Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,831 μέλη και 2,410,638 μηνύματα σε 75,028 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 154 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 18:25, 28-11-05:

H ταινία Harry Potter and the Goblet of Fire αποφέρει κέρδη πάνω απο 400 εκατομμύρια δολλάρια σε όλο τον κόσμο!

Μέχρι στιγμής η πολυαναμενόμενη ταινία Harry Potter and the Goblet of fire έχει αποφέρει περίπου 408 εκατομμύρια δολλάρια μετά την δευτερη εβδομάδα προβολής της στους αμερικάνικους κινηματογράφους.

Τα μισά σχεδόν κέρδη προέρχονται απο το κοινό της Νότιας Αμερικής. 54.9 εκατομμύρια δολλάρια κερδήθηκαν μόνο το τριήμερο των ευχαριστιών. Μέχρι στιγμής τα κέρδη της 4ης μεταφοράς βιβλίου της JK Rowling είναι κατα πολύ υψηλότερα απο τις άλλες 3 ταινίες της σειράς.

Η επιτυχία του Goblet of Fire, το οποίο σκηνοθετεί ο Mike Newell, έχει αποδείξει εσφαλμένες τις υποθέσεις οτι το PG-13 που του αποδόθηκε (δηλαδή η οδηγία οτι καλύτερα να μην το δουν παιδιά κάτω των 13) θα πλήγωνε την επιτυχία της ταινίας καθώς θα αποθάρρυνε το νεαρότερο κοινό.

"Έχουμε μάθει οτι το κοινό μεγαλώνει μαζί με τις ταινίες, οπότε η οδηγία PG-13 δεν αποτέλεσε πρόβλημα για το κοινό" δήλωσε ο Dan Fellman της Warner Bros.

H ταινία μέχρι στιγμής είναι κορυφαία σε κέρδη και στις ξένες κινηματογραφικές αγορές με:
Βρετανία - $51.3 εκατ.
Γερμανία - 35.5 εκατ.
Μεξικό - $13.6 εκάτ.
Iταλία - $9.4 εκατ.
Ισπανία $8 εκατ.
σύμφωνα με την Warner Bros.

Πηγή: BBC News
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 18:35, 28-11-05:

αχ χάουρι....πάλι το'κανες το θαυμα σου

ντατς, και ερμιόνη (για να μη παραπονιέται το weakie..)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:04, 28-11-05:

Τελίκα είμαι ο μονάδικος που δεν έχει δεί ΚΑΝΕΝΑ harry potter;
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 20:07, 28-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ναι!!! Πρέπει να δεις πάραυτα!
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε: στις 20:18, 28-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Σοβαρά μιλας;;;;

Να τα δεις άμεσα!!!
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:22, 28-11-05:

Μα τα θεωρώ πολύ παιδικά ... Να ήταν anime να έλεγα... είμαι σχεδον σίγουρος οτι δεν θα μου αρέσουν
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 20:27, 28-11-05:

Kαι πως ορίζεις τα "παιδικά"? Αν παρατηρήσεις όσοι τα βλέπουμε είμαστε μεγαλύτεροι σου, μέχρι και 13 χρόνια!
Προσωπικά το anime το θεωρώ πολύ χειρότερο και μου τη σπάει αφάνταστα...
Παράθεση

modelos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O modelos έγραψε: στις 20:32, 28-11-05:

μπραβο ρε exposed..δε βλεπονται ρε παιδια τα χαρυ ποτερ πολυ ξενεροτα και πολυ παιδικα!!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 20:36, 28-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από modelos
μπραβο ρε exposed..δε βλεπονται ρε παιδια τα χαρυ ποτερ πολυ ξενεροτα και πολυ παιδικα!!
Όπως το βλέπει κανείς...
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:40, 28-11-05:

Με τον όρο παιδικά δεν έννοω ότι το θεωρώ σαν τα το Power Ranger καμία σχέση... απλώς αυτού του ίδους τα σενάρια δεν μου αρέσουν ...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 20:44, 28-11-05:

Γιατι? τι έχει το σενάριο? Επειδή είναι φαντασίας?
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 20:46, 28-11-05:

Kαι εγώ το θεωρώ κουταμάρα, αλλά είχα πάει στη πρεμιέρα και είδα τέτοιο πανικό, που αποφάσισα να γίνω φαν(ατικός).

Υγ. Να το δείτε με παρέα, όσο το δυνατόν νεαρότερη...
Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 475 μηνύματα.

O Covenant έγραψε: στις 20:54, 28-11-05:

Oυτε εγω ειδα ποτε κανενα απο αυτα,αν και με ενδιαφεραν παντα τα ειδικα εφε που ειχαν στις ταινιες.
Δεν το εκανα ακομα,γιατι αφου εχασα το 1ο ,δεν λεει να παρακολουθησω καποιο απο τα υπολοιπα.
Επειδη δεν εχω και ιδεα τι συμβαινει με το σεναριο και τα βιβλια,προτιμω να τις κατεβασω ολες που εχουν βγει και να τις δω με την σειρα.
Δεν ειχα ποτε προβλημα με την "παιδικοτητα" των σεναριων,εχω δει ολες τις "παιδικες" ταινιες,οπως Shrek,finding nemo,the incredibles,monsters inc,robots etc.
Πολυ ωραιο παραμθθακι (απο βιβλιο μεταφορα) ηταν το Lemony Snickets
Παντως πρεπει να αξιζει τρελα ο Harry Potter
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 21:03, 28-11-05:

όχι ακρίβως ... φαντασίας μου άρεσουν ... αλλά του στυλ DUNE κτλ ...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 21:30, 28-11-05:

To πρώτο, αααντε βαριά και το δευτερο είναι αρκετά παιδικά. Τα επόμενα όχι τόσο. Αλλά και πάλι δεν το θεωρώ κακό.

Είναι μαγκιά να μπορεί κάποιος στα 20,25,30 να παραμένει παιδί στην ψυχη
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε: στις 21:32, 28-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Είναι μαγκιά να μπορεί κάποιος στα 20,25,30 να παραμένει παιδί στην ψυχη

(χωρίς λόγια....)
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 22:40, 28-11-05:

Ούτε εγώ τα έχω δει/διαβάσει :p
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 22:52, 28-11-05:

Εγώ έχω διαβάσει τα 5 βιβλία και έχω δει την πρώτη ταινία
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,328 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 01:14, 29-11-05:

Εγω ρε παιδιά δεν έχω δει κανένα και δεν ξέρω γιατί τόση φασαρία για άλλο ενα -προφανώς- Αγγλικό παραμυθάκι με μάγους!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 01:44, 29-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Εγω ρε παιδιά δεν έχω δει κανένα και δεν ξέρω γιατί τόση φασαρία για άλλο ενα -προφανώς- Αγγλικό παραμυθάκι με μάγους!
Κι εγώ αυτά έλεγα πριν διαβάσω τα βιβλία.
Δες/διάβασε πρώτα και μετά μίλα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους