Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,359 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γυμνοί σωματικά μπροστά στον ιατρό: Πώς αντιδράτε;

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 17:28, 09-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Αν τον δεις πρώτα σαν γυναικολόγο (σαν γιατρό δηλαδή) και μετά σαν άντρα,εξαφανίζονται και ντροπές και όλα.
Προϋπόθεση βέβαια και αυτός να σε βλέπει πρώτα σαν ασθενή και μετά σαν γυναίκα που μπορεί να πασπατέψει.
Εγώ είμαι τελείως άνετη σε κάτι τέτοιο τουλάχιστον.
Ας υποθέσουμε ότι είσαι Ουρολόγος-Ανδρολόγος και έρχεται ένας νεαρός άνδρας για ιατρικές εξετάσεις. Εσύ πρώτα θα τον δεις ως ασθενή και μετά ως ...άνδρα; Εννοώ ότι στην εξέταση θα αναγκαστείς να πιάσεις το πέος του κλπ. Εγώ εκεί θα ντρεπόμουν. Ντάξει, αν ήταν πολύ όμορφη η Γιατρός, θα το απολάμβανα (ανάλογα και τον πόνο της πάθησης διότι εκείνη την ώρα δεν σκέφτεσαι και πολλά ).

Σημείωση: Το παρόν θέμα προέκυψε από το θεμα "Γυναικολόγος"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 11-06-14 στις 21:05. Αιτία: σημείωση
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη GiorgosAsi
Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 537 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε στις 18:15, 09-06-14:

Πρωτη φορα ντρεπεσαι μετα σου φευγουν ολες οι αναστολες,και εγω ειχα παει σε μια δερματολογο πανεμορφη για αφαιρεση ενος μικρου τατου που ειχα κανει μικρος,και επρεπε να ειμαι με το εσωρουχο και φωναζα πετσετα πετσετα.Αλλα τη δευτερη φορα ειμουνα σαν το σπιτι μου.Εννοειτε πως μολις βαλει μπρος η επιστημη τα ξεχνας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Animus99

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Animus99
H Animus99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.

H Animus99 έγραψε στις 22:42, 11-06-14:

Μου εχει τύχει να με εξετάζει άντρας γιατρός και μάλιστα δυο..νταξει,ηταν και διαφορετική περίπτωση η συγκεκριμένη..πρώτα,ενα μικρό σοκ και μετά τίποτα...σαν να αποστασιοποιεισαι απο τον εαυτό σου...νομίζω οτι στους περισσότερους ισχύει αυτο,ανεξαρτήτως αν ειναι άντρας ή γυναικα..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:20, 16-06-14:

Εγω γενικα ποτε δεν ειχα θεμα με τους γιατρους, γυναικες, ανδρες. Και σε γυναικολογο δηλαδη ειμαι ανετη, ποτε δεν αισθανθηκα ασχημα. Περυσι ομως αλλαξα γυναικολογο. Πηγα ανετη ως συνηθως, η εξεταση παπανικολαου οπως ειχα συνηθισει διαρκει το πολυ 5 λεπτα. Μετα θα καναμε και υπερηχο, αλλα 5 λεπτα. Ε γδυνομαι και καθομαι. Μα πια 5 λεπτα! Αυτος ειχε πορωθει τοσο να μου εξηγει και να μου λεει: εδω ειναι αυτο κι εκει ειναι το αλλο και μου ανελυε τα παντα σας λεω, που ποτε γιατρος δεν μου ειχε ξαναναλυσει. Ομως με ειχε εκει περα τουλαχιστον 20-25 λεπτο και ειχα αρχισει να αισθανομαι περιεργα. Ε με τα πολλα, ξεμπερδεψα. Οταν εφυγα εξακολουθουσα να νιωθω λες και ημουν πρωταρα, μου εξηγησε ομως παρα πολλα. Εστειλα και μια φιλη στον ιδιο μετα απο καιρο. Ειχα ξεχασει το συμβαν κι οταν εφυγε απτο γιατρο μου ειπε ακριβως τα ιδια: πολυ καλος κι αναλυτικος ρε παιδι μου αλλα με ειχε μιση ωρα εκει μεσα..."

Ξαναπηγα φετος κι εκανε λιγοτερη ωρα. Δεν συντρεχει θεμα για κατι πονηρο, αν και πονηρευτηκα στην αρχη και δεν κρυβω πως ψιλοτρομαξα. Ομως καμμια σχεση. Ο ανθρωπος ειναι επιστημονας αναλυτικος, τι κανει και γιατι.

Μια αλλη φορα ομως ειχα παει σε εναν αλλο γυναικολογο προπερσι να μου κανει μια τυπικη ψηλαφιση μαστου. Δεν ξαναπηγα γιατι ενω με εξεταζε- νορμαλ οχι κατι περιεργο- με ρωτησε για το σωμα μου πως το διατηρω ετσι ομορφο. Κοφτα του ειπα γυμναζομαι, ειδε το υφος μου, μαζεψε το δικο του, τον πληρωσα κι εφυγα. Ακομα μετανιωνω που δε γυρισα να του πω " με ποιο δικαιωμα ρε σχολιαζεις το σωμα μου; Αυτη ειναι η δουλεια σου;;;" αλλα απο την ταραχη μου, μπλοκαρα. Ας μου ξανατυχαινε σημερα και θα του λεγα πως θα στον εκανα. Ε φυσικα δεν ξαναπηγα. Μετα πηγα στον παραπανω που σας ειπα.

Παντως ακομα ψαχνω για εναν καλυτερο γιατρο. Ειχα καποτε εναν φοβερο αλλα συνταξιοδοτηθηκε δυστυχως. Οι τελ που πηγα ηταν νεοι και νομιζω ψιλοαπειροι. Δεν ξερω αν παιζει ρολο η ηλικια παντως ενω παντα ενιωθα ανετα, πλεον προβληματιζομαι περισσοτερο για το που θα παω. Εχω κολλησει με τον πρωτο, ισως φταιει κι αυτο. :/

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 16-06-14 στις 15:30.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους