Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,640 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,463 μηνύματα σε 91,570 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 613 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Δημοψήφισμα 05-07-2015 στην Ελλάδα

Συμφωνείτε με την αποδοχή των προτάσεων των θεσμών;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 123)
Ναι
47
38,21%
Οχι
76
61,79%

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 19:40, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Jack of Spades
Δέχεται λέει τώρα "συμφωνία-γέφυρα" ο μεγάλος ηγέτης του Ελλαδιστάν!
Κοινώς "φέρτε κάνα φράγκο γιατί χανόμαστε και το πληρώνω όσο όσο"!
Περαστικά στους ψηφοφόρους του "ΟΧΙ" που ονειρεύονταν δραχμές και δανεικά χάρισμα!
Τη επόμενη φορά τον βλέπω και με γραβάτα τον ηγέτη μας
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lkjhgfdsa
Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε στις 19:49, 07-07-15:

Περαστικά στους ψηφοφόρους του "ΟΧΙ" που ονειρεύονταν δραχμές και δανεικά χάρισμα!
Επειδή είμαι ο μόνος που είπε για διαγραφή χρέους, θα σου απαντήσω: εγώ δεν είπα ότι θα το έκανε ο ΣΥΡΙΖΑ, ούτε ότι αυτό σήμαινε το όχι. Εσείς φαγωθήκατε ότι το ΟΧΙ σημαίνει ρήξη και δραχμή. Εγώ δεν πήγα καν να ψηφίσω!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

xzc213

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xzc213
Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 193 μηνύματα.

O xzc213 έγραψε στις 19:59, 07-07-15:

Δέχεται λέει τώρα "συμφωνία-γέφυρα" ο μεγάλος ηγέτης του Ελλαδιστάν!
Κοινώς "φέρτε κάνα φράγκο γιατί χανόμαστε και το πληρώνω όσο όσο"!
Εχεις φαει τετοια φαπα απ το 60% που παραμιλας. Απο τη στιγμη που ανακοινωθηκε το δημοψηφισμα, η κυβερνηση ειπε πως θα παει για συμφωνια αν επικρατησει το "οχι". Μια βδομαδα οι του "ναι" μας επρηξαν με την δραχμη. Η κυβερνηση ελεγε και ξαναελεγε πως δεν τιθεται τετοιο ενδεχομενο.Τωρα "περαστικα σ'αυτους που ψηφισαν οχι". Γελαν και τα ταβανια με τις βλακειες που γραφονται εδω και 2 μερες.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 20:04, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από xzc213
Εχεις φαει τετοια φαπα απ το 60% που παραμιλας. Απο τη στιγμη που ανακοινωθηκε το δημοψηφισμα, η κυβερνηση ειπε πως θα παει για συμφωνια αν επικρατησει το "οχι". Μια βδομαδα οι του "ναι" μας επρηξαν με την δραχμη. Η κυβερνηση ελεγε και ξαναελεγε πως δεν τιθεται τετοιο ενδεχομενο.Τωρα "περαστικα σ'αυτους που ψηφισαν οχι". Γελαν και τα ταβανια με τις βλακειες που γραφονται εδω και 2 μερες.
Τη φάπα θα τη φας εσύ, η οικογένεια σου και όλοι οι υπόλοιποι νεοελληναράδες μπαταχτσήδες φραπεδόμαγκες σύντομα...εγώ έχω να πληρώσω!
Και μη νομίζετε ότι "εντάξει βρε αδερφέ όλοι μια οικογένεια είμαστε", "μετά το δημοψήφισμα όλοι θα είμαστε ένα"...όχι, δεν είμαστε!
Το 60% από εδώ και πέρα θα γίνει αποδέκτης της καθολικής περιφρόνησης του υπολοίπου 40%, όχι μόνο στα λόγια αλλά και με πράξεις...
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Alan

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Alan
Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 496 μηνύματα.

O Alan έγραψε στις 20:08, 07-07-15:

Τη φάπα θα τη φας εσύ, η οικογένεια σου και όλοι οι υπόλοιποι νεοελληναράδες μπαταχτσήδες φραπεδόμαγκες σύντομα...εγώ έχω να πληρώσω!
Και μη νομίζετε ότι "εντάξει βρε αδερφέ όλοι μια οικογένεια είμαστε", "μετά το δημοψήφισμα όλοι θα είμαστε ένα"...όχι, δεν είμαστε!
Το 60% από εδώ και πέρα θα γίνει αποδέκτης της καθολικής περιφρόνησης του υπολοίπου 40%, όχι μόνο στα λόγια αλλά και με πράξεις...
Θα τους αποκεφαλίσετε δηλαδή;
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Διακεκριμένο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 20:10, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Harken
Θα τους αποκεφαλίσετε δηλαδή;
Όχι φιλαράκο, απλούστατα θα γίνει ό,τι προανέφερα (απολύσεις, μετανάστευση επιχειρήσεων κ.λπ.) και επί της ουσίας μετά απ' όλα αυτά τη "νύφη" θα την πληρώσει περισσότερο το 60%!
Και δε συζητάω καν για το αντίκτυπο που θα έχει αυτό από εδώ και πέρα στην καριέρα και κοινωνική ζωή του καθενός εντός κι εκτός Ελλάδας...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φρεντος
Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 20:12, 07-07-15:

Όχι φιλαράκο, απλούστατα θα γίνει ό,τι προανέφερα (απολύσεις, μετανάστευση επιχειρήσεων κ.λπ.) και επί της ουσίας μετά απ' όλα αυτά τη "νύφη" θα την πληρώσει το 60%!
Και δε συζητάω καν για το αντίκτυπο που θα έχει αυτό από εδώ και πέρα στην καριέρα και κοινωνική ζωή του καθενός εντός κι εκτός Ελλάδας...
Οτι να ναι, εσυ και το 40% σε αλλη χωρα θα ζειτε και δε θα σας επηρεασουν τα οσα θα συμβουν;
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,156 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 20:18, 07-07-15:

Μεγάλο μέρος του 60% δεν έχει τίποτα παραπάνω να χάσει. Δεν φοβάσαι τις απολύσεις όταν είσαι άνεργος (25% γενικό και 50% στους νέους). Κωνσταντίνε που ζεις? Απολύσεις και μετανάστευση επιχειρήσεων γίνονται εδώ και 5 χρόνια. Στην πόλη μου έφυγαν μαζικά οι επιχειρήσεις το 2009-2010. Το νέο μνημόνιο που απέρριψε ο λαός (αλλά έρχεται έτσι και αλλιώς) ανέβαζε και άλλο τις φορολογίες στα νομικά πρόσωπα. Εκεί να δεις μετανάστευση επιχειρήσεων που θα γίνει
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

xzc213

Δραστήριο Μέλος

O xzc213 έγραψε στις 20:18, 07-07-15:

Και μετα την λεν σε μας για τον "διχασμο". Δεν παρεξηγω ομως. Ξερω πως οι ελληνες νεοφιλελεδες ειναι ολοι στην κατηγορια μπογδανου. Με mentally challenged ατομα δεν μπορεις να θυμωσεις.

http://luben.tv/stream/59585
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xzc213 : 07-07-15 στις 20:21.

Διακεκριμένο μέλος

O Jack of Spades έγραψε στις 20:20, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Φρεντος
Οτι να ναι, εσυ και το 40% σε αλλη χωρα θα ζειτε και δε θα σας επηρεασουν τα οσα θα συμβουν;
Μια επιχείρηση άμα "ζοριστεί" φορολογικά κάνει μερικές απολύσεις, φορτώνει παραπάνω δουλειά στους υπόλοιπους εργαζόμενους και βγαίνει και με κέρδος!Κι άμα ζοριστεί πέρα από ένα σημείο, φεύγει για άλλες πολιτείες!

Ο άνεργος (που νομίζει ότι με το να κάνει κωλοδάχτυλο στους Ευρωπαίους με το ένα χέρι και να ζητά ελεημοσύνη με το άλλο πετυχαίνει οτιδήποτε άλλο από το να ξεφτιλίζεται) τι θα κάνει άραγε;;;

Αν ρωτάς εμένα προσωπικά ούτως ή άλλως είμαι αυτό τον καιρό σε διαδικασία μετανάστευσης (το μαγαζί έχει φύγει ήδη, τέλος του χρόνου φεύγω κι εγώ), οπότε όπως γράψατε εμένα και μερικούς άλλους (που τα κουτσοκαταφέρναμε) στα αρχίδια σας με την ψήφο σας, άλλο τόσο θα σας γράψω κι εγώ φεύγοντας...

Α και μη το ξεχάσω, μόλις ξεκαθαρίσει η κατάσταση ελπίζω να σταματήσουν και τα συσσίτια, κοινωνικά παντοπωλεία κ.λπ. σύντομα, εμείς είμαστε οι μαλάκες που πληρώνουμε το φαγητό μας κανονικά κι εσείς τρώτε τζάμπα και ψωνίζετε είδη super market σχεδόν τζάμπα;;;
Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Μεγάλο μέρος του 60% δεν έχει τίποτα παραπάνω να χάσει. Δεν φοβάσαι τις απολύσεις όταν είσαι άνεργος (25% γενικό και 50% στους νέους). Κωνσταντίνε που ζεις? Απολύσεις και μετανάστευση επιχειρήσεων γίνονται εδώ και 5 χρόνια. Στην πόλη μου έφυγαν μαζικά οι επιχειρήσεις το 2009-2010. Το νέο μνημόνιο που απέρριψε ο λαός (αλλά έρχεται έτσι και αλλιώς) ανέβαζε και άλλο τις φορολογίες στα νομικά πρόσωπα. Εκεί να δεις μετανάστευση επιχειρήσεων που θα γίνει
Ο άνεργος που δεν ψάχνεται και δεν περιμένει πότε θα έρθει η μέρα που θα δουλέψει δεν λέγεται "άνεργος", λέγεται ΑΕΡΓΟΣ...

Αυτοί λοιπόν από εδώ και πέρα που θα φύγουν/κλείσουν και οι τελευταίες επιχειρήσεις (και θα μείνουν μόνο φούρνοι, super market, cafe-bar και γυράδικα) μπορούν να το πάρουν απόφαση ότι δε θα βρουν δουλειά ποτέ και να γίνουν μόνιμοι θαμώνες των Mikel και Bruno, χωρίς φόβο και πάθος!
Και μετα την λεν σε μας για τον "διχασμο".
Από εδώ και πέρα θα νιώσετε στο πετσί σας τις συνέπειες του να βάζετε τους συμπολίτες σας απέναντι με το πρόσχημα του "δε γαμιέστε, εγώ δεν έχω τίποτα να χάσω"...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jack of Spades : 07-07-15 στις 20:40.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε στις 20:24, 07-07-15:

Α και μη το ξεχάσω, μόλις ξεκαθαρίσει η κατάσταση ελπίζω να σταματήσουν και τα συσσίτια, κοινωνικά παντοπωλεία κ.λπ. σύντομα, εμείς είμαστε οι μαλάκες που πληρώνουμε το φαγητό μας κανονικά κι εσείς τρώτε τζάμπα και ψωνίζετε είδη super market σχεδόν τζάμπα;;;
Απαράδεκτος για μία ακόμη φορά.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

eyb0ss

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη eyb0ss
Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O eyb0ss Αντίο μάγκες. Σας εύχομαι τα καλύτερα... έγραψε στις 20:25, 07-07-15:

Πείτε και άλλα στερεότυπα με φραπεδόβιους (που δεν ξέρουμε ούτε για ποιο ποσοστό του πληθυσμού ισχύει).
Μπορείτε.

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 20:27, 07-07-15:

Εισαι απλα γραφικος, θεωρεις τον νεοελληνα αεργο του φραπε, οπως τον θεωρουν ολοι οι βολεμενοι!! Τραβα να το πεις μπροστα στο 60% των νεων με πτυχιο αυτο, οτι δουλειες υπαρχουν, αλλα προτιμουν να πινουν καφεδες!!! Στο καλο, δε θα λειψουν σε κανενα νοοτροπιες σαν τη δικια σου
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,156 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 20:29, 07-07-15:

Ο άνεργος που δεν ψάχνεται και δεν περιμένει πότε θα έρθει η μέρα που θα δουλέψει δεν λέγεται "άνεργος", λέγεται ΑΕΡΓΟΣ...

Αυτοί λοιπόν από εδώ και πέρα μπορούν να το πάρουν απόφαση ότι δε θα βρουν δουλειά ποτέ και να γίνουν μόνιμοι θαμώνες των Mikel και Bruno, χωρίς φόβο και πάθος!
Σωστός στο κομμάτι των αέργων (οι οποίοι είναι λίγοι σε σχέση με τους άνεργους) αλλά εγώ άλλου κατέληξα. Την συμφωνία στην οποία οι περισσότεροι ψηφίσαμε όχι, και εσύ ψήφισες ναι, ένα πολύ σημαντικό στοιχείο ήταν ότι ανέβαζε και άλλο τις φορολογίες στις επιχειρήσεις. Αυτήν την στιγμή είναι σχεδόν αδιανόητο να κρατήσεις μια κερδοφόρα μικρή επιχείρηση πόσο μάλλον να ξεκινήσεις μια start up. Πριν καν ξεκινήσεις να δουλεύεις πληρώνεις και πληρώνεις. Start up στην Ελλάδα ούτε για ανέκδοτο δεν κάνει πλέον. Οπότε και με το ναι πάλι θα φύγουν οι επιχειρήσεις. Όσες τα έβγαζαν με το ζόρι θα κλείσουν με την αβάσταχτη φορολογία. Ο μικροεπιχειρηματίας ειδικά χτυπιέται άσχημα με κάθε μνημόνιο. Εσύ λοιπόν που υποστηρίζεις πολύ τον ιδιωτικό τομέα (και εγώ άλλωστε από εκεί πρέπει να ξεκινήσουμε για να ανοίξει η παραγωγή της Ελλάδας), πως ακριβώς βλέπεις να επιβιώνει αν κάθε δυο χρόνια έχουμε νέα μέτρα που τον σκοτώνουν?

Διακεκριμένο μέλος

O Jack of Spades έγραψε στις 20:30, 07-07-15:

Εισαι απλα γραφικος, θεωρεις τον νεοελληνα αεργο του φραπε, οπως τον θεωρουν ολοι οι βολεμενοι!! Τραβα να το πεις μπροστα στο 60% των νεων με πτυχιο αυτο, οτι δουλειες υπαρχουν, αλλα προτιμουν να πινουν καφεδες!!! Στο καλο, δε θα λειψουν σε κανενα νοοτροπιες σαν τη δικια σου
Υπάρχουν δουλειές...ξέρεις που;Στα ΧΩΡΑΦΙΑ...αλλά σιγά μη πάει ο 20χρονος κλαρινογαμπρός με το iPhone στο ένα χέρι και το freddo στο άλλο να καλλιεργήσει τη γη!

Το έκαναν οι Αλβανοί όλα αυτά τα χρόνια, έστειλαν τα λεφτά στη χώρα τους έφτιαξαν εργοστάσια, ξενοδοχεία κ.λπ. και θα έρθει η μέρα που θα γυρίσει ο τροχός και θα έχουν ΕΣΑΣ εργάτες, να μου το θυμηθείτε...
Την συμφωνία στην οποία οι περισσότεροι ψηφίσαμε όχι, και εσύ ψήφισες ναι...
Η συμφωνία για την οποία ψήφισε το 40% των Ελλήνων "ΝΑΙ" (για να μη πάω πιο πίσω σε mail Χαρδούβελη κ.λπ.) θα ήταν ΟΑΣΗ μπροστά στο γαμίσι που έρχεται!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jack of Spades : 07-07-15 στις 20:37.

eyb0ss

Διάσημο Μέλος

O eyb0ss Αντίο μάγκες. Σας εύχομαι τα καλύτερα... έγραψε στις 20:31, 07-07-15:

Υπάρχουν δουλειές...ξέρεις που;Στα ΧΩΡΑΦΙΑ...αλλά σιγά μη πάει ο 20χρονος κλαρινογαμπρός με το iPhone στο ένα χέρι και το Freddo στο άλλο να καλλιεργήσει τη γη!
Δώσε στο λαό και άλλα στερεότυπα μανμου. Δίνεις ρέστα απόψε.

Διακεκριμένο μέλος

O Jack of Spades έγραψε στις 20:36, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από eyb0ss
Δώσε στο λαό και άλλα στερεότυπα μανμου. Δίνεις ρέστα απόψε.
Truth hurts, I know...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6
Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 έγραψε στις 20:39, 07-07-15:

Ο δρόμος για μια ισχυρή ελληνική οικονομία είναι η αγροτική παραγωγή και η βιομηχανική ανάπτυξη.

eyb0ss

Διάσημο Μέλος

O eyb0ss Αντίο μάγκες. Σας εύχομαι τα καλύτερα... έγραψε στις 20:39, 07-07-15:

Truth hurts, I know...
ο,τι να 'ναι

gaspar

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,171 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 20:40, 07-07-15:

εμένα δεν με νοιάζει ούτε ο μισθός, ούτε η θέση, ούτε η πείνα και η φτώχεια σε περίπτωση δραχμης.
και με μια κονσέρβα την ημέρα να μας έχουν, παραμένουμε στην θέση μας στρατιώτες ότι και να γίνει.
θα επιβιώσω.

αυτο που φοβάμαι με την ρίξη είναι ο πεινασμένος οικογενειάρχης η ο απελπισμένος συνταξιούχος που όταν δεί τα αποτελέσματα της κυβέρνησης θα θελήσει να λιντσάρει τους υπαίτιους ή να κλέψει για να ζήσει.
και δεν έχω καμία ψυχολογική διάθεση ούτε όρεξη να τους εμποδίσω απο το να μπουκάρουν σε δημόσια κτίρια ή να κλέψουν για να φάνε.

ελπίζω άμεσα σε συμφωνία και παραμονή στο ευρώ με κάθε κόστος, γιατί ξέρω οτι η ρίξη θα γυρήσει το επίπεδο ζωής 50 χρόνια πίσω. και με σταση πληρωμών οι κρατικές δομές για ένα διάστημα θα καταρεύσουν, όπως και πολλοί ηθικοί φραγμοι στην κοινωνία.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

O Φρεντος έγραψε στις 20:43, 07-07-15:

Υπάρχουν δουλειές...ξέρεις που;Στα ΧΩΡΑΦΙΑ...αλλά σιγά μη πάει ο 20χρονος κλαρινογαμπρός με το iPhone στο ένα χέρι και το freddo στο άλλο να καλλιεργήσει τη γη!

Το έκαναν οι Αλβανοί όλα αυτά τα χρόνια, έστειλαν τα λεφτά στη χώρα τους έφτιαξαν εργοστάσια, ξενοδοχεία κ.λπ. και θα έρθει η μέρα που θα γυρίσει ο τροχός και θα έχουν ΕΣΑΣ εργάτες, να μου το θυμηθείτε...

Η συμφωνία για την οποία ψήφισε το 40% των Ελλήνων "ΝΑΙ" (για να μη πάω πιο πίσω σε mail Χαρδούβελη κ.λπ.) θα ήταν ΟΑΣΗ μπροστά στο γαμίσι που έρχεται!
Συνεχισε τη γραφικοτητα αδερφε!! Εχεις δει τι παιζει στα χωραφια η παπαρολογεις παλι; Οι αγροτες μονοι τους τα δουλευουν, νομιζεις εχουν να προσλαβουν και αλλους; Φυγε στο εξωτερικο οσο προλαβαινεις και ασε μας εμας να πειναμε!!

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6
Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 έγραψε στις 20:43, 07-07-15:

Η οικονομια εχει καποια σταδια 1)αγροτικη παραγωγη(δεν εχουμε)2)βιομηχανικη αναπτυξη(δεν εχουμε)3)υπηρεσιες
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Διακεκριμένο μέλος

O Jack of Spades έγραψε στις 20:43, 07-07-15:

Αυτά τα "ο,τι να 'ναι" πάνε πες τα στο άεργο παρεάκι σου...εγώ έχω υπόψη μου ένα σωρό αλλοδαπούς που καθαρίζουν 600-700 ευρώπουλα δουλεύοντας σε ξένα χωράφια!
Μια χαρά λεφτά μπορεί να βγάλει κανείς σαν αγρότης και πόσο μάλλον ο Έλληνας που στις περισσότερες περιπτώσεις έχει κάποιο κομμάτι γης δικό του κι έχει και την οικονομική υποστήριξη της Ευρωπαϊκής Ένωσης...
Οι αγροτες μονοι τους τα δουλευουν, νομιζεις εχουν να προσλαβουν και αλλους;
Δουλέψτε τα κι εσείς μόνοι σας τότε!Υπαλλήλους θέλετε;

xzc213

Δραστήριο Μέλος

O xzc213 έγραψε στις 20:46, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
αυτο που φοβάμαι με την ρίξη είναι ο πεινασμένος οικογενειάρχης η ο απελπισμένος συνταξιούχος που όταν δεί τα αποτελέσματα της κυβέρνησης θα θελήσει να λιντσάρει τους υπαίτιους ή να κλέψει για να ζήσει.
και δεν έχω καμία ψυχολογική διάθεση ούτε όρεξη να τους εμποδίσω απο το να μπουκάρουν σε δημόσια κτίρια ή να κλέψουν για να φάνε.
Οταν πεινουσε επι σαμαρα ομως, ειχες διαθεση και ορεξη να δερνεις γυναικοπαιδα και γερους.

Διακεκριμένο μέλος

O Jack of Spades έγραψε στις 20:57, 07-07-15:

Εσύ λοιπόν που υποστηρίζεις πολύ τον ιδιωτικό τομέα (και εγώ άλλωστε από εκεί πρέπει να ξεκινήσουμε για να ανοίξει η παραγωγή της Ελλάδας), πως ακριβώς βλέπεις να επιβιώνει αν κάθε δυο χρόνια έχουμε νέα μέτρα που τον σκοτώνουν?
Νομίζω ότι τα έχουμε ξαναπεί, όσο δεν ακουμπάνε το "λίπος" του Δημόσιου τομέα ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να υπάρξει ελπίδα να ορθοποδήσει η χώρα οπότε διαλέγουμε τον "αργό" θάνατο από τον "ξαφνικό"...

eyb0ss

Διάσημο Μέλος

O eyb0ss Αντίο μάγκες. Σας εύχομαι τα καλύτερα... έγραψε στις 20:58, 07-07-15:

Αυτά τα "ο,τι να 'ναι" πάνε πες τα στο άεργο παρεάκι σου...εγώ έχω υπόψη μου ένα σωρό αλλοδαπούς που καθαρίζουν 600-700 ευρώπουλα δουλεύοντας σε ξένα χωράφια!
Μια χαρά λεφτά μπορεί να βγάλει κανείς σαν αγρότης και πόσο μάλλον ο Έλληνας που στις περισσότερες περιπτώσεις έχει κάποιο κομμάτι γης δικό του κι έχει και την οικονομική υποστήριξη της Ευρωπαϊκής Ένωσης...
Με δουλεύεις ρε; Ο πατέρας μου οικοδόμος είναι και εγώ έχω χάσει αμέτρητα μαθήματα στη σχολή για να δουλέψω και να τσοντάρω μερικά έσοδα. Δεν θα πεις εμένα ή την παρέα μου "άεργους" κομπλεξικέ ανόητε που έχεις μολύνει την μισή σελίδα με αηδίες που ούτε εσύ θα πιστεύεις όταν θα είσαι νηφάλιος. Όσο για τα χωράφια, που τα έχεις καταχραστεί, αυτά να τα πεις στους επαρχιώτες όχι σε όποιον βρίσκεις μπροστά σου (χωρίς να θέλω να μειώσω τους επαρχιώτες, για οικονομικούς λόγους το αναφέρω). Παρεμπιπτόντως, η ΕΕ έχει χαντακώσει τους αγρότες τους τελευταίους μήνες με τις κυρώσεις που έχει επιβάλλει στη Ρωσία:
http://www.bbc.com/news/business-30552815
http://www.ibtimes.co.uk/spanish-far...ctions-1462225
https://www.youtube.com/watch?v=66emt40IeKs
και άλλα πολλά.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη eyb0ss : 07-07-15 στις 21:02.

Alejandro che 7 (Αλέξανδρος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro che 7
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,675 μηνύματα.

O Alejandro che 7 έγραψε στις 20:59, 07-07-15:

Οι πολίτες των πρωην σοσιαλιστικών χωρών δηλώνουν ότι ζουσαν καλύτερα οικονομικά με τον σοσιαλισμό. Ποια είναι η γνώμη των μηδενιστών του υπαρκτου σοσιαλισμού για αυτό;

http://www.pewglobal.org/2010/01/20/...-eastern-bloc/
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  6On3mE7 (1).png
Εμφανίσεις:  22
Μέγεθος:  13,6 KB  

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

O Φρεντος έγραψε στις 20:59, 07-07-15:

Δουλέψτε τα κι εσείς μόνοι σας τότε!Υπαλλήλους θέλετε;
Οντως τωρα κανεις αυτη τη συζητηση; 60% ανεργοι με πτυχιο να πανε στα χωραφια; Και πες οτι κανουν γαργαρα τις τζαμπα σπουδες που εκαναν;; Και πες οτι εχουν ολοι χωραφι δικο τους, γιατι σου ξαναλεω και ασε τις παπατζες, οτι οι αγροτες δε προσλαμβανουν πια και τα δουλευουν μονοι τους, ποσα χωραφια υπαρχουν στην Ελλαδα για να καλυφθει η 60% ανεργια ; Με τον τροπο που λες τις αποψεις χανεις το δικιο σου, εστω και αυτο το λιγο που εχεις

Διακεκριμένο μέλος

O Jack of Spades έγραψε στις 21:04, 07-07-15:

Οντως τωρα κανεις αυτη τη συζητηση; 60% ανεργοι με πτυχιο να πανε στα χωραφια; Και πες οτι κανουν γαργαρα τις τζαμπα σπουδες που εκαναν;; Και πες οτι εχουν ολοι χωραφι δικο τους, γιατι σου ξαναλεω και ασε τις παπατζες, οτι οι αγροτες δε προσλαμβανουν πια και τα δουλευουν μονοι τους, ποσα χωραφια υπαρχουν στην Ελλαδα για να καλυφθει η 60% ανεργια ;
Οι περισσότερες Ελληνικές οικογένειες έχουν έστω από ένα χωραφάκι στην ιδιοκτησία τους (κλήρος κ.λπ.)...κι ακόμη κι αν δεν έχουν, πόσο νομίζεις ότι πάει το ενοίκιο για ένα χωράφι;
Εμείς π.χ. 60 στρέμματα κοντά σε οικιστική περιοχή τα νοικιάζουμε 2 χιλιάρικα το ΧΡΟΝΟ...

Να τις βάλουν εκεί που ξέρουν τις σπουδές που έκαναν, ούτε οι πρώτοι θα είναι ούτε οι τελευταίοι που θα αλλάξουν αντικείμενο!
Με δουλεύεις ρε; Ο πατέρας μου οικοδόμος είναι και εγώ έχω χάσει αμέτρητα μαθήματα στη σχολή για να δουλέψω και να τσοντάρω μερικά έσοδα.
Η οικοδομή έχει πεθάνει, αλλάξτε χώρα ή επάγγελμα αν θέλετε να τα βγάλετε πέρα και σταματήστε να εκλέγετε απατεώνες που ζημιώνουν όλους τους υπόλοιπους που το έκαναν...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jack of Spades : 07-07-15 στις 21:09.

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

O Φρεντος έγραψε στις 21:05, 07-07-15:

Οι περισσότερες Ελληνικές οικογένειες έχουν έστω από ένα χωραφάκι στην ιδιοκτησία τους (κλήρος κ.λπ.)...κι ακόμη κι αν δεν έχουν, πόσο νομίζεις ότι πάει το ενοίκιο για ένα χωράφι;
Εμείς π.χ. 60 στρέμματα κοντά σε οικιστική περιοχή τα νοικιάζουμε 2 χιλιάρικα το ΧΡΟΝΟ...

Να τις βάλουν εκεί που ξέρουν τις σπουδές που έκαναν, ούτε οι πρώτοι θα είναι ούτε οι τελευταίοι που θα αλλάξουν αντικείμενο!
Αστο...

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 21:07, 07-07-15:

Παρεμπιπτόντως, η ΕΕ έχει χαντακώσει τους αγρότες τους τελευταίους μήνες με τις κυρώσεις που έχει επιβάλλει στη Ρωσία:
Ο Τσίπρας επέλεξε να φορολογήσει τους αγρότες από το 1ο ευρώ γιατί δεν δεχόταν μείωση των δημόσιων δαπανών.
Όσο για τη Ρωσία η Ε.Ε. όφειλε να υπαρασπιστεί το μέλος της.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 07-07-15 στις 21:18.

eyb0ss

Διάσημο Μέλος

O eyb0ss Αντίο μάγκες. Σας εύχομαι τα καλύτερα... έγραψε στις 21:11, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Ο Τσίπρας επέλεξε να φορολογήσεις τους αγρότες από το 1ο ευρώ γιατί δεν δεχόταν μείωση των δημόσιο δαπανών.
Όσο για τη Ρωσία η Ε.Ε. όφειλε να υπαρασπιστεί το μέλος της.
Ο Τσίπρας έχει πολλά να κάνει το παραδέχομαι, η μείωση κρατικών δαπανών επιτυγχάνεται με το να διώξει τους αντιπαραγωγικούς δημόσιους υπάλληλους (θα είναι μεγάλη ανακούφιση πιστεύω). Η Ουκρανία δεν είναι μέλος της ΕΕ.

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε στις 21:17, 07-07-15:

Προφανώς για να τα λες αυτά, δεν έχεις διαβάσει ούτε ένα βασικό βιβλίο οικονομικής θεωρίας. Το έγραψα και αλλού, το να αφήνουμε τους πτυχιούχους να φεύγουν στο εξωτερικό ή να απασχολούνται σε εργασίες που δεν έχουν καμία σχέση με το πτυχίο, είναι μία από τις μεγαλύτερες σπατάλες που μπορεί να γίνει. Αλλά δε θα σου μάθω εγώ οικονομικά, πάρε ένα βιβλίο, Σμιθ, Μαρξ δεν έχει σημασία και ξεστραβώσου.

gaspar

Διακεκριμένο μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,171 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 21:17, 07-07-15:

Οταν πεινουσε επι σαμαρα ομως, ειχες διαθεση και ορεξη να δερνεις γυναικοπαιδα και γερους.
αυτο δεν βγάζει νόημα
και πρίν τα μνημόνια τον γαπ και τον σαμαρα γινόταν φασαρίες..
και επι ανδρέα παπανδρέου ακόμα.
πιστέυεις σε λάθος ενημέρωση και σε στερεότυπα που καλλιεργήθηκαν εδω και χρόνια.
τα μνημόνια έφεραν μια πτώση στο βιωτικό επίπεδο σε σχέση με πρίν αλλα όχι πέινα.
εγω που τα έζησα σου λέω οτι απο το 2013 και μετά επικρατεί πολύ ηρεμία σε σχέση με την περίοδο 2008-2012

και αυτοί που προκαλούν τα επεισόδια δεν είναι ούτε γέροι ούτε γυναικόπαιδα.. είναι μια μερίδα της κοινωνίας που το κάνει απο χόμπι. τα ίδια καλόπαιδα που είναι στα γήπεδα.
παράσιτα της κοινωνίας και ιδεολόγοι του μπάχαλου

σε αυτούς ναι, τσο και λο, χωρίς την ελάχιστη τύψη
δεν είναι όλα ρόδινα και όμορφα έξω,υπάρχει βία παντού. αλλα λογικό να είσαι ασχετος.
ούτε μπλοκ αναρχικών έχεις συνοδεύσει, ούτε σε θήρα με χουλιγκάνια έχεις μπει.ούτε πως μολότοφ έχεις δει να σκάει, αλλιως θα καταλάβαινες πόσο για τον π**τσο είναι ένα μέρος της κοινωνίας.

και ο δημοκρατικός σύριζα γιατί ρε μεγάλε δεν έχει αλλάξει τίποτα? ούτε την δελτα δεν κατάργησαν
ξέρουν τίποτα?

aergos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη aergos
Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 386 μηνύματα.

O aergos έγραψε στις 21:43, 07-07-15:

πάντως το αποτέλεσμα του δημοψηφίσματος ήταν η απάντηση που άξιζε στο εγχώριο μιντιακό κατεστημένο

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 764 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 22:01, 07-07-15:

Πωωω παιδιά, με απογοητεύσατε.
Κάθεστε και αντιμιλάτε σε άτομα τύπου Jack & libre, οι οποίοι εδώ και μέρες ακολουθούν το ίδιο μοτίβο.
Τη μια πασχίζουν να αποδείξουν οτι το "οχι" θα είναι καταστροφικό, μετά δηλώνουν οτι "να μωρε, εγώ έχω το τεράστιο μέλλον, έχω φοβερή δουλειά, εσείς θα ψοφίσετε, δε με νοιάζει".

Really? Τότε γιατί ασχολούνταν τόοοσο πολύ σε αυτό το θρεντ;
Όταν είσαι σιγουρότατος για το επάγγελμά σου, για τις προοπτικές που σου προσφέρει, δεν σκας σε ένα φορουμ να μας το αποδείξεις, μειώνοντας τους υπόλοιπους που δε σου μοιάζουν.

Μου θυμίζει κάτι τυπάκια που έσκαγαν να γίνουν σημαιοφόροι, σκίζονταν στο διάβασμα και όταν δε γίνονταν, έλεγαν το μεγαλειώδες " σιγά, οι βαθμοί δεν έχουν καμία σημασία" .

Και επειδή το επίπεδο έχει πέσει προ πολλού, θυμίζω οτι ο γνωστός μας Jack τη μια επέμενε να αποδείξει στο παρελθόν οτι η σχολή του είναι ανώτερη από τις υπόλοιπες, οτι όλες οι ωραίες γυναίκες είναι ντίβες και μπλα μπλα μπλα...
Τέτοιες κουλαμάρες δεν ξεχνιούνται ρε.
13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

xzc213

Δραστήριο Μέλος

O xzc213 έγραψε στις 22:16, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από aergos
πάντως το αποτέλεσμα του δημοψηφίσματος ήταν η απάντηση που άξιζε στο εγχώριο μιντιακό κατεστημένο
http://tvxs.gr/news/internet-mme/sto...a-yper-toy-nai

Ερινύς (Meeko)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Meeko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,530 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 23:12, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Polymnia
Και επειδή το επίπεδο έχει πέσει προ πολλού, θυμίζω οτι ο γνωστός μας Jack τη μια επέμενε να αποδείξει στο παρελθόν οτι η σχολή του είναι ανώτερη από τις υπόλοιπες, οτι όλες οι ωραίες γυναίκες είναι ντίβες και μπλα μπλα μπλα...
Τέτοιες κουλαμάρες δεν ξεχνιούνται ρε.
Well, μην χαλιέσαι, να δες εδώ, 15'' σοφίας σε μια παιδική ταινία. Και άστους να πιστεύουν ό,τι θέλουν.

libre

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη libre
Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 667 μηνύματα.

O libre έγραψε στις 23:28, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Polymnia
Πωωω παιδιά, με απογοητεύσατε.
Κάθεστε και αντιμιλάτε σε άτομα τύπου Jack & libre, οι οποίοι εδώ και μέρες ακολουθούν το ίδιο μοτίβο.
Τη μια πασχίζουν να αποδείξουν οτι το "οχι" θα είναι καταστροφικό, μετά δηλώνουν οτι "να μωρε, εγώ έχω το τεράστιο μέλλον, έχω φοβερή δουλειά, εσείς θα ψοφίσετε, δε με νοιάζει".

Really? Τότε γιατί ασχολούνταν τόοοσο πολύ σε αυτό το θρεντ;
Όταν είσαι σιγουρότατος για το επάγγελμά σου, για τις προοπτικές που σου προσφέρει, δεν σκας σε ένα φορουμ να μας το αποδείξεις, μειώνοντας τους υπόλοιπους που δε σου μοιάζουν.

Μου θυμίζει κάτι τυπάκια που έσκαγαν να γίνουν σημαιοφόροι, σκίζονταν στο διάβασμα και όταν δε γίνονταν, έλεγαν το μεγαλειώδες " σιγά, οι βαθμοί δεν έχουν καμία σημασία" .
Ο libre ειχε σταματησει απο τη σελιδα 20. Το δημοψηφισμα ειχε ενδιαφερον και suspens, αλλα τελειωσε. Βεβαιως για σας τωρα αρχιζει η μεγαλη περιπετεια, αλλα το προβλημα ειναι δικο σας κι οχι δικο μου. Καποιοι χαρηκατε την προσκαιρη εικονική χαρα σας με επιθεσεις εναντιον μου ειτε για τις αποψεις μου ειτε για την κοινωνικοοικονομικη μου κατασταση. Τωρα ειναι η ωρα της αληθειας: ο libre γυρισε στις δουλειες του και στη ζωη του στην Κυανη Ακτη. Επισης ο φιλος Jack προσεχως θα σας αποχαιρετησει και του ευχομαι καθε επιτυχια. Σε οσους εξεφρασαν σωστες και προσγειωμενες, κατα την αποψη μου, αποψεις ευχομαι δυναμη να αντιμετωπισουν την κατασταση. Οι υπολοιποι ας χρησιμοποιησουν τους ψευτοπαλλικαρισμους τους για να επιβιωσουν, η τυχη τους μου ειναι αδιαφορη και την αξιζουν.

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 23:41, 07-07-15:

Φεύγοντας να μην ξεχάσετε να κλείσετε την...
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

O Φρεντος έγραψε στις 23:42, 07-07-15:

Libre γιατι δεν εκατσες εδω ρε; Πολλοι θα σε χρειαστουμε να μας coachαρεις τωρα που δε θα εχουμε δουλειες!!! Δε δεχεσαι πληρωμη σε δραχμες;

Ερινύς (Meeko)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Meeko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,530 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 23:58, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από libre
Σε οσους εξεφρασαν σωστες και προσγειωμενες, κατα την αποψη μου, αποψεις ευχομαι δυναμη να αντιμετωπισουν την κατασταση. Οι υπολοιποι ας χρησιμοποιησουν τους ψευτοπαλλικαρισμους τους για να επιβιωσουν, η τυχη τους μου ειναι αδιαφορη και την αξιζουν.
Είσαι απλά κατάπτυστος που εύχεσαι τα χειρότερα σε ανθρώπους που διαφωνούν με την αποψή σου, ειδικά εσύ που την έχεις κάνει από εδώ και την οικονομική κατάσταση της Ελλάδας την αντιμετώπιζες σαν ένα ευχάριστο μουσικό διάλειμμα από το coaching. Και το λέω αυτό χωρίς να κάνω ανασκόπηση των όσων έχεις πει εδώ μέσα, either way θα το έλεγα.
Καλά ξεκουμπίδια και μην κοιτάξεις πίσω, δεν χρειάζεται ανθρώπους σαν και σένα καμία χώρα σαν την Ελλάδα.
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Διακεκριμένο μέλος

O Jack of Spades έγραψε στις 00:33, 08-07-15:

Μας πάνε επίτηδες στη δραχμή, δεν εξηγείται αλλιώς όλη αυτή η τρέλα...

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,022 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 00:47, 08-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Φεύγοντας να μην ξεχάσετε να κλείσετε την...
ασχετα με τον οποιοδηποτε libre, ειναι ενδιαφερουσα η χρηση της πορτας
δεδομενου του αυτη τη στιγμη δεν ξερουμε τι μελλοντικες οικονομικες συμφωνιες διακυβευονται
και ποιες αλλες πορτες κλεινουν
ισως αποδειχτει that this joke is on us

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 524 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 01:12, 08-07-15:

Για οσους γνωριζουν Γερμανικα, μπορουν να δουν καποια πολυ ενδιαφεροντα αρθρα.

Ειδικα το πρωτο, μου ελυσε πολλες αποριες.

http://www.faz.net/aktuell/politik/d...-13686169.html

http://www.taz.de/!5210406/

http://www.tagesanzeiger.ch/ausland/...story/27729647

gaspar

Διακεκριμένο μέλος

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 01:23, 08-07-15:

ΜΕΡΚΕΛ: Τα νέα μέτρα θα είναι πολύ πιο σκληρα απο αυτα προ δημοψηφίσματος
#Germany's Merkel: Greek Proposals Have to Go Beyond What Bailout Institutions Demanded Before Referendum. (DJ)

Merkel: We don't demand anything from Greece. I'm just citing the legal basis for an ESM program.

Merkel: A 2-year ESM programme will naturally demand more of Greece than a 4-month extension

Merkel: A haircut is out of the question
https://twitter.com/Schuldensuehner

σήμερα στην σύνοδο ο αλέξης πήρε τις εξής 2 επιλογές
ή θα υπογράψει μνημόνιο 3 που θα περιλαμβάνει μέτρα σκληρότερα απο αυτα που είπαμε όχι,
ή θα φύγει απο ευρω, και στέλνουν ανθρωπιστική βοήθεια

μας έδωσαν ένα τελευταίο τελεσίγραφο μέχρι την παρασκευή, απο εκεί και πέρα την κυριακη έχει συγκληθεί σύνοδος των 28
δηλαδή όλων των χωρών της εε και όχι μόνο της ευρωζώνης.
εκεί θα αποφασιστεί το grexit.

δυστυχώς το στυλ βασιλάκη καίλα του νέου υπουργού, δεν έκανε δουλειά και οι άκαρδοι ευρωπαίοι επιμένουν σε μνημόνιο.
http://www.protothema.gr/politics/ar...ous-daneistes/

το τσίρκο τελειώνει, είτε με την μία είτε με την άλλη επιλογή, η καταστροφική κυβέρνηση της ελπίδας θα καταγραφει ως η χειρώτερη κυβέρνηση μετα την μικρασιατική καταστροφή.
ο δε τσίπρας και οι άχρηστοι λαοπλάνοι του καλά θα κάνουν να ετοιμάζουν απο τώρα βαλίτσες και να έχουν έτοιμα τα ελικόπτερα.

δευτε λαβετε τελευταιον ασπασμον

Dmzk

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dmzk
Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Barman/Barwoman . Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Dmzk έγραψε στις 01:39, 08-07-15:

Gaspar το Tweet του γεωργιάδη ξέχασες
"Όταν έλεγα εγώ ότι η συμφωνία δηλαδή το μνημόνιο είναι μονόδρομος, ήμουν γερμανοτσολιάς. Όταν το λέει ο Καμμένος είναι Δευτέρα απόγευμα"
Προσωπικά νομίζω είμαστε εκτός
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dmzk : 08-07-15 στις 01:47.

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 01:46, 08-07-15:

Ειλικρινά gaspar, απ΄όλα αυτά βγάζεις το συμπέρασμα ότι το λάθος ήταν εξολοκλήρου του Τσίπρα, γιατί εγώ βλέπω και μία στάση ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ από τους... εταίρους, χωρίς βέβαια να σημαίνει αυτό ότι δεν καταλογίζω ευθύνες και στην κυβέρνηση! Επίσης πιστεύεις ότι αν υπερίσχυε το "ναι" στο δημοψήφισμα θα είχαμε τώρα καλύτερη εξέλιξη;;; Τα πράγματα σκουραίνουν πάντως κι είναι γεγονός, αλλά επιμένω να μην προεξοφλούμε καταστάσεις...όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά προς το παρόν...

Διακεκριμένο μέλος

O Jack of Spades έγραψε στις 01:48, 08-07-15:

Σε κάθε περίπτωση, εγώ βλέπω εκλογές...είτε θα συμφωνήσουν και δεν θα περάσει η συμφωνία μέσα απ' τη Βουλή (άρα θα πέσει η κυβέρνηση, θα το ψηφίσουν οι "πρόθυμοι" και θα προκυρηχτούν εκλογές) είτε θα φαγωθούν δύο ακόμη μέρες και την Παρασκευή το πρωί ο καταληψίας υποβάλει παραίτηση για να γλυτώσει την κρεμάλα ή φυλακή που θα επισύρει το Grexit!

Θεωρώ πως η Σύνοδος Κορυφής των 28 παίζει ξεκάθαρα το ρόλο "τελεσίγραφου" για να καταλάβει και ο πλέον ηλίθιος εντός (κι εκτός) του Ελληνικού κοινοβουλίου ότι τα ψέματα τελειώσανε...

Δεν πιστεύω ότι θα το τραβήξουν μέχρι το Grexit, απλώς κι αυτοί πλέον κάνουν ότι μπορούν για να βγάλουν τον Τσίπρα απ' τη μέση!Και προφανώς αν η κατάσταση φτάσει στο απροχώρητο, θα κοιτάξουν τον κώλο τους και όχι το τι θα απογίνουμε εμείς και οι τράπεζες μας...
Αρχική Δημοσίευση από roccohooshie
Ειλικρινά gaspar, απ΄όλα αυτά βγάζεις το συμπέρασμα ότι το λάθος ήταν εξολοκλήρου του Τσίπρα, γιατί εγώ βλέπω και μία στάση ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ από τους... εταίρους, χωρίς βέβαια να σημαίνει αυτό ότι δεν καταλογίζω ευθύνες και στην κυβέρνηση!
Νομίζω ότι οι εταίροι ήταν ξεκάθαροι για τις επιπτώσεις ενός "ΟΧΙ"...αντίθετα ο Τσίπρας δεσμεύτηκε για συμφωνία εντός 48 ωρών και οι βλάκες στο Σύνταγμα πανηγύριζαν!
Είδες εσύ καμιά συμφωνία απόψε;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jack of Spades : 08-07-15 στις 01:52.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

xzc213

Δραστήριο Μέλος

O xzc213 έγραψε στις 01:52, 08-07-15:

Ολοι στο εξωτερικο κραζουν απ το πρωι μεχρι το βραδυ τους εταιρους για την σταση τους εκτος απ τους ελληνες δεξιους, οι οποιοι μαλιστα συνεχιζουν την διασπορα ψευδων ειδησεων. Αν αναγκαστουμε να παμε στη δραχμη δικο τους θα ναι το φταιξιμο αποκλειστικα. Το μεγαλο λαθος του συριζα ειναι πως δεν εχει προετοιμαστει για κατι τετοιο. Τους εφαγε η σιγουρια οτι θα υποκυψουν απ εξω και πως θα ρθει ωφελιμη συμφωνια για τη χωρα.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους