως "άφυλο", είναι ένα απλό σανδάλι με πιο ανατομικό/πρακτικό στυλ. Ειδικά οι τουρίστριες και οι τουρίστες τα φοράνε αυτά σαν τρελοί γιατί βολεύουν, συνδυάζουν το καλό του ανοιχτού παπουτσιού το καλοκαίρι με σταθερό δέσιμο πάνω στο πόδι.

Τα γυναικεία σανδάλια είναι ο λόγος που φοράω αποκλειστικά κλειστά παπούτσια τόσα χρόνια, και το καλοκαίρι. Όσες φορές αγόρασα κάποια ζευγάρια, είναι τόσο άκυρος ο τρόπος που πιάνουν στο πόδι που πραγματικά δε βολεύουν καθόλου στο περπάτημα. Οπότε αυτό το lizard που έβαλα παραπάνω μου αρέσει πάρα πάρα πολύ και θα ήθελα να πάρω, αν δε με κορόιδευαν όλες ότι παραείναι αντρικό και γκουμούτσα (sic) Εξαρτάται κι απ' το ντύσιμό σου βέβαια, εγώ το καλοκαίρι φοράω σορτσάκια και απλά κοντομάνικα, οπότε το συγκεκριμένο θα μου καθόταν μια χαρά.

Πέρσι βέβαια είχα βρει κάτι απίστευτα σανδαλάκια στο hush puppies (δεν ήταν μάρκα hush puppies όμως) που ευτυχώς δένουν ικανοποιητικά στο πόδι και περπατάς σαν άνθρωπος Αλλά γενικά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, μέσα στο τσιμέντο και το τρέξιμο, δε με βόλευε ποτέ να φοράω σανδάλια, βρώμιζαν τα πόδια μου και ήταν και ασταθές το βάδισμά μου. Οπότε τόσα χρόνια σταράκια και άλλαγμα καλτσούλας καθημερινά

Όσο για τα πόδια... Κι εγώ απεχθάνομαι την εικόνα των ανθρώπινων ποδοδαχτύλων, είναι φρίκη Αλλά γυναικών και αντρών, δεν κάνω διακρίσεις! Επίσης απ' ό,τι κατάλαβα θεωρείται uncool το να φοράς σανδάλι σε μπαράκι, εκτός αν είναι κανένα κλαρινογαμπρέ σχέδιο, εκεί δε θα έχει κανείς πρόβλημα Εξαρτάται απ' το πώς ντύνεσαι βασικά. Εγώ και για ποτό θα το έβαζα το παραπάνω σανδάλι και χέστηκα. Μιλάμε για Ελλάδα, δεν είναι δα ότι μιλάμε και για Μιλάνο ή για το σουπερ πιανο μπαρ στη Βιέννη. Για ελληνικό νησί/πόλη/κάτι, αν δε συχνάζεις σε τρέντι μαγαζιά είσαι οκ με ό,τι κι αν φορέσεις γιατί είναι ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ and the living is easy.
Πέθανα με τη λέξη "γκουμούτσα". Γελάω εδώ και ένα δεκάλεπτο.

Τα ποδοδάκτυλα για κάποιους είναι φρίκη και για άλλους σεξουαλικό φετίχ. Όμως στη χώρα μας, ψάχνουμε αιτίες από το τίποτα. Εννοείται ότι το συγκεκριμένο υπόδημα είναι για καθημερινή ημερήσια χρήση. Για κάτι πιο επίσημο, όπως μια βραδινή έξοδο φοράς ανάλογα ρούχα-παπούτσια. Γενικά όμως υπάρχει μια προκατάληψη. Ταυτίζουμε ηλίθιους χαρακτηρισμούς (π.χ. κλαρινογαμπρός) με συγκεκριμένη ενδυματολογική εμφάνιση. Για μένα η διχαλωτή σαγιονάρα στον άντρα με το χοντροκομμένο πέλμα, το άκοπο κιτρινοπράσινο νύχι, είναι μια αηδία και μισή. Θέλουμε καλαισθητική "ομοιομορφία" αλλά δεν είδα καμία κοπέλα να θίγει το θέμα του άπλυτου ανδρικού ποδιού μέσα στο...all starάκι. Πολλές κοπέλες νομίζω έχουν κάποιο ελαττωματικό νύχι ή τελοσπάντων κάποια ατέλεια στα δάχτυλα που συνήθως είναι αποτέλεσμα κακών επιλογών σε υποδήματα, π.χ. σφιχτά μοδάτα πέδιλα με τακούνια που κάνουν τα δάχτυλα να μοιάζουν σαν λιωμένες σαρδέλες. Πάει η άλλη με το χοντρό πέλμα να φορέσει το γοβάκι που φοράει το ανορεξικό μοντέλο...τι να σου κάνει μετά το πόδι! Μετά βλέπεις παραμορφωτική αρθρίτιδα από τα ...18!

Αρχική Δημοσίευση από ImEirini!
Όχι, αυτό δεν είναι γενίκευση ας πούμε;

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν αυτά τα παπούτσια, μου θυμίζουν λίγο Μαγκάιβερ, Τεν Τεν (καλοκαιρινη βερζιόν) κλπ. . Προτιμώ ακόμα κι την διχαλωτή την σαγιοναρίτσα της παραλίας. Ο καθένας όμως έχει τα γούστα του, τι να πεις;
Το θέμα είναι ότι δεν είδα να αρέσουν σε κάποια...λες και όλος ο γυναικείος πληθυσμός (της Ελλάδας) έχετε συνεννοηθεί μαζικά ενάντια στη συγκεκριμένη μόδα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomas l. : 19-07-14 στις 14:53. Αιτία: merge posts
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:51, 19-07-14:

Κοριτσια σχετικα με τα νυφικα για να ξπερδευτειτε...
Φυσιολογικη τιμη ενοικιου ειναι 900-1100 ευρω.
Τα 250 αναφερονται σε ρουχο της νυφης, ασχετα με το νυφικο γιατι 250 ευρω βρισκεις νυφικο αγορα ΜΟΝΟ χονδρικη. Και αυτο που θα κανει 250 θα ειναι χιλιοφορεμενο, γαριασμενο κοκ.

Αυτα. Gate, νερακι; Αερα; Θα τα μαθεις σιγα σιγα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 19-07-14 στις 17:54.
Παράθεση

niek

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη niek
H niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H niek :) !!! έγραψε στις 11:14, 20-07-14:

Εγώ πήρα αυτά γιατί τα παραπάνω ήταν πιο βαριά Τα φοράω για περπάτημα καθημερινά, και δεν έχουν πάθει τίποτα (ακόμα και σε ποτάμι μπήκα με αυτά).Όντως μερικοί σε κοιτάζουν κάπως αλλά δεν έχει σημασία εφόσον εσύ αισθάνεσαι καλά.
http://ecx.images-amazon.com/images/...6L._SX395_.jpg

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:22, 20-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Αυτα. Gate, νερακι; Αερα; Θα τα μαθεις σιγα σιγα!
Δε δίνω τόσα λεφτά για νυφικό. Ας μου το πάρει ο γαμπρός! Διαφορετικά: "Δεν παντρεύομαιιιιι,δεν παντρεύομαι,εγώ δε σοβαρεύομαι."
Σόρρυ,που είμαι τόσο τσιγκούνα αλλά επειδή έχω από μικρή μία τάση να είμαι ανεξάρτητα ακόμα και ανήλικη και επειδή έχω δουλέψει ξέρω τη γλύκα του πώς βγαίνουν τα λεφτά. Σε καμία περίπτωση δε λέω ότι όσες μπορείτε και τα ξοδεύετε δεν ξέρετε τη γλύκα αυτή ή κάτι τέτοιο,προς θεού.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,598 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 21:50, 20-07-14:

Δε δίνω τόσα λεφτά για νυφικό. Ας μου το πάρει ο γαμπρός!
Μα παραδοσιακά ο γαμπρός στο παίρνει.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:10, 20-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Μα παραδοσιακά ο γαμπρός στο παίρνει.
Ωραία.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 22:14, 20-07-14:

Αχαχαχαχαχ θα τον μαδήσεις κ εσύ ε? Ντάξει ο συγκεκριμένος μια φορά θα σε ντύσει νύφη, άσχετα αν ξαναντυθείς αργότερα. Αξίζει να τα σκάσει ο γαμπρός και να είναι το νυφικό ωραίο.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 22:53, 20-07-14:

Εγώ για νυφικό θα έδινα και μια περιουσία και λογικά θα είναι σχεδιασμένο από μένα, για εμένα. Δε με νοιάζει το κόστος, εγώ θα το πληρώσω.
μια φορά έχω σκοπό να παντρευτώ εξάλλου.

Παράθεση

sparkling (Γεωργια)

Δραστήριο Μέλος

H sparkling 3-4-1994 έγραψε στις 23:26, 20-07-14:

P7192013.JPG
ειμαι επισημα ερωτευμενη με αυτες τις τσαντες. μονο 8 ευρω !!!! αν και εχω παρομοια χαλαλι της , γιατι ηταν φτηνη

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P7192013.JPG
Εμφανίσεις:  101
Μέγεθος:  608,6 KB  
12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 23:27, 20-07-14:

8 euro?? Where?

Παράθεση

sparkling (Γεωργια)

Δραστήριο Μέλος

H sparkling 3-4-1994 έγραψε στις 23:31, 20-07-14:

δεν ειναι απο μαγαζι την πηρα απο ενα πανηγυρι που ειχε μια εκκλησια που γιορταζε στο παγκρατι ,για αυτο κανει τοσο.αλλα να σου πω εγω δεν βλεπω και τεραστια διαφορα απο την αλλη που την ειχα παρει απο μαγαζι και ηταν πιο ακριβη

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 23:33, 20-07-14:

Έλα ρε συ! Πανέμορφη είναι, μεγειά *.*

Παράθεση

sparkling (Γεωργια)

Δραστήριο Μέλος

H sparkling 3-4-1994 έγραψε στις 23:38, 20-07-14:

thanks

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 08:10, 21-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από sparkling
P7192013.JPG
ειμαι επισημα ερωτευμενη με αυτες τις τσαντες. μονο 8 ευρω !!!! αν και εχω παρομοια χαλαλι της , γιατι ηταν φτηνη
φανταστικη!!!! εγω ειχα βρει μια boho τσαντουλα σε τετοιο στυλακι περιπου και εκανε 34 ευρω στις εκπτωσεις επεσε στα 29
παλιονησοοοοοοοοοοοο μας ξεζουμας!!

Παράθεση

sparkling (Γεωργια)

Δραστήριο Μέλος

H sparkling 3-4-1994 έγραψε στις 08:18, 21-07-14:

γυρω στα 30 ευρω ειχα αγορασει την προηγουμενη απο μαγαζι και υπαρχουν και πιο ακριβες ακομα! και αυτη για τα λεφτα της καλη ειναι και αλλη που πηρα δεν εχει κατι καλυτερο απο αυτη .ΕΛΛΑΔΑ μας ξεζουμας!! ολα τα εχουμε πιο ακριβα .

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 10:30, 21-07-14:

Τα accessorise τις εχουν αυτες περιπου 40 ευρω...

Κι εμενα μου αρεσουν αυτες. Εχω παρει μια αρκετα μεγαλη, ιδανικη για παραλια και μικρα ταξιδακια!

Δε δίνω τόσα λεφτά για νυφικό. Ας μου το πάρει ο γαμπρός! Διαφορετικά: "Δεν παντρεύομαιιιιι,δεν παντρεύομαι,εγώ δε σοβαρεύομαι."
Σόρρυ,που είμαι τόσο τσιγκούνα αλλά επειδή έχω από μικρή μία τάση να είμαι ανεξάρτητα ακόμα και ανήλικη και επειδή έχω δουλέψει ξέρω τη γλύκα του πώς βγαίνουν τα λεφτά. Σε καμία περίπτωση δε λέω ότι όσες μπορείτε και τα ξοδεύετε δεν ξέρετε τη γλύκα αυτή ή κάτι τέτοιο,προς θεού.
Δεν ειναι μονο το νυφικο που κοστιζει. Ειναι ενα σωρο ακομα εξοδα. Ακομα και καλο γαμπριατικο κοστουμι(χωρια πουκαμισο, παπουτσια κλπκλπ) κατω απο 600-800 δυσκολα βρισκει καποιος. Εκτος αν παρει ενα απλο κοστουμι.

Αν μπεις στο χορο, χορευεις. Η καθε νυφη κι ο καθε γαμπρος κανουν οσα αντεχει η τσεπη τους και εξαρταται και τα πιστευω τους. Γενικα ο γαμος με τα ολα του ειναι ενα καλοστημενο εμποριο.

Υπαρχουν φορεματα λευκα που δεν ειναι νυφικα, καποια μπορει να φορεσει κατι τετοιο. Λυσεις οικονομικες υπαρχουν.
Απο κει κ περα ειναι στη θεληση του ζευγαριου ολα αυτα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 21-07-14 στις 10:38.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 13:21, 21-07-14:

Πλάκα πλάκα, δεν ήξερα πόσα έξοδα έχει ένας γάμος, μέχρι που έμαθα ότι οι φωτογράφοι μόνο παίρνουν 1,500€, 200 μαλλιά, 200 μακιγιάζ, 1,000 νυφικό, + δεξίωση, στολισμοί κτλ ένααα σωρό έξοδα. Πρέπει να' σαι πλούσιος για να παντρευτείς.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,753 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 14:02, 21-07-14:

Τόσα παίρνουν και για βάπτιση περίπου. Εμάς μας έκαναν πακέτο θυμάμαι στο φωτογραφείο κάπου στα 1000 και φρίκαρα.
+μπομπονιέρες, ρούχα, στολισμοί

Παρεπιπτόντως, τι προτείνετε για βάπτιση; Τέλη Σεπτεμβρίου.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    meetmeinmontauk, xristaras12345

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους