Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,655 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κύβος του Ρούμπικ

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 13:10, 02-11-08:

εχετε δοκιμασει να τομ λυσετε???? και αν ναι εχετε κανα κολπακι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 13:13, 02-11-08:

Eχω χασει τη μιση ζωη μου πανω απ'τον κυβο του ρουμπικ κι ακομα τιποτα.
Η μονη φορα που τον ειδα λυμενο ηταν οταν του βαζα τα αυτοκολλητακια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 13:16, 02-11-08:

ενας φιλος μ τον λυνει σε 46 δευτερολεπτα... εγω δν ξερω καν απο που να αρχισω!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:35, 02-11-08:

αχ όταν ήμουν μικρή τον έλυνα
τώρα το έχω ξεχάσει αλλά ναι, έχει μια κίνηση (μάλλον μια σειρά κινήσεων) που τον λύνεις με δεμένα μάτια
δυστυχώς δεν θυμάμαι όμως να στο πω

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 16:26, 10-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
αχ όταν ήμουν μικρή τον έλυνα
τώρα το έχω ξεχάσει αλλά ναι, έχει μια κίνηση (μάλλον μια σειρά κινήσεων) που τον λύνεις με δεμένα μάτια
δυστυχώς δεν θυμάμαι όμως να στο πω
Να σου δώσουν έναν κύβο χωρίς να τον έχεις δει και εσύ να τον λύσεις, δεν παίζει να το κάνεις με δεμένα μάτια. Αν όμως ξέρεις πως γίνεται ένα τέτοιο θαύμα, θα ήθελα πολύ να μου το πεις

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 16:52, 10-11-08:

επειδή είμαι καλός άνθρωπος

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 19:19, 10-11-08:

Εύκολο...απ' ότι θυμάμαι κάνεις πολύ στάνταρ κινήσεις...
νομίζω 3 δεξιά, 3 οριζόντια και μετα τα διαγώνια είναι ίδια και μετά κάτι κάνεις και τα φέρνεις όλα μπροστά!!! Άχ δεν θυμάμαι......μέχρι πριν 2-3 χρόνια το έλυνα χαλαρά, τώρα...

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 00:43, 15-11-08:

επειδή είμαι καλός άνθρωπος
Με αυτό το βίντεο εγώ δεν πείστηκα ότι το λύνεις με δεμένα μάτια. Εσύ;
Αρχική Δημοσίευση από μάρα_κουταμάρα
Εύκολο...απ' ότι θυμάμαι κάνεις πολύ στάνταρ κινήσεις...
νομίζω 3 δεξιά, 3 οριζόντια και μετα τα διαγώνια είναι ίδια και μετά κάτι κάνεις και τα φέρνεις όλα μπροστά!!! Άχ δεν θυμάμαι......μέχρι πριν 2-3 χρόνια το έλυνα χαλαρά, τώρα...
Και να τα φέρεις όλα μπροστά, φτιάχνεις την μία επιφάνεια από τις 6. Το θέμα είναι να το λύνεις χωρίς να σου έχουν μάθει τις στάνταρ κινήσεις

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:35, 15-11-08:

πω πω λεπτολόγος βρε πουλάκι μου που είσαι
με κλειστά μάτια είναι σχήμα λόγου
ΑΝ ΚΑΙ... σίγουρα θα υπάρχουν άτομα που το λύνουν με κλειστά μάτια

να το ψάξω?

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:52, 15-11-08:

παρα είμαι καλός άνθρωπος τελικά

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 21:12, 15-11-08:

Σου εξηγώ που κόλλησα βασικά:
Αρχική Δημοσίευση από fandago
Να σου δώσουν έναν κύβο χωρίς να τον έχεις δει και εσύ να τον λύσεις, δεν παίζει να το κάνεις με δεμένα μάτια. Αν όμως ξέρεις πως γίνεται ένα τέτοιο θαύμα, θα ήθελα πολύ να μου το πεις
παρα είμαι καλός άνθρωπος τελικά
Όπως βλέπεις ο τύπος πρώτα βλέπει τον κύβο τον απομνημονεύει και μετά τον λύνει με κλειστά μάτια. ΔΕΝ υπάρχει δηλαδή οποιοσδήποτε τρόπος, με μια σειρά κινήσεων, να το λύσεις αν δεν τον δεις πρώτα. Δεν είναι αυτοματοποιημένο τόσο δηλαδή.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 23:30, 15-11-08:

5 Steps:

Δυστυχώς δεν έχω πλεον κύβο, για να το δοκιμάσω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:37, 16-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Σου εξηγώ που κόλλησα βασικά:

Όπως βλέπεις ο τύπος πρώτα βλέπει τον κύβο τον απομνημονεύει και μετά τον λύνει με κλειστά μάτια. ΔΕΝ υπάρχει δηλαδή οποιοσδήποτε τρόπος, με μια σειρά κινήσεων, να το λύσεις αν δεν τον δεις πρώτα. Δεν είναι αυτοματοποιημένο τόσο δηλαδή.
εννοείται ρε συ ότι δεν μπορεί να τον λύσει κάποιος χωρίς να τον δει
-για μένα δλδ εννοείται -
μαθηματική αλληλουχία είναι, δεν είναι ταχυδακτυλουργικό

Παράθεση

xatziscr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xatziscr
Ο xatziscr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O xatziscr έγραψε στις 20:48, 27-11-09:

Λοιπόν παιδιά επειδή είδα τη συζήτησή σας, έχω να πω κάτι στον φίλο που είπε ότι θέλει να λύσει τον κύβο χωρίς συγκεκριμένες κινήσεις ότι κάποιος που προσπάθησε να το κάνει χωρίς να γνωρίζει τις κινήσεις τον έλυσε μετά από 7 χρόνια (τυχαία)... οπότε αρκέσου τώρα σε αυτά που σε διευκολύνουν και αν μπορέσεις έτσι λύστον και χωρίς τις κινήσεις!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 27-11-09 στις 20:53. Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish!
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 17:17, 13-03-11:

2x2x2 λυνω περιπου σε μισο λεπτακι..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 16:56, 18-03-11:

Ρε παιδιά έλεος αυτό το πάλιοπραγμα δεν λύνεται. Ειδικά αν στην αρχή ένας κακόβουλος άνθρωπος στο μπερδέψει όσο δεν πάει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 00:27, 20-03-11:

Ειδικά αν στην αρχή ένας κακόβουλος άνθρωπος στο μπερδέψει όσο δεν πάει...
βασικα, αυτος ειναι ο ΜΟΝΟΣ τροπος να τον λυσεις!
να τον μπερδεψεις πρωτα οσο δεν παει αλλο...
για να μην τον λυνεις συμφωνα με τις κινησεις που εκανες για να τον μπερδεψεις (δλδ να κανεις τις αντιθετες)...

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 18:23, 05-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από LiViNGtheLiFE
βασικα, αυτος ειναι ο ΜΟΝΟΣ τροπος να τον λυσεις!
να τον μπερδεψεις πρωτα οσο δεν παει αλλο...
για να μην τον λυνεις συμφωνα με τις κινησεις που εκανες για να τον μπερδεψεις (δλδ να κανεις τις αντιθετες)...
Εννοώ να στον μπερδέψει κάποιος άλλος...

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 20:03, 06-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από LiViNGtheLiFE
2x2x2 λυνω περιπου σε μισο λεπτακι..
8, εγώ γρηγορότερα.

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 21:49, 06-04-11:

Εννοώ να στον μπερδέψει κάποιος άλλος...
το ιδιο πραγμα ειναι... δλδ να ναι εντελως μπερδεμενος , οσο δεν παει αλλο..
8, εγώ γρηγορότερα.
το ρεκορ ειναι 0,96 δευτερολεπτα, δεν υπαρχει αυτο το πραγμα, πως το κανουν? καλα αυτο ειναι εντελως απομνημονευση κινησεων γιατι δεν μπορεις να σκεφτεις καμια 50αρια κινησεις σε 1 δευτερολεπτο, αλλα ακομη και ετσι ειναι πραγματικα εξωπραγματικο!

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 17:23, 11-09-11:

Αυτο το πραγμα με τα χρωματακια δεν θελω ουτε να το βλεπω! Περασα ολοκληρο το βραδυ προσπαθωντας να το λυσω και το μονο που καταφερα ηταν να σπασουν τα νευρα μου!

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 18:20, 11-09-11:

χρονια προσπαθω αλλα τιποτα

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 18:28, 11-09-11:

αστο κι εσυ ανθρωπε μου,τι παιδευεσαι.. με την αηδια! :Ρ

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 18:36, 11-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από renia_1995
αστο κι εσυ ανθρωπε μου,τι παιδευεσαι.. με την αηδια! :Ρ
μονο και μονο απο πεισμα

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 18:42, 11-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Alejandro Papas
μονο και μονο απο πεισμα
καλο κουραγιο then!

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:52, 16-02-14:

Δεν έχω λύσει ποτέ κύβο του ρούμπικ. Προσπαθώ αλλά στο τέλος το μόνο που καταφέρνω είναι να με σπάει τα νεύρα και να τον πετάω όπου βρω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Signor Positivo
Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 135 μηνύματα.

O Signor Positivo talks in maths, buzzes like a fridge έγραψε στις 17:16, 16-02-14:

Το να τον λύσεις είναι εύκολο, το να καταλάβεις τα μαθηματικά του είναι δύσκολο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους