Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,326 εγγεγραμμένα μέλη και 3,070,440 μηνύματα σε 94,330 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 717 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Punk

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:53, 30-11-08:

Να ενα θεμα που δεν εχουμε... Βεβαια δεν πρεπει να εχουμε και πολους οπαδους...
Εγω τελευτεα ασχολουμε λιγο περισσοτερο, εχω φαει ενα κολλιμα με μερικα τραγουδια.. Απο το πρωτο,κλασικο πανκ, μεχρι street, oi! και hardcore...
Τελευτεα μαλιστα, εγω διαπιστωσει οτι εχει γινει πολυ τις μοδας στην Ροδο, ισχυει αυτο και γενικοτερα;
Κανενας αλλος εδω μεσα; Να μιλισουμε λιγο, να μαθουμε και καναδυο πραγματα ο ενας απο τον αλλο;

(και για να στιριξουμε τον τοπο και τους φιλους)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,375 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 15:51, 30-11-08:

Δε το τσεκαρω αν εχουμε τοπικ για punk, ελπιζω Τασο να το ελεγξες

Θα βαλω ενα κλασσικο συγκροτημα, απο τα αγαπημενα μου, και κατα πολλους ακομα κορυφη. Kαι τα 2 εχουν στιχους πανω στο βιντεο. Enjoy !

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kolokythi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kolokythi
H Kolokythi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Kolokythi έγραψε στις 22:59, 18-02-09:

Όταν είδα τόπικ για punk περίμενα οτι δεν θα υπάρχει ιδιέτερη κινητικότητα αλλα δεν περίμενα κ τοσο λίγη
Λοιπόν έχω πολύ μεγάλο εύρος στις μουσικές μου επιλογές και έχω σκοπό να περάσω από όλα τα σχετικά θέματα, αλλά είπα να ξεκινήσω απο αυτό εδώ το φτωχούλη θέμα για να μην αισθάνεται ξεχασμένο και στεναχωριέται.

Αρχίζω με ελληνική σκηνή (δεν παραθέτω βιντεάκια γιατι νομίζω πως κανείς δεν τα βλέπει )
Μου αρέσουν οι χάσμα πολύ, ωχρά σπειροχαίτη , γενιά του χάους και βεβαίως βεβαίως οι ηχορύπανση. Για πιό light (και ίσως εκεί πάμε σε ska-punk) 63High και kill the cat.

Αυτά για αρχή..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 01:30, 19-02-09:

Έλα βρε Λόοοριεεεενννν - διαβάζοντας το ποστ του Τάσου λέω ξέρω τι θα βάλω, ξέρω τι θα βάλω!
Και κοιτάζω παρακάτω και το είχες ήδη βάλει εσύ...
Ουφ, ας είναι

(...ωραίοι οι Bad Religion πάντως- τους πρωτάκουσα κάπου στα τέλη του γυμνασίου :p)

Γενικά δεν άκουγα ποτέ καθαρόαιμο πανκ
το πανκ που άκουγα ήταν κυρίως πανκ-ροκ

με αγαπημένους τους Ramones εννοείται.

there you go

Επίσης μ άρεσαν οι the Clash. Εκεί κινήθηκα γενικά στο πανκ, όσο ασχολήθηκα (σχεδόν καθόλου δηλαδή, αλλά να ναι καλά μία παλιά φίλη που μου έβαζε να ακούω διάφορα πράγματα ακόμη κι αν δεν ήθελα ή μου φαίνονταν ότι ξέφευγαν πολύ από τα γούστα μ... εκείνη τώρα έχει συγκρότημα δικό της βεβαίως βεβαίως!)
Οι sex pistols πάντως, που αρέσουν γενικά σε πολύ κόσμο ως πανκ συγκρότημα, δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:13, 19-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso

Οι sex pistols πάντως, που αρέσουν γενικά σε πολύ κόσμο ως πανκ συγκρότημα, δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα...
Και μενα η sex pistols εκτος απο το πολυ κλασικο τους (anarchy in the uk) που το εχω ακουσει τοσες φορες που το συνιθισα, δεν μου κανουν κατι... Δεν εχουν κατι το ωραιο

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 791 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 15:14, 19-02-09:

Για τους Pistols είχα διαβάσει κάπου ότι ήταν μια επιχειρηματική ιδέα Μalcolm McLaren, o οποίος βλέποντας τι είχε γίνει στην Αμερική με τους Ramones και Dead Kennedys θέλησε να φτιάξει ένα αντίστοιχο σχήμα στην χώρα του, προσδοκώντας να κάνει πάταγο...και έκανε!! Μάζεψε λοιπόν διάφορα περιθωριακά άτομα, τα οποία πίστευε ότι ταίριαζαν σε αυτό που λέμε ''πανκ κουλτούρα'', άσχετα με τις μουσικές τους ικανότητες και έτσι δημιουργήθηκαν οι Sex Pistols. Χαρακτηριστικό είναι οτι όταν ο Sid Visious μπήκε στην μπάντα σαν μπασσίστας, δεν ήξερε καν να παίζει μπάσο!

Kαι μια και οι Καλυψούδα έβαλε Ramones () να προσθέσω για αρχή και Dead Kennedys μιας και αυτοί ήταν οι πρώτοι ακφραστές του ρεύματος...

...και συνεχίζω με πιο πρόσφατα πράγματα...

...και κάτι ελληνικό...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 16:44, 19-02-09:

Ρε συ Τάσαρε, αυτό το βίντεο (το τελευταίο στο πρώτο σου ποστ) είναι θλιβερό και από μουσική και από στίχο.

Μη σου πω πως δεν είναι και πανκ.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:56, 19-02-09:

Οι ιδιοι θεωρουν πως ειναι "oi! punk" τωρα τι ειναι τι δεν ειναι... Δεν ξερω Απλα ο μπασιστας τους ειναι φιλαρακι, και τα ξερω και τα αλλα παιδια... Μην νομιζεις κιολας, στην ηλικια μου ειναι...

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 16:59, 19-02-09:

Το skin με το punk και στίχους σαν αυτόυς δεν είναι και πολύ κοντινές νοοτροπίες.

Να τους πεις άμεσα να αλλάξουν στιχουργό.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:02, 19-02-09:

Εγω το ξερω, αυτοι δεν λενε να το καταλαβουν... Ασε που ηδη ο ενας εχει γινει "rockabillας"... Οπου να ναι θα αλλαξουν και οι αλλοι δυο...

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 23:00, 19-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Εγω το ξερω, αυτοι δεν λενε να το καταλαβουν... Ασε που ηδη ο ενας εχει γινει "rockabillας"... Οπου να ναι θα αλλαξουν και οι αλλοι δυο...
Άσε τα τώρα αυτά, θα κατέβεις Γενιά να δεις καλό πανκ;

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 23:59, 19-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Από δω το πήγαμε από κει το φέραμε

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:21, 20-02-09:

Δυστιχος δεν το κοβω....

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 19:43, 05-03-09:

Aγαπημένο κομμάτι:

Αλλά πήρε φωτιά στα χέρια των prodigy (μη δίνετε σημασία στο βίντεο):

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 20:47, 20-03-09:

Σε προ-punk πατήματα, λίγο πριν την έκρηξη της εποχής, ένα κομμάτι που δε ταιριάζει και πολύ στο δίσκο που περιλαμβάνεται, αξίζει όμως να του ακούσετε:

στίχοι (δώσε βάση!) :

Asylums with doors open wide,
Where people had paid to see inside,
For entertainment they watch his body twist
Behind his eyes he says, 'I still exist.'

This is the way, step inside.

In arenas he kills for a prize,
Wins a minute to add to his life.
But the sickness is drowned by cries for more,
Pray to God, make it quick, watch him fall.

This is the way.
This is the way.
This is the way.
This is the way.

You'll see the horrors of a faraway place,
Meet the architects of law face to face.
See mass murder on a scale you've never seen,
And all the ones who try hard to succeed.

And I picked on the whims of a thousand or more,
Still pursuing the path that's been buried for years,
All the dead wood from jungles and cities on fire,
Can't replace or relate, can't release or repair,
Take my hand and I'll show you what was and will be.

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 791 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 18:06, 19-07-09:

...παππούδες του μετέπειτα horror-hardcore punk

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:26, 03-02-10:

http://www.youtube.com/watch?v=pZPBgzBUPIQ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,318 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 16:24, 03-02-10:

Γνήσιο, φτηνό, αγνό, βρόμικο πανκ

http://www.youtube.com/watch?v=3lEko6kMfng

http://www.youtube.com/watch?v=OuOo-...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=om8da...eature=related

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 17:37, 03-02-10:

Ευγε φαντασμενε..Σημερα που χαζευα το θεμα,απορησα που καποιος δεν εχει βαλει τους crass..

Eγω απο punk προτιμω την πρωτη γενια..Αλλοι το λενε πανκ πρωτης γενιας,αλλοι punk-rock..

http://www.youtube.com/watch?v=TlHHSnTGPd8

http://www.youtube.com/watch?v=AtRztuzgqsc

http://www.youtube.com/watch?v=EOQrP...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=kwxI2QeSuOw

http://www.youtube.com/watch?v=n99_fk1MZAg

http://www.youtube.com/watch?v=WShkqpZOwd4

http://www.youtube.com/watch?v=oBKMsXMs8mc

http://www.youtube.com/watch?v=Ue5jyj_nosc

http://www.youtube.com/watch?v=9eqWcHYHL7g

http://www.youtube.com/watch?v=KvdDFQtVAZM

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alkyonii

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alkyonii
H alkyonii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οικονομολόγος . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H alkyonii έγραψε στις 12:21, 16-03-10:

K εγώ δεν περίμενα τόσο λίγη "κίνηση" σ' αυτό το τόπικ.
Χάσμα κορυφαίο πανκ συγκρότημα! Αγαπημένοι στίχοι
"με βροχη να σβησω οσα λιγο λιγο καταστρεφει ο χρονος, τωρα μονος μου ,τρελαινομαι τα παντα ζητω, γιατι εκει ειναι το ονειρο , εκει ειναι και η κολαση, εκει ειναι η μικρη ζωη που αγγιξαμε μαζι,"
http://www.youtube.com/watch?v=P459B2KXz_E
Μάστιγα!
http://www.youtube.com/watch?v=aSo9Paj3ePI

Αρνάκια
http://www.youtube.com/watch?v=wXOEzSLgYMw
κ το κορυφαίο τραγούδι για μένα
http://www.youtube.com/watch?v=4SBIO...eature=related
νομίζω πλέον ο ντράμερ τους δεν ζει.
Γενικά η ελληνική πανκ σκηνή μου αρέσει πάρα πολύ κ δεν ξέρω αν ασχοληθήκαμε μαζί της όσο θα έπρεπε ή καλύτερα όσο της άξιζε!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 18:17, 16-03-10:

Γενικά η ελληνική πανκ σκηνή μου αρέσει πάρα πολύ κ δεν ξέρω αν ασχοληθήκαμε μαζί της όσο θα έπρεπε ή καλύτερα όσο της άξιζε!

Δεν ασχοληθήκαμε.

Παράθεση

alkyonii

Νεοφερμένος

H alkyonii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οικονομολόγος . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H alkyonii έγραψε στις 19:46, 16-03-10:

Δεν ασχοληθήκαμε.
Γιατί όμως? Κρίμα! Είναι πολύ ενδιαφέρουσα σκηνή!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 21:12, 16-03-10:

Γιατί πέραν από κάποια πολύ αξιόλογα σχήματα υπήρξαν και πολλά κατακάθια.

Παράθεση

alkyonii

Νεοφερμένος

H alkyonii έγραψε στις 21:59, 16-03-10:

Σ όλα τα είδη της ελληνικής μουσικής υπήρξαν κατά καιρούς! Ας είναι ας μην "κλαίμε για το γάλα που χύθηκε". Θα βάλω ακόμη ένα αγαπημένο πάνκ τραγούδι!

http://www.youtube.com/watch?v=cqRvsngbbJs

Πίσσα κ πούπουλα - Επίλογος

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 15:10, 17-03-10:

Μιας που πιασαμε ελληνικα γκρουπ:

Stress:
http://www.youtube.com/watch?v=kIUtR...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=zh6tA...eature=related

Βανδαλουπ:
http://www.youtube.com/watch?v=6kO8v...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=oOgKE...eature=related

Alt tc:
http://www.youtube.com/watch?v=Aaxw52srjw4

Χασμα:
http://www.youtube.com/watch?v=Jwill...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=uQKvP...eature=related

Deus X Machina:
http://www.youtube.com/watch?v=rjF5c0EANGs

Ασσυμετρη απειλη:
http://www.youtube.com/watch?v=Ig3ydMIWz6s

Παράθεση

alkyonii

Νεοφερμένος

H alkyonii έγραψε στις 19:07, 17-03-10:

Ωραίες επιλογές

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 23:47, 08-04-10:

Μάνατζερ των Sex Pistols
Σε ηλικία 64 ετών πέθανε ο «πατέρας του πανκ» Μάλκομ ΜακΛάρεν

Ο πρώην μάνατζερ του βρετανικού συγκροτήματος Sex Pistols Μάλκολμ Μακλάρεν και θεωρούμενος «πατέρας του πανκ» πέθανε την Πέμπτη μετά από σύντομή μάχη με τον καρκίνο, σε ηλικία 64 ετών, όπως ανακοίνωσε ο εκπρόσωπός του, Λες Μολόι.

«Πήγαινε καλά αλλά η υγεία του επιδεινώθηκε ξαφνικά» ανέφερε, προσθέτοντας ότι η οικογένεια του Μακλάρεν κατέρρευσε με την είδηση του θανάτου του.

Σύμφωνα με την τελευταία σύντροφό του, Γιανγκ Κιμ, ο 64χρονος μάνατζερ πέθανε σε νοσοκομείο της Ελβετίας όπου νοσηλευόταν αφού είχε διαγνωστεί ότι έπασχε από μεσοθηλίωμα, ένα σπάνιο τύπο καρκίνου.

Ο Μάλκολμ Μακλάρεν γεννήθηκε το 1946 στο Λονδίνο και θεωρείται από πολλούς ως ο «πατέρας του πανκ» αφού ήταν από τους πρώτους που αναγνώρισαν και προώθησαν το νέο μουσικό είδος βρισκόμενος πίσω από συγκροτήματα όπως των Sex Pistols και των New York Dolls.

Ηχογράφησε επίσης και δικούς του δίσκους, όπως τον επιτυχημένο Double Dutch το 1983. Πριν από μερικά χρόνια κατέβηκε στις εκλογές διεκδικώντας το δήμο του Λονδίνου, όμως τελικά απέσυρε την υποψηφιότητά του.

Είχε αποκτήσει ένα γιο, τον Τζόζεφ, από την πρώην σύντροφό του, τη σχεδιάστρια μόδας Βίβιεν Γουέστγουντ.

www.in.gr

Παράθεση

alkyonii

Νεοφερμένος

H alkyonii έγραψε στις 21:36, 09-04-10:

R.I.P Malcolm McClaren. Punk will never die!

συγνώμη που γράφω στα αγγλικά απλά δεν μπορούσα να εκφραστώ κ διαφορετικά!

Παράθεση

tulip (philippa)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη tulip
H philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H tulip stercus fit έγραψε στις 16:34, 28-05-10:

Στα μέρη μου έχουμε ο-? (?<10) άτομα που ακούνε απ'αυτά τα punk/protopunk. Εμένα πάντως περισσότερο μ'αρέσουν οι Ramones, The Clash και οι Crass.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 22:13, 11-09-10:

Χμ εγώ ακούω The Clash, Sex Pistols και Ramones

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:09, 29-02-12:

Ελα ενα επικαιρο οσο ποτε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mr. Crowley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mr. Crowley
Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,961 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 15:35, 29-02-12:

"Χάνω συχνά τον έλεγχο το ξέρω,
πρέπει να βρω ξανά τον έλεγχό μου,
είμαι χαμένος από χέρι το ξέρω,
ζήσε μωρό μου...ζήσε μωρό μου..."

"Όταν ο κλόουν του τσίρκου,αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή,όλοι το νόμισαν μέρος του σόου και γέλασαν ακόμα πιο πολύ..."

"Ίσως...να μην είναι μόνο ο μπάτσος ο εχθρός...ίσως όχι η ανεργία,η εξουσία,τα σχολεία,ίσως όχι ο στρατός...ίσως ο μεγαλύτερος εχθρός...να 'ναι η φριχτή ασημαντότητα που χαρακώνει την ψυχή σου...ναι 'ναι η φριχτή ασημαντότητα...στην αποξένωση της μεγαλούπολης"

"Λευκή...είναι η άρια φυλή...η σιωπή...το ψύχος,το χιόνι,τα λευκά κελιά,οι άσπρες ρόμπες των γιατρών,τα νεκροσέντονα,η ηρωίνη...αυτά λίγο πρόχειρα,για την αποκατάσταση του μαύρου"

"Σακάτεμένος ήτανε και πόναγε για 'κείνη...
στο τέλος ετρελάθηκε και πέθανε για 'κείνη...
μη νομίζεις,δεν ήταν γυναίκα...
μη νομίζεις...ήταν ηρωίνη..."

"Μαύρα κελιά στιγματισμένα,
με δάντικες φιγούρες ξεχασμένες,
μάτια ριγμένα στο κενό,
το μίσος,ο πόνος,η έλλειψη,
χωρίς ελπίδα για ζωή,
επικαλούνται τον θάνατο...
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΛΛΟΝ!"

"Σαν ρομπότ είναι οι μπάτσοι,
σίγουρα όλοι είναι τσάτσοι!
Μα από πάνω βρίσκονται άλλοι,
οι φονιάδες οι μεγάλοι!"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Sal Paradise

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Sal Paradise
Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πιλότος . Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Sal Paradise - έγραψε στις 12:51, 11-03-12:

Παράθεση

Mr. Crowley

Επιφανές Μέλος

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 14:49, 14-03-12:

"Έριξες μολότωφ μέσα στα αισθήματά μου,
και άρχισε να λιώνει και να φλέγεται η καρδιά μου!
Και οι μπάτσοι αμέσως τρέξαν για να δούνε τι συμβαίνει,
εγώ καιγόμουν και αυτοί κοιτούσαν σαν χαμένοι!"

"Και θα ΄ρθεις να μου πεις...
μια μέρα με κρύο...
πως έχει σβήσει η φωτιά και στη δική σου γωνιά δεν χωράμε και οι δύο...
πως δεν ήμουν εκεί...
και πως είχα ξεχάσει...
πάντα με λογική έβαζες μια τιμή και ήταν όλα εντάξει!"

"Και θα σου πω για όσους μ'έχουν ξεχάσει,
και πόσο μόνος νιώθω αυτόν τον καιρό,
για τα μεγάλα λάθη που έχω κάνει,
και για τον λόγο που σε θέλω εδώ!
Και θα σου πω πόσο πολύ σ'έχω ανάγκη,
και πως συνήθισα στα δύσκολα να ζω,
και θα σου πω πόσο πολύ σ'έχω ανάγκη,
και πως κρατιέμαι να μην πέσω στο κενό!"

"Και τα Βαλκάνια να καίγονται-μάγισσα!-στο πέρασμά σου,
και τα ψηλότερα κατάρτια που ναυάγησαν,στη θάλασσά σου!"

"Όσο για μένα,να μη φοβάσαι,
γιατί θα μείνω πάντα νέος στην καρδιά!
Έχω αντέξει,σ'αυτή τη φάση,
γιατί γουστάρω όπως γούσταρα παλιά!"

"Δεν θα 'σαι δω όταν πονάω...
δεν θα 'μαι εκεί όταν πονάς...
και εδώ που τώρα βλέπεις στάχτες,κάποτε έβλεπες φωτιά...
όχι δεν γίνεται στο λέω!"

"Ξυπνάτε...πεθαίνω!Ξυπνάτε...ΠΕΘΑΙΝΩ ΡΕ!"

"Το κόμμα θέλει το κάλο μου,παρωπίδες στο μυαλό μου...Ποτέ!ΠΟΤΕ!"

"Σήκω και χόρεψε...
τη μουσική του διαβόλου...
δεν μας καταλαβαίνουνε...
οι μεγάλοι εμάς μωρό μου!"

"Μία σφαίρα για τον φασίστα,μία σφαίρα για τον Μελίστα!"

"Δυό δευτερόλεπτα σου 'μείναν,
να αναπνεύσεις το οξυγόνο μιας στερνής αυγής...
δυό δευτερόλεπτα που μοιάζουν σαν αιώνας,
και η ζωή σου όλη από τα μάτια σου περνά!"

"Όμως λατρεύεις τις φορές...
που πολεμούσες με τα γόνατα σκισμένα...
κρατώντας ξύλινα σπαθιά...
μέσα σε σπίτια στοιχειωμένα..."

"Σταμάτα να μιλάς για θάνατο,μωρό μου...
δεν το νιώθεις,αυτή η νύχτα είναι διαφορετική!
Άκου τα ανήσυχα βήματα κάτω στον δρόμο...
άκου πως τρέμει απόψε του μπάτσου η φωνή!
Γιατί απόψε η Επανάσταση αρχίζει!
Γιατί απόψε οι μπάτσοι θα νιώσουνε ρίγη!
Γιατί απόψε θα πάψω να μιλάω για ειρήνη!
Και όσο γι'αύριο,δεν με νοιάζει τι θα γίνει!
Ίσως σέρνομαι σε κάποιο μπουντρούμι,
ίσως μπάτσοι να μου τσακίζουνε τη μούρη,
ίσως κείτομαι στον δρόμο,νεκρός,
με λιωμένο το κεφάλι απ'τα γκλομπς,
μα για ένα μόνο πράγμα θα 'μαι σίγουρος,
πως δεν κρέμομαι απ'τον γάντζο στο ταβάνι!
Μα για ένα μόνο πράγμα θα 'μαι σίγουρος,
πως δεν είμαι πια μονάχος!"

"Δεν ήταν μόνος αυτός που πυροβόλησε.
Είχε μαζί του,και άλλους αφανείς δήμιους.
Είχε μαζί του τους ενάρετους.
Είχε μαζί του τους έντιμους.
Είχε μαζί του τους ηθικούς.
Είχε μαζί του τους δίκαιους.
Είχε μαζί του τους φιλήσυχους.
Οι δήμιοι είναι αθώοι!Οι ένοχοι νεκροί!
Εκδίκηση!"

"Ηρωες,απαρτα βουνά,
ήρωες με δωδεκά ζωές...
κάστρα του Ολύμπου και του Πάρνασσου φαντάσματα,
ήρωες μες στα χαλάσματα!

Αίματα,κόκκινο νερό,
αίματα ποτάμι βούερο,
πυρ στην Αλάμανα,
και φωτιά στον Γοργοπόταμο...
και φωτιά στον Γοργοπόταμο!"

Παράθεση

pop corn

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη pop corn
H pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,115 μηνύματα.

H pop corn έγραψε στις 23:54, 15-03-12:

το απόλυτο πανκ

Παράθεση

Leo 93

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Leo 93
Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O Leo 93 έγραψε στις 00:26, 16-03-12:

Παράθεση

Mr. Crowley

Επιφανές Μέλος

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 15:31, 10-04-12:

"Makhnovtchina,Makhnovtchina
Armée noire de nos partisans
qui voulait chasser d'Ukraine
à jamais tous les tyrans!"

"Come on,come on!ANTIFA HOOLIGANS!"

"A las barricadas,a las barricadas,por el triunfo de la Confederation!"

"La jeunesse emmerde le front national!La jeunesse emmerde tous les nazis!"

Παράθεση

lowbaper92

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lowbaper92
Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,331 μηνύματα.

O lowbaper92 έγραψε στις 14:37, 12-09-12:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,162 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 15:22, 12-09-12:

Ολοι οι αλλοι ειναι γατακια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

pop corn

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη pop corn
H pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,115 μηνύματα.

H pop corn έγραψε στις 23:15, 12-12-12:

"Σκορπίζοντας τις ώρες μας σε περιβάλλον γκρίζο, μας προσπερνούν στιγμές που δραπέτευσαν από τα κελιά των μουτζουρωμένων συνειδήσεων της αστικής παραφροσύνης. Κι εμείς με τα μάτια κλειστά για ν' αποφύγουμε τα ανεπιθύμητα ανταμώματα με την απέχθεια που συντονίζει τις ζωές μας, προσπαθούμε να καταλάβουμε αν δημιουργήσαμε εκείνες τις στιγμές ή αν απλά είμαστε αποτελέσματα μιας νοσηρής τους συνήθειας. Αιχμάλωτοι στα σαγόνια ενός αόρατου και ακαθόριστου τρόμου μας συντηρεί η αμφισβήτηση που γεννά την άρνηση μιας ισοπεδωτικής πραγματικότητας. Οι κόρες των ματιών μας χοροπηδούν αναζητώντας τις σκοτεινές γωνιές των δρόμων, εκεί που κρύβονται αυτοί που χάσαμε. Κρυφοκοιτούν χαμογελώντας, χαρίζοντας στην πόλη τα χρώματα και τις φωνές που λησμόνησε. Στην πόλη των θηρίων".

Παράθεση

Απαισιόδοξος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Απαισιόδοξος
Ο Απαισιόδοξος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Απαισιόδοξος έγραψε στις 09:29, 18-07-13:

http://www.youtube.com/watch?v=KkBvc0a85VA

Παράθεση

tzatziki lover

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tzatziki lover
H tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 72 μηνύματα.

H tzatziki lover για το πείσμα σας, γουρούνια, θα αντέχω έγραψε στις 11:22, 18-07-13:

PUNK'S NOT DEAD

Παράθεση

Orient. (Όρι)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Orient.
H Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H Orient. πάλι εδώ έγραψε στις 00:36, 26-08-13:

Εεπ, πανκ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

nQQb

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nQQb
Ο nQQb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O nQQb έγραψε στις 13:26, 26-08-13:

ΕΛΑΑΑΑΑ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

anwnymos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη anwnymos
Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 376 μηνύματα.

O anwnymos after a mindfuck έγραψε στις 13:34, 26-08-13:

αν και μεταλλας το χαρντκορ πανκ μου αρεσει τρελα

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:28, 26-08-13:

Ε τι γίνεται πίσω;
Πετάνε πέτρες ε;
Φύγε απ’ τη μέση θα σε χτυπήσουνε
Τρελάθηκες ρε;

;; καίγεται στο δρόμο
ο ήλιος με ζεσταίνει και ζεσταίνεται
Σίδερα λιώνουνε, φλόγες γυαλίζουνε
;;λοστός που μαίνεται
Στο δρόμο κάποιος ψιθυρίζει μια φωνή
και μια ζωή που κλαίγεται

Η πόλη καίγεται
Η πόλη καίγεται
Η πόλη καίγεται

Τρέξαμε αμέσως μπροστά για να αγγίξουμε αυτή την στιγμή
Κάναμε χρόνια να φτιάξουμε φως εδώ

;; καίγεται στο δρόμο
ο ήλιος με ζεσταίνει και ζεσταίνεται
Στιγμή που έρχεται και φεύγει
τη στιγμή που η φωτιά τη γεύεται
Στο δρόμο κάποιος που ουρλιάζει μια φωνή
και μια ζωή που φλέγεται

Η πόλη καίγεται
Η πόλη καίγεται
Η πόλη καίγεται

Τρέξαμε αμέσως μπροστά για να αγγίξουμε αυτή την γιορτή

Η πόλη καίγεται
Η πόλη καίγεται
Η πόλη καίγεται …

Η πόλη

http://www.youtube.com/watch?v=cSzIcQrU1Yw

Αυτό το κομμάτι μου δείνει μια ελπίδα αλλαγής....

Παράθεση

tzatziki lover

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tzatziki lover
H tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 72 μηνύματα.

H tzatziki lover για το πείσμα σας, γουρούνια, θα αντέχω έγραψε στις 18:56, 26-08-13:

Είσαι μία οπτασία όταν λιποθυμάς
Τώρα κάτσε να τις φας
Τώρα κάτσε, φάτες μπάτσε
Τώρα κάτσε, φα' τις φάπες μπάτσε

Παράθεση

Orient. (Όρι)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H Orient. πάλι εδώ έγραψε στις 00:16, 28-08-13:

"...γιατί γουστάρω όπως γούσταρα παλιά"

Παράθεση

ChaosGeneration

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ChaosGeneration
Ο ChaosGeneration αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O ChaosGeneration έγραψε στις 19:39, 29-05-14:

Γειαα..

Παράθεση

Orient. (Όρι)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Orient. πάλι εδώ έγραψε στις 19:04, 08-06-14:

"Αφιερωμένο στα μυαλά τα τακτοποιημένα..."

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    harry akritas

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους