Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,684 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,438 μηνύματα σε 91,613 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 410 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς δείχνει μια γυναίκα ότι της αρέσει κάποιος;

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,186 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 09:12, 09-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από ΑνεξαρτητηΛεμε
δλδ αμα κανει την πρωτη κινηση το κοριτσι,δεν ξενερωνει το αγορι;
Όχι.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑνεξαρτητηΛεμε
H ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H ΑνεξαρτητηΛεμε έγραψε στις 14:50, 09-07-15:

Μαλιστα.Μακαρι να πιστευουν οι περισσοτεροι το ιδιο ;-)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,696 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 14:54, 09-07-15:

για ποιο λόγο να ξενερώσει; διαγωνισμό κάνετε;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 15:04, 09-07-15:

Μαλιστα.Μακαρι να πιστευουν οι περισσοτεροι το ιδιο ;-)
Έχω τη γνώμη ότι οι περισσότεροι άντρες αυτό πιστεύουν. Όμως οι πιο πολλές γυναίκες (δυστυχώς) αμφιβάλουν.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑνεξαρτητηΛεμε
H ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H ΑνεξαρτητηΛεμε έγραψε στις 00:31, 11-07-15:

θα το επιχειρησω λοιπον,να δω τι θα γινει :p ευχαριστω παιδες γ την βοηθεια!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 00:49, 11-07-15:

Εμένα προσωπικά, αν μια κοπέλα μου έλεγε: "Ξέρεις κάτι; Μου αρέσεις, θα ήθελα να γνωριστούμε καλύτερα και αν ταιριάξουμε να προχωρήσουμε", θα ανέβαινε στην εκτίμησή μου και θα την θεωρούσα πολύ αξιόλογο άτομο. (Φυσικά με την προϋπόθεση ότι θα μου άρεσε κι εμένα και θα ήμουν ελεύθερος). Καλή επιτυχία...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cerveza

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Cerveza
H Cerveza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Cerveza έγραψε στις 00:41, 12-07-15:

Δια, αυτα τα ξερει η κοπελα σου?
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,706 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 08:48, 12-07-15:

αφου είπε ο άνθρωπος "αν ήμουν ελεύθερος"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meetmeinmontauk : 12-07-15 στις 10:33.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sev_vo (Σεβαστή)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sev_vo
H Σεβαστή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Sev_vo Queen. έγραψε στις 19:13, 17-07-15:

Εγώ σε καμία περίπτωση δεν δα είχα το θάρρος να εξομολογηθώ σε κάποιον ότι μου αρέσει καθώς είμαι πολύ ντροπαλή και (κακώς μάλλον) πιστεύω ότι τα αγόρια πρέπει να κάνουν το πρώτο βήμα.. Πάντως, όταν μου αρέσει κάποιος είμαι πολυυυυυ ντροπαλή, κοκκινίζω νομίζω και τις περισσότερες φορές όταν μιλάμε δεν μπορώ να τον κοιτάξω στα μάτια..
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 19:46, 17-07-15:

Παρολου που και εγω ειμαι λιγο φοβητσιαρης θα ελεγα οτι το αγορι θα πρεπει να κανει το πρωτο βημα. Αλλα το κοριτσι να εχει δειξει οτι θελει και αυτη . Να κοκκινιζεις οσο θες Ειναι οτι πιο φυσιολογικο και εμενα προσωπικα μου αρεσει κιολας.
Παράθεση

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη PeterTheGreat
Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 750 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε στις 00:00, 18-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Sev_vo
Εγώ σε καμία περίπτωση δεν δα είχα το θάρρος να εξομολογηθώ σε κάποιον ότι μου αρέσει καθώς είμαι πολύ ντροπαλή και (κακώς μάλλον) πιστεύω ότι τα αγόρια πρέπει να κάνουν το πρώτο βήμα.. Πάντως, όταν μου αρέσει κάποιος είμαι πολυυυυυ ντροπαλή, κοκκινίζω νομίζω και τις περισσότερες φορές όταν μιλάμε δεν μπορώ να τον κοιτάξω στα μάτια..
Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
Παρολου που και εγω ειμαι λιγο φοβητσιαρης θα ελεγα οτι το αγορι θα πρεπει να κανει το πρωτο βημα. Αλλα το κοριτσι να εχει δειξει οτι θελει και αυτη . Να κοκκινιζεις οσο θες Ειναι οτι πιο φυσιολογικο και εμενα προσωπικα μου αρεσει κιολας.
Ακόμα δεν έχω ακούσει κάποιο λογικό επιχείρημα γιατί το αγόρι να πρέπει να κάνει το πρώτο βήμα. Από την μία (πολύ σωστά) καταπολεμούμε τον σεξισμό, αλλά από την άλλη διαιωνίζουμε τα ίδια κοινωνικά στερεότυπα και 'πρέπει' με τις πράξεις, τα λόγια και τις απαιτήσεις μας. Και συγνώμη, ο 'άνδρας κυνηγός' δεν αποτελεί επιχείρημα κατά την γνώμη μου: το θεωρώ υποτιμητικό για τις γυναίκες, λες και έχουν λιγότερες δυνατότητες.
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,442 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 00:12, 18-07-15:

Εξαρτάται από την εμφάνιση της κοπέλας άμα θα ξενερώσει ή όχι.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 00:34, 18-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Εξαρτάται από την εμφάνιση της κοπέλας άμα θα ξενερώσει ή όχι.
Φαντάζομαι ότι λέγοντας "εμφάνιση" δεν εννοείς απλά όσα θα έδειχνε και μια φωτογραφία, αλλά στη λέξη συμπεριλαμβάνεις και τρόπους, γενική παρουσία, χαρακτήρα, κοινωνικότητα, άνεση κινήσεων και συμπεριφοράς, ευφυΐα, χιούμορ, εκφραστικότητα, χαμόγελο κλπ.

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,706 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 09:51, 18-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Φαντάζομαι ότι λέγοντας "εμφάνιση" δεν εννοείς απλά όσα θα έδειχνε και μια φωτογραφία, αλλά στη λέξη συμπεριλαμβάνεις και τρόπους, γενική παρουσία, χαρακτήρα, κοινωνικότητα, άνεση κινήσεων και συμπεριφοράς, ευφυΐα, χιούμορ, εκφραστικότητα, χαμόγελο κλπ.
έχω την εντύπωση πως δεν τα συμπεριλαμβάνει
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ATG

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ATG
Ο ATG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O ATG The best of the Best έγραψε στις 13:54, 18-07-15:

Καλή επιτυχία
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 15:48, 14-08-15:

Καλησπερα παιδες! Λοιπον χθες με τον κολλητο μου ειχα φερει σπιτι μου 2 κοπελες! Ο φιλος μου την ηξερε την κοπελα καιρο ενω εγω την εβλεπα πρωτη φορα αν και μιλαγαμε fb 2-3 βδομαδες. Τελος παντων με λιγο δυσκολια (απο την ντροπη) την πιανω την φιλαω . Σταματαμε λιγο και μετα την βαζω πανω μου. Σαν παιδι και εγω χουφτονω οτι και να πιανω οτι βρω(Εκτος απο ενα σημειο που νομιζω ολοι ξερετε),δεν μιλησε ουτε κινηση να μου παρει τα χερια. 2 ωρες πρπ γινοταν αυτο . Τελος παντων μηπως το παρακανα λιγο και δεν επρεπε απο το πρωτο ραντεβου? Σημερα της στελνω και γενικα κανει ωρα να απαντησει η δεν απανταει. Ηδη βεβαια οτι εχει παει καπου και ειναι εκτος σπιτιου αλλα και παλι. Ειναι αρκετα ντροπαλη βεβαια αφου την εβλεπα ουτε στα ματια δεν με κοιταγε. Θα προτεινω να ξαναερθουν αυτες τι μερες αλλα μηπως εκανα καμια γκαφα και δεν ξαναερθει? Αυτη φανηκε οτι της αρεσε πολυ απο οτι καταλαβα αλλα δεν ξερω ειστε και περιεργες.
Παράθεση

wherever

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη wherever
H wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 171 μηνύματα.

H wherever έγραψε στις 16:45, 14-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από CaneSenpai
Καλησπερα παιδες! Λοιπον χθες με τον κολλητο μου ειχα φερει σπιτι μου 2 κοπελες! Ο φιλος μου την ηξερε την κοπελα καιρο ενω εγω την εβλεπα πρωτη φορα αν και μιλαγαμε fb 2-3 βδομαδες. Τελος παντων με λιγο δυσκολια (απο την ντροπη) την πιανω την φιλαω . Σταματαμε λιγο και μετα την βαζω πανω μου. Σαν παιδι και εγω χουφτονω οτι και να πιανω οτι βρω(Εκτος απο ενα σημειο που νομιζω ολοι ξερετε),δεν μιλησε ουτε κινηση να μου παρει τα χερια. 2 ωρες πρπ γινοταν αυτο . Τελος παντων μηπως το παρακανα λιγο και δεν επρεπε απο το πρωτο ραντεβου? Σημερα της στελνω και γενικα κανει ωρα να απαντησει η δεν απανταει. Ηδη βεβαια οτι εχει παει καπου και ειναι εκτος σπιτιου αλλα και παλι. Ειναι αρκετα ντροπαλη βεβαια αφου την εβλεπα ουτε στα ματια δεν με κοιταγε. Θα προτεινω να ξαναερθουν αυτες τι μερες αλλα μηπως εκανα καμια γκαφα και δεν ξαναερθει? Αυτη φανηκε οτι της αρεσε πολυ απο οτι καταλαβα αλλα δεν ξερω ειστε και περιεργες.
Ωχ τι πέρασε το κορίτσι!!
Μήπως βιαστηκες λιγάκι; Ε εντάξει μπορεί να μην σε διέκοψε το κορίτσι γιατί ήθελε να δει που το πας αλλά εσύ έβλεπες ανταπόδοση; Ειπες δεν σε κοιτούσε καν ε; Σε φιλούσε τουλάχιστον ή κάτι παρομοιο ή όχι; Αν όχι τότε μάλλον δεν της άρεσε το όλο σκηνικό τόσο γρήγορα που έγινε ..Αν ναι τότε ντρέπεται να σου ζητήσει να ξαναβγειτε οπότε κλείσε το ραντεβού που ελεγες!!
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 19:34, 14-08-15:

Σκάει πονηρά ή λιγο διαφορετικά χαμόγελα, δείχνει λίγο μπούτι λίγο βυζί ανάλογα τι καλό έχει η καθεμία, ξαφνικά δεν τρώει τον άπακα όταν είναι μπροστά σου, τη νοιάζει πως φαίνεται μπροστά σου, είναι sometimes πιο νευρική από ότι πρέπει, λέει πιο εύκολα ψέμματα τα οποία μπορείς να ψάξεις για να δεις πως είναι όντως ψέμματα, ΤΑΧΑΜΟΥ δεν την νοιάζει η εμφάνιση, θα σου πει κανα άκυρο κοπλιμέντο κλπ κλπ που δεν μου έρχονται τώρα.

Προσωπικά
ρίχνω βλέμμα ενδιαφέροντος
μετά το παίζω σοβαρή σαν να μαι ήδη σε σοβαρή σχέση και δεν ψάχνομαι
μετά σαν σοβαρή όλο τυχέως πιάνω κουβέντα
χαμογελώ ακόμη πιο πολύ από ότι ήδη χαμογελώ
προσπαθώ να μη πω μαλακίες ούτε και εξυπνάδες, μετρώ πολύ δλδ τι λέω
και αν το πράγμα προχωρήσει, όταν μαρέσει πολύ ο άλλος, κάνω αυστηρή διατροφή ώστε να μαι θεάρα (πολύ μεγάλη νοημοσύνη δείχνω εδώ)
μετά δε θυμάμαι παρακάτω

Ναι δεν της άρεσες καθόλου και καθόταν όλη την ώρα (2 ώρες μάλιστα) γτ κωλοβαριόταν.
Σύνελθε. Καραγούσταρε. Πραγματικά.
Απλά δεν σου απαντά γιατί μιλά με τις 767868968689 φίλες για το τι να κάνει παρακάτω.
Αν δεν σου ξανά μιλήσει δε λέει κάτι απλά μπορεί να κολώσει. Εσύ τα πήγες φανταστικά.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ultraviolence : 15-08-15 στις 09:51. Αιτία: Merge
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 09:34, 15-08-15:

ναι, πολύ πιθανό να της άρεσες αλλά κι εσύ ρε παιδί μου βιάστηκες. την γνώριζες από κοντά πρώτη φορά και κανόνισες να έρθει σπίτι σου και μάλιστα για να φασωθείτε? δεν σε κατακρίνω, απλά μπορεί να της έδωσες την εντύπωση πως την θες μόνο για λίγο και πως δεν σου αρέσει πραγματικά.
βασικά για πες μας, νιώθεις τίποτα για την κοπέλα?
Παράθεση

jddrs

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jddrs
Ο jddrs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O jddrs έγραψε στις 10:46, 15-08-15:

Ίσως να σκέφτεται αν είναι οκ να συμπεριφέρεται σαν πουτανάκι ή όχι.

Γιατί χωρίς να έχεις δει ποτέ το συγκεκριμένο άτομο, και χωρίς να είστε μεθυσμένοι, το να τον αφήνεις να πιάνει ότι θέλει από την πρώτη μέρα χωρίς να γνωρίζεστε χωρίς να έχεις καμιά επαφή με το παιδί πιο πριν, ε δηλώνει λίγο πουτανάκι.

Αν σου απαντήσει μάλλον είναι. Δεν είναι κοπέλα για σχέση είτε θα την αφήσεις εσύ γρήγορα είτε θα βρει κάποιον άλλον. Αν συνεχίζει να σε αγνοεί μάλλον δεν θέλει να είναι τέτοια οπότε προσπάθησε να φτιάξεις την κατάσταση λέγοντας ότι προχώρησες πολυ΄γρήγορα, δεν την σεβάστηκες κλπ.
Παράθεση

Διάσημο Μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 750 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε στις 11:13, 15-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από jddrs

Γιατί χωρίς να έχεις δει ποτέ το συγκεκριμένο άτομο, και χωρίς να είστε μεθυσμένοι, το να τον αφήνεις να πιάνει ότι θέλει από την πρώτη μέρα χωρίς να γνωρίζεστε χωρίς να έχεις καμιά επαφή με το παιδί πιο πριν, ε δηλώνει λίγο πουτανάκι.

Αν σου απαντήσει μάλλον είναι. Δεν είναι κοπέλα για σχέση είτε θα την αφήσεις εσύ γρήγορα είτε θα βρει κάποιον άλλον. Αν συνεχίζει να σε αγνοεί μάλλον δεν θέλει να είναι τέτοια οπότε προσπάθησε να φτιάξεις την κατάσταση λέγοντας ότι προχώρησες πολυ΄γρήγορα, δεν την σεβάστηκες κλπ.
Η κοπέλα που άφηνε είναι 'πουτανάκι', αλλά το αγόρι που έπιανε είναι 'γαμιάς' και 'μάγκας', να υποθέσω?

Βρε ουστ με τα σεξιστικά σας στερεότυπα. Ότι θέλει κάνει ο καθένας/η καθεμία με το σώμα του/της. Αν της κοπέλας της άρεσε αυτό που έγινε, δικαίωμά της και μπράβο της, δεν ζήτησε κριτική από κανέναν.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 11:45, 15-08-15:

Πως κρίνεις έτσι ένα άτομο που δε γνωρίζεις? Κι όπως είπε και ο προλαλήσαντας, αν η κοπέλα είναι "πουτανάκι", όπως τη χαρακτηρίζεις, το αγόρι τι είναι? δεν θα μπορούσαμε κι αυτόν να τον θεωρήσουμε... ανήθικο?
(CaneSenpai δεν αναφέρομαι σε σένα προσωπικά)
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jddrs

Νεοφερμένος

O jddrs έγραψε στις 11:49, 15-08-15:

Προφανώς και είναι και αυτός πέφτουλας. Συγνώμη αλλά αν δεν ξέρεις κάποιον και τον αφήνεις να πιάνει κώλο βυζί κλπ τότε τι είσαι? Εσείς θα αφήνατε τελείως αγνώστους?

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Meeko)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Meeko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,536 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 11:52, 15-08-15:

Προφανώς και είναι και αυτός πέφτουλας. Συγνώμη αλλά αν δεν ξέρεις κάποιον και τον αφήνεις να πιάνει κώλο βυζί κλπ τότε τι είσαι? Εσείς θα αφήνατε τελείως αγνώστους?

Το πέφτουλας είναι πολύ πιο επιεικής χαρακτηρισμός από το "πουτανάκι".
Σταματήστε να βάζετε ταμπέλες σε ανθρώπους, ειδικά από την στιγμή που δεν τους ξέρετε. Η κοπέλα από την 1η στιγμή που είδε κάποιον ήθελε να φασωθεί μαζί του, το ότι δεν θα το έκανα εγώ ή εσύ δεν σημαίνει ότι αυτή είναι λάθος και πρέπει να της προσάπτουμε χαρακτηρισμούς. Όχι, δεν θα ήθελα να φασωθώ από την πρώτη στιγμή με κάποιον, αλλά δεν θα ήθελα και αυτός ο κάποιος από το πρώτο 10λεπτο να σκεφτεί να ικανοποιήσει το πουλί του και τις ορέξεις του.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jddrs

Νεοφερμένος

O jddrs έγραψε στις 11:57, 15-08-15:

Ναι, ο CaneSenpai δεν είναι καλύτερος. Απ' ότι βλέπω κατηγορείτε εμένα που δεν τον κατηγορώ, ή τουλάχιστον λέτε το παρακάτω:
Το πέφτουλας είναι πολύ πιο επιεικής χαρακτηρισμός από το "πουτανάκι".
Άρα καταδικάζετε αυτό που έκανε όμως επειδή είναι μέλος του φόρουμ δεν θέλετε να του το πείτε.

CaneSenpai θες να την πηδήξεις απλώς έτσι δεν είναι? Ή την θες για την προσωπικότητα της?
Παράθεση

Διάσημο Μέλος

O PeterTheGreat έγραψε στις 12:38, 15-08-15:

Ναι, ο CaneSenpai δεν είναι καλύτερος. Απ' ότι βλέπω κατηγορείτε εμένα που δεν τον κατηγορώ, ή τουλάχιστον λέτε το παρακάτω:

Άρα καταδικάζετε αυτό που έκανε όμως επειδή είναι μέλος του φόρουμ δεν θέλετε να του το πείτε.

CaneSenpai θες να την πηδήξεις απλώς έτσι δεν είναι? Ή την θες για την προσωπικότητα της?
Δεν κατάλαβες τι εννοούμε. Δεν είπαμε ότι η κοπέλα είναι 'πουτανάκι' και ο CaneSenpai 'πούτανος' (το ότι δεν έχουμε αντίστοιχα 'ισχυρή' λέξη με την αντίστοιχη σημασία για τους άντρες είναι πολύ ενδιαφέρον... ), αλλά ότι δεν πρέπει να βάζουμε ταμπέλες σε κανέναν από τους δύο.

Θες να φασωθείς και να πιάνεις/να σε πιάνουν στα πρώτα 10 λεπτά? Δικαίωμα και χαρά σου! Θες να κάνεις 5 χρόνια να φτάσεις στο φιλί? Δικαίωμα και χαρά σου! Αφήστε τον καθέναν να κάνει ότι θέλει με το σώμα του και κρίνετε τον εαυτό σας πριν από τους άλλους.
Παράθεση

Libertus

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Libertus
Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,371 μηνύματα.

O Libertus έγραψε στις 12:40, 15-08-15:

@jddrs: καθείς είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θέλει στην ερωτική του ζωή. Από τη στιγμή μάλιστα που και οι δύο τους δεν έχουν σχέση, δεν τίθεται κάποιο ηθικό ζήτημα και ό,τι κάνουν το κάνουν με προσωπική ευθύνη. Δεν έχουν να δώσουν λόγο σε κανέναν. Συνεπώς, εσένα τι σε κόφτει ακόμα και αν ήθελαν να βγάλουν τα μάτια τους από το πρώτο ραντεβού;
Παράθεση

Ερινύς (Meeko)

Επιφανές Μέλος

H Meeko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,536 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 15:42, 15-08-15:

Κατηγορούμε εσένα που κρίνοντας από μαρτυρίες τρίτων για ένα πρόσωπο που δεν ξέρεις, του κολλάς την ρετσινιά της πουτάνας.
Όχι δεν καταδικάζω αυτό που έκανε ο χρήστης, ούτε καταδικάζω την κοπέλα που το δέχτηκε, στην τελική για να τον άφηνε ήταν συναινετικό και το ήθελε, άρα δεν τίθεται ηθικό ζήτημα.
Μπορεί κι αυτή να θέλει να κάνει απλά σεξ γιατί έχει καύλες. Not our problem. Αλλά άμα ο canesenpai ήταν κοπέλα και έγραφε το ποστ θα πέφτατε όλοι με τα μούτρα για το πόσο βιάζεται, και δεν πρέπει, και αχ οι καλές κοπέλες δεν τα κάνουν αυτά.

Σεξιστές.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 18:57, 17-08-15:

Σορρυ που αργησα να αναπτησω οποτε για παμ.

Εγω πιστευω οτι τα πιο πολλα κοριτσια αυτην την στιγμη εχουν γινει λιγο πιο "ευκολες" ας πουμε. Τωρα η δικια μου δεν σε καμια περιπτωση δεν ειναι πουτα**** οπως ειπε καποιος πριν. Ισως να το παρακανα και εγω λιγο με το χουφτωμα αλλα μου αρεσε τρομερα η κοπελα. 2 ωρες φιλιομασταν στην κυριολεξια δεν την χουφτωνα μονο ...

Και ναι ισχυει οτι βγηκα ο μαγκας που την εκανα οτι "ηθελα" και αυτη η ανηθικη δλδ κλαιω..Λες και αυτης δεν της αρεσε και την εκμεταλευτηκα. Ενταξει στην αρχη το παραδεχομαι ηθελα να κανω την φαση μου να δω πως ειναι αλλα τελικα μου αρεσε το κοριτσι και οχι δεν θελω να την π***** μονο..
Παράθεση

methexys

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,547 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 20:29, 17-08-15:

Αυτη τη...φιλοσοφία περί πιο εύκολων και πιο δύσκολων καλυτερα να προσπαθήσεις να την αποβάλλεις τωρα που εισαι ακομα μικρός Παλι θα πω οτι η καθεμία κανει ο,τι θέλει. Καποιες μπορει να ειναι ο χαρακτήρας τους ετσι και να το πηγαίνουν πιο αργα,αλλες μπορει να θελουν σχεση,αλλες μονο να φασωθουν οπως λες και εσυ. Ας κανουν ο,τι θελουν και ας αποφεύγουμε σεξιστικους χαρακτηρισμούς.
Για το θεμα σου,εγω προσωπικά πιστεύω οτι βιαστηκες λιγο αλλα αφου το θέλατε και οι δυο τοτε νταξ,τι να πω
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dr. No

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dr. No
Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O Dr. No έγραψε στις 00:02, 18-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Όχι, δεν θα ήθελα να φασωθώ από την πρώτη στιγμή με κάποιον, αλλά δεν θα ήθελα και αυτός ο κάποιος από το πρώτο 10λεπτο να σκεφτεί να ικανοποιήσει το πουλί του και τις ορέξεις του.
Σίγουρα γνωρίζεις, επειδή σε έχω κόψει για τρελό τσακαλάκι, πως αυτός ο κάποιος , κατά 99% αυτό σκέφτεται από το πρώτο δεκάλεπτο, μην πω δευτερόλεπτο και φανώ υπερβολικός δεν είμαι τέτοιος τύπος. Ωστόσο η υπομονή, αποτελεί ίσως την μεγιστη των αρετών, σε αυτόν τον τομέα και βεβαίως ενδέχεται να οδηγήσει, με το πέρασμα του χρόνου, όχι μόνο στην ικανοποίηση των σεξουαλικών μας αναγκών (πρωτεύον σε μία σχέση, νομίζω όλοι το αναγνωρίζουν), αλλά και σε κάτι πολύ πιο όμορφο και ουσιώδες. Με τη γυναίκα μου, είμαστε σχεδόν 8 χρόνια μαζί, παρά 2 μήνες και κάθε μέρα που περνάει δίπλα της, με κάνει να εύχομαι, αυτό να κρατήσει για πάντα, όπως και η αναμονή μου .
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dr. No : 18-08-15 στις 00:27.
Παράθεση

Ερινύς (Meeko)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 15:31, 18-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dr. No
Σίγουρα γνωρίζεις, επειδή σε έχω κόψει για τρελό τσακαλάκι, πως αυτός ο κάποιος , κατά 99% αυτό σκέφτεται από το πρώτο δεκάλεπτο, μην πω δευτερόλεπτο και φανώ υπερβολικός δεν είμαι τέτοιος τύπος. Ωστόσο η υπομονή, αποτελεί ίσως την μεγιστη των αρετών, σε αυτόν τον τομέα και βεβαίως ενδέχεται να οδηγήσει, με το πέρασμα του χρόνου, όχι μόνο στην ικανοποίηση των σεξουαλικών μας αναγκών (πρωτεύον σε μία σχέση, νομίζω όλοι το αναγνωρίζουν), αλλά και σε κάτι πολύ πιο όμορφο και ουσιώδες. Με τη γυναίκα μου, είμαστε σχεδόν 8 χρόνια μαζί, παρά 2 μήνες και κάθε μέρα που περνάει δίπλα της, με κάνει να εύχομαι, αυτό να κρατήσει για πάντα, όπως και η αναμονή μου .
Ίσως δεν το έθεσα σωστά τότε. Δεν θέλω να δείχνει ότι σκέφτεται το σεξ από το πρώτο δεκάλεπτο-δευτερόλεπτο. Και γω μπορεί να το σκέφτομαι από τα πρώτα 3 λεπτά (μην πω δευτερόλεπτα, δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος), αλλά δεν θα το δείξω σε κάποιον που μόλις γνωρίζω. Στα άλλα συμφωνώ και να τα εκατοστήσετε με την γυναίκα σου
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 16:48, 18-08-15:

Πώς δείχνει μια γυναίκα ότι της αρέσει κάποιος;
Σε αφήνει να χύσεις στο προσωπό της,και τα καταπίνει.
Παράθεση

your_idol

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη your_idol
Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 200 μηνύματα.

O your_idol έγραψε στις 17:07, 18-08-15:

εδώ δεν είναι ακόμα ξεκάθαρο το τι αρέσει σε μια γυναίκα, χρειάζονται αιώνες εξέλιξης για να λυθεί το μυστήριο, θα απαντήσει κάποιος με ασφάλεια για το πως ...το δείχνει?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη your_idol : 18-08-15 στις 17:14.
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,923 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 19:02, 18-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Εχμ... νομίζω αν φτάσετε σε αυτό το σημείο, ήδη έχει φανεί ότι της αρέσεις!
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 524 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 19:18, 20-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από PeterTheGreat
Δεν είπαμε ότι η κοπέλα είναι 'πουτανάκι' και ο CaneSenpai 'πούτανος' (το ότι δεν έχουμε αντίστοιχα 'ισχυρή' λέξη με την αντίστοιχη σημασία για τους άντρες είναι πολύ ενδιαφέρον... ),
Το οτι δεν εχουμε αντιστοιχη ανδρικη λεξη, ειναι απλα απορροια / προβλεψη της ισχυουσας ηθικης.

Ο ανδρας δεν προβλεπεται να εκδιδεται, εξ ου και η απουσια.
Παράθεση

Διάσημο Μέλος

O PeterTheGreat έγραψε στις 23:08, 20-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Heptamer
Το οτι δεν εχουμε αντιστοιχη ανδρικη λεξη, ειναι απλα απορροια / προβλεψη της ισχυουσας ηθικης.

Ο ανδρας δεν προβλεπεται να εκδιδεται, εξ ου και η απουσια.
Μα ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα. Ότι η 'ισχύουσα ηθική' από την μία θεωρεί 'φυσιολογική' την σεξουαλικότητα του άντρα (και δεν βρίσκει ιδιαίτερο πρόβλημα με την παροχή σεξουαλικών υπηρεσιών από γυναίκες σε άντρες υπό αμοιβή), ενώ αν μία γυναίκα αντίστοιχα εκδηλώσει τις σεξουαλικές της ανάγκες (ή αποφασίσει να πληρώσει άντρα για να τις ικανοποιήσει), μιλάμε για σκάνδαλο.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 524 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 15:19, 21-08-15:

Μα ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα. Ότι η 'ισχύουσα ηθική' από την μία θεωρεί 'φυσιολογική' την σεξουαλικότητα του άντρα (και δεν βρίσκει ιδιαίτερο πρόβλημα με την παροχή σεξουαλικών υπηρεσιών από γυναίκες σε άντρες υπό αμοιβή), ενώ αν μία γυναίκα αντίστοιχα εκδηλώσει τις σεξουαλικές της ανάγκες (ή αποφασίσει να πληρώσει άντρα για να τις ικανοποιήσει), μιλάμε για σκάνδαλο.
Την ισχυουσα ηθικη, την εχουν γραψει / κοψει - ραψει στα μετρα τους οι ανδρες. Ακριβως, οπως και την Ιστορια τη γραφουν οι νικητες.

Και την οποία ηθικη, ασκουν κατα γραμμα ΚΑΙ οι γυναικες σαφως!

Γιατι το χαρακτηρισμο "πουτανακι", τον προσδιδουν εξισου ευκολα και οι ιδιες σε ομοφυλη τους.

Δεν υπαρχει καποιο προβλημα, με την καθεαυτη εννοια. Η εννοια του "φυσιολογικου" εδω ειναι ενα αμιγως κοινωνικο ανθρωπινο κατασκευασμα, διχως καποιο πρωταρχικο αντικρυσμα στη φυση ως οδηγο. Απλα, ο ανδρας, προκειμενου να ελεγξει τη σεξουαλικοτητα της γυναικας - διοτι η δυνατοτητα της τεκνοποιησης ειναι δυναμη - εχει χωρισει τις γυναικες σε "ηθικες" και "ανηθικες". Σε γυναικες για σπιτι που (οφειλουν, προκειμενου να μην στιγματιστουν ως ανηθικες να) κανουν (σχετικα) φειδωλη χρηση του αιδοιου τους , αυτοπεριοριζομενες σεξουαλικα και και σε αυτες που το χρησιμοποιουν ακριτα [δηλ. της "γενικης χρησεως",τις ανηθκες], εκτος των ηθικων οριων. Εχουν ορισει ετσι και το τι εναι σεξουαλικως φυσιολογικο και τι οχι.

Ο ανδρας δεν εχει προβλημα με την εκδιδομενη επι χρημασι γυναικα, γιατι θεωρει φυσιολογικο να πληρωνει για να αποκτησει κατι, αρα και το σεξ.
Το αντιστροφο, δεν προβλεπεται για λογους "ασφαλειας" απο τον ισχυοντα σεξουαλικο κωδικα.

Ειναι ενας σεξουαλικος Κ.Ο.Κ σαφως μεροληπτικος και αδικος, που οπως ολοι οι κωδικες εξαλλου, εχει στοχο να επιφερει ισορροπιες στη λειτουργια των μελων. Και που στους παρεκτρεπομενους - δηλ. στις γυναικες - επιβαλλει βαρυτατα ηθικα προστιμα.

Ομως, αυτον εχουμε, αυτον εμπιστευομαστε!

Και που θα εμπιστευομαστε, μεχρις οτου ισως καποια στιγμη, η ανθρωπινες κοινωνιες μεταπηδησουν στο μητριαρχικο μοντελο, οποτε θα ισχυσουν και κανονες κομμενες και ραμμενες στα μετρα των γυναικων.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Heptamer : 21-08-15 στις 15:25.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 18:08, 24-08-15:

το ότι δεν έχουμε αντίστοιχα 'ισχυρή' λέξη με την αντίστοιχη σημασία για τους άντρες είναι πολύ ενδιαφέρον....
Κι όμως, υπάρχει στη γλώσσα μας για τους άντρες λέξη που προσεγγίζει αρκετά τη λέξη “πουτάνα” και μάλιστα πιο ισχυρή υβριστικά. Είναι η λέξη “καριόλης”.
Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Και τότε εσύ τη φιλάς γλυκά στα χείλη.
(Ή μήπως κάνεις τον κινέζο, επειδή σιχαίνεσαι τους δικούς σου χυμούς; )

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους