Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,672 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,280 μηνύματα σε 91,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 902 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς δείχνει μια γυναίκα ότι της αρέσει κάποιος;

dimtennis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimtennis
Ο dimtennis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O dimtennis έγραψε στις 13:08, 28-06-14:

Πολλές φορές έχω αναγκαστεί να αναλύσω τη συμπεριφορά μιας γυναίκας απέναντι μου για να καταλάβω αν της αρέσω ή όχι.
Αυτό συμβαίνει γιατί οι γυναίκες είναι πολύ μυστήρια πλάσματα και απλά τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο μαζί τους. Λοιπόν θα ήθελα να ακούσω από τις γυναίκες του φόρουμ πως δείχνουν σε έναν άντρα ότι του αρέσει χωρίς να του το πουν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,702 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 14:35, 28-06-14:

Εξαρταται και το ατομο. Εγω, οπως και οι περισσοτερες πιστευω, ειμαστε ντροπαλες γυρω απο το αγορι που μας αρεσει, δεν μιλαμε, δεν λαλαμε, κοκκινιζουμε απο το αγχος Καποιες αλλες ειναι πιο εκδηλωτικες και δεν φοβουνται να δειξουν απο την πολυ αρχη πως νιωθουν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

georgia...! (π = 3,14159 26535...)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη georgia...!
H π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H georgia...! έγραψε στις 14:36, 28-06-14:

αυτό είναι θέμα πολύ υποκειμενικό...! καθε κοπέλα αντιδρά διαφορετικά... δεν ξέρεις τι βιώματα έχει και πώς εκφράζει αυτά που νιώθει...
θα σου μιλήσω για εμένα προσωπικα... εγώ νμζ οτι είναι τόσο έκδηλο το γεγονός οτι μου αρέσει καποιος που το πάω απο την τελείως αντίθετη κατεύθυνση... δεν μιλάω, δεν κοιτάω , ίσως πολλές φορες να ( κανω ) οτι δεν δινω καθολου σημασια σε αυτά που λέει... αλλάζω παρέα αν βρεθώ μαζί τ κάπου ή επιλέγω να κάτσω οσο πιο μακρια γίνεται... το αγόρι μ στην αρχη νόμιζε οτι τον θεωρώ ανιαρό και είχε απογοητευτεί... ευτυχώς όμως ήρθε και μου μίλησε ανοιχτά και του είπα και εγώ τι συμβαίνει...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,623 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 16:10, 29-06-14:

Ε είναι η επικοινωνία με τα μάτια, το βλέμμα, το χαμόγελο, του μιλάς, τον ακούς, υπάρχει κάποια μικρή σωματική επαφή, δλδ μπορεί να τον αγγίξεις ""καταλάθος"" και τέτοια και γενικά δείχνει ότι περνάει καλά μαζί σου. Απλά μερικές φορές συγχέεται με το ότι απλά γουστάρει τη παρέα σου, κι όχι απαραίτητα ερωτικά.
Αλλά αυτό είναι και θέμα χαρακτήρα. Είναι και θέμα ''πάρε-δώσε", δε θα τα κάνει όλα αυτά αν δεν της δώσει το οκ.
Είναι περίπλοκο θέμα, αλλά συνηθίζεις, μη τα θέλετε κι όλα εύκολα.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 662 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 14:17, 01-12-14:

Ερεύνες λένε πως η φωνή μιας κοπέλας που αρέσει ένα παλικάρι, είναι πιο ψιλή απο το κανονικό... Όπως και όταν σε ακουμπάει αρκετά συχνά και στις αρχές της γνωριμίας.
Πιστεύω ισχύει, τεσταρισμένο -.-

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 14:53, 01-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Γκρινιάρης Gkrr
Ερεύνες λένε πως η φωνή μιας κοπέλας που αρέσει ένα παλικάρι, είναι πιο ψιλή απο το κανονικό... Όπως και όταν σε ακουμπάει αρκετά συχνά και στις αρχές της γνωριμίας.
Πιστεύω ισχύει, τεσταρισμένο -.-
Τι εννοεις οταν ειναι πιο ψιλη απο το κανανονικο? Κανεις αλλος εχει καμια ιδεα? Θα ηθελα πολυ να συνεχιστουν οι αποψεις απο τα κοριτσια αλλα κυριως για τα κοριτισια στην εφηβεια γιατι αυτο με καίει τωρα !

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 15:46, 01-12-14:

Εγώ προσωπικά όταν βλέπω κάποιον που μ'αρέσει κοκκινίζω!Καλά, όταν μου μιλάει δε...Γίνομαι παντζάρι!Έτσι δυστυχώς καρφώνομαι!

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,362 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 21:13, 01-12-14:

Την τελευταία φορά που μου χε αρέσει κάποιος, πολύ όμως, απλώς είχα μάθει που πηγαίνει και τι ώρες και ως "διαμαγείας" βρισκόμουν εκεί που βρισκόταν κι αυτός. συνέχεια. μέχρι που κάτι κατάλαβε. ε τόσο παρανοϊκή σου λέει δε γίνεται...Αλλά γενικά δεν συμπεριφέρομαι με τον ίδιο τρόπο σε όσους μ αρέσουν, δεν ξέρω γιατί, ίσως γιατί ο καθένας μου βγάζει κάτι διαφορετικό..

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 22:26, 01-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από OoOkoβοldOoO
Την τελευταία φορά που μου χε αρέσει κάποιος, πολύ όμως, απλώς είχα μάθει που πηγαίνει και τι ώρες και ως "διαμαγείας" βρισκόμουν εκεί που βρισκόταν κι αυτός.
Κάποτε μου το έκανε κι εμένα αυτό ένα κορίτσι, αλλά εγώ ήμουνα τόσο ζώον που δεν καταλάβαινα τίποτα.
...Αλλά γενικά δεν συμπεριφέρομαι με τον ίδιο τρόπο σε όσους μ αρέσουν, δεν ξέρω γιατί, ίσως γιατί ο καθένας μου βγάζει κάτι διαφορετικό..
Όσο για αυτό............

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,541 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 22:36, 01-12-14:

Eγώ πάλι,μετά την πρωτη γνωριμία και αφού έχω καταλάβει ότι μ'αρέσει, θα αρχίσω να κάνω πλάκα,ίσως να τον πειράζω λίγο... Aν φυσικά νιώσω ότι με συμπάθησε και ανταποκρίνεται στην πλάκα,δεν θα τον πρήξω κιόλας ίσως είναι ο τρόπος μου για να μην δείχνω αμήχανη.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 22:52, 01-12-14:

ναι θα συμφωνήσω κι εγώ.. το χιούμορ είναι το κατάλληλο όπλο για να κρύψουμε ό,τι υποβόσκει και να δημιουργήσουμε ένα κλίμα οικειότητας με το αγόρι που καψουρευτήκαμε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 23:02, 01-12-14:

Γιατί καμία δε γίνεται πατζάρι; ΠΑΤΖΑΡΙ ΟΜΩΣ. Εχμ,εγώ αν μ'αρέσει κάποιος του πιάνω την κουβέντα με αφορμή κρύα ανέκδοτα.

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 01:10, 02-12-14:

fairygirl το παντζάρι προδίδει πολύ...! πρέπει να το κοντρολάρεις κάπως!
για αρχή βάλε λίγο make up, αν και νομίζω ότι δε φοράς!

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:32, 03-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Tabby
fairygirl το παντζάρι προδίδει πολύ...! πρέπει να το κοντρολάρεις κάπως!
για αρχή βάλε λίγο make up, αν και νομίζω ότι δε φοράς!

Ερμ,στέκομαι από μακρινή απόσταση,δε προδίδομαι.

Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 662 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 18:52, 04-12-14:

Και να κοκκινίζεις, δεν θα παρεξηγηθεί -.-

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,362 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 12:20, 07-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Κάποτε μου το έκανε κι εμένα αυτό ένα κορίτσι, αλλά εγώ ήμουνα τόσο ζώον που δεν καταλάβαινα τίποτα.
Κι εκείνος ζώο επίσης απλώς κατάλαβε ότι πηγαίνω γ αυτόν κάποια στιγμή και ήρθε και έκατσε στο δίπλα τραπέζι, βέβαια δεν μιλούσαμε...αυτό γινόταν συνέχεια,κάθε φορά που πήγαινα γ αυτόν σε ένα συγκεκριμένο μέρος, ερχόταν και καθόταν δίπλα χωρίς να μιλά μέχρι που νευρίασα και μια φορά σηκώθηκα και έφυγα νωρίτερα...αυτές είναι και οι μαλακίες που κάνουμε και σας χάνουμε
Υ.Γ. το μόνο που κατάλαβε για μένα ο τύπος ήταν ότι ήμουν παρανοϊκή χαχαχαχαχαχα ή τρελή

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,650 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 13:17, 07-12-14:

Γιατί δεν πήρες την πρωτοβουλία να μιλήσεις εσύ πρώτη; Αφού έβλεπες πως δεν πρόκειται να ανοίξει το στόμα του, ας ξεκινούσες εσύ την συζήτηση, άμα σου άρεσε κιόλας, γιατί κόλλησες και έφυγες χωρίς να δεις πως θα εξελισσόταν αν κάποιος από τους δυο σας μιλούσε;

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 13:34, 07-12-14:

Κι εκείνος ζώο επίσης απλώς κατάλαβε ότι πηγαίνω γ αυτόν κάποια στιγμή και ήρθε και έκατσε στο δίπλα τραπέζι, βέβαια δεν μιλούσαμε...αυτό γινόταν συνέχεια,κάθε φορά που πήγαινα γ αυτόν σε ένα συγκεκριμένο μέρος, ερχόταν και καθόταν δίπλα χωρίς να μιλά μέχρι που νευρίασα και μια φορά σηκώθηκα και έφυγα νωρίτερα...αυτές είναι και οι μαλακίες που κάνουμε και σας χάνουμε.
Στη δική μου περίπτωση, κάποια στιγμή μετά από καιρό άρχισα να "καίγομαι" κι εγώ. Όμως (εγώ το ζώον) δεν καταλάβαινα ότι "ψηνόταν" κι εκείνη. Τελικά (μετά από διάφορα) η υπόθεση είχε την (προσδοκώμενη από αμφοτέρους) ευτυχή συνέχεια. (Για το τέλος δεν ξέρω, δεν έχει έρθει ακόμα).

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 14:52, 07-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Jordana.
Γιατί δεν πήρες την πρωτοβουλία να μιλήσεις εσύ πρώτη; Αφού έβλεπες πως δεν πρόκειται να ανοίξει το στόμα του, ας ξεκινούσες εσύ την συζήτηση, άμα σου άρεσε κιόλας, γιατί κόλλησες και έφυγες χωρίς να δεις πως θα εξελισσόταν αν κάποιος από τους δυο σας μιλούσε;
Tον ήξερα τον άνθρωπο έτσι κι αλλιώς μιλούσαμε συνέχεια απλώς όταν "συναντιόμασταν" σε κείνο το μέρος μόνοι μας για κάποιο λόγο δεν άνοιγε ποτέ πρώτος την κουβέντα. Οπότε εκείνη τη μέρα με εκνεύρισε τόσο πολύ γιατί σκέφτηκα να μην μιλήσω καθόλου πρώτη μέχρι να δω αν θα ανοίξει κουβέντα γιατί ως πιο άβγαλτη τότε πίστευα ότι από εκεί θα καταλάβω αν του αρέσω ή όχι. Οπότε όντως δεν έβγαλε κουβέντα, εγώ δεν το χω και πολύ, τσατίστηκα και έφυγα. Η πλάκα είναι ότι την επόμενη μέρα που ξαναβρεθήκαμε στο ίδιο μέρος κάναμε ότι δεν συνέβη τίποτα και μου ξεκίνησε πρώτος την κουβέντα!! Γι αυτό μην το ψάχνετε ούτε πως συμπεριφέρεται ένα κορίτσι σε αγόρι όταν του αρέσει ούτε το αντίθετο!

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 16:26, 07-12-14:

Tον ήξερα τον άνθρωπο έτσι κι αλλιώς μιλούσαμε συνέχεια απλώς όταν "συναντιόμασταν" σε κείνο το μέρος μόνοι μας για κάποιο λόγο δεν άνοιγε ποτέ πρώτος την κουβέντα. Οπότε εκείνη τη μέρα με εκνεύρισε τόσο πολύ γιατί σκέφτηκα να μην μιλήσω καθόλου πρώτη μέχρι να δω αν θα ανοίξει κουβέντα γιατί ως πιο άβγαλτη τότε πίστευα ότι από εκεί θα καταλάβω αν του αρέσω ή όχι. Οπότε όντως δεν έβγαλε κουβέντα, εγώ δεν το χω και πολύ, τσατίστηκα και έφυγα. Η πλάκα είναι ότι την επόμενη μέρα που ξαναβρεθήκαμε στο ίδιο μέρος κάναμε ότι δεν συνέβη τίποτα και μου ξεκίνησε πρώτος την κουβέντα!! Γι αυτό μην το ψάχνετε ούτε πως συμπεριφέρεται ένα κορίτσι σε αγόρι όταν του αρέσει ούτε το αντίθετο!
Και τελικά έγινε κάτι μεταξύ σας?

Παράθεση

φρι-κη

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι-κη
H φρι-κη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H φρι-κη έγραψε στις 16:31, 08-12-14:

και μονο απο ενα βλεμμα μιας κοπελας μπορεις να καταλαβεις αν σε θελει.-

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 01:09, 10-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Και τελικά έγινε κάτι μεταξύ σας?
Mεσολαβούσαν διακοπές, δεν του πα ότι μ αρέσει ποτέ απλώς το χε καταλάβει, οπότε χαθήκαμε, είχε μόνο το κινητό μου αν ήθελε να επικοινωνήσει μαζί μου και μια μέρα εκεί που τον είχα ξεχάσει, γιατί και μεις πόσο να κολλήσουμ-ε κάποια στιγμή βαριόμαστε, χτυπάει το τηλέφωνο.. για να μην τα πολυλογώ με την ιστορία μετά από καιρό έμαθα από φίλους του ότι θα έφευγε για εξωτερικό-για σπουδές πολύ καιρό- λίγες μέρες μετά το τηλέφωνο που μιλήσαμε και δεν μου χε πει τίποτα...δατσ ιτ! τα συμπεράσματα δικά σας! Πάντως εγώ αυτό που ήθελα το έκανα..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη OoOkoβοldOoO : 10-12-14 στις 01:18.
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 11:42, 17-05-15:

Νομίζω ότι έριξα άκυρο σε ένα παιδί χωρίς να το θέλω.Βασικά δεν του το είπα ξεκάθαρα αλλά νομίζω ότι έτσι κατάλαβε αυτός.
Μιλούσαμε για αρκετή ώρα χτες βράδυ και όταν με ρώτησε πως το βλέπω το μεταξύ μας, του απάντησα με κάτι γενικόλογα.Ε δεν μου φαινόταν λογικό να του πω έτσι "ναι, θέλω να γίνει κάτι.".
Και όταν χωριστήκαμε δεν ανταλλάξαμε ούτε τηλέφωνα ούτε τίποτα.Είπαμε απλά ένα "τα λέμε.".Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πότε θα τον ξαναδώ γιατί δεν τον πετυχαίνω και πολύ συχνά έξω.
Ίσως ήμουν λίγο ξινή, το ξέρω, αλλά αυτός ήταν πολύ γλυκός και σκέφτομαι ότι μπορεί και να άξιζε να δώσω μια ευκαιρία.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 19:17, 17-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
... Και όταν χωριστήκαμε δεν ανταλλάξαμε ούτε τηλέφωνα ούτε τίποτα.Είπαμε απλά ένα "τα λέμε.".Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πότε θα τον ξαναδώ γιατί δεν τον πετυχαίνω και πολύ συχνά έξω. Ίσως ήμουν λίγο ξινή, το ξέρω, αλλά αυτός ήταν πολύ γλυκός και σκέφτομαι ότι μπορεί και να άξιζε να δώσω μια ευκαιρία.
Κορίτσι μου, αφού θα σε ενδιέφερε να γίνει κάτι, μην περιμένεις βοήθεια από τον ουρανό. Κούνα λιγάκι το δαχτυλάκι σου. Κάποιο τρόπο θα βρεις για να μάθεις το τηλέφωνό του. Κάλεσέ τον και κουβεντιάστε. Κατά 99% θα σου προτείνει να πάτε για καφέ. (Για το 1% πρότεινέ το εσύ). Μετά όλα είναι στο χέρι σου. Καλή τύχη.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alexrapak15

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alexrapak15
Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O alexrapak15 έγραψε στις 20:06, 17-05-15:

Τι ακριβώς συζητούσατε στα πρώτα ραντεβου σας; Φοβάμαι οτι θα νιώθω αμήχανα εκεινη την στιγμη, θα υπάρξει η γνωστή ηλίθια σιωπη, θα ξενερώσει κι αυτη...ένας ακόμη λόγος που με αποτρέπει πχ απο το να της ζητήσω να βγούμε...
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 21:32, 17-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από alexrapak15
Τι ακριβώς συζητούσατε στα πρώτα ραντεβου σας; Φοβάμαι οτι θα νιώθω αμήχανα εκεινη την στιγμη, θα υπάρξει η γνωστή ηλίθια σιωπη, θα ξενερώσει κι αυτη...ένας ακόμη λόγος που με αποτρέπει πχ απο το να της ζητήσω να βγούμε...
Μη φοβάσαι παλικάρι μου. Αν πραγματικά σου αρέσει το κορίτσι και δείξει κι εκείνη ενδιαφέρον, αυτόματα θα λυθεί και η γλώσσα σου. Έχεις δίκιο, καλό είναι να μην αφήνεις κενά σιωπής. Φρόντιζε να τα γεμίζεις με οτιδήποτε, (π.χ. κάτι από τα παιδικά σου χρόνια, λίγο αθώο κουτσομπολιό για κάποιον κοινό γνωστό), αρκεί να μη λες βλακείες. Καλή τύχη και σε σένα.

Παράθεση

dune

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dune
H dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H dune έγραψε στις 21:58, 17-05-15:

Ειχα βγει με ενα παιδι που στο πρωτο ραντεβου δε μιλουσε καθολου. Καταληξαμε να τα εχουμε 4 χρονια Και προφανως το καταλαβα οτι ντρεποταν και μιλουσα συνεχεια εγω (που δεν ειμαι και ο πιο ομιλητικος τυπος!).

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν της αρεσεις της κοπελας δε θα ξενερωσει επειδη εισαι συνεσταλμενος...
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 02:49, 18-05-15:

Αδικα αγχωνεσαι! Ολο και κατι θα βρεις για να προχωρησει η συζητηση! Ρωτα την διαφορα αν δεις οτι επικρατει σιωπη. Ρωτα την πχ για τα ενδιαφεροντα της, τις ασχολιες της, για τα ταξιδια που εχει/εχεις κανει, κτλ. Η μονη συμβουλη που θα σου δωσω ειναι να μη μιλας μονο για τον εαυτο σου. Μου ειχε τυχει ενας τετοιος και ηταν το πιο βαρετο μου ραντεβου, το οποιο φυσικα εληξε εκει. Για να σπασει ο παγος μπορεις να της πεις για κατι αστειο που σου εχει τυχει στο παρελθον, αρκει βεβαια να μην ειναι πολυ τραβηγμενο.

Η συζητηση μπορει να παει σε τελειως ακυρα πραγματα (δεν ειναι κακο βεβαια). Μη προγραμματιζεις δηλαδη απο τωρα τι θα συζητησεις στο ραντεβου σου γιατι θα πεσεις εντελως εξω και θα φαινεσαι καπως στημμενος. Καλυτερα να εισαι αυθορμητος και ο εαυτος σου, θα περασετε καλυτερα και θα εχεις λιγοτερο αγχος.
Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,284 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 16:26, 05-06-15:

Δεν ξέρω αλλα μου φαινεται ότι αρέσω σε ένα κοριτσι το οποίο μου αρέσει και εμένα επίσης και παρόλα αυτά δεν έχω κάνε κίνηση.Λοιπον καταρχιν την κοίταγα μέσα στην τάξη στις πανελλήνιες πριν γραψουμε και με κοίταγε και αυτή γρήγορα.Επισης αν τελειωνε αυτή πρώτη το γράψιμο έιχα παρατήρησε ότι κάποιες φορές με κοιτούσε.Επισης επειδή τυχαίνει να πηγαίναμε στο ίδιο φροντιστήριο αλλα σε διαφορετικά μαθήματα την κοίταγα κάποιες φορές και με κοίταγε.Τελος μια φορά καθώς έβγαινα απο το φροντιστήριο μόλις είχα τελειώσει με το αοθ το σαβατο πριν την μεγάλη εβδομάδα είδα να με κοιτάει η φίλη της και μου φάνηκε οτι της έκανε νόημα γυρνάω πίσω το κεφάλι μου να δω τι γινεται και είδα να με κοιτάζει.Λετε θέλει να παίξει κατάσταση η παίζει παιχνίδι απλώς με τα ματια η έχει καταλάβει ότι της αρέσω η θέλει να σπάσει πλάκα;Ας απαντήσει οποια/οποιος μπορεί.
Παράθεση

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φρεντος
Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 16:49, 05-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos199666
Δεν ξέρω αλλα μου φαινεται ότι αρέσω σε ένα κοριτσι το οποίο μου αρέσει και εμένα επίσης και παρόλα αυτά δεν έχω κάνε κίνηση.Λοιπον καταρχιν την κοίταγα μέσα στην τάξη στις πανελλήνιες πριν γραψουμε και με κοίταγε και αυτή γρήγορα.Επισης αν τελειωνε αυτή πρώτη το γράψιμο έιχα παρατήρησε ότι κάποιες φορές με κοιτούσε.Επισης επειδή τυχαίνει να πηγαίναμε στο ίδιο φροντιστήριο αλλα σε διαφορετικά μαθήματα την κοίταγα κάποιες φορές και με κοίταγε.Τελος μια φορά καθώς έβγαινα απο το φροντιστήριο μόλις είχα τελειώσει με το αοθ το σαβατο πριν την μεγάλη εβδομάδα είδα να με κοιτάει η φίλη της και μου φάνηκε οτι της έκανε νόημα γυρνάω πίσω το κεφάλι μου να δω τι γινεται και είδα να με κοιτάζει.Λετε θέλει να παίξει κατάσταση η παίζει παιχνίδι απλώς με τα ματια η έχει καταλάβει ότι της αρέσω η θέλει να σπάσει πλάκα;Ας απαντήσει οποια/οποιος μπορεί.
Γενικα πολυ κοιταγμα εχει πεσει!! Μελι μελι και τηγανίτα... Επρεπε ηδη να εχεις κανει κινηση γιατι τη στραβωσες την κοπελα να σε κοιταει και να την κοιτας και εσυ!!! Καλη τυχη
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη libre
Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 667 μηνύματα.

O libre έγραψε στις 18:04, 05-06-15:

Σαν μεγαλύτερος που τα έχουμε περάσει πια, θα έλεγα ότι αν σας αρέσει κάποιος ή κάποια βρείτε ένα τρόπο να το καταλάβει κι αν χρειάζεται αναλάβετε και κάποια πρωτοβουλία. Δεν χάλασε ο κόσμος αν τελικά δεν κάτσει η κατάσταση. Το χειρότερο είναι όταν από ασαφείς καταστάσεις χάνονται ευκαιρείες.
Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,284 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 21:44, 05-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Φρεντος
Γενικα πολυ κοιταγμα εχει πεσει!! Μελι μελι και τηγανίτα... Επρεπε ηδη να εχεις κανει κινηση γιατι τη στραβωσες την κοπελα να σε κοιταει και να την κοιτας και εσυ!!! Καλη τυχη
Δηλαδή λες γουστάρει;

Λέτε γουστάρει κατάσταση ;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 06-06-15 στις 08:03. Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 22:47, 05-06-15:

Λέτε γουστάρει κατάσταση ;
Αυτό παλικάρι μου θα το μάθεις μόνον αν κάνεις κίνηση. Με τα κοιτάγματα και τις αμφιβολίες, ένα είναι σίγουρο...

Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

O Giorgos199666 έγραψε στις 20:45, 06-06-15:

Καμια άλλη άλλος τι γνώμη έχετε ςΓουσταρει κατασταση η όχι;
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,702 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 21:48, 06-06-15:

Ναι, μισό λεπτό να μυρίσουμε τα νύχια μας και θα σου πούμε αν δεν τη ρωτήσεις, πως θα μάθεις?
Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

O Giorgos199666 έγραψε στις 22:18, 06-06-15:

Ρε εσυ δεν την ξέρω την κοπέλα μόνο φατσικα και έχουμε ανταλλάξει 2-3 χαμογελα αυτά.Τι έτσι στο ξεκάρφωτο να την ρωτήσω δεν ειναι και πολύ καλή ιδέα.Το κακό ειναι ότι δεν έχουμε κοινούς φίλους.
Παράθεση

nikolaos p.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolaos p.
Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 198 μηνύματα.

O nikolaos p. έγραψε στις 01:44, 07-06-15:

Όταν την ξαναδείς, πήγαινε και συστήσου και κάλεσέ την να βγείτε για έναν καφέ!
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:24, 07-06-15:

Βρες τροπο να γνωρισεις καποιον απο την παρεα της αμα δε θες να μιλησεις ετσι στο ξεκαρφωτο και χωσου σιγα σιγα αλλα μην το καθυστερεις και παρα πολυ, στη βραση κολλαει το σιδερο
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 07:18, 07-06-15:

Ρε εσυ δεν την ξέρω την κοπέλα μόνο φατσικα και έχουμε ανταλλάξει 2-3 χαμογελα αυτά.Τι έτσι στο ξεκάρφωτο να την ρωτήσω δεν ειναι και πολύ καλή ιδέα.Το κακό ειναι ότι δεν έχουμε κοινούς φίλους.
αν ενδιαφέρεται, θα της αρέσει να της μιλήσεις. αλλά ακόμη κι αν δεν ενδιαφέρεται τόσο, θα κολακευτεί. δείχνοντάς της ενδιαφέρον μπορεί να σε δει αλλιώς, θα της κινήσεις την προσοχή. όπως και να 'χει, χαμένος δεν θα βγεις.
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 12:30, 07-06-15:

Πες ένα απλό "Γεια" και μετά θα σου έρθει τι άλλο να πεις.Από τη στιγμή που έχετε ανταλλάξει τόσα βλέμματα το πιο πιθανό είναι η κοπέλα να ενδιαφέρεται.Αν σ'αρέσει κι εσένα δεν έχεις να χάσεις κάτι.Μην πας να της πιάσεις κουβέντα με διάθεση "πεσίματος".Ξεκίνησε το χαλαρά και αναλόγως το πως θα πάει η κουβέντα της ζητάς τον αριθμό της ή κάτι.Πίστεψέ με η κοπέλα από σένα περιμένει να κάνει κίνηση.Κάντην, λοιπόν, και δεν θα χάσεις!Ο τολμών νικά!

Το ίδιο είχε συμβεί και με μένα κι ένα παιδί.Έτσι κοιτιόμασταν, εγώ έβλεπα ότι αυτός δεν είχε σκοπό να μιλήσει και είχα σκεφτεί αρκετές φορές να πάω να του πιάσω εγώ κουβέντα.Έκανα σενάρια στο μυαλό μου τι θα του πω αλλά φυσικά ποτέ δεν βρήκα το θάρρος.Κάποια στιγμή γνωριστήκαμε τελείως άκυρα και μιλούσαμε αρκετά αλλά πλέον δεν λέμε ούτε γεια.Τελικά εμένα με πρόλαβε άλλος, αυτόν τον πρόλαβε άλλη και ακόμα κάθε φορά που τον βλέπω αναρωτιέμαι τι θα είχε γίνει αν ο ένας από τους δύο είχε βρει το θάρρος.
Οπότε μην περιμένεις....Κάνε κάτι!
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 13:25, 07-06-15:

Ρε εσυ δεν την ξέρω την κοπέλα μόνο φατσικα και έχουμε ανταλλάξει 2-3 χαμογελα αυτά.Τι έτσι στο ξεκάρφωτο να την ρωτήσω δεν ειναι και πολύ καλή ιδέα..
Ας το κάνουμε σενάριο...
(Περπατάει, την ακολουθείς, κρατάς ένα λουλούδι, την φτάνεις)
YOU: Γεια. Να σε ρωτήσω κάτι;
SHE: ? ; ? ; ? ; ?
YOU: Δικό σου δεν είναι αυτό; (Της προτείνεις το λουλούδι)
SHE: Χαχαχα! Μπα, όχι.

YOU: Κι όμως δικό σου είναι, αλλά δεν το ξέρεις.
SHE: ? ; ? Ε; Πώς;
YOU: (Της χαμογελάς) Ήθελα να σου το προσφέρω και δεν βρήκα καλύτερο τρόπο. (Της το δίνεις)
SHE: Χαχαχα! (Το παίρνει). Ευχαριστώ.
ΥΟU: Με λένε Γιώργο, εσένα;
(Σκέψου μόνος σου τη συνέχεια).....
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 13:28, 07-06-15:

ωωω! ο Δίας όπως πάντα ρομαντικός!
αυτό να κάνεις! θα της αρέσει πολύ πιστεύω!
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 13:41, 07-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
ωωω! ο Δίας όπως πάντα ρομαντικός! αυτό να κάνεις! θα της αρέσει πολύ πιστεύω!
Όμως υπάρχει ο κίνδυνος να διαβάζει η κοπέλα το e-steki, οπότε όταν την πλησιάσει με το λουλούδι και αρχίσει να μιλά, να γυρίσει και να του πει: "Δε μου λες; Τις μαλακίες του Δία ήρθες να μου πουλήσεις;"

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

O Giorgos199666 έγραψε στις 13:58, 07-06-15:

Δεν νομίζω δια να ειναι μέλος του ischool
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 14:22, 07-06-15:

Μεχρι και εγω εχω καταλαβει οτι δεν γινεται να μαθεις τα λογια που λες και να της τα πεις . Απλα σου παγωνει το αιμα εκεινη την ωρα και λες οτι να ναι!
Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

O Giorgos199666 έγραψε στις 20:40, 07-06-15:

Ούτε καν ρε εσυ .Δια λες να την πάθω έτσι όπως το λες να παρακολουθεί τα μηνύματα εδω;
Παράθεση

SunnyG (Faith)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SunnyG
H Faith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H SunnyG έγραψε στις 07:36, 12-06-15:

Εγώ προσωπικά όταν μου αρέσει κάποιος και άγνωστος να είναι πηγαίνω και του πιάνω κουβέντα μου αρέσει να κάνω την πρώτη κίνηση ανάλογα με το στυλ του και τη φάση θα βρω την αφορμή για συζήτηση...
Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 12:13, 30-06-15:

Εμένα αν μου αρέσει κάποιος πολύ και είμαστε σε κοινή παρέα, συμπεριφέρομαι περίεργα. Αποφεύγω να τον κοιτάω σαν να μην υπάρχει, μιλάω ελάχιστα, αν καταλάβω ότι με κοιτάει ή αν διασταυρωθούν τα βλέμματα μας ντρέπομαι απίστευτα. Μπορεί να φύγω για λίγο και να πάω σε κάποια γνωστή παρέα εκεί κοντά, όπως είπε και κάποια σε προηγούμενη σελίδα. Γενικά, δράμα η κατάσταση!
Παράθεση

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑνεξαρτητηΛεμε
H ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H ΑνεξαρτητηΛεμε έγραψε στις 00:46, 09-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από libre
Σαν μεγαλύτερος που τα έχουμε περάσει πια, θα έλεγα ότι αν σας αρέσει κάποιος ή κάποια βρείτε ένα τρόπο να το καταλάβει κι αν χρειάζεται αναλάβετε και κάποια πρωτοβουλία. Δεν χάλασε ο κόσμος αν τελικά δεν κάτσει η κατάσταση. Το χειρότερο είναι όταν από ασαφείς καταστάσεις χάνονται ευκαιρείες.
δλδ αμα κανει την πρωτη κινηση το κοριτσι,δεν ξενερωνει το αγορι;
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 08:59, 09-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από ΑνεξαρτητηΛεμε
δλδ αμα κανει την πρωτη κινηση το κοριτσι,δεν ξενερωνει το αγορι;
Εγώ προσωπικά δεν θα ξενέρωνα. Και δεν νομίζω και να υπάρχει λόγος να ξενερώσει κάποιος.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους