Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,954 εγγεγραμμένα μέλη και 3,086,816 μηνύματα σε 95,625 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 615 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,298 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 00:00, 25-10-08:

Τελευταία σκέφτομαι να κάνω ένα τατουάζ, μιας κι έχω και φίλη που εμπιστεύομαι απόλυτα σε θέματα υγιεινής. Υπάρχει κάτι που να πρέπει να προσέξω; Κάπου είχα διαβάσει πως καλό είναι το τατουάζ να μη το κάνεις σε σημείο που το κοιτάς συνέχεια, ώστε να μειωθεί η περίπτωση να το βαρέθεις.. Αληθεύει;
Επίσης.. κάποιος που έχει κάνει, μπορεί να μου πει αν πονάει; (θα προτιμούσα να μου απαντήσει γυναίκα και να μου πει πόση σχέση έχει ο πόνος του τατουάζ με τον πόνο της αποτρίχωσης - στο μπικίνι )
Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη. Επίσης επειδή ακόμα ψάχνω για σχέδιο, αν ξέρετε κάτι μικρό (αλλά μικρό) και όμορφο, θα ήθελα να το δω, παρόλο που έχω μια ιδέα ήδη στο μυαλό μου..

Α.. και επίσης τα μικρά σχέδια που είναι ωραία να μπαίνουν; Εγώ σκεφτόμουν λίγο κάτω από τη μέση δεξιά, ώστε να φαίνεται στη παραλία, αλλά να κρύβεται πανεύκολα σε κάθε άλλη περίπτωση..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ghelly
H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε στις 00:34, 25-10-08:

Από έναν φίλο μου που εχει κάνει κάμποσα σχέδια πάνω του, ξέρω ότι πονάει περισσότερο αν είναι πάνω σε κόκκαλο. Αν γίνει σε πιο μαλακό σημείο δεν είναι παρά σαν ενα συνεχές τσίμπημα, όχι πολυ ενοχλητικό. Αλλά στη δεύτερη περίπτωση μου είχαν πει ότι αν γίνει σε μέρος που μπορεί να παχύνει, παίζει να χαλάσει.

Ηθελα και εγώ να κάνω και ακόμα το ψάχνω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 00:38, 25-10-08:

Για το σχέδιο δεν ξέρω τι να σου προτείνω γιατί είναι καθαρά υποκειμενικό και συνήθως κάνεις tattoο κάτι που σε εκφράζει/αντιπροσωπεύει.
Για το σημείο του σώματος, ναι καλύτερα να το κάνεις σε μέρος που και εσύ να μην το βλέπεις συχνά και που να μπορείς να το κρύψεις εύκολα, όποτε το επιθυμείς.

Ο πόνος δε συγκρίνεται με αυτόν της αποτρίχωσης. Είναι σαφώς μικρότερος. Αν σκοπεύεις να κάνεις μικρό σε μέγεθος, ούτε που θα καταλάβεις πότε τελείωσε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 01:29, 25-10-08:

To "σαφως μικροτερος" για να ειμαι ειλικρινης δεν το πολυκαταλαβαινω..διοτι που εχουν πει ακριβως το αντιθετο...

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 01:38, 25-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
To "σαφως μικροτερος" για να ειμαι ειλικρινης δεν το πολυκαταλαβαινω..διοτι που εχουν πει ακριβως το αντιθετο...
Λογικά θα ισχύει αυτό που είπε η ghelly, μιας και ο γνωστός της έχει κάνει πολλά, κάτι θα ξέρει.

Εγώ δεν ένιωσα τίποτα παραπάνω από μερικά τσιμπήματα.
Πήγα με το σκεπτικό ότι θα πονέσει πολύ, αλλά όπως είπα και παραπάνω όταν τελείωσε, δεν το πίστευα.

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 01:50, 25-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Τελευταία σκέφτομαι να κάνω ένα τατουάζ, μιας κι έχω και φίλη που εμπιστεύομαι απόλυτα σε θέματα υγιεινής. Υπάρχει κάτι που να πρέπει να προσέξω; Κάπου είχα διαβάσει πως καλό είναι το τατουάζ να μη το κάνεις σε σημείο που το κοιτάς συνέχεια, ώστε να μειωθεί η περίπτωση να το βαρέθεις.. Αληθεύει;
Επίσης.. κάποιος που έχει κάνει, μπορεί να μου πει αν πονάει; (θα προτιμούσα να μου απαντήσει γυναίκα και να μου πει πόση σχέση έχει ο πόνος του τατουάζ με τον πόνο της αποτρίχωσης - στο μπικίνι )
Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη. Επίσης επειδή ακόμα ψάχνω για σχέδιο, αν ξέρετε κάτι μικρό (αλλά μικρό) και όμορφο, θα ήθελα να το δω, παρόλο που έχω μια ιδέα ήδη στο μυαλό μου..

Α.. και επίσης τα μικρά σχέδια που είναι ωραία να μπαίνουν; Εγώ σκεφτόμουν λίγο κάτω από τη μέση δεξιά, ώστε να φαίνεται στη παραλία, αλλά να κρύβεται πανεύκολα σε κάθε άλλη περίπτωση..
Ιδία πείρα θα έχω στις 15/11 !!! Προς το παρόν, από ότι μου είπαν, κοντά σε κόκκαλο πονάει! Η αίσθηση που σου προκαλεί είναι αυτή της αποτρίχωσης (για την ακρίβεια μου είπαν πως η αποτρίχωση πονάει περισσότερο), ή ένα τσίμπημα συνεχόμενο, ουσιαστικά μούδιασμα το οποίο όμως το συνηθίζεις.

Τα μικρά σχέδια είναι όμορφα σε μικρές περιοχές. Αν τα βάλεις σε μεγάλη περιοχή απλά θα χαθούν. Θα το διαπιστώσεις όταν πας κ δεις σχέδια κ τα φανταστείς στην περιοχή που θες. Επίσης, τα μικρά σχέδια να ξέρεις πως γίνονται συνήθως λιτά χωρίς πολλά πλουμίδια για ευνόητους λόγους (το μέγεθος δεν βοηθάει).

Προσωπικά, δεν πιστεύω πως μπορώ να βαρεθώ ένα τατού αν αυτό που κάνω σημαίνει κάτι για μένα, ακόμα κ αν το βλέπω κάθε μέρα. Πάντως να το σκεφτείς σοβαρά κ να κάνεις κάτι που να σε εκφράζει όπως είπε κ η Ηρώ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 01:53, 25-10-08:

A ok...προσωπικη εμπειρια...
Επειδη και ο ξαδερφος μου
(1 απο τα ατομα που μου εχει πει οτι πραγματικα ποναει αρκετα, αναλογα βεβαια και με το σημειο που γινεται ειναι και ο πονος λιγοτερο ή περισσοτερο εντονος) εχει κανει 2 (το 1 στην πλατη και το αλλο στη μεση)...το σιγουρο ειναι οτι ποτε δεν ειπε οτι ηταν μια βολτα στο παρκο..
Αλλα ειλικρινα αυτη η διαπιστωση
(λιγοτερος πονος και απο μια αποτριχωση) με εξεπληξε πολυ ευχαριστα...

Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 09:44, 25-10-08:

Εκ πείρας κι εγώ σε διαβεβαιώνω ότι πονάει λιγότερο από την αποτρίχωση. (έχω ακούσει όμως ότι δεν πονάνε όλες οι γυναίκες το ίδιο στην αποτρίχωςση, εγώ πχ πονάω πάρα πολύ, μπινελικώνω από το πρώτο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο και ορκίζομαι ότι δε θα το ξανακάνω κι ας φυτρώσει πάνω μου το δάσος της Πεντέλης, οπότε το tatoo μου είχε φανεί πολύ νορμάλ σχετικά με το μαρτύριο που τραβάω με την αποτρίχωση...) Όπως προαναφέρθηκε άλλωστε, δεν πονάνε και όλα τα σημεία το ίδιο. Λιγότερο πονάνε αυτά που δεν είναι πάνω σε κόκκαλο (πχ μπράτσα, πλάτη, μέση) με την ωμοπλάτη να είναι το πιο ανώδυνο και τα πλευρά το χειρότερο απ'οτι μου είπαν στο studio.

Είμαι κι εγώ υπέρ των σημείων όπου δεν το βλέπεις συνέχεια, παρόλα αυτά όμως σου συνιστώ να σκεφτείς πολύ το σχέδιο που θα κάνεις και να επιλέξεις κάτι που να μην είναι απλά όμορφο αισθητικά αλλά να σημαίνει κάτι για εσένα, κάτι που να νιώθεις καλά όταν σκέφτεσαι ότι θα το έχεις πάντα πάνω σου, άσχετα αν δεν το βλέπεις συνέχεια. (και πάλι εκ πείρας σου λέω ότι μετά από 2-3 μήνες εσύ θα το έχεις ξεχάσει ότι το έχεις και θα το θυμάσαι μόνο όταν θα σε ρωτάει κάποιος άλλος για αυτο...)

Τέλος, καλό είναι να το κάνεις χειμώνα γιατί για 4 με 6 μήνες μου είχαν πει ότι δεν πρέπει να το πολυβλέπει ο ήλιος.

Αντε περιμένουμε να μας πεις τι αποφάσισες!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 09:47, 25-10-08:

Για σχέδιο δεν έχει νόημα να σου προτείνει κάποιος κάτι, επειδή κάτι που εκφράζει εμένα μπορεί να μην σου ταιριάζει. Προσωπικά τα πολύ μεγάλα δεν μου αρέσουν. Το δικό μου μικρό δεν το λες με τίποτα, ούτε όμως και μεγάλο. Να σε συμβουλέψω να είσαι ΣΙΓΟΥΡΗ ότι αυτό που θα κάνεις όντως σου αρέσει κι εκφράζει τον χαρακτήρα σου σε βαθύ επίπεδο, οπότε δεν θα αλλάξεις γνώμη μετά, επειδή τα λέιζερ είναι ακριβά.

Όσον αφορά τον πόνο, το έχω κάνει στο αριστερό μέρος της μέσης. Βασικά πόναγε, όμως ήταν ''γλυκός'' ο πόνος, θα τον χαρακτήριζα σαν αυτό όταν κοβόμαστε με ξυράφι, αλλά πιο έντονος. Η αδερφή μου που έχει στο ίδιο σημείο αλλά από την δεξιά πλευρά (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) πόνεσε περισσότερο, αλλά όχι ιδιαίτερα. Ξέρω πως πονάει πολύ στο κάτω μέρος της κοιλιάς.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,877 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 10:44, 25-10-08:

Και εγω οτι στο κοκαλο ποναει πιο πολυ εχω ακουστα... Και τατουατζης φιλος του μπαμπα μου μου εχει πει οτι εξαρτατε και πολυ απο τον ανθρωπο.Καπιος μπορει να χτυπισει μεχρι και στο κρανιο και να μην νιωσει τιποτα, και αλλος μεχρι και στο μπρατσο να πεθανει απο τον πονο.
Παντος για σχεδιο δεν εχει νοημα να σου προτινει κανεις μας, και αν θες απλα να κανεις ενα τατουαζ για ομορφια, αστο... Μην το κανεις καλητερα, το πιθανοτερο ειναι καπια στιγμη να το μετανιωσεις. Το θεμα ειναι το τατουαζ να σε εκφραζει, να ειναι κατι που να σημενει η να συμβολιζει κατι που θα θες να το κουβαλας παντα πανω σου...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,298 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:59, 29-10-08:

Λεπόν έκανα μόλις ένα αστεράκι με σκιά εσωτερικά που μοιάζει σαν να φωτίζεται στη μέση χαμηλά και προς δεξιά κι έχω να δηλώσω α) πως είναι τέλειο και β) πως δεν πονάει σχεδόν καθόλου, ένα ελαφρυ τσούξιμο ένιωσα μόνο κάποιες στιγμές.. Κάποια στιγμή θα προσθέσω πιθανά και κάτι στα πλάγια, αλλά θέλω να το ψάξω πρώτα, το αστεράκι το αποφασίσαμε τσακ μπαμ ως απλό και λιτό.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 22:19, 29-10-08:

Με τις υγείες σου kajira!
Στο είπα πως δεν πονάει!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 00:30, 31-10-08:

Δεν φαίνεται πολύ καλά, είναι τραβηγμένο και με κινητό και είναι πολύ μαύρο επειδή είναι τραβηγμένο μόλις έγινε, θα φαίνονται οι σκιές καλύτερα στο εσωτερικό σε μερικές ημέρες.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Φωτογραφία0295.jpg
Εμφανίσεις:  9750
Μέγεθος:  1,020,6 KB  
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,357 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:27, 01-11-08:

Με γεια με γεια!

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 20:50, 01-11-08:

Πολύ καλό, Καγίρα
Άντε τώρα πολύ μπεπανθόν κ πρόσεχε τον ήλιο
Α, σε ποιο σημείο το έκανες τελικά? (δεν κτλβνω από την φωτό)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Niyia : 01-11-08 στις 22:26.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,877 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:02, 02-11-08:

Μεγεια καγιρι!

Αντε να ερχετε και η σειρα μου..!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 00:56, 03-11-08:

Καλέ Νίγια είναι χαμηλά στη μέση δεξιά όπως κοιτάς την πλάτη μου πάνω από το παντελόνι.. Πάντως πονάει σαν έντονη μελανιά για μερικές ημέρες μετά ενώ τώρα έχει αρχίσει και με ψιλοτρώει που και που και κάνω απελπισμένες προσπάθειες να κρατηθώ..

ΥΓ: Εννοείται πως αν κανείς θέλει τατού, επειδή το έκανε φίλη μου που την συνιστώ ανεπιφύλακτα, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου με ΠΜ για λεπτομέρειες.

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia έγραψε στις 23:54, 15-11-08:

Πονάει σαν μελανιά κ τσούζει αν δεν έχει κρέμα! Πως την παλεύεις με τα ρούχα που ακουμπούν?

Έκανα σήμερα κ είναι καλύτερο από ότι το περίμενα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 02:03, 16-11-08:

Aν σε ενοχλεί, βάλε κρέμα και βάλε απόπανω σελοφάν πριν βαλείς την μπλούζα. Βασικά για δύο μέρες επιβάλλεται. Πιάσε το σελοφάν με χανζαπλαστ ή ταινία.

Θα σε ενοχλεί για περίπου μία εβδομάδα, υπομονή. Θέλουμε φώτο!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 09:56, 20-11-08:

Καλησπέρα.Καταρχάς μεγιά το tatoo.Εϊναι το πρώτο σου απ' ότι κατάλαβα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 20-11-08 στις 10:23. Αιτία: no greeklish
Παράθεση

Proudqueen

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Proudqueen
H Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H Proudqueen έγραψε στις 20:30, 27-11-08:

Θα σκεφτοσασταν στο μελλον να κανετε καποιο tattoo?
Ειστε υπερ;Θεωρειτε δηλαδη οτι ειναι μια μορφη τεχνης ή ειστε κατα γιατι "σημαδευει" μονιμα το σωμα?

Αν θα κανατε τι θα ηταν αυτο;

Τι θα σας ελεγαν οι γονεις σας?

Επισης (για τους μεγαλυτερους) εχετε κανει; Αν ναι δειξτε το κιολας μην ντρεπεστε!

ουφ! πολλες ερωτησεις εκανα και κουραστηκα

Παράθεση

Orlando (Αποστολης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Orlando
Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 607 μηνύματα.

O Orlando έγραψε στις 20:36, 27-11-08:

Προκειτε να κανω προσεχως.Θα κανω εναν αγγελο στο δεξι χερι(αναμεσα στη φλεβα και στο πισω μερος του αγκωνα,δεν ξερω πως λεγεται αυτο το σημειο).Οι γονεις μου γκρινιαζουν αλλα δε μου αλλαζουν γνωμη.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 20:39, 27-11-08:

Μπα... ουτε καν μου εχει περασει απο το μυαλο να κανω ποτε! Οχι μονο επειδη ειναι μονιμο, αλλα πιστευω οτι δεν θα ταιριαζε στο ολο παρουσιαστικο μου κατι τετοιο, θα ηταν τελειως παραταιρο. Με γονεις δεν θα ειχα προβλημα, μαλιστα μου ειχαν πει απο μονοι τους πριν καποια χρονια (χωρις ποτε να εκφρασω εγω τετοια επιθυμια) αν θελω να κανω.

(Η αναποδια ομως ρε παιδι μου... οσοι θελουν να κανουν εχουν προβλημα με γονεις, κι εγω που δεν θελω δεν εχω τετοιο προβλημα )

Παράθεση

dora_888 (Δωρα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dora_888
H Δωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H dora_888 έγραψε στις 20:44, 27-11-08:

εμενα παλι μ αρεσει να το βλεπω στους αλλους ομως σε μενα δε 8α μου αρεσε..περισυ ηθελα αλλα τωρα οχι..αν παλι εκανα 8α κανα κατι μικρο

Παράθεση

fairy2008

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fairy2008
H fairy2008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H fairy2008 έγραψε στις 20:51, 27-11-08:

Δε θα έκανα γιατί έχω φοβία με τις βελόνες. Αν ξεπερνούσα ποτέ το φόβο μου, ίσως έκανα κάτι πολύ μικρό, ένα τριανταφυλλάκι ας πούμε

Παράθεση

guess

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη guess
H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H guess έγραψε στις 20:57, 27-11-08:

εγω ειχα κανει ενα....χενα ηταν δηθεν ...εναν ηλιο και μεσα το αρχικο γραμμα του ονοματος μου...
ουτε μια εβδομαδα δεν ειχε κρατησει...

Παράθεση

Ίρις (Ίριδα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ίρις
H Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 141 μηνύματα.

H Ίρις έγραψε στις 20:58, 27-11-08:

Κοιτα. Δεν θα εκανα μονο και μονο στην σκαψη οτι οταν θα γινω γρια θα ειναι απαισιο και βαλκεια. Επισης πιστευω (το εχετε παρατηρησει; καθε φορα χρησιμοποιω το πιστευω.καθολου εγωκεντρική) οτι δεν αξιζει να δηλητιριαζεις το σωμα σου αιωνια μονο για φιγουρα. Από την αλλη μια καλη χενα θα έλεγε...:no1:
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από guess
εγω ειχα κανει ενα....χενα ηταν δηθεν ...εναν ηλιο και μεσα το αρχικο γραμμα του ονοματος μου...
ουτε μια εβδομαδα δεν ειχε κρατησει...
Η καλη χενα κρατα ως εξαμηνο. Ομως πρεπει να τα σκασεις σχετικα χοντρα

Παράθεση

Kwnstantina2

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kwnstantina2
H Kwnstantina2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H Kwnstantina2 έγραψε στις 21:01, 27-11-08:

δεν θα έκανα γιατί μετά από
κάποιο καιρό θα το βαριόμουν.
είναι σαν τα piercings.όσο κρατάνε
είναι καλά,μετά όμως το βαριέσαι και
τα κλείνεις..το τατουαζ όμως δεν γίνεται να το βγάλεις..

Παράθεση

Constantina!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Constantina!
H Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Constantina! έγραψε στις 21:02, 27-11-08:

Είμαι σχεδόν σίγουρη πως θα κάνω ένα ταττού (ή και περισσότερα) στο μέλλον.
Μου αρέσουν τρομερά, τα βλέπω ως κάτι που "διακοσμεί" το κορμί σου, και ναι, πιστεύω πως αποτελούν ένα είδος τέχνης.
Οι γονείς μου δεν έχουν κανένα πρόβλημα με αυτό, ο πατέρας μου άλλωστε έχει κι ο ίδιος ένα, απλά μου λένε πως θα πρέπει τουλάχιστον να ενηλικιωθώ για να το κάνω και να είμαι φυσικά σίγουρη για την επιλογή μου.
Όσον αφορά το σχέδιο, θα διάλεγα κάτι που με αντιπροσωπεύει, ίσως μάλιστα να το σχεδίαζα εγώ. Δε θα ήθελα σε καμία περίπτωση να βάλω να μου ζωγραφίσουν κάτι άσχετο, απλά για να το έχω. Θέλω να συμβολίζει κάτι.. ^^

Παράθεση

Ίρις (Ίριδα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 141 μηνύματα.

H Ίρις έγραψε στις 21:08, 27-11-08:

Γιατι δεν δοκιμαζεις μια χενα στην αρχη και μετα κανε. Πολλα παιδια που εκαναν ξερω οτι μετα απο λιγο ειπαν τι μαλακια εκανα και το βαρεθηκαν

Παράθεση

Constantina!

Δραστήριο Μέλος

H Constantina! έγραψε στις 21:10, 27-11-08:

Ίριδα, μπα, δε νομίζω να το μετανιώσω.. Αν και φυσικά για τίποτα δε μπορείς να είσαι σίγουρος σ'αυτή τη ζωή!
Χένα δε θέλω να κάνω, μου φαίνεται ξενερωσιά. Ή κάνεις κάτι ή δεν κάνεις!
Είμαι και περίεργη εγώ!:Ρ

Παράθεση

Ίρις (Ίριδα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ίρις έγραψε στις 21:10, 27-11-08:

Καλα
δεν σε εβρισα κιολας

Παράθεση

Constantina!

Δραστήριο Μέλος

H Constantina! έγραψε στις 21:15, 27-11-08:

Χαχ αυτό έλειπε.
Ω καλέ, τη γνώμη μου είπα, διάλογο κάνουμε, δεν το πήρα και πατριωτικά το θέμα.. Όντως η χένα μου φαίνεται ξενερωσιά! Σου είπα, είμαι πολύ περίεργο άτομο! ^^

Παράθεση

Ίρις (Ίριδα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ίρις έγραψε στις 21:16, 27-11-08:

Δεν βαριεσαι ποικιλια να υπαρχει...

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 21:18, 27-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από proudqueen
Θα σκεφτοσασταν στο μελλον να κανετε καποιο tattoo?
Ειστε υπερ;Θεωρειτε δηλαδη οτι ειναι μια μορφη τεχνης ή ειστε κατα γιατι "σημαδευει" μονιμα το σωμα?

Αν θα κανατε τι θα ηταν αυτο;

Τι θα σας ελεγαν οι γονεις σας?

Επισης (για τους μεγαλυτερους) εχετε κανει; Αν ναι δειξτε το κιολας μην ντρεπεστε!

ουφ! πολλες ερωτησεις εκανα και κουραστηκα

Σκέφτομαι ήδη να κάνω, και για να είμαι ειλικρινής από μικρή μ'άρεσαν πάρα πολύ.. Σε μερικούς ανθρώπους πάει πολύ..
Θέλω να κάνω αυτό: http://www.kulcha.com.au/0403/women_symbol_200.gif πίσω στο σβέρκο..

Οι γονείς μου είναι εντελώς αντίθετοι, αλλά έτσι κι αλλιώς σκοπεύω να το κάνω μετά τα 18 άρα δεν έχω πρόβλημα (για πριν χρειάζεται να πας με τον κηδεμόνα σου, κι εμένα δεν παίζει να ρθουν )

Αρχική Δημοσίευση από Orlando
Προκειτε να κανω προσεχως.Θα κανω εναν αγγελο στο δεξι χερι(αναμεσα στη φλεβα και στο πισω μερος του αγκωνα,δεν ξερω πως λεγεται αυτο το σημειο).Οι γονεις μου γκρινιαζουν αλλα δε μου αλλαζουν γνωμη.
Νομίζω λέγεται πήχης (δεν είμαι σίγουρη) (πάντως μόλις με το καλό κάνεις να το δούμε )

Παράθεση

fabulous (Mαρία.)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fabulous
H Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H fabulous έγραψε στις 21:25, 27-11-08:

Eγώ είμαι λίγο κατά... Όχι, δεν θα το έκανα ποτέ. Προτιμώ τις χένες.

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 21:37, 27-11-08:

Έχω κάνει και εγώ χένα...δεν μου κράτησε όμως πολύ. Ένα μικρό σύμβολο στο χέρι, στον καρπό συγκεκριμένα. Στην αρχή μου άρεσε μετά δεν μου έκανε και τόσο εντύπωση...
Θα ήθελα να κάνω και κανονικό αν και φοβάμαι την βελόνα τρομερά...και θα μου άρεσε πάλι ένα μικρό κάπου που δεν θα φαίνεται όμως.
Οι γονείς μου ναι....θα είχαν τεράστιο πρόβλημα! Και πιο πολύ ο πατέρας μου...επειδή το έχουμε συζητήσει κιόλας. δεν θέλει να κάνω κάτι μόνιμο στο σώμα μου που θα είναι μόνιμο...
Οπότε το μέλλον θα δείξει...ανάλογα με βελόνες και μπαμπά

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,839 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 22:02, 27-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Constantina!
θα διάλεγα κάτι που με αντιπροσωπεύει, ίσως μάλιστα να το σχεδίαζα εγώ. Δε θα ήθελα σε καμία περίπτωση να βάλω να μου ζωγραφίσουν κάτι άσχετο, απλά για να το έχω. Θέλω να συμβολίζει κάτι.. ^^
συμφωνω:no1::no1:
και εμενα θα μου αρεζε η ιδεα να κανω ενα tattoo στο μελλον...τωρα δεν με αφηνουν φυσικα
χμ τωρα τι σχεδιο θα εκανα?χμ...θα μου αρεζε ενα τριανταφυλλο και tribal σχεδιακια ισως

Παράθεση

taratata (Ηρώ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη taratata
H Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H taratata έγραψε στις 22:15, 27-11-08:

τ χρονου στ γενεθλια μ(το γεναρη τ 2010) θ κανω π θ ειμ 18...τ εχω παρει αποφαση εδω κ χρονια...
ενα μικρο tattoo στν μεσα μερια τ καρπου...ετσι για γουρι για τισ πανελληνιεσ...
αλλα εννοειται οχι μονο γ αυτο,αλλα κ επειδη τ θελω πολυ!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 22:48, 27-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από DESPOINA
Έχω κάνει και εγώ χένα...δεν μου κράτησε όμως πολύ. Ένα μικρό σύμβολο στο χέρι, στον καρπό συγκεκριμένα. Στην αρχή μου άρεσε μετά δεν μου έκανε και τόσο εντύπωση...
Θα ήθελα να κάνω και κανονικό αν και φοβάμαι την βελόνα τρομερά...και θα μου άρεσε πάλι ένα μικρό κάπου που δεν θα φαίνεται όμως.
Οι γονείς μου ναι....θα είχαν τεράστιο πρόβλημα! Και πιο πολύ ο πατέρας μου...επειδή το έχουμε συζητήσει κιόλας. δεν θέλει να κάνω κάτι μόνιμο στο σώμα μου που θα είναι μόνιμο...
Οπότε το μέλλον θα δείξει...ανάλογα με βελόνες και μπαμπά
Κι εγώ ψιλοφοβάμαι τις βελόνες! Εδώ για να κάνω ένα piercing (tragus) είδα κι έπαθα (εν ολίγις δεν θα ξανάκανα ) αλλά για tattoo δεν το συζητάω, μ'αρέσουν τόσο που δεν θα με εμπόδιζε καμία φοβία

Παράθεση

Proudqueen

Πολύ δραστήριο μέλος

H Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H Proudqueen έγραψε στις 23:19, 27-11-08:

δεν ποναει και τοσο πολυ...μια ενοχληση θα νιωσεις
(εξαρταται βεβαια και απο το τι θεωρει πονο ο καθενας )
αλλα η μαμα μου που εκανε στην κοιλια μου ειπε δεν πονεσε

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 23:49, 27-11-08:

Καλό ακούγεται τότε Εσύ που άνοιξες και το θέμα δεν απάντησες πάντως

Παράθεση

Proudqueen

Πολύ δραστήριο μέλος

H Proudqueen έγραψε στις 15:03, 28-11-08:

ναι εγω θα κανω παραπανω απο ενα...
σκεφτομαι κατι σαν κι ΑΥΤΟ στο ποδι (στο περιπου ετσι )
ισως κατι σαν ΑΥΤΟ σε πιο μικρο μεγεθος με τετοιους χαρακτηρες ή με κινεζικα γραμματα (στο χερι οπως στην φωτογραφια)
καποια συμβολακια στα δαχτυλα (εκει που μπαινουν τα δαχτυλιδια) δεν βρηκα καποια φωτο με αυτο που σκεφτομαι
στο σωμα κατι ΤΕΤΟΙΟ με χρωμα ομως
σε 1.5 χρονο περιπου θα τα κανω

Παράθεση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Λένα~
H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,167 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε στις 16:09, 28-11-08:

εγω θελω να κανω πολυ{οταν γινω 18}κατι tribal στη μεση μου ή χαμηλα στην κοιλια...κατι τετοιο περιπου http://i20.photobucket.com/albums/b2...lTattoo700.jpg

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ22136 (Γιούλη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΓΙΟΥΛΗ22136
H Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ22136 έγραψε στις 16:20, 28-11-08:

Θέλω να κάνω ένα αιγυπτιακό μάτι στην μέσα μεριά του καρπού, αλλά έχω ακούσει πως οι εκπαιδευτικοί περνάνε απο πειθαρχικό αν έχουν τατουάζ ή piercing... Πρέπει να το ψάξω το θέμα...

Παράθεση

nellufo (Νέλλη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nellufo
H Νέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

H nellufo έγραψε στις 16:57, 28-11-08:

Μου αρεσουν παρα πολυ.
Θα ηθελα να κανω ενα στο χερι μου πιο χαμηλα απο τον αγκωνα, ενα μικρο και διακριτικο. Το μονο που με χαλαει ειναι η μονιμοτητα.Καλα, θα δουμε.....

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 17:01, 28-11-08:

ναι εγω θα κανω παραπανω απο ενα...
σκεφτομαι κατι σαν κι ΑΥΤΟ στο ποδι (στο περιπου ετσι )
ισως κατι σαν ΑΥΤΟ σε πιο μικρο μεγεθος με τετοιους χαρακτηρες ή με κινεζικα γραμματα (στο χερι οπως στην φωτογραφια)
καποια συμβολακια στα δαχτυλα (εκει που μπαινουν τα δαχτυλιδια) δεν βρηκα καποια φωτο με αυτο που σκεφτομαι
στο σωμα κατι ΤΕΤΟΙΟ με χρωμα ομως
σε 1.5 χρονο περιπου θα τα κανω
Θα είσαι κινούμενο έργο τέχνης
Μ'άρεσει πολύ αυτό στο πόδι

Παράθεση

Orlando (Αποστολης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Orlando
Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 607 μηνύματα.

O Orlando έγραψε στις 20:36, 28-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Οι γονείς μου είναι εντελώς αντίθετοι, αλλά έτσι κι αλλιώς σκοπεύω να το κάνω μετά τα 18 άρα δεν έχω πρόβλημα (για πριν χρειάζεται να πας με τον κηδεμόνα σου, κι εμένα δεν παίζει να ρθουν )
Σιγα μη σου ζητησει και ταυτοτητα.
δεν ποναει και τοσο πολυ...μια ενοχληση θα νιωσεις
(εξαρταται βεβαια και απο το τι θεωρει πονο ο καθενας )
αλλα η μαμα μου που εκανε στην κοιλια μου ειπε δεν πονεσε
Αναλογα το δερμα και το σημειο που το κανεις.Καποιος γνωστος μου που εχει λιπαρο δερμα σφαδαζε.Και καποιος αλλος δεν πονεσε και τοσο.Εκει που ποναει περισσοτερο ειναι κατω απ΄τον αντιχειρα.

Παράθεση

Proudqueen

Πολύ δραστήριο μέλος

H Proudqueen έγραψε στις 02:58, 29-11-08:

σωστα αναλογα και το σημειο...πχ τα πλευρα και η παλαμη ειναι δυσκολα σημεια..!

Παράθεση

neni

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη neni
H neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H neni έγραψε στις 08:34, 29-11-08:

Ωραίο ήταν και αυτό με τη νεράιδα... Μπορεί να κάνω κανα μικρό tatto, μετα τα 18. Γιατί τους εκπαιδευτικούς τους περνάνε από πειθαρχικό αν έχουν τατουάζ ή πιρσινγκ?

Χριστιάννα^^, τι είναι το "tragus" που έγραψες?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους