Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,980 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο επάγγελμα δεν θα μπορούσες να κάνεις με τίποτα και γιατί;

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 18:20, 13-01-10:

Δεν θα μπορούσα να γίνω γιατρός αν και πολλοί από το συγγενικό και φιλικό μου περιβάλλον μου έλεγαν να γίνω..
Οι λόγοι είναι κυρίως θέμα διάπλασης του χαρακτήρα..Δεν θα άντεχα να έβλεπα ανθρώπους που να υποφέρουν..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LAZARUS (ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη LAZARUS
Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O LAZARUS έγραψε στις 18:24, 13-01-10:

απορρίπτω το επάγγελμα του παπά
προτιμώ το επάγγελμα του μητροπολίτη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,280 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 18:26, 13-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora18
Δεν θα μπορούσα να γίνω γιατρός αν και πολλοί από το συγγενικό και φιλικό μου περιβάλλον μου έλεγαν να γίνω..
Οι λόγοι είναι κυρίως θέμα διάπλασης του χαρακτήρα..Δεν θα άντεχα να έβλεπα ανθρώπους που να υποφέρουν..
Ναι βρε μωρούλι αλλά θα τους έκανες να νιώσουν καλύτερα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 01:28, 14-01-10:

δευτερο ονομα σε μεγαλη πιστα.
προτιμω πρωτο σε σκυλαδικο.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

astathmitos

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη astathmitos
Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 650 μηνύματα.

O astathmitos έγραψε στις 17:22, 28-03-10:

Λοιπον δεν θα μπορουσα με τιποτα να κανω...
1)Ιατρικα επαγγελματα:Σεβαστα αλλα χρειαζεται να εισαι και λιγο αναισθητος
2)Οικονομικα,Λογιστικα και συναφη:Πολυ βαρετα με εξαιρεση ισως το μαρκετινγκ...
3)Πολυτεχνεια:Καλες δουλειες αλλα επισης πολυ κουραστικες με εξαιρεση τους αρχιτεκτονες
4)Θεολογια,ψυχολογια:Εχω τις αμφιβολιες μου για τις συγκεκριμενες επιστημες
Αυτα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 17:29, 28-03-10:

Οδηγός λεωφορείου - ρουτίνα, επανάληψη, μποτιλιάρισμα και ο κάθε άσχετος να λέει τον πόνο του

Οτιδήποτε σχετικό με γραφείο τελετών και νεκροταφείο :/

Υπάλληλος σε καταστήματα γρήγορης εστίασης (υπάρχει αυτή η φράση; ) τύπου Mc Donalds

Αυτά βασικά... επίσης αν και ήθελα να δηλώσω και ειδική αγωγή, νομίζω πως δε θα άντεχε η καρδούλα μου... γι'αυτό τρέφω μεγάλη εκτίμηση στη Vkey για αυτό που κάνει!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 17:41, 28-03-10:

Δεν θα μπορούσα με τίποτα να γίνω βιομήχανος. Θεωρώ την εαυτό μου γεννημένο εφοπλιστή

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prion

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη prion
Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O prion έγραψε στις 16:21, 31-03-10:

-Λογιστής,οικονομολόγος,και τα σχετικά.
Καθετί ένστολο.

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 22:43, 03-05-11:

νεκροθάφτρα και να μαζεύω σκουπίδια (προφανείς οι λόγοι)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 22:57, 03-05-11:

Θα έγραφα γιατρός, αλλά προχθές το πρωΪ βρέθηκα στο λιμάνι του Αιγίου, και παρατηρούσα τίίίί δουλειά πετάνε κάποιοι εκεί (κυρίως Πακιστανοί ήταν και κάποιοι Έλληνες), τί τρελλά φορτία μεταφέρουν κάτω από τον ήλιο,τί σκληρή δουλειά κάνουν, και φρίκαρα μόνο βλέποντας τους... Κοίτα, λέω, και μετά διαμαρτύρομαι καμιά φορά (η ψόφια) ότι κουράστηκα...
Οπότε, απαντώ γενικώς ό, τι έχει να κάνει με έντονη σωματική κόπωση... (είμαι για τα μπάζα, με μέση προβληματική, και γενικώς ψοφίμι...)
Και πουτ@να.Δεν. (ας ελπίσουμε να μην μείνω άνεργη για πολύ ακόμα, να μην προχωρήσει κ'άλλο η ύφεση και η οικονομική κρίση, ή αν γίνουν όλα αυτά ας λάβουν υπόψιν παρακαλώ ότι είμαι 35 χρονών και στενεύουν τα περιθώρια.... )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη marina289 : 03-05-11 στις 23:09.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 07:42, 04-05-11:

Και πουτ@να.Δεν.
Τι?μου χαλάς φαντασιωση τωρα

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 20:37, 20-07-12:

χασαπης

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 08:33, 13-08-12:

Οτιδηποτε εχει αμεση επαφη με χρημα, υπερβολικα αγχοτικο να εισαι υπευθηνος για λεφτα τα οποια δεν ειναι δικα σου και μαλιστα σε περιπτωση που γινει στραωη να πρεπει να τα βαλεις απο την τζεπη σου! Δουλευεις για να παρεις, οχι για να βρεθεις χρεωμενος!
Επισης δουλειες που απαιτουν κοινωνικες ικανοτιτητες...! Δεν το εχω καθολου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 09:27, 13-08-12:

Χμμμ... Δεν θα μπορούσα ποτέ να είμαι γιατρός. (Γιατί βλεπω αίμα και κάτι παθαίνω, και γενικά σιχαίνομαι..).

Γενικά δεν θα μπορούσα να κάνω τηλεφωνικές πωλήσεις, του στυλ τελεμάρκετινγκ, και γενικά πωλήσεις.

Παράθεση

peleas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη peleas
Ο peleas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

O peleas έγραψε στις 09:50, 13-08-12:

Πρωθυπουργός. Δε θα άντεχα να με βρίζουν 10 εκ. νοματαίοι...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 17:44, 13-08-12:

Οτιδήποτε θα με ανάγκαζε να φοράω κοστούμι και γραβάτα στη δουλειά,να πνίγω το μαλλί στο ζελέ και να είμαι κάθε μέρα φρεσκοξυρισμένος.

Προτιμώ αγροτικές/χειρωνακτικές εργασίες, με κάνουν να νιώθω ζωντανός

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 17:51, 13-08-12:

ημμυ πολύ βαρετή δουλειά χωρίς φιλοσοφία.

Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 16:49, 30-08-12:

Ιατρικα και παραιατρικα καθως και παρανομες η δουλιες σε μεγαλοεταιρια (το πολυ θυρωρος)

Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 17:33, 30-08-12:

Γιατρος...με την καμια δεν θα μπορουσα να το κανω ! δεν το εχω απλα!

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 13:10, 17-02-13:

Δε λέω και μεγάλα λόγια γιατί ποτέ δεν ξέρεις πώς έρχονται τα πράγματα αλλά δε θα μπορούσα να κάνω ποτέ το επάγγελμα της καθαρίστριας.
Εξουθενωτικό επάγγελμα και με πολύ λίγα χρήματα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 13:29, 17-02-13:

εγω δεν θα μπορουσα να δουλευω ως φιλολογος. και γιατι δεν θα μπορουσα ποτε να σπουδασω σ =ε τετοιες σχολες, γενικα με την θεωρητικη δεν το χω και πολυ...

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Οτιδήποτε θα με ανάγκαζε να φοράω κοστούμι και γραβάτα στη δουλειά,να πνίγω το μαλλί στο ζελέ και να είμαι κάθε μέρα φρεσκοξυρισμένος.

Προτιμώ αγροτικές/χειρωνακτικές εργασίες, με κάνουν να νιώθω ζωντανός
εμενα παλι αυτο θα μου αρεζε πιστευω.... αν και απο ενα σημειο και μετα κατανταει βαρετο και κουραστικο...
Αρχική Δημοσίευση από peleas
Πρωθυπουργός. Δε θα άντεχα να με βρίζουν 10 εκ. νοματαίοι...
+1!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:16, 17-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos...
εγω δεν θα μπορουσα να δουλευω ως φιλολογος. και γιατι δεν θα μπορουσα ποτε να σπουδασω σ =ε τετοιες σχολες, γενικα με την θεωρητικη δεν το χω και πολυ...
Μη νομίζεις, κι εμείς που σπουδάσαμε σε θεωρητικές σχολές δεν πρόκειται ποτέ να γίνουμε φιλόλογοι.

Εγώ δεν μπορώ με τίποτα να πουλάω άχρηστα προϊόντα/υπηρεσίες (το έχω κάνει και ντρεπόμουν αφάνταστα), δεν μπορώ να κάνω ιδιαίτερα μαθήματα (βαριέμαι εγώ, βαριέται και ο μαθητής), δεν αντέχω δουλειές με συνεχή στάσιμη ορθοστασία για 8+ ώρες κάθε μέρα (κι αυτό το έχω κάνει, σταμάτησα όταν ήμουν στο τσακ για κιρσούς, φλεβίτιδα, κλπ), δουλειές τηλεφωνικού (δεν το έχω κάνει, αλλά με πιάνει πονοκέφαλος μετά από λίγα λεπτά στο τηλέφωνο) και δουλειές που έχουν στολή (εκτός κι αν είναι σούπερ τέλεια στολή, αλλά συνήθως οι στολές είναι σκατά).

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 14:50, 17-02-13:

Δεν θα μπορούσα να διδάσκω. δεν έχω υπομονή.
Δεν θα μπορούσα να γίνω πωλήτρια, θα είχα πνίξει όλους τους πελάτες από την πρώτη μέρα.
Γιατρός, και οτιδήποτε έχει σχέση με νοσοκομεία,(μυρίζουν θάνατο, αρρώστια και αίμα αναμειγμένα με χλωρίνη)
Αυτά.

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 15:18, 17-02-13:

Χασάπης, γιατί είμαι ζωόφιλος και δεν θα μπορούσα ούτε να σφάζω, αλλά ούτε και να εμπορεύομαι σφαγμένα ζωάκια για να ζήσω..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vivicoolgirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vivicoolgirl
H Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H Vivicoolgirl έγραψε στις 16:17, 17-02-13:

1)Ιερόδουλη (απλά,εντάξει υποβίβαση της γυναικείας φύσης!!! και οχι μονο!)
2)Οδηγός Ταξί (λίγα λεφτά πλέον στινς μέρες μας για 12ωρο!)
3)Υπάλληλος γραφείου(βαρετοοοοοοοοο!)

Παράθεση

Vivicoolgirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Vivicoolgirl έγραψε στις 16:20, 17-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Χασάπης, γιατί είμαι ζωόφιλος και δεν θα μπορούσα ούτε να σφάζω, αλλά ούτε και να εμπορεύομαι σφαγμένα ζωάκια για να ζήσω..
Αχού!!! κρίμα ναι! πως τα σφάζουν με τέτοια ευκολία;

Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 16:23, 17-02-13:

Αυτοί τα σφάζουν γιατί είναι δουλειά τους. Εμείς γιατί τα τρώμε είναι η σωστή ερώτηση;

Παράθεση

Vivicoolgirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Vivicoolgirl έγραψε στις 16:25, 17-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Αυτοί τα σφάζουν γιατί είναι δουλειά τους. Εμείς γιατί τα τρώμε είναι η σωστή ερώτηση;
Οπως και γιατί το λιοντάρι τρώει αναγκαστικά τιν αντιλόπη!

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 18:37, 17-02-13:

Δεν θα μπορούσα να διδάξω, όταν εξηγείς σε κάποιον κάτι και δεν το πιάνει ενώ το έχεις εξηγήσει με χίλιους τρόπους εκνευρίζομαι πολύ...
Α και δεν θα μπορούσα να ασχοληθώ με τις ανθρωπιστικές επιστήμης (εξαιρούνται ιστορία και ψυχολογία)

θες την φιλοσοφική ή την επιστημονική απάντηση?

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 19:53, 17-02-13:

Γιατί είναι νόστιμα.
(και θρεπτικά)

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 20:28, 17-02-13:

νομίζω σε σφαγείο, κατά το αρχικό στάδιο θανάτωσης του ζώου,
αλλά και πάλι, ποτέ μη λες ποτέ.

Παράθεση

penni_k (Πεννυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη penni_k
H Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H penni_k λογικα ειμαι τρελη έγραψε στις 20:44, 17-02-13:

Δεν θα μπορουσα με τιποτα να ειμαι μασαζερ... Να καθεσαι κ να τριβεις με τις ωρες μια τριχωτη πλατη.. μπλιαχ..

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 21:07, 17-02-13:

Υπάλληλος τράπεζας. Μόνο στην σκέψη πλήττω.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 21:44, 17-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ajusshi
νομίζω σε σφαγείο, κατά το αρχικό στάδιο θανάτωσης του ζώου,
αλλά και πάλι, ποτέ μη λες ποτέ.
Κάποτε περνούσα κάθε μέρα από μια περιοχή όπου υπήρχε σφαγείο γουρουνιών. Καταρχήν πολλές φορές τύχαινε το φορτηγό που μετέφερε τα γουρούνια ακριβώς μπροστά μου, όλα στοιβαγμένα το ένα πάνω στο άλλο. Φυσικά το φορτηγό πήγαινε με 20, οπότε έπρεπε να ανεχθώ αυτήν την εικόνα για κάμποση ώρα χωρίς δυνατότητα προσπέρασης. Εκτός από αυτό όλη εκείνη η περιοχή μύριζε αιματίλα. Κρατούσα την αναπνοή μου για να μην μυρίζω αυτήν την απαίσια μυρωδιά θανάτου.
Άθλιες εικόνες.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:56, 18-02-13:

Εγω τρωω κρεας αλλα αυτη τη δουλεια δε θα την εκανα.
Επισης δε θα γινομουν γιατρος.

Παράθεση

olga_serb

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη olga_serb
H olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H olga_serb έγραψε στις 02:42, 18-02-13:

Γιατρός... - μεγάλη ευθύνη!

Παράθεση

WITTMANN

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη WITTMANN
Ο WITTMANN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.

O WITTMANN έγραψε στις 00:10, 13-04-13:

Δεν θα ηθελα με τιποτα να δουλεψω εκει :...

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Engineer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Engineer
Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O Engineer κάποτε έγραψε στις 16:05, 13-04-13:

Περιπτεράς. Πρέπει να είναι η πιο βαρετή δουλειά.

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 16:09, 13-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Engineer
Αν ήμουν περιπτεράς, θα είχα φάει ότι υπάρχει στο περίπτερο.

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 16:40, 13-04-13:

Καὶ ἀπὸ πάνω νὰ σοῦ τραγουδᾶνε καὶ αὐτό...

Ὁ ἀδελφός μου πάντως ὁ ὁποῖος μία περίοδο δούλεψε περιπτεράς, δὲ μοῦ εἶχε πεῖ ὅτι ἦταν βαρετά. Ἴσα-ἴσα γνώριζε καὶ κόσμο καὶ ὅλο κάποιος βρισκόταν γιὰ νὰ πιάσουν τὴν κουβέντα. Μάθαινε καὶ τί μάρκα τσιγάρα κάπνιζαν οἱ τακτικοὶ πελάτες, γενικὰ ἔβαζε το μυαλό του νὰ δουλεύῃ. Τὸ μόνο ζόρικο ἦταν τὸ χειμῶνα ποὺ ἔκανε κρύο καὶ τὸ περίπτερο μέσα ἔμπαζε ἀπὸ παντοῦ. Κατὰ τἄλλα δὲν εἶναι καὶ τόσο χάλια ὅσο ἀκούγεται.

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 16:46, 13-04-13:

αν έχεις το περίπερό σου σε σημείο κεντρικό σε μία πόλη,απέναντι από νοσοκομείο κλπ βγάζεις τα κέρατά σου

δεν θα μπορούσα να κάνω οτιδίποτε έχει σχέση με πτηνά(με ανατριχιάζουν απίστευτα)
δεν θα μπορούσα να γίνω γιατρός που έχει σχέση με αίματα (πχ. ενδοκρινολόγος ή ψυχολόγος/ψυχίατρος ανετα θα μπορούσα)
δεν θα μπορούσα να είμαι αθλήτρια,δεν είμαι αθλητικός τύπος και δεν αντέχω την πίεση σε σχεση με τη διατροφη,για προπόνηση ή το άγχος που θα δημιουργούσε ένας διαγωνισμός

Παράθεση

Engineer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Engineer κάποτε έγραψε στις 17:07, 13-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος
αν έχεις το περίπερό σου σε σημείο κεντρικό σε μία πόλη,απέναντι από νοσοκομείο κλπ βγάζεις τα κέρατά σου
Υπάρχουν πολλά επαγγέλματα που βγάζεις...... "τα κέρατά σου"....το θέμα είναι να βγάζεις τα κέρατά σου, κάνοντας συγχρόνως και κάτι ευχάριστο. Δεν υπάρχουν πονηρές λέξεις.... μόνο πονηρά μυαλά

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 17:13, 13-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Ὁ ἀδελφός μου πάντως ὁ ὁποῖος μία περίοδο δούλεψε περιπτεράς, δὲ μοῦ εἶχε πεῖ ὅτι ἦταν βαρετά. Ἴσα-ἴσα γνώριζε καὶ κόσμο καὶ ὅλο κάποιος βρισκόταν γιὰ νὰ πιάσουν τὴν κουβέντα. Μάθαινε καὶ τί μάρκα τσιγάρα κάπνιζαν οἱ τακτικοὶ πελάτες, γενικὰ ἔβαζε το μυαλό του νὰ δουλεύῃ. Τὸ μόνο ζόρικο ἦταν τὸ χειμῶνα ποὺ ἔκανε κρύο καὶ τὸ περίπτερο μέσα ἔμπαζε ἀπὸ παντοῦ. Κατὰ τἄλλα δὲν εἶναι καὶ τόσο χάλια ὅσο ἀκούγεται.
Συμφωνώ. Είναι από τα πιο κοινωνικά επαγγέλματα. Προσωπικά, ως καπνίστρια συνηθίζω στα μέρη που μένω να κάνω τα περίπτερα της γειτονιάς μου στέκι. Κάθομαι εκεί, λέμε καμιά μαλ@κία με τον περιπτερά να περάσει η ώρα και μετά φεύγω.
Έχει τύχει να με αφήσει στο πόδι του κάποιος περιπτεράς, γιατί έπρεπε να πεταχθεί κάπου και δούλεψα κι εγώ λίγο.
Ερχόταν οι πελάτες για τσιγάρα και έψαχνα 100 ώρες πού ήταν .

Παράθεση

Engineer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Engineer κάποτε έγραψε στις 17:23, 13-04-13:

Όχι εντάξει, πέρα από την πλάκα κι εγώ ξέρω όλους τους περιπτεράδες στη διαδρομή από το σπίτι μου μέχρι τη δουλειά (πιο καπνιστής) και πλέον τα λέμε, "παίζουμε σφαλιάρες" κλπ. Απλώς θα μου ήταν αδύνατο να κάθομαι όλη την ώρα μέσα σε μισό τετραγωνικό. Και στη δουλειά μου το γραφείο το αποφεύγω όσο μπορώ.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 17:32, 13-04-13:

Δε θα μπορούσα να ήμουν νοσηλευτής

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 13-04-13 στις 17:40.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 23:15, 29-05-13:

Δεν θα μπορουσα να γινω εκπαιδευτικος καθοτι εκνευριζομαι ευκολα και δεν εχω υπομονη, θα εφερνα κανα θρανιο στο κεφαλι σε καποιο πιτσιρικι

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 23:34, 29-05-13:

Δε θα μπορουσα να γινω νηπιαγωγος και βρεφονηπιοκομος...απλα δεν αντεχω τα παιδακια...
δε θα μπορουσα να γινω δικηγορος...μου φαινεται τοσο δυσκολο να πρεπει να υπερασπιστω εναν ανθρωπο που χει κανει εγκληματικη ενεργεια....και δε μπορω το ψεμα
Δε θα μπορυσα να γινω ψαρας....αυτο το πρωινο ξυπνημα με σκοτωνει
φουρναρης ...για τον ιδιο ακριβως λογο
να δουλευω σε φαση wall street ...δεν αντεχω το κινητο να βαραει καθε τρεις κ λιγο...

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 23:39, 29-05-13:

περιπτερας

Παράθεση

silverdog

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη silverdog
Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 374 μηνύματα.

O silverdog έγραψε στις 23:56, 29-05-13:

Τα παντα θα εκανα απο αναγκη

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 21:35, 30-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από merry poppins
δε θα μπορουσα να γινω δικηγορος...μου φαινεται τοσο δυσκολο να πρεπει να υπερασπιστω εναν ανθρωπο που χει κανει εγκληματικη ενεργεια....και δε μπορω το ψεμα
Δεν ειναι ολοι οι δικηγοροι σαν τα μεγαλα ονοματα που βγαινουν στην τηλεοραση να υπερασπιζονται εγκληματιες, για την ακριβεια οι περισσοτεροι δεν ειναι ετσι

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους