Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με το κόστος μιας DSL

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 11:19, 09-05-07:

Εγώ έκανα Conn-x στο 1mbit, είναι το λιγότερο απαράδεκτοι.

Πριν είχα 384, έγινε διπλασιασμός και με 768 συνέχιζα να πιάνω μέχρι ~300.
Έκανα Conn-x στο 1mbit από το Πάσχα και όχι μόνο δε βελτιώθηκε τίποτα, αλλά χειροτέρεψε τώρα. Ανεξαρτήτως τι ώρα μπαίνω, όλα σέρνονται. (Μιλάμε για ταχύτητες στα speedtest ~300DL και ~30UL.)
Έχω πάει διακόσες φορές στο μαγαζάκι και δε μου δίνουν μια λύση της προκοπής λολ....

Ένα εξάμηνο έμεινε, δεν πρόκειται να συνεχίσω τις διαπροσωπικές σχέσεις με τον ΟΤΕ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 11:25, 09-05-07:

Στη καλύτερη περιπτωση με πόσο κατεβάζεις;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 11:29, 09-05-07:

Γι' αυτό εγώ σκέφτομαι να πάω Forthnet, με 10Mbit κάτω κι 1Mbit πάνω και τηλέφωνο (αν τα λέω καλά).

Τουλάχιστον εγώ που είμαι στα 768Kbits, πιάνω το 80% περίπου της ονομαστικής ταχύτητας. Για παραπάνω, ο ΟΤΕς κρατάει κατιτίς.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 11:46, 09-05-07:

Πολύ καλά έκανες.
Έχω χρόνια ΟΤΕ και δεν έχω κανένα μα κανένα παράπονο.

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 11:48, 09-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Γι' αυτό εγώ σκέφτομαι να πάω Forthnet, με 10Mbit κάτω κι 1Mbit πάνω και τηλέφωνο (αν τα λέω καλά).

Τουλάχιστον εγώ που είμαι στα 768Kbits, πιάνω το 80% περίπου της ονομαστικής ταχύτητας. Για παραπάνω, ο ΟΤΕς κρατάει κατιτίς.
Εκανα ένα τεστ τωρα στο adslgr.com και μου εβγαλε αποτελεσματα:
καθαρή ταχύτητα 1613 kbps
μεικτή ταχύτητα 1774 kbps

Καλά είναι;Βασικα μένω Κυψέλη.....και ξέρετε τι χαμός γίνεται στο δίκτυο του ΟΤΕ στην περιοχή

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 12:22, 09-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
Στη καλύτερη περιπτωση με πόσο κατεβάζεις;
Από torrents πχ. (καλά torrents) παλιότερα κατέβαζα μέχρι και με 80-90kBps, τώρα μέχρι 30kBps.

Και δε μένω σε καμιά επαρχιακή κωμόπολη να πεις... και άντε να μην έπχιανα και 1000 στα speedtest, αλλά 300; Έλεον.

Έτσι όπως πάει, όσο μεγαλύτερη ταχύτητα παίρνεις, τόσο μικρότερη σου δίνουν;

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Dare-Devil έγραψε στις 18:32, 09-05-07:

Οσοι έχετε ADSL απο τον ΟΤΕ διαβάστε το:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=96570

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 15:57, 21-05-07:

Παιζει ρολο η περιοχη και ποσοι αλλοι εχουν adsl σε αυτην.

Εγω εχω 768 και πιανει 60-72 kb/s σχεδον παντα. Αλλα εχει καποιες μερες , περιπου 1 φορα το μηνα, που πεφτει καμποσες φορες την ημερα για καποια λεπτα.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 16:50, 21-05-07:

με γεια σου! καλο!

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 16:10, 22-05-07:

Να ρωτηξω και εγω κατι. Εχω 768 connx και τον Ιουλιο κλεινω ενα χρονο. Μετα τον χρονο, αν το συνεχισω, θα πληρωνω συμφωνα με τις καινουριες τιμες, δλδ 18.5/μηνα?

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 16:13, 22-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Να ρωτηξω και εγω κατι. Εχω 768 connx και τον Ιουλιο κλεινω ενα χρονο. Μετα τον χρονο, αν το συνεχισω, θα πληρωνω συμφωνα με τις καινουριες τιμες, δλδ 18.5/μηνα?
Forthnet 25 € έως 10 Mbps και μεταφέρεις και βγαίνεις απο τον ΟΤΕ που σημαίνει ότι δεν πληρώνει καθόλου πάγιο εκεί. Όταν με το καλό βέβαια αποφασίσουν να σε συνδέσουν!

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 16:15, 22-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Forthnet 25 ? έως 10 Mbps και μεταφέρεις και βγαίνεις απο τον ΟΤΕ που σημαίνει ότι δεν πληρώνει καθόλου πάγιο εκεί. Όταν με το καλό βέβαια αποφασίσουν να σε συνδέσουν!
Δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαξω τωρα, ετσι και τη βγαλω ολο το καλοκαιρι χωρις ιντερνετ θα παθω κριση. Απλα δεν ξερω μηπως βρεθω να πληρωνω παραπανω μετα τον ενα χρονο. Αν ειναι να τους πω να το κοψουν τωρα και να κανουν νεα συνδεση, να ειναι ολα ετοιμα οταν παω εγω.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους