Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,640 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,463 μηνύματα σε 91,570 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 609 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Δημοψήφισμα 05-07-2015 στην Ελλάδα

Συμφωνείτε με την αποδοχή των προτάσεων των θεσμών;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 123)
Ναι
47
38,21%
Οχι
76
61,79%

Dr. No

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dr. No
Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O Dr. No έγραψε στις 08:36, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από koukimanster
Ή μήπως είπα εγώ κάτι τέτοιο; Αν φάω μπαν επειδή έβρισα το πρωί τον άλλο τον ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ που με είπε "πλούσια" και ότι γι' αυτό το λόγο (επειδή είμαι ΠΛΟΥΣΙΑ ντε, αφού πληρώνομαι σε λίρες - άσχετα πόσες παίρνω) αυτά που λέω είναι αβάσιμα, πιστεύεις θα έρθω να κλάψω; Ως τώρα "η άλλη πλευρά" γκρίνιαξε για μπαν, μάλιστα κάποιος είπε "γιατί έφαγε μπαν ο Τζακ". Αν φάω μπαν/edit/ποινή/προειδοποίηση επειδή οι mods έκριναν ότι πρέπει, καλώς έκριναν ότι πρέπει.

Επίσης με τον Ανταντε δεν έχω μιλήσει ποτέ, δεν τον έβρισα ποτέ και μου έστειλε προσωπικό μήνυμα ότι θα μου ρίξει ανάποδες να στρώσω. Λολ. Όταν του απάντησα να μη μου στέλνει γιατί βαριέμαι να του απαντάω, μου ξανάστειλε διάφορα κοσμητικά επίθετα και συμπλήρωσε "φοβήθηκα, δε θα κοιμηθώ το βράδυ", λες και εγώ του έστειλα και του είπα ότι θα τον δείρω. Μιλάμε για σύνδρομο πρωτίστως ηλιθιότητας και μετά καταδίωξης.

Συμφωνώ απόλυτα. Δεν έχω την ψευδαίσθηση ότι έχω ασυλία.

Ωστόσο εγώ δεν απείλησα ότι θα ρίξω ανάποδες σε κανέναν, πρέπει να είσαι ιδιαίτερα τρόμπας για να στείλεις τέτοιο μήνυμα, προσωπικό κιόλας, για να είναι πιο τρομαχτικό. Η μόνη μου δικαιολογία είναι ότι μέχρι ενός σημείου μόνο αντέχονται οι έμμεσες προσβολές και οι ειρωνείες τύπου "ε τι να κάνουμε εγώ δεν πληρώνομαι σε λίρες", λες και πρέπει να γράφω το βιογραφικό μου εδώ μέσα ή τη μισθοδοσία μου ή το οτιδήποτε άλλο επεξηγεί την προσωπική μου κατάσταση. Άλλοι εδώ μέσα κοπανάνε "εγώ έχω επιχείρηση, εγώ έχω να πληρώσω, τι με νοιάζει", ωστόσο η "άλλη πλευρά" τρώει τις επιθέσεις. Τι να πεις.

Και για το ΣΥΡΙΖΑ τι να πεις, πραγματικά. Έχω απογοητευτεί πλήρως και απλά παρακολουθώ τις εξελίξεις μπας και καταλάβω τι γίνεται.
Συμφωνώ μαζί σου σε πολλά σημεία, ωστόσο δεν έπρεπε κι εσύ να τσιμπησεις και να απαντήσεις κατ'αυτον τον τρόπο, είναι λογικό να αγανακτεις, αλλά θα μπορούσες απλά να αδιαφορησεις, τέτοιοι τύποι απλά δεν αξίζουν τον κόπο. Πάντως του κατεβασες ότι καντήλι είχες πρόχειρο, μετά είναι λογικό κι ο άλλος να απαντήσει και ούτω καθεξής.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,199 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 10:16, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dr. No
Συμφωνώ μαζί σου σε πολλά σημεία, ωστόσο δεν έπρεπε κι εσύ να τσιμπησεις και να απαντήσεις κατ'αυτον τον τρόπο, είναι λογικό να αγανακτεις, αλλά θα μπορούσες απλά να αδιαφορησεις, τέτοιοι τύποι απλά δεν αξίζουν τον κόπο. Πάντως του κατεβασες ότι καντήλι είχες πρόχειρο, μετά είναι λογικό κι ο άλλος να απαντήσει και ούτω καθεξής.
Το τι έπρεπε και τι δεν έπρεπε να κανω είναι σχετικό και πολλές φορές έχει να κάνει και με το πόσες φορές έχει απαντήσει κάποιος (εγώ εν προκειμένω) στο "επιχείρημα" ότι "ναι οκ εσύ είσαι ΕΞΩ". Θα μπορούσα να αδιαφορήσω και έχω αδιαφορήσει τις πρώτες 50 φορές στις οποίες έχω απαντήσει σ΄αυτό, μέχρι κι εδώ μέσα όταν κάποιος είπε "εύκολα τα λες απ' την Ελβετία" για κάποιον άλλο χρήστη, εξήγησα χωρίς κανένα καντήλι ότι δεν έχει σημασία το πού βρίσκεται κάποιος, ειδικά για μας τους νέους που συνήθως είμαστε σε πλήρη αβεβαιότητα σχετικά με το πού θα είμαστε απ' τη μια στιγμή στην άλλη. Και μετά από μια σελίδα έρχεται η ειρωνεία "ε τι να κάνουμε εγώ δεν πληρώνομαι σε GBP" και "ε τι να κάνουμε εγώ είμαι φτωχός", λες κι εγώ είμαι πλούσια.

Όσο για τον άλλο που λες, ο άλλος δεν ξέρω γιατί μου έστειλε πμ, δε μιλούσα με αυτόν ούτε είχα κατεβάσει καντήλια σε αυτόν. Απλά επενέβη.

Τέλος πάντων οφ τοπικ τέλος.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 11:01, 11-07-15:

ΑΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ Πρέπει να του πεις κάποιος ότι είναι κυβέρνηση...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 11-07-15 στις 11:06.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Dreamweaver

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dreamweaver
Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O Dreamweaver έγραψε στις 11:24, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
σαν κλαμμένα μ..νια οι συριζαίοι στην ψηφοφοριά
σαν ένα παιδάκι που του λές οτι δεν υπάρχει αγιος βασίλης

best of η ομιλία καμμένου, σχεδόν τον λυπήθηκα τον πολέμαρχο.
να λέει οτι εμείς ψηφίζουμε μνημόνιο αλλα μέσα μας κλαίμε γοερά, οπότε όλα οκ

βαρουφάκης για διακοπές στην αίγινα, ούτε καν πήγε, πίνει το τααγάκι του και στην π,,τσαρα του η διαπραγμάτευση
ο λαφαζάνωφ και η συνοδεία του δεν ψήφισαν, το ίδιο και η ραχηλ και κωνσταντοπούλου
2-3 ανελ αρχικά ήταν απών μπας και γλιτώσουν την ρετσινιά, και μόλις είδαν οτι οι απώλειες είναι πολλές με εντολή καμμένου μπήκαν και ψήφισαν ναι
χάθηκε και η δεδηλωμενη με 17 απώλειες οπότε πάμε για εκλογές.
Ξερεις τι ειναι να περιμενεις να κατσεις στην εξουσια για καμια δεκαετια και να μην κλεινεις ουτε χρονο? Φυσικο ειναι να κλαινε.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dreamweaver : 11-07-15 στις 11:29.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

xzc213

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xzc213
Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 193 μηνύματα.

O xzc213 έγραψε στις 12:02, 11-07-15:

http://www.real.gr/DefaultArthro.asp...431986&catID=1

αντε να ζησουμε να τον θυμομαστε

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,324 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 12:39, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από spy-ak
Έστω ότι περνά η συμφωνία από τη βουλή. Η Γερμανία; τι θα κάνει; Μέρκελ και Σόιμπλε κάνουν αντιφατικές δηλώσεις σχετικά με τη διαχείριση του χρέους -το κούρεμα είναι απαραίτητο, αλλά δε θα γίνει καμία συζήτηση για αυτό.

Ρήξη με την Ευρώπη; Δεν ξέρω. Θεωρώ ωστόσο πιθανό να γίνει μια ρήξη Βορά με Νότο, Γερμανίας με τη Γαλλία. Η ηγεσία της Ευρώπης είναι οριακά ολοκληρωτική, όπως αποδεικνύεται τον τελευταίο καιρό. Η Γερμανία δίνει εντολές και οι υπόλοιποι εκτελούν. Η Γαλλία για πόσο θα το δέχεται αυτό; Η Μ. Βρετανία; Εξ' ου και το δημοψήφισμα των τελευταίων. Αναμένονται εξελίξεις...
Η Γαλλια προσπαθει να βγει μπροστα, εξ ου και η ενεργη συμμετοχη Ολαντ στις ελληνικες διαπραγματευσεις. Αυτο βολευει και το Βερολινο ωστε να πεσει λιγο ο μυθος της Γερμανικης Κυριαρχιας και να μοιραστει η εξουσια, οπως περιπου ηταν επι Σαρκοζι οπου συγκυβερνουσαν την Ευρωζωνη. Οι Νησιωτες ειναι τελειως διαφορετικη περιπτωση, τα θεματα με την ΕΕ ειναι αλλης φυσης σε σχεση με την υπολοιπη Ευρωπη και ο πιο ισχυρος συμμαχος τους στο τελος θα αποδειχθει η ιδια η Γερμανια καθως πολλα απο τα προβληματα που εχει η Βρετανια λογω ΕΕ, πχ ανεξελεγκτη μεταναστευση, τα εχουν και οι δυο. Οποτε θα ριξουν και οι δυο λιγο νερο στο κρασι τους για να μην σπασει η σχεση του Νησιου με την ΕΕ γιατι ειναι πιθανον να βγουν χαμενοι και οι δυο...

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 13:01, 11-07-15:

Ας γράψω μερικές σκέψεις μου...
1) Η Ελλάδα (και όχι μόνον η κυβέρνηση) ψήφισε συμφωνία με το πιστόλι στον κρόταφο. Οι τελευταίες ελπίδες πέθαναν.
2) Ο ΣΥΡΙΖΑ ήθελε να ακουστούν και αντίθετες φωνές, ώστε να μη φανεί ότι δίνει εντελώς "γη και ύδωρ".
3) Ίσως οι φωνές αυτές ήταν λίγο περισσότερες από όσο ήθελε. Όμως, αυτό δεν σημαίνει πτώση της κυβέρνησης και εκλογές (όπως κάποιοι φαντασιώνονται). Μια ψήφος εμπιστοσύνης, σύντομα θα αποκαταστήσει τη "δεδηλωμένη".
4) Λογικά, οι υπέρμαχοι του ΝΑΙ στο δημοψήφισμα και στη συμφωνία, θα έπρεπε να είναι ευχαριστημένοι. Όμως κάποιοι (εκτός και εντός του φόρουμ), εξακολουθούν να βρίζουν χυδαία την κυβέρνηση και όσους ψήφισαν ΟΧΙ στο δημοψήφισμα. Για μένα, αυτοί δεν νοιάζονται για συμφωνία ή τίποτε άλλο εκτός από το πώς "θα τα χώσουν" στην "Αριστερά", προσπαθώντας να αναβιώσουν διχαστικό εμφυλιοπολεμικό κλίμα του 1950 - 1960. Άλλωστε αρκετοί από αυτούς, δεν κρύβουν τον έρωτά τους προς τις χούντες.
5) Άντε, να το χαιρόμαστε το καινούργιο μας μνημόνιο....

.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dias : 11-07-15 στις 13:21. Αιτία: Ένας ανασχηματισμός είναι πολύ πιθανός.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

HonoreDeBalzac

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη HonoreDeBalzac
Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

O HonoreDeBalzac έγραψε στις 13:02, 11-07-15:

Αφιερωμένο σε αυτούς που σπαμμάρανε φανατικά το "ΟΧΙ"

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,324 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 13:08, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Ας γράψω μερικές σκέψεις μου...
1) Η Ελλάδα (και όχι μόνον η κυβέρνηση) ψήφισε συμφωνία με το πιστόλι στον κρόταφο. Οι τελευταίες ελπίδες πέθαναν.
2) Ο ΣΥΡΙΖΑ ήθελε να ακουστούν και αντίθετες φωνές, ώστε να μη φανεί ότι δίνει εντελώς "γη και ύδωρ".
3) Ίσως οι φωνές αυτές ήταν λίγο περισσότερες από όσο ήθελε. Όμως, αυτό δεν σημαίνει πτώση της κυβέρνησης και εκλογές (όπως κάποιοι φαντασιώνονται). Μια ψήφος εμπιστοσύνης, σύντομα θα αποκαταστήσει τη "δεδηλωμένη".
4) Λογικά, οι υπέρμαχοι του ΝΑΙ στο δημοψήφισμα και στη συμφωνία, θα έπρεπε να είναι ευχαριστημένοι. Όμως κάποιοι (εκτός και εντός του φόρουμ), εξακολουθούν να βρίζουν χυδαία την κυβέρνηση και όσους ψήφισαν ΟΧΙ στο δημοψήφισμα. Για μένα, αυτοί δεν νοιάζονται για συμφωνία ή τίποτε άλλο εκτός από το πώς "θα τα χώσουν" στην "Αριστερά", προσπαθώντας να αναβιώσουν διχαστικό εμφυλιοπολεμικό κλίμα του 1950 - 1960. Άλλωστε αρκετοί από αυτούς, δεν κρύβουν τον έρωτά τους προς τις χούντες.
5) Άντε, να το χαιρόμαστε το καινούργιο μας μνημόνιο....

Θα εφαρμοσουν υπουργοι της κυβερνησης ενα προγραμμα το οποιο εχουν καταψηφισει και στο οποιο ειναι αντιθετοι; Τοσο ερωτευμενοι με τις καρεκλες πια; Ουτε οι εκλογες θα δωσουν λυση. Ο Τσιπρας πρεπει να συμφωνησει με τα υπολοιπα κομματα που υπερψηφισαν την προταση του, να βαλει πιθανως 2-3 υπουργους κοινης αποδοχης και να ζητησει ψηφο εμπιστοσυνης απο τη Βουλη ωστε επιτελους να βγαλει μια κυβερνηση την τετραετια και να μην σερνεται η χωρα καθε τρεις και λιγο σε εκλογες που ουσιαστικα τωρα δεν εχουν να προσφερουν τιποτα καινουριο.

xzc213

Δραστήριο Μέλος

O xzc213 έγραψε στις 13:24, 11-07-15:

Εκλογες θα πρεπε να γινουν αλλα για να ψηφιστει τι? αφου δεν υπαρχει κομμα με εναλλακτικο προγραμμα δυστυχως.

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 13:25, 11-07-15:

Είναι φως φανάρι ότι ο Τσίπρας έβγαλε το δημοψήφισμα για να βγει το "ΝΑΙ". Δεν του βγήκε.... Όπως είπα και παλαιότερα το "ΝΑΙ" είναι κατασκεύασμα του ΣΥΡΙΖΑ. Δεν πειράζουν καμία συντεχνία που του δίνουν δύναμη. Τα συγκεκριμένα μέτρα είναι δεδομένο ότι θα φέρουν παραπάνω ύφεση, ανεργία και μειώσεις μισθών στο ιδιωτικό τομέα

Για τους ψηφοφόρους του ΟΧΙ να μάθετε από εδώ και πέρα να "σκέφτεστε". Δείτε πως σας φέρθηκε ο "Βαρουφάκης", ο ήρωας σας των τελευταίων μηνών. Σας περιφρόνησε... και τώρα γελάει εναντίον σας....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 12-07-15 στις 00:26.

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,284 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 13:27, 11-07-15:

Πάμε σε εκλογές οι μύθοι ειμαι αυτά;http://www.koolnews.gr/politiki/6468...i-protovoulia/

xzc213

Δραστήριο Μέλος

O xzc213 έγραψε στις 13:28, 11-07-15:

Γιατι αν εβγαινε το "ναι" τι θα γινοταν? χιλιες φορες να κανεις την σωστη επιλογη και να στην φερουν παρα να κανεις συνειδητα την λαθος η οποια οδηγει σε βεβαιη καταστροφη.

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

O akikos έγραψε στις 13:54, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από xzc213
Γιατι αν εβγαινε το "ναι" τι θα γινοταν? χιλιες φορες να κανεις την σωστη επιλογη και να στην φερουν παρα να κανεις συνειδητα την λαθος η οποια οδηγει σε βεβαιη καταστροφη.
Πιο ελαφριά μέτρα!

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 13:58, 11-07-15:

Εκλογες θα πρεπε να γινουν αλλα για να ψηφιστει τι? αφου δεν υπαρχει κομμα με εναλλακτικο προγραμμα δυστυχως.
Μα τωρα ακομα κι αν παμε σε εκλογες θα αλλαξει τι; Η Ελλαδα θα ειναι σε προγραμμα, τα μετρα θα εχουν πανω κατω οριστικοποιηθει και η πλειοψηφια των κομματων υποστηριζει τη δανειακη συμβαση. Στις προηγουμενες εκλογικες αναμετρησεις υπηρχε παντα καποιος ο οποιος εκανε σημαια του τον αντιμνημονιακο αγωνα. Τωρα θα γινει τι; Και για να παμε σε εκλογες θα εχει πρωτα προηγηθει η διασπαση του Συριζα σε κεντροαριστερους (με αρχηγο τον Τσιπρα) και κομμουνιστες με αρχηγο Λαφαζανη ή Ζωη. Αντικειμενικα τωρα κανενας δεν θελει εκλογες. Ουτε ο Τσιπρας ουτε η ΝΔ.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

xzc213

Δραστήριο Μέλος

O xzc213 έγραψε στις 14:07, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Πιο ελαφριά μέτρα!

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Μα τωρα ακομα κι αν παμε σε εκλογες θα αλλαξει τι; Η Ελλαδα θα ειναι σε προγραμμα, τα μετρα θα εχουν πανω κατω οριστικοποιηθει και η πλειοψηφια των κομματων υποστηριζει τη δανειακη συμβαση. Στις προηγουμενες εκλογικες αναμετρησεις υπηρχε παντα καποιος ο οποιος εκανε σημαια του τον αντιμνημονιακο αγωνα. Τωρα θα γινει τι; Και για να παμε σε εκλογες θα εχει πρωτα προηγηθει η διασπαση του Συριζα σε κεντροαριστερους (με αρχηγο τον Τσιπρα) και κομμουνιστες με αρχηγο Λαφαζανη ή Ζωη. Αντικειμενικα τωρα κανενας δεν θελει εκλογες. Ουτε ο Τσιπρας ουτε η ΝΔ.
το ιδιο λεμε. θα επρεπε υπο κανονικες συνθηκες να γινουν αλλα στην πραγματικοτητα δεν θα εχουν κανενα αποτελεσμα.

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,284 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 14:13, 11-07-15:

Τελικά θα πάμε σε εκλογές το φθινόπωρο η όχι;

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,137 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 15:26, 11-07-15:

Εκλογές αυτό το διάστημα όπως είπε κι ο Darthfederer αν κλείσει συμφωνία με την παρούσα κυβέρνηση τι νόημα έχει; Ας κάτσουν οι ίδιοι να την εφαρόσουν. Ανασχηματισμός λογικό να γίνει όμως.

Πιο ελαφριά μέτρα!
Αλλαγή κυβέρνησης καταρχήν και από εκεί που μείναμε το Γενάρη. Νόμιζαν πολλοί πως διαφήμιζαν τόσο το ΝΑΙ για οικονομικούς λόγους ενώ ήταν 100% επιβεβαιωμένο πως σε αντίστοιχη περίπτωση πηγαίναμε για σενάρια 2010. Αυτό περίμενε κι ο Σαμαράς αλλά δε του κατσε.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vassilis498 : 11-07-15 στις 15:34.

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,156 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 15:53, 11-07-15:

Εγώ το δηλώνω συριζα δεν ξαναψηφίζω. Μάλλον θα ξαναψηφίσω Καζάκη παρόλο που δεν μπαίνει βουλή.

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,556 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 16:42, 11-07-15:

Μι νίδερ. Ο τύπος είναι ανεμοδούρα. Ένωση κεντρώων θα ψηφήσω αν γίνουν εκλογές.

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,156 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 17:06, 11-07-15:

Η ένωση κεντρώων υποστηρίζει ΕΕ άρα και μνημόνιο.

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lkjhgfdsa
Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε στις 17:16, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Εγώ το δηλώνω συριζα δεν ξαναψηφίζω. Μάλλον θα ξαναψηφίσω Καζάκη παρόλο που δεν μπαίνει βουλή.
Το ΕΠΑΜ δεν είναι καλύτερο. Λαϊκίστικος λόγος μέχρι αηδίας, συναισθηματικές επικλήσεις, επιθέσεις ήθους, απειλές με το άρθρο 120 του συντάγματος, διανομή τροφίμων κλπ κλπ. Πολιτική, δηλαδή, που έχουμε -ιστορικά- συνηθίσει να βλέπουμε σε φασιστικά μορφώματα, χωρίς φυσικά να λέω ότι πρόκειται για τέτοιο.

xzc213

Δραστήριο Μέλος

O xzc213 έγραψε στις 17:16, 11-07-15:

δεν εισαι ο μονος. θα ριχνα κκε αν ηταν σοβαρο κομμα αλλα με κουτσουμπα-κανελη δεν πας πουθενα. για ανταρσυα το βλεπω.

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 17:18, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από lkjhgfdsa
Το ΕΠΑΜ δεν είναι καλύτερο. Λαϊκίστικος λόγος μέχρι αηδίας, συναισθηματικές επικλήσεις, επιθέσεις ήθους, απειλές με το άρθρο 120 του συντάγματος, διανομή τροφίμων κλπ κλπ. Πολιτική, δηλαδή, που έχουμε -ιστορικά- συνηθίσει να βλέπουμε σε φασιστικά μορφώματα, χωρίς φυσικά να λέω ότι πρόκειται για τέτοιο.
Ο Καζάκης έδινε ξεκάθαρες απαντήσεις σε όλες τις ερωτήσεις. Δεν λέω ότι είναι μια φοβερή λύση, αλλά δεν βγάζεις άκρη με μη ακραίο κόμμα.
δεν εισαι ο μονος. θα ριχνα κκε αν ηταν σοβαρο κομμα αλλα με κουτσουμπα-κανελη δεν πας πουθενα. για ανταρσυα το βλεπω.
Δεν ξέρω τι παίζει με τον ανταρσύα γενικά. Τι διαφορές έχει με το ΚΚΕ?

xzc213

Δραστήριο Μέλος

O xzc213 έγραψε στις 17:21, 11-07-15:

δεν ειναι στη βουλη

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

O akikos έγραψε στις 17:21, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos199666
Τελικά θα πάμε σε εκλογές το φθινόπωρο η όχι;
Δεν θα κάτσει η αντιπολίτευση να ψηφίζει δύσκολα μέτρα και την ίδια στιγμή "μέλη" του ΣΥΡΙΖΑ θα το παίζουν επανάσταση. Θεωρώ δεδομένο ότι το Φθινόπωρο πάμε σε εκλογές.

Σε κάθε περίπτωση το Φθινόπωρο καλύτερα να βγει η ΝΔ από ότι ο ΣΥΡΙΖΑ. Η Μπακογιάννη εξηγεί το γιατί. Όπως φαίνεται η εκλογή από τη βάση κατάστρεψαν την ΝΔ. Κάποιοι προτίμησαν τον Σαμαρά από ότι αυτήν.

xzc213

Δραστήριο Μέλος

O xzc213 έγραψε στις 17:22, 11-07-15:

ε αμα το λεει η μπακογιαννη

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 17:24, 11-07-15:

δεν ειναι στη βουλη
Είναι το ίδιο αερολόγοι και υποκριτές όπως οι ΚΚΕ?

xzc213

Δραστήριο Μέλος

O xzc213 έγραψε στις 17:27, 11-07-15:

Είναι το ίδιο αερολόγοι και υποκριτές όπως οι ΚΚΕ?
ε αυτο σου λεω. απο που να αποδειχθει? δεν εχουν μπει στη βουλη για να φανει στην πραξη. στην θεωρια ειναι συριζα του 4%. περιπου.

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

O akikos έγραψε στις 17:29, 11-07-15:

Επίσης εχθές πρώτη φορά το ποτάμι με έκανε να αισθανθώ καλά που του έδωσα τη ψήφο μου τον Χειμώνα.

Άψογος
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε στις 17:35, 11-07-15:

Επίσης εχθές πρώτη φορά το ποτάμι με έκανε να αισθανθώ καλά που του έδωσα τη ψήφο μου τον Χειμώνα.
Ζήτω τα διόδια!
Ζήτω οι εργολαβίες!
Ζήτω το Me... ε... το Ποτάμι!

gaspar

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,171 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 17:53, 11-07-15:

Σε κάθε περίπτωση το Φθινόπωρο καλύτερα να βγει η ΝΔ από ότι ο ΣΥΡΙΖΑ. Η Μπακογιάννη εξηγεί το γιατί. Όπως φαίνεται η εκλογή από τη βάση κατάστρεψαν την ΝΔ. Κάποιοι προτίμησαν τον Σαμαρά από ότι αυτήν.
εκλογές όχι ακομα, τώρα πρέπει ο συριζα να σηκώσει όλο το βάρος της αποτυχίας του.
να ρουφήξει καλα το μνημόνιο 3 αυτος και οι οπαδοί του(όσοι έμειναν η θα μείνουν)

για μετα βλεπω πρόεδρο τον βορίδη η τον κώστα μπακογιάννη
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε στις 18:15, 11-07-15:

για μετα βλεπω πρόεδρο τον βορίδη
Γιατί δε βάζετε αμέσως τον Μιχαλολιάκο της ΧΑ να τελειώνετε μια και καλή;

Ο "Τσεκουράτος"...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lkjhgfdsa : 11-07-15 στις 18:18.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Dr. No

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dr. No
Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O Dr. No έγραψε στις 18:27, 11-07-15:

εκλογές όχι ακομα, τώρα πρέπει ο συριζα να σηκώσει όλο το βάρος της αποτυχίας του.
να ρουφήξει καλα το μνημόνιο 3 αυτος και οι οπαδοί του(όσοι έμειναν η θα μείνουν)

Ε όχι και Βορίδη. Δηλαδή έγιναν όλα αυτά, για να βγει μπροστά το fanboy των συνταγματαρχών; Έτσι και μια στο εκατομμύριο, γίνει κάτι τέτοιο, πλέον θα μιλάμε για πολιτική λειψανδρία στο ζενίθ της.

xzc213

Δραστήριο Μέλος

O xzc213 έγραψε στις 18:32, 11-07-15:

κοιτα να δεις που ο σοιμπλε θα κανει αυτο που επρεπε να κανει ο τσιπρας. 5 χρονια εκτος ευρωζωνης λεει, αλλα εντος ΕΕ με οικονομικη στηριξη. Μας κανουν και πλακα. Τα μετρα λεει δεν θα βοηθησουν στην αναπτυξη. Τωρα το καταλαβαν.

Edit: Δεν επιβεβαιωνεται οτι επεσε η προταση στο τραπεζι.

http://time.com/3949954/joseph-e-sti...greece-crisis/
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xzc213 : 11-07-15 στις 19:09.

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 19:31, 11-07-15:

Δεν θα κάτσει η αντιπολίτευση να ψηφίζει δύσκολα μέτρα και την ίδια στιγμή "μέλη" του ΣΥΡΙΖΑ θα το παίζουν επανάσταση. Θεωρώ δεδομένο ότι το Φθινόπωρο πάμε σε εκλογές.

Αν δεν σε θελουν οι ψηφοφοροι του κομματος σου, δεν γινεται να εισαι αρχηγος. Η συγκεκριμενη απο τη στιγμη που επεστρεψε απο την εξορια του Δημου Αθηναιων, πριονιζε την καρεκλα του χοντρου, με το που αυτος παραιτηθηκε αν ειναι δυνατον πηγε να κατσει. Εκλογες απο συνεδρια και μαλακιες. Σωστα εγιναν εκλογες απο τη βαση και θα πρεπει να ξαναγινουν, εφοσον ο Μεϊμαρακης δεν αποδειχθει προσωρινος αλλα μονιμος (κατι που ακουγεται πολυ τελευταια)

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 19:34, 11-07-15:

Το εχει ρουφηξει ηδη σε μεγαλο βαθμο. Καλλιεργησε πολλες προσδοκιες με το Οχι στις οποιες γυρισε την πλατη πολυ γρηγορα. Γιατι δεν νομιζω οτι ειχε νοημα το οχι απο τη στιγμη που εριξε μια προταση σχεδον ιδια με των ξενων και οπως παραδεχθηκε ο Ευκλειδης με υφεσιακα μετρα μεσα;

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,556 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 19:35, 11-07-15:

Είπα εγώ ότι μισώ την ΕΕ; Οκ το μνημόνιο σε κανέναν δεν αρέσει χαίρω πολύ συν ότι εκτός ΚΚΕ δε νομίζω να θέλει κανείς άλλος να απομονωθεί από την Ευρώπη.

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε στις 19:43, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
εκτός ΚΚΕ δε νομίζω να θέλει κανείς άλλος να απομονωθεί από την Ευρώπη.
Υπάρχουν και πολλά εξωκοινοβουλευτικά.

Ευρώπη, όπως λέμε την ήπειρο; Λέτε αν βγούμε ποτέ από την Ευρώπη, να μετακινηθεί η Ελλάδα δίπλα στην Κίνα;

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 19:48, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από lkjhgfdsa
Υπάρχουν και πολλά εξωκοινοβουλευτικά.

Ευρώπη, όπως λέμε την ήπειρο; Λέτε αν βγούμε ποτέ από την Ευρώπη, να μετακινηθεί η Ελλάδα δίπλα στην Κίνα;
Από αυτούς που μπαίνουν συνήθως στη βουλή εννοώ. Και εκτός από το να λένε όχι να είχαν και καμία ιδέα της προκοπής για το τι κάνουμε μετά καλά θα ήταν δηλαδή.

Την δεύτερη εξυπνάδα δεν τη σχολιάζω καν γιατί προφανώς καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,403 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 19:49, 11-07-15:

Παιδιά τελικά τζάμπα πήγε το δημοψήφισμα δεν πειράζει την επόμενη φορά

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε στις 19:55, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Από αυτούς που μπαίνουν συνήθως στη βουλή εννοώ. Και εκτός από το να λένε όχι να είχαν και καμία ιδέα της προκοπής για το τι κάνουμε μετά καλά θα ήταν δηλαδή.

Την δεύτερη εξυπνάδα δεν τη σχολιάζω καν γιατί προφανώς καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.
Άλλο το ότι δε σου αρέσουν οι προτάσεις τους και άλλο να λες ότι δεν έχουν.

Μου αρέσουν, όμως, αυτές οι εξυπνάδες, γιατί καταδεικνύουν την κατάντια να ταυτίζουμε την ΕΕ με την Ευρώπη, για να προπαγανδιστεί ο μονόδρομος.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Andante

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Andante
Ο Andante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 219 μηνύματα.

O Andante έγραψε στις 20:31, 11-07-15:

Προτείνω τα μερικά εκατομμύρια περίπου που κόστισε το δημοψήφισμα να τα απαιτήσουμε σαν κοινωνία από τους βουλευτές του σύριζα και να τα μοιράσουμε σε φτωχούς και ανάγκες.

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε στις 20:49, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Andante
Προτείνω τα μερικά εκατομμύρια περίπου που κόστισε το δημοψήφισμα να τα απαιτήσουμε σαν κοινωνία από τους βουλευτές του σύριζα και να τα μοιράσουμε σε φτωχούς και ανάγκες.
Αν πούμε ότι έχουμε αυτή τη στιγμή ~100.000 βαριά εξαθλιωμένες οικογένειες, να τους δώσουν, δηλαδή από 200€ εφάπαξ ή από 16.66€ το μήνα για ένα έτος. Σώθηκαν. Έχετε κάνει μαθήματα λαϊκισμού κάπου;
Εγώ λέω να σταματήσουμε και τις εκλογές. Κοστίζουν. Πολύ κοστίζουν. Και βλάπτουν τη δικτατορία. Ε, συγγνώμη, τη "δημοκρατία" ήθελα να πω.

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 21:00, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Λογικά, οι υπέρμαχοι του ΝΑΙ στο δημοψήφισμα και στη συμφωνία, θα έπρεπε να είναι ευχαριστημένοι. Όμως κάποιοι (εκτός και εντός του φόρουμ), εξακολουθούν να βρίζουν χυδαία την κυβέρνηση και όσους ψήφισαν ΟΧΙ στο δημοψήφισμα. Για μένα, αυτοί δεν νοιάζονται για συμφωνία ή τίποτε άλλο εκτός από το πώς "θα τα χώσουν" στην "Αριστερά", προσπαθώντας να αναβιώσουν διχαστικό εμφυλιοπολεμικό κλίμα του 1950 - 1960. Άλλωστε αρκετοί από αυτούς, δεν κρύβουν τον έρωτά τους προς τις χούντες.
Ευχαριστώ πολύ όλους όσους επιβεβαιώνουν πλήρως τα παραπάνω και θαυμάζω τον "πατριωτισμό" τους, καθώς αδιαφορούν πλήρως για το τι θα συμβεί στην Ελλάδα, αρκεί να "καταστραφεί" ο ΣΥΡΙΖΑ και να δεινοπαθήσουν όσοι ψήφισαν ΟΧΙ στο δημοψήφισμα. (Δε βλέπω το λόγο να ασχοληθώ μαζί τους ξανά).

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Stavri_

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 3,830 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 21:15, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Andante
Προτείνω τα μερικά εκατομμύρια (ή να πω δις; ) που "κόστισε" το μακροχρόνιο 'κάθισμα' των ΝΔ/ΠΑΣΟΚ στην καρέκλα της εξουσίας (με ότι αυτό συνεπάγεται και ό,τι προκάλεσε η εκμετάλλευσή της -τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται- ) να τα απαιτήσουμε σαν κοινωνία από τους βουλευτές του καλού δικομματισμού και να τα μοιράσουμε σε φτωχούς με ανάγκες, και αδικημένους.

Well, αυτό που θέλω να πω είναι προφανές. Δεν είναι λογική αυτή και έτσι δε λύνουμε το πρόβλημα. Δεν έχει νόημα αυτή η σκέψη. Αν σπατάλησε χρήματα η τωρινή κυβέρνηση (που ίσως και να το έκανε, δεν δίνω 'απαλλαγή' σε κανέναν) τότε τι πρέπει να πούμε για τις προηγούμενες; Μπορούμε να λαϊκίσουμε πολύ. Το θέμα είναι θα βγάλουμε αποτέλεσμα;; Ας μην βλέπουμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

gaspar

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,171 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 21:16, 11-07-15:

τον λογαριασμο dia σε αυτους που την αποτέλειωσαν..
λέγαμε για τους κινδύνους εδω και μήνες, ενώ κάποιοι βγαίνανε σύνταγμα να γιορτάσουν το πατριωτικό όχι.

απογοητευμένος και αηδία νοιώθω όχι για την ελλάδα, αλλα για τους έλληνες
για αυτο ναι.. κατηγόρησε με όσο θες

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 21:20, 11-07-15:

Ρε παιδιά τι γίνεται τελικά; Συμφώνησαν; :/

Dreamweaver

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dreamweaver
Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O Dreamweaver έγραψε στις 21:30, 11-07-15:

Σε περιπτωση εκλογων, Δραση/Δημιουργια Ξανα/Ενωση Κεντρωων δεν σας αρεσουν? Μπα,ε? Επειδη δεν λενε παραμυθια αραγε?

Παντως μου αρεσει οτι εισασταν υπερ ενος δημοψηφησματος τυπου "θελετε να συνεχισετε να ζειτε?", αλλα κατα εκλογων για να φυγει μια αθλιοτατη κυβερνηση.

xzc213

Δραστήριο Μέλος

O xzc213 έγραψε στις 21:34, 11-07-15:

κανεις δεν ειπε οτι ειναι κατα γιατι δεν θελει να φυγει η κυβερνηση. αυτο που ειπαμε ειναι πως ολοι εχουν το ιδιο σχεδιο, παραμονη στο ευρω με τα αναλογα προγραμματα που θα εφαρμοστουν. εκει ανηκει και η δραση/δημιουργια ξανα/Ε.Κ. Οσο για τα 2 πρωτα, καθαρα με φιλελευθερα στανταρτς, οχι αριστερα, η πολιτικη τους ειναι για γελια.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους