Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,860 μηνύματα σε 74,636 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Titanic (1997)

Γνώμη...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 44)
15
34,09%
13
29,55%
Έτσι κι έτσι
12
27,27%
Δεν την έχω δει (!)
4
9,09%

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 09:22, 26-01-07:

Θα μου πείτε τώρα που το θυμήθηκα. Ε, έτυχε να την ξαναδώ πρόσφατα.
Τώρα που έχει περάσει εδώ και χρόνια το "hype" που είχε δημιουργηθεί, τι άποψη σας έχει μείνει για αυτή; Οι απόψεις σε κάθε cine review site διίστανται σε σημείο που δεν έχω ξαναδεί. Άλλοι την χαρακτηρίζουν αριστούργημα και άλλοι κάκιστη χαζοχαρούμενη εμπορική βλακεία. Απο τη μία μου φαίνεται λίγο αφελές να την χαρακτηρίζει κάποιος αριστούργημα, απο την άλλη μου φαίνεται μάλλον αντιδραστικό να την απαξιώνει σε τέτοιο σημείο (όπως με τις εταιρείες που όταν κάποια μεγαλώνει σπεύδουν να την κράξουν όλοι). Πιστευω οτι αναμφίβολα είχε αρκετά θετικά στοιχεία αλλά είχε και αρκετές αδυναμίες, αν τη δω ψυχρά. Πάντως προσωπικά, κράξτε με, πείτε με χαζοχαρούμενη, αλλά όσο κι αν αναγνωρίζω τις όποιες αδυναμίες, είναι μια ταινία που όποτε τη δω με αγγίζει αρκετά (μετάφραση: έχουμε ...δράματα στο τέλος ). Ακόμα και ο Πάνος που ήταν πολύ αρνητικά προκατειλημμένος συγκινήθηκε σε ένα σημείο (εκεί που πεθαίνει ο καπετάνιος) και τελικά όταν τελείωσε της έβαλε ένα 7-8 στα 10 ενώ μέχρι τη μέση ήταν γύρω στο 5.
Επίσης προσωπικά θεωρώ οτι κατα μέσο όρο, έχει το καλύτερο soundtrack που έχω ακούσει σε ταινία (κατα μέσο όρο, δηλαδή άλλες έχουν καλύτερα σημεία, αλλά αυτό είναι υπέροχο καθ'όλη τη διάρκεια).
Τέλος, μήπως τέτοιες ταινίες τις κρίνουμε λίγο "με δύο μέτρα και δύο σταθμά"; Δηλαδή επειδή είναι μεγάλη παραγωγή την κρίνουμε διαφορετικά απο μικρότερες; Είναι σωστό αυτό;
Αλήθεια εσάς ποιά είναι η γνώμη σας; Ποιά θεωρείτε τα θετικά και ποιά τα αρνητικά της στοιχεία; Σας άγγιξε καθόλου, έστω και σε άσχετα σημεία της απ'ότι το "κλασσικό";

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 09:35, 26-01-07:

Εγώ την είδα μία φορά μόνο, στο σινεμά. Νταξ, αξίζει να την δει κάποιος, αλλά δεν έχω ιδιαίτερη όρεξη να την ξαναδώ. Άσε που συγχύστηκα στο τέλος με την μουλάρα που έπιασε όλο το χώρο και δεν έκανε λίγο πιο πέρα να χωρέσει κι ο άλλος

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 09:45, 26-01-07:

Εμενα μου αρεσε σαν ταινια, αλλα μεχρι εκει.
Δεν με πηραν τα ζουμια δηλαδη, αλλα δεν μου περασε και αδιαφορα.

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
Άσε που συγχύστηκα στο τέλος με την μουλάρα που έπιασε όλο το χώρο και δεν έκανε λίγο πιο πέρα να χωρέσει κι ο άλλος
+1
Μα, τι χαζη?!

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 10:27, 26-01-07:

Εφέ και παραγωγή: Άψογη
σενάριο: Ανύπρακτο
συναίσθημα:Πόναγε η κοιλιά μου από τα γέλια
προσέγγισει στο θέμα αγάπης:Ελεεινή και απαράδεκτη

Αλλά με την ίδια λογική αριστουργήματα είναι και οι ταινίες του Σβατσενέγκερ και Ράμπο. Προσωπικά σπάστικα και δηλώνω ότι η αντικειμενικότητα μου έχει υπομονευτεί από τον ντόρο που έγινε και πως όλοι λες και το μάθανε σε μια τάξη.

Θυμάμαι χαρακτηριστικά να περνάω έξω από κινηματογράφο της Πάτρας μόλις είχαν βγει.
Οι γυναίκες κλάμα και κακό λες και είχαν φάει ξύλο.
Όλες με τους γκόμενους τους, για ηθική υποστήριξη και αυτοί με ένα βλέμμα όλοι μα γιατί κλαίνε αλλά καλύτερα να κάνω και εγώ τον κλαμένο για να γλυτώσω το μήνα από την γκρίνια. Πάντως το χαμόγελο κρατιώτον να μην σκάσει.

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 10:33, 26-01-07:

την είδα μία φορά στο σινεμά και άλλη μία στην τηλεόραση επειδή δεν έιχε κάτι καλύτερο

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:34, 26-01-07:

Εγώ παιδάκια, ψέμματα δεν θα πω, αλλά ένα δάκρυ την ώρα που πέθανε η γιαγιά Ρόουζ το έριξα. Την λάτρεψα την ταινία γι'αυτό και την ξανα είδα αλλες 2 φορές σε DVD. Όχι τόσο για την ιστορία αγάπης, όσο για τα εφέ που κυριολεκτικά με καθήλωσαν.

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 11:01, 26-01-07:

demele...

(Πες κάτι αʼμα σε παίρνει…)

Τέλεια ταινία…και ας μη μου έλυσε το υπαρξιακό μου δίλημμα...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:16, 26-01-07:

Πφ... δεν ήμουν φαν και δεν είδα τίποτε το ιδιαίτερο σε αυτήν την ταινία.
Είχε ήδη γίνει τόοοοσος σάλος, που είχα ξενερώσει... Όλες οι συμμαθήτριές μου μιλούσαν για το Leonardo, μία φίλη μου κάποιο πρωινό στο σχολείο κοιτούσε το κενό με βουρκωμένα μάτια και έλεγε, πώς δεν μπορούσε να περιγράψει αυτό που έζησε το προηγούμενο βράδυ (ναι, είχε πάει να τη δει)...
Η μεγαλύτερη ξενέρα ήταν ότι το παιδί που μου άρεσε, 2-3 χρόνια μεγαλύτερός μου, είχε βάλει τα κλάμματα, ενώ το βλέπαμε όλοι μαζί με ένα άλλο ζευγάρι... ξενέρααα!!! Αφού μετά, ενώ έπαιζε κάτι ανάμεσά μας, αυτός δεν μπορούσε να βγούμε, γιατί πήγαινε και το έβλεπε ξανά και ξανά!!!

Εγώ, συνολικά, "σιγά τ' αυγά" θα πω.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 12:26, 26-01-07:

Δε μου αρεσουν οι ταινιες με τοσο ωμο love story, προτιμω να βλεπω κατι που θα με προβληματισει, που θα χει καλλιτεχνικη αξια, που θα χει φοβερες ερμηνειες σε περιεργους ρολους κτλ.
Κοινως, εγω ψευτοκουλτουριαρα, κι αυτο πολυ εμπορικο για τα γουστα μου.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 12:56, 26-01-07:

Μια εμπορική ταινία που απλά είχε ως αφορμή το γνωστό ναυάγιο, αν ήταν βλακεία ή όχι;Χμ...οι εισπράξεις που έκανε δείχνει ότι και για βλακεία την τίμησαν αρκετοί.
Το γεγονός είναι πως αν κάποιος περίμενε απο τον τίτλο να δει ένα χρονικό του ναυαγίου θα έφευγε απογοητευμένος βλέποντας άλλο ένα αμερικάνικο λαβ στόρι με φόντο το ναυάγιο.
Ανήκει στην κατηγορία των μελοδραματικών ταινιών που είναι πολύ μακριά απο τα γούστα μου ειδικά όταν πέρα απο δυο ωραία πρόσωπα κι ένα "το φτιάξαμε για να κόψεις τις φλέβες σου" σάουντρακ δεν έχει κάτι άλλο να παρουσιάσει.
(όχι πως δεν υπάρχουν και εξαιρετικά μελοδράματα που σε συγκινούν τόσο ώστε για ώρα μετά να νοιώθεις ένα πλάκωμα στο στήθος βλ.Σχέσεις Στοργής, Τα καλύτερα μας Χρόνια, εκεί είχαν και ερμηνείες πέρα απο ωραίες μούρες)

Υ.Γ.Επίσης ναι ρε παιδιά κι εγώ απορώ, γιατί δεν έκανε λίγο πιο κει να ανέβει κι αυτός στην σανίδα;Χωράγανε άνετα να κάτσουν και οι δύο εκεί αγκαλιασμένοι, δεν βρίσκαν οι σεναριογράφοι καλύτερο τρόπο να τον πεθαίνουν;

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 12:58, 26-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Δε μου αρεσουν οι ταινιες με τοσο ωμο love story, προτιμω να βλεπω κατι που θα με προβληματισει, που θα χει καλλιτεχνικη αξια, που θα χει φοβερες ερμηνειες σε περιεργους ρολους κτλ.
Κοινως, εγω ψευτοκουλτουριαρα, κι αυτο πολυ εμπορικο για τα γουστα μου.
Να σε ρωτήσω κάτι για να καταλάβω.
Το love story πο περιέχεται στα
Braveheart
Last of the Mohicans
The Road Home (συγκεκριμένα σε αυτή είναι και το βασικό σενάριο)
σου άρεσε?

Εμένα μαρέσουν πολύ οι ιστορίες αγάπης αλλά όχι αυτές που το ξεφτυλίζουν όπως ο Τιτανικός.Δύσκολο αντικείμενο αλλά τόσο μασημένο και εντελώς ξεφτυλισμένο θέμα.

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xristinaki
H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε στις 13:01, 26-01-07:

H ταινια επασχε απο ερμηνειες .Ειχε καποιες ομορφες σκηνες οπως την στιγμη πυ ο Λεοναρντο φωναζει i am the king of the world κι απιστευτο τραγουδι .
Κατα τα αλλα δεν την εχω ξαναδει 2η φορα ειναι full στα κλισε κι δεν τρελαινομαι.Μια ευπεπτη ταινιουλα χωρις ιδιαιτερη αξια .

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:07, 26-01-07:

Τι να σας πω, εμένα το τραγούδι μού είχε βγει από τα αυτιά!!! και τη μύτη!!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 13:08, 26-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Να σε ρωτήσω κάτι για να καταλάβω.
Το love story πο περιέχεται στα
Braveheart
Last of the Mohicans
The Road Home (συγκεκριμένα σε αυτή είναι και το βασικό σενάριο)
σου άρεσε?
To the road home δεν το χω δει, τα αλλα δυο πανε πολλα χρονια και δε θυμαμαι πολλα, αρα αγαπημενες ταινιες μου δε θα τα χαρακτηριζα, αλλα γενικως δεν ειχα προβλημα τοσο με το να παιζει ενα love story στην ιστορια, οσο με το να μη δειχνει ΤΙΠΟΤΑ αλλο, ολη η ταινια ηταν κυνηγητο της γουινσλετ με τον "κακο" μεχρι να βρει τον ντι καπριο και να δουν χαρα στο αμαξακι.
Μου αρεσε πολυ το lost in translation ας πουμε, που παλι σε love story βασιζεται, αλλα ε, θιγει πλαγιως κι αλλα θεματα(+ η απιστευτη φωτογραφια).

edit: Αλλη μια που εχει σιχαθει αυτο το κομματακι!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 13:11, 26-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από xristinaki
την στιγμη πυ ο Λεοναρντο φωναζει i am the king of the world
Εκεί είχα λιώσει στο γέλιο
Είχα πάρει τόσο στραβά την ταινία που μου φαινόταν άτοπο οποιοδήποτε σκηνοθετικό εύρημα προκειμένου να περάσει την σχέση και τους χαρακτήρες σε άλλο επίπεδο.
Οι σκηνές που μου άρεσαν ήταν οι στιγμές της εγκατάλειψης του πλοίου, όπου όλοι πανικόβλητοι προσπαθούν να μπουν σε μια βάρκα αδιαφορώντας για άντρες και παιδιά, όλοι κοιτούσαν να σώσουν μόνο το τομάρι τους πράγμα που αποτελεί και η ιστορική αλήθεια(νομίζω αυτό και το γεγονός ότι μόνο μια βάρκα γύρισε για να περισυλλέξει τους ναυαγούς).Ο ατομικισμός και η έλλειψη θάρρους και αλτρουισμού που ζωγραφίζονταν στα πρόσωπα των περισσοτέρων ήταν απο τα λίγα αξιοπρόσεχτα σημεία της ταινίας.

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε στις 13:11, 26-01-07:

Εμενα που μου αρεσει το love story του τιγρη κι δρακου σαν παραδειγμα κι οχι αυτο του τιτανικου ειμαι περιεργη demelene?

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 13:14, 26-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Εκεί είχα λιώσει στο γέλιο
Το σημειο που πραγματικα ξεκοιλιαζεσαι ομως ειναι το "JAaaccck? Jack! Jack!" με τη φωνουλα που μολις βγαινει :p Δε θυμαμαι ποση ωρα μετα φωναζα jack

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 13:14, 26-01-07:

Εμενα που μου αρεσει το love story τουβ τιγρη κι δρακου σαν παραδειγμα κι οχι αυτο του τιτανικου ειμαι περιεργη demelene?
Εγώ πάλι τι να πω που απο όλα τα κινηματογραφικά λαβ στόρι αυτό που μου άρεσε περισσότερο ήταν των Μπόνι και Κλάιντ(τον ακολούθησε τυφλά χωρίς να τον ξέρει, κυνήγησαν το αμερικάνικο όνειρο και πέθαναν μαζί).

edit:Να ανοίξω σχετικό θέμα;Ε τι λέτε;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:17, 26-01-07:

Σόρι, αλλά δεν μπορούσα να αντισταθώ...!!!

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  26207-titanic.jpg
Εμφανίσεις:  49
Μέγεθος:  35,5 KB  
Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

H xristinaki έγραψε στις 13:18, 26-01-07:

Ναι,ναι πολυ ωραιο θεμα.

γιδι ελιωσq ,ασε που με το υφος που εχει η συγκεκριμενη μου ρχετε να φωναξω μην την κρατας ριξτην

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:56, 26-01-07:

Εμενα παντως με αγγιξε και με συγκινησε οταν την ειδα...
και το σεναριο μου αρεσε (αν και θα προτιμουσα αισιο τελος για τους δυο ηρωες) και τα εφε ηταν καταπληκτικα και η μουσικη υπεροχη, καθως και οι ερμηνειες....
το οτι αναμφιβολα ηταν μια εμπορικη ταινια δε σημαινει οτι δεν ηταν και ποιοτικη...

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 14:02, 26-01-07:

Εμενα που μου αρεσει το love story του τιγρη κι δρακου σαν παραδειγμα κι οχι αυτο του τιτανικου ειμαι περιεργη demelene?
Πώπω πως την ξέχασα. Και εμένα απίστευτα πολύ μάρεσε. Όλο το πακέτο.

Πάντως το the road home να ξέρετε είναι απίστευτο έργο αγάπης. Πρωταγωνιστεί η κινεζούλα από το Τίγρης και Δράκος και προσωπικά είναι μια πραγματική ιστορία αγάπης στα πλαίσια μια ταινίας σχετικου ιστορικού περιεχομένου.

Αλλά γιατί ρωτάς αν είσαι περίεργη χριστινάκι?

Σχετικά με τον Τιτανικό ότι είχε σχέση με την ιστορία του πλοίου ήταν καταπληκτικό. Κρίμα που δώσαν τόση σημασία στην ιστορία αγάπης.

Εκείνη την εποχή κυκλοφορούσε η διαφήμιση με το πρόβατο της Cranch όποιος το θυμαται. Λοιπόν στην σκηνή που έχει πάει ως γιαγιά η kate και πετάει το μενταγιόν πετάγεται ένας από μπροστά και λέει ρε συ σαν το πρόβατο της Cranch είναι αυτή. Λυνόμαστε όλοι στην πλευρά μας και μια παρέα από κοριτσάκια που σκεφτόμασταν να τους δώσουμε χαρτομάντηλα μας αγριοκοιτάζαν.

Πάντως για τα εφέ και την βύθιση ίσως το ξαναέβλεπα σε fast forward.

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

H xristinaki έγραψε στις 14:07, 26-01-07:

E oλοι συγκινηθηκαν με την ιστορια αγαπης του τιτανικου εκτος απο μενα.Το road θα ψαξω να το βρω κι θα σας πω εντυπωσεις.

Παράθεση

crazy lover

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazy lover
H crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H crazy lover έγραψε στις 14:39, 26-01-07:

Κ εμενα με αγγιξε η ταινια κ πιστευω πως ειναι πολυ καλη γι' αυτο εσπασε κ ταμεια αλλωστε...

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 14:56, 26-01-07:

μέτρια ταινία.
εκεί που αρχίζουν και ψοφάνε είναι όλα τα λεφτά όμως.

όσοι από εσάς νομίζετε ότι η κέιτ ήθελε να σωθεί και γιαυτό δεν άφησε το τζακ.

ΛΑΘΟΣ

απλά ακολοθούσε το higher agenta των παραγωγών και δαιμόνιων σεναριογράφων.

μουχαχαχαχαχα

ΙΔΟΥ

Παράθεση

Poniro Ksotikouli (Allstar)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Poniro Ksotikouli
Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O Poniro Ksotikouli έγραψε στις 14:58, 26-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από crazy lover
Κ εμενα με αγγιξε η ταινια κ πιστευω πως ειναι πολυ καλη γι' αυτο εσπασε κ ταμεια αλλωστε...
Από πότε η εμπορικότητα μιας ταινίας είναι τόσο άμεσα συνδεδεμένη με την ποιότητα?

Εντάξει, το Titanic ήταν πολύ μέτριο. Τεχνικά άρτιο, όμως οι χαρακτήρες ήταν τελείως κενοί και συνηθισμένοι, δεν έδωσαν πάτημα στους 2 πρωταγωνιστές να κάνουν κάτι καλό με τον ρόλο (ενώ τους λατρεύω και τους δύο). Δεν είχε κάποιο ξεχωριστό στυλ, ήταν μια πολύ καθαρή εικόνα του πως θα περίμενε κανείς να είναι εκείνη η εποχή, και δεν μπορώ να πω πως με ξάφνιασε ούτε με ενθουσίασε..
Το love story και ο θάνατος με έκαναν να δακρύσω στο σινεμά και να νευριάσω παράλληλα με τον ευατό μου που υπέκυψα ενώ ήξερα πως αυτές οι σκηνές απευθύνονταν στα χαμηλότερα μας "ένστικτα" και πέταξαν την συγκίνηση με εντελώς χύμα τρόπο.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 15:04, 26-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Poniro Ksotikouli
Το love story και ο θάνατος με έκαναν να δακρύσω στο σινεμά και να
Μήπως ήταν δάκρυ χαράς? Ξέρω θέλω

Παράθεση

crazy lover

Δραστήριο Μέλος

H crazy lover έγραψε στις 15:13, 26-01-07:

Από πότε η εμπορικότητα μιας ταινίας είναι τόσο άμεσα συνδεδεμένη με την ποιότητα?
Το love story και ο θάνατος με έκαναν να δακρύσω στο σινεμά και να νευριάσω παράλληλα με τον ευατό μου που υπέκυψα ενώ ήξερα πως αυτές οι σκηνές απευθύνονταν στα χαμηλότερα μας "ένστικτα" και πέταξαν την συγκίνηση με εντελώς χύμα τρόπο.
Ποιος μιλησε για ποιοτητα??Αν μια ταινια(ή ενα σιριαλ ή κ οτιδηποτε αλλο) ειναι καλη δεν ειναι απαραιτητα κ ποιοτικη...Κ το αντιστροφο αν κατι ειναι ποιοτικο αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κ καλο...Για την συγκεκριμενη ταινια τωρα πιστευω οτι δεν ηταν τελειως εμπορικη... κ οι ερμηνειες των ηθοποιων ήταν πολυ καλες κατα τη γνωμη μου....

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:19, 26-01-07:

τελικα..μαλλον ο καθενας απο μας εχει διαφορετικη γνωμη για το τι ειναι εμπορικη, τι ποιοτικη και δε συμμαζευεται...σημασια εχει οταν τελειωνει μια ταινια ..τι "γευση" μας εχει αφησει....

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 15:28, 26-01-07:

Πάω να την νοικιάσω… να την δω ξανά.

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

H xristinaki έγραψε στις 15:31, 26-01-07:

Aν επαιζε ο Ντικαμπριο καλα η Μεριλ Στριπ τι να πει?Απο ερμηνειες η μονη που αξιζε ηταν σε δευτερο ρολο κι εχει παρει κι οσκαρ.Επαιζε την κυρια που εδωσε τα ρουχα του γιου της στον Λεοναρντο κι στην βαρκα ζητησε να γυρισουν να μαζεψουν επιζωντες.

Παράθεση

Poniro Ksotikouli (Allstar)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Poniro Ksotikouli
Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O Poniro Ksotikouli έγραψε στις 15:33, 26-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από crazy lover
Ποιος μιλησε για ποιοτητα??Αν μια ταινια(ή ενα σιριαλ ή κ οτιδηποτε αλλο) ειναι καλη δεν ειναι απαραιτητα κ ποιοτικη...Κ το αντιστροφο αν κατι ειναι ποιοτικο αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κ καλο...Για την συγκεκριμενη ταινια τωρα πιστευω οτι δεν ηταν τελειως εμπορικη... κ οι ερμηνειες των ηθοποιων ήταν πολυ καλες κατα τη γνωμη μου....

Όταν εσύ λες "Πολύ Καλή" προφανώς κρίνεις την ποιότητα της προς το γούστο σου, ή την ιδέα σου για το ομαδικό μας γούστο. Το καλή δεν είναι αυθαίρετο, αλλά προκύπτει ως χαρακτηρισμός ιδιότητας, αυτής της ποιότητας της ταινίας.

Άλλες πιθανές χρήσεις του "Πολύ Καλή", από τον παραγωγό ως προς το πόσα έβγαλε, μένουν απ'έξω.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 15:33, 26-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos

απλά ακολοθούσε το higher agenta των παραγωγών και δαιμόνιων σεναριογράφων.

μουχαχαχαχαχα

ΙΔΟΥ

ΟΜG

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 15:37, 26-01-07:

fake είναι μην ψαρώνετε

Παράθεση

crazy lover

Δραστήριο Μέλος

H crazy lover έγραψε στις 15:39, 26-01-07:

Όταν εσύ λες "Πολύ Καλή" προφανώς κρίνεις την ποιότητα της προς το γούστο σου, ή την ιδέα σου για το ομαδικό μας γούστο. Το καλή δεν είναι αυθαίρετο, αλλά προκύπτει ως χαρακτηρισμός ιδιότητας, αυτής της ποιότητας της ταινίας.

Άλλες πιθανές χρήσεις του "Πολύ Καλή", από τον παραγωγώ ως προς το πόσα έβγαλε, μένουν απ'έξω.
Για μενα κ το τονιζω αυτο η ταινια ηταν πολυ καλη.....Τωρα οσον αφορα την ποιοτητα αυτο ειναι αντικειμενικο...Παντως δεν πιστευω πως η ταινια ηταν μια εμπορικη βλακεια οκ?'Η μηπως εχεις κ καμια αλλη απορια για να σου τη λυσω???

Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Maggie
H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 15:47, 26-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Εμενα παντως με αγγιξε και με συγκινησε οταν την ειδα...
και το σεναριο μου αρεσε (αν και θα προτιμουσα αισιο τελος για τους δυο ηρωες) και τα εφε ηταν καταπληκτικα και η μουσικη υπεροχη, καθως και οι ερμηνειες....
το οτι αναμφιβολα ηταν μια εμπορικη ταινια δε σημαινει οτι δεν ηταν και ποιοτικη...
Κι εμένα μ άρεσε πολύ η ταινία αυτή και συμφωνώ απολύτως με τη Neraida
Εκεί που έκλειγα πολύ ήταν όταν βούλιαζε το πλοίο, όταν έλεγε μια μαμά σε κάτι παιδάκια ένα παραμύθι και διάφοροι άνθρωποι που έμειναν μέσα στο πλοίο γιατί ήξεραν ότι δεν πρόκειτο να σωθούν αφού δεν ανηκαν στην υψηλη κοινωνική τάξη...

Πολύ καλή ταινία για μένα

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 16:00, 26-01-07:

οφείλω να ομολογήσω την αλήθεια..αυτήν την ταινία την έχω δει 30 φορές (κυριολεκτικά.. ) και κάθε φορά,μου προκαλεί τα ίδια ακριβώς συναισθήματα..αγωνία,άγχος,συγκίνηση,απελπισία (για τις συγκυρίες και τις ψυχές που χάθηκαν..)

κι εντάξει,όταν είχε πρωτοβγεί η ταινία,δεν το αρνούμαι ότι κι εγώ είχα -ως παιδούλα.. - ένα χτυποκάρδι με τον leonardo και μ'επηρρέαζαν αρκετά πιο εύκολα κάποια πράγματα και ναι,ήμουν άκρως τρελαμένη με την ταινία αυτή..κι όμως,μετά κι απ'όλον αυτόν τον καιρό που πέρασε απ'την πρεμιέρα της,κάθε φορά που θα δω τον "Τιτανικό",δεν αλλάζει τίποτα στα συναισθήματα που μου προκαλεί,σε σχέση με αυτά που μου προκαλούσε και τότε (με εξαίρεση ότι πλέον ουδέν ερωτικό ενδιαφέρον προς τον leo.. ).

Γι'αυτόν τον λόγο και μόνο,εγώ θεωρώ τον Τιτανικό πάρα πολύ καλή ταινία,και από την αρχή της τραγωδίας δε και μετά,την θεωρώ εκπληκτική..βέβαια, παίζουν και τεράστιο ρόλο τα εφέ..ναι,έχει και το χαζοαμερικάνικο λάβ-στόρυ μέσα,αλλά πώς αλλιώς θα έβγαινε 3 ώρες έργο..? και μην μου πείτε ότι δεν το βρήκατε ρομαντικό,όπως και να'χει..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 16:01, 26-01-07:

Εγώ απορώ, πως είναι δυνατόν στην ψηφοφορία να έχει το περισσότερες ψήφους και στο θέμα να λένε οι περισσότεροι οτι δεν τους άρεσε;
Μέχρι στιγμής οι μόνοι που είπαν οτι τους άρεσε ήμουν εγώ, η roumana, η crazy lover και η Neraida [edit: και Maggie και burbuja].
Μήπως απλά έχει γίνει "μοδα" να ΜΗΝ μας άρεσει, ως αντίδραση στην μεγάλη επιτυχία που συνάντησε; Μήπως επειδή οι περισσότεροι άνθρωποι είναι βλάκες, και στους περισσότερους ανθρώπους άρεσε θεωρούμε οτι αν παραδεχτούμε οτι μας άρεσε αυτόματα κατατασσόμαστε στους χαζούς, ακαλλιέργητους και τη μάζα; Μήπως θεωρούμε οτι αν πούμε οτι δεν μας άρεσε "ανεβαίνει το κασέ μας";
Δεν λέω οτι γίνεται ενσυνείδητα αυτό, απλά υπάρχει μια προκατάληψη. Προσωπικά και πριν ανοίξω το θέμα έλεγα "κοίτα να δεις, τώρα αμα πω οτι μου άρεσε θα με κατατάξουν στις χαζογκόμενες ".

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:05, 26-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Εγώ απορώ, πως είναι δυνατόν στην ψηφοφορία να έχει το περισσότερες ψήφους και στο θέμα να λένε οι περισσότεροι οτι δεν τους άρεσε;
Μέχρι στιγμής οι μόνοι που είπαν οτι τους άρεσε ήμουν εγώ, η roumana, η crazy lover και η Neraida.
Μήπως απλά έχει γίνει "μοδα" να ΜΗΝ μας άρεσει, ως αντίδραση στην μεγάλη επιτυχία που συνάντησε; Μήπως επειδή οι περισσότεροι άνθρωποι είναι βλάκες, και στους περισσότερους ανθρώπους άρεσε θεωρούμε οτι αν παραδεχτούμε οτι μας άρεσε αυτόματα κατατασσόμαστε στους χαζούς, ακαλλιέργητους και τη μάζα; Μήπως θεωρούμε οτι αν πούμε οτι δεν μας άρεσε "ανεβαίνει το κασέ μας";
Δεν λέω οτι γίνεται ενσυνείδητα αυτό, απλά υπάρχει μια προκατάληψη. Προσωπικά και πριν ανοίξω το θέμα έλεγα "κοίτα να δεις, τώρα αμα πω οτι μου άρεσε θα με κατατάξουν στις χαζογκόμενες ".
αχ έλα , τα 'κανε η φοράδα στο αλώνι...
κι επειδή δεν το εννοώ έτσι "κακά":

δεν ξέρω, σίγουρα δεν ξέρω τι μπορεί να σκέφτονται οι άλλοι...
αλλά κι εγώ, ούτε αντιδραστική είμαι, ούτε οργισμένη εφηβεία είχα τότε...
και στην τελική, μη δίνουμε τόση αξία σε μία ταινία.
Έχει εχθρούς, αλλά έχει και πολλά άτομα, για τα οποία ήταν απλά αδιάφορη και που ποτέ δεν κατάλαβαν γιατί πια τόοοσος ντόρος.
Καλό ο Λέο, αλλά... έεελα μωρέεεεε...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:07, 26-01-07:

Lol, Βασικά ο Leo δεν μου αρέσει καθόλου, ούτε σαν άντρας, ούτε σαν ηθοποιός, ούτε σαν Jack Dawson. Για άλλους λόγους μου άρεσε η ταινία. Ένας απο τους κυριότερους είναι το κατ'εμε εκπληκτικό soundtrack (και όχι δεν εννοώ το My heart will go on), αλλά όχι ο μοναδικός.

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

H xristinaki έγραψε στις 16:29, 26-01-07:

Οι περισσοτεροι ανθρωποι ειναι βλακες?Ολοι εχουμε τις αποψεις μας εγω προσωπικα βρισκω κλειστοφοβικη μια ταινια που διαδραματιζεται σε ενα πλοιο ,θελω ομορφα μερη να βλεπω, χανει σιγουρα απο εκει κι ουτε βλεπω ταινιες που διαδραματιζονται σε τοσο περιορισμενα μερη.

Δεν ειχε σασπενς ,γιατι ηξερα απο την αρχη το τελος.Ακομη κι τωρα δεν βλεπω ταινιες που ξερω τι θα συμβει.Θελω να χω αγωνια.

Οι ερμηνιες επασχαν κατι που με χαλασε πολυ.

Καποιες σκηνες με το μωρο που επλεε στο τελος νεκρο ηταν προσπαθειες να προκληθει μελοδραματισμος κι συγκινηση που δεν μου αρεσε.

Το love story με το πολυτιμο μενταγιον που το ψαχνε η οικογενεια του πλουσιου γαμπρου,τον νεαρο πολυταλαντο ζωγραφο ,την κοπελα που ηθελε να αυτοκτονησει κι ολα αυτα δεν μου φανηκαν πολυ ρεαλιστικα ουτε κι πρωτοτυπα.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:35, 26-01-07:

ξερετε τι λεω εγω..ε??? Περι ορεξεως ..κολοκυθοπιτα!!!

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 17:47, 26-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
ξερετε τι λεω εγω..ε??? Περι ορεξεως ..κολοκυθοπιτα!!!
+ 1000

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 09:47, 29-01-07:

Έτσι ακριβώς αλλά όχι και δεν ήταν εμπορική ταινία.
Και μόνο για το πως διαφημίστηκε,προωθήθηκε αλλά και τα δύο της ατού μια χαρά εμπορικότατη ταινία ήταν.

Ο σκηνοθέτης ουσιαστικά έπαιξε πανέξυπνα. Πάντρεψε δύο ξένους αλλά εμπορικότατους στον τομέα τους κόσμους. Τα εφέ και το ελαφρολαικό love story. Τα έβαλε σε μια ταινία και έφερε στο cinema τους οπαδούς και των δύο κόσμων.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 11:08, 29-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Έτσι ακριβώς αλλά όχι και δεν ήταν εμπορική ταινία.
Και μόνο για το πως διαφημίστηκε,προωθήθηκε αλλά και τα δύο της ατού μια χαρά εμπορικότατη ταινία ήταν.

Ο σκηνοθέτης ουσιαστικά έπαιξε πανέξυπνα. Πάντρεψε δύο ξένους αλλά εμπορικότατους στον τομέα τους κόσμους. Τα εφέ και το ελαφρολαικό love story. Τα έβαλε σε μια ταινία και έφερε στο cinema τους οπαδούς και των δύο κόσμων.
Χμμμ εμένα δηλαδή που μου άρεσε σημαίνει οτι είμαι οπαδός είτε των εφέ είτε του "ελαφρολαικού love story"?

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 11:30, 29-01-07:

Χμμμ εμένα δηλαδή που μου άρεσε σημαίνει οτι είμαι οπαδός είτε των εφέ είτε του "ελαφρολαικού love story"?
όχι μπορεί εσένα να σου άρεσε για τους χ,y λόγους. Ήταν ομως μια ταινία πολυδιαφημισμένη για τα εφέ της και την ιστορία αγάπης.
Το ελαφρολαικό όμως ήταν προσωπικό σχόλιο. Άλλωστε αυτές του είδους οι ιστορίες αγάπης σε ταινίες έχουν απήχησει. Προφανώς μπορεί να διαφωνείς ή να συμφωνείς στο τι ορίζεις ελαφρολαικό.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 02:05, 30-01-07:

Ήμουν 16 χρονών όταν βγήκε και είχα πάει με συμμαθήτριές μου να το δω. Είχα πλαντάξει στο κλάμα και μου φαίνεται φυσιολογικό για την ηλικία και την "παράλληλη πραγματικότητα" που ζούσα! Άλλωστε ακόμα και τώρα κλαίω με χαζομάρες στην τηλεόραση, δεν σημαίνει ότι τις θεωρώ και άξιες λόγου από καλλιτεχνικής άποψης!

Ο Λεονάρντο ποτέ δεν μου άρεσε. Προσπάθησα να το ξαναδώ πιο μεγάλη και δεν έπαιζε, μου φάνηκε πολύ χαζοχαρούμενο. Απλοϊκό, και βασικά νομίζω ότι γελοιοποιεί την έννοια αγάπη. Αλλά ότι έχει πολύ εντυπωσιακές σκηνές στην φάση του ναυαγίου ναι! Αλλά τα εφέ δεν είναι αυτά που με τραβάνε σε μια ταινία.

Η πιο γελοία σκηνή είναι αυτή του φιλιού στο κατάστρωμα! Βασικά ο Λεονάρντο έχει φτιάξει πολύ σαν ηθοποιός από τότε.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 02:18, 30-01-07:

Αυτό μου φαίνεται υπερβολή. Στάνταρ ισχύει για κάποιους, αλλά κομπλεξικά άτομα. Εγώ ας πούμε δεν την βρίσκω με εμπορικό κινηματογράφο και πιθανώς να θεωρούμαι "δήθεν" από κάποιους, αλλά είναι θέμα γούστου.

Από την άλλη, δεν κρύβω ότι μου αρέσουν ταινίες που θεωρούνται από πολλούς χαζομάρες, όπως το "Το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο" και "Δεσποινίς διευθυντής". Κι αυτό επιβεβαιώνει πως όλα είναι προσωπικές προτιμήσεις.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 09:10, 30-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Βασικά ο Λεονάρντο έχει φτιάξει πολύ σαν ηθοποιός από τότε.
Απλά του έμεινε η ρετσινιά του Τιτανικού. Πάντως χθες ήταν θεός στο Blood Diamond και ο μαύρος ακόμα καλύτερος.

Παράθεση

drteddy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη drteddy
Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O drteddy έγραψε στις 09:46, 30-01-07:

Εγώ αυτό που λέω πάντα είναι ότι κάθε φορά που πηγαίνουμε σινεμά λίγο ή πολύ είμαστε υποψιασμένοι για το τι πρόκειται να δούμε. Θυμάμαι όταν έβγαινα από την αίθουσα που παιζόταν το Jurassic Park (το πρώτο του Spielberg) όλοι γκρινιάζαν ότι ήταν μεγάλο φέσι... Καλά, τί περίμεναν να δουν;;!! Αγγελόπουλο;;!!

Έτσι και ο Τιτανικός ήταν μια άκρως εντυπωσιακή ταινία, άρτια τεχνικά, αλλά χωρίς κανένα ιδιαίτερο βάθος. Πας τη βλέπεις, ίσως γιατί δεν έχεις και τίποτα καλύτερο να κάνεις, περνάς 3 ώρες χαζεύοντας και μετά τελείωσε....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους