Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,843 μέλη και 2,411,087 μηνύματα σε 75,055 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 207 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Metal Music Only

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 21:35, 06-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Τόσα χρόνια στο κουρμπέτι από όσες φωνές άκουσα σε συμφωνογκοθομέταλ συγκροτήματα η Tarja για κάποιο λόγο πάντα μου φαινόταν τουλάχιστον αδιάφορη. Δεν μου κάθεται καλά στα αυτιά αυτή η κοπέλα.
Πάντως thanks για τις πληροφορίες Lorien, ίσως να βελτιωθεί σε αυτό το νέο cd.
Έχω αντίθετη άποψη! Πιστεύω ότι η Tanja ήταν η μοναδική γυναικεία φωνή που είχε να δείξει κάτι διαφορετικό στο χώρο του Metal! Οι υπόλοιπες, γυναικείες φωνές, ήταν στα ίδια μοτίβα. π.χ. τι Εvanescence τι lacuna coil να άκουγα το ίδιο μου φαίνονταν. Σίγουρα υπάρχουν πολλά παρόμοια μοτίβα!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε: στις 21:43, 06-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Έχω αντίθετη άποψη! Πιστεύω ότι η Tanja ήταν η μοναδική γυναικεία φωνή που είχε να δείξει κάτι διαφορετικό στο χώρο του Metal! Οι υπόλοιπες, γυναικείες φωνές, ήταν στα ίδια μοτίβα. π.χ. τι Εvanescence τι lacuna coil να άκουγα το ίδιο μου φαίνονταν. Σίγουρα υπάρχουν πολλά παρόμοια μοτίβα!
E καλά Evanesence αδυνατώ να ακούσω, σίγουρα οι Nightwish είναι κλάσεις ανώτεροι. Όσο για Lacuna Coil έχουν τόσο ωραία μουσική που η φωνή είναι περισσότερο συνοδευτική. (όχι ότι δεν είναι καλή βέβαια)
Πάντως ίσως επειδή πρώτη από όλες άκουσα την φοβερή σοπράνο των Tristania όλες οι υπόλοιπες δεν μου κάθονται και τόσο καλά. Ας πούμε για μένα η Tanja δεν είναι αρκετά σοπράνο και δεν έχει τόσο ζεστή φωνή όσο μου αρέσει. Ας μην ξεχνάμε ότι πάντα παίζει ρόλο και το αυτί του καθενός. Διαφορετικά θα άρεσαν σε όλους τα ίδια.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 22:57, 06-10-07:

Ενταξει δεν ειναι η φωνη του αιωνα, αλλά δε θα λεγα οτι ειναι και αδιαφορη. Αλλο τωρα αν δεν ηχει καλα στο αυτι καποιων. Παντως ειναι καπως ψυχρη φωνη, ακομα και οταν ειναι απαλη στις μπαλαντες. Αλλα εχει να κανει και με τη χροια αυτο, δε φταιει η κοπελα

Ισχυει ομως οτι λιγες φωνες ξεχωριζουν και οτι η νεα τραγουδιστρια, ενω ειναι καλη, περισσοτερο μπαινει στο γκρουπ των πιο κλασσικων φωνων, παρα στις πιο "επαγγελματικες χορωδιας-οπερας" ας το πουμε.

Εγω εχω περιεργεια κατα ποσο θα αντιγραψουν το στυλ μουσικης των Nightwish στο νεο δισκο της παντως...
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε: στις 11:52, 07-10-07:

Ένα τραγούδι που άκουσα από το καινούριο της Tarja δε μπορώ να πω ότι μοιάζει με Nightwish (προς τιμήν της αυτό) και προσωπικά δε μου άρεσε καθόλου. Ναι, έχει ωραία φωνή, πολύ ωραία φωνή αλλά κατά τη γνώμη μου αυτό που είχε φέρει τους Nightwish στην κορυφή ήταν οι εκπληκτικές συνθέσεις τους. Συνεπώς, πού πας ρε κοπελιά??? Μόνο με τη φωνή δε θα πας και πολύ μακριά τίποτα άμα λες μάπες τραγούδια!

Από την άλλη το καινουριο album των Nightwish το βρίσκω απλά υπέροχο και δε μου λείπει καθόλου η φωνή της Tarja. Μπορεί η καινουρια τους τραγουδίστρια να μην είναι τόσο οπερατική και "προπονημένη" φωνή και να μη βγάζει το vibrato και τις κορώνες της Tarja βγάζει όμως συναίσθημα και δένει μια χαρά με τον ήχο τους οπότε όλα ειναι μια χαρά!
Go Nightwish, go! Ααααααχ, πότε θα έρθει ο Μάρτιος?
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 12:26, 07-10-07:

Ααααααχ, πότε θα έρθει ο Μάρτιος?
Mετα τον Φεβρουαριο

Βασικα πιο δυσκολο ειναι να χασεις τη φωνη ενος συγκροτηματος, παρα η φωνη να βρει αλλους μουσικους. Ειναι πιο πολλοι οι καλοι μουσικοι απο τις καλες φωνες δυστυχως.

Για να δουμε...
Παράθεση

aganta

Νεοφερμένος

Ο aganta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O aganta έγραψε: στις 20:00, 03-11-07:

ρε παιδια τι εχετε να πειτε για την garage σκηνη και ειδικοτερα την αυστραλέζικη? πχ radio birdman k the cynics οι οποιοι ερχονται στις 16 του μηνα?
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 20:45, 03-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από aganta
ρε παιδια τι εχετε να πειτε για την garage σκηνη και ειδικοτερα την αυστραλέζικη? πχ radio birdman k the cynics οι οποιοι ερχονται στις 16 του μηνα?
Μ'αρέσει κι αυτό, αλλά δεν πρέπει να'χω πιει πολύ καφέ πριν ακούσω garage.
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε: στις 00:40, 04-11-07:

μεταλ ειν' τούτα?
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 03:09, 04-11-07:

Ρε παιδια, αλλο garage αλλο μεταλ.... Και για να πω την κακια μου, η garage ειναι ενα απολυτο wanabe που δεν ξερει και τι θελει να ειναι... metal, punk η pop;...
Παράθεση

aganta

Νεοφερμένος

Ο aganta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O aganta έγραψε: στις 15:24, 04-11-07:

ενταξει sorry το ξερω πως εδω ειναι μονο μεταλ απλα ηθελα να δω αν σε καποιον αρεσει . κατα την γνωμη μου όμως η ολη ουσια ειναι στην γκαραζ σκηνη. και ειδικοτερα στην underground. για παραδειγμα ειχα παει προχθες στην συναυλια των radio birdman στην οποια πραγματικά είδα τι σημαινει σωστη, σοβαρη και καλη μουσικά. ισως εαν κάνατε μια προσπάθεια να ακουσετε λίγο από αυτα τα συγκροτήματα. και φυσικα δε τιθεται συγκριση με ποπ κ αλλα. anyway δεν θελω να πεισω κανεναν απλα λεω την γνωμη μου. ΥΓ. ειμαι 26 χρονων και ακουγα μεταλ τουλαχιστον μια 10ετια.
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε: στις 15:26, 04-11-07:

Άνοιξε ένα θέμα "Γκάραζ μιούζικ όνλυ" γιατί οι μεταλλάδες εδώ θα πέσουν να σε φάνε
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 01:51, 27-04-08:

Ένα αρκετά ενδιαφέρον άρθρο σχετικά με την μεταλ σκηνή και το p2p

http://www.news.com/8301-10784_3-9929031-7.html
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 21:03, 19-05-08:

Παιδιά, πήγε κανείς στη συναυλία των KISS ???
[[Σκάω που δεν πήγα]]
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 21:14, 19-05-08:

Μπες στο youtube και ψαξε "kiss athens"
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 21:16, 19-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Μπες στο youtube και ψαξε "kiss athens"
Ναι ρε, αν κάποιος έχει πάει, θα είχε ενδιαφέρον ν'ακούσω προσωπικές εντυπώσεις
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos . έγραψε: στις 21:23, 19-05-08:

Απο τα παιδια που ξερω εγω ολοι ξετρελαθηκαν, αλλα ειναι τοσο πορωμενα παιδια που και αλλο κοματι να επαιζε ο καθενας τους θα ξετρελενοντουσαν (πως ειμουν και εγω παλια και τωρα ειμαι με τον dime, αυτο...). Παντος πρεπει να ητανε πολυ καλητερα απο οτι περιμενα
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 21:28, 19-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Απο τα παιδια που ξερω εγω ολοι ξετρελαθηκαν, αλλα ειναι τοσο πορωμενα παιδια που και αλλο κοματι να επαιζε ο καθενας τους θα ξετρελενοντουσαν (πως ειμουν και εγω παλια και τωρα ειμαι με τον dime, αυτο...). Παντος πρεπει να ητανε πολυ καλητερα απο οτι περιμενα
Ναι ρε γαμώτο!
Είδα κάτι βίντεο και μου είπανε και κάποιοι γνωστοί μου ότι ήταν πολύ ωραία.
Εγώ βασικά το περίμενα ότι θα είχε επιτυχία, γιατί οι KISS είναι κορυφαίοι

έντιτ.
Δες εδώ
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,519 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 21:53, 19-05-08:

Knights In Satan's Servises???

Περισσότερο για Knights In Santa's Servises μου κάνουν οι τύποι. Ρε...
αυτοί είναι στην ηλικία του πατέρα μου (που λέει ο λόγος).

Τόπο στα νιάτα που λένε.
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 22:06, 19-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Knights In Satan's Servises???

Περισσότερο για Knights In Santa's Servises μου κάνουν οι τύποι. Ρε...
αυτοί είναι στην ηλικία του πατέρα μου (που λέει ο λόγος).

Τόπο στα νιάτα που λένε.
Δεν παίζει η ηλικία, παραμένουν Θεοί!
Άσε που το μακιγιάζ τους κρύβει χρόνια
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 10:35, 26-05-08:

Λοιπόν, υπάρχει νέο αίμα στο φόρουμ;;; Πείτε κανά άκουσμα κλπ (!)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Junior music stars - Από fockos
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία TV Shows.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-02-17 στις 11:35.
    • Psychedelic music - Από fantasmenos
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Playlists & Αφιερώματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-03-12 στις 23:12.
    • Music Player For Forums - Από ilint_ntara
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προγραμματισμός.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-07-09 στις 19:11.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους