Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,875 μηνύματα σε 74,638 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

After Life - Διάλεξε μόνο μια ανάμνηση (1998)

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:21, 26-06-07:

Wandâfuru raifu (1998 )
Στα Αγγλικά: After Life. Γιαπωνέζικη ταινία του Hirokazu Koreeda

Όταν πεθαίνουν οι άνθρωποι περνούν μια εβδομάδα με συμβούλους επίσης νεκρούς, οι οποίοι τους βοηθούν να επιλέξουν μονάχα μια ανάμνηση την οποία μπορούν να πάρουν μαζί τους στην αιωνιότητα.

Αν σας τύχει, δείτε την, έχει πολύ ενδιαφέρον, ωστόσο ήθελα να σας προκαλέσω λίγο:

Αν μπορούσατε να πάρετε μαζί σας στην αιωνιότητα, μονάχα ΜΙΑ ανάμνηση από ολόκληρη τη ζωή σας, ποιά θα ήταν αυτή?

Φανταστείτε τη ζωή σας, σαν ταινία και επιλέξτε μια συγκεκριμένη ημέρα, ώρα, δευτερόλεπτο.
Λοιπόν; Πόσο εύκολο είναι να επιλέξει κανείς?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:22, 26-06-07:

Στη παρούσα φάση θα κρατούσα την ορκομωσία μου. Δεν έχω αισθανθεί ποτέ πιο πλήρης κι ευτυχισμένη. Υποθέτω πως αν κάνω παιδί, θα προτιμήσω κάποια στιγμή να το αφορά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:24, 26-06-07:

Η ανάμνηση των πρώτων 1-2 ωρών μου στην Θεσσαλονική

Υ.γ.: η ταινία αξίζει;

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:25, 26-06-07:

Αξίζει. Αν δεν περιμένεις να δεις Αμερικάνικη Χλιδή.
Εϊναι Γιαπωνέζικη με τα όλα της!

Κοίτα rating στο IMDB: User Rating: 7.8/10 (2,462 votes)

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 15:25, 26-06-07:

καποια οικογενιακη στιγμη πιστευω οπου ειμαστε ολοι μαζι ετσι οστε να εχω ολους στο μυαλο μου

τα χριστουγεννα ας πουμε που ειμασταν ολοι οι οικογενεια μαζι

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 15:30, 26-06-07:

Αδυνατώ.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 16:36, 26-06-07:

Θα έπερνα μαζί μου ένα οποιοδήποτε φιλί του άντρα μου, ένα δεπτερόλεπτο απο αυτό, μου φτάνει θα είμαι πάντα ευτυχησμένη και ίσως άν δεν θυμάμε τίποτε άλλο να ψάχνω να βρώ εκεί που θα είμαι την έσθηση αυτού του φιλιού, όποιο και να είναι

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 17:07, 26-06-07:

χακουνα ρουλζ.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 18:17, 26-06-07:

+1

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 21:33, 26-06-07:

Η ανάμνηση που θα ήθελα να κρατήσω για πάντα κ ας ξέχναγα όλα τα άλλα είναι κάποια στιγμή που έζησα κάποτε με το αγόρι μου....

Παράθεση

indica

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη indica
H indica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H indica έγραψε στις 18:06, 29-07-07:

το πρώτο χαμόγελο της κορης μου, χωρίς δεύτερη σκέψη

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 18:18, 29-07-07:

Δεν μπορώ με τίποτα όμως να διαλέξω μόνο μία...

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 18:29, 29-07-07:

Θα έπαιρνα μαζί μου, την πρώτη φορά που κάναμε έρωτα και ολοκληρώσαμε... μαζί !!!

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 18:30, 29-07-07:

Αν κουβαλούσα μια ανάμνηση στην αιωνιότητα, μάλλον θα με κούραζε. Θα με πλήγωνε πολύ μάλλον. Τουλάχιστον όπως το σκέφτομαι. Γιατί υλικά δε θα υπήρχα πια, και αργά ή γρήγορα, για το άτομο το οποίο αφορά αυτή η ανάμνηση μάλλον θα ήμουν μια φωτογραφία σε έναν τοίχο στην καλύτερη περίπτωση.

Ή θα διατηρούσα τον εαυτό μου, δηλαδή τη συνείδηση μου που θα είχε διαμορφωθεί απ' τις εμπειρίες μου όσο ζούσα και όλες τις αναμνήσεις μου στο ακέραιο, ή θα απελευθερωνόμουν από όλα -εκτός απ' το σώμα μου, αφού θα είχα πεθάνει- και θα ήμουν απόλυτα ελεύθερος στην αιωνιότητα. Αυτ(ι)ά.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 21:22, 29-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από lilith
Θα έπαιρνα μαζί μου, την πρώτη φορά που κάναμε έρωτα και ολοκληρώσαμε... μαζί !!!
Αυτό το έχω πάθει κι εγώ και μάλιστα εις τριπλούν σε δώδεκα ώρες μέσα.. Νι, την πρώτη πρώτη φορά λέω.. και ναι, ειναι μαγικό!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • You've got mail (1998) - Από Noisette
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-04-10 στις 12:11.
    • Ποια είναι η πρώτη σας ανάμνηση; - Από Angel22
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ψυχολογία-Ψυχιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-08-09 στις 00:02.
    • Patch Adams (1998) - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-08-09 στις 06:39.
    • Πι (1998) - Από garfield
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-03-09 στις 21:40.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους