Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εφηβικές σχέσεις και πατεράδες...

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 00:27, 05-12-14:

Μια απορία...
Για ποιο λόγο αντιδρούν τόσο ,πως να το πω, χαζά και ανώριμα οι πατεράδες στις εφηβικές σχέσεις των παιδιών τους, και ειδικά οι μπαμπάδες των κοριτσιών.
Οι πατεράδες των αγοριών να είναι πολύ άνετοι σε θέματα εφηβικών σχέσεων, και μπράβο, και το κορίτσι μας, άξιος γιε μου και μπλα μπλα μπλα και οι πατεράδες των κοριτσιών να φτάνουν σε σημείο να τις απαγορεύουν να βγαίνουν και όλας έξω, μην τυχόν συναντήσουν "το παιδί". Να βγάζουν συμπεράσματα χωρίς καν να τον γνωρίζουν...

Υπερπροστατευτικοί?! Θέλουν το καλό τους?! Γιατί κολλάνε τόσο αφού και αυτοί κάνανε τα ίδια και στην ίδια ηλικία?!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

HonoreDeBalzac

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη HonoreDeBalzac
Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

O HonoreDeBalzac έγραψε στις 02:48, 05-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Γκρινιάρης Gkrr
Μια απορία...
Για ποιο λόγο αντιδρούν τόσο ,πως να το πω, χαζά και ανώριμα οι πατεράδες στις εφηβικές σχέσεις των παιδιών τους, και ειδικά οι μπαμπάδες των κοριτσιών.
Οι πατεράδες των αγοριών να είναι πολύ άνετοι σε θέματα εφηβικών σχέσεων, και μπράβο, και το κορίτσι μας, άξιος γιε μου και μπλα μπλα μπλα και οι πατεράδες των κοριτσιών να φτάνουν σε σημείο να τις απαγορεύουν να βγαίνουν και όλας έξω, μην τυχόν συναντήσουν "το παιδί". Να βγάζουν συμπεράσματα χωρίς καν να τον γνωρίζουν...

Υπερπροστατευτικοί?! Θέλουν το καλό τους?! Γιατί κολλάνε τόσο αφού και αυτοί κάνανε τα ίδια και στην ίδια ηλικία?!
Γιατί κάθε πατέρας φοβάται μην του "επηδήξουν" το κοριτσάκι του , καθώς θεωρούν πως δεν είναι αρκετά ώριμη για τέτοιου είδους περιπτύξεις ...και εγώ αν είχα κόρη πάντως την ίδια στάση θα είχα πάνω στο θέμα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blonde_angel
H blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H blonde_angel ~Επανάσταση; έγραψε στις 13:51, 05-12-14:

Δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο έχει επικρατήσει πως οι πατεράδες δεν θέλουν οι κόρες τους να έχουν σχέση και κάνουν διάφορα για να τις εμποδίσουν. Υπάρχουν πολλές μανάδες που έχουν την ίδια στάση και ίσως κάνουν χειρότερα πράγματα. Εξάλλου ακόμα και αν σε μια οικογένεια ο πατέρας δεν θέλει η κόρη του να έχει σχέση είναι μια επιλογή που υποστηρίζει και η μητέρα γιατί σίγουρα γίνονται συζητήσεις για τέτοια θέματα μεταξύ του ανδρογύνου. Το θέμα είναι ποιος θα καταφέρει να πείσει τον άλλο γονιό πως αυτός έχει δίκιο.

Όσον αφορά για το αν είναι υπερπροστατευτικοί και αν νοιάζονται τα παιδιά τους, θεωρώ πως όλοι οι συνετοί γονείς νοιάζονται για τα παιδιά τους απλά δεν το δείχνουν όλοι με τον ίδιο τρόπο.

Γενικά θα σου έλεγα να μην είσαι τόσο απόλυτος σε αυτά που λες. Δεν κρατούν όλοι οι γονείς αυτή τη στάση, για την ακρίβεια τώρα που το σκέφτομαι δεν γνωρίζω καμία τέτοια περίπτωση πατέρα και φυσικά δεν το λέω αυτό για να σου πω πως δεν υπάρχουν, απλά σίγουρα δεν είναι όλοι έτσι.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 15:32, 05-12-14:

Για τα αγορια ειναι μαγκια νομιζω να λενε στον πατερα τους κοιτα πατερα τι γκομενα εριξα...τωρα για τα κοριτσια δεν νομιζω να ειναι οτι καλυτερο να λενε κοιτα μπαμπα ποσους γκομενους εχω αλλαξει..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη CaneSenpai : 05-12-14 στις 16:05.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διάσημο Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 16:27, 05-12-14:

Πιστεύουν πως όλα τα αγόρια είναι αληταράδες, και θα παρατήσουν το κοριτσάκι τους κλπ. Και όμως, δεν είναι όλοι αληταράδες, υπάρχουν και καλά παιδιά, μόνο που αρνούνται να το παραδεχτούν.
Να σας πω ένα παράδειγμα, που πραγματικά ξαφνιάστηκα όταν το έμαθα. Ο γείτονας απο πάνω έχει δύο κόρες. Στο λύκειο, η μεγάλη του κόρη ερωτεύτηκε έναν τύπο, και μετά απο καιρό τα φτιάξανε. Στις αρχές, ο πατέρας της είχε την ίδια στάση, και παράτα τον, θα σε εκμεταλευτεί, δεν κάνει για εσένα κλπ κλπ. Μια μέρα, είπε στην κόρη του να τον πάει σπίτι να τον γνωρίσουν (εάν ήταν ξεπέτα, σιγά μην πήγαινε, να μάθουν ποιος είναι), τον πήρε, τον πήγε, γνωρίστηκαν και έβγαλε τα συμπεράσματά του. Είδε, ότι ήταν καλό παιδί (όντως είναι καλό παιδί). Απο εκεί και μετά δεν τους δημιούργησε πρόβλημα, αφού όταν τελείωσαν το λύκειο, έδωσαν εξετάσεις ,πέρασαν και οι δύο Κομοτηνή και ο ίδιος ο πατέρας της τους βρήκε σπίτι, το έφτιαξε και τους το έδωσε. Είναι μαζί 6 χρόνια, και συζούν τα 4.

Αυτή δεν είναι φυσιολογική αντίδραση?! Πως μπορείς να βγάζεις συμπεράσματα για κάποιον που δεν τον ξέρεις, γιατί δεν είναι όλοι το ίδιο κουβάρι, ναι, υπάρχουν και καλά παιδιά.

Παράθεση

locotrelos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη locotrelos
Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 115 μηνύματα.

O locotrelos έγραψε στις 16:56, 05-12-14:

Οι περισσοτεροι πατεραδες ειναι υπερπροστατευτικοι με τα κοριτσια σε αντιθεση με τα αγορια γιατι φοβουνται μη γινει καμια στραβη και μεινει το κοριτσι εγκυος και το αγορι εξαφανιστει.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 17:26, 05-12-14:

Πιστεύουν πως όλα τα αγόρια είναι αληταράδες, και θα παρατήσουν το κοριτσάκι τους κλπ. Και όμως, δεν είναι όλοι αληταράδες, υπάρχουν και καλά παιδιά, μόνο που αρνούνται να το παραδεχτούν.
Να σας πω ένα παράδειγμα, που πραγματικά ξαφνιάστηκα όταν το έμαθα. Ο γείτονας απο πάνω έχει δύο κόρες. Στο λύκειο, η μεγάλη του κόρη ερωτεύτηκε έναν τύπο, και μετά απο καιρό τα φτιάξανε. Στις αρχές, ο πατέρας της είχε την ίδια στάση, και παράτα τον, θα σε εκμεταλευτεί, δεν κάνει για εσένα κλπ κλπ. Μια μέρα, είπε στην κόρη του να τον πάει σπίτι να τον γνωρίσουν (εάν ήταν ξεπέτα, σιγά μην πήγαινε, να μάθουν ποιος είναι), τον πήρε, τον πήγε, γνωρίστηκαν και έβγαλε τα συμπεράσματά του. Είδε, ότι ήταν καλό παιδί (όντως είναι καλό παιδί). Απο εκεί και μετά δεν τους δημιούργησε πρόβλημα, αφού όταν τελείωσαν το λύκειο, έδωσαν εξετάσεις ,πέρασαν και οι δύο Κομοτηνή και ο ίδιος ο πατέρας της τους βρήκε σπίτι, το έφτιαξε και τους το έδωσε. Είναι μαζί 6 χρόνια, και συζούν τα 4.

Αυτή δεν είναι φυσιολογική αντίδραση?! Πως μπορείς να βγάζεις συμπεράσματα για κάποιον που δεν τον ξέρεις, γιατί δεν είναι όλοι το ίδιο κουβάρι, ναι, υπάρχουν και καλά παιδιά.
Πολυ σπανιο..

Παράθεση

Deco

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deco
Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O Deco No style is my style. έγραψε στις 17:50, 05-12-14:

Σορρυ κιολας αλλα επειδη ξερω τη λογικη μας σαν αντρες και πως σκεφτομαστε κι εγω αν ειχα κορη το ιδιο θα εκανα,θα ημουν υπερπροστατευτικος.
Και μην αρχισετε τα ''εγω δεν ειμαι ετσι'',κουραζει.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 19:00, 05-12-14:

Γιατι δεν υπαρχει πατερας που να μην εχει αδυναμια στην κορη του και να ειναι υπερπροστατευτικος μαζι της. Ηλιθιο; Ναι, αλλα ειναι δυσκολο να κρινεις πως αισθανεται ο αλλος για το παιδι του. Απλα αρκει αυτη η προστασια να μην ξεφευγει απο τα λογικα πλαισια

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 21:00, 05-12-14:

Α καλά, ο πατέρας μου όταν ήμουν μικρή και με είδε χέρι χέρι με το αγόρι μου τότε, τον απείλησε να μείνει μακριά μου και έκανε σκηνή στη μέση του δρόμου, μόνο που δεν τον έδειρε τον καημένο. ΧΑΧΑΧΑΧ τον μίσησα τότε βέβαια, τώρα γελάω.
Πιο υπερβολικός πεθαίνεις.
Ε στις επόμενες σχέσεις ήταν πολύυ πιο κουλ, με συμβούλευε, με παρηγορούσε όταν χώριζα και πάει λέγοντας. Είναι το πως θα διαχειριστείς τον γονιό, όχι μόνο πατέρα και τη μητέρα κτλ.
Εγώ δε θα κάνω πάντως έτσι με τα παιδιά μου.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,844 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:25, 05-12-14:

Δεν ειναι θεμα προστασιας.Αυτο γιατι δεν το εχουν με τα αγορακια τους;;Γιατι σκοτωνονται τα αγορακια τους να κανουν σχεση;Για να γινουν αντρες;Εδω εχουμε περιπτωσεις που οι ιδιοι πανε στα μπουρδελλα τα αγορακια τους για να γινουν αντες.Θα ξερασω δηλαδη..Πιο φαλλοκρατες πεθαινεις..Διοτι δυστυχως οι πατεραδες βλεπουν την κορη ως κτημα τους και επισης ως ''τιμη''΄τους.Τοσο πισω ειμαστε και σε τοσο μεσαιωνα ζουμε.Τι ελεγαν οι παλιοι;Για ενα κουτελο ζουμε..τουτεστιν ΚΑΘΑΡΟ κουτελο,τουτεστιν μην μας μαγαρισουν την κορη,που σαφως πρεπει να ειναι παρθενα.
Αηδιαστικες αναχρονιστικες και μεσαιωνικες αντιληψεις και ακρως φαλλοκρατικες βεβαια.
Η κορη ειναι κτημα..εξου και η γενικη κτητικη που εχει το ονομα της.Δηλαδη του πατερα..σε γενικη κτητικη.

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 21:32, 05-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Deco
Σορρυ κιολας αλλα επειδη ξερω τη λογικη μας σαν αντρες και πως σκεφτομαστε κι εγω αν ειχα κορη το ιδιο θα εκανα,θα ημουν υπερπροστατευτικος.
Χτίστε και έναν απομονωμένο πύργο και κλειδώστε την σαν την Ραπουνζέλ!

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 21:39, 05-12-14:

Από αγάπη το κάνουν, οι κίνδυνοι είναι πολύ περισσότεροι για τις κοπέλες,
παρά για τα αγόρια,
έχουν υπάρξει και αυτοί αγόρια και ξέρουν πως σκέφτονται οι άντρες στις ηλικίες αυτές,
να τους ακούτε.

+ μια αδυναμία που έχουν οι πατεράδες για τα κορίτσια.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,844 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:40, 05-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Γιατι δεν υπαρχει πατερας που να μην εχει αδυναμια στην κορη του και να ειναι υπερπροστατευτικος μαζι της. Ηλιθιο; Ναι, αλλα ειναι δυσκολο να κρινεις πως αισθανεται ο αλλος για το παιδι του. Απλα αρκει αυτη η προστασια να μην ξεφευγει απο τα λογικα πλαισια
Οι φαλλοκρατες σε ολο τους το μεγαλειο.
Σοβαρα;Ετσι θα κανατε και στο αγορακι σας;;Δεν νομιζω...απλα το κοριτσακι ειναι κτημα..
Οχι σοβαρα,πειτε το..ετσι θα κανατε και στο αγορακι σας;

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 22:07, 05-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Πουπουλίνα
Σοβαρα;Ετσι θα κανατε και στο αγορακι σας;;Δεν νομιζω...απλα το κοριτσακι ειναι κτημα..
Οχι.

1. Γιατι ολοι οι πατεραδες εχουν αδυναμια στις κορες, δεν περιμενω να το καταλαβεις. Κι επειδη εχουν αδυναμια στα κοριτσια, ειναι πολυ πιο αγχωμενοι για την προστασια τους. Που το κακο να θελει καποιος να προστατεψει την κορη του;

2. Γιατι το κοριτσι που ειναι στη εφηβεια διατρεχει κινδυνους, πολυ μεγαλυτερους απο ενα αγορι. Δεν ειπαμε να κλειδωθουν τα κοριτσια μεσα ή να πηγαινουν σε σχολειο θηλεων, αλλα καθε γονιος θελει να ξερει τι μερος του λογου ειναι αυτος με τον οποιον βγαινει η κορη του.

Αν εχοντας αυτες τις αποψεις ειμαι φαλλοκρατης, δεν εχω προβλημα. Πες με ετσι. Ο γονιος ομως οταν κανει ταμειο θελει να ξερει το οτι εκανε ο,τι καλυτερο μπορουσε για το παιδι του. Και ενα παιδι ειδικα στη εφηβια κουβαλαει μπολικη τρελα, για να μη το κυνηγαει μια βλακεια της εφηβειας ολη του τη ζωη, πρεπει καπου καπου ο γονιος να βαζει ενα οριο. Μπορει παντα να μην ειναι ευχαριστο αυτο για το παιδι, αλλα μεγαλωνοντας καταλαβαινει την αξια να υπαρχει καποιος που σε σκεφτεται και ξερει και 10 πραγματα παραπανω για τον κοσμο.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 22:46, 05-12-14:

Καταρχήν να πούμε γενικά ότι οι γονείς έτσι και αλλιώς αγαπούν και ενδιαφέροντε για τα παιδιά τους οπότε έτσι και αλλιώς φροντίζουν για την προστασία τους. Απλώς δεν το κάνουν με τον ίδιο τρόπο όλοι. Όσο με το θέμα αγόρια/κορίτσια να πω ότι λίγο πολύ ισχύει οι πατεράδες να παθαίνουν ένα μικρό "αμόκ" όταν αρχίζουν τα "γκομενιάσματα" οι κόρες. Παίζει να είναι το αντίστοιχο των μανάδων "ποια τύληξε τον γιο μου" . Κανενός είδους υπερβολή δεν θα έλεγα ότι είναι καλή με την ένοια ότι είναι προτιμότερο ένας πατέρας να φροντίσει να συμβουλέψει την κόρη του αντί να θέλει να την κλειδαμπαρώσει στο σπίτι. Ούτε είναι ωραίο να κάνουν διακρίσεις στα αδέρφια οι γονείς του τύπου τα αγόρια να κάνουν ότι μαλακία θέλουν και τα κορίτσια μόνιμα έλεγχο και σπίτι. Όλα ένα μέτρο θέλουν. Πέρα από τις υπερβολές πάντως η σχέση πατέρα και κόρης δεν υπάρχει απλά είναι τέρμα γούτσου. Εγώ να πω την αλήθεια του χω τρελή αδυναμία και ας είναι κάααααπως υπερβολικός.

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 22:57, 05-12-14:

Και ο πατέρας κάθε κοπέλας τα ίδια έκανε στην ηλικία κάθε έφηβου, απλά το αρνούνται. Πόσοι έχουν γνωριστεί στο λύκειο για παράδειγμα, και μετά απο χρόνια παντρεύτηκαν και έκαναν μια καλή οικογένεια.
Αυτό γιατί να μην ισχύει και για τα "κοριτσάκια" τους?! Ότι έκαναν αυτοί, το κάνουν και οι σημερινοί.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:57, 05-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Οχι.

1. Γιατι ολοι οι πατεραδες εχουν αδυναμια στις κορες, δεν περιμενω να το καταλαβεις. Κι επειδη εχουν αδυναμια στα κοριτσια, ειναι πολυ πιο αγχωμενοι για την προστασια τους. Που το κακο να θελει καποιος να προστατεψει την κορη του;

2. Γιατι το κοριτσι που ειναι στη εφηβεια διατρεχει κινδυνους, πολυ μεγαλυτερους απο ενα αγορι. Δεν ειπαμε να κλειδωθουν τα κοριτσια μεσα ή να πηγαινουν σε σχολειο θηλεων, αλλα καθε γονιος θελει να ξερει τι μερος του λογου ειναι αυτος με τον οποιον βγαινει η κορη του.

Αν εχοντας αυτες τις αποψεις ειμαι φαλλοκρατης, δεν εχω προβλημα. Πες με ετσι. Ο γονιος ομως οταν κανει ταμειο θελει να ξερει το οτι εκανε ο,τι καλυτερο μπορουσε για το παιδι του. Και ενα παιδι ειδικα στη εφηβια κουβαλαει μπολικη τρελα, για να μη το κυνηγαει μια βλακεια της εφηβειας ολη του τη ζωη, πρεπει καπου καπου ο γονιος να βαζει ενα οριο. Μπορει παντα να μην ειναι ευχαριστο αυτο για το παιδι, αλλα μεγαλωνοντας καταλαβαινει την αξια να υπαρχει καποιος που σε σκεφτεται και ξερει και 10 πραγματα παραπανω για τον κοσμο.
Για πες..ποιους παραπανω κινδυνους διατρεχει το κοριτσι απο το αγορι;
Ο μονος παραπανω κινδυνος ειναι απο σωματικη βια,απο εναν ανωμαλο,που ανετα αυτο μπορει να γινει και σε ενα αγορι.
Κατα τα αλλα...απο ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ,τι παραπανω κινδυνευει;Να κολλησει αρωστια;και το αγορι επισης μπορει.
Να μεινει εγκυος;Με σωστη ενημερωση δεν μενει.Επισης και οταν ενα αγορι καθυστα εγκυο μια κοπελα..δεν εχει ευθυνες;Δηλαδη τι;ΤΙΠΟΤΑ;
Σοβαρευτητε και παραδεχτητε οτι η γυναικα ακομα και σημερα δεν εχει τα ιδια δικαιωματα οπως οι αντρες,μεταφραζοντας σε αγορια και κοριτσια.
ΗΜΑΡΤΟΝ...............

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 23:11, 05-12-14:

Το θέμα είναι να μην αποτρέπει ο πατέρας την κόρη, αλλά να την βοηθάει και να την συμβουλεύει. Δεν είναι όλοι αληταράδες και "γαμήκουλοι". Για ποιο λόγο να μην θέλουν να γνωρίσουν τα φλέρτ των παιδιών τους?! Γιατί αυτό να ισχύει μόνο στην οικογένεια των αγοριών και σπάνια στις οικογένειες των κοριτσιών....
Δες πρώτα τι φρούτο είναι και μετά βγάλε συμπεράσματα!

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 23:26, 05-12-14:

Για πες..ποιους παραπανω κινδυνους διατρεχει το κοριτσι απο το αγορι;
Ο μονος παραπανω κινδυνος ειναι απο σωματικη βια,απο εναν ανωμαλο,που ανετα αυτο μπορει να γινει και σε ενα αγορι.
Κατα τα αλλα...απο ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ,τι παραπανω κινδυνευει;Να κολλησει αρωστια;και το αγορι επισης μπορει.
Να μεινει εγκυος;Με σωστη ενημερωση δεν μενει.Επισης και οταν ενα αγορι καθυστα εγκυο μια κοπελα..δεν εχει ευθυνες;Δηλαδη τι;ΤΙΠΟΤΑ;
Σοβαρευτητε και παραδεχτητε οτι η γυναικα ακομα και σημερα δεν εχει τα ιδια δικαιωματα οπως οι αντρες,μεταφραζοντας σε αγορια και κοριτσια.
ΗΜΑΡΤΟΝ...............
Ακριβώς...
Για να μην πω ότι δεν θέλουν οι κόρες τους να κάνουν σχέσεις γιατί "τι θα πει η γειτονιά,οι συγγενείς", ενώ όταν ακούν για το πώς ο γιος τους αλλάζει κάθε εβδομάδα γκόμενα,είναι περήφανοι.
Και τι κινδύνους μπορεί να κρύβει μια σχέση δηλαδή; Φοβούνται την συμπεριφορά του αγοριού; Φοβούνται μην της φερθεί άσχημα,την παρατήσει και σε μια εβδομάδα βρει άλλη? Ωραία,έτσι επιστρέφουμε στο αρχικό point της συζήτησης...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 11:32, 06-12-14:

Ακραίο αλλά αληθινό. Όταν πήγαινα Β γυμνασίου, ένα κορίτσι της Γ το έπιασε ο πατέρας του να φιλιέται με ένα αγόρι. Τη χτύπησε άσκημα και την κούρεψε γουλί. Την επόμενη μέρα την έφερε ο ίδιος βίαια στο σχολείο χωρίς καθόλου μαλλιά και γεμάτη μώλωπες στο πρόσωπο. Δυστυχώς κυκλοφορούν ακόμα αναμεσά μας κτήνη σαν αυτόν τον "πατέρα"...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διάσημο Μέλος

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 18:33, 06-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Ακραίο αλλά αληθινό. Όταν πήγαινα Β γυμνασίου, ένα κορίτσι της Γ το έπιασε ο πατέρας του να φιλιέται με ένα αγόρι. Τη χτύπησε άσκημα και την κούρεψε γουλί. Την επόμενη μέρα την έφερε ο ίδιος βίαια στο σχολείο χωρίς καθόλου μαλλιά και γεμάτη μώλωπες στο πρόσωπο. Δυστυχώς κυκλοφορούν ακόμα αναμεσά μας κτήνη σαν αυτόν τον "πατέρα"...

Και καλά "πατέρας" σημαίνει "προστάτης".

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 18:43, 06-12-14:

Και καλά "πατέρας" σημαίνει "προστάτης".
Και η μητέρα είναι παραμάνα;

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 19:15, 06-12-14:

Ναι γιατί κατά βάση σε αυτή την ηλικία το κορίτσι έχει περισσότερα να χάσει από μια σχέση αντίστοιχα από ένα αγόρι.

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 00:41, 07-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Και η μητέρα είναι παραμάνα;
Τα παράπονα στους αρχαίους -.-

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret έγραψε στις 10:01, 07-12-14:

Τα παράπονα στους αρχαίους -.-
Δε νομίζω ότι έπιασες το νόημα έτσι;

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 10:39, 07-12-14:

Και ακριβως αυτο ειναι ενα παραδειγμα,οτι η γυναικα ακομα δεν ειναι ισοτιμη με τον αντρα στην ελληνικη κοινωνια.Διοτι μην διαννοηθει κανεις να μου πει οτι αυτο θα το εκανε στο αγορακι του ο κυριος,δηλαδη θα το κουρευε γουλι επειδη φιληθηκε με κοπελα!
Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
Ναι γιατί κατά βάση σε αυτή την ηλικία το κορίτσι έχει περισσότερα να χάσει από μια σχέση αντίστοιχα από ένα αγόρι.
Ειναι πραγματικα λυπηρο,να βλεπεις νεα παιδια με τετοιες αποψεις.
Τι εχει παραπανω να χασει φιλτατε;Τον παρθενικο υμενα;Σοβαρα;Ε και;;;;;;;;
Αν δεν το εχουν καποιοι καταλαβει,ειμαστε στο 2015 σχεδον,ο μεσαιωνας ειναι κατι αιωνες πισω μας.

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 15:42, 07-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Δε νομίζω ότι έπιασες το νόημα έτσι;
Mhmm, μάλλον ...

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

O vassilis498 έγραψε στις 16:47, 07-12-14:

Ειναι πραγματικα λυπηρο,να βλεπεις νεα παιδια με τετοιες αποψεις.
Τι εχει παραπανω να χασει φιλτατε;Τον παρθενικο υμενα;Σοβαρα;Ε και;;;;;;;;
Αν δεν το εχουν καποιοι καταλαβει,ειμαστε στο 2015 σχεδον,ο μεσαιωνας ειναι κατι αιωνες πισω μας.
Σε αυτή την ηλικία τα αγόρια συνήθως απολαμβάνουν περισσότερων ελευθεριών και από γονείς και από παρέες. Εκεί αν κάποιος έχει περισσότερες πιθανότητες να επηρεαστεί είναι συνήθως το κορίτσι.
Έτσι κι αλλιώς σε μικρές ηλικίες τα παιδιά δεν συνειδητοποιούν πλήρως τι πάει να πει σχέση, και όταν έχεις 2 άτομα εκ των οποίων ο ένας έχει δεθεί περισσότερο συναισθηματικά, ο άλλος μπορεί να χει πολλούς άλλους ηλίθιους λόγους, και οι 2 περιμένουν διαφορετικά πράγματα αλλιώς μπορεί να καταλήξει για τον έναν και αλλιώς για τον άλλον.

Επίσης μπορεί να θεωρήσει κάποιος πως ειδικά κι αν το αγόρι σε μια σχέση ρίχνει στο κορίτσι 3-4-5-...8 χρόνια θα τον δει κάπως σαν δεύτερο πατέρα που μπορεί να τις μεταδώσει τα δικά του πρότυπα. Ε κι επειδή ο πατέρας πολλές φορές δε μπορεί να ξέρει τι κουμάσι μπορεί να είναι ο εκλεκτός της κορούλας του, το διαολοστέλνει μια και καλή.

Όπως μπορεί αυτό να πάει κι αντίστροφα, δηλαδή αν έχεις ένα κορίτσι που ( λογικό κιόλας ) νιώθει έστω και υποσυνείδητα πως καταπιέζεται ίσως να θέλει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να περνάει το χρόνο της με το Γιάννη που είναι 22 χρονών έχει αυτοκίνητο κάνει ό,τι θέλει και δε του λέει κανείς τίποτα.. ακούγεται δελεαστικό δε λέω.

Αυτά βέβαια πέρα από το κλασικό πως μπορεί να χεις καμιά εγγυμοσύνη απ' το πουθενά κι ο άλλος άφαντος.

Δε λέω πως είναι σωστό, λέω πώς πιστεύω πως έχει το πράγμα, και πώς πιστέυω πως σκέφτονται πολλοί για αυτό το λόγο.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:28, 07-12-14:

Σε αυτή την ηλικία τα αγόρια συνήθως απολαμβάνουν περισσότερων ελευθεριών και από γονείς και από παρέες. Εκεί αν κάποιος έχει περισσότερες πιθανότητες να επηρεαστεί είναι συνήθως το κορίτσι.
Έτσι κι αλλιώς σε μικρές ηλικίες τα παιδιά δεν συνειδητοποιούν πλήρως τι πάει να πει σχέση,
Ποσο λαθος εισαι!
Ειναι πασιγνωστο οτι τα κοριτσια ωριμαζουν πολυ πιο γρηγορα απο τα αγορια..μην στο αναλυσω τωρα,απλα ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ.
Αυτο που δεν συνηδειτοποιεις ειναι οτι παντα στο μυαλο σας εχετε την εντυπωση οτι οι γυναικες/κοπελες στην περιπτωση μας,δεν ευχαριστιουνται τη σχεση η το σεξ..και καλα τις αποπλανουν και χιλιες δυο αηδιες.
Καλε μου Βασιλη,παρτο χαμπαρι.Εδω επικρατει το οιδιποδειο συμπλεγμα.
Τουτεστιν...επειδη εισαι αγορακι,το κοριτσακι σου το μελλοντικο το βλεπεις σαν γκομενα,καταλαβαινεις το εννοω.Δεν εννοω οτι την κορη σου θα την βλεπεις ερωτικα.Εννοω οτι επικρατει το πως βλεπει ο αντρας την γυναικα του,την γκομενα του,την φιλη του.Τουτεστιν σαν κτημα του.Ειναι απιστευτα απλο,αλλα ετσι ειναι.

Οι πατεραδες βλεπουν καταρχας την κορη ως κτημα τους,διοτι συνειρμικα και χωρις να το συνηδειτοποιουν το μυαλο τους πηγαινει στη ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥΣ,φιλη τους,γκομενα τους οπως θελετε πεστε το..και κατα δευτερον σε οπισθοδρομικους τυπαδες(δεν σε εντασσω σε αυτην την κατηγορια,αλλα στην πρωτη),η παρθενια της κορης ειναι Η ΤΙΜΗ ΤΟΥΣ.Διοτι δεν θελουν κορη ΠΟΥΤΑΝΑ,συμφωνα με τα πιστευω των παλαιολιθικων χρονων.
ΥΓ.Αν και μεταξυ μας,αυτο δεν ισχυει στους παλαιολιθικους χρονους,εκει λειτουργουσαν πιο απλα τα πραγματα,μετα μπηκαν οι θρησκειες και τα μαμισαν ολα,διοτι βεβαια οι θρησκειες ηταν και ειναι καθαρα φαλλοκρατικες)

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 20:01, 07-12-14:

.... στους παλαιολιθικους χρονους,εκει λειτουργουσαν πιο απλα τα πραγματα,μετα μπηκαν οι θρησκειες και τα μαμισαν ολα,διοτι βεβαια οι θρησκειες ηταν και ειναι καθαρα φαλλοκρατικες)
Η φύση έχει φτιάξει τη γυναίκα πολυγαμική και τον άνδρα ολιγογαμικό. Απόδειξη το ότι μέσα σε ένα 24ωρο ο άνδρας μπορεί να έχει το πολύ 4-5 οργασμούς, ενώ η γυναίκα μπορεί να ξεπεράσει τους 100. Ο λόγος είναι απλός: η φύση θέλησε να εξασφαλίσει τη διαιώνιση του είδους, έτσι φρόντισε η γυναίκα να μπορεί να έχει πολλούς συντρόφους ώστε να σιγουρέψει τη σύλληψη. Πριν κάποιες χιλιάδες χρόνια οι θρησκείες (και πιο γενικά οι κοινωνίες) γύρισαν τα πάνω κάτω.

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

O vassilis498 έγραψε στις 22:04, 07-12-14:

Ποσο λαθος εισαι!
Ειναι πασιγνωστο οτι τα κοριτσια ωριμαζουν πολυ πιο γρηγορα απο τα αγορια..μην στο αναλυσω τωρα,απλα ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ.
Αυτο που δεν συνηδειτοποιεις ειναι οτι παντα στο μυαλο σας εχετε την εντυπωση οτι οι γυναικες/κοπελες στην περιπτωση μας,δεν ευχαριστιουνται τη σχεση η το σεξ..και καλα τις αποπλανουν και χιλιες δυο αηδιες.
Καλε μου Βασιλη,παρτο χαμπαρι.Εδω επικρατει το οιδιποδειο συμπλεγμα.
Τουτεστιν...επειδη εισαι αγορακι,το κοριτσακι σου το μελλοντικο το βλεπεις σαν γκομενα,καταλαβαινεις το εννοω.Δεν εννοω οτι την κορη σου θα την βλεπεις ερωτικα.Εννοω οτι επικρατει το πως βλεπει ο αντρας την γυναικα του,την γκομενα του,την φιλη του.Τουτεστιν σαν κτημα του.Ειναι απιστευτα απλο,αλλα ετσι ειναι.

Οι πατεραδες βλεπουν καταρχας την κορη ως κτημα τους,διοτι συνειρμικα και χωρις να το συνηδειτοποιουν το μυαλο τους πηγαινει στη ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥΣ,φιλη τους,γκομενα τους οπως θελετε πεστε το..και κατα δευτερον σε οπισθοδρομικους τυπαδες(δεν σε εντασσω σε αυτην την κατηγορια,αλλα στην πρωτη),η παρθενια της κορης ειναι Η ΤΙΜΗ ΤΟΥΣ.Διοτι δεν θελουν κορη ΠΟΥΤΑΝΑ,συμφωνα με τα πιστευω των παλαιολιθικων χρονων.
ΥΓ.Αν και μεταξυ μας,αυτο δεν ισχυει στους παλαιολιθικους χρονους,εκει λειτουργουσαν πιο απλα τα πραγματα,μετα μπηκαν οι θρησκειες και τα μαμισαν ολα,διοτι βεβαια οι θρησκειες ηταν και ειναι καθαρα φαλλοκρατικες)
Δεν συμφωνώ πως τα κορίτσια ωριμάζουν νωρίτερα από τα αγόρια. Και δε ξέρω γιατί το πιστεύουν πολλοί αυτό, σε λίγο θα ακούσω πως θεωρείται και βιολογικό χαρακτηριστικό. Απλά στα αγόρια είναι πιο εύκολο να κάνουν σαν καραγκιόζηδες γιατί είναι συνήθως πιο εξωστρεφείς και κρίνονται λιγότερο από τους γύρω τους. Κανένα βιολογικό γνώρισμα εδώ βέβαια, από τη κοινωνία προέρχονται αυτά.

Εγώ δεν έθεσα θέμα ούτε παρθενιάς, ούτε στερεοτύπων παλαιών εποχών. Όχι ότι δεν υιοθετούνται δυστυχώς, αλλά αυτά πάνε ανάλογα τον άνθρωπο, αν κάποιος είναι μπαμπουίνος και θέλει να φέρεται σαν μπαμπουίνος ας το κάνει αλλά είναι κάτι τελείως διαφορετικό από αυτό που είπα παραπάνω για να περιγράψω μια πολύ γενικότερη ( κατ εμέ ) αλήθεια.

Τώρα οκ όποιος θέλει μπορεί να στηριχθεί σε οτιδήποτε ψυχολογικό ξέρω γω το οποίο και δε γνωρίζω αν πατάει σε κάποια έρευνα. Αλλά εγώ αυτά τα θεωρώ απλά wild guesses. Άσε που αν κάτσεις και προσδώσεις κάτι σε βιολογικά/ψυχολογικά αίτια αυτόματα το κάνεις γενικό. Ενώ αυτό δεν ισχύει δεν συμπεριφέρονται όλοι οι πατεράδες με τον ίδιο τρόπο.
Τέλος παντων εγώ τη γνώμη μου την είπα, αυτό βλέπω και αυτό μου φαίνεται η πιο λογική εξήγηση.

Παράθεση

Deco

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deco
Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O Deco No style is my style. έγραψε στις 23:48, 08-12-14:

Οχι,δεν ειμαστε το ιδιο.οι κοπελες στην εφηβεια μπορουν να επηρεαστουν πολυ πιο ευκολα απ τα αγορια.επισης ειναι και πολυ πιο ευαισθητες.αλλη σχεση πατερα-γιου και αλλη πατερα-κορης.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 00:18, 09-12-14:

Οχι,δεν ειμαστε το ιδιο.οι κοπελες στην εφηβεια μπορουν να επηρεαστουν πολυ πιο ευκολα απ τα αγορια.επισης ειναι και πολυ πιο ευαισθητες.αλλη σχεση πατερα-γιου και αλλη πατερα-κορης.
Άρα κλειδαμπαρώστε τα κορίτσια σπίτι για να μην επιρεαστούν και αφήστε τα αγόρια σας να τα φτιάχνουν μεταξύ τους. Έλεοοοοοοοοοοοοοοοοος.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 00:26, 09-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Άρα κλειδαμπαρώστε τα κορίτσια σπίτι για να μην επιρεαστούν και αφήστε τα αγόρια σας να τα φτιάχνουν μεταξύ τους. Έλεοοοοοοοοοοοοοοοοος.
Δεν κατάλαβες. Η "φιλοσοφία" κάποιων είναι <<Να κλειδαμπαρώσουμε τα δικά μας κορίτσια για να μην μας τα πηδήξουν, αλλά εμείς και οι γιοί μας να πηδάμε τα κορίτσια των άλλων>>.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 00:33, 09-12-14:

Δεν κατάλαβες. Η "φιλοσοφία" κάποιων είναι <<Να κλειδαμπαρώσουμε τα δικά μας κορίτσια για να μην μας τα πηδήξουν, αλλά εμείς και οι γιοί μας να πηδάμε τα κορίτσια των άλλων>>.

Ναι έτσι όπως το θέτεις είναι σωστό.

Παράθεση

φρι-κη

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι-κη
H φρι-κη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H φρι-κη έγραψε στις 19:32, 12-12-14:

δυστυχως,ισχύει 100%..

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:09, 12-12-14:

Πωπω...πιο γλαφυρα δεν θα μπορουσες να το θεσεις!Μα ποσο δικιο εχεις!

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 18:21, 23-12-14:

Οι πατεράδες είναι υπερπροστατευτικοί, αλλά πάντα θα διώξουν το καλό παιδί και όχι τον γαμήκουλα...

Πόσο συχνά θα ακούσουμε πως εκείνος ο μαλ**** "ασέλγησε ερωτικά" το ήσυχο κορίτσι της τάξης (ένα κορίτσι που με το που την δεις, θα πεις, αποκλείεται αυτή να έχει κάνει κάτι τέτοιο). Και όμως, απο μπρος, και απο πίσω, και απο πάνω και απο κάτω, εκεί ο πατέρας που είναι?!
Πάντως είναι πολύ αυτοί οι μαλ**** που πουλάνε ψεύτικο έρωτα σε αθώα κοριτσάκια μόνο και μόνο για να βγάλουν τις κάψες τους. Πουλάνε παραμμύθι, εξαρτώνται αυτές και κάνουν ότι τους ζητήσουν, φασώνονται (ολοκληρομένα) για κανα δίμηνο και τις πετάνε.

Εκεί ,που είναι και τι κάνουν οι πατεράδες?!

Απο την άλλη απορρώ και με αυτά τα κορίτσια, κάνουν ότι τις κάνουν και αυτές συνεχίζουν και είναι κολλημένες με αυτούς. Τι στο δυάολο?!

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,076 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 23:12, 30-12-14:

Οι πατεράδες είναι υπερπροστατευτικοί, αλλά πάντα θα διώξουν το καλό παιδί και όχι τον γαμήκουλα...

Πόσο συχνά θα ακούσουμε πως εκείνος ο μαλ**** "ασέλγησε ερωτικά" το ήσυχο κορίτσι της τάξης (ένα κορίτσι που με το που την δεις, θα πεις, αποκλείεται αυτή να έχει κάνει κάτι τέτοιο). Και όμως, απο μπρος, και απο πίσω, και απο πάνω και απο κάτω, εκεί ο πατέρας που είναι?!
Πάντως είναι πολύ αυτοί οι μαλ**** που πουλάνε ψεύτικο έρωτα σε αθώα κοριτσάκια μόνο και μόνο για να βγάλουν τις κάψες τους. Πουλάνε παραμμύθι, εξαρτώνται αυτές και κάνουν ότι τους ζητήσουν, φασώνονται (ολοκληρομένα) για κανα δίμηνο και τις πετάνε.

Εκεί ,που είναι και τι κάνουν οι πατεράδες?!

Απο την άλλη απορρώ και με αυτά τα κορίτσια, κάνουν ότι τις κάνουν και αυτές συνεχίζουν και είναι κολλημένες με αυτούς. Τι στο δυάολο?!
πως φαίνεται ότι δεν σε θέλει ο πατέρας της κοπελιά σου. (πλάκα κάνω φυσικά)
αγαπητέ, η παλαιών αρχών πατεράδες έτσι είναι. ας ελπίσουμε πως η νέες γενιές θα είναι πιο προοδευτικές.

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 21:54, 31-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
πως φαίνεται ότι δεν σε θέλει ο πατέρας της κοπελιά σου. (πλάκα κάνω φυσικά).
Ναι όντως, με έπιασες... μόνο η μαμά με θέλει

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,076 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 22:27, 31-12-14:

Ναι όντως, με έπιασες... μόνο η μαμά με θέλει
άμα θέλει η νύφη κι ο γαμπρός, τύφλα να 'χει ο πεθερός

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 22:38, 31-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
άμα θέλει η νύφη κι ο γαμπρός, τύφλα να 'χει ο πεθερός
Είναι μοναχοκόρη, γενικά πάντα τα κορίτσια είναι οι πριγκίπισσες του μπαμπά, αλλα αυτός την έχει MIA! Είδη με ψιλο θάβει πίσω απο την πλάτη μου, αλλά που θα πάει, θα με χωνέψει
Πάντως η "μαμά" με αναφέρει συνέχεια μπροστά του και του σπάει τα νεύρα

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 03:31, 01-01-15:

Εγώ αν κάνω κορη και μου φερει σε μικρή ηλικία γκομενο θα του ξεριζώσω ό,τι του περισσεύει... και μετά θα τους δώσω την ευχή μου Εκτός κι αν εχει σκοπο το γάμο και του τη χαρίσω δινοντας κατ'ευθείαν την ευχή μου.

Παράθεση

memento_mori

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη memento_mori
H memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H memento_mori έγραψε στις 05:48, 01-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Εγώ αν κάνω κορη και μου φερει σε μικρή ηλικία γκομενο θα του ξεριζώσω ό,τι του περισσεύει... και μετά θα τους δώσω την ευχή μου Εκτός κι αν εχει σκοπο το γάμο και του τη χαρίσω δινοντας κατ'ευθείαν την ευχή μου.
I beg your pardon ?

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 11:08, 01-01-15:

Παράθεση

Θανασης II

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Θανασης II
Ο Θανασης II αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Θανασης II έγραψε στις 13:09, 01-01-15:

Με τοσα που εχουν δει τα ματια μας αν κανουμε κορες θα τις κλειδωσουμε σε ενα κελι . Χωρις πλακα δεν ξερω τι θα κανω αν κανω κοριτσια..Αγορια ευελπιστώ να του πω και 2 συμβουλες!

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 14:00, 01-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από Θανασης II
Με τοσα που εχουν δει τα ματια μας αν κανουμε κορες θα τις κλειδωσουμε σε ενα κελι
Πολύ θα ήθελα να μάθω ποια είναι αυτά τα φοβερά και τρομερά πράγματα που έχουν δει τα μάτια κάποιων ώστε να σκέφτονται από μικροί ότι αν κάνουν κόρες θα τις κλειδώσουν σε κελιά. Μήπως αυτό που τους ενοχλεί είναι ότι τα σημερινά κορίτσια έχουν ξυπνήσει και κάνουν αυτό που θέλουν και που τους προστάζει η φύση; Ή μήπως επειδή αυτοί δεν φέρονται σωστά στα κορίτσια, φοβούνται ότι ίσως κάποτε κάποιος φερθεί στις κόρες τους όπως φέρθηκαν αυτοί στα άλλα κορίτσια; Έλεος!!! Για όσους δεν το έχουν ακόμα καταλάβει, ο 18ος αιώνας έχει περάσει εδώ και πολλά χρόνια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Θανασης II

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Θανασης II
Ο Θανασης II αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Θανασης II έγραψε στις 16:32, 01-01-15:

Κυριως επειδη βλεπω της συμπεριφορα μας προς τα κοριτσια..δεν ειναι και τοσο καλη..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 20:02, 01-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από Θανασης II
Κυριως επειδη βλεπω της συμπεριφορα μας προς τα κοριτσια..δεν ειναι και τοσο καλη..
Εγώ μια χαρά είμαι, γιατί να με μισεί τόσο?! Και το χειρότερο είναι πως ξεσπάει πάνω της και αυτή στεναχωριέται!
Καλά δεν καταλαβαίνουν οι πατεράδες ότι ενώ οι ζωή της "μικρής" τους είναι μια χαρά, με την συμπεριφορά τους την κάνουν χάλια?! Καταστρέφουν ψυχολογίες χωρίς λόγο!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Εφηβικές Ταινίες - Από Lianna_Ser
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-10-16 στις 13:14.
    • Νεανικές-Εφηβικές Ταινίες - Από vagialena
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-11-12 στις 16:32.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους