Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,022 μέλη και 2,415,980 μηνύματα σε 75,327 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 202 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο επάγγελμα δεν θα μπορούσες να κάνεις με τίποτα και γιατί;

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 23:16, 12-10-08:

Ε απλή ερώτηση. Δεν θέλει αναλύσεις.

Ξεκινάω.
Δεν θα μπορούσα να είμαι οδηγός μετρό και να μη βλέπω ουρανό τόσες ώρες.
Δεν θα μπορούσα να δουλεύω σε φωτοτυπάδικο - βαριέμαι μόνο που τους βλέπω, άσε που σε κάποια δικαστήρια είναι εντελώς χωμένοι σε κάποια σημεία που δεν τα βλέπει καν ο ήλιος.
Δεν θα μπορούσα να είμαι σκουπιδιάρης - σιχαίνομαι μέχρι αηδίας.

Θα επανέλθω..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 00:07, 13-10-08:

• Δεν θα μπορούσα να είμαι γιατρός- τα αναφέρω στο θέμα για τις κρίσεις πανικού :X
  • Δεν θα μπορούσα να είμαι δικηγόρος- αν βλέπω τον άλλο να λέει βλακείες μπροστά μου δεν μπορώ να συγκρατηθώ... Επίσης δεν μπορώ να πω η ίδια ψέματα, κάνω μπαμ
  • Δεν θα μπορούσα να γίνω νηπιαγωγός- δεν έχω πολλή υπομονή και από κάποια στιγμή και έπειτα θα κατέληγα να μην αντέχω ο,τιδήποτε έχει να κάνει με ζωγραφιές, τραγουδάκια, στρουμφάκια και δε συμμαζεύεται, που τώρα μου αρέσουν και τα βρίσκω χαριτωμένα...
  • Δεν θα μπορούσα να γίνω λογιστής, οικονομολόγος κλπ.- σιχαίνομαι ο,τιδήποτε έχει να κάνει με τα οικονομικά, τα βρίσκω πολύ βαρετά
  • Δεν θα μπορούσα να γίνω πιλότος, αεροσυνοδός κλπ.- δεν έχω τις καλύτερες των σχέσεων με τα αεροπλάνα
  • Δεν θα μπορούσα να γίνω πολιτικός- σειμ ρίζον με το δικηγόρος
  • Δεν θα μπορούσα να γίνω Θεολόγος, Φιλόλογος κλπ.- νιώθω ότι από το πολύ μπλα μπλα, κάπου χάνουν την ουσία

πς1. Δε σημαίνει ότι θα μπορούσα να γίνω όλα τα υπόλοιπα επαγγέλματα , απλά αυτά μου ήρθαν τώρα
πς2. Νο οφενς προς αυτούς που έγιναν όλα τα παραπάνω επαγγέλματα
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ (...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου...)

Δραστήριο Μέλος

Ο ...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

O ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ έγραψε: στις 00:17, 13-10-08:

"Καμία δουλειά δεν είναι ντροπή εκτός από το να δουλεύειςσ στην ΕΡΑ" (Χριστόφορος Ζαραλίκος)

Για μένα, στρατιωτικός, ο,τιδήποτε θα απαιτούσε να μιλάω περισσότερο από 5-10 λεπτά την ώρα ή να έχω συμπεριφορά νταβατζή, πολιτικός, δικηγόρος και ό,τι άλλο θα απαιτούσε να γελάω σα μ@λ@κ@ς όταν θα έχει καεί η μισή Ελλάδα προσπαθώντας να πείσω τον κόσμο ότι το κάναμε επίτηδες για να φτιάξουμε κάρβουνα.

Βιβλιοθηκάριος θα ήταν δε μπεστ.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stratos7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O Stratos7 έγραψε: στις 04:53, 13-10-08:

Ψυγολόγος - είμαι τόσο αρνητικός άνθρωπος που θα αυτοκτονούσαν όλοι οι ασθενείς μου..

Χειρούργος - στάνταρ δεν θα ζούσε κανείς

Εξυπηρέτηση πελατών - δεν έχω υπομονή ούτε για δείγμα
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 08:37, 13-10-08:

Βασικά δεν θα έκανα, εκτός κι αν βρισκόμουν σε μεγάλη οικονομική στενότητα, δουλειά γραφείου. Δεν μου αρέσει να κάθομαι τόση ώρα, απεχθάνομαι το δύσκαμπτο ωράριο και μου φαίνεται πληκτικό εν γένει.

Επίσης, δεν θα γινόμουν

• λογίστρια, μόνο που το σκέφτομαι τα μάτια μου κλείνουν λόγω πλήξης.
  • σερβιτόρα, επειδή είμαι ο θηλυκός γκαφατζής της ζούγκλας και θα ήμουν καταστροφική.
  • δικηγόρος, δεν έχω το θάρρος και την επιθετικότητα που νομίζω πως χρειάζεται.
  • θεολόγος, βασικά δεν θεωρώ την θεολογία επιστήμη και θεωρώ απαράδεκτο που υπάρχει σαν επάγγελμα. Μόνο φιλοσοφικά την δέχομαι.
  • γιατρός σε νοσοκομείο και νοσοκόμα, επειδή έχω παθολογική φοβία με καρκίνους και αρρώστιες.
  • καθαρίστρια, μόνο σε περίπτωση μεγάλης οικονομικής ανάγκης.
  • νοικοκυρά, δεν θα επέλεγα να μείνω σπίτι ''να μεγαλώσω τα παιδιά μου'' και να εξαρτώμαι οικονομικά από τον άντρα μου επουδενί και για τίποτα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BeyondTheInvisible (fuku)

Νεοφερμένος

H fuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H BeyondTheInvisible is wandering.... έγραψε: στις 09:12, 13-10-08:

Δεν θα μπορούσα να είμαι εκπαιδευτικός... δεν έχω υπομονή και θα ήμουν πολύ σκύλα
Δεν θα μπορούσα να είμαι γιατρός... δεν μπορώ τα αίματα και γενικά τις αρρώστιες... (εκτος βέβαια από ψυχολόγος εκεί θα ήμουν super χιχιχιχι)
Δεν θα μπορούσα να είμαι χρηματιστής.... έχει πολύ άγχος...
Δεν θα μπορούσα να είμαι πολιτικός είμαι πολύ ειλικρινής για κάτι τέτοιο...
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 09:26, 13-10-08:

μμμμμ
δε θα μπορούσα με τίποτα να γίνω
γιατρός γιατί δεν αντέχω τα αίματα (σε μικρές πληγές και μου κόβονται τα γόνατα)
νοσοκόμα για τον ίδιο λόγο
πληρωμένη δολοφόνος για τον ίδιο λόγο
λογίστρια - οικονομολόγος κλπ γιατί δεν αντέχω με τίποτα τους αριθμούς αυτού του τύπου
τραγουδίστρια γιατί είμαι τρομερά φάλτσα

αυτά μου έρχονται τώρα
αν μου έρθει και τπτ άλλο θα επανέλθω
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 09:30, 13-10-08:

2 επαγγέλματα δεν θα μπορούσα με τίποτα να κάνω
1) Βοθρατζής(ενώ μπορώ σκουπιδιάρης η μυρωδιά του "υλικού" που έχουν οι βοθρατζήδες μου προκαλέι έμετο)
2) Ιερόδουλη( όχι ότι είναι ντροπή κάποιο λόγο είχαν να γίνουν, αλλα γιατί δεν θα ήθελα να με αγγίζει κανείς σεξουαλικά, το θεωρώ καθημερινό βιασμό)

Τα υπόλοιπα μπορώ όχι γιατί είμαι ο μάγκας που μπορώ αλλα γιατί κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να έρθει στην ζωή μας, όπως κανείς δεν ξέρει αν υπάρχει ανάγκη μέχρι πιά δουλειά μπορείς να κάνεις, απλά οι παραπάνω είναι κάτι που δεν θα ήθελα να ο ζήσω στην ζωή μου.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 09:59, 13-10-08:

Διακρίνω μια .. αντιπάθεια προς τους δικηγόρους;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε: στις 10:02, 13-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Διακρίνω μια .. αντιπάθεια προς τους δικηγόρους;
Δεν σας αντιπαθούμε Kajira μου, μας λείπουν όμως κάποιες σημαντικές qualities που χρειάζονται (εμένα τουλάχιστον).
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε: στις 10:04, 13-10-08:

Εισοδηματιας: δεν εχω περιουσια

και σοβαρα, οτι σχετιζεται με αιμα!
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 10:36, 13-10-08:

Γηροκόμος, απλά δεν μπορώ
Οικιακή βοηθός, δεν είναι το φόρτε μου τα οικιακά.
Τα υπόλοιπα νομιζω πως αν είχα μεγάλη ανάγκη ή ταλέντο ανάλογα το επάγγελμα δεν θα είχα πρόβλημα να τα ακολουθήσω.
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 10:38, 13-10-08:

Πιλότος-Αεροσυνοδός-Αστροναύτης (ζαλίζομαι με το παραμικρό)
Άρα ότι έχει να κάνει με συνοδηγό - ελεγκτή - ναύτης - καπετάνιος - μούτσος κ.τ.λ. πάλι δεν θα μπορούσα.
Επίσης κ εγώ δεν θα μπορούσα να ασχοληθώ με ότι έχει να κάνει με αίμα!!
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 12:10, 13-10-08:

Συνεχίζω..

Δεν θα μπορούσα να είμαι επαγγελματίας οδηγός - εκνευρίζομαι γενικά εύκολα στον δρόμο.
Ούτε λογίστρια, οικονομολόγος και τα τοιούτα - απεχθάνομαι το ότι βασικά συνέχεια κάνουν τα ίδια δέκα πράγματα (μπορεί να είναι και είκοσι οκ ), τα οποία μάλιστα σχετίζονται και με αριθμούς!
Ούτε αστροναύτης, πιλότος, καθαριστής τζαμιών σε ουρανοξύστες, οικοδόμος και ο,τι μπορεί να με έβγαζε σε ύψος, έχω υψοφοβία.
Ούτε τηλεφωνήτρια σε τηλεμάρκετινγκ (το έχω κάνει και ήμουν καλή), βαριέμαι να ενοχλώ τον κόζμο
Ούτε σεφ, με πιέζει να νιώθω πως πρέπει να μαγειρέψω, θέλω να μαγειρεύω όταν έχω κέφια και για δικούς μου ανθρώπους μόνο.

Πιθανά να επανέλθω.
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,128 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 12:41, 13-10-08:

Γιατρός και ειδικότερα χειρουργός no way!
Και μόνο στη μυρωδιά νοσοκομείου/ιατρείου, πολλές φορες νιώθω πως λιποθυμώ.
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 13:40, 13-10-08:

Λοιπόν μιας και εγώ ζαλίζομαι πολύ, δεν θα μπορούσα να γίνω οτιδηποτε σχετικό με θάλασσα. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που δεν θα μπορούσα να κάνω, οπότε ας πω όσα δεν θα ήθελα να κάνω:

• Οτιδήποτε έχει να κάνει με καθαριότητα ΑΛΛΩΝ (βλέπε σκουπιδιάρης)
  • Οτιδήποτε έχει μεγάλες πιθανότητες να επηρεάσει την σωματική υγεία μου (βλέπε εργάτης σε ορυχεία, πυρηνικό εργοστάσιο, πιλότος πειραματικών αεροπλάνων )
  • Οτιδήποτε έχει χαμηλές αποδοχές συγκριτικά με τον κόπο που καταβάλλεται (βλέπε εργάτης σε οικοδομή, σερβιτόρος)
Δεν μου έρχεται κάτι άλλο τώρα...
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε: στις 14:24, 13-10-08:

Θα συμφωνήσω με Κλέφτρα για γηροκόμους. Την σέβομαι σαν δουλειά, αισθάνομαι τύψεις που με απωθεί και θαυμάζω αυτούς που την κάνουν.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 17:36, 13-10-08:

Πολιτικος : θα με αυτοκτονουσαν γιατι θα χαλουσα την πιατσα
Δικηγορος : δε θα μπορουσα να δικαιωσω καποιον ενοχο, ουτε να μιλαω σκοπιμα με τροπο που να μπερδευει τον κοσμο.
Τραπεζικός : να συμβαλλω τοσο προθυμα και αμεσα στην παγκοσμιας κλιμακας συσσωρευση πλουτου απο φτωχους σε ηδη παμπλουτους ; προτιμω ορχεκτομη.

αυτα εινια τα 3 "χοντρα", θα επανελθω..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorien : 13-10-08 στις 21:06.
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 17:44, 13-10-08:

Δεν θα μπορούσα να γίνω δημόσιος υπάλληλος. Θα βαριόμουν

Δεν θα μπορούσα να γίνω ιδιωτικός υπάλληλος. Πολύ πίεση

Δεν θα μπορούσα να γίνω ελεύθερος επαγγελματίας. Πολλές ώρες δουλειάς

Δεν θα μπορούσα να γίνω εισοδηματίας. Δεν έχω περιουσία ούτε εγώ όπως ειπώθηκε πιο πριν

Θα ήθελα να γίνω τενίστας αλλά ούτε αυτό θα μπορούσα να το κάνω γιατί δεν έχω ρακέτα

Τέλος, δεν θα μπορούσα να γίνω βασιλιάς. Δεν έχουμε βασιλεία γμτ αν και θα μου ταίριαζε πιστεύω πολύ...
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xanp (Ξανθή)

Δραστήριο Μέλος

H Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H xanp έγραψε: στις 20:28, 13-10-08:

Δεν θα μπορούσα με τίποτα όμως να γίνω ναυτικός...Και γενικά ότι έχει σχέση με καράβι....Όταν βρίσκομαι σε πλοίο περιμένω πως και πως να κατέβω και ειδικά όταν πλησιάζω στον Πειραιά αισθάνομαι έντονη την ανάγκη να βγω κολυμπώντας έξω αρκεί να φύγω από το πλοίο...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια