Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,724 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ταξίδι με το τρένο

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 15:42, 06-10-13:

Λατρευω ταξιδι με τρενο...απο φοιτητρια ταξιδευα κυριως με τρενο...και Ελλάδα και εξωτερικό...Βαριεμαι φρικτα το ΚΤΕΛ.
Τα πιο ωραια ταξιδια τα εχω κανει με τρενο ειτε ως φοιτητρια ειτε ως backpacker...γνωριζεις ''τον κοσμο'' και τα ωραιοτερα αυτα που ταξιδεψα μονη, ιδιαιτερα στο εξωτερικο
για μενα τρενο και παλι τρενο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nik_pap

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nik_pap
Ο nik_pap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O nik_pap έγραψε στις 18:14, 04-12-13:

το ταξίδι με το τρένο είναι μοναδική εμπειρία... ενοείται οτι το προτιμάω σε σχέση με το κτελ και τα λεωφορεία τα οποία είναι άβολα και δεν μπορείς καν να κουνησεις τα πόδια σου. Έχω ταξιδέψει με interrail στην σκανδιναβία και η εμπερία των τρένων δεν περιγράφεται... για παράδειγμα στην Νορβηγία είχε δωρεάν WIFI σε όλη τη διαδρομή μέσα στην ερημιά, Θερμενόμενα καθίσματα και στα βραδυνά τρένα πακετάκι σφραγισμένο αεροστεγώς με κουβέρτακι, μάσκα, οτοασπίδες (ενώ το τρένο είναι αθόρυβο)... τι να λέμε τώρα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 18:27, 04-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από nik_pap
το ταξίδι με το τρένο είναι μοναδική εμπειρία... ενοείται οτι το προτιμάω σε σχέση με το κτελ και τα λεωφορεία τα οποία είναι άβολα και δεν μπορείς καν να κουνησεις τα πόδια σου. Έχω ταξιδέψει με interrail στην σκανδιναβία και η εμπερία των τρένων δεν περιγράφεται... για παράδειγμα στην Νορβηγία είχε δωρεάν WIFI σε όλη τη διαδρομή μέσα στην ερημιά, Θερμενόμενα καθίσματα και στα βραδυνά τρένα πακετάκι σφραγισμένο αεροστεγώς με κουβέρτακι, μάσκα, οτοασπίδες (ενώ το τρένο είναι αθόρυβο)... τι να λέμε τώρα...
Λίγο στην Ελλάδα υπάρχει πρόβλημα με τα τρένα!
Σου λένε intercity και περνάει μέσα από το κάθε χωριό!Παρολα αυτά τα προτιμώ από τα ΚΤΕΛ!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 20:44, 04-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από merry poppins
Λατρευω ταξιδι με τρενο...απο φοιτητρια ταξιδευα κυριως με τρενο...και Ελλάδα και εξωτερικό...Βαριεμαι φρικτα το ΚΤΕΛ.
Τα πιο ωραια ταξιδια τα εχω κανει με τρενο ειτε ως φοιτητρια ειτε ως backpacker...γνωριζεις ''τον κοσμο'' και τα ωραιοτερα αυτα που ταξιδεψα μονη, ιδιαιτερα στο εξωτερικο
για μενα τρενο και παλι τρενο...

Πωωω ζηλεύω. Πρέπει να είναι υπέροχα. Τη μόνη διαδρομή που έχω κάνει με τρένο είναι Ελ.Βενιζέλος-Κιάτο. Ξεκούραστη διαδρομή, όμως βρώμικα τρένα για τον σκοπό που προορίζονται. Η Τρενοσέ καμία συντήρηση, υψηλό το κόμιστρο αν και οι συρμοί είναι νέας τεχνολογίας (με ηλεκτροφόρες γραμμές κλπ). Θα ήθελα πολύ να κάνω ταξίδι με την έννοια που το περιγράφεις. Αλλά θέλει καλή παρέα γι' αυτό. Ο backpacking τουρισμός με τρένα, διαμονή σε μοτέλ, ...και ταλαιπωρία έχει τη χάρη του αλλά θέλει ανθρώπους που να το τολμούν. Να είναι διατεθειμένοι να αποχωριστούν το μαλακό κρεβατάκι τους.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 21:47, 04-12-13:

Επειδή εδώ και πάνω από έναν χρόνο έχω φάει τα τρένα πολύ στην μάπα, πιστεύω ότι τα μόνα 2 πράγματα στα οποία αξίζουν είναι ότι 1) δεν πιάνεται ο κώλος σου με αποστάσεις 2+ ωρών και 2) με τα 12ευρα εισιτήρια που κλείνεις μέσω κάρτας νέων, πληρώνεις το 1/2 της τιμής που θα πλήρωνες στα ΚΤΕΛ...

Κατά τ' άλλα ζήσε Μάη μου, τα λέμε intercity ίσα για να χαιρόμαστε μεταξύ μας...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

leuki kataigida

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leuki kataigida
H leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

H leuki kataigida έγραψε στις 12:29, 06-12-13:

Να ρωτήσω...
Όταν μπαίνω στην ιστοσελιδα trainose για να κλείσω εισιτήριο γράφει οτι το πιστοποιητικο ασφαλείας έχει λήξει και οτι η σελίδα δεν είναι έμπιστη.
Ρωτάω τώρα εγώ η άσχετη,η σελίδα μπορεί να είναι ανενεργή για μέρες?

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 13:22, 06-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από leuki kataigida
Να ρωτήσω...
Όταν μπαίνω στην ιστοσελιδα trainose για να κλείσω εισιτήριο γράφει οτι το πιστοποιητικο ασφαλείας έχει λήξει και οτι η σελίδα δεν είναι έμπιστη.
Ρωτάω τώρα εγώ η άσχετη,η σελίδα μπορεί να είναι ανενεργή για μέρες?
Λοιπόν "άσχετη" () καλύτερα να απευθυνθείς στον ΟΣΕ ή στη θυγατρική της (χρεωκοπημένη) ΤΡΑΙΝΟΣΕ. Θα σου απαντήσουν ακριβώς. Η ιστοσελίδα νομίζω ότι δεν ανανεώνεται τακτικά.

Παράθεση

leuki kataigida

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leuki kataigida
H leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

H leuki kataigida έγραψε στις 13:24, 06-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Λοιπόν "άσχετη" () καλύτερα να απευθυνθείς στον ΟΣΕ ή στη θυγατρική της (χρεωκοπημένη) ΤΡΑΙΝΟΣΕ. Θα σου απαντήσουν ακριβώς. Η ιστοσελίδα νομίζω ότι δεν ανανεώνεται τακτικά.
Ναι,αυτο θα κάνω..Ευχαριστώ πολύ!

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 13:27, 06-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από leuki kataigida
Ναι,αυτο θα κάνω..Ευχαριστώ πολύ!
Βασικά είναι το τελευταίο που τους "νοιάζει" για το αν θα ανανεώσουν ή όχι την ιστοσελίδα, διότι ο ΟΣΕ είναι σε μεταβατικό στάδιο πώλησης σε ιδιώτες. Θα ανοίξει το θέμα το επόμενο χρονικό διάστημα. Συνεπώς, υπολειτουργεί και λόγω διαθεσιμότητας, υπέρογκων ταμειακών ελλειμμάτων...κλπ.

Ταπεινή μου άποψη: Καλό το ίντερνετ. Καλύτερη η προσωπική επικοινωνία σε θέματα διευκρινίσεων αποριών κλπ. Εκεί λύνονται όλα πιο σωστά.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους