Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,345 εγγεγραμμένα μέλη και 3,071,531 μηνύματα σε 94,373 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 603 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Μέση ζωή σε μία ανεπτυγμένη χώρα ή ζωάρα σε μία υποανάπτυκτη χώρα;

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,067 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε στις 18:01, 11-07-14:

Λοιπόν,τι προτιμάτε?Να έχετε μία μέση αξιοπρεπή ζωή σε μία ανεπτυγμένη χώρα ή να είστε πλούσιοι σε μία υποανάπτυκτη χώρα της Αφροασίας?
Εγώ θα προτιμούσα το πρώτο.Καλύτερα να ζω στο Παρίσι κι ας μην είμαι Ωνάσσης,παρά να ζω στη Νιγηρία και να έχω 15 μαύρους να μου κάνουν αέρα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Elena.joan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elena.joan
H Elena.joan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Elena.joan έγραψε στις 18:35, 11-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
Λοιπόν,τι προτιμάτε?Να έχετε μία μέση αξιοπρεπή ζωή σε μία ανεπτυγμένη χώρα ή να είστε πλούσιοι σε μία υποανάπτυκτη χώρα της Αφροασίας?
Εγώ θα προτιμούσα το πρώτο.Καλύτερα να ζω στο Παρίσι κι ας μην είμαι Ωνάσσης,παρά να ζω στη Νιγηρία και να έχω 15 μαύρους να μου κάνουν αέρα!
θα προτιμουσα να ζησω με αξιοπρεπεια σε καποιο μερος που θα μου προσφερει την αναλογη ευτυχια...και δεν με νοιαζει αν αυτο το μερος ειναι η αφρικη,το πακισταν, η γαλλια, η ελλαδα η αμερικη...κτλ!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:50, 14-07-14:

Το πρωτο βεβαια...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,743 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 08:43, 14-07-14:

Το πρώτο.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MariaLoveItaly (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη MariaLoveItaly
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 332 μηνύματα.

H MariaLoveItaly έγραψε στις 13:14, 17-06-15:

Το πρώτο εννοείται

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sommerfeld

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Sommerfeld
Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 337 μηνύματα.

O Sommerfeld . έγραψε στις 14:21, 17-06-15:

Το δεύτερο! Και στην Ελλάδα αυτή την στιγμή υποτειθεται οτι εχουμε μια μεση φυσιολογικη ζωη σε ενα κατα τα αλλα <<ανεπτυγμενο>> κρατος...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,693 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 19:14, 17-06-15:

Ζωαρα ρε. Και οσα σου λειπουν απο την ανεπτυγμενη χωρα τα αναπληρωνεις με τα παραπανω χρηματα. Και τα αεροπλανα για το εξωτερικο δεν τελειωνουν.

Βεβαια εξαρταται τι λεμε υπαναπτυκτη. Αλλο Ελλαδα ή Ουγγαρια ξερω γω, κι αλλο Αιθιοπια και Νιγηρας.

Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,696 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 11:43, 20-06-15:

Σαφώς το πρώτο. Θα ένιωθα αρκετά άβολα να ξεχωρίζω με τη χλιδάτη ζωή μου, ενώ συμπολίτες μου θα πάλευαν για τα προς το ζειν.
Πέραν αυτού, δεν είναι μόνο τα υλικά αγαθά και η τροφή του σώματος, είναι και η ανάγκη τροφής του πνεύματος σε όλες της τις εκφάνσεις, την οποία θα είχα περισσότερες πιθανότητες να ικανοποιήσω σε μια ανεπτυγμένη χώρα, απ'ό,τι σε μια
"αναπτυσσόμενη" η οποία πρώτο και κύριο μέλημά της έχει (φυσικό και αναμενόμενο) το βιοποριστικό.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μια γελοιογραφία ίσον μια χώρα! - Από H-M
      Το θέμα έχει λάβει 471 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φάκελος: Ελληνική Κρίση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-10-15 στις 13:34.
    • Ζωή σε ξένη χώρα - Από Dark_kronos
      Το θέμα έχει λάβει 158 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-07-15 στις 10:16.
    • Η πιο διεφθαρμένη χώρα - Από Krou
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-07-11 στις 21:54.
    • Η θρησκεία στη χώρα μας! - Από Founes
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-09-05 στις 08:10.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους