Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,043 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο επάγγελμα δεν θα μπορούσες να κάνεις με τίποτα και γιατί;

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:16, 12-10-08:

Ε απλή ερώτηση. Δεν θέλει αναλύσεις.

Ξεκινάω.
Δεν θα μπορούσα να είμαι οδηγός μετρό και να μη βλέπω ουρανό τόσες ώρες.
Δεν θα μπορούσα να δουλεύω σε φωτοτυπάδικο - βαριέμαι μόνο που τους βλέπω, άσε που σε κάποια δικαστήρια είναι εντελώς χωμένοι σε κάποια σημεία που δεν τα βλέπει καν ο ήλιος.
Δεν θα μπορούσα να είμαι σκουπιδιάρης - σιχαίνομαι μέχρι αηδίας.

Θα επανέλθω..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 00:07, 13-10-08:

• Δεν θα μπορούσα να είμαι γιατρός- τα αναφέρω στο θέμα για τις κρίσεις πανικού :X
  • Δεν θα μπορούσα να είμαι δικηγόρος- αν βλέπω τον άλλο να λέει βλακείες μπροστά μου δεν μπορώ να συγκρατηθώ... Επίσης δεν μπορώ να πω η ίδια ψέματα, κάνω μπαμ
  • Δεν θα μπορούσα να γίνω νηπιαγωγός- δεν έχω πολλή υπομονή και από κάποια στιγμή και έπειτα θα κατέληγα να μην αντέχω ο,τιδήποτε έχει να κάνει με ζωγραφιές, τραγουδάκια, στρουμφάκια και δε συμμαζεύεται, που τώρα μου αρέσουν και τα βρίσκω χαριτωμένα...
  • Δεν θα μπορούσα να γίνω λογιστής, οικονομολόγος κλπ.- σιχαίνομαι ο,τιδήποτε έχει να κάνει με τα οικονομικά, τα βρίσκω πολύ βαρετά
  • Δεν θα μπορούσα να γίνω πιλότος, αεροσυνοδός κλπ.- δεν έχω τις καλύτερες των σχέσεων με τα αεροπλάνα
  • Δεν θα μπορούσα να γίνω πολιτικός- σειμ ρίζον με το δικηγόρος
  • Δεν θα μπορούσα να γίνω Θεολόγος, Φιλόλογος κλπ.- νιώθω ότι από το πολύ μπλα μπλα, κάπου χάνουν την ουσία

πς1. Δε σημαίνει ότι θα μπορούσα να γίνω όλα τα υπόλοιπα επαγγέλματα , απλά αυτά μου ήρθαν τώρα
πς2. Νο οφενς προς αυτούς που έγιναν όλα τα παραπάνω επαγγέλματα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ (...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου...)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
Ο ...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

O ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ έγραψε στις 00:17, 13-10-08:

"Καμία δουλειά δεν είναι ντροπή εκτός από το να δουλεύειςσ στην ΕΡΑ" (Χριστόφορος Ζαραλίκος)

Για μένα, στρατιωτικός, ο,τιδήποτε θα απαιτούσε να μιλάω περισσότερο από 5-10 λεπτά την ώρα ή να έχω συμπεριφορά νταβατζή, πολιτικός, δικηγόρος και ό,τι άλλο θα απαιτούσε να γελάω σα μ@λ@κ@ς όταν θα έχει καεί η μισή Ελλάδα προσπαθώντας να πείσω τον κόσμο ότι το κάναμε επίτηδες για να φτιάξουμε κάρβουνα.

Βιβλιοθηκάριος θα ήταν δε μπεστ.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stratos7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stratos7
Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O Stratos7 έγραψε στις 04:53, 13-10-08:

Ψυγολόγος - είμαι τόσο αρνητικός άνθρωπος που θα αυτοκτονούσαν όλοι οι ασθενείς μου..

Χειρούργος - στάνταρ δεν θα ζούσε κανείς

Εξυπηρέτηση πελατών - δεν έχω υπομονή ούτε για δείγμα

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 08:37, 13-10-08:

Βασικά δεν θα έκανα, εκτός κι αν βρισκόμουν σε μεγάλη οικονομική στενότητα, δουλειά γραφείου. Δεν μου αρέσει να κάθομαι τόση ώρα, απεχθάνομαι το δύσκαμπτο ωράριο και μου φαίνεται πληκτικό εν γένει.

Επίσης, δεν θα γινόμουν

• λογίστρια, μόνο που το σκέφτομαι τα μάτια μου κλείνουν λόγω πλήξης.
  • σερβιτόρα, επειδή είμαι ο θηλυκός γκαφατζής της ζούγκλας και θα ήμουν καταστροφική.
  • δικηγόρος, δεν έχω το θάρρος και την επιθετικότητα που νομίζω πως χρειάζεται.
  • θεολόγος, βασικά δεν θεωρώ την θεολογία επιστήμη και θεωρώ απαράδεκτο που υπάρχει σαν επάγγελμα. Μόνο φιλοσοφικά την δέχομαι.
  • γιατρός σε νοσοκομείο και νοσοκόμα, επειδή έχω παθολογική φοβία με καρκίνους και αρρώστιες.
  • καθαρίστρια, μόνο σε περίπτωση μεγάλης οικονομικής ανάγκης.
  • νοικοκυρά, δεν θα επέλεγα να μείνω σπίτι ''να μεγαλώσω τα παιδιά μου'' και να εξαρτώμαι οικονομικά από τον άντρα μου επουδενί και για τίποτα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BeyondTheInvisible (fuku)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη BeyondTheInvisible
H fuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H BeyondTheInvisible is wandering.... έγραψε στις 09:12, 13-10-08:

Δεν θα μπορούσα να είμαι εκπαιδευτικός... δεν έχω υπομονή και θα ήμουν πολύ σκύλα
Δεν θα μπορούσα να είμαι γιατρός... δεν μπορώ τα αίματα και γενικά τις αρρώστιες... (εκτος βέβαια από ψυχολόγος εκεί θα ήμουν super χιχιχιχι)
Δεν θα μπορούσα να είμαι χρηματιστής.... έχει πολύ άγχος...
Δεν θα μπορούσα να είμαι πολιτικός είμαι πολύ ειλικρινής για κάτι τέτοιο...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:26, 13-10-08:

μμμμμ
δε θα μπορούσα με τίποτα να γίνω
γιατρός γιατί δεν αντέχω τα αίματα (σε μικρές πληγές και μου κόβονται τα γόνατα)
νοσοκόμα για τον ίδιο λόγο
πληρωμένη δολοφόνος για τον ίδιο λόγο
λογίστρια - οικονομολόγος κλπ γιατί δεν αντέχω με τίποτα τους αριθμούς αυτού του τύπου
τραγουδίστρια γιατί είμαι τρομερά φάλτσα

αυτά μου έρχονται τώρα
αν μου έρθει και τπτ άλλο θα επανέλθω

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:30, 13-10-08:

2 επαγγέλματα δεν θα μπορούσα με τίποτα να κάνω
1) Βοθρατζής(ενώ μπορώ σκουπιδιάρης η μυρωδιά του "υλικού" που έχουν οι βοθρατζήδες μου προκαλέι έμετο)
2) Ιερόδουλη( όχι ότι είναι ντροπή κάποιο λόγο είχαν να γίνουν, αλλα γιατί δεν θα ήθελα να με αγγίζει κανείς σεξουαλικά, το θεωρώ καθημερινό βιασμό)

Τα υπόλοιπα μπορώ όχι γιατί είμαι ο μάγκας που μπορώ αλλα γιατί κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να έρθει στην ζωή μας, όπως κανείς δεν ξέρει αν υπάρχει ανάγκη μέχρι πιά δουλειά μπορείς να κάνεις, απλά οι παραπάνω είναι κάτι που δεν θα ήθελα να ο ζήσω στην ζωή μου.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:59, 13-10-08:

Διακρίνω μια .. αντιπάθεια προς τους δικηγόρους;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 10:02, 13-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Διακρίνω μια .. αντιπάθεια προς τους δικηγόρους;
Δεν σας αντιπαθούμε Kajira μου, μας λείπουν όμως κάποιες σημαντικές qualities που χρειάζονται (εμένα τουλάχιστον).

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 10:04, 13-10-08:

Εισοδηματιας: δεν εχω περιουσια

και σοβαρα, οτι σχετιζεται με αιμα!

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 10:36, 13-10-08:

Γηροκόμος, απλά δεν μπορώ
Οικιακή βοηθός, δεν είναι το φόρτε μου τα οικιακά.
Τα υπόλοιπα νομιζω πως αν είχα μεγάλη ανάγκη ή ταλέντο ανάλογα το επάγγελμα δεν θα είχα πρόβλημα να τα ακολουθήσω.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 10:38, 13-10-08:

Πιλότος-Αεροσυνοδός-Αστροναύτης (ζαλίζομαι με το παραμικρό)
Άρα ότι έχει να κάνει με συνοδηγό - ελεγκτή - ναύτης - καπετάνιος - μούτσος κ.τ.λ. πάλι δεν θα μπορούσα.
Επίσης κ εγώ δεν θα μπορούσα να ασχοληθώ με ότι έχει να κάνει με αίμα!!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:10, 13-10-08:

Συνεχίζω..

Δεν θα μπορούσα να είμαι επαγγελματίας οδηγός - εκνευρίζομαι γενικά εύκολα στον δρόμο.
Ούτε λογίστρια, οικονομολόγος και τα τοιούτα - απεχθάνομαι το ότι βασικά συνέχεια κάνουν τα ίδια δέκα πράγματα (μπορεί να είναι και είκοσι οκ ), τα οποία μάλιστα σχετίζονται και με αριθμούς!
Ούτε αστροναύτης, πιλότος, καθαριστής τζαμιών σε ουρανοξύστες, οικοδόμος και ο,τι μπορεί να με έβγαζε σε ύψος, έχω υψοφοβία.
Ούτε τηλεφωνήτρια σε τηλεμάρκετινγκ (το έχω κάνει και ήμουν καλή), βαριέμαι να ενοχλώ τον κόζμο
Ούτε σεφ, με πιέζει να νιώθω πως πρέπει να μαγειρέψω, θέλω να μαγειρεύω όταν έχω κέφια και για δικούς μου ανθρώπους μόνο.

Πιθανά να επανέλθω.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 12:41, 13-10-08:

Γιατρός και ειδικότερα χειρουργός no way!
Και μόνο στη μυρωδιά νοσοκομείου/ιατρείου, πολλές φορες νιώθω πως λιποθυμώ.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 13:40, 13-10-08:

Λοιπόν μιας και εγώ ζαλίζομαι πολύ, δεν θα μπορούσα να γίνω οτιδηποτε σχετικό με θάλασσα. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που δεν θα μπορούσα να κάνω, οπότε ας πω όσα δεν θα ήθελα να κάνω:

• Οτιδήποτε έχει να κάνει με καθαριότητα ΑΛΛΩΝ (βλέπε σκουπιδιάρης)
  • Οτιδήποτε έχει μεγάλες πιθανότητες να επηρεάσει την σωματική υγεία μου (βλέπε εργάτης σε ορυχεία, πυρηνικό εργοστάσιο, πιλότος πειραματικών αεροπλάνων )
  • Οτιδήποτε έχει χαμηλές αποδοχές συγκριτικά με τον κόπο που καταβάλλεται (βλέπε εργάτης σε οικοδομή, σερβιτόρος)
Δεν μου έρχεται κάτι άλλο τώρα...

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 14:24, 13-10-08:

Θα συμφωνήσω με Κλέφτρα για γηροκόμους. Την σέβομαι σαν δουλειά, αισθάνομαι τύψεις που με απωθεί και θαυμάζω αυτούς που την κάνουν.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 17:36, 13-10-08:

Πολιτικος : θα με αυτοκτονουσαν γιατι θα χαλουσα την πιατσα
Δικηγορος : δε θα μπορουσα να δικαιωσω καποιον ενοχο, ουτε να μιλαω σκοπιμα με τροπο που να μπερδευει τον κοσμο.
Τραπεζικός : να συμβαλλω τοσο προθυμα και αμεσα στην παγκοσμιας κλιμακας συσσωρευση πλουτου απο φτωχους σε ηδη παμπλουτους ; προτιμω ορχεκτομη.

αυτα εινια τα 3 "χοντρα", θα επανελθω..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorien : 13-10-08 στις 21:06.
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 17:44, 13-10-08:

Δεν θα μπορούσα να γίνω δημόσιος υπάλληλος. Θα βαριόμουν

Δεν θα μπορούσα να γίνω ιδιωτικός υπάλληλος. Πολύ πίεση

Δεν θα μπορούσα να γίνω ελεύθερος επαγγελματίας. Πολλές ώρες δουλειάς

Δεν θα μπορούσα να γίνω εισοδηματίας. Δεν έχω περιουσία ούτε εγώ όπως ειπώθηκε πιο πριν

Θα ήθελα να γίνω τενίστας αλλά ούτε αυτό θα μπορούσα να το κάνω γιατί δεν έχω ρακέτα

Τέλος, δεν θα μπορούσα να γίνω βασιλιάς. Δεν έχουμε βασιλεία γμτ αν και θα μου ταίριαζε πιστεύω πολύ...

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xanp (Ξανθή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xanp
H Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H xanp έγραψε στις 20:28, 13-10-08:

Δεν θα μπορούσα με τίποτα όμως να γίνω ναυτικός...Και γενικά ότι έχει σχέση με καράβι....Όταν βρίσκομαι σε πλοίο περιμένω πως και πως να κατέβω και ειδικά όταν πλησιάζω στον Πειραιά αισθάνομαι έντονη την ανάγκη να βγω κολυμπώντας έξω αρκεί να φύγω από το πλοίο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 21:25, 13-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
μμμμμ
δε θα μπορούσα με τίποτα να γίνω
γιατρός γιατί δεν αντέχω τα αίματα (σε μικρές πληγές και μου κόβονται τα γόνατα)
νοσοκόμα για τον ίδιο λόγο
πληρωμένη δολοφόνος για τον ίδιο λόγο

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Λοιπόν μιας και εγώ ζαλίζομαι πολύ, δεν θα μπορούσα να γίνω οτιδηποτε σχετικό με θάλασσα.
Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
Πιλότος-Αεροσυνοδός-Αστροναύτης (ζαλίζομαι με το παραμικρό)
Join the club

///

Η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι δε θα άντεχα το στρατό.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:36, 14-10-08:

Συμφωνώ με πολλούς προλαλήσαντες, αλλά λέω και τα δικά μου:
  • Λογίστρια, μοιάζει μονότονο επάγγελμα...
  • ...ούτε Οικονομικά/Τραπεζικά γενικά, θα κλάταρα από τη διαρκή πίεση. Άσε που δεν τα καταλαβαίνω.
  • Δικηγόρος, δεν έχω τόσο στρατηγικό τρόπο σκέψης.
  • Νοικοκυρά, έχω ανάγκη για κάτι δημιουργικό και κυρίως να βγαίνω από το σπίτι και να είναι αλλού η καθημερινότητά μου. Θα μαράζωνα.
  • Νηπιαγωγός, θα γυρνούσα με πονοκέφαλο κάθε μέρα.
  • Αεροσυνοδός, γιατί δεν είναι οι συνθήκες, υπό τις οποίες θέλω να γνωρίσω τον κόσμο. Και δεν μπορώ το μαθηματικά υπολογισμένο μικρό χώρο.
  • Πολιτικός, γιατί παραείμαι ρομαντική.
  • Οδηγός ΜΜΜ, ειδικά όχι στην Ελλάδα. Οι συνθήκες είναι εξοργιστικές και η ρουτίνα ατελείωτη...

Ωστόσο, αν και δεν είναι η πρώτη μου επιλογή, αν χρειαστεί θα γινόμουν καθαρίστρια, σερβιτόρα, κλπ.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:38, 14-10-08:

Δεν θα μπορούσα να γίνω υπάλληλος, ακόμα και σε υψηλή θέση, πιστεύω ότι δεν θα απέδιδα σε αυτό το μοντέλο εργασίας (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το υποτιμώ ή τίποτα τέτοιο, απλά δεν ταιριάζει στο χαρακτήρα μου).
Επίσης δεν θα μπορούσα να είμαι νοικοκυρά, θα είχα κόψει τις φλέβες μου από την πίεση, τη βαρεμάρα, την απουσία δημιουργικότητας και την έλλειψη εκτίμησης από τους γύρω μου.

Παράθεση

s1ngle89

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη s1ngle89
H s1ngle89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H s1ngle89 (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 14:24, 14-10-08:

δασκαλα αμα ειμουν σε σχολειο θα του εβαζα βομβα να τιναξω τα μικρα τερατα στον αερα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 14-10-08 στις 20:01. Αιτία: Διόθρωση μορφοποιήσης
-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 00:14, 15-10-08:

Ίσως θα έπρεπε να διαχωρίσουμε τί δεν μπορούμε και τι δεν θέλουμε να κάνουμς (κάποιες φορές ταυτίζονται καποιες όχι. Μπορεί δηλαδή να σου αρέσει ένα επάγγελμα αλλά να μην μπορείς λόγω κάποιου ελαττώματος να το εξασκήσεις π.χ. Να θέλεις να γίνεις τραγουδιστής και να είσαι φάλτσος ή να θες να γίνεις χειρούργος και τα χέρια σου να τρέμουν λες και έχεις πάρκινσον)

Επαγγέλματα που δεν μπορώ να κάνω
1. Χειρούργος: Όπως είπα τα χέρια μου δε φημίζονται για τη σταθερότητά τους
2. Πιλότος: δεν είμαι αρκετά ψηλός
3. Πωλητής: Κομπλάρω απίστευτα όταν χρειάζεται να πείσω κάποιον να πάρει κάτι που πιθανόν δε το χρειάζεται. Μου φαίνεται λίγο σα ζητιανιά.
4. Δημόσιες σχέσεις: Φαίνεται αμέσως η άποψη που έχω για κάποιον άνθρωπο. Μου είναι πολύ δύσκολο να κρύψω τί πραγματικά πιστεύω.

Επαγγέλματα που δε θα ήθελα να κάνω:
1. Ό,τι έχει σχέση με βρωμιά (σκουπιδιάρης, βοθρατζής, βυρσοδέψης κλπ). Τί να κάνουμε, είμαι κακομαθημένος
2. Αστυνομικός, στρατιωτικός, κλπ: Μου είναι δύσκολο να χρειάζεται να δίνω ή να δέχομαι εντολές ενώ δεν τα πάω και πολύ καλά με τα όπλα.
3. Εργολάβος κηδειών: Ουδέν σχόλιον.
4. Λογιστής: Μου φαίνεται πολύ βαρετό.
5. Μάγειρας: Αν και μου αρέσει η μαγειρική, εκτός του ότι θα γινόμουν τετράπαχος (καθ' ότι και λιγούρης), δε θα μου άρεσε στις γιορτές που οι άλλοι θα περνούν οικογενειακά εγώ να είμαι κλεισμένος σε μια κουζίνα και να μαγειρεύω

Θα μου πείτε τί θα μπορούσα να κάνω; Λοιπόν μάλλον εκπαιδευτικός, μουσικός, ερευνητής και τέτοια σχετικά επαγγέλματα.

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 09:33, 15-10-08:

Νομίζω ότι όλα θα άντεχα να τα κάνω αν δεχόμουν αρκετή πίεση εκτός από ένα. Πραγματικά, δεν θα μπορούσα να είμαι στρατιωτικός. Μόνο και στην ιδέα μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι! Είμαι αρκετά αντιδραστικός άνθρωπος και δεν θα μπορούσα ποτέ να υπακούω σε διαταγές ειδικά από το είδος των ανθρώπων που κυκλοφορούν στα στρατόπεδα. Είναι για μένα το πιο απεχθές επάγγελμα. Και συγγνώμη αν προσβάλω κάποιον αλλά αυτή είναι η αλήθεια.

Από εκεί και πέρα με κάλυψαν και οι υπόλοιποι. Θα θελα κάτι που δεν βλάπτει την υγεία μου, δεν είναι βρώμικο κτλ.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PHLIORITHS_

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PHLIORITHS_
Ο PHLIORITHS_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O PHLIORITHS_ έγραψε στις 10:44, 15-10-08:

δε θα μπορουσα δημοσιος υπαλληλος συνεχεια αραχτος με φραπε και ο κοσμος να με κοιταει με μισο ματι.

Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Youki
H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε στις 11:23, 15-10-08:

Δεν θα μπορούσα να γίνω νηπιαγωγός και ότιδηποτε άλλο έχει να κάνει με μικρα παιδιά. Ούτε πωλήτρια, ούτε αστυνομικός. Όλα τ'άλλα θα τα πάλευα.

Και δεν θα μπορούσα να γίνω και λογιστής. (Ε αφού το είπατε όλοι...ας το πω κι εγώ! )

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:10, 15-10-08:

Αχαχαχχα Γιούκι. Καλό!

Και τώρα που το θυμήθηκα κι εγώ δεν θα μπορούσα να γίνω ποτέ δικηγόρος. Να φανταστείς όποιο μικρό παιδάκι συναντάω βγάζω από το πορτοφόλι μου την ταυτότητα δικηγόρου και του την δείχνω λέγοντας "να τι δεν πρέπει ποτέ να αποκτήσεις αν δεν θες να σε λένε λαμόγιο".

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:10, 15-10-08:

Δε μου αρεσουν καθολου τα οικονομικα, αλλα μαλλον θα προσπαθουσα καποιο επαγγελμα σχετικο με αυτα...
Δε θα εκανα σιγουρα με τιποτα οποιαδηποτε δουλεια εχει να κανει με "νοσοκομειο"...απο διοικητικος υπαλληλος μεχρι νοσοκομα και ιατρος...η ατμοσφαιρα και μονο του νοσοκομειου με αρρωσταινει..
Ξεχασα επισης...σε καμμια περιπτωση δε θα δουλευα "βραδυ"... δλδ σε μαγαζια ειτε ειναι καφε - μπαρ, ειτε μπουζουκια, ειτε κλαμπ και σε κανενα ποστο..

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 18:26, 15-10-08:

Επίσης
Δεν θα μπορούσα να γίνω αθλητικογράφος- ενώ μου αρέσει να παρακολουθώ διάφορα αθλήματα δεν ξέρω απολύτως τίποτα γι αυτά :X
Δεν θα μπορούσα να γίνω Ιστορικός-μη με βάλεις να θυμηθώ χρονολογίες και ονόματα, δεν τα μπορώ
Δεν θα μπορούσα να γίνω στρατιωτικός, αστυνομικός και γενικώς τέτοιου είδους επαγγέλματα- δεν μου ταιριάζουν και δεν θα τα άντεχα...
Δεν θα μπορούσα να γίνω διαιτολόγος- θα τους παρέπεμπα σε ένα ψυχολόγο για να δουν τι είναι αυτό που τους κάνει να τρώνε τόσο και στο τέλος θα έχανα όλη την πελατεία
Δεν θα μπορούσα να γίνω δημόσιος υπάλληλος σε οποιαδήποτε θέση- θα πέθαινα εκεί πάνω στο γραφείο.

Παράθεση

Phalanx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phalanx
Ο Phalanx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Phalanx έγραψε στις 20:26, 15-10-08:

• Ταχυδρόμος .... γιατί τους παραφυλάνε γιαγιάδες, τους κυνηγάνε κοπρόσκυλα , όποιος τους βλέπει λέει "ωχ πάλι λογαριασμοί" και τελος πάντων πως θυμούνται τόσες οδούς;
  • Μπακάλης - Χασάπης και τα συναφή .... γιατί θα ήμουν ο καλύτερος και πιστεύω θα έμπαινα για τα καλά στο ρόλο πράγμα που με κάνει και ανησυχώ για την ώς τώρα επαγγελματική μου πορεία.
  • Σούπερ ήρωας .... γιατί μου τη δίνουν οι ανυπεράσπιστοι που τα περιμένουν όλα απο τους άλλους.
  • Τεχνικός σε ιδιωτική εταιρία τηλεπικοινωνιών .... γιατί αν ακούν και απο τους άλλους όσα ακούν κάθε τόσο απο εμένα τότε κάνουν ένα πολύ ανθυγιεινό επάγγελμα.
  • Διαιτήτης .... γιατί κάποτε αυτό που τωρα κάνουν λεγότανε "χριστιανός στην αρένα". Απο τότε παραμένουν το ίδιο αναλώσιμοι.
  • Moderator σε γυναικείο forum ...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:27, 16-10-08:

Ποδοσφαιριστής. Με τίποτααααα!!!

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 19:04, 18-10-08:

1.Πολιτικός : αν και με ενδιαφέρει να ασχολούμαι και να συζητάω θέματα του είδους, δεν είμαι καθόλου καλη στα ψέματα και στη διαχείρηση και θα κατέληγα κρεμασμένη σε καμιά πλατεία με πουμαρό στη μούρη.

2.Φιλόλογος : Αν και καλή στα φιλολογικά του σχολείου με είχαν μυήσει οι μαθηματικοι-φυσικοί στην υπεροχή των θετικών επιστημών και πάντα βαριόμουν να ασχοληθώ εν τω βάθει με οποιαδήποτε θεωρητική επιστήμη!

3.Γεωπόνος : είναι η κολλητή και το βρίσκω τελείως βαρετό.

4.Νηπειαγωγός : Θα ήμουν σαν τον Σβαρτζενέγκερ στην ομώνυμη ταινία.Ένα μαύρο χάλι, τα μικρά θα με μισούσαν, μιας και είμαι πολύ αυστηρή με τον μικρό μου αδερφό , ακόμα και με τον γάτο μου, χαχα

5.Δικηγόρος : έχω πολλούς φίλους στον κλάδο και πιστεύω θα ήμουν ο πιο άχρηστος δικηγόρος αν έμπαινα στη νομική.

6.Ψυχολόγος : δεν έχω καμία απολύτως πίστη σε αυτό τον κλάδο, που λανθασμένα αποκαλούν "επιστήμη", μιας και δεν ασχολείται με κάτι καθορισμένο και κυριολεκτικά "επιστητό", θέλει παρατήρηση και βασίζεται σε ενδεχόμενα, οπότε ως "θετικές επιστήμες junkie" θα γινόμουν τελείως άχρηστη και για ντομάτες!

7.Ιερόδουλη: ό,τι πιο βρώμικο και εξευτελιστικό.Έχουμε έλλειψη από καθαρίστριες και σερβιτόρες, γιατί ντε και καλά πάνε και γίνονται ιερόδουλες;

8.Καθηγήτρια : θα άρχιζα τα κουνγκ-φου και θα με πήγαιναν στα δικαστήρια, εδώ με είχαν βάλει οι γονείς μου να βοηθήσω τον αδερφό μου στα μαθηματικά -καθώς μαθηματικάρια και πορωμένη εγώ- και μόνο που δεν του έβαλα την κάλτσα μου στο στόμα!

9. Δημοσιογράφος : απλά δεν το βρίσκω ενδιαφέρον!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 00:09, 19-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από WhiteDrum
9. Δημοσιογράφος : απλά δεν το βρίσκω ενδιαφέρον!
..totally shocked!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:37, 19-10-08:

Στριπτιζέρ, εκτός κι αν οι κοιλιές είναι πια της μόδας.

[σοβαρά μιλάω!!!]

Και γιατρός, κτλ κτλ γιατί δεν μπορώ τα αίματα.

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 00:38, 19-10-08:

και εγώ βρίσκω περίεργο να ζαλίζεται κάποιος με αίματα και με τη θέα ενός ανοιχτού μπαγιάτικου πτώματος έτσι και το περίεργο σε μένα είναι να βαριέμαι να τους βλέπω αλλά να θέλω να μου δίνουν ειδήσεις και ρεπορτάζ, χαχα, αλλά με τίποτα δεν θα ήθελα να είμαι στην θέση τους!

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 17:43, 28-10-08:

βιζιτού

Παράθεση

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ (...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου...)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
Ο ...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

O ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ έγραψε στις 21:50, 28-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από WhiteDrum
Ιερόδουλη: ό,τι πιο βρώμικο και εξευτελιστικό.Έχουμε έλλειψη από καθαρίστριες και σερβιτόρες, γιατί ντε και καλά πάνε και γίνονται ιερόδουλες;
Τί λες τώρα; Η καλή η ιερόδουλη και σκουπίζει και σερβίρει

Για να συνεχίσω τις δικές μου απαντήσεις, δεν παίζει να ζητήσω γραφειοκρατική δουλειά σε χώρο όπου εργάζονται πάνω από 10 άτομα. Αυτά που κοροϊδεύω δεν θα τα κάνω...

Με άλλα λόγια:Τον προπονητή που δεν γουστάρουμε τον διώχνουμε από Αύγουστο και όχι Μάη με το όγδοο

Παράθεση

ΜΑΪΜΟΥ...!@! (ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΜΑΪΜΟΥ...!@!
H ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H ΜΑΪΜΟΥ...!@! i like u but i don't like u.... έγραψε στις 22:41, 28-10-08:

Δε θα μπορούσα να γίνω:
1.Δικηγόρος [δεν είμαι καλή στα ψέματα]
2.Ιστορικός-Γεωγράφος κτλ. [δεν είμαι καλή ούτε στην αποστήθηση ούτε στην έκφραση]
3.Γηροκόμος [δεν θα αντεχα τις παραξενιές τους]
4.Τραγουδίστρια [δεν έχω και τόσο καλή φωνή αλλά ούτε αέρα]

Δε θα ήθελα να γίνω:
1.Μοντέλο [ντρέπομαι αλλά επίσης δε θα ήθελα να καβαλήσω το καλάμι]
2.Ότι έχει να κάνει με βρωμιά π.χ.σκουπιδιάρης,καθαρηστής βόθρων κτλ. [δε το θεωρώ ότι καλύτερο]
3.Π@@@@ [με τπτ δεν θα άφηνα κανέναν να με ακουμπήσει σεξουαλικά αν δεν νιωθω κατι γι'αυτον γιατί το θεωρώ ανήθικο,έχω περιφάνια και ότι και να γίνει αυτό δε θα το κάνω]

Όλα τα άλλα θα τα έκανα (αν δεν έχω ξεχάσει κάποιο) αλλά...

...Αυτό που θέλω να κάνω:
1.Ό,τι δουλειά έχει να κάνει με υπολογιστές
2.Μαθηματικοφυσικός

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,280 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:59, 13-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από pitg21
Φαίνεται αμέσως η άποψη που έχω για κάποιον άνθρωπο. Μου είναι πολύ δύσκολο να κρύψω τί πραγματικά πιστεύω.
Τώρα σε συμπαθώ πιο πολύ.

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Στριπτιζέρ, εκτός κι αν οι κοιλιές είναι πια της μόδας.
Ποιος σου ζήτησε να γίνεις στριπτιζέρ μανάρι μου;

Οκ ξέρω οτι το ξέθαψα το θεματάκι, αλλά είπαμε, βαρεμάρα στη δουλειά.

Δε θα μπορούσα να γίνω:

Γιατρός κι όλα τα συναφή: δεν μπορώ τα αίματα και τα πετσοκόμματα, ακόμα και το House MD το μισό το βλέπω με κλειστά μάτια.

Δημοσιοσχετίστας: σιχαίνομαι να "γλείφω" τον κόσμο και να λέω ψέματα.

Πρωταθλήτρια: εκτός του οτι δεν το έχω δεν μπορώ να κάνω κάτι που κάποτε μου άρεσε με άγχος επιδόσεων.

Οτιδήποτε έχει να κάνει με πολλές ευθύνες και άγχος: ήδη είμαι αγχωτικό άτομο, δεν μπορώ να αγχώνομαι και στη δουλειά μου - τουλάχιστον όχι για να κερδίζουν άλλοι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Burp
H Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

H Burp έγραψε στις 14:45, 13-01-10:

δικηγόρος με τπτ όμως και μόνο στη σκέψη γελάω
δημοσιογράφος επίσης

γιατρός,συγγραφέας,κριτικός κινηματογράφου,βιολόγος,φυσικός πιλότος θα μπορούσα κάλλιστα να γίνω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

thanos323 (σουπερ γουμαρ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thanos323
Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 149 μηνύματα.

O thanos323 χαρτοσακουλας απο ναιλον και βαμβακι έγραψε στις 14:49, 13-01-10:

τα παντα ολα! η δουλεια δεν ειναι ντροπη ρε!..
και πιο πολυ πιλοτος γουσταρω πειραματικων/μαχητικων και μη δεν εχω προβλημα αρκει να πεταω
βεβεα θα προτημουσα μαχητικων ειναι καλυτερα βλεπεις ειναι και η ταχυτητα αλλα....
αυτα και ολα τα αλλα!!!

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 16:05, 13-01-10:

Με τίποτα:
- "εκπρόσωπος του Θεού" (παπάς, ραβίνος, μουλάς κ.π.)
- νταβατζής και
- τοκογλύφος

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:35, 13-01-10:

Γιατρος...θα λυποθυμουσα μολις εβλεπα εγχειρησεις ,ανοιγματα κλπ..

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 17:12, 13-01-10:

ασφαλιστης. με ΤΙΙΙΙΠΟΤΑ!

Παράθεση

Signorita

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Signorita
H Signorita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Signorita έγραψε στις 17:34, 13-01-10:

Δεν θα μπορούσα με τίποτα να είμαι νηπιαγωγος, αντιπαθω ιδιαιτερως τα μικρα παιδια.
Επισης, για τον ιδιο σχεδον λογο, δεν θα μπορουσα να ειμαι γηροκομος.
Ουτε κλοουν, γιατι νομιζω οτι ειναι τρομαχτικοι.
Επισης δεν θα μπορουσα να δουλευω σε καποιο κεντρο αισθητικης και να πρεπει να ανεχομαι τα καπριτσια της καθεμιας.
Τελος δεν θα μπορουσα να ειμαι πολιτικος ή ιερεας. Ιερεας δεν γινεται κιολας γιατι ειμαι κοπελα.
Νομιζω οτι θα μπορουσα να κανω οποιοδηποτε αλλο επαγγελμα αν ήταν αναγκη, ή απλα για να το δοκιμασω.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 17:42, 13-01-10:

- με τίποτα πωλητής σε οποιοδήποτε επίπεδο (τηλεφωνικό "παπαγαλία", πλασιέ, εσωτερικός/μάρκετινγκ). Αν και τα έχω κάνει εκτός του πλασιέ.
Εξαίρεση : πωλητής σε κατάστημα με είδη τέχνης, βιβλία, γυναικεία ρούχα/είδη/υποδ., - για να πιάνω κουβεντα με τις γυναίκες πόσο πολύ τους πάνε μπλα μπλα, ότι είναι θέες, ότι άλλη δεν υπάρχει στον κόσμο σλουπρ σλουρπ κλπ και μετά να με απολύουν τα αφεντικά-, αξεσουάρ, κοσμήματα, γκαλερί.

- με τίποτα λογιστής, φοροτεχνικός, ταμίας, εισπράκτορας (οτιδήποτε έχει σχέση με υπολογισμούς και χρήματα μπορώ να κάψω κόσμο χωρίς κομπιουτεράκι και pc).

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 18:12, 13-01-10:

Φαίνεται αμέσως η άποψη που έχω για κάποιον άνθρωπο. Μου είναι πολύ δύσκολο να κρύψω τί πραγματικά πιστεύω.
και εγω ,και εγω το ιδιο..

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,280 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 18:14, 13-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
και εγω ,και εγω το ιδιο..
Το ξέρουμε, το ξέρουμε...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους