Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,084 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μέχρι ποια ηλικία σας έκαναν μπάνιο;

Costas16

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Costas16
Ο Costas16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Costas16 έγραψε στις 15:27, 26-01-15:

Ίσως αυτό που θα ρωτήσω να σας φανεί παράξενο. Μέχρι ποια ηλικία έχετε ακούσει ένα αγόρι να το κάνουν μπάνιο (η μάνα του ή κάποιος άλλος). Είμαι 16 και μερικές φορές με πλένει ακόμα η μάνα μου ή η μεγαλύτερη αδερφή μου. Συμβαίνει αυτό και σε κάποιον άλλο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 15:37, 26-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από Costas16
Ίσως αυτό που θα ρωτήσω να σας φανεί παράξενο. Μέχρι ποια ηλικία έχετε ακούσει ένα αγόρι να το κάνουν μπάνιο (η μάνα του ή κάποιος άλλος). Είμαι 16 και μερικές φορές με πλένει ακόμα η μάνα μου ή η μεγαλύτερη αδερφή μου. Συμβαίνει αυτό και σε κάποιον άλλο?
Στην ηλικία που είσαι, κάποια άλλη θα έπρεπε να σε κάνει μπάνιο και όχι η μάνα σου ή η αδερφή σου...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

21 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 15:46, 26-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Στην ηλικία που είσαι, κάποια άλλη θα έπρεπε να σε κάνει μπάνιο και όχι η μάνα σου ή η αδερφή σου...

Δία γελάω εδώ και ένα τέταρτο. Είσαι θεός. Λέγε που μένεις, να σε επισκεφτώ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Costas16

Νεοφερμένος

O Costas16 έγραψε στις 15:53, 26-01-15:

Γιατί, τόσο αστείο σου φαίνεται? Κανείς δεν το έχει ξανακούσει?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 15:53, 26-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Λέγε που μένεις, να σε επισκεφτώ.
Έχασες φίλε! Μόνο σε κορίτσια κάνω μπάνιο.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alan

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Alan
Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 556 μηνύματα.

O Alan έγραψε στις 15:55, 26-01-15:

Ας ανοίξει κι ένα θέμα "Μέχρι ποια ηλικία σας καθάριζαν άλλοι τα περιττώματα;" .

22 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 16:08, 26-01-15:

Γιατί, τόσο αστείο σου φαίνεται? Κανείς δεν το έχει ξανακούσει?
Έχεις τέτοια οικειότητα με τη μάνα σου ή την αδερφή σου που τους αφήνεις να σου πλένουν τα παπάρια? Σαν σκηνή από incest τσόντα ακούγεται αυτό.

31 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 16:20, 26-01-15:

μόνο εγώ μυρίζομαι trolling;

seriously τώρα, πες ότι μας μιλας σοβαρά. γιατί να συμβαίνει κάτι τέτοιο;
μια χαρά μπορείς και μόνος σου να περιποιηθείς τον εαυτό σου.

οι περισσότεροι -αν όχι όλοι- έφηβοι σε αυτή την ηλικία θέλουν να νιώθουν ανεξάρτητοι και ελεύθεροι.
εσύ δηλαδή δεεν;

κι ας πούμε πως εσύ είσαι πολύ χαλαρός τυπάς και βαριέσαι και δεν γουστάρεις να πλένεσαι μόνος σου κτλ.
η μάνα σου και η αδερφή σου την βρίσκουν να σε ξεβρωμίζουν;

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 16:30, 26-01-15:

Σε βλέπω να φτάνεις 30 ετών, να σε συντηρούν οι δικοί σου και να σε κάνει ακόμη μπάνιο η μάνα σου, και εσύ ασφαλώς θα κάθεσαι και θα τρως τα λεφτά τους χωρίς να κάνεις απολύτως τίποτα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 16:31, 26-01-15:

15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 16:50, 26-01-15:

Για να απαντήσω σοβαρά στην ερώτηση: Δεν έχω καν ανάμνηση να με κάνει μπάνιο η μητέρα μου. Από όσα μου έχουν πει, από πολύ μικρή ηλικία, κάτω από τα 5 μου, εκπαιδεύτηκα να κάνω μόνος μου κάθε δραστηριότητα καθαριότητας και υγιεινής. Μέσα στο δωμάτιό μου είχα τη δική μου τουαλέτα, με ντους εγγλέζικο τηλεφωνικό θάλαμο. Εκεί υπήρχαν πάντα όλα τα απαραίτητα σύνεργα, όπως και σφουγγάρι με μακρύ χερούλι για την πλάτη. Έτσι από πολύ μικρός έκανα μπάνιο μόνος μου. Μου φαίνεται πολύ παράξενο, ένας έφηβος 16 χρονών που τον κάνουν μπάνιο τα μέλη της οικογένειάς του.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eyb0ss

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη eyb0ss
Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 637 μηνύματα.

O eyb0ss Αντίο μάγκες. Σας εύχομαι τα καλύτερα... έγραψε στις 16:59, 26-01-15:

Είναι οκ αν δεν σου κάνει κούκου την ώρα που σε πλένουν.

(νοτ)

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη GiorgosAsi
Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 537 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε στις 17:08, 26-01-15:

Κωστα μηπως το απολαμβανεις να σε πλενουν και να αραζεις ναχεις τις δουλες?
Γιατι δεν απαιτεις να μην σε πλενουν αυτες αλλα μονος σου?

Παράθεση

Costas16

Νεοφερμένος

O Costas16 έγραψε στις 18:30, 26-01-15:

Δεν κάνω πλάκα. Είναι αλήθεια ότι καμιά φορά βαριέμαι να κάνω μπάνιο ή κάνω πολύ πρόχειρα. Η μάνα μου έχει βαρεθεί να τσακώνεται μαζί μου και γιαυτό με πλένει χωρίς πολλά πολλά. Όταν δεν μπορεί αυτή, λέει στην αδερφή μου που είναι μεγαλύτερη (19). Νιώθω κάπως περίεργα, από τη μία ντρέπομαι αλλά από την άλλη μαρέσει κιόλας.
Δε νομίζω ότι η μάνα μου τη βρίσκει που με πλένει, απλά θέλει να είμαι καθαρός. Η αδερφή μου πάλι νομίζω ότι το διασκεδάζει γιατί με πειράζει και μου πετάει μπιχτές συνέχεια.
Μathguy1996 αρκετές φορές έχει τύχει να μου σηκωθεί, δε μπορώ να το ελέγξω. Εσένα μέχρι πότε σε έπλεναν, έχει ακούσει κάτι παρόμοιο από κάποιον άλλο?

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 18:56, 26-01-15:

Plz περιέγραψέ μου το διάλογο και τη σκηνή που λαμβάνει χώρα όταν σε πλένει η αδερφή σου/μάνα σου και σου σηκώνεται!!

20 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 18:58, 26-01-15:

Εγώ στα 4 έκανα μόνη μου πάντως

*Ίσως θα πρέπει να κάνεις μόνος σου μπάνιο... Λέω εγώ τώρα...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 20:00, 26-01-15:

Εγώ είμαι 23 και συνεχίζουν καποιες φορες να με κάνουν μπάνιο οι δικοι μου, αλλά μονο Τετάρτες. Τις άλλες μερες μονος

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 20:15, 26-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Plz περιέγραψέ μου το διάλογο και τη σκηνή που λαμβάνει χώρα όταν σε πλένει η αδερφή σου και σου σηκώνεται!!
Μπορεί το παλικάρι μας να ντρέπεται. Θα προσπαθήσω να τον βοηθήσω:

27 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bemanos
Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 1,819 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 21:20, 26-01-15:

achievement unlocked : Successfully troll 10 e-steki members

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alan

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Alan
Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 556 μηνύματα.

O Alan έγραψε στις 21:25, 26-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από Bemanos
achievement unlocked : Successfully troll 10 e-steki members
Σαφέστατα :Ρ

Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GFireP
Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 932 μηνύματα.

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 21:26, 26-01-15:

Μέχρι τα 4-5 το πολύ 6

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Costas16

Νεοφερμένος

O Costas16 έγραψε στις 02:37, 27-01-15:

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να το πιστέψετε. Δικαιολογώ όσους νομίζουν ότι τρολάρω, αλλά είναι αλήθεια. Δε με νοιάζει να το αποδείξω σε όποιον δε το πιστεύει, θα απαντώ σε όσους απαντούν σοβαρά. Αν έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ή αν έχει ακούσει κάτι τέτοιο θα ήθελα να μου πει.

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 12:57, 27-01-15:

Ακόμα και αν δεν τρολλάρεις (που δεν το πιστεύω), εγώ εξακολουθώ να μην βρίσκω την χρησιμότητα ύπαρξης του θέματος.
Κοιταχτείτε λίγο οικογενειακά βέβαια για το 0,00001% που λες αλήθεια, μία εσύ γιατί 16 χρονών θες να σου την σαπουνίζουν άλλοι (την πλάτη ε), και μία η μάνα σου και η αδερφή σου που δέχονται να το κάνουν.

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 15:13, 27-01-15:

Είτε μιλας σοβαρά είτε όχι, έχω να πω πως τέτοιου είδους καταστάσεις δεν είναι υγιείς.
Και δεν νομίζω πως τηρούνται και οι κατάλληλες αποστάσεις ανάμεσα στις σχέσεις των μελών μιας οικογένειας.

Είμαι υπέρ του να υπάρχει άνεση ανάμεσα στα αδέρφια, δηλαδή οκ δεν έγινε και τίποτα αν τύχει να σε δουν κάποια στιγμή την ώρα που αλλάζεις. ΑΛΛΑ εδώ νομίζω ότι έχουν ξεπεραστεί τα όρια της οικειότητας.

Και δεν μπορώ να καταλάβω πως ο ίδιος ανέχεσαι αυτή την κατάσταση. Δεν νιώθεις ότι δεν σου συμπεριφέρονται ή ότι δεν συμπεριφέρεσαι ο ίδιος σύμφωνα με την ηλικία σου; Ότι δεν σε σέβονται; ειδικά εκεί που λες για τις μπηχτές της αδερφής σου.

Και οι γονείς σου πως το επιτρέπουν αυτό; Δεν θέλουν να δουν το παιδί τους να ανεξαρτητοποιείται και να είναι υπεύθυνο για τον εαυτό του και το σώμα του;

Ε, και στο κάτω κάτω ας σε αφήσουν άπλυτο να δούμε τι θα γίνει. Θα ανεχτείς για λίγες μέρες τη μπόχα, στο τέλος θα πας να πλυθείς.

Απόκτησε τον έλεγχο του εαυτού σου. Γίνε υπεύθυνος.

Σε περίπτωση που τρολλάρεις : Άι σιχτίρ

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Costas16

Νεοφερμένος

O Costas16 έγραψε στις 17:31, 27-01-15:

Όποιος έχει κάποια παρόμοια εμπειρία ή έχει ακούσει σχετικό ας μου στείλει private.

Παράθεση

HarissonFord

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη HarissonFord
Ο HarissonFord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O HarissonFord έγραψε στις 18:05, 27-01-15:

Είσαι ένα (για να μην πω μισό) βήμα πριν από την ενηλικίωση...
Στα 16 του ο καθένας αναζητάει παρτενέρ (καταλαβαίνεις τι εννοώ----για να του τον τρίβουν)... και δεν τον πλένει ούτε η μάνα του ούτε η αδερφή του...εκτός κι αν υπάρχει πολύ πολύ σοβαρός λόγος...
Το να σου τα χαϊδεύουν (μάνα και αδερφή) ή δεν ξέρω κι εγώ τι μάλλον είναι ανήκουστο φίλε!!!
Τουλάχιστον μετά σκουπίζεσαι μόνος σου με την πετσέτα ή σε σκουπίζουν???

Παράθεση

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blonde_angel
H blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H blonde_angel ~Επανάσταση; έγραψε στις 19:25, 27-01-15:

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο ενδιαφέρεσαι να μάθεις εάν είχαν και άλλοι παρόμοιες εμπειρίες... Εάν δηλαδή κάποιος άλλος σου πει πως έχει ζήσει κάτι ανάλογο τι θα αλλάξει για σένα;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Costas16

Νεοφερμένος

O Costas16 έγραψε στις 19:39, 27-01-15:

Απλά να δω αν υπάρχουν και άλλες τέτοιες περιπτώσεις και πως το βλέπουν.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 20:00, 27-01-15:

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να το πιστέψετε. Δικαιολογώ όσους νομίζουν ότι τρολάρω, αλλά είναι αλήθεια. Δε με νοιάζει να το αποδείξω σε όποιον δε το πιστεύει, θα απαντώ σε όσους απαντούν σοβαρά. Αν έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ή αν έχει ακούσει κάτι τέτοιο θα ήθελα να μου πει.
Προφανώς και είναι δύσκολο να σε πιστέψουμε και λογικό να θεωρούμε ότι τρολάρεις. Αν αυτό συμβαίνει, σε ευχαριστούμε, καθώς μας έδωσες μια καλή ευκαιρία να διασκεδάσουμε και να γελάσουμε.

Ας θεωρήσουμε όμως και την περίπτωση που δεν κάνεις πλάκα, αλλά μιλάς ειλικρινά. Θα σου απαντήσω σοβαρά και σκληρά. Από τις απαντήσεις που πήρες, θα διαπίστωσες ότι κανένας δεν έχει παρόμοια εμπειρία με σένα και κανένας δεν έχει ακούσει κάτι τέτοιο. Για να το πω στεγνά, φίλε κάτι δεν πάει καλά με σένα, αλλά και με την οικογένειά σου. Έδωσα μέσω Skype στη μητέρα μου που είναι παιδίατρος και ειδικευμένη στην παιδική ψυχολογία, να διαβάσει τα μηνύματά σου. Η διάγνωσή της ήταν ότι η συμπεριφορά σου δεν είναι φυσιολογική για έναν 16χρονο έφηβο. Υπάρχουν πολλοί γονείς που για λόγους υπερπροστασίας θέλουν να κάνουν μπάνιο στα παιδιά τους αν και αυτά μεγαλώνουν. Όμως κανένα φυσιολογικό παιδί, αγόρι ή κορίτσι, δεν το δέχεται αυτό και επαναστατεί γύρω στα 12 το πολύ 13. Ένας έφηβος που αναπτύσσεται σωστά νοητικά, απαιτεί χωρίς συμβιβασμούς και πετυχαίνει να κατοχυρώσει ότι κάποια πράγματα είναι εντελώς προσωπικά. Το μπάνιο είναι ένα από αυτά και μάλιστα από τα πιο βασικά. Εκεί ο έφηβος θα βρεθεί μόνος με το σώμα του, θα το εξερευνήσει, θα παίξει μαζί του και φυσικά θα αυνανιστεί. Είναι αδιανόητο ένα παιδί πάνω από τα 12 να δέχεται εκείνη την ώρα έστω και θεατές. Δεν είναι μόνο θέμα ντροπής. Για να μιλήσω για μένα, στην οικογένειά μου ήμασταν γυμνιστές και δεν είχαμε πρόβλημα να δούμε γυμνό ο ένας τον άλλο. Όμως, σεβόμασταν πάντα τις προσωπικές στιγμές των άλλων, όπως το μπάνιο. Δηλαδή, το να δέχεσαι όχι μόνο να σε βλέπουν η μητέρα σου και η αδερφή σου γυμνό στο μπάνιο και μάλιστα να σε πλένουν, που σημαίνει ότι σε αγγίζουν στα γεννητικά σου όργανα, να βλέπουν να σου σηκώνεται, λυπάμαι, αλλά δεν είναι νορμάλ. Πάμε και αλλού. Ούτε η συμπεριφορά της μητέρας σου και της αδερφής σου είναι φυσιολογική. Ας δεχθούμε ότι η μητέρα σου σε θεωρεί ακόμα μωρό. Τι τρέχει με την 19χρονη αδερφή σου; Μάλλον κάτι περίεργο. Δηλαδή, πώς σε πλένει η αδερφή σου; Αυτή ντυμένη έξω από τη μπανιέρα κι εσύ μέσα γυμνός, ή μήπως γδύνεται και αυτή και μπαίνετε μαζί στη μπανιέρα; Γιατί έτσι πάμε και αλλού. Ο πατέρας σου, αν μένετε μαζί, γνωρίζει αυτή τη κατάσταση και τη δέχεται; Παλικάρι μου, ναι υπάρχει πρόβλημα. Πιστεύω ότι μπορείς ακόμα να το λύσεις χωρίς να ζητήσεις τη βοήθεια ψυχολόγου. Πάρε τις αποφάσεις σου. Απαγόρεψε διά ροπάλου στη μητέρα σου και την αδερφή σου να ανακατεύονται σε τέτοια προσωπικά σου πράγματα. Κάνε μπάνιο μόνος σου με κλειδωμένη πόρτα και τακτικά για να μη τις δίνεις το δικαίωμα να λένε οτιδήποτε. Απόλαυσε μόνος σου το μπάνιο σου και το σώμα σου. Όταν αποκτήσεις κοπέλα, γιατί αποκλείω το να έχεις και να συμπεριφέρεσαι έτσι ανώριμα, θα μπορείτε να κάνετε μπάνιο μαζί οι δυο σας, να σαπουνίζει και να τρίβει ο ένας τον άλλο και ότι άλλο όμορφο ήθελε προκύψει. Προς το παρόν επείγει να αποδεσμευτείς από την αρρωστημένη κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι.

15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Costas16

Νεοφερμένος

O Costas16 έγραψε στις 20:21, 27-01-15:

Σε ευχαριστώ πολύ για την πολύ μεγάλη αλλά πολύ χρήσιμη απάντηση. Θα κάνω ότι μπορώ για να τα εφαρμόσω αυτά. Έχεις δίκιο!

Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη libre
Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O libre έγραψε στις 21:11, 30-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Έδωσα μέσω Skype στη μητέρα μου που είναι παιδίατρος και ειδικευμένη στην παιδική ψυχολογία, να διαβάσει τα μηνύματά σου. Η διάγνωσή της ήταν ότι η συμπεριφορά σου δεν είναι φυσιολογική για έναν 16χρονο έφηβο.
Φυσιολογικοτατη. Για να ψαρεψει ηρθε.

Και για να απαντησω στο θεμα: μεχρι τα 6, 7

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη libre : 30-08-15 στις 21:19.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

niek

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη niek
H niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H niek :) !!! έγραψε στις 22:43, 30-08-15:

Κι όμως έχω ακούσει παρόμοια περίπτωση!
Προσωπικά μέχρι τα 5 και μέχρι τα 6 αραιά και που .

Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

O libre έγραψε στις 23:33, 30-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από niek
Κι όμως έχω ακούσει παρόμοια περίπτωση!
Το θεμα βρωμαει, οταν ζητανε private ή κατευθυνουν τη συζητηση για επαφες περα απο το φορουμ.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 23:40, 30-08-15:

Νομιζω εχω ακουσει ακριβως την ιδια ιστορια σε ενα αλλο forum. Βεβαια εκεινος ελεγε οτι καποιες φορες του αρεσε και τελειωνε μεσα στο μπανιο κιολας αφου η αδελφη του ειχε κεφια Αν λεει την αληθεια παντος εχει μεγαλο προβλημα και αυτος και η οικογενοια του. Αλλα μαλλον ειναι καλο τρολλ.

Παράθεση

Yelawolf

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Yelawolf
Ο Yelawolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O Yelawolf έγραψε στις 00:04, 31-08-15:

Ωραια....νιωθω περισσοτερο χρησιμος πλεον....και λιγοτερο μαλακας....wow

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 00:11, 31-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από CaneSenpai
Αλλα μαλλον ειναι καλο τρολλ.
Τρολ είναι. Μας διασκέδασε όμως. Αργότερα άνοιξε κι άλλο θέμα, αλλά αυτό δεν προχώρησε:
http://www.e-steki.gr/showthread.php...87#post4196587

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 713 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 06:01, 31-08-15:

Τρολλ σιγουρα, αλλα υπαρχουν κοινωνιες που οντως κανει μπανιο το ενα μελος της οικογενειας το αλλο, αλλα μονο του ιδιου φυλου. Χαρακτηριστικα παραδειγματα η Ιαπωνια και η Κορεα οπου πολλες φορες κανουν μπανιο μαζι η μητερα με την κορη ή ο πατερας με τον γιο ή τα αδερφια μαζι (τα κοριτσια με τα κοριτσια και τα αγορια με τα αγορια).

Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

O libre έγραψε στις 12:57, 31-08-15:

Όχι, το τρολ ειναι αποστασιοποιημενο απο τα γραπτα του και δεν σταματαει απο αντιδρασεις αλλων, αλλα συνεχιζει ακαθεκτο. Στοχος του ειναι να χαλαει νηματα κανοντας χαβαλε κι οχι να ζηταει private. Για ποιο να λογο να ζητησεις private σε ενα νημα που το θεμα του μπορει να συζητηθει δημοσιως; Τα τρολ θελουν να παρατεινουν την παραμονη τους για να σπανε πλακα, οχι να αρχισουν να τους ψυλλιαζονται απο τα πρωτα ποστς. Αλιευτης ειναι ο ανθρωπος και δεν ξερεις και τι ηλικια εχει.

αλλα υπαρχουν κοινωνιες που οντως κανει μπανιο το ενα μελος της οικογενειας το αλλο, αλλα μονο του ιδιου φυλου. Χαρακτηριστικα παραδειγματα η Ιαπωνια και η Κορεα οπου πολλες φορες κανουν μπανιο μαζι η μητερα με την κορη ή ο πατερας με τον γιο ή τα αδερφια μαζι (τα κοριτσια με τα κοριτσια και τα αγορια με τα αγορια).
Κυριως απο ελλειψη ή οικονομια νερου καλλιεργηθηκαν αυτες οι συνηθειες. Αυτο γινοταν πολυ παλια. Ή εμπαιναν μαζι ατομα του ιδιου φυλου ή χειροτερα ακομα εμπαινε ο ενας αφου ειχε τελειωσει ο προηγουμενος στα ιδια νερα. Αναγουλα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη libre : 31-08-15 στις 13:06.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 15:18, 31-08-15:

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αγγελος Κοκ
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 13:25, 08-04-17:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ξερω οτι τρολλαρει αλλα αυτο το thread μου εφτιαξε την μερα
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

O hack3r έγραψε στις 14:14, 08-04-17:

Εμένα ακόμα κάνω μπάνιο με τη μαμά μου.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 02:47, 09-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Εμένα ακόμα κάνω μπάνιο με τη μαμά μου.
Τη μαμά της κοπέλας σου;
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

O hack3r έγραψε στις 09:17, 09-04-17:

Και με αυτήν έχω κάνει.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 13:22, 09-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Τη μαμά της κοπέλας σου;
Παπακαλιατης detected
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους