Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,691 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,517 μηνύματα σε 91,617 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 210 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ερωτική εξομολόγηση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 00:31, 26-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Τι να πω και εγώ που κάνω σχεδόν πάντα τη πρώτη κίνηση μόνη μου.
αααχ πονεμένη ιστορία.
Κι εγώ τις περισσότερες φορές κάνω πρώτη την κίνηση αλλά αυτή τη φορά λέω να αφήσω το αντίθετο φύλο να κάνει κάτι!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 00:34, 26-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
αααχ πονεμένη ιστορία.
Κι εγώ τις περισσότερες φορές κάνω πρώτη την κίνηση αλλά αυτή τη φορά λέω να αφήσω το αντίθετο φύλο να κάνει κάτι!
Χαχαχαχα σε νιώθω. Τελευταία φορά πήγε να γίνει κάτι, δεν έκανε κίνηση, έκανα δύο απανωτές, καρφώθηκα, ξενέρωσε και δεν έγινε τίποτα.
Τώρα ήταν αμοιβαίο, δεν έκανε κανείς τίποτα, βγήκε εντελώς φυσικά.

Πάντως πολύ με εκνευρίζει αυτό το "ο άντρας να κάνει τη πρώτη κίνηση". Λες και οι γυναίκες είναι ζώα και δε ξέρουν να φλερτάρουν, έλεος. Όταν περιμένουμε τον άλλον να κάνει κίνηση και υπάρχει ήδη μια χψ ανταπόκριση ποιος ο λόγος να περιμένουμε;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:35, 26-02-15:

Αστον να την κανει, σωστα σκεφτεσαι... αλλα αμα δεις πως καθυστερει πολυ κανε του ενα νευμα μπας και συνελθει Θελουν και λιγο ξυπνημα!

Χαχαχαχα σε νιώθω. Τελευταία φορά πήγε να γίνει κάτι, δεν έκανε κίνηση, έκανα δύο απανωτές, καρφώθηκα, ξενέρωσε και δεν έγινε τίποτα.
Τώρα ήταν αμοιβαίο, δεν έκανε κανείς τίποτα, βγήκε εντελώς φυσικά.

Πάντως πολύ με εκνευρίζει αυτό το "ο άντρας να κάνει τη πρώτη κίνηση". Λες και οι γυναίκες είναι ζώα και δε ξέρουν να φλερτάρουν, έλεος. Όταν περιμένουμε τον άλλον να κάνει κίνηση και υπάρχει ήδη μια χψ ανταπόκριση ποιος ο λόγος να περιμένουμε;

Μαρεσεις Αλμα! Εγω δεν το ειχα ποτε αυτο που περιγραφεις! Ειναι στον ανθρωπο! Κι αν ειναι πηγαιο κι οχι φεικ, εχει αποτελεσμα!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 19-04-15 στις 21:24. Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,442 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 00:39, 26-02-15:

Μα γιατί έχουν γίνει τόσο χέστες αυτά τα αγόρια πια;
Έχω αρχίσει να απελπίζομαι!
Το κακό με τα κοριτσάκια που το λένε αυτό, είναι πως συνήθως τους έχουν κάνει κίνηση αρκετοί, απλά δεν τους ενδιέφερε κανείς για του χ,ψ λόγους και φαίνεται να το ξεχνάν. Άμα θες να κάνει κάτι με κάποιον συγκεκριμένο που θες πρέπει να βοηθήσεις την κατάσταση, δεν μπορεί να μυρίσει τα νύχια του, ούτε να την πέφτει σε όλες για να βρει ποια τον θέλει .
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:42, 26-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Το κακό με τα κοριτσάκια που το λένε αυτό, είναι πως συνήθως τους έχουν κάνει κίνηση αρκετοί, απλά δεν τους ενδιέφερε κανείς για του χ,ψ λόγους και φαίνεται να το ξεχνάν. Άμα θες να κάνει κάτι με κάποιον συγκεκριμένο που θες πρέπει να βοηθήσεις την κατάσταση, δεν μπορεί να μυρίσει τα νύχια του, ούτε να την πέφτει σε όλες για να βρει ποια τον θέλει .
Σαυτο εχεις ενα δικιο....
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 15:19, 26-02-15:

Πιστευω οι φιλοι μου ειναι πολυ καλοι και δεν νομιζω να μου εχουν δημιουργησει προβληματα .... Ισα ισα με ξυπνησαν μπορω να πω κιολας! Δεν νομιζω να ειμαστε χεστες ολοι μας..βασικα το main problem ειναι οτι φοβομαστε την απορριψη και δεν πιστευουμε στον εαυτο μας.. Μπορω να βρω ανετα 20 καλυτερα αγορια απο εμενα γτ να εκανε κατι με εμενα για παραδειγμα αυτη η κοπελα και οχι με τους αλλους? Αυτα λεμε απο μεσα μας... Ευτηχως η δυστηχως η αυτοπεποιθεση ειναι το 80% .
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 01-03-15 στις 10:58. Αιτία: Διαγραφη παραθεσης σε διεγραμμενο μηνυμα
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:27, 26-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Το κακό με τα κοριτσάκια που το λένε αυτό, είναι πως συνήθως τους έχουν κάνει κίνηση αρκετοί, απλά δεν τους ενδιέφερε κανείς για του χ,ψ λόγους και φαίνεται να το ξεχνάν. Άμα θες να κάνει κάτι με κάποιον συγκεκριμένο που θες πρέπει να βοηθήσεις την κατάσταση, δεν μπορεί να μυρίσει τα νύχια του, ούτε να την πέφτει σε όλες για να βρει ποια τον θέλει.
Αυτά που γράφεις ισχύουν. Τα αγόρια συνήθως φοβούνται τη χυλόπιτα και διστάζουν να προχωρήσουν. Τα κορίτσια τις πιο πολλές φορές περιμένουν την κίνηση από τα αγόρια, καθώς από τη μια αυτό "προστάζει" η κοινωνία μας και από την άλλη φοβούνται ότι αν πάρουν αυτές την πρωτοβουλία μπορεί να χαρακτηριστούν από εύκολες ως πουτάνες, οπότε προσπαθούν να στείλουν στα αγόρια "μηνύματα" που θα τους δώσουν το θάρρος να κάνουν το "ντου". Το κακό είναι ότι τα μηνύματα αυτά αρκετές φορές δεν είναι εντελώς σαφή, αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που ενώ είναι ξεκάθαρα και τολμηρά, τα αγοράκια και πάλι αμφιβάλουν και διστάζουν. Ναι, κάπου έχουν δίκιο τα κορίτσια, πολλές φορές εμείς τα αγόρια είμαστε μπουχέσες. Γνωρίζω περίπτωση κοριτσιού σαν αυτή που αναφέρεις, η οποία έκοβε συνέχεια χυλόπιτες σαν εισιτήρια κινηματογράφου καθώς ήταν κολλημένη με κάποιον, αλλά ο τελευταίος ήταν "τα ζώα μου αργά". Παρόλα αυτά όμως, μάλλον στο τέλος βρίσκεται "λύση" και όλα πάνε καλά. Διαφορετικά, δεν θα υπήρχαν τόσα ζευγάρια γύρω μας.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 20:48, 26-02-15:

Στην δική μου περίπτωση, όσες φορές έχει γίνει κάτι με κάποιον ήταν επειδή ΕΓΩ βρήκα το θάρρος να του μιλήσω και να δείξω ενδιαφέρον.
Και όχι.Δεν με πλησιάζουν αγόρια και ρίχνω απανωτές χυλόπιτες, ούτε έχω κρεμάσει ταμπελίτσα τύπου "Προσοχή κίνδυνος.Μην πλησιάζετε".
Απλά θα ήθελα έστω και μία φορά να δω πως είναι να σε διεκδικεί το αγόρι επειδή σε γουστάρει.Γι'αυτό λέω ότι σ'αυτή την περίπτωση θα το αφήσω πάνω του.Όχι όλο.Εννοείται ότι δεν περιμένω να καταλάβει από μόνος του ότι τον γουστάρω.Επιβάλλεται να δείξεις με τον τρόπο σου ότι ενδιαφέρεσαι.
Αλλά ρε φίλε, αυτή τη φορά έχω την ανάγκη να κάνει ο άλλος το πρώτο βήμα.
Καλά, άμα φτάσω στο αμήν ίσως το ξεκινήσω κι εγώ. Αλλά μόνο τότε...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,696 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 21:36, 26-02-15:

Στην δική μου περίπτωση, όσες φορές έχει γίνει κάτι με κάποιον ήταν επειδή ΕΓΩ βρήκα το θάρρος να του μιλήσω και να δείξω ενδιαφέρον.
Και όχι.Δεν με πλησιάζουν αγόρια και ρίχνω απανωτές χυλόπιτες, ούτε έχω κρεμάσει ταμπελίτσα τύπου "Προσοχή κίνδυνος.Μην πλησιάζετε".
Απλά θα ήθελα έστω και μία φορά να δω πως είναι να σε διεκδικεί το αγόρι επειδή σε γουστάρει.Γι'αυτό λέω ότι σ'αυτή την περίπτωση θα το αφήσω πάνω του.Όχι όλο.Εννοείται ότι δεν περιμένω να καταλάβει από μόνος του ότι τον γουστάρω.Επιβάλλεται να δείξεις με τον τρόπο σου ότι ενδιαφέρεσαι.
Μακάριοι όσοι έφαγαν πέσιμο από την keep dreaming... Πέρα από την πλάκα, δεν γνωρίζω κοπέλες που να εκδηλώνουν με σαφήνεια τι γουστάρουν. Μάλλον από τα greeklish θα στέλνουν μηνύματα με εμότικονς που δεν βλέπουμε εμείς τα αγόρια...στη ζωντανή επικοινωνία.
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 2,920 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 22:49, 27-02-15:

Εδώ υπάρχει και ένα διασκεδαστικό παράδοξο. Τα αγόρια φοβούνται να κάνουν την πρώτη κίνηση για να μην φάνε απόρριψη και μειωθεί η αυτοπεποίθησή τους, πράγμα που δεν γίνεται όμως να συμβεί καθώς ο ίδιος ο φόβος σημαίνει πως δεν έχουν αυτοπεποίθηση, οπότε ουσιαστικά δεν έχουν κάτι να χάσουν.

Ο φόβος της απόρριψης βέβαια είναι ένα γενικό φαινόμενο που δεν περιορίζεται μονάχα τις διαφυλετικές προσεγγίσεις. Πολλοί άνθρωποι δεν κάνουν αίτηση σε μια δουλειά επειδή φοβούνται την απόρριψη, δεν ρωτάνε μια απορία για να μην φανούν ανόητοι, δεν βγαίνουν στη παραλία γιατί ντρέπονται για το σώμα τους κτλ. Γενικώς επικρατεί η νοοτροπία ότι δεν πρέπει να τσαλακώνουμε την εικόνα μας για κανένα λόγο. Δεν ξέρω εάν αυτό είναι φαινόμενο των ημερών μας, αλλά πιστεύω πως φέρνει τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα από τα οποία επιδιώκουμε. Προσωπικά τα άτομα που έχω συμπαθήσει στη ζωή μου ήταν άτομα που δε φοβούνταν να τσαλακωθούν μπροστά μου, που αυτοσαρκάστηκαν, που δε χρειάστηκε να βαφτούν και να στολιστούν για να πάνε στο περίπτερο, που βγήκαν για καφέ με τις φόρμες και που χρησιμοποιούσαν την κοιλιά τους σαν τραπεζάκι για τη μπύρα στην παραλία. Γιατί δίπλα σε ένα άνθρωπο ακομπλεξάριστο περνάς κι εσύ καλά, καθώς αμέσως αισθάνεσαι μια οικειότητα και όλες οι ανόητες προκαταλήψεις που έχουμε για την εικόνα μας ξεθωριάζουν.

Τους ανθρώπους της σοβαροφάνειας, του αψεγάδιαστου styling και της υπερβολικής χρήσης του καθρέφτη πότε μου δεν τους συμπάθησα. Μου θυμίζουν τις barbie, ωραίες στην όψη μα χωρίς καθόλου περιεχόμενο.
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 22:59, 27-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Εδώ υπάρχει και ένα διασκεδαστικό παράδοξο. Τα αγόρια φοβούνται να κάνουν την πρώτη κίνηση για να μην φάνε απόρριψη και μειωθεί η αυτοπεποίθησή τους, πράγμα που δεν γίνεται όμως να συμβεί καθώς ο ίδιος ο φόβος σημαίνει πως δεν έχουν αυτοπεποίθηση, οπότε ουσιαστικά δεν έχουν κάτι να χάσουν.

Ο φόβος της απόρριψης βέβαια είναι ένα γενικό φαινόμενο που δεν περιορίζεται μονάχα τις διαφυλετικές προσεγγίσεις. Πολλοί άνθρωποι δεν κάνουν αίτηση σε μια δουλειά επειδή φοβούνται την απόρριψη, δεν ρωτάνε μια απορία για να μην φανούν ανόητοι, δεν βγαίνουν στη παραλία γιατί ντρέπονται για το σώμα τους κτλ. Γενικώς επικρατεί η νοοτροπία ότι δεν πρέπει να τσαλακώνουμε την εικόνα μας για κανένα λόγο. Δεν ξέρω εάν αυτό είναι φαινόμενο των ημερών μας, αλλά πιστεύω πως φέρνει τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα από τα οποία επιδιώκουμε. Προσωπικά τα άτομα που έχω συμπαθήσει στη ζωή μου ήταν άτομα που δε φοβούνταν να τσαλακωθούν μπροστά μου, που αυτοσαρκάστηκαν, που δε χρειάστηκε να βαφτούν και να στολιστούν για να πάνε στο περίπτερο, που βγήκαν για καφέ με τις φόρμες και που χρησιμοποιούσαν την κοιλιά τους σαν τραπεζάκι για τη μπύρα στην παραλία. Γιατί δίπλα σε ένα άνθρωπο ακομπλεξάριστο περνάς κι εσύ καλά, καθώς αμέσως αισθάνεσαι μια οικειότητα και όλες οι ανόητες προκαταλήψεις που έχουμε για την εικόνα μας ξεθωριάζουν.

Τους ανθρώπους της σοβαροφάνειας, του αψεγάδιαστου styling και της υπερβολικής χρήσης του καθρέφτη πότε μου δεν τους συμπάθησα. Μου θυμίζουν τις barbie, ωραίες στην όψη μα χωρίς καθόλου περιεχόμενο.

Τα ειπες πολυ σωστα μπορω να πω.. Και εμενα μου αρεσουν αυτοι οι ανθρωποι που δεν τους νοιαζει τιποτα ενω εγω ειμαι λιγο το αντιθετο . Τωρα για την περιπτωση μου οπως ειπες δεν εχω να χασω κατι,το μονο κακο ειναι οτι μπορει να με πειραξει λιγο αλλα οκ τουλαχιστον να πω προσπαθησα! Αυτες οι φοβιες με εφαγαν..
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 2,920 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 23:16, 27-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
Τα ειπες πολυ σωστα μπορω να πω.. Και εμενα μου αρεσουν αυτοι οι ανθρωποι που δεν τους νοιαζει τιποτα ενω εγω ειμαι λιγο το αντιθετο . Τωρα για την περιπτωση μου οπως ειπες δεν εχω να χασω κατι,το μονο κακο ειναι οτι μπορει να με πειραξει λιγο αλλα οκ τουλαχιστον να πω προσπαθησα! Αυτες οι φοβιες με εφαγαν..
Όλοι έχουμε κολλήματα και φοβίες, ιδιαίτερα στα 16. Όσο πιο γρήγορα τα ξεπεράσεις τόσο πιο γρήγορα θα αρχίσεις να απολαμβάνεις τη ζωή στο φουλ.
Παράθεση

skidrow

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη skidrow
Ο skidrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O skidrow έγραψε στις 01:17, 28-02-15:

Κοιτά να σου πω. Σαν άνδρας, θεωρώ ότι είμαστε (ναι, εντάξει, ΕΙΜΑΙ) μακάκες γιατί δεν πολυκαταλαβαίνουμε τέτοια πράγματα. Ναι, ο κουλ φοιτητής (κυρίως από την επαρχία) που έχει γυρίσει όλα τα κλαμπάκια και την έχει πέσει σε καμιά δεκαριά κάνει συνήθως την πρώτη κίνηση και είναι ίσως αυτό που θες, αλλά σε πληροφορώ, και προς έκπληξή μου, ότι πολλά αγόρια από αυτά που συναναστρέφομαι είμαστε στον κόσμος μας. Όχι του στυλ "έτσι κι είμαι και σ'όποιαν αρέσω" ή "αν με γουστάρει, θα τρέξει από πίσω", απλώς μου έχει τύχει να μου την πέσουν 2 και να νομίζω απλώς ότι κάτι θέλουν από μένα σε φάση ένα στυλό, τις σημειώσεις της προηγούμενης Τετάρτης ...
Αυτό που θέλω να πω είναι, μην μας την πέσετε, απλώς δείξτε το πιο πολύ... Οι γυναίκες ευτυχώς ή δυστυχώς έχουν την τάση να ανοίγονται περισσότερο από τους άντρες ακόμα κι αν βλέπουν τον άλλον φιλικά, έτσι, αν κάποια πει "του ακούμπησα τον όμως για να του δείξω μπας και καταλάβει κάτι αλλά έφαγα πόρτα" είναι επειδή η φίλη (!) μας μας έχει κάνει το ίδιο, οπότε... ????
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,696 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 11:52, 28-02-15:

Όπως είπε και ο Ξεχασμένος, προσπάθησε να απελευθερώσεις τον εαυτό σου σε γενικότερους τομείς. Νιώσε ελεύθερος και άνετος με την ύπαρξή σου, ακόμη και με τη σαγιονάρα, τη φανέλα ύπνου και τη βερμούδα με την τρύπα (από την πολλή χρήση) που λέει ο λόγος...Αν δεν σε θέλουν γι' αυτό που είσαι τότε οι άλλοι έχουν το πρόβλημα, όχι εσύ. Γενικά μη φοβάσαι και μη νοιάζεσαι τι θα πουν. Να ζεις όπως ΕΣΥ νιώθεις ωραία, φυσικά χωρίς να φέρνεις σε δύσκολη θέση τον περίγυρό σου. Τότε και μόνο τότε θα βρεις λύσεις ωραίες και στα ερωτικά σου. Πρώτα βρίσκουμε τον εαυτό μας και μετά προσπαθούμε να γνωρίσουμε τον κόσμο. Ο Αμερικανός ποιητής Charles Bukowski είχε πει: «Πριν βεβαιωθείς ότι πάσχεις από κατάθλιψη βεβαιώσου ότι οι γύρω σου είναι για το ψυχιατρείο».
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nPb : 28-02-15 στις 11:56.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 19:39, 01-04-15:

Καλησπερα,επαναφερω λιγο το θεμα γτ εχουμε εξελιξεις στο θεμα μου! Καταρχας οταν μια κοπελα σου λεει "ποτε θα βγουμε" υπαρχει περιπτωση να το λεει φιλικα και οχι ερωτικα? Αληθεια δεν μπορω να καταλαβω... Γτ λογικα το σαββατοκυριακο θα συναντηθω επιτελους με την κοπελα που κυνηγαω! Επισης οσο ντροπιαστικο και αν ακουστει ισως δεν ξερω να φιλαω γτ δεν το εχω ξανακανει δυστηχως. Θα βγει το ένστικτο που λενε η θα τα σκατοσω ολα? Εχω δει καποια βιντεακια αλλα βοηθησαν και τοσο..
Παράθεση

art1 (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη art1
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 163 μηνύματα.

O art1 Amantes amentes έγραψε στις 21:31, 01-04-15:

Καλησπερα,επαναφερω λιγο το θεμα γτ εχουμε εξελιξεις στο θεμα μου! Καταρχας οταν μια κοπελα σου λεει "ποτε θα βγουμε" υπαρχει περιπτωση να το λεει φιλικα και οχι ερωτικα? Αληθεια δεν μπορω να καταλαβω... Γτ λογικα το σαββατοκυριακο θα συναντηθω επιτελους με την κοπελα που κυνηγαω! Επισης οσο ντροπιαστικο και αν ακουστει ισως δεν ξερω να φιλαω γτ δεν το εχω ξανακανει δυστηχως. Θα βγει το ένστικτο που λενε η θα τα σκατοσω ολα? Εχω δει καποια βιντεακια αλλα βοηθησαν και τοσο..
πρωτον νομιζω οτι τ πραγματα πανε καλα απ τν στιγμη που κ η ιδια σου λεει ποτε θ βγειτε...αυτο ειναι καλο σημαδι...βεβαια υπαρχουν περιπτωσεις που μια γυναικα μπορει αυτο ν τ πει κ φιλικα αλλα εσυ θ δειξεις οτι δν τ πας φιλικα κ οταν βγειτε θ καταλαβεις πως τ βλεπει κ αυτη...ελπιζω ν μν στ λεει φιλικα...δευτερον μν ανησυχεις για τ φιλι...ουτε ντροπιαστικο ειναι που δν εχεις φιλησει ακμ ουτε τπτ...θ ρθει κ αυτο...ευχομαι συντομα κ με αυτην που θες...ν ξες οτι εκεινη τν ωρα θ σου βγει...μν αγχωνεσαι...ολοι ειχαμε τν πρωτη μας φορα...
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,708 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 07:05, 02-04-15:

1) δεν είναι ανάγκη να φιληθείτε από το πρώτο ραντεβού
2) εάν συμβεί, απλά φίλα της απλά τα χείλη και μη βάλεις γλώσσα και την τρομάξεις (γιατί αφού δεν ξέρεις μάλλον θα το κάνεις λάθος)
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 21:35, 02-04-15:

1) Το ξερω οτι δεν ειναι αναγκη αλλα εγω θελω να το κανω..
2) Αν παει να βαλει αυτη εγω τι θα κανω? Αν δεν συγχρονιστουμε τι γινεται? Αυτα σκεφτομαι!
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,708 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 22:07, 02-04-15:

κοίτα, κι εμένα το πρώτο μου φιλί ήταν αποτυχία. δεν υπήρχε ο συγχρονισμός, όπως λες, και γενικώς ήταν αμήχανο. αλλά θα υπάρξουν πολύ καλύτερα φιλιά από το πρώτο οπότε μην άγχεσαι... δεν θα είναι όπως στις ταινίες, αυτό να ξέρεις μόνο.
Παράθεση

ultraviolence

Supervisor

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,415 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 10:56, 03-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
κοίτα, κι εμένα το πρώτο μου φιλί ήταν αποτυχία. δεν υπήρχε ο συγχρονισμός, όπως λες, και γενικώς ήταν αμήχανο. αλλά θα υπάρξουν πολύ καλύτερα φιλιά από το πρώτο οπότε μην άγχεσαι... δεν θα είναι όπως στις ταινίες, αυτό να ξέρεις μόνο.
Πόσο παιζει να ισχυει!
Σιγουρα θα υπάρξει αμηχανία και γενικα ενα περιεργο συναισθημα! Όλοι λιγο-πολυ τα'χουμε περασει αυτά απλά όσο μπορεις να μη το σκεφτεσαι γιατι οσο το σκεφτεσαι τοσο περισσοτερο νευρικός θα'σαι!
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 13:17, 03-04-15:

Σιγα βρε παιδια. Το πρωτο φιλι δεν θελει προετοιμασια ουτε ...επιστημη. Απλα αφηνεις τον εαυτο σου να δρασει αυθορμητα. Ειδικα αν ειναι και οι δυο εντελως πρωταρηδες, τα "λαθη" οχι μονο "συγχωρουνται", αλλα μετα αποτελουν μια πολυ γλυκια αναμνηση. Το πρωτο φιλι που εδωσα, ηταν τοσο αποτομο και ατσαλο που το κοριτσι πονεσε αλλα καταφερε να ανταποκριθει. Το δευτερο μου το εδωσε εκεινη αμεσως μετα, αλλα ημουν τοσο χαμενος που το δεχτηκα παθητικα. Της εδωσα το τριτο κι εκεινη απαντησε με διαφορα φασης. Στο τεταρτο τσουγκρισαμε τα δοντια μας. Απο το πεμπτο και μετα αρχισαμε να βρισκουμε το ρυθμο μας. Στο δεκατο ειχαμε πλεον συγχρονιστει κανονικα. Οι γλωσσες μπηκαν στο παιχνιδι μετα απο δυο μερες. Ανεπαναληπτες στιγμες...
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,511 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 22:16, 18-04-15:

Μα γιατί έχουν γίνει τόσο χέστες αυτά τα αγόρια πια;
Έχω αρχίσει να απελπίζομαι!
Κοίταξε να δεις: αυτή την ατολμία που αναφέρεις -με συγχωρείς αν στρεβλώνω τα λεγόμενά σου- την έχουν περισσότερο στην Αθήνα. Στη Θεσσαλονίκη, λόγου χάρη, οι άνδρες έχουν μεγαλύτερη ευθύτητα ως προς το να εκφράσουν τα αισθήματά τους σε μια γυναίκα. Ακόμα και ο πιο συνεσταλμένος άντρας θα βρει το θάρρος να εκφραστεί. Θέλω να πιστεύω βέβαια ότι το θέμα αυτό σχετίζεται με τον χαρακτήρα κι όχι με τον τόπο διαμονής. Ωστόσο, η εμπειρία μου με έχει πείσει για το αντίθετο, χωρίς να θέλω να υποτιμήσω τους Αθηναίους. Ίσως κάπου να φταίμε κι εμείς που έχουν γίνει κλειστοί οι άνδρες μαζί μας. Λίγη αυτογνωσία δεν βλάπτει.

Επίσης, θα ήθελα να πω στο αγόρι που άνοιξε το θέμα ότι ο καλύτερος τρόπος να προσεγγίσει αυτή που του αρέσει είναι να δείχνει ενδιαφέρον για όσα την ευχαριστούν (αγαπημένα χόμπι, αγαπημένο είδος μουσικής, αγαπημένα αναγνώσματα). Ξέρω ότι ίσως είναι δύσκολο, αλλά πιάνει το κόλπο.

Εμένα μου άρεσε ένα παιδί από τη σχολή μου, αλλά είμαστε και οι δύο συνεσταλμένοι. Εγώ γενικώς μιλούσα με άνεση με τους συμφοιτητές μου, πολιτικολογούσα, έκανα πλάκα μαζί τους κτλ. Όταν όμως με ενδιαφέρει ένας άνδρας ερωτικά, εκεί συστέλλομαι. Αφού ντρεπόμουν να κάνω το πρώτο βήμα, σκέφτηκα το εξής: το δόλωμα; ένα βιβλίο φυσικής. Είναι φυσικός αυτός και έχει τρέλα με τη φυσική. Μια φορά λοιπόν στη σχολή έτυχε να έχω ένα βιβλίο πάνω στο θρανίο μου σε σχέση με τη διδασκαλία των φυσικών επιστημών στα παιδιά προσχολικής ηλικίας. Αυτός μόνο που είδε βιβλίο φυσικής στάθηκε όρθιος και το παρατήρησε. Με ρώτησε διστακτικά από πού το αγόρασα, για να το αγοράσει κι αυτός. Ε, του είπα. Με ρώτησε διστακτικά αν μπορεί να το δει. Του λέω: "Κάτσε δίπλα μου και θα τα δεις όλα". Έτρεμαν τα πόδια μου, αλλά τα κατάφερα. Ε, αυτό ήταν. Μετά το μάθημα μου πρότεινε να πάμε για ένα καφέ και πήγα φυσικά. Αν και έκανε αυτός το πρώτο βήμα, του άναψα εγώ τα φώτα. Αν όμως άφηνα αυτή την ευκαιρία, ίσως να μην ήμασταν μαζί. Ήμασταν βέβαια για αρκετό καιρό φίλοι πριν ξεκινήσουμε σχέση.
Παράθεση

Dr. No

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dr. No
Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O Dr. No έγραψε στις 10:22, 19-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Θέλω να πιστεύω βέβαια ότι το θέμα αυτό σχετίζεται με τον χαρακτήρα κι όχι με τον τόπο διαμονής.
Εδώ έχεις δίκιο. Τα υπόλοιπα αποτελούν προσωπικές σου εμπειρίες και προφανώς δεν αντιπροσωπεύουν τη γενική αλήθεια. Μια χαρά είναι και οι Αθηναίοι, απλά είναι πολύ περισσότεροι και κατά συνέπεια είναι πολύ μεγαλύτερος και ο αριθμός των μαμούχαλων.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dr. No : 19-04-15 στις 10:28.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 10:51, 19-04-15:

.... το δόλωμα; ένα βιβλίο φυσικής. Είναι φυσικός αυτός και έχει τρέλα με τη φυσική. ..... Αν και έκανε αυτός το πρώτο βήμα, του άναψα εγώ τα φώτα. .
Πρώτον: Είναι τρελοί αυτοί οι φυσικοί.
Δεύτερον: Αυτό το κόλπο με μαθήματα, τουλάχιστον από το κορίτσι προς το αγόρι, είναι καλό και πιάνει. Κάποτε εκείνη ήρθε στο σπίτι μου για να τις λύσω (και καλά) απορίες σε ασκήσεις, με σκοπό να μου δώσει την ευκαιρία να κάνω το πρώτο βήμα. Όμως, δεν είμαι σίγουρος ότι το σύστημα μπορεί να δουλέψει από το αγόρι προς το κορίτσι.

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,049 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 11:27, 19-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dr. No
Εδώ έχεις δίκιο. Τα υπόλοιπα αποτελούν προσωπικές σου εμπειρίες και προφανώς δεν αντιπροσωπεύουν τη γενική αλήθεια. Μια χαρά είναι και οι Αθηναίοι, απλά είναι πολύ περισσότεροι και κατά συνέπεια είναι πολύ μεγαλύτερος και ο αριθμός των μαμούχαλων.
γιατί ένας εσωστρεφής να είναι μαμούχαλος; αμαν πια...
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 11:39, 19-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dogie
Μπα! Δε νομίζω ότι η ...μαμουχαλίαση είναι συνέπεια της εσωστρέφειας. Μια χαρά μπορεί κάποιος να είναι εξωστρεφής, να τον βλέπεις δραστήριο και άνετο σε όλα, να είναι η ψυχή της παρέας, να φαίνεται ότι δεν κωλώνει πουθενά, αλλά στα ερωτικά θέματα να είναι εντελώς ...μπουχέσας.

Παράθεση

Dr. No

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O Dr. No έγραψε στις 14:01, 19-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dogie
Την άποψή μου είπα και το μαμούχαλος ειπώθηκε χάριν αστεϊσμού και υπερβολής αν θέλεις. Δεν συνηθίζω να χρησιμοποιώ τέτοιους χαρακτηρισμούς παρά μόνον όταν θέλω να υπερτονίσω μία θέση μου. Ωστόσο, θα συμφωνήσω μαζί σου, το εσωστρεφής είναι πιο δόκιμο.
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,511 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 14:17, 19-04-15:

Εδώ έχεις δίκιο. Τα υπόλοιπα αποτελούν προσωπικές σου εμπειρίες και προφανώς δεν αντιπροσωπεύουν τη γενική αλήθεια.
Εξυπακούεται. Για εμένα μίλησα, για ποια θα μιλούσα για τη γειτόνισσα;

Μια χαρά είναι και οι Αθηναίοι, απλά είναι πολύ περισσότεροι και κατά συνέπεια είναι πολύ μεγαλύτερος και ο αριθμός των μαμούχαλων.
Δεν αντιλέγω ότι είστε μια χαρά ούτε ήθελα να σας θίξω όσους είστε Αθηναίοι κι εγώ Αθηναία είμαι εξάλλου. Έτυχε να τα έχω με Θεσσαλονικιό, ο οποίος δεν έχει τα απαιτούμενα μόρια να διδάξει σε σχολείο της Θεσσαλονίκης. Άρα, διαμένει και εργάζεται στην Αθήνα. Έχοντας ζήσει στη Θεσσαλονίκη όμως μου δόθηκε η ευκαιρία να δω διαφορετικούς χαρακτήρες.
Παράθεση

Dr. No

Πολύ δραστήριο μέλος

O Dr. No έγραψε στις 14:28, 19-04-15:

Κοίταξε να δεις: αυτή την ατολμία που αναφέρεις -με συγχωρείς αν στρεβλώνω τα λεγόμενά σου- την έχουν περισσότερο στην Αθήνα. Στη Θεσσαλονίκη, λόγου χάρη, οι άνδρες έχουν μεγαλύτερη ευθύτητα ως προς το να εκφράσουν τα αισθήματά τους σε μια γυναίκα. Ακόμα και ο πιο συνεσταλμένος άντρας θα βρει το θάρρος να εκφραστεί.
Κοίτα για τη γειτόνισσα δεν μίλησες, αλλά ο τρόπος που εκφράστηκες αρχικά δείχνει μία απολυτότητα.Δεν λες π.χ ''αυτοί που γνώρισα εγώ'' ή ''κατά την άποψή μου ισχύει αυτό κι αυτό'' κλπ. Από τις αρχικές σου τοποθετήσεις πήρα αφορμή για το σχόλιο. Στη συνέχεια όντως αναφέρεσαι σε δικές σου εμπειρίες, απλά βρήκα λίγο άκομψη την αρχική σου τοποθέτηση.
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 14:30, 19-04-15:

Κοίτα για τη γειτόνισα δεν μίλησες, αλλά ο τρόπος που εκφράστηκες αρχικά δείχνει μία απολυτότητα.Δεν λες π.χ ''αυτοί που γνώρισα εγώ'' ή ''κατά την άποψή μου ισχύει αυτό κι αυτό'' κλπ. Από τις αρχικές σου τοποθετήσεις πήρα αφορμή για το σχόλιο. Στη συνέχεια όντως αναφέρεσαι σε δικές σου εμπειρίες, απλά βρήκα λίγο άκομψη την αρχική σου τοποθέτηση.
Πάσο! Οκ! Δέχομαι ότι ίσως εκφράστηκα με γενικόλογο ή και με λανθασμένο τρόπο, αλλά το μόνο βέβαια είναι ότι δεν ήθελα να θίξω.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 19-04-15 στις 14:35.
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 20:45, 19-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Μπα! Δε νομίζω ότι η ...μαμουχαλίαση είναι συνέπεια της εσωστρέφειας. Μια χαρά μπορεί κάποιος να είναι εξωστρεφής, να τον βλέπεις δραστήριο και άνετο σε όλα, να είναι η ψυχή της παρέας, να φαίνεται ότι δεν κωλώνει πουθενά, αλλά στα ερωτικά θέματα να είναι εντελώς ...μπουχέσας.

Να πω εγω που ξέρω;;
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 15:41, 27-05-15:

Καλησπερα μαγκες/κοπελες!

Θα ηθελα να ευχαριστω τα μελη που με βοηθησαν στον "αγωνα" που εκανα. Με βοηθήσατε να καταλαβω καποια πραγματα και ετσι τα εφαρμοσα στην ζωη μου. Πιστευω ειμαι πιο κοντα απο ποτε στην εκπλήρωση του στοχου μου( Μην το γρουσουζεψω κιολας ομως οποτε δεν το πολυ αναλυω). Απο οτι καταλαβα τοσο καιρο που προσπαθω τελικα η εμφανιση οντως μετραει αλλα οχι τοσο οσο να ξερεις να μιλας και να φερεσαι. Αλλα στην αρχη μονο την εμφανιση σου θα βλεπει αφου δεν μιλατε οποτε κανεις οτι καλυτερο εκει και αφου αρχισετε να μιλατε ειναι πιο ευκολα τα πραγματα. Θα σας πω τα νεα με το καλο
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 15:53, 27-05-15:

Καλησπερα μαγκες/κοπελες!

Θα ηθελα να ευχαριστω τα μελη που με βοηθησαν στον "αγωνα" που εκανα. Με βοηθήσατε να καταλαβω καποια πραγματα και ετσι τα εφαρμοσα στην ζωη μου.
Δική μας η ευχαρίστηση.
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 02:06, 10-07-15:

Ειναι 3 το βραδυ λοιπον οποτε ας πω καληνυχτα Λοιπον οπως εγραψα και σε ενα αλλο θεμα εδωσα το πρωτο μου φιλι πρις απο λιγες μερες . Προχθες λοιπον παω να κανονισω να ξαναβρεθουμε και αρχιζει τα δεν ξερω και λογικα την επομενη μερα και το πρωι θα λειπω και τελος παντος τις γνωστες μαλακιες. Τελος παντων λεω θες να ξανακανουμε κατι η οχι? Λεει οχι , λεω εγω οκ αλλα θα μπορουσες να το πεις πιο νωρις να μην ειχε γινει αυτο που εγινε. Λεει τι λες αφου τραβηχτηκα. Λεω ενταξει καλο βραδυ λεει επισης και απο τοτε ουτε κιχ. Anyway, μα τον θεο δεν εκανε καν κινηση να τραβηχτει. Δεν νομιζω να ειμαι ηλιθειος και να μην το καταλαβα. Εξαλλου μετα απο το πρωτο φιλι θα μπορουσε να πει μην με ξαναακουμπησεις αλλα οχιι. Φιληθηκαμε 4-5 φορες και θυμηθηκε να το πει μετα απο 3 μερες. Βεβαια, ειπε οτι απο την αρχη δεν ηθελε. Αλλο και αυτο, ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ Η ΙΔΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΒΡΑΔΙΝΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΓΩ? Οποτε 2 εκδοχες υπαρχουν : 1) Ειναι πολυ πολυ ανωριμη 2) Παιζει να εκανα μια γκαφα η να φιλαγα τοσο χαλια που δεν νομιζω. Αληθεια δεν καταλαβαινω τι παιχτηκε.. Ενταξει οχι οτι με νοιαζει κιολας οτι εκανα εκανα αλλα τι πηγε στραβα αραγε?
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,650 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 02:18, 10-07-15:

Να τα και τα βραδινα μπανια. ειναι η 13χρονη που μας ελεγες; Πολυ πονηρο μυαλο εχει για την ηλικια της παντως, εγω τοτε δεν ηξερα τιποτα απολυτως. Παντως τι να πω, ισως να της φανηκε καπως αλλα δεν ηταν μια φορα οπως λες, πιθανοτατα δεν θα ξερει τι θελει απο την ζωη της και ειπε μιας που σε βρηκε ευκαιρο να σου κανει την ζωη λιγο δυσκολη. Αν δεν εχεις κολλησει με την παρτη του τοτε προχωρα παρακατω ετσι και αλλιως σιγα, κατι φιλια ανταλλαξατε οχι και υγρα...αν παλι σκαλωσες μαζι της, καλο κουραγιο.
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 02:36, 10-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Mάιρα
Να τα και τα βραδινα μπανια. ειναι η 13χρονη που μας ελεγες; Πολυ πονηρο μυαλο εχει για την ηλικια της παντως, εγω τοτε δεν ηξερα τιποτα απολυτως. Παντως τι να πω, ισως να της φανηκε καπως αλλα δεν ηταν μια φορα οπως λες, πιθανοτατα δεν θα ξερει τι θελει απο την ζωη της και ειπε μιας που σε βρηκε ευκαιρο να σου κανει την ζωη λιγο δυσκολη. Αν δεν εχεις κολλησει με την παρτη του τοτε προχωρα παρακατω ετσι και αλλιως σιγα, κατι φιλια ανταλλαξατε οχι και υγρα...αν παλι σκαλωσες μαζι της, καλο κουραγιο.
Σκαλωμα οχι, αλλα αυτην την στιγμη δεν μιλαω με αλλη κοπελα και δεν ηταν και τοσο ευκολο ακομα και με αυτην. Μαλλον δεν ξερει τι θελει. 14-15 πρεπει να ειναι συμφωνα με τα λεγομενα της.
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,650 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 02:39, 10-07-15:

Μαλιστα. Τοτε αφου δειχνει πως δεν ενδιαφερεται αλλο, αστην. Τι ειχες και τι εχασες; Τιποτα.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 11:24, 10-07-15:

Οποτε 2 εκδοχες υπαρχουν : 1) Ειναι πολυ πολυ ανωριμη 2) Παιζει να εκανα μια γκαφα η να φιλαγα τοσο χαλια που δεν νομιζω. Αληθεια δεν καταλαβαινω τι παιχτηκε.. Ενταξει οχι οτι με νοιαζει κιολας οτι εκανα εκανα αλλα τι πηγε στραβα αραγε?
Της έδωσες 1, 2, 5 φιλάκια; Και μετά; Της μίλησες για να καταλάβει τι θέλεις από αυτήν; Δεν είπαμε να της πεις ότι την αγαπάς ούτε να της υποσχεθείς γάμο. Όμως, της είπες κάτι σαν "Μου αρέσεις πολύ, αισθάνομαι όμορφα όταν είμαστε μαζί και θέλω να γίνεις το κορίτσι μου"; Αν δεν είπες ή δεν έδειξες κάτι τέτοιο, τι περίμενες να κάνει η κοπέλα; Λογικό θα ήταν να σκεφτεί "Τι θέλει αυτός από μένα; Έτσι για την πλάκα του να με φιλάει και να με χουφτώνει όταν του έρχεται;". Ίσως ο ανώριμος να ήσουν εσύ και όχι το κορίτσι. Δεν ξέρω κατά πόσο η κατάσταση είναι τώρα αναστρέψιμη, όμως αν πραγματικά ενδιαφέρεσαι μπορείς να κάνεις προσπάθεια. Πάντως, όπως και να έχουν τα πράγματα, έκανες ένα βήμα και ξεπέρασες αναστολές και φόβους.

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 12:20, 10-07-15:

Της έδωσες 1, 2, 5 φιλάκια; Και μετά; Της μίλησες για να καταλάβει τι θέλεις από αυτήν; Δεν είπαμε να της πεις ότι την αγαπάς ούτε να της υποσχεθείς γάμο. Όμως, της είπες κάτι σαν "Μου αρέσεις πολύ, αισθάνομαι όμορφα όταν είμαστε μαζί και θέλω να γίνεις το κορίτσι μου"; Αν δεν είπες ή δεν έδειξες κάτι τέτοιο, τι περίμενες να κάνει η κοπέλα; Λογικό θα ήταν να σκεφτεί "Τι θέλει αυτός από μένα; Έτσι για την πλάκα του να με φιλάει και να με χουφτώνει όταν του έρχεται;". Ίσως ο ανώριμος να ήσουν εσύ και όχι το κορίτσι. Δεν ξέρω κατά πόσο η κατάσταση είναι τώρα αναστρέψιμη, όμως αν πραγματικά ενδιαφέρεσαι μπορείς να κάνεις προσπάθεια. Πάντως, όπως και να έχουν τα πράγματα, έκανες ένα βήμα και ξεπέρασες αναστολές και φόβους.

Ναι, δυστηχως εκεινη την ωρα δεν μου βγηκε να πω τετοια πραγματα. Και που την φιλησα πιστευω ηταν οτι καλυτερο εχω κανει σε αυτην την ζωη. Φαντασου να καθομαστε 5-10 λεπτα μεσα στην θαλασσα εγω να εχω δακρισει απο το κρυο(μεταφορικα παντα , εκει λεω η την πιανεις τωρα η βγαινει εξω απο την θαλασσα και μετα θα ειναι ακομα πιο δυσκολο(ειμασταν 4). Δεν θελω να της πω συναισθηματα που δεν νιωθω.. Ισως να φτιαω και εγω.. Μπορει να της μιλησω αυτες τις μερες οχι για να τα ξαναβρουμε αλλα για να δω τι εφταιγε.
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 12:39, 10-07-15:

ούτε κι εσύ λοιπόν νιώθεις πράγματα, ούτε κι αυτή... τι να σου πω, ίσως σκέφτηκε στην αρχή "εε σιγά, δεν θα το τραβήξω πολύ, θέλω να είμαστε φίλοι" κι όταν τη φίλησες να μην ήθελε ν' αντιδράσει για να μη σε στενοχωρήσει. ίσως ακούγεται λίγο χαζό αλλά μπορεί και να το σκέφτηκε, who knows επίσης, είσαι σίγουρος πως δε βλέπει κάποιον άλλον?
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 12:52, 10-07-15:

Σχεση δεν εχει, να κανει κατι με αλλον μπορει . Να μην με στενοχωρησει δεν νομιζω..Δεν γινεται να φιλιεσαι με ατομο που δεν νιωθεις απολυτως τιποτα . Θα περιμενα ενα χαστουκι ,να μιλησει η οτι αλλο μπορουσε να κανει. Αλλα σηνεχισε!!! Φιλιες δεν υπαρχουν και τετοια .
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 16:34, 10-07-15:

Σκαλωμα οχι, αλλα αυτην την στιγμη δεν μιλαω με αλλη κοπελα και δεν ηταν και τοσο ευκολο ακομα και με αυτην. Μαλλον δεν ξερει τι θελει. 14-15 πρεπει να ειναι συμφωνα με τα λεγομενα της.
Καταρχάς, θα σου πω ότι συμμερίζομαι απόλυτα τους προβληματισμούς σου δεδομένου ότι τέτοιου είδους καταστάσεις έχουμε αντιμετωπίσει σχεδόν όλοι/ες. Μην το παίρνεις κατάκαρδα όμως. Εσύ είσαι ένας πολύ νέος άνθρωπος κι έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου να προχωρήσεις σε μια καινούρια σχέση. Θα βρεθεί σίγουρα μια κοπέλα, η οποία θα εκτιμήσει την ευαισθησία, την εντιμότητα και το ήθος σου. Δεν είναι ούτε καλύτεροι ούτε πιο όμορφοι οι άλλοι από εσένα. Απλώς έχουν θάρρος και αυτοεκτίμηση. Το τελευταίο ιδιαίτερα πρέπει να το αποκτήσεις επειγόντως. Μάθε, φίλε μου, να αγαπάς τον εαυτό σου. Αυτό θα σε βοηθήσει πάρα πολύ στο να κάνεις ένα αποφασιστικό βήμα με το άλλο φύλο.
Επίσης, καλό θα ήταν να συζητήσεις το θέμα αυτό με κάποιον πολύ καλό σου φίλο, που να τον εμπιστεύεσαι. Πολλές φορές τα φιλικά μας πρόσωπα έχουν να μας δώσουν μια σωστή συμβουλή για τα αισθηματικά μας.
Όσο για το κορίτσι, το οποίο αναφέρεις, ένας ειλικρινής διάλογος δεν θα έβλαπτε. Όποια βέβαια και να είναι η έκβαση με το κορίτσι αυτό, πάνω απ' όλα προέχει να είσαι εσύ καλά με τον εαυτό σου. Είσαι πολύ καλό και ευαίσθητο άτομο και δεν σου αξίζει να στενοχωριέσαι.
Παράθεση

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lkjhgfdsa
Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε στις 16:58, 10-07-15:

Επίσης, καλό θα ήταν να συζητήσεις το θέμα αυτό με κάποιον πολύ καλό σου φίλο, που να τον εμπιστεύεσαι. Πολλές φορές τα φιλικά μας πρόσωπα έχουν να μας δώσουν μια σωστή συμβουλή για τα αισθηματικά μας..
fixed:
"Επίσης, καλό θα ήταν να μη συζητήσεις το θέμα αυτό με κάποιον φίλο σου. Τα φιλικά μας πρόσωπα δεν έχουν να μας δώσουν, ποτέ, μια σωστή συμβουλή για τα αισθηματικά μας."

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:45, 10-07-15:

Catlover μη μου αγχώνεσαι. Αν δε σε θέλει η κοπελιά, θα σε βγάλω εγώ έξω ένα βράδυ να βρούμε κανένα πιο φίνο γκομενάκι.
Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Χαρά.
H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε στις 22:19, 10-07-15:

Στις πολυήμερες εκδρομές, τα αγόρια κουβαλούν στις βαλίτσες τους κούτες με προφυλακτικά, ελπίζοντας ότι θα γ........... , αλλά συνήθως τα πολεμοφόδια επιστρέφουν ανέπαφα και τα αγόρια με . . . . .

Θετικη για την εικονα.
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 00:26, 11-07-15:

Ή μπορεί απλά η κοπελιά να ναι απ' αυτές που μόλις τους κάτσει ο άλλος, ξενερώνουν. Νομίζω αν όντως δεν ήθελε, μία, δύο, τρεις, ε θα τον σταματούσε. Ο άλλος έκανε λάθος που δε της μίλησε, άλλα μήπως και σ' αυτήν αρέσει να παίζει; Το βραδινό μπάνιο πως το βλέπεις;
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 01:10, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από LiViNGtheLiFE
Το βραδινό μπάνιο πως το βλέπεις;
Δεν το βλέπω απαραίτητα "πονηρό". Στο εξοχικό μου που είναι παραθαλάσσιο, ήταν πολύ συνηθισμένο από παιδιά να πηγαίνουμε φιλικές παρέες για βραδινό μπάνιο. Ίσως το μέρος του αγοριού να είναι κοντά στη θάλασσα και να μη θεωρείται περίεργο το νυκτερινό μπάνιο. Και αυτοί παρέα ήταν. (Τώρα, αν πάνε βραδινό μπάνιο μόνοι ένα αγόρι και ένα κορίτσι και μάλιστα σε κάπως απομονωμένη ακρογιαλιά και εκεί ανακαλύψουν ότι τα μαγιό είναι περιττά, εδώ αλλάζουν τα πράγματα).

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 02:12, 11-07-15:

Eνταξει μπορει σε καμια εβδομαδα να θελει παλι ρε παιδια Πραγματικα ομως δεν με νοιαζει και καθολου, λες και δεν μπορω να βρω αλλη και ακομα καλυτερη. Ας κανει οτι θελει εγω προσπαθησα αρκετα.

Catlover μη μου αγχώνεσαι. Αν δε σε θέλει η κοπελιά, θα σε βγάλω εγώ έξω ένα βράδυ να βρούμε κανένα πιο φίνο γκομενάκι.
Περιμενω να ξερεις, μπαροτσαρκα!
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 09:32, 11-07-15:

Πραγματικα ομως δεν με νοιαζει και καθολου, λες και δεν μπορω να βρω αλλη και ακομα καλυτερη. Ας κανει οτι θελει εγω προσπαθησα αρκετα.
thaaat's the spirit
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 12:43, 11-07-15:

Μπορει να ειναι και λιγο ακυρο αυτο που θα πω αλλα θα ηθελα να αγορασω ενα βιβλιο για αυτοπεποιθεση-αυτοεκτιμηση! Εχετε να μου προτεινετε κατι? Δεν με νοιαζει η τιμη(φυσιολογικα πραγματα παντα), θελω να ειναι και λιγο διασημο και ευχαριστο βιβλιο χωρις να ειναι βαρετο. Πιστευω και θα με βοηθησει αλλα και θα ξεκινησω να διαβασω στον πολυυυ ελευθερο μου χρονο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ερωτική εξομολόγηση - Από Pure_Seduction
      Το θέμα έχει λάβει 47 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-11-12 στις 23:02.
    • Ερωτική Εξομολόγηση - Από Elpi-da
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-11-10 στις 16:05.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους