Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τρόποι για να δείξεις σε έναν άντρα ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

glitter

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη glitter
H glitter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H glitter έγραψε στις 23:06, 04-10-08:

Πείτε τρόπους για να δείξετε σε κπν ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

Περιμένω και τις απόψεις και προτάσεις και των δύο φύλων!

εγω ειμαι 25 (εσεις?γραψτε την ηλικια σας)και ενδιαφερομαι για ενα παιδι στην ηλικια μου . . . . .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 16:23, 05-10-08:

Πείτε τρόπους για να δείξετε σε κπν ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!
Του γράφεις γράμμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 16:39, 05-10-08:

Δεν υπάρχουν ενδιάμεσα. Αν ενδιαφέρεσαι του το λες, και μάλιστα πρόσωπο με πρόσωπο. Όλα τα υπόλοιπα είναι μισοδουλειές που μπορεί να φέρουν και το αντίθετο αποτέλεσμα.-

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 16:46, 05-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Tetragrammaton
Δεν υπάρχουν ενδιάμεσα. Αν ενδιαφέρεσαι του το λες, και μάλιστα πρόσωπο με πρόσωπο. Όλα τα υπόλοιπα είναι μισοδουλειές που μπορεί να φέρουν και το αντίθετο αποτέλεσμα.-
Διαφωνώ, χάνει τη μαγεία του το πράγμα.

Του προτείνεις να βγείτε οι δυο σας; Του λες ότι παίζει ένα έργο στο cinema που σου αρέσει πολύ και αν θα ήθελε να σε συνοδεύσει;

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 16:50, 05-10-08:

Κανονίζω με έμμεσους τρόπους να βγούμε οι 2 μας, ακόμα και για καφέ (αν δεν επιτευχθεί το ξεγράφω αμέσως). Βασικά αν γίνει το ραντεβού δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι special, θα μιλήσει η χημεία σας. Αν δεν γίνει τίποτα, δώσε κι άλλο 1 ραντεβού περιθώριο. Κι αν πάλι δεν γίνει ρίξε μαύρη πέτρα.

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 16:53, 05-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Διαφωνώ, χάνει τη μαγεία του το πράγμα.

Του προτείνεις να βγείτε οι δυο σας; Του λες ότι παίζει ένα έργο στο cinema που σου αρέσει πολύ και αν θα ήθελε να σε συνοδεύσει;
Ε ντάξει, προφανώς δεν θα πας να του πεις "Γεια, σε γουστάρω". Απλώς θέλω να πω ότι δεν γίνεται να μείνεις απλώς εκεί, θα πρέπει κάποια στιγμή ή να του πεις κάτι ή να κάνεις κάτι. Απλώς αυτό που λέω είναι ότι οι προθέσεις σου πρέπει να είναι αρκετά σαφείς, όχι να θίγεται το ζήτημα τελείως ξόφαλτσα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

glitter

Νεοφερμένος

H glitter έγραψε στις 18:56, 05-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Tetragrammaton
Ε ντάξει, προφανώς δεν θα πας να του πεις "Γεια, σε γουστάρω". Απλώς θέλω να πω ότι δεν γίνεται να μείνεις απλώς εκεί, θα πρέπει κάποια στιγμή ή να του πεις κάτι ή να κάνεις κάτι. Απλώς αυτό που λέω είναι ότι οι προθέσεις σου πρέπει να είναι αρκετά σαφείς, όχι να θίγεται το ζήτημα τελείως ξόφαλτσα.
Αυτο που αναζητουσα,ανοιγοντας αυτο το post ηταν να παρω αποψεις απο αλλα ατομα για το θεμα κ να το δω ισως πιο ρεαλιστικα η με αλλη ματια...να παρω ιδεες+συμβουλες+γνωκες για το τι θα εκανε κπς αλλος στη δικη μου θεση!
Καλοδεχουμενες καθε καλοπροαιρετες ''κριτικες''-συμβουλες....
Ενας απο τους λογους για τους οποιους ΔΕΝ ΘΕΛΩ να κανω εγω καποια κινηση(που ειναι πολλοι....σημειωτεον) ,ειναι οτι δε θελω να ενδωσει στο ενδιαφερον μου,σε περιπτωση που τυχαινει να μη εχει κατι αλλο στο μυαλο του τη δεδομενη περιοδο .....
αυτο που θελω ειναι να τον γνωρισω+να με γνωρισει...κι επειται αν ειναι να γινει κατι ,θα γινει ....μια ευκαιρεια αναζητω η μια αφορμη για να γινει η αρχη +να αποκτησουμε μια καποια επικοινωνια!!!Αλλα αυτη η αρχη μου φαινεται αρκετα ΔΥΣΚΟΛΗ!

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Κανονίζω με έμμεσους τρόπους να βγούμε οι 2 μας, ακόμα και για καφέ (αν δεν επιτευχθεί το ξεγράφω αμέσως). Βασικά αν γίνει το ραντεβού δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι special, θα μιλήσει η χημεία σας. Αν δεν γίνει τίποτα, δώσε κι άλλο 1 ραντεβού περιθώριο. Κι αν πάλι δεν γίνει ρίξε μαύρη πέτρα.
NAI,αλλα πως?με το παιδι δε μιλαμε,δε λεμε καν ενα ''γεια''.
Πως θα γινει αυτο?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 20:35, 05-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από glitter

NAI,αλλα πως?με το παιδι δε μιλαμε,δε λεμε καν ενα ''γεια''.
Πως θα γινει αυτο?
Συγγνώμη αν η ερώτησή μου είναι χαζή, αλλά αν δεν έχετε μιλήσει πώς ενδιαφέρεσαι? Σε τι πλαίσιο τον ξέρεις? Αν είναι 1 ξέμπαρκος που δεν έχετε κοινούς φίλους και τον βλέπεις ξέρω εγώ στο καφέ που πας το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να του μιλήσεις και να του πεις να πάτε για κανά καφέ.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

glitter

Νεοφερμένος

H glitter έγραψε στις 20:50, 05-10-08:

Συγγνώμη αν η ερώτησή μου είναι χαζή, αλλά αν δεν έχετε μιλήσει πώς ενδιαφέρεσαι? Σε τι πλαίσιο τον ξέρεις? Αν είναι 1 ξέμπαρκος που δεν έχετε κοινούς φίλους και τον βλέπεις ξέρω εγώ στο καφέ που πας το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να του μιλήσεις και να του πεις να πάτε για κανά καφέ.
πηγαίναμε μαζί σε κάποιες τάξεις στο σχολείο αλλά..ούτε εγώ ούτε κ κείνος κάνει κίνηση να μου μιλήσει ... Η παρέα του αποτελείται από άτομα της ηλικίας μου κυρίως κ μάλιστα συμμαθητές μου αλλά σε άλλα τμήματα που μʼ αυτούς δεν είχαμε ποτέ χαιρετούρες κ τέτοια καν) με το παιδί που αναφέρω κάποτε -παλιά- λέγαμε ένα γεια. Τώρα ΌΧΙ δυστυχώς!
Είναι πολύ φίλος με ένα μακρινό μου ξάδερφο, με τον οποίο μιλάμε-τώρα τελευταία λόγω περιστάσεων-)

Ώρες -ώρες σκέφτομαι μήπως είναι ιδέα μου, μήπως δε κοιτάζει εμένα αλλά κάτι άλλο κοντά σε μένα κ εγώ το ερμηνεύω λανθασμένα έτσι... Όμως έχω παρατηρήσει μια κάποια αμηχανία όταν βρισκόμαστε σε κοντινή απόσταση (χωρίς να είμαι σίγουρη).. Ίσως γιατί σκέφτεται κ κείνος πως βλακεία να είμαστε από την ίδια πόλη, να συναντιόμαστε στο δρόμο η σε cafe όπου... τέλος πάντων κ να μη μιλάμε, ίσως ντρέπεται ή ίσως κάτι άλλο που δε μπορώ να σκεφτώ.
Ένας άλλος λόγος είναι ότι πέρυσι είχε προσπαθήσει ο ξάδερφος μου να προσεγγίσει μια φίλη της αδερφής μου (με την οποία τυχαίνει να κάνουμε παρέα) αλλά τελικά δν έγινε τίποτα κ έμεινε εκεί το θέμα. οπότε... Δεν ξέρω κατά πόσο οι ματιές του πάνε αποκλειστικά σε μένα. ή απλά θέλει να κόψει κίνηση γενικά για το φίλο του. Μπέρδεμα?
ειμαστε και οι δυο απο Κρητη

εγω ειμαι στο πτυχιο Αθηνα ,αλλα κατεβαινω αρκετα συχνα
αυτος Κρητη δουλευει στην πολη αποπου ειμαστε.Εχει τελειωσει κατι σε σχεση με λογιστικη

Παράθεση

D|m|tr| (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη D|m|tr|
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O D|m|tr| έγραψε στις 18:28, 27-10-08:

Επαναφέρω το topic... Είμαι στην ίδια θέση με μια κοπέλα που μιλάμε 2 μήνες τώρα....

Απ'ο,τι καταλαβαίνω ενδιαφέρεται, απλά δεν ξέρω πως να το φέρω και φοβάμαι μην την χάσω... ήδη 2 μήνες πήγαν έτσι...

Έχετε κάτι να προτείνετε;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 18:30, 27-10-08:

Κτούπατης κτούπατης

Πλάκα κάνω. Δώσε κανά στοιχείο. Πως τη γνώρισες, τι σχέση έχετε; Ηλικία;

Παράθεση

glitter

Νεοφερμένος

H glitter έγραψε στις 21:33, 27-10-08:

Παιδια σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για τη θετικη σας ενεργεια κ το ενδιαφερον σας!!να ειστε καλα!

Εχω μια απορια ομως..
Αντε πεστε και γινονται οι συστασεις!
Να του πιασω κουβεντα επιτοπου?

Επισης, πεστε οτι γνωριζομαστε ...την επομενη φορα που θα τον ξαναδω..να περιμενω να μιλησει εκεινος πρωτος ή να κανω εγω κινηση να τον χαιρετισω?
Ποια η αποψη σας ???????

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 21:56, 27-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από RyDeR
Επαναφέρω το topic... Είμαι στην ίδια θέση με μια κοπέλα που μιλάμε 2 μήνες τώρα....

Απ'ο,τι καταλαβαίνω ενδιαφέρεται, απλά δεν ξέρω πως να το φέρω και φοβάμαι μην την χάσω... ήδη 2 μήνες πήγαν έτσι...

Έχετε κάτι να προτείνετε;
Όταν λες μιλάτε; Λέτε απλά ένα γεια; Από πού την ξέρεις;
Πες μας κάτι παραπάνω βρε συ.

Μα και με αυτά μόνο που μας λες, εγώ θα σου έλεγα να συνεχίσεις να της μιλάς- μετά το γεια πρόσθεσε και ένα "τι κάνεις" και αν βλέπεις ότι υπάρχει ανταπόκριση, ή έστω θετική αντιμετώπιση ρίξε μια ιδέα να πάτε για καφέ- nothing wrong with that

Παιδια σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για τη θετικη σας ενεργεια κ το ενδιαφερον σας!!να ειστε καλα!

Εχω μια απορια ομως..
Αντε πεστε και γινονται οι συστασεις!
Να του πιασω κουβεντα επιτοπου?

Επισης, πεστε οτι γνωριζομαστε ...την επομενη φορα που θα τον ξαναδω..να περιμενω να μιλησει εκεινος πρωτος ή να κανω εγω κινηση να τον χαιρετισω?
Ποια η αποψη σας ???????
Την επόμενη φορά που θα τον δεις, θα πιάσεις το βλέμμα του, θα ρίξεις χαμόγελο, θα του γνέψεις "γεια", αν είναι μακριά, (αλλιώς θα του πεις γεια- δεν δαγκώνει καλέ ) και τα υπόλοιπα θα έρθουν

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D|m|tr| (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O D|m|tr| έγραψε στις 22:54, 27-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Όταν λες μιλάτε; Λέτε απλά ένα γεια; Από πού την ξέρεις;
Πες μας κάτι παραπάνω βρε συ.

Μα και με αυτά μόνο που μας λες, εγώ θα σου έλεγα να συνεχίσεις να της μιλάς- μετά το γεια πρόσθεσε και ένα "τι κάνεις" και αν βλέπεις ότι υπάρχει ανταπόκριση, ή έστω θετική αντιμετώπιση ρίξε μια ιδέα να πάτε για καφέ- nothing wrong with that

Την είχα γνωρίσει το καλοκαίρι (κοινή φίλη), απο τότε μιλούσαμε (επι ώρες)στο MSN/κινητό για καιρό... Πρίν 2 εβδομάδες αποφάσισα να πάω να την 'δώ ξανά. Τότε κατάλαβα οτι θέλω κάτι παραπάνω απο εκείνη....

Επίσης, απο τότε έχω την εντύπωση οτι έχει αυξηθεί το ενδιαφέρον της προς εμένα απο την τελευταία φορά που την είδα...

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 23:10, 27-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από RyDeR
Την είχα γνωρίσει το καλοκαίρι (κοινή φίλη), απο τότε μιλούσαμε (επι ώρες)στο MSN/κινητό για καιρό... Πρίν 2 εβδομάδες αποφάσισα να πάω να την 'δώ ξανά. Τότε κατάλαβα οτι θέλω κάτι παραπάνω απο εκείνη....

Επίσης, απο τότε έχω την εντύπωση οτι έχει αυξηθεί το ενδιαφέρον της προς εμένα απο την τελευταία φορά που την είδα...
Πωπω τα ίδια ακριβώς μου έλεγε χθές ένας φίλος μου

Λοιπόν, αφού είσαι ξεκάθαρος ως προς το τι θέλεις (εκείνη ), θα έλεγα να της το δείξεις. Την επόμενη φορά που θα μιλήσετε πες της ότι θα ήθελες να την ξαναδεις και ότι την προηγούμενη φορά που βρεθήκατε ένιωσες ότι ήρθατε πιο κοντά ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων- θα σου βγει από μόνο του εκείνη την ώρα, τραστ μι. Από την απάντησή της πιστεύω θα καταλάβεις τι περίπου παίζει.

πς. Όπως μας τα λες, μια χαρά τα βλέπω πάντως!

Παράθεση

D|m|tr| (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O D|m|tr| έγραψε στις 00:41, 29-10-08:

Λοιπον...

Την ειπα οτι μ'αρεσει και μ'ενδιαφερει... Μου ειπε πως δεν το περιμενε, πως δεν εχει τι να μου πει και στο τελος οτι με συμπαθει πολυ και δεν θελει να αλλαξει αυτο που ειχαμε ως τωρα...

Εγω πως να συμπεριφερθω τωρα, μετα το ακυρο; Μετα απο αυτο που μιλησαμε μου φαινοταν πως απαντουσα με το ζορι, μου εφυγε ο ενθουσιασμος - "ξενερωσα" πληρως.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikoulini

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikoulini
H nikoulini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H nikoulini έγραψε στις 15:44, 30-10-08:

Νομίζω οτι μπορεί κάποιος να καταλάβει οτι ενδιαφέρεσαι με τα ματάκια σου..Ο τρόπος που θα κοιτάξουμε κάποιον λέει πολλά.Η ηλικία μου είναι 31..

Παράθεση

glitter

Νεοφερμένος

H glitter έγραψε στις 16:16, 30-10-08:

Ενα ...γεια ειπαμε μονο..ΔΗΛ.φευγωντας απο το μαγαζι που ημασταν,σταματησε ενας φιλος μου να του μιλησει κ πανω στηνκοθβεντα τον ρωτησε....
Γνωριζοσαστε με την ...ετσι?Εκεινος ειπε ναι ,βεβαια ,ημασταν συμμαθητες παλια,
μου εδωσε το χερι του ...και αυτο ηταν ολο....
Επρεπε να του πιασω κουβεντα επιτοπου?
Βασικα ενω το ειχαμε σχεδιασει,ημουν τοσο κομπλαρισμενη που δεν μπορουσα να τον κοιταξω καταματα καλα-καλα!!Δεν ξερω αν ηταν γιάυτο αλλα.... νομιζω πως κι εκεινος ηταν..καπως!Μπορει να μην το περιμενε...δεν ξερω..Τι γνωμη εχετε???

Αποδω και περα ......... τωρα.....TI???
την επομενη φορα που θα τον ξαναδω..να περιμενω να μιλησει εκεινος πρωτος ή να κανω εγω κινηση να τον χαιρετισω?
Ποια η αποψη σας ???????
Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Την επόμενη φορά που θα τον δεις, θα πιάσεις το βλέμμα του, θα ρίξεις χαμόγελο, θα του γνέψεις "γεια", αν είναι μακριά, (αλλιώς θα του πεις γεια- δεν δαγκώνει καλέ ) και τα υπόλοιπα θα έρθουν
πως εννοεις να του γνεψω δηλ?με κατεβασματου κεφαλιου?

Αρχική Δημοσίευση από nikoulini
Νομίζω οτι μπορεί κάποιος να καταλάβει οτι ενδιαφέρεσαι με τα ματάκια σου..Ο τρόπος που θα κοιτάξουμε κάποιον λέει πολλά...
ξερεις τι γινεται ομως?οταν τον κοιταζω κομπλαρω κυριως απο αμηχανια και επιπλεον επειδη και κεινος ειναι τελειως ανεκφραστος κ με προβληματιζει αυτο!με κανει να νοιωθω καπως αβολα!περιεργα!Δεν ξερω τι να σκεφτω κ πως να αντιδρασω!!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 16:38, 30-10-08:

Ενα ...γεια ειπαμε μονο..ΔΗΛ.φευγωντας απο το μαγαζι που ημασταν,σταματησε ενας φιλος μου να του μιλησει κ πανω στηνκοθβεντα τον ρωτησε....
Γνωριζοσαστε με την ...ετσι?Εκεινος ειπε ναι ,βεβαια ,ημασταν συμμαθητες παλια,
μου εδωσε το χερι του ...και αυτο ηταν ολο....
Επρεπε να του πιασω κουβεντα επιτοπου?
Βασικα ενω το ειχαμε σχεδιασει,ημουν τοσο κομπλαρισμενη που δεν μπορουσα να τον κοιταξω καταματα καλα-καλα!!Δεν ξερω αν ηταν γιάυτο αλλα.... νομιζω πως κι εκεινος ηταν..καπως!Μπορει να μην το περιμενε...δεν ξερω..Τι γνωμη εχετε???

Αποδω και περα ......... τωρα.....TI???
την επομενη φορα που θα τον ξαναδω..να περιμενω να μιλησει εκεινος πρωτος ή να κανω εγω κινηση να τον χαιρετισω?
Ποια η αποψη σας ???????
Μίλησέ του εσύ, για να μην σε τρώει το ''μήπως'' και ''δεν το προσπάθησα''. Κι ανάλογα με την συμπεριφορά του βλέπεις. Δεν είναι ωραίο να μπαίνουμε σε διαδικασίες σκέψης κι ανάλυσης για κάποιον που δεν μιλάμε. Στην εφηβεία είναι συνηθισμένο, κι όλοι θυμόμαστε πόσο επώδυνο. Πια όμως καλό είναι να παίρνουμε πρωτοβουλίες. Κι αν μιλήσετε πιθανώς να μην σου αρέσει πια. Βασικά ρίσκαρέ το (καταλαβαίνω πως καθώς τα βλέπεις βουνό το να του μιλήσεις σου φαίνεται ρίσκο). Όμως ούτε θα καταλάβει, ούτε θα του φανεί περίεργο. Θα είναι αφορμή να γνωριστείτε. Κι αν αδιαφορήσει θα είναι εύκολο να ξεκολλήσεις.

Παράθεση

glitter

Νεοφερμένος

H glitter έγραψε στις 16:54, 30-10-08:

Μίλησέ του εσύ, για να μην σε τρώει το ''μήπως'' και ''δεν το προσπάθησα''. Κι ανάλογα με την συμπεριφορά του βλέπεις. Δεν είναι ωραίο να μπαίνουμε σε διαδικασίες σκέψης κι ανάλυσης για κάποιον που δεν μιλάμε. Στην εφηβεία είναι συνηθισμένο, κι όλοι θυμόμαστε πόσο επώδυνο. Πια όμως καλό είναι να παίρνουμε πρωτοβουλίες. Κι αν μιλήσετε πιθανώς να μην σου αρέσει πια. Βασικά ρίσκαρέ το (καταλαβαίνω πως καθώς τα βλέπεις βουνό το να του μιλήσεις σου φαίνεται ρίσκο). Όμως ούτε θα καταλάβει, ούτε θα του φανεί περίεργο. Θα είναι αφορμή να γνωριστείτε. Κι αν αδιαφορήσει θα είναι εύκολο να ξεκολλήσεις.
Πολυ λογικα ακουγονται ολα αυτα που λες....και λιγο-πολυ ειναι σκεψεις που εχουν περασει απο το μυαλο μου,κατα καιρους!
Εκτος απο τη δουλεια του ομως,τι αλλα θεματα θα μπορουσα να τον ρωτησω στην προσπαθεια μου να ανοιξουμε συζητηση ????

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 18:55, 30-10-08:

Aν ενδιαφέρεται θα βρει κι αυτός θέματα να συζητήσετε

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

glitter

Νεοφερμένος

H glitter έγραψε στις 14:28, 15-11-08:

Τοσο καιρο .εβγαινα καθε βραδυ,μπας και τον πετυχω..αλλα τζιφος!
Ωσπου χθες βραδυ τον συναντησα στο κλαμπ.
Μπαινοντας στην πορτα,κοντοσταθηκε λιγο κ πηγε στην παρεα του...
Αλληλοκοιταχτηκαμε αλλα...δε χαιρετισε!
Ειπα κι εγω οταν πλησιασει απτη μερια μου για να παει τουαλετα θα τον πιασω απτο μπρατσο να του μιλησω...
και κεινος...περνωντας απο μπροστα μου ,με το που με βλεπει,αντι να χαιρετισει,γυρναει απτην αλλη....

Κοκκαλο εγω...οπως καταλαβαινετε....
Γιατι το κανει αυτο?Κομπλαρει τοσο πολυ?Γιατι ρε παιδια ?
Τι σκεφτεστε??

Παράθεση

gorgonokoritso (zenia....)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη gorgonokoritso
H zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H gorgonokoritso έγραψε στις 17:24, 17-08-10:

γραφω εδω μιας και δεν βρηκα παρομοιο τοπικ (αν υπαρχει πειτε μου)
εμενα ειναι διαφορετικη η περιπτωση μου
μιλαμε (οχι ομως και καθε μερα)
γνωριζομαστε χρονια
κραταμε επικοινωνια και ας εχει ο καθενας ανα περιοδους αλλη σχεση
μου ειχε πει οτι του αρεσα και του ειπα και γω (πριν 2 χρονακια περιπου)
προσφατα που ξαναβρεθηκαμε του ειπα οτι μου αρεσει ακομα αλλα αυτος δεν ξεκαθαρισε τη θεση του
αν και ολες οι κινησεις τους και η συμπεριφορα του δειχνουν οτι του αρεσω ακομα
το θεμα ειναι οτι εγω κολλαω οταν ειμαστε μαζι και μερικες φορες δεν εκφραζομαι οπως θα ηθελα και το εχει καταλαβει
κανει κινησεις αλλα εγω τον προσγειωνω.... ανωμαλα!!!!!!!!
το μονο που εχει γινει ειναι 1 πεταχτο φιλι
και παλι μετα απο αυτο δεν ηξερα πως να συμπεριφερθω
εχει βλεπετε τον τροπο και με κολλαει
απο τοτε δεν πολυμιλαμε
και αν μιλησουμε θα πουμε ασχετα
(αφηστε που νομιζω οτι τα εφτιαξε με αλλη... )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loth
H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε στις 17:30, 17-08-10:

καί μόνο από τις τρυφερές αγκαλίες που του ζητάω αλλά και του κάνω θα πρέπει να το καταλαβαίνει.. περάν του ότι δεν χάνω ευκαιρία να τον αγγίζω και να τον χαιδεύω... να του χαιδεύω-πειράζω τα μαλλιά....τα χέρια... τα δάχτυλα, τα μαγουλάκια, .. τέτοια καλέ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 19:58, 11-12-10:

Δεν έχω ξαναβρεθεί σε μία τέτοια κατάσταση...

Μου αρέσει ένας φίλος και έχουμε βγει 2-3 φορές μόνοι και εκεί που φαίνεται να ενδιαφέρεται...εκεί δεν γίνεται τίποτα. Γενικά σαν άνθρωπος είναι ιδιαίτερα ντροπαλός και ευτυχώς με την συζήτηση μας εδώ και καιρό έχει ανοιχτεί αρκετά...Τι άλλο να κάνω;;;

Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,309 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 20:12, 11-12-10:

Πιστεύω ότι πρέπει να του μιλήσεις, να του πεις πως αισθάνεσαι για αυτόν.
Θα δεις πως θα αντιδράσει και την απάντηση του και από εκεί θα καταλάβεις τι παίζεται από την μεριά του...

Αλλά για πες μας περισσότερα..γνωρίζεστε πολύ καιρό; Από κάποιον κοινό γνωστό;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:52, 11-12-10:

Μου έχει τύχει να έχω βγει με άντρα μερικές φορές οι δύο μας, να θεωρώ πως δεν μπορεί, με θέλει, απλά είναι ντροπαλός και ξαφνικά μετά από λίγο να μάθω πως έκανε σχέση με άλλη! Κι επίσης μου έχει τύχει άντρας από την φύση του πολύ ντροπαλός (και το δήλωσε και φαινόταν) να με φιλήσει στην πρώτη μας πριβέ έξοδο.
Οπότε χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω (και μακάρι να κάνω λάθος) μάλλον δεν ενδιαφέρεται.
Αν ένας άντρας ενδιαφέρεται, δεν έχει καμία σημασία το πόσο ντροπαλός είναι, κάνει κίνηση. Αν δεν κάνει.. ε, τότε συνήθως σε βλέπει μόνο φιλικά.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:53, 11-12-10:

Είμαστε συμφοιτητές. Τον ξέρω 3 χρόνια και ως τώρα κάναμε παρέα φιλικά τελείως.

Είχα να τον δω κανένα εξάμηνο όμως και τον είδα πριν λιγο καιρό και ξεκινήσαμε πάλι να μιλάμε. Ωσπου ένα βράδυ του είπα να βγούμε.

Περνάμε πολύ καλά όταν βγαίνουμε. Δεν μένουμε ποτέ χωρίς θέμα συζήτησης. Μιλάμε και στο skype αρκετά.

Αυτάααααα....

Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,309 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 20:57, 11-12-10:

Σε αυτά που λέει η Κωνσταντίνα θα συμφωνήσω...
Αν και λίγο άπειρη στο θέμα "αγόρια" λόγω ηλικίας, πιστεύω ότι όσο ντροπαλός και να είναι ο άλλος, όταν θέλει κάτι πολύ, κάνει "τα πάντα" για να το διεκδικήσει..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:58, 11-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Οπότε χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω (και μακάρι να κάνω λάθος) μάλλον δεν ενδιαφέρεται.
Μπορεί.
Συνέχεια το σκέφτομαι αυτό το ενδεχόμενο. Ωστόσο αυτό δεν θα με κάνει να σταματήσω να προσπαθώ. (Βλακεία μου; )

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 21:04, 11-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεοπάτρα
Σε αυτά που λέει η Κωνσταντίνα θα συμφωνήσω...
Αν και λίγο άπειρη στο θέμα "αγόρια" λόγω ηλικίας, πιστεύω ότι όσο ντροπαλός και να είναι ο άλλος, όταν θέλει κάτι πολύ, κάνει "τα πάντα" για να το διεκδικήσει..
Άρα αυτό πρέπει να το κάνει η Μάρω μας.
Δε νομίζω ότι ο άνδρας έχει το ρόλο του κυνηγού.
Παίζει και το ενδεχόμενο να μην εκδηλώνεται, αν όντως ενδιαφέρεται, γιατί δεν είναι σίγουρος για τα αισθήματα της Μάρως ή γιατί δεν ξέρει αν με αυτό ξενερώσει η Μάρω or something.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Admiral69 (Marcos)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Admiral69
Ο Marcos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Admiral69 Καθημερινές ασκήσεις e-εξωστρέφειας ... έγραψε στις 19:26, 18-12-10:

Σαν homosepians αποκτήσαμε την δυνατότητα της ομιλίας ... μάλλον είναι ο αποτελεσματικότερος τρόπος.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 19:27, 18-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από Admiral69
Σαν homosepians αποκτήσαμε την δυνατότητα της ομιλίας ... μάλλον είναι ο αποτελεσματικότερος τρόπος.
Θέμα στο οποίο γράφεις... "Τρόποι για να δείξεις σε εναν αντρα ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!"

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Admiral69 (Marcos)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Admiral69
Ο Marcos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Admiral69 Καθημερινές ασκήσεις e-εξωστρέφειας ... έγραψε στις 20:07, 18-12-10:

στο θέμα μας ... όταν "θέλεις" κάποιον φαίνεται ... εάν δεν το καταλαβαίνει ο άλλος απλά δεν θέλει να το καταλάβει ... δηλαδή δεν γουστάρει ...

my way or the highway ...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 20:56, 18-12-10:

πάρε του ότι γνωρίζει, ή ότι θυμάται....

Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Juliette!
H Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Juliette! έγραψε στις 18:14, 25-05-11:

κοριτσια..
υπαρχει μια ταινια που λεγεται

"απλως δε σε γουσταρει"

κυλαει ευχαριστα η ωρα και ειναι πολυ επικοδομητικη στο τελος

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 19:56, 25-05-11:

νοηματικη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 23:13, 25-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Juliette!
κοριτσια..
υπαρχει μια ταινια που λεγεται

"απλως δε σε γουσταρει"

κυλαει ευχαριστα η ωρα και ειναι πολυ επικοδομητικη στο τελος
he is not just that into you...

Όντως έχει πολύ πλάκα..

Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Juliette!
H Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Juliette! έγραψε στις 23:23, 25-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Speedy
he is not just that into you...

Όντως έχει πολύ πλάκα..
he is just not that into you

Παράθεση

Erida (Αρτεμις)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Erida
H Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 162 μηνύματα.

H Erida Melancholia έγραψε στις 23:55, 25-05-11:

Με τα ματια μου Μια εικονα 1000 λεξεις. Λενε... Τωρα αν δεν το πολυπιανει γιατι απλα ειναι UFO το παω σε body language δηλαδη τον πλησιαζω πολυ αντε και το πολυ πολυ να πεταξω κανα υπονοουμενο Αλλα, βασικα απ'την στιγμη που δεν ανταποκριθει στο 'καλεσμα' των ματιων μου μαλλον δεν θα δωσω αλλη σημασια..

Παράθεση

papaki93 (Κωνσταντίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη papaki93
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H papaki93 έγραψε στις 18:20, 01-06-11:

Κορίτσια με ενδιαφέρει πολύ το θέμα... Μ αρέσει πολύ κάποιος. Αλλά ντρέπομαι να του το πω και δεν ξέρω πως να του το δείξω. Αυτό που κάνει πιο δύσκολη την κατάσταση είναι ότι είναι πρώην καθηγητής μου... Τι προτίνετε ;

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 18:23, 01-06-11:

Καλύτερα να του το πεις για να αποφύγετε τις παρεξηγήσεις

Παράθεση

papaki93 (Κωνσταντίνα)

Νεοφερμένος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H papaki93 έγραψε στις 18:27, 01-06-11:

Δεν ξέρω αν είναι ο κατάλληλος τρόπος να τον προσεγγίσω. Πιστεύω ότι θα φοβηθεί... Νομίζω ότι και αυτός ενδιαφέρεται. Μιλάμε αρκετά συχνά αλλά δεν έχει τύχει να προχωρήσει αλλιώς το πράγμα... Τον έχω καλέσει για φαγητό σπιτι μου αυτή την βδομάδα αλλά δεν θα είμαστε μόνοι. Καμιά συμβουλή ;
Όλες οι φίλες μου μου λένε να του κουνηθώ. Δεν το βρίσκω και πολύ σωστό και γενικά δεν είναι το στυλ μου. Δεν θέλω να προκαλέσω με το ντύσιμο μου και πιστεύω πως κάτι τέτοιο δεν θα είχε αποτελεσμα. Αντίθετα θα με έκανε να πέσω στην εκτίμηση του...

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 18:28, 01-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Erida
Με τα ματια μου Μια εικονα 1000 λεξεις. Λενε... Τωρα αν δεν το πολυπιανει γιατι απλα ειναι UFO το παω σε body language δηλαδη τον πλησιαζω πολυ αντε και το πολυ πολυ να πεταξω κανα υπονοουμενο Αλλα, βασικα απ'την στιγμη που δεν ανταποκριθει στο 'καλεσμα' των ματιων μου μαλλον δεν θα δωσω αλλη σημασια..
Τι ωραία που τα λες!!
Μακάρι κάποιες άλλες να μην αλληθώριζαν και να μην στέκονταν ως παγοκολώνες! Να έδιναν τουλάχιστον ένα μικρό σκαλοπατάκι προσέγγισης για να "παίξει" ο άντρας και να μην έχουν ύφος "έχω σχέση ενώ δεν έχω σχέση"...

Παράθεση

papaki93 (Κωνσταντίνα)

Νεοφερμένος

H papaki93 έγραψε στις 18:45, 01-06-11:

Για μένα καμια συμβουλή ;

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 20:59, 01-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από papaki93
Δεν ξέρω αν είναι ο κατάλληλος τρόπος να τον προσεγγίσω. Πιστεύω ότι θα φοβηθεί... Νομίζω ότι και αυτός ενδιαφέρεται. Μιλάμε αρκετά συχνά αλλά δεν έχει τύχει να προχωρήσει αλλιώς το πράγμα... Τον έχω καλέσει για φαγητό σπιτι μου αυτή την βδομάδα αλλά δεν θα είμαστε μόνοι. Καμιά συμβουλή ;
Όλες οι φίλες μου μου λένε να του κουνηθώ. Δεν το βρίσκω και πολύ σωστό και γενικά δεν είναι το στυλ μου. Δεν θέλω να προκαλέσω με το ντύσιμο μου και πιστεύω πως κάτι τέτοιο δεν θα είχε αποτελεσμα. Αντίθετα θα με έκανε να πέσω στην εκτίμηση του...
με τίποτα μην του αρχίσεις τα κουνήματα και σε περάσει για εύκολη ο άνθρωπος. μετά μόνο για σεξ θα σε θέλει.. εγώ λέω ναι μεν να είσαι σεμνή αλλά πέτα και κανένα υπονοούμενο για να καταλάβει ότι σε ενδιαφέρει..

Παράθεση

papaki93 (Κωνσταντίνα)

Νεοφερμένος

H papaki93 έγραψε στις 21:43, 01-06-11:

Μαλιστα ! Δυσκολο αυτο νομιζω ! Αλλα θα προσπαθησω !

Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lonely_Rider
Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 15:49, 13-06-11:

Παιδιά απευθύνομαι σε όλους τους προβληματισμένους και προβληατισμενες... εγώ αν ήμουν στη θέση σας θα κανόνιζα να βγούμε πρώτα με μια κοινή παρέα... και μετά έκανα αυτο με το σιναμαδάκι... αν δεν έχετε κοινους γνωστούς κάντε το στο στυλ του φλέρτ. Δηλαδή σε κερνάω ενα ποτό και παίρνω το τηλεφωνό σου... αν όντως τους αρέσετε τότε θα τηλεφωνήσουν.... αλλιώς πάμε για άλλα...

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 16:06, 13-06-11:

Καλά τέτοιο ζόρι για να δείξετε σε άντρα ότι τον θέλετε???

Αφού αν μας ψιλοαρέσετε, εμείς το βλέπουμε και χωρίς να το κάνετε εσείς, απλά επειδή δείχνετε λίγο ενδιαφέρον... Τι σας ζορίζει??

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη isida!!!
H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 16:17, 13-06-11:

ρε παιδιά ..να κάνω μια ερώτηση ?
δεν είναι λίγο άσχημο να δείχνει η κοπέλα πως τον γουστάρει? ενώ είμαι αρκετά φεμινιστρια πιστέυω ότι τα αγόρια πρέπει να κάνουν την πρώτη κίνηση ...άντε να του στείλεις ένα μήνυμα , να του ξαναστείλεις όμως εσύ , να του προτείνεις ΕΣΥ να βγείτεγια καφέ...τα αγόρια πρέπει να τα κάνουν αυτά .... νομίζω , και επίσης πιστεύω ότι αν αρέσεις σε καποιον θα ξεπεράσει τις ντροπές του και θα κάνει κάποιο βήμα πρώτος εκτός από το να κάνει <<eye contact>>...συμφωνείτε?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    ErmioniAreti, Mea Culpa

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους