Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,200 εγγεγραμμένα μέλη και 2,818,413 μηνύματα σε 80,089 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 295 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Αγαπημένοι στίχοι τραγουδιών

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 390 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 16:06, 11-11-05:

Οκ... Αυτο ειναι το πρωτο μου θεμα
Ποιοι ειναι οι καλυτεροι στιχοι που εχετε ακουσει σε τραγουδι?
Μπορειτε να βαλετε πολλα τραγουδια, και οσους στιχους θελετε απο το καθενα. Δεν ξεκιναω εγω, εχει κολλησει το μυαλο μου αυτη τη στιγμη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 20:40, 11-11-05:

Ας ξεκινήσω εγώ λοιπόν....

Δημήτρης Μητροπάνος - Θάλασσες

Θάλασσες, μέσα στα μάτια σου θάλασσες
και με ταξίδευες, σαν το καράβι κι έλεγες
Θα σʼ αγαπώ, μη μου συννεφιάζεις
σαν αμαρτία και σαν γιορτή
Μάθε στα μάτια μου να διαβάζεις
ό,τι με λόγια δε σου ʽχω πει

ειδικά το τελευταίο δίστιχο....

έχω κι άλλα αγαπημένα, αλλά αυτό το έχω ψηλότερα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 430 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 21:20, 11-11-05:

When the day is long and the night, the night is yours alone
when you're sure you've had enough of this life, well hang on
Don't let yourself go, enerybody cries and everybody hurts sometimes

Everybody hurts. Take comfort in your friends
Everybody hurts. Don't throw your hand.

Aυτοί είναι κάποιοι από τους στίχους με "στέλνουν" ο.κ είναι πολύ μελανχολικοί αλλά αυτοί μου ήρθαν πρώτοι. Όμως δεν ξέρω για εσάς πολλές φορές όταν δεν είμαι και στα καλυτερά μου θέλω να άκουσω στίχους που θα με κάνουν ακόμη πιό "χώμα".....και μετά έρχομαι στα ίσια μου σαν ομοιοπαθητική ένα πράγμα!
Πάντως θα σκεφτώ και άλλους (άλλου στυλ εννοώ ) και θα σας τους πω....

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 22:23, 11-11-05:

Είμαι σίγουρος ότι και ο δημιουργός του thread θα βάλει κάτι από το ίδιο συγκρότημα

Anathema - Are You There?

Are you there?
Is it wonderful to know
All the ghosts...
All the ghosts...
Freak my selfish out
My mind is happy
Need to learn to let it go
I know you'd do no harm to me

But since you've been gone I've been lost inside
Tried and failed as we walked by the riverside
Oh I wish you could see the love in her eyes
The best friend that eluded you lost in time
Burned alive in the heat of a grieving mind

But what can I say now?
It couldn't be more wrong
Cos there's no one there
Unmistakably lost and without a care
Have we lost all the love that we could share
And its wearing me down
And its turning me round
And I can't find a way
Now to find it out
Where are you when I need you...

Are you there?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 05:15, 12-11-05:

αυτοί μου ρθαν τώρα

"i know what it wants now... the void has swallowed the light and the machine wants my soul"

the media machine knows what to do
it knows how to feed the poison to you
useless information for your useless little lives
the tv lies and pacifies

do you believe everything you see?
children of the void come follow me
denounce your faith and penance the savior is unseen
i am the new drug, your poison godmachine... poison

poison godmachine

poison is a word, God is a word used for fear

in subtlety we obey through ink and broadcast wave
the doubts and fears that shadow media decay
deprogram this affliction and the cathode ray unclean
i am the last nail, the empty soulless screen... soulless

poison godmachine

and we eat the poison, we created the poison godmachine

τα σπάει το κομμάτι.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JiMiOuS

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη JiMiOuS
Ο JiMiOuS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O JiMiOuS έγραψε στις 15:52, 12-11-05:

Η επιλογή μου για αυτό το θέμα δεν θα ήταν άλλη από ένα τραγούδι από τους αγαπημένους μου PINK FLOYD!

Hey you, out there in the cold
Getting lonely, getting old
Can you feel me?
Hey you, don't help them to bury the light
Don't give in without a fight.
Hey you, out there on your own
Sitting naked to the phone
Would you touch me?
Hey you, with you ear against the wall
Waiting for someone to call out
Would you touch me?
Hey you, would you help me to carry the stone?
Open your heart, i'm coming home.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

modelos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη modelos
Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O modelos έγραψε στις 15:55, 13-11-05:

Γιάννης Πάριος - Τι θέλεις να κάνω

Μου λες να κρατήσω
ψηλά το κεφάλι
μου λες να γελάσω
σαν πρώτα και πάλι
να μη σταματάω
στη μέση του δρόμου
να βγάλω τη μάσκα
τη μάσκα του πόνου

Τι θέλεις να κάνω
Τι θέλεις να κάνω
πιστεύω σε σένα
σε σένα που χάνω
απ' αύριο σκέψου
που θα 'σαι που θα 'μαι
τι κι άντρας που είμαι
φοβάμαι φοβάμαι

Αν πίσω μια άδεια
καρδιά θα μου φέρεις
πως θες να σε ξέρω
πως θες να με ξέρεις
κι οι δυό που σαν ένα
η αγάπη μας δένει
θα μείνουμε τώρα
δυό ξένοι δυό ξένοι

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 390 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 16:02, 13-11-05:

Αυτο που σκεφτομουν για να πω την αληθεια δεν ειναι στιχοι απο ολοκληρα τα τραγουδια, αλλα τετραστιχα, διστιχα (οχι δυστυχα ) ή ακομα καλυτερα μονοστιχα που σας κανουν να ανατριχιαζετε οταν τα ακουτε... Τωρα το θεμα μοιαζει πιο πολυ με track of the day.
Είμαι σίγουρος ότι και ο δημιουργός του thread θα βάλει κάτι από το ίδιο συγκρότημα

Anathema - Are You There?
Σιγουρα, αλλα ακομα σκεφτομαι τι θα βαλω.

Παράθεση

modelos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη modelos
Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O modelos έγραψε στις 16:17, 13-11-05:

-->shaman : ολοκληρο το τραγουδι με κανει και ανατριχιαζω...

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 18:19, 18-11-05:

η αλήθεια είναι ότι έχω πολλόυς αγαπημένους στίχους,τόσο από ελληνικά όσο και από ξένα τραγούδια..παρακάτω είναι οι στίχοι που μ'αρέσουν πολύ από 2 συγκεκριμένα,αγαπημένα μου συγκροτήματα:

"we are just a moment in time,a blink of an eye,a dream for the blind,visions from a dying brain,i hope u don't understand"-ANATHEMA-SHROUDE OF FALSE

"maybe i always knew my fragile dreams would be broken for you.." -ANATHEMA-FRAGILE DREAMS

"speak to me now and the world will crumble,open the door and the moon will fall,all of your life,all your memories,go to your dreams,forget it all.."-OPETH-SLEEP MY CHILD

"there is a wound that's always bleeding,there is a road I'm always walking and I know u'll never return to this place..."

"visions of love and hate,a collage behind my eyes,remnants of dying laughter,echoes of silent cries..I wish i didn't knownow what i never knew then..."-ANATHEMA-REGRET

"..my promise is made but my heart is thine..."-OPETH-FACE OF MELINDA

"come on and twist that knife again,well i'd like to see u fucking try,never going back again..."-ANATHEMA-RECONNECT

κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 21:31, 18-11-05:

burbuja πολύ ανάθεμα έριξες \m/

"young men standing on the top of their own graves wondering when jesus comes, are they gonna be saved..." S.O.A.D. - Soldier Side

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

O shaman έγραψε στις 18:36, 22-11-05:

"If the truth hurts, prepare for pain..." Anathema - Eternity part 1

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 430 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 18:45, 22-11-05:

"....Ανάθεμα την ώρα κατάρα στη στίγμη σκοτώσαν οι δικοί μας το γελαστό παιδί....."

Παράθεση

panraf

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη panraf
Ο panraf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O panraf έγραψε στις 18:47, 22-11-05:

Από το αγαπημένο μου τραγούδι του Γιάννη Πλούταρχου: "Κατέβα λίγο να σε δω, όπως κι αν είσαι σαγαπώ, δεν θέλει ρούχα η καρδιά να της φορέσεις, κατέβα λίγο να σε δω όπως κι αν είσαι σαγαπώ μην χτενιστείς και μην βαφτείς για να μαρέσεις, έτσι μαρέσεις.".

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ines
H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 23:36, 07-12-05:

I'm stressed but you're freestyle
I'm overworked but I'm undersexed *
I must be made of concrete
I sign my name across your chest

GARBAGE..... *αν κ δεν ισχυει,κολυμπαω στις ορμονες...

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

O shaman έγραψε στις 17:26, 03-01-06:

"I had watched the snow all day. Falling. It never lets up. All day falling. I lifted my voice and wept out loud, "So this is life?"" My Dying Bride - The Snow In My Hand

Παράθεση

john bon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη john bon
Ο john bon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O john bon έγραψε στις 18:30, 03-01-06:

Hear my cry - answer me
Still I'm searching yet the truth is unknown - though the night is cold
I walk the road alone

Yes I walk the road alone
(Symphony X-Awakenings)

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,425 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 00:13, 04-01-06:

H υπογραφή μου...ένας από τους αγαπημένους μου στίχους

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 19:35, 05-01-06:

Δεν μπορώ να ξεχωρίσω τους πιο αγαπημένους.
Για αυτό θα γράψω μερικούς μόνο απο όσους μου αρέσουν

-Μπορεί να γελάστηκα,μπορεί να πληγώθηκα
μα τα άστρα στον ώμο μου ξενύχτης φορτώθηκα
Αλοίμονο σε αυτούς που δεν αγάπησαν
αλοίμονο,αλοίμονο,αλοίμονο,
αλοίμονο σε αυτούς που δεν δακρύσανε ζωή
την ομορφιά σου δεν γνωρίσανε.

-Θέλω να ζήσω την ζωή μου έξω απ΄τα μέτρα
τώρα που σκλήρυνε η καρδιά μου σαν την πέτρα
φεύγω,τώρα φεύγω...

-Κι είπε ποτέ σου μην κοιτάς τους άλλους
μες τα μάτια
γιατί καθρέφτης γίνεσαι κι όλοι
σε σπάν κομμάτια

-Μια φορά μου χες πει δεν μπορεί
θα το νοιώσανε κι άλλοι
πριν το τέλος πως μοιάζει η σιωπή
σαν αγάπη μεγάλη

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ines
H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 13:58, 13-01-06:

cause i'm in love with too many things,
and i hate everything....

να κρυφτω στη σκια σου, να χαθω
στα βηματα σου, να χαθω, οπως δε με εχασες ποτε σου να χαθω....

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2,775 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 14:05, 13-01-06:

And then a hero comes along
With the strength to carry on
And you cast your fears aside
And you know you can survive
So when you feel like hope is gone
Look inside you and be strong
And youʼll finally see the truth
That a hero lies in you

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,252 μηνύματα.

O gademis έγραψε στις 19:51, 13-01-06:

Happiness is just a word to me
And it might have meant a thing or two
If I'd had known the difference

Emptiness, a lonely parody
And my life, another smokin' gun
A sign of my indifference

Always keepin' safe inside
Where no one ever had a chance
To penetrate or break in

Let me tell you some have tried
But I would slam the door so tight
That they could never get in

Kept my cool under a lock and key
And I never shed a tear
Another sign of my condition

Fear of love or bitter vanity
That kept me on the run
The main events at my confession

I kept a chain upon my door
That would shake the shame of Cain
Into a blind submission

The burning ghost without a name
Was still calling all the same
But I just wouldn't listen

Gotta Knock a Little Harder

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 16:57, 09-03-06:

I am awaiting the sunrise
Gazing modestly through the coldest morning
Once it came you lied
Embracing us over autumn's proud treetops

I stand motionless
In a parade of falling rain
Your voice I cannot hear
As I am falling again

Devotion eludes
And in sadness I lumber
In my own ashes I am standing without a soul
She wept and whisperd:"I know..."

We walked into the night
Am I to bid you farewell?

Why can't you see that I try
When every tear shed
is for you...?

(To bid you farewell-Opeth)

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 488 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 21:12, 01-04-06:

Ενδελέχεια - Με την αγάπη

Με την αγάπη μη μιλάς είναι μικρή
Ποτέ δεν είναι πιο μεγάλη απ' τη ζωή σου
Είναι δειλή όταν σκουριάζει το φιλί
Κι όταν θα φύγει μια βραδυά τότε θυμήσου

Με την αγάπη μη μιλάς είναι πουλί
Και δεν μερεύει να την κλείσεις, να την μάθεις
Δεν έχει φως ειν' η εικόνα της θολή
Στην αγκαλιά της αναστήθηκες κι εχάθης

Με την αγάπη μη μιλάς
Μάθε μαζί της να γελάς
Να γονατίζεις, να πονάς
Μα όπου κι αν πάτε
Με την αγάπη μη μιλάς, γιατί φοβάται

Με την αγάπη μη μιλάς είναι βουνό
Και μες τις φλέβες της κυλά νερό και αίμα
Είναι χλωμή μα έχει βλέμμα φωτεινό
Μέχρι να σβήσει, να χαθεί, να γίνει ψέμμα

Με την αγάπη μη μιλάς
Μάθε μαζί της να γελάς
Να γονατίζεις, να πονάς
Μα όπου κι αν πάτε
Με την αγάπη μη μιλάς, γιατί φοβάται

Ενδελέχεια - Αν είχε 2 ήλιους τούτη η γη

ν είχε δύο ήλιους τούτη η γη,
στη δύση αν ανέβαινε ο ένας,
κρυψώνα στης καρδιάς την ταραχή,
στον κόσμο αυτό δε θα'βρισκε κανένας.
Αν είχε δύο ήλιους τούτη η γη,
ο ένας θα'χε πάρει τ'όνομά σου,
θα φώτιζε όπως γελάς εσύ
και θα'καιγε όπως καίει η ματιά σου.

Κι έτσι όπως με κοιτάς,
σκορπάς κι ανοίγεσαι.
είσαι κύμα,κύμα της φωτιάς,
πετάς κι αφήνεσαι...

Αν είχε δύο ήλιους τούτη η γη,
κι ανέτειλαν κι οι δυο μαζί μια μέρα,
και σκόρπιζαν το πιο λευκό τους φώς
και γέμιζαν με λάμψη τον αιθέρα,
θα έσβηναν, με μιας,σαν τους κοιτούσες,
θα χάνονταν στην πρώτη σου ματιά
και θα'βλεπαν κι οι δυο, σαν τους μιλούσες,
πώς καίει της αγάπης η φωτιά.

Παράθεση

nicole!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nicole!
H nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H nicole! έγραψε στις 22:22, 04-04-06:

Wonderwall-Oasis

Today was gonna be the day that they're gonna throw it back to you
by now you should've somehow realized what you got to do
I don't believe that anybody feels the way I do about you now

Backbeat the word was on the street that the fire in your heart is out
I'm sure you've heard it all before but you never really had a doubt

And all the roads we have to walk are winding
and all the lights that lead the way are blinding
there are many things that I would like to say to you
but I don't know how
because maybe you're gonna be the one
that saves me and after all you're my wonderwall

Today was gonna be the day but they'll never throw it back to you
By now you should've somehow realized what you're not to do

and all the roads that lead you there are winding
and all the lghts that light the way are winding
there are many things that I would like to say to you but I don't know how
I said maybe you're gonna be the one that saves me and after all
you're my wonderwall

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 17:42, 05-04-06:

Depeche mode - Enjoy the silence

Words like violence
Break the silence
Come crashing in
Into my little world
Painful to me
Pierce right through me
Canʼt you understand
Oh my little girl

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms
Words are very unnecessary
They can only do harm

Vows are spoken
To be broken
Feelings are intense
Words are trivial
Pleasures remain
So does the pain
Words are meaningless
And forgettable

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms
Words are very unnecessary
They can only do harm

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xristinaki
H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε στις 01:16, 06-04-06:

ο προσκυνητής

Τα βουνά περνάω κι τις θάλασσες περνώ
καποιον αγαπάω
δύο ευχές κρατάω κι δυο τάμματα κρατώ
περπατώ κι πάω

Κάποιος είπε πώς η αγάπη σε ένα αστέρι κατοικεί
αύριο βράδυ θα 'μαι 'κεί
κάποιος είπε πώς ο έρωτας για μια στιγμή κρατά
αύριο βράδυ θα 'ναι αργα.

Στα πουλιά μιλάω κι στα δέντρα τραγουδώ
κάποιον αγαπάω
κι όταν τράγουδάω προσευχές παραμιλώ
περπατώ κι πάω

κι ένα ακόμη απο Αλκίνοο

Ο ουρανός ανάβει τα φώτα τίποτα δεν θα 'ναι όπως πρώτα
Ξημέρωσε πάλι
Ξυπνάω στο φως τα μάτια ανοίγω για λίγο νεκρός χαμένος για λίγο
Ξημέρωσε πάλι

Κι έχεις χαθεί μαζί με τον ύπνο μαζί με του ονείρου τον πολύχρωμο κύκνο
Μην ξημερώνεις ουρανέ
Άδεια η ψυχή μου το δωμάτιο άδειο κι απ' τ' όνειρό μου ακούω καθάριο
Το λυγμό της να λέει όνειρο ήτανε όνειρο ήτανε

Θα ξαναρθείς μόλις νυχτώσει και τ' όνειρο πάλι την αλήθεια θα σώσει
Θα 'μαι κοντά σου
Μόνο εκεί σε βλέπω καλή μου εκεί ζυγώνεις κι ακουμπάς τη ψυχή μου
Με τα φτερά σου

Μα το πρωί χάνεσαι φεύγεις ανοίγω τα μάτια μου κι αμέσως πεθαίνεις
Μην ξημερώνεις ουρανέ

Άδεια η ψυχή μου...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

astrapogiannos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη astrapogiannos
Ο astrapogiannos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O astrapogiannos έγραψε στις 02:30, 06-04-06:

i suppose it is the price of falling in love

Delerium - Innocente

-

All day I keep from falling apart
But at night when the sky gets dark

Tears from the moon
Fall down like rain

I reach for you
I reach in vain

Stop, Stop haunting me
It should be easy
As easy as when you stopped wanting me

Conjure One feat. Sinead O' Connor - Tears From The Moon

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,350 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 22:19, 11-04-06:

Απο Depeche Mode…

Something Beautiful is happening inside for me,

Something Sensual, its full of fire and mystery,
I feel hypnotized,
I feel paralyzed,

I have found heaven…

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 22:28, 11-04-06:

Στίχοι: Ισαάκ Σούσης
Μουσική: Λαυρέντης Μαχαιρίτσας
Ερμηνευτές: Λαυρέντης Μαχαιρίτσας

Εδώ καράβια χάνονται
βαρκούλες αρμενίζουν
χίλια τραγούδια κόκκινα
στο τέλμα μου σαπίζουν

Αδιόριστος καθηγητής
ο έρωτας παλεύει
μα του την πέφτουνε τα ΜΑΤ
και φτάνει αιμόφυρτος στο ΚΑΤ
που δεν εφημερεύει

Να δεις που πάλι σύντροφοι
θα 'μαστε στους αγώνες
η ταξική προέλευση κρατάει για αιώνες
Αυτή κι αν είναι έρωτας
αυτή κι αν είναι κάρμα
ξυπνάτε ζώα μου αργά πήρε φωτιά η φάρμα

Καλά κοιμήσαμε τον Μαρξ
τον ύπνο του αδίκου
μα έχει βαρύ ροχαλητό
και μου γκρεμίζει στίχους

Αργόμισθος ο έρωτας
μουτζούρωνε χαρτάκια
στα Γιάννενα ήτανε πασάς
μα ο εκσυχρονιστής νταλκάς
τον κάνει κομματάκια

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους