Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,357 εγγεγραμμένα μέλη και 3,072,553 μηνύματα σε 94,421 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 787 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

taketrance (taketrance)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη taketrance
Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 260 μηνύματα.

O taketrance έγραψε στις 22:19, 24-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από dr.eAMY
Όταν το tattoo έχει νόημα και δεν είναι κοινότυπο (κινέζικα, δράκοι κ.ο.κ.) είναι ένας πολύ ωραίος και ξεχωριστός τρόπος έκφρασης...
Τα κινεζικα υποτιθεται πως σημαινουν κατι , αν δεν κανω λαθος . Δεν βαζει κανεις οτι να ναι συμβολα. Οσο για το ξεχωριστο , δεν ειναι πια , εχουν κανει παρα πολλοι .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dr.eAMY (Αμαλία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dr.eAMY
H Αμαλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H dr.eAMY έγραψε στις 22:28, 24-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από taketrance
Τα κινεζικα υποτιθεται πως σημαινουν κατι , αν δεν κανω λαθος . Δεν βαζει κανεις οτι να ναι συμβολα. Οσο για το ξεχωριστο , δεν ειναι πια , εχουν κανει παρα πολλοι .
Νομίζω ότι τα κινέζικα έχουν γίνει πλέον κοινότυπα σαν σύμβολα, ότι κι αν συμβολίζουν. Και όσοι και να κάνουν, το κάθε σχέδιο μπορεί να είναι ξεχωριστό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερωφίλη
H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε στις 02:30, 04-03-10:

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  pola23.jpg
Εμφανίσεις:  3695
Μέγεθος:  280,1 KB  
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

H Ερωφίλη έγραψε στις 02:40, 04-03-10:

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 10:08, 04-03-10:

Το 2ο τατου ειναι απλα σουπερ-ντουπερ-τελειο!! Σχεδον οφθαλμολουτρο!!

Το 3ο ειναι λιγο υπερβολικο!!

Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

H Ερωφίλη έγραψε στις 21:10, 04-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από rascal_gd
Το 2ο τατου ειναι απλα σουπερ-ντουπερ-τελειο!! Σχεδον οφθαλμολουτρο!!

Το 3ο ειναι λιγο υπερβολικο!!
Για το 2ο ψήνομαι άγρια

Παράθεση

mixalhspigo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mixalhspigo
Ο mixalhspigo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O mixalhspigo έγραψε στις 04:12, 12-03-10:

Αποφασισα κι εγω να κανω tattoo... εχω κολλημα με τις αραχνες κι εχω σκεφτει να κανω στον δεξυ ωμο προς το στηθος μια αραχνη που να αφηνει ιστο απο τον ωμο και η αραχνη να ειναι κοντα στο στηθος ...δηλαδη να κρεμεται...εχω σκεφτει και να κανω κατι που να εχει αξια για μενα... ερωτησεις: θα κανω το πιο πανω σχεδιο και θα το βαρεθω σε καμποσα χρονια επειδη δεν θα εχει αξια??? οτι θα πονεσω ειναι σιγουρο επειδη ειναι πανω σε κοκκαλο.. αλλα θα ποναει απιστευτα ή θα το συνηθισω??? υπαρχει καποιος τροπος να συνδυασω την λατρεια μου(αραχνες) με κατι της ζωης μου..ας πουμε ονομα πατερα η αδερφου????? ευχαριστω πολυ!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 12-03-10 στις 04:59. Αιτία: greeklish
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 05:06, 12-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από mixalhspigo
εχω κολλημα με τις αραχνες
ερωτησεις: θα κανω το πιο πανω σχεδιο και θα το βαρεθω σε καμποσα χρονια επειδη δεν θα εχει αξια???
Ακριβως επειδη ειναι κολλημα, οπως μονος σου λες, δεν ειναι φρονιμο να το κανεις τωρα.
Μολις το ωριμασεις στο μυαλο σου και παψεις να εχεις και τη μικρη αμφιβολια, πας και το κανεις.
Σημερα βεβαια με το λειζερ, ανα πασα ωρα και στιγμη σου ερθει πας και το αφαιρεις, ομως το σημαδι μενει, σημερα το λειζερ για τα ταττου κοστιζει και δεν υπαρχει και λογος απο την στιγμη που το κανεις, να σκεφτεσαι πως μπορει αυριο μεθαυριο να χασει για σενα την αξια του.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,550 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 13:14, 12-03-10:

πολύ ωραίο σχέδιο......

"......Είναι βαρετό να χτυπήσεις ένα τυχαίο σχέδιο, απλώς και μόνο για να έχεις κάτι στον ώμο ή την πλάτη σου στη διάρκεια της αυγουστιάτικης πασαρέλας στις παραλίες.
Το τατουάζ δεν είναι fashion accessory. Είναι ιερή συμφωνία ανάμεσα σε εσένα και το σώμα σου. Μια συνειδητή απόφαση να διακοσμήσεις ένα μέρος του κορμιού σου μ' ένα σχέδιο, που θα κουβαλάς μονίμως πάνω σου μέχρι την ημέρα που θα εγκαταλείψεις τα εγκόσμια. Το συχνότερο λάθος είναι να πάμε στο πρώτο tattoo studio που θα βρούμε μπροστά μας, για να μας κάνει ο tattooist μια νεράιδα ή ένα δράκο για παράδειγμα, χωρίς να νοιαζόμαστε και πολύ για την αισθητική του τελικού αποτελέσματος. Περισσότερη προσοχή δίνουμε σ' ένα ρούχο που θα πάρουμε απ' ένα κατάστημα και λιγότερη στο tattoo που θα μείνει πάνω μας μια ζωή......"
από την ιστοσελίδα
http://www.timeoutcyprus.com/greek/A...chArticle=1380

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kristy314

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kristy314
H kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 208 μηνύματα.

H kristy314 έγραψε στις 15:30, 12-03-10:

Γεια και απο μένα...Λοιπόν εγώ έχω ήδη 2 και θέλω ένα ακόμα(τελευταίο μάλλον)στο κουντεπιε(πελμα) κάτι σαν αυτό(2η και 5η φωτο)
http://www.vanishingtattoo.com/tattoo/celeb-theron.htm
Θα ΄θελα να μου πείτε κάποιες ιδέες.Μικρό και μαύρο κατα πρότίμηση.Ή αν έχει χρώμα να είναι σαν της φωτο.
Κάτι διακριτικο δηλαδή.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kristy314 : 12-03-10 στις 15:47.
Παράθεση

mixalhspigo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mixalhspigo
Ο mixalhspigo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O mixalhspigo έγραψε στις 04:19, 13-03-10:

ευχαριστω πολυ και ξεχαστηκα χιλια συγνωμη!!!!!!το κολημα με τοις αραχνες το εχω απο πολυ μικρος.κατι τι οποιο δεν πιστευω να φυγει απο τη ζςη μου.......εαν προτηνατε αλλο tatoo εχω δει ενα σταυρο με περυτπηγηρησμενη κορδελα για να γραψω το ονομα της μανας μου του πατερα μου και του αδερφου μου το οποιο πρωοριζεται για τον δεξιο ομο απο πισω επανο στα κοκαλα...

Παράθεση

lola9900 (Ευλαμπία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lola9900
H Ευλαμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H lola9900 έγραψε στις 23:38, 27-03-10:

''
ευχαριστω πολυ και ξεχαστηκα χιλια συγνωμη!!!!!!το κολημα με τοις αραχνες το εχω απο πολυ μικρος.κατι τι οποιο δεν πιστευω να φυγει απο τη ζςη μου.......εαν προτηνατε αλλο tatoo εχω δει ενα σταυρο με περυτπηγηρησμενη κορδελα για να γραψω το ονομα της μανας μου του πατερα μου και του αδερφου μου το οποιο πρωοριζεται για τον δεξιο ομο απο πισω επανο στα κοκαλα...''
προτιμο μια τριανταφυλια να σταματαει στην μεση σα;ν ζωνη και να αρχιζει απο τον λαιμο!

Παράθεση

dr.eAMY (Αμαλία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dr.eAMY
H Αμαλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H dr.eAMY έγραψε στις 20:18, 15-04-10:

Αποφασισα κι εγω να κανω tattoo... εχω κολλημα με τις αραχνες κι εχω σκεφτει να κανω στον δεξυ ωμο προς το στηθος μια αραχνη που να αφηνει ιστο απο τον ωμο και η αραχνη να ειναι κοντα στο στηθος ...δηλαδη να κρεμεται...εχω σκεφτει και να κανω κατι που να εχει αξια για μενα... ερωτησεις: θα κανω το πιο πανω σχεδιο και θα το βαρεθω σε καμποσα χρονια επειδη δεν θα εχει αξια??? οτι θα πονεσω ειναι σιγουρο επειδη ειναι πανω σε κοκκαλο.. αλλα θα ποναει απιστευτα ή θα το συνηθισω??? υπαρχει καποιος τροπος να συνδυασω την λατρεια μου(αραχνες) με κατι της ζωης μου..ας πουμε ονομα πατερα η αδερφου????? ευχαριστω πολυ!!!
Ο μπαμπάς μου έχει στον δεξί του ώμο έναν ιστό χωρίς αράχνη. Είναι πολύ όμορφο και ιδιαίτερο σχέδιο, χωρίς να είναι υπερβολικό. Πιστεύω πως αν δεν βάλεις αράχνη επάνω, δε θα το βαρεθείς, δε θα είναι αποκρουστικό (γιατί υπάρχει κι αυτός ο κίνδυνος!) και δε θα το μετανιώσεις αργότερα, αλλά θα έχεις και κάτι που να συμβολίζει την αγάπη σου γι' αυτές!

Παράθεση

kristy314

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kristy314
H kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 208 μηνύματα.

H kristy314 έγραψε στις 12:47, 16-04-10:

Τελικά μάλλον αυτό θα κάνω αλλά στο κουντεπιε...
http://choicefm.files.wordpress.com/...-eleonora1.jpg
Πως σας φαίνεται?

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

betoni (Bέτα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη betoni
H Bέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H betoni Every love& every pain are only synonyms έγραψε στις 20:07, 19-04-10:

Απλά τέλειο!!!!!!!!!!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Katerina192 (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina192
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 267 μηνύματα.

H Katerina192 I'm safe, up high, nothing can touch me έγραψε στις 18:45, 01-05-10:

Εγω θα ήθελα ένα να ξεκινάει απο πίσω απο το αυτί και να έρχεται κάτω στο πλαϊνο του λαιμού...Κάτι σαν ιχνη απο παπούτσια...

Παράθεση

edweimaste

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη edweimaste
Ο edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O edweimaste έγραψε στις 01:10, 02-05-10:

Να ρωτησω κατι ?Εαν κανεις τατουαζ στην περιοχη πισω κατω κατω στην μεση ποναει?????!!!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:23, 02-05-10:

Εγώ το έκανα πίσω, αρκετά κάτω, αλλά πιο δεξιά κι όχι στη μέση και δεν πόνεσε ιδιαίτερα. Πιο πολύ ως έντονο μούδιασμα θα περιέγραφα αυτό που ένιωσα

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 14:54, 02-05-10:

Εγώ έχω κάνει μέση, προς τα αριστερά και δεν μπορώ να πω ότι δεν πόνεσε, αλλά ούτε ότι ο πόνος ήταν κάτι το ιδιαίτερο. Θα τον χαρακτήριζα "γλυκό", σα να κόβεσαι με ξυράφι, αλλά αρκετά πιο έντονο.

Παράθεση

kaisarionas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kaisarionas
Ο kaisarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O kaisarionas "Κύριοι δυστυχώς επτωχεύσαμεν" Τρικούπης έγραψε στις 19:27, 02-05-10:

Αν έκανα τατουάζ θα ήθελα μια φλόγα να ανεβαινει απο τον αστραγαλο μέχρι το γόνατο!

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,508 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 19:45, 03-05-10:

αυτο πως σας φαινεται? θελει να το κανει ενας φιλος μου...στην αρχη παγωσα! αλλα δεν ειπα τπτ.
σε στυλ, αμα σ αρεσει εσενα.... εσας πως σας φαινεται ρε παιδια?

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 20:59, 03-05-10:

υπέροχο

το έχει κάνει και το αγαπημένο μου τετράδιο tribal

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,072 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 21:41, 03-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από ciela
αυτο πως σας φαινεται? θελει να το κανει ενας φιλος μου...στην αρχη παγωσα! αλλα δεν ειπα τπτ.
Θαυμάσιο αλλά πρέπει να'χεις τέτοιο σώμα και κυρίως να το διατηρείς σ'αυτή την φόρμα, γιατί φαντάζεσαι να πλαδαρέψεις μια μέρα και να μην φεύγει το τατουάζ ; Επίσης πρέπει να μην έχεις τρίχες στο σώμα.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:15, 05-05-10:

Εκτος αυτων που ανεφερε ο Δοκτωρας τα οποια με βρισκουν συμφωνη, το συγκεκριμενο σχεδιο ειναι του ματς για το προσωπικο μου γουστο...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δεσμώτης

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,608 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 11:18, 07-05-10:

http://img18.imageshack.us/img18/308...3168591968.jpg

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 07-05-10 στις 11:25. Αιτία: προσθήκη link, επειδή δεν φαίνεται η εικόνα
Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kate! =]
H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε στις 18:08, 12-05-10:

κατα τη γνωμη μου τα ποιο τελεια σημεια να κανεις tattoo ειναι στο σβερκο εκει που τελειωνουν τα μαλλια(κατα προτημηση ενα αστερακι) μεσα απ τον αστραγαλο και τελος αριστερα στην κοιλια εκει που ξεκιναει το μαγιο...

Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 23:57, 16-06-10:

Θέλω να κάνω αρχικά ενα μικρό με εναν Φοίνικα ,για να δώ πως θα πάει και εαν θα μ αρέσει...
Μετά,ενα μεγάλο με εναν Σπαρτιάτη(πείτε με τοπικιστή,οκ ) ,αλλα έχω αρκετούς ενδοιασμούς,σχετικά με το μέγεθος του tatoo

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kakashi-sensei (Γιώργος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kakashi-sensei
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος . Έχει γράψει 725 μηνύματα.

O kakashi-sensei έγραψε στις 01:04, 17-06-10:

Καλησπερα
ειμαι νεος στο φορουμ εχω κανει 2 τατουζ στο χερι
δεν νομιζω να τ βαρεθω και ποναει λιγο
αν κανεισ χρωμα θα βγει και αιμα
η κοπελα μου για μικρο σχεδιο θα κανει αυτο :http://www.nika-summers.com/Tattoos/bree.jpg

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 06:57, 17-06-10:

εγώ το μόνο tattoo που έχω πάνω μου, είναι μια μύτη από μολύβι μέσα στο δέρμα μου....
είχα νευριάσει τον μικρότερο αδερφό μου και αυτός αντί να γράψει στο τετράδιο, έγραψε στο χέρι μου....

Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη flyer
Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O flyer έγραψε στις 03:57, 19-06-10:

σκεφτομαι να κανω στο ποδι μια σπαρτιατικη περικεφαλαια...εχω παθος με την αρχαια ελλαδα και οταν το βλεπω θα μου θυμιζει να μην τα παραταω ποτε σε καμια "μαχη" οπως η σπαρτιατες πολεμιστες.επισης καποια στιγμη θελω να χτυπησω μια αρχαια φραση στα πλευρα μου λιγο κατω απο την μασχαλη (σε αρχαια γραφη). "μηδεν αγαν" ή "εσσεται ημαρ"...δεχομαι προτασεις :p

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 10:03, 19-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από kakashi-sensei
Καλησπερα
ειμαι νεος στο φορουμ εχω κανει 2 τατουζ στο χερι
δεν νομιζω να τ βαρεθω και ποναει λιγο
αν κανεισ χρωμα θα βγει και αιμα
η κοπελα μου για μικρο σχεδιο θα κανει αυτο :http://www.nika-summers.com/Tattoos/bree.jpg
Εγώ έχω με χρώμα και αίμα δεν έβγαλε. Μάλλον δεν έκανες καλή επιλογή ανθρώπου, διότι το να βγαίνει αίμα σε μια τέτοια περίπτωση δεν μου φαίνεται και πολύ καλό..

Παράθεση

kakashi-sensei (Γιώργος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kakashi-sensei
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος . Έχει γράψει 725 μηνύματα.

O kakashi-sensei έγραψε στις 16:10, 19-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Εγώ έχω με χρώμα και αίμα δεν έβγαλε. Μάλλον δεν έκανες καλή επιλογή ανθρώπου, διότι το να βγαίνει αίμα σε μια τέτοια περίπτωση δεν μου φαίνεται και πολύ καλό..
Δεν βγαινουν απο ολα τα χρωματα μονο απο το ασπρο και το κιτρινο
τα παλια μηχανακια δεν χτυπαν βαθια πια για αυτο δεν σου βγηκε αιμα
τ χρωμα εχεισ κανει ταττοο?ειναι μεγαλο?
εχω και γνωστη που εχει κανει στο καρπο χωρις χρωματα και βγηκε αιμα

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2,847 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 17:42, 03-09-10:

Σκέφτομαι σοβαρά να κάνω ένα μικρό και απλό Yin Yang στην ωμοπλάτη μου μιας που ανέκαθεν μου άρεσε αυτό το σύμβολο.

-petros

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 17:20, 08-09-10:

Σκέφτομαι να κάνω ένα τατουαζ, θα ήθελα να γράψω κάτι με μια ενδιαφέρουσα γραμματοσειρά ίσως και κάποιο σχέδιο. Έχει δει κανείς την ταινία Rachel getting married; Η Anne Hathaway είχε ένα πάρα πολύ ωραίο τατουάζ. Κάτι παρόμοιο θα ήθελα με άλλο όνομα όμως.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

fly (Μαρια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη fly
H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H fly έγραψε στις 16:24, 24-10-10:

θελω να κανω ενα μικρο ''μικρο πριγκηπα'' στον καρπο μου.....για πολλους λογους...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 23:04, 29-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από ciela
Oύμπερ καγκούρικο.

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Ηρώ_
H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 257 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε στις 17:59, 21-11-10:

θελω να κανω ενα αστερι στον καρπο μου,εναν σκορπιο χαμηλα στην μεση και ενα στον αστραγαλο αλλα δεν ξερω ακομα τι...

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 233 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 15:00, 02-02-11:

Ξέρω οτι το πόσο ευαίσθητο δέρμα έχεις παίζει ρόλο στο πόσο καιρό θα κάνει να επούλωθει και στο πώς θα δείχνει γενικότερα...

Επίσης έχω ακούσει οτι η πληγή μοιαζει περισότερο με κάψιμο και όπως συμπεριφέρεται το δέρμα σ ένα κάψιμο έτσι θα συμπεριφερθεί και στο τατού... Αυτό κατά πόσο ισχύει??

Θέλω πολύ να κάνω αλλα το δέρμα μου είναι πολύ ευαίσθητο.... πάρα πολύ... (έκαψα το χέρι μου με το γκαζάκι πριν τρεις βδομάδες και δεν εχει φύγει το σημάδι ακόμα... ούτε καν έχει μικρύνει....)

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 15:17, 02-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Rainbow Blues

Θέλω πολύ να κάνω αλλα το δέρμα μου είναι πολύ ευαίσθητο.... πάρα πολύ... (έκαψα το χέρι μου με το γκαζάκι πριν τρεις βδομάδες και δεν εχει φύγει το σημάδι ακόμα... ούτε καν έχει μικρύνει....)
Και εγώ έκαψα το χέρι μου με ένα ταψί του φούρνου -εδώ και 6 μήνες- και ακόμα να φύγει...

Δεν νομίζω όμως ότι το τατουάζ είναι ακριβώς το ίδιο.

Ενδιαφέροντα σχέδια που βρήκα στο νετ:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Noisette : 06-11-12 στις 12:42.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,657 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:24, 02-02-11:

Βασικά πώς είναι το ίδιο με το κάψιμο; Αφού όταν κάνεις τατού δεν στο καίνε, στο χτυπάνε με βελόνες. Και παίζει και ρόλο το τατού, αν είναι μικρό ή μεγάλο, αν θα' χει χρώμα ή θα'ναι σκέτο μαύρο και τέτοια.

Πωπω ανατρίχιασα όμως.^

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 15:27, 02-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^

Πωπω ανατρίχιασα όμως.^
Δεν σου αρέσει?

Κι άλλα σχέδια:
Συνημμένο Αρχείο 36218Συνημμένο Αρχείο 36219
Συνημμένο Αρχείο 36220Συνημμένο Αρχείο 36221

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Noisette : 06-11-12 στις 12:42.
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 233 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 15:30, 02-02-11:

Το δεύτερο είναι πολύ όμορφο!

Εγώ λέω πως θα κάνω κάτι τέτοιο όταν έρθει εκείνη η ώρα... Τρομάρα μου θέλω και μεγάλο...

Όνομα:  flower tattoo.jpg
Εμφανίσεις:  589
Μέγεθος:  33,4 KB

Οχι με τόσο σκούρα κλαδιά όμως και με λίγα περισότερα λουλούδια...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,657 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:31, 02-02-11:

Το συγκεκριμένο όχι. Φαίνεται σαν σημάδι από τραυματισμό/σαν ράματα

Τα άλλα ναι, πολύ ωραία είναι (να τα βλέπω μόνο).

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Myrtle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Myrtle
H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,032 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε στις 23:37, 02-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Και εγώ έκαψα το χέρι μου με ένα ταψί του φούρνου -εδώ και 6 μήνες- και ακόμα να φύγει...

Δεν νομίζω όμως ότι το τατουάζ είναι ακριβώς το ίδιο.

Ενδιαφέροντα σχέδια που βρήκα στο νετ:
Ωραία τα σχέδια αλλά θα τα προτιμούσα, σε μπλούζες, φούστες ή παντελόνια!

Πάνω στο δέρμα είναι ολίγον τι... ανατριχιαστικό! Και αυτό φαίνεται και από τις εικόνες... τα δέρματά τους είναι πολύ ερεθισμένα!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 01:25, 03-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Myrtle

Πάνω στο δέρμα είναι ολίγον τι... ανατριχιαστικό! Και αυτό φαίνεται και από τις εικόνες... τα δέρματά τους είναι πολύ ερεθισμένα!
Τα δέρματα είναι ερεθισμένα γιατί κάνουν το λάθος και τραβάνε φωτογραφίες τις πρώτες μέρες μετά το "χτύπημα" του τατουάζ!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 09:36, 03-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Τα δέρματα είναι ερεθισμένα γιατί κάνουν το λάθος και τραβάνε φωτογραφίες τις πρώτες μέρες μετά το "χτύπημα" του τατουάζ!
Σωστά όταν το "χτυπάς" φυσικά και θα είναι κοκκινισμένο.

Επίσης αφού το κάνεις ξαναπάς αρκετές φορές στο studio που το έκανες για να βλέπουν το πώς επουλόνεται ή αν θέλει κάποιες διορθώσεις. Έχω γνωστό που πήγε ένα μήνα μετά και του ξαναπάτησαν το χρώμα...

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 11:06, 03-02-11:

Κι αυτό είναι όμορφο... Δεν μπορώ όμως να φάνταστώ το σημείο στο οποίο το κάνεις...

Όνομα:  Peacock Tattoo Designs2.jpg
Εμφανίσεις:  279
Μέγεθος:  35,3 KB

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 15:08, 03-02-11:

Λίγο υπερβολικό το βρίσκω... :/

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 09:04, 04-02-11:

Μμμμ, ίσως... Τώρα που το λες δηλαδή...

Εξαρτάται και το μέγεθος, αν είναι κάπως μίκρο τότε ε... κάτι γίνετε....

Πάντως επιμένω στην απόφαση μου για τ κλαδιά κερασιάς ίσως με κάποια Kanji στο κάτω μέρος της μέσης...

Παράθεση

mary-babis

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη mary-babis
H mary-babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 545 μηνύματα.

H mary-babis έγραψε στις 16:26, 26-04-11:

Παιδια χρειαζομαι την γνωμη σας..Πηρα αποφαση να κανω το πρωτο μου τατουαζ. Στην μεση δεξια ή αριστερα..Ειναι ενα μοναδικο σχεδιο που σχεδιαζει μια φιλη μου (το δικο μου χερι δεν πιανει με τιποτα ομως..) ετσι οπως το φανταζομαι..Σημαινει παρα πολλα πραγματα για μενα παρολο που θα ειναι μια "συνηθησμενη" νεραιδα..Εχω ομως ενα προβλημα..Αν και 21 χρονων γομαρα η μαμα μου με ζαληζει...Το εχω συζητησει μαζι της γιατι δεν εχω γενικα μυστικα απο την μαμα μου αλλα σ αυτο το θεμα ειναι καθετη και απολυτη. Δεν ακουει τιποτα..Και στην τελικη θα το χτυπησω της αρεσει δεν της αρεσει αλλα δεν θελω να το δει τυχαια και να χασει την εμπιστοσυνη της. Καμια ιδεα να την πεισω οτι δεν ειμαι ουτε φυλακισμενη, ουτε το κανω επειδη ειναι μοδα και οτι δεν θα κολλησω ολες τις αρρωστιες που κυκλοφορουν, κλπ κλπ;;;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους