Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,050 μέλη και 2,411,932 μηνύματα σε 75,406 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 165 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Metal Music Only

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 462 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 19:06, 29-03-06:

πήγε κανείς στην συναυλία των Opeth χθες στην Αθήνα..?
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  OpethMartinMendez2.jpg
Εμφανίσεις:  106
Μέγεθος:  29,4 KB  
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 20:01, 29-03-06:

Βαλτή είσαι κι εσύ;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 462 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 20:09, 29-03-06:

γιατί ιφριτάκο..? να φανταστώ ότι δεν μπόρεσες να έρθεις..?
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 20:13, 29-03-06:

να φανταστείς, να φανταστείς...
ανέβασε καμια φώτο...
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja έγραψε: στις 18:04, 31-03-06:

δυστυχώς,δεν τράβηξα φώτο.. τουλάχιστον,τράβηξε 2-3 βιντεάκια ένας φίλος με το κινητό του...
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 07:46, 15-06-06:

Κάτι πήρε το μάτι μου ότι η nightwish βρήκαν νέα τραγουδίστρια ... ισχύει;
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 10:27, 15-06-06:

Αρχικά μια παρατήρηση.
Μόνο δύο κοπέλες!! Τσκ Τσκ, Και χαλάρα η μία black/death αν θυμάμαι.

Και μιας και το θέμα είναι γενικώς περί metal μπορείται να μου πείτε γιατί από τις λίγες κοπέλες που ακούνε metal σχεδόν απόλυτα όλες ακούνε καφρο-metal?? Έλεος πραγματικά! Τόσο θυμωμένες είστε?? Κάπου στην μέση δεν παίζει??

Και άλλη μια ερώτηση, γιατί όλες μισούν τους Manowar? Οκ λένε βλακείες κτλ κτλ αλλά πορώνεσαι αρκεί να μην πιστέψεις τις βλακείες που λένε. Από μουσική όμως είναι άρχοντες. Προσωπικά τους θεωρώ μέγιστους καραγκιόζηδες αλλά δεν μπερδεύω ποτέ το αποτέλεσμα με τον δημιουργό του. Προσωπικά σκασίλα μου για την ζωή και τις απόψεις του αρκεί εγώ να γουστάρω το αποτέλεσμα στα αυτιά μου.
Γιαυτό και δεν πάω συναυλίες καθώς επίσης και γιατί είναι πολύ ακριβές. Πρώτη φορά σκέφτομαι να πάω Manowar πάντως για να γελάσω. Έτσι για την απομυθοποιήση.

Δεν ακούω μόνο καφρίλα και progressive. Μελλωδική καφρίλα όμως ακούω.
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 12:48, 15-06-06:

Καλά οι manowar για εμένα είναι απαράδεκτη. Αυτό το true-metal που φωνάζουν καθε τόσο ή το "brothers" εμένα μου θυμίζει ... πολύ καταστάσεις χωρίς ουσία. Προσωπικά σε εμένα οι manowar δεν έχουν να μου δώσεις τίποτα
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 12:57, 15-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Και μιας και το θέμα είναι γενικώς περί metal μπορείται να μου πείτε γιατί από τις λίγες κοπέλες που ακούνε metal σχεδόν απόλυτα όλες ακούνε καφρο-metal?? Έλεος πραγματικά! Τόσο θυμωμένες είστε?? Κάπου στην μέση δεν παίζει??
Γενικεύεις πολύ εύκολα!
Απλά όσες ακούνε καφρο-μέταλ είναι συνήθως και αυτές που κόπτονται να το φωνάξουν, να το δείξουν με το στιλάκι τους και γενικά μην τυχόν και τις γνωρίσει κανείς και δεν καταλάβει οτι ακούνε μέταλ. Υπάρχουν και άντρες αυτού του στυλ αρκετοί αλλά επειδή ως άντρας έχει τύχει να γνωρίσεις περισσότερους άντρες σε βάθος απ'οτι γυναίκες έχεις δει και αυτούς που ακούν χωρίς να το φωνάζουν τόσο.
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 13:41, 15-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Γενικεύεις πολύ εύκολα!
Κάθε άλλο. Η παρατήρηση μου είναι παρατήρηση πάρα πολύ κόσμου. Ειλικρινά από την προσωπική μου ζωή όμως μία μόνο κοπέλα ξέρω που δεν άκουγε μόνο καφρο-metal.
και πρόσφατα δυο κοπέλες που γνώρισα πάλι η ίδια ιστορία. Καλά για Manowar&Κοπέλα does not compile.
Δεν το λέω για κακό!!Άλλωστε όπως γουστάρει και αγαπάει ο καθένας.Απλά δεν το καταλαβαίνω.

Manowar για μένα θεσμός κυρίως για μουσική και κατά 2ον φωνητικά!!Λόγια απλά για την πόρωση.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 13:52, 15-06-06:

Κάθε άλλο. Η παρατήρηση μου είναι παρατήρηση πάρα πολύ κόσμου. Ειλικρινά από την προσωπική μου ζωή όμως μία μόνο κοπέλα ξέρω που δεν άκουγε μόνο καφρο-metal.
και πρόσφατα δυο κοπέλες που γνώρισα πάλι η ίδια ιστορία. Καλά για Manowar&Κοπέλα does not compile.
Δεν το λέω για κακό!!Άλλωστε όπως γουστάρει και αγαπάει ο καθένας.Απλά δεν το καταλαβαίνω.
Όσο κόσμο και να έχεις παρατηρήσει δεν νομίζω να αποτελεί ικανό στατιστικό δείγμα για να βγάλεις τόσο απόλυτα και γενικά συμπεράσματα. Επίσης ίσως να φταίει και ο χώρος που κινείσαι.
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε: στις 14:19, 15-06-06:

Michelle δεν θα αντιπαρατεθώ μαζί σου για το συγκεκριμένο θέμα. Έχει πολλές όψεις το νόμισμα όπως πχ ότι η δικιά σου μπορεί να αποτελέι αυτή την εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα τελικά ! Και από την στιγμή που μόνο απλά γράφουμε και δεν γνωρίζω από πρώτο χέρι τον κοινωνικό σου περίγυρω του τώρα και του παρελθόντος δεν μπορώ να σου πω κάτι σχετικά με τα συμπεράσματα που βγάζεις. Όμοιως εσύ και για μένα.

Και ένα συμπέρασμα είναι απόλυτο όταν δεν αφήνει χώρο για εξαιρέσεις. Άλλωστε σε κοινωνικά ζητήματα ένα είναι σίγουρο ότι θα βρείς εξαιρέσεις που πολλές φορές επιβεβαιώνουν τον κανόνα. Συνεπώς γενικά συμπεράσματα μπορούν να βγαίνουν αρκεί να μην είναι απόλυτα. Άλλωστε ας έρθει η πράξη να αποδείξη το λάθος του γενικού συμπεράσματος.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,889 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 20:14, 15-06-06:

μπορείται να μου πείτε γιατί από τις λίγες κοπέλες που ακούνε metal σχεδόν απόλυτα όλες ακούνε καφρο-metal??
Ε δεν ακούμε όλες κάφρο-μέταλ μόνο! Εγώ ας πούμε ακούω και Nigthwish και Within Temptation και Incubus Sukkubus και The Gathering και Apocalyptica...

Εντάξει μ'αρέσει και το Insanity's Crescendo των Dark Tranquility. Πόσο κάφρικο είναι?

Εκείνους που δεν αντέχω με τίποτα είναι οι Cradle of Filth.
Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε: στις 20:31, 15-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Ε δεν ακούμε όλες κάφρο-μέταλ μόνο! Εγώ ας πούμε ακούω και Nigthwish και Within Temptation και Incubus Sukkubus και The Gathering και Apocalyptica...

Εντάξει μ'αρέσει και το Insanity's Crescendo των Dark Tranquility. Πόσο κάφρικο είναι?

Εκείνους που δεν αντέχω με τίποτα είναι οι Cradle of Filth.
Βασικα μπαλαντα ειναι το insanity's

Κομματαρα. Ισως το καλυτερο του δισκου.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,889 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 20:34, 15-06-06:

Δυνατή μπαλάντα!
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε: στις 08:15, 16-06-06:

Έχει βγεί πρόσφατα ένα documentary με τίτλο Metal - A Headbanger's journey. Από τα πρώτα 50 λεπτά που είδα (μετά είχε επέλαση βλακείας γονιών) καλό φαίνεται.
Λέει μέσα και ακριβώς τι έγινε το 1986 όταν το Metal ήταν στα τρελά πάνω του και χαντακώθηκε στην Αμερική. ήξερα περίπου αλλά όχι ακριβώς!!
Στην ταινεία αυτή έχει συνεντεύξεις από τα συγκροτήματα,οπαδούς, μουσικούς και ανθρωπολόγους. Όταν το τελιώσω θα σας πω. Δεν βάζω το ed2k link γιατί δεν ξέρω αν το αφήνουν οι δημιουργοί καθώς δεν το έχω φτάσει στο τέλος
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 08:50, 16-06-06:

Δεν βάζω το ed2k link γιατί δεν ξέρω αν το αφήνουν οι δημιουργοί καθώς δεν το έχω φτάσει στο τέλος
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε: στις 09:26, 16-06-06:

Μα γιαυτό δεν έβαλα. Υπάρχουν κάτι ταινείες/domcumentary που λένε ότι επιτρέπεται το file sharing.
Μην μου πεις ότι απαγορεύεται και αυτό??
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 09:42, 16-06-06:

Μιλαμε μονο για παρανομο υλικο ... αν δωσεις ενα λινκ απο torrent π.χ. του ubuntu φυσικα και δεν ειναι παρανομο
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε: στις 17:02, 17-06-06:

Καλά μιλάμε στο τέλος πορώθηκα.
Και μερικά quotes από το τέλος που μαρέσαν.
Καλά αυτός ο τραγουδιστής των Twisted Sister είναι πολύ γάτα το παλικάρι.

Metal confronts what we'd rather ignore,
it celebrates what we often deny,
it endulges in what we fear most,
and that's why metal we'll be a culture of outsiders
For your people its a place to belong
where you can expierence other possibilities
and transend everyday life in a very glorious way
it doesn't judge me, it doesn't critisize me, its just always there for me.
I either feel it or you don't
if metal doesn't give you that overwhelming surge of power
that will make your hair stand up at your back of your neck
you might never get
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Junior music stars - Από fockos
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία TV Shows.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-02-17 στις 11:35.
    • Psychedelic music - Από fantasmenos
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Playlists & Αφιερώματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-03-12 στις 23:12.
    • Music Player For Forums - Από ilint_ntara
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προγραμματισμός.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-07-09 στις 19:11.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα