Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,783 εγγεγραμμένα μέλη και 3,053,826 μηνύματα σε 93,193 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 496 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Εφηβικές Ταινίες

Lianna_Ser (Λιάννα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lianna_Ser
H Λιάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Lianna_Ser Set a goal,ready? GO! έγραψε στις 22:57, 10-04-15:

Μήπως γνωριζει καποιος να μου πει καποιες εφηβικες ταινίες;
Να εχουν να κανουν δηλαδη με την ζωη ενος εφήβου κτλ κτλ
πχ Το λαθος Αστερι
LOL
abduction
If I stay
pitch perfect

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,753 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 00:01, 11-04-15:

The Art of Getting By, The perks of being a wallflower.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,635 μηνύματα.

H Emilouko πολύ ωραία έγραψε στις 01:40, 11-04-15:

The spectacular now, She's the man,Breakfast Club, Clueless, Dead Poets Society,Easy A,The First time,It's Kind of a funny story,My sister's keeper.
Αυτές μου ήρθαν.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 903 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 02:01, 11-04-15:

the karate kid
και το the perks of being a wallflower, που αναφέρθηκε παραπάνω, είναι πάρα πολύ καλό!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,753 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 02:24, 11-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Panos188
the karate kid
και το the perks of being a wallflower, που αναφέρθηκε παραπάνω, είναι πάρα πολύ καλό!
I know, right? Και τα Karate Kid ταινιάρες - μόνο το new generation με ξενέρωσε λίγο.

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
The spectacular now, She's the man,Breakfast Club, Clueless, Dead Poets Society,Easy A,The First time,It's Kind of a funny story,My sister's keeper.
Αυτές μου ήρθαν.
Ται, ται, ταινιάρες! Αν και το Dead Poets Society με το My Sister's Keeper θα τα έλεγα πιο "κοινωνικά" παρά "εφηβικά".
Το Mean Girls λες να ταιριάζει στη περίσταση;

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,635 μηνύματα.

H Emilouko πολύ ωραία έγραψε στις 13:54, 11-04-15:

Ε εφηβους έχουν νταξει τα περισσότερα απ αυτά δεν τα θεωρώ πολύ καλές ταινίες . Απλψς βλέπονται ευχάριστα κ στο γυμνάσιο λύκειο τέτοια τα χα λιώσει .
The perks of being a wallflower <3

Παράθεση

Fast

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Barman/Barwoman . Έχει γράψει 1,261 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 16:24, 12-04-15:

'Ηθελα και γω να αναφερθώ στα πλεονεκτήματα του να είσαι τοιχολούλουδο, αλλά με πρόλαβαν. Εντούτοις, παραθέτω λίγες ταινίες που μου κράτησαν συντροφιά στην πιο μπερδεμένη ηλικία:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fast : 12-04-15 στις 16:28.
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 16:53, 12-04-15:

10 Things I Hate About You
Πολύ γλυκιά ταινία και φυσικά ο Heath Ledger εξαιρετικά ερωτεύσιμος.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wherever

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη wherever
H wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 171 μηνύματα.

H wherever έγραψε στις 20:11, 12-04-15:

Αυτη θυμηθηκα κατευθειαν μολις ειδα τον τιτλο!:Ρ

Βασικα ειναι και οι ταινιες του Χαρυ(ο Ποτερ καλε!)αλλα δεν ξερω κατα ποσο το βλεπουν τωρα οι εφηβοι!Ειναι κι αλλες θα τις γραψω καποια στιγμη!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη wherever : 12-04-15 στις 20:14.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:13, 12-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από wherever
Αυτη θυμηθηκα κατευθειαν μολις ειδα τον τιτλο!:Ρ

Βασικα ειναι και οι ταινιες του Χαρυ(ο Ποτερ καλε!)αλλα δεν ξερω κατα ποσο το βλεπουν τωρα οι εφηβοι!
Μπα μη το λες, υπάρχουν πολλοί που τις βλέπουν ακόμη.
Ακόμη και γω. Που στην ουσία μεγάλωσα με τον Χάρρυ.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

H Emilouko πολύ ωραία έγραψε στις 21:40, 12-04-15:

Εγώ κάθε χριστούγεννα Harry Potter βλέπω.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 22:28, 12-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
...στην ουσία μεγάλωσα με τον Χάρρυ.
Ναι, εμείς της "προηγουμενης γενιάς", μεγαλώσαμε με το Χάρι Πότερ. Κάθε φορά περιμέναμε με αγωνία πότε θα βγει το επόμενο βιβλίο ή η επόμενη ταινία. Αυτό δεν συνέβαινε μόνο στην Ελλάδα, αλλά ήταν παγκόσμιο φαινόμενο. Στις ΗΠΑ και το Η.Β. τα παιδιά περίμεναν ουρές όλη τη νύχτα για να αγοράσουν το καινούργιο βιβλίο το πρωί. Υπάρχουν παιδιά που δεν έχουν διαβάσει άλλο βιβλίο εκτός από το Χ.Π. Νομίζω ότι τώρα πλέον λίγα είναι τα παιδιά που ενδιαφέρονται για το Χ.Π. Κάπου διάβασα ότι η Rowling έγραψε πρόσφατα καινούργιο βιβλίο (αστυνομικό θρίλερ) με αντρικό ψευδώνυμο, το οποίο όμως δεν είχε επιτυχία.

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 22:32, 12-04-15:

Δεν ξέρω γιατί αλλά όταν ακούω "εφηβική ταινία", έρχονται στο μυαλό μου μόνο ρομαντικές ταινίες! :p

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 22:42, 12-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Δεν ξέρω γιατί αλλά όταν ακούω "εφηβική ταινία", έρχονται στο μυαλό μου μόνο ρομαντικές ταινίες!
Στο δικό μου (βρώμικο) μυαλό, όταν ακούω για "εφηβικές" ταινίες, μου έρχονται αυτές που πραγματεύονται την πρώτη σεξουαλική επαφή δύο νέων. Για μένα και αυτό ρομαντικό είναι.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 23:04, 12-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Ναι, εμείς της "προηγουμενης γενιάς", μεγαλώσαμε με το Χάρι Πότερ. Κάθε φορά περιμέναμε με αγωνία πότε θα βγει το επόμενο βιβλίο ή η επόμενη ταινία. Αυτό δεν συνέβαινε μόνο στην Ελλάδα, αλλά ήταν παγκόσμιο φαινόμενο. Στις ΗΠΑ και το Η.Β. τα παιδιά περίμεναν ουρές όλη τη νύχτα για να αγοράσουν το καινούργιο βιβλίο το πρωί. Υπάρχουν παιδιά που δεν έχουν διαβάσει άλλο βιβλίο εκτός από το Χ.Π. Νομίζω ότι τώρα πλέον λίγα είναι τα παιδιά που ενδιαφέρονται για το Χ.Π. Κάπου διάβασα ότι η Rowling έγραψε πρόσφατα καινούργιο βιβλίο (αστυνομικό θρίλερ) με αντρικό ψευδώνυμο, το οποίο όμως δεν είχε επιτυχία.
Εγώ πάντως αδέρφια, ξαδέρφια, ανήψια με Χάρρυ τα έχω μάθει.
Όποτε βάζει επανάληψη (το Τάγμα του Φοίνικα ειδικά) γίνεται το σπίτι παιδικός σταθμός.

Απο τα βιβλία ελάχιστα έχω διαβάσει.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 19:48, 13-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Απο τα βιβλία (Χάρι Πότερ) ελάχιστα έχω διαβάσει.
Η δική μου γενιά έχει διαβάσει όλα τα βιβλία του Χ.Π. και μάλιστα οι περισσότεροι τουλάχιστον 3 φορές το καθένα. Όταν περιμέναμε να βγει το καινούργιο, διαβάζαμε ξανά και ξανά τα προηγούμενα. Μάλιστα όταν αργούσε η Ελληνική έκδοση προσπαθούσαμε να διαβάσουμε την Αγγλική. Τα παιχνίδια μας στο PC και το PS ήταν Χ.Π. Για μας ο Χ.Π. δεν ήταν απλά βιβλία και ταινίες. Μαζί του μεγαλώσαμε.

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 22:21, 13-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Η δική μου γενιά έχει διαβάσει όλα τα βιβλία του Χ.Π. και μάλιστα οι περισσότεροι τουλάχιστον 3 φορές το καθένα. Όταν περιμέναμε να βγει το καινούργιο, διαβάζαμε ξανά και ξανά τα προηγούμενα. Μάλιστα όταν αργούσε η Ελληνική έκδοση προσπαθούσαμε να διαβάσουμε την Αγγλική. Τα παιχνίδια μας στο PC και το PS ήταν Χ.Π. Για μας ο Χ.Π. δεν ήταν απλά βιβλία και ταινίες. Μαζί του μεγαλώσαμε.
Καλά μην παίρνεις και όρκο ότι έχουμε διαβάσει όλοι τα βιβλία. Εγώ πχ δεν έχω διαβάσει κανένα.

Δε λέω, και εμένα μου άρεσε πολύ σε κάποια φάση ο Χ.Π. (μέχρι και κούπα και μπολ δημητριακών έχω ) και στο xbox έχω παιχνίδι Χ.Π. αλλά καθώς περνούσαν τα χρόνια, το ενδιαφέρον μου μειωνόταν. Ειδικά μετά το 4 λίγα πράγματα θυμάμαι. Εδώ δε θυμάμαι αν έχω δει το 6 ή το 7 ή και τα δύο.

Παράθεση

Κόνστανς

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κόνστανς
H Κόνστανς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Κόνστανς έγραψε στις 16:59, 14-04-15:

What if
Stuck In Love
Love, Rosie
Juno
The fault in our stars
The Perks of Being a Wallflower
Angus, Thongs and Full-Frontal Snogging

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:19, 19-10-16:

Μπορειτε οσοι εφηβοι (13-16) να μου προτεινετε ταινιες οπως το dead poets society? τετοιου τυπου δηλαδη. Να περνουν μηνυματα, κοινωνικα.
Παράθεση

billie perrakis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη billie perrakis
Ο billie perrakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O billie perrakis έγραψε στις 20:27, 19-10-16:

το she is the man με την Amanda bynes η καλυτερη εφηβικη ταινια !!!
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 17:35, 22-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Μπορειτε οσοι εφηβοι (13-16) να μου προτεινετε ταινιες οπως το dead poets society? τετοιου τυπου δηλαδη. Να περνουν μηνυματα, κοινωνικα.
Οι 16+ να μην προτείνουν; Δεν περάσαμε εφηβεία και εμείς δηλαδή, μεταβήκαμε κατευθείαν στην ενηλικίωση. Βρήκες άλλες ταινίες ή ακόμα ψάχνεις;
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:08, 23-10-16:

Α ναι βεβαια να μου προτεινετε κι εσεις; Απλως θα θελα κ κατι φρεσκο!
Δεν εχω βρει ακομα τιποτα δυστυχως. Θελω κατι οπως το dead poets society, δηλαδη κοινωνικο, αλλα και καποια αλλη κατηφορια δε με πειραζει απλως να μην περιεχει βια κ γενικως ακαταλληλες σκηνες
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:38, 23-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από billie perrakis
το she is the man με την Amanda bynes η καλυτερη εφηβικη ταινια !!!
Αυτο ειναι κοινωνικο;
Απο τον τιτλο δε μου ακουγεται και πολυ...
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 485 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 13:10, 24-10-16:

Βρε mind και κοινωνικό και να μην περιέχει ακατάλληλες σκηνές/βία, δείξε το μικρό σπίτι στο λιβάδι!

Να υποθέσω πως θες να υπάρξει κάποια συζήτηση μετά την προβολή;
Θα κάνω μερικές προτάσεις, αλλά για πολλές εξαρτάται απ' το πόσο ανοιχτόμυαλα και μη-αμερικανοποιημένα είναι τα παιδιά που θες να τις δείξεις.

Κοινωνικές/(σχετικά) Νεανικές:
Eternal Sunshine of the Spotless Mind για τις ανθρώπινες σχέσεις, τη μνήμη και την αγάπη.
Never let me go δυστοπικό δράμα βασισμένο στο ομώνυμο έργο του Ishiguro για τη ζωή και την ενηλικίωση 3 φίλων.
To Kill a Mockingbird για την ενηλικίωση και τα στερεότυπα που επικρατούσαν στον αμερικάνικο νότο τη δεκαετία του '30.
Trust για μια έφηβη που πέφτει θύμα σεξουαλικής κακοποίησης από κάποιον που γνώρισε στο Ίντερνετ.
The Hunt για το πώς επηρεάζουν οι ψευδείς κατηγορίες ενός μικρού παιδιού, τη ζωή ενός δασκάλου.
Boy A για την επανένταξη ενός νεαρού αφού έχει εκτίσει την ποινή για ένα έγκλημα που έκανε όταν ήταν παιδί (βαρύ, πολύ).

Εξαιρετική είναι και η τριλογία Before Sunrise, Sunset, Midnight αν και λογικά η πρώτη απ' τις τρεις θα κάνει μεγαλύτερη αίσθηση σε εφήβους. Η ιστορία ενός ζευγαριού που περνάει μια νύχτα περιπλάνησης στη Βιέννη, γνωρίζοντας πως δεν θα βρεθούν ποτέ (?) ξανά.

Ξέρω πως οι παρακάτω δεν είναι εφηβικές, αλλά είναι πολύ καλές.

Ντοκιμαντέρ:
Nostalgia for the Light & The Pearl Button για τις συνέπειες της δικτατορίας του Πινοσέτ στη Χιλή.
The Salt of the Earth βιογραφία για τη ζωή και το έργο του κοινωνικού φωτογράφου Σεμπαστιάο Σαλγκάδο.

Ιταλικός Νεορεαλισμός:
Bicycle Thieves για την μεταπολεμική εργατική τάξη στην Ιταλία.
Life is Beautiful για έναν πατέρα που προσπαθεί να προστατέψει τον γιό του σ'ένα στρατόπεδο συγκέντρωσης (δεν ανήκει στο κίνημα του νεορεαλισμού, απλά είναι ιταλική).

Σινεφίλ:
The 400 Blows για ένα μικρό αγόρι που, μεγαλώνοντας σε μια δυσλειτουργική οικογένεια, οδηγείται σε παραβατική συμπεριφορά.
Wings of Desire για την ανθρώπινη φύση, το είναι, τα πάντα.
Embrace of the Serpent για τις συνέπειες της αποικιοκρατίας στη Νότια Αμερική.

Animated:
The illusionist για την επίδραση των νέων τεχνολογιών στην επιβίωση των καλλιτεχνών.

Είμαι σχεδόν σίγουρη πως σε καμία δεν υπάρχουν graphic sex/violence scenes, αλλά σε μια-δυο υπαινίσσονται.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

leuki kataigida

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leuki kataigida
H leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

H leuki kataigida έγραψε στις 13:14, 24-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Α ναι βεβαια να μου προτεινετε κι εσεις; Απλως θα θελα κ κατι φρεσκο!
Δεν εχω βρει ακομα τιποτα δυστυχως. Θελω κατι οπως το dead poets society, δηλαδη κοινωνικο, αλλα και καποια αλλη κατηφορια δε με πειραζει απλως να μην περιεχει βια κ γενικως ακαταλληλες σκηνες
Να υποθέσω οτι δεν είναι για σένα έτσι?Θέλεις να προτείνεις σε κάποιον έφηβο απ' ό,τι καταλαβαίνω?
Σε αγόρι ή κορίτσι?Γιατί έχουν και διαφορετικά γούστα συνήθως σ εκείνες τις ηλικίες.
Έχω κάποιες στο μυαλό μου που ίσως παιρνούν καποιο μήνυμα,είναι ενδιαφέρουσες κλπ αλλά νομίζω πιο πολύ κοινωνικά δράματα θα τις έλεγα.Θα το ψάξω λίγο και θα σου πώ αργότερα.

edit: The boy in the striped pyjamas, the pursuit of happiness, i am Sam, Boy A, Freedom writers, the hunt(απο τις αγαπημένες μου), the book thief.Ψάξτες λίγο και δες ποιά σου κάνει!
Θυμάμαι επίσης, στο λύκειο μας είχαν βάλει να δούμε στα πλαίσια ενός μαθήματος το The shawshank Redemption και μας είχε καθηλώσει πραγματικά,ήταν η πρώτη φορά που δεν βγάλαμε άχνα αλλά περιέχει σκηνές βίας σίγουρα και βαρβάτες απ οτι θυμάμαι.Άν θυμηθώ καμιά άλλη θα συμπληρώσω!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leuki kataigida : 24-10-16 στις 13:41.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μακιγιάζ σε εφηβικές ηλικίες - Από ioanna1993
      Το θέμα έχει λάβει 422 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-01-16 στις 13:37.
    • Εφηβικές σχέσεις και πατεράδες... - Από Γκρινιάρης Gkrr
      Το θέμα έχει λάβει 68 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γονείς και η ανατροφή των παιδιών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-01-15 στις 00:25.
    • Νεανικές-Εφηβικές Ταινίες - Από vagialena
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-11-12 στις 16:32.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους