Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Έχω σκοπό να κάνω στα 18 μου. 1 ή 2 αστεράκια στον καρπό μου. Αλλιώς μία νεράιδα στην ωμοπλάτη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Ρε θα βγω οφτόπικ δε μπορώ.
Ελισάβετ σ'αρέσει κι εσένα ο Τράβις?? Σε παραδέχομαι. Έχεις γούστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Σε παρακαλώ! Σε εμένα δε θα άρεσε ο Τράβις? Κουκλί είναι το μανάρι μου!:P


off-topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
έχω κάνει ένα, το οποίο είχα ποστάρει παλιότερα σε τόπικ με πίρσινγκς.
Δεν το έχω μετανιώσει, αντιθέτως το βλέπω πλεόν σαν μέρος του σωματος μου και το αγαπώ. :)
Σκέφτομαι τώρα για δεύτερο, αλλά θέλω καιρό για να το πάρω απόφαση.
Πιστεύω ότι για να κανεις τατού, πρέπει να έχει κάποιο ιδιαίτερο νόημα για σένα, όχι απλά αισθητικό. Γι αυτό δεν συμπαθώ άτομα που κάνουν τατού "για να κάνουν τατού".
Οι γονείς μου το πήραν χαλαρά. Τους το χα πει, είχα και γραπτή άδεια (το έκανα πριν κλεισω τα 18), και ειχαν προετοιμαστεί ψυχολογικά από τα (άπειρα) πίρσινγκς μου :P (τα οποία έχουν πλέον κλείσει.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Κι όμως.. άμα πας σε ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ θα σου ζητήσει. Και το λέω γιατί όταν έκανα pierc ήρθε ένας τύπος μ'ένα παιδί συνομίλικό μου και ο ιδιοκτήτης του το ξεκαθάρισε πως αν δεν έρθουν οι γονείς του, να δώσουν συγκατάθεση και να τους εξηγήσει όλη τη διαδικασία δεν πρόκειται να του κάνει. Γιατί απλά μετά θα μπορούσαν κάλλιστα να του κάνουν μήνυση.
Ξερω καμποσους EΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ που δεν κολανε τοσο πολυ σ'αυτα.Ε καλα αν ομως σκασει κανα 12χρονο θα του πει ελα με τη μανα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ξερω καμποσους EΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ που δεν κολανε τοσο πολυ σ'αυτα.Ε καλα αν ομως σκασει κανα 12χρονο θα του πει ελα με τη μανα σου.

Συνομίλικό μου λέω.. δεν νομίζω να γράφω 12χρονών αριστερά :P

Να ρωτήσω την piou*, τα piercing έκλεισαν γρήγορα; Θέλω να πω έτυχε να έχεις ένα για κανα χρόνο π.χ. και να κλείσει; Από καθαρή περιέργια γιατί έχω τρεις τρύπες στ'αυτί και όσο καιρό και να κάνω να βάλω σκουλαρίκι δεν λένε να κλείσουν.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Συνομίλικό μου λέω.. δεν νομίζω να γράφω 12χρονών αριστερά :P

Να ρωτήσω την piou*, τα piercing έκλεισαν γρήγορα; Θέλω να πω έτυχε να έχεις ένα για κανα χρόνο π.χ. και να κλείσει; Από καθαρή περιέργια γιατί έχω τρεις τρύπες στ'αυτί και όσο καιρό και να κάνω να βάλω σκουλαρίκι δεν λένε να κλείσουν.. :D

είχα μια στο φρύδι για ελάχιστο διάστημα, και μία στην γλώσσα και τον αφαλό, αλλά επειδή τις είχα για τόσο λίγο κλείσαν εύκολα.
τώρα έχω κλείσει υποτίθεται και στο σέπτουμ και στο κατω χείλος, αλλά δεν λένε να κλείσουν..στο κάτω χείλος την είχα ενάμιση χρόνο, στο σέπτουμ 10 μήνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
έχω κάνει ένα, το οποίο είχα ποστάρει παλιότερα σε τόπικ με πίρσινγκς.
Δεν το έχω μετανιώσει, αντιθέτως το βλέπω πλεόν σαν μέρος του σωματος μου και το αγαπώ. :)
Σκέφτομαι τώρα για δεύτερο, αλλά θέλω καιρό για να το πάρω απόφαση.
Πιστεύω ότι για να κανεις τατού, πρέπει να έχει κάποιο ιδιαίτερο νόημα για σένα, όχι απλά αισθητικό. Γι αυτό δεν συμπαθώ άτομα που κάνουν τατού "για να κάνουν τατού".
Οι γονείς μου το πήραν χαλαρά. Τους το χα πει, είχα και γραπτή άδεια (το έκανα πριν κλεισω τα 18), και ειχαν προετοιμαστεί ψυχολογικά από τα (άπειρα) πίρσινγκς μου :P (τα οποία έχουν πλέον κλείσει.)
γτ καλε?σου πηγαιναν!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι είναι ανάλογα με τον σωματότυπο και το στυλ του καθενός. Σ'άλλους ταιριάζει γάντι, σε άλλους όχι.

Αλλά σε λογικά και ακίνδυνα σημεία πάντα... Γιατί υπάρχουν και ανώμαλοι που κάνουν... στο μάτι! Ιδού για όσους δεν το πιστεύουν η διαδικασία, ιδού και το αισχρό αποτέλεσμα... Η βλακεία ορισμένων έχει ξεπεράσει τα όρια της φαντασίας..

Πάρτε μερικές φώτο με τρισδιάστατα για όποιον του αρέσουν και ένα site ειδικά για tatoos.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.

πωπω δεν θα εκανα με τιποτα piercing εκει...βασικα θα ναι ωραιο το αποτελεσμα ετσι οπως το βλεπω και στην εικονα δηλαδη:xixi: ,αλλα δεν νομιζω πως θα εκανα
προτιμω κατι τετοιο:
https://images.funadvice.com/photo/image/66621/Lip_Piercing_by_rivjern.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merenwen

Νεοφερμένος

Η Σουζάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Wolverine;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
πωπω δεν θα εκανα με τιποτα piercing εκει...βασικα θα ναι ωραιο το αποτελεσμα ετσι οπως το βλεπω και στην εικονα δηλαδη:xixi: ,αλλα δεν νομιζω πως θα εκανα
προτιμω κατι τετοιο:
https://images.funadvice.com/photo/image/66621/Lip_Piercing_by_rivjern.jpg

Δεν ήθελα στο πρόσωπο μόνο και μόνο γιατί φοβάμαι αν δεν κλείσει μήπως μείνει σημάδι και είναι αντιαισθητικό =/ Έχω και αρκετά λευκό δέρμα.. Μ'αρέσει όμως σε κοπέλες που το έχω δει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merenwen

Νεοφερμένος

Η Σουζάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δεν ήθελα στο πρόσωπο μόνο και μόνο γιατί φοβάμαι αν δεν κλείσει μήπως μείνει σημάδι και είναι αντιαισθητικό =/ Έχω και αρκετά λευκό δέρμα.. Μ'αρέσει όμως σε κοπέλες που το έχω δει :D

αα ναι λογικο:xixi: βασικα κι εγω εχω αρκετα λευκο δερμα αλλα σκεφτομαι να κανω κατι τετοιο...αλλα ισως και να αφησει σημαδι..:(
αλλα λογικα θα ναι κι αναλογα με τον τυπο του δερματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Αναλυτικός καταλογος με τα πιρσινγκσ που εχουν περασει απ το σωμα μου.

*oι φωτο δεν ειναι προφανως τησ μαπασ/σωματος μου.*




















ε και κλασικα μπολικες στα αυτια.

ΚΑΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΑΠ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ.
η μονη ταλαιπωρια ειναι στον αφαλο, και την γλώσσα, κι αυτό όχι την ώρα που σου κανουν το πίρσινγκ.
Σημάδι μου έχουν αφήσει μόνο τα σκουλαρήκια στο κάτω χείλος πάντως. Τα άλλα έχουν εξαφανιστεί. Αλλά ειδικά η πλαινή στα χείλη, είχε περάσει τα χίλια βάσανα, και δεν την πρόσεχα κι ιδιαίτερα. Εϊχα βάλει και χοντρή μπάρα, οπότε αυτό πιστεύω πως φταίει. Τα σημάδια έχουν να κάνουν με τον τύπο του δέρματος.


Eντιτ: και το τατου για να μαστε κομπλε. Η φωτο ειναι οταν ηταν φρεσκο ακομη βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Η πλαϊνή στα χείλη με κρικάκι (όχι πολύ μεγάλο) είναι τρομερά σέξι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top