Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ακουστικά φορητών συσκευών... πόσο αντέχουν;

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 20:12, 16-11-05:

Έλεος με τα ακουστικά του iPod.. 2 βδομάδες αφού το αγόρασα, άρχισε να μου κάνει τσακ-τσακ στις υψηλές εντάσεις.. το πήγα και διαπιστώσανε πως τα ακουστικά μου είναι ελαττωματικά, μου τα αλλάξανε με καινούρια και μου είπανε πως μια παρτίδα iPod είχε κυκλοφορήσει με ελαττωματικά ακουστικά...

Τεσπά, μια βδομάδα μετά το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αλλά τώρα και σε χαμηλότερες εντάσεις. Τους βαρέθηκα όμως και έβαλα κάτι δικά μου ακουστικά Phillips... :S

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:15, 16-11-05:

εμενα επειδη μου χαλανε συχνα τα ακουστικα ... εχω καποια τις philips των 6 ευρω... τις apple δεν τα χρησιμοποιησα γιατι ξερω οτι μεσα σε 2 μηνες θα τα χαλασω τα λυπαμε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 14:27, 17-11-05:

Ρε παίδες εμένα τα ακουστικά μου είναι ακόμα γερά μετά από 7+ μήνες χρήσης...(και εχουμε κοιμηθεί αρκετές φορές αγκαλία...)

Τόσο τυχερός είμαι;;;;

ΥΓ>emu απίστευτο!!!! Τι σκέφτονται κάποιοι άνθρωποι...

Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hetfield
Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 14:33, 17-11-05:

Εγω ειχα κατι καλα ακουστικα της Creative. Κρατησαν κανα εξαμηνο, μετα σκιστηκε το καλωδιο! Παντα αυτο το πραγμα παθαινω με τα ακουστικα και δεν μπορω να καταλαβω γιατι.

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:50, 17-11-05:

Το προβλημα ειναι απο τι εχω καταλαβει οτι τα διπλωνω γυρω απο την συσκευη και τα βαζω μετα σε τσεπη...

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 14:57, 17-11-05:

κι εγώ αυτό κάνω

Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 15:02, 17-11-05:

Εγω πολυ σπανια τα διπλωνω αλλα παλι μου χαλανε

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

O giostau έγραψε στις 15:06, 17-11-05:

Πριν πάρω το iPod έπερνα κάτι SONY ακουστικά με ~15 ευρώ τα οποία ήταν σκυλία!!
Αντέχαν τουλάχιστον ένα χρόνο τα άτιμα!!!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:14, 17-11-05:

Mαλλον εγω ειμαι ο ατυχος η φταιει που παιρνω ακουστικα με 6ευρω και philips

Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 15:18, 17-11-05:

Το οτι ειναι phillips δεν νομιζω να φταιει. Ειχα παρει κατι πολυ καλα phillips (γυρω στα 15 ευρω) και εκλεισαν χρονο και αυτο γιατι τα χαλασα εγω καταλαθος.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:22, 17-11-05:

Παντως μεσα σε ενα χρονο αλλαζω σιγουρα 8 ακουστικα (!)

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

O giostau έγραψε στις 15:24, 17-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Παντως μεσα σε ενα χρονο αλλαζω σιγουρα 8 ακουστικα (!)

εσύ θες ένα προϋπολογισμό μόνο για ακουστικά!!!!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:29, 17-11-05:

Δεν το επιασα;
Τι να κανω αφου συνηθως καθε τα ακουστικα το πολυ να κρατανε 3 μηνες

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 17:58, 17-11-05:

Κι εγώ τα διπλώνω γύρω από τη συσκευή και εγώ έχω τα Philips των 6 ευρώ..

Κι εγώ αλλάζω 4-5 ζευγάρια το χρόνο, πακέτο.. Λες να φταίει που ακούω δυνατά τη μουσική; :S :S

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:34, 17-11-05:

Και εγω στο max εχω την ενταση... Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι μετα απο καμια 15αρια μερες αρχιζει η ενταση πεφτει μεχρι να μου κανει διακοπες αν κουνηθει λιγο το καλωδιο οποτε τα πεταω

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 21:49, 17-11-05:

κάθε δίμηνο το πολύ παίρνω ακουστικά... της philips μετα 6 € όπως είπε και ο exposed. Μου φαίνεται πρέπει να αρχίσω να αγοράζω άλλης μάρκας..

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 23:15, 23-12-05:

Εμένα μου χάλασα τα ακουστικα του mp3 μου (creative) μέσα σε 1 μήνα εκαναν και αυτά αυτό το ενοχλητικό τσικ τσικ...Υστερα μοθ χαλασε και το mp3.Τώρα έχω sony τα οποία σε 4 μήνες αρχίσαν και αυτά τσικ τσικ....

Παράθεση

MoDeViL (Μόδεστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη MoDeViL
Ο Μόδεστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O MoDeViL im jim morrison, im dead. έγραψε στις 19:08, 03-01-06:

Παιδιά,εγώ έχω το iPod 4 μήνες και στους 2 μήνες πάνω άρχισε να κάνει ""τσικ-τσικ" το αριστερό ακουστικό.Στην αρχή τα παιξα!Όμως μετά που το είπα σε ένα φιλαράκι που είχε iPod ένα χρόνο μου είπε ότι δεν ήταν τίποτα και με συμβούλεψε να κάνω την εξής χακεριά:Να πάρω το ακουστικό που κάνει το θόρυβο,να το σκουπίσω λίγο απέξω και να ρουφήξω έτσι ώστε να έρθει στην κανονική θέση η μεμβράνη που έχουν τα ακουστικά μέσα.(Αν καταλάβατε τι εννοώ.)Πραγματικά το κολπάκι δούλεψε και τώρα τα ακουστικά δουλεύουν μια χαρά!Βέβαια κατά καιρούς κάνουν κάτι χαζοθορύβους αλλά τα ξαναφτιάχνω με το ίδιο κόλπο.Τώρα έχω κάνει και uncap τo volume(τα ευρωπαϊκά iPod έχουν μικρότερη Max Volume από τα αμερικάνικα γιατί στην Ευρώπη υπάρχουν κάποιοι νόμοι που περιορίζουν στα πόσα decibel θα είναι η μέγιστη ένταση των συσκευών ήχου)και σε πολύ υψηλές εντάσεις μερικές φορές έχω το γνωστό πρόβλημα.Αλλά αυτό συμβαίνει μόνο σε τραγούδια με πολύ δυνατό μπάσο.Πάντως καλό είναι να έχετε ενεργοποιημένο το Sound Check για να ακούγονται τα τραγούδια χωρίς παραμορφώσεις.

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

O emufear έγραψε στις 02:44, 07-01-06:

Πού είναι το sound check? Ποιο Ipod έχεις;

Παράθεση

MoDeViL (Μόδεστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Μόδεστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O MoDeViL im jim morrison, im dead. έγραψε στις 03:00, 07-01-06:

Έχω το iPod 20GB Color.To Sound Check το έχουν όλα τα ipod και βρίσκεται στο μενού iPod>Settings>Sound Check.Αν δεν έχεις κάνει uncap δεν νομίζω να καταλαβαίνεις διαφορά.Ίσα ίσα μπορεί μερικές να ακούγεται πιο χαμηλά από ότι πρέπει..

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

O emufear έγραψε στις 03:02, 07-01-06:

Πως κάνεις το uncap? Αν και είμαι αρκετά κουφός already

Παράθεση

Exodus

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Exodus
Ο Exodus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Exodus έγραψε στις 03:45, 07-01-06:

Του περνάς non-european firmware

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 04:12, 07-01-06:

Τι ακριβως ειναι το sound check;

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 04:13, 07-01-06:

δεν έχεις πάει ποτέ σε συναυλία;

Παράθεση

MoDeViL (Μόδεστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O MoDeViL im jim morrison, im dead. έγραψε στις 15:48, 07-01-06:

Tο sound Check στο iPod δεν έχει σχέση με αυτό που κάνουν στις συναυλίες
Είναι μια λειτουργία που όταν την ενεργοποιείς(iPod>Settings>Sound Check>On)ενεργοποιείται ένας αλγόριθμος ο οποίος ρυθμίζει την ένταση του κάθε τραγουδιού έτσι ώστε να έχει παρόμοια ένταση με το προηγούμενο/επόμενο κομμάτι.Γενικά είναι χρήσιμο όταν κάποιος έχει κάνει Uncap Volume και τα τραγούδια ακούγονται αρκετά δυνατά.
Κι επειδή αρκετοί ενδιαφέρθηκαν να μάθουν πώς γίνεται το Uncapping θα βάλω εδώ ένα μικρό tutorial.
Καταρχάς να υπενθυμίσω ότι τα ευρωπαϊκά iPod έχουν μικρότερη Max Volume από τα αμερικάνικα γιατί στην Ευρώπη υπάρχουν κάποιοι νόμοι που περιορίζουν στα πόσα decibel θα είναι η μέγιστη ένταση των συσκευών ήχου.Επειδή όμως το firmware του iPod είναι αρκετά εύκολο στο πείραγμα( yes!)κάποιοι πείραξαν τον αλγόριθμο που στέλνει τον ήχο στα ακουστικά έτσι ώστε τα iPod μας να ακούγονται τόσο δυνατά όσο και τα αμερικάνικα.Όλα γίνονται με το ωραίο προγραμματάκι iPod Wizard που θα το βρείτε εδώ.
Λοιπόν.Θα χρειαστούμε ένα iPod(προφανώς!)οποιασδήποτε γενιάς, και το πρόγραμμα iPod Wizard.
Kατεβάζουμε το πρόγραμμα το οποίο βρίσκεται σε .zip αρχείο,το κάνουμε extract σε ένα φάκελο και τρέχουμε το αρχείο iPodWizard.exe .Τώρα συνδέουμε το iPod και πατάμε το κουμπί <Refresh> που βρίσκεται πάνω δεξιά στο παράθυρο του προγράμματος.
Στο πεδίο που έλεγε 'No iPod found on computer' τώρα θα βγάλει το όνομα του iPod και το γράμμα του δίσκου που αντιστοιχεί στο iPod.πχ.(GIPOD. Mετά πατάμε το κουμπί <Tweaks> που βρίσκεται ακριβώς πάνω από το πεδίο που λέει το όνομα του iPod.Από το παραθυράκι που θα βγει πατάμε στο κουμπί <Uncap Volume>.Αν όλα γίνουν σωστά θα βγει ένα μήνυμα που θα λέει <iPod successfully uncapped>.
Τώρα κλείνουμε το πρόγραμμα και πατάμε το εικονίδιο ασφαλούς αποσύνδεσης υλικού(Safely Remove Hardware) που βρίσκεται στην γραμμή εργασιών,κάτω δεξιά,δίπλα στο ρολόι.Επιλέγουμε το γράμμα που αντιστοιχεί στο iPod και το αποσυνδέουμε από το pc.Είμαστε έτοιμοι!
Τώρα μπορούμε να ακούσουμε μουσική πολύύύ δυνατά!!(καλό θα είναι πάντως να έχουμε ενεργοποιημένη την επιλογή sound check όπως περιέγραψα πιο πάνω.)
(Αν κάποιον τον ενοχλεί η τόσο δυνατή ένταση μπορεί να αναιρέσει το Uncap και να επαναφέρει το iPod στην αρχική του κατάσταση κάνοντας την ίδια ακριβώς διαδικασία με παραπάνω.Στο πεδίο που έλεγε Uncap Volume τώρα θα λέει Recap.Το πατάμε και μετά το σχετικό μήνυμα επιτυχίας αποσυνδέουμε το iPod με τον ασφαλή τρόπο και έχουμε πάλι ένα ευρωπαϊκών προδιαγραφών iPod )
Αυτά για την ώρα.Πάντως ο κύριος σκοπός του iPodWizard δεν είναι το Uncapping αλλά το γενικό πείραγμα του iPod Firmware(κάτι που δίνει τη δυνατότητα να ομορφύνουμε το iPod.Αργότερα θα αναλύσω και γι'αυτό αν θέλει κάποιος).Παρόλα αυτά αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί με το γενικό πείραγμα του iPod καλό θα ήταν να ρίξει μια προσεκτική ματιά στo forum του iPodWizard.net ή να ρωτήσει εμένα με PM για να του πω ακριβώς τι να κάνει.
ΠΡΟΣΟΧΗ
!Σε καμία περίπτωση μην πειράζετε κάτι που δεν ξέρετε τι κάνει!
Για ό,τι απορίες έχετε ΡΜ me!
Mod

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 23:09, 07-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
Εμένα μου χάλασα τα ακουστικα του mp3 μου (creative) μέσα σε 1 μήνα εκαναν και αυτά αυτό το ενοχλητικό τσικ τσικ...Υστερα μοθ χαλασε και το mp3.Τώρα έχω sony τα οποία σε 4 μήνες αρχίσαν και αυτά τσικ τσικ....
...και συνεχίζω.Τώρα μου χάλασαν τα ακουστικα του κινητού μου.Τσικ τσικ και αυτά...

Παράθεση

Antigoni_18

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Antigoni_18
H Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H Antigoni_18 έγραψε στις 17:00, 26-10-08:

Εμένα τα ακουστικά που χρησιμοποιώ είναι sony και κρατάνε κοντά στο 8μηνο συνήθως

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tulip (philippa)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη tulip
H philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H tulip stercus fit έγραψε στις 13:04, 01-06-10:

Και εγώ Philipps έχω..αλλά πάνω από δυό μήνες δεν κρατάνε ποτέ!!! Και κάτι WESC που είχα και αυτά στα θυμαράκια...
Μου λένε : <<Μην κοιμάσαι μαζί τους και μην τα τυλίγεις!>>, αλλά τι να κάνω που μπερδεύονται από μόνα τους και εγώ χωρίς μουσικούλα πριν κοιμηθώ δε γουστάρω καθόλου?!?!?!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 14:14, 01-06-10:

sennheiser in ear απαραίτητα για να ακούω podcast στο μετρό, μου έχουν πάει πάνω από χρόνο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 08:52, 02-06-10:

Προς το παρόν, αυτά

και αυτά

Τα χρησιμοποιώ περισσότερο από ένα χρόνο και δεν έχω παρατηρήσει καμία αλλαγή στην ακουστική τους απόδοση, από την πρώτη ημέρα λειτουργίας!
Βέβαια, τα προσέχω και δεν κοιμάμαι μαζί τους, έχουμε χωριστά κρεβάτια!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tulip (philippa)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη tulip
H philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H tulip stercus fit έγραψε στις 15:30, 03-06-10:

Λέτε να αντέχουν αυτά?

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:38, 03-06-10:

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη element skate
Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O element skate Game is over έγραψε στις 13:03, 24-09-10:

κατα την εμπειρια μου να προτιματε sennheiser

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 13:37, 24-09-10:

Προσφατα πηρα digital walkman, της Sony, με τα κατωθι ακουστικά, που εφαρμοζουν την τεχνολογια noise-canceling. Πρεπει να πω οτι δεν περιμενα και τιποτα φοβερο, αλλά κανει δουλεια το feature. Ειναι σημεια που δεν ακουω σχεδον τιποτα απεξω. Ετσι τη μουσικη αρκει να την βαλω στο μισο της εντασης (και μου αρεσει να βαζω σχετικά δυνατα τη μουσικη μου συνηθως).

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 02:25, 25-09-10:

εχω τα lowrider της skullcandy εδω και 3 χρονια περιπου και δεν μου εχουν παθει τιποτα. Τον ηχο τον εχω πολυ χαμηλα γιατι ακουγεται μια χαρα η μουσικη ακομα και οταν ειμαι στο λεωφορειο, μου ζεσταινουν τα αυτια τον χειμωνα, και ειναι λιγοτερο επιβλαβη απο τα ακουστικα του ipod. Πρεπει να τα αλλαξω ομως γιατι δεν εχουν χειριστηριο μουσικης (pause, play, volume, etc) και μικροφωνο (οπως στο ipod touch)

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 14:27, 08-07-17:

Παιδιά, ξέρετε γενικά τι παίζει με τ' ακουστικά; Ψάχνω για το κινητό μου το οποίο είναι lenovo. Τα ακουστικά που είχε το κινητό όταν το αγόρασα ήταν πολύ καλά αλλά σκόνταψα, έπεσα και χάλασαν. Ύστερα, αγόρασα ένα μούφα ζευγάρι φθηνά ακουστικά από τα eshop, κράτησαν δύο μήνες. Το ένα σκέλος χάλασε πριν 3 μέρες ενώ έτρεχα, και το άλλο χθες, ενώ επίσης έτρεχα.

Τι ακουστικά μου προτείνετε να κοιτάξω; Γενικά δεν μ' ενδιαφέρει να 'χει τέρμα ποιοτικό ήχο, τραγούδια θέλω ν' ακούω όταν τρέχω απλά. Άντε και σε καμμιά βιβλιοθήκη.

Επίσης, γενικά μιλώντας: όλα τα ακουστικά κάνουν για όλα τα κινητά; Πχ ακουστικά της nokia δουλεύουν σε lenovo;
Παράθεση

fmarulezkd

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη fmarulezkd
Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 679 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε στις 14:46, 08-07-17:

Η Xiaomi βγάζει καλά ακουστικά σε καλές τιμές. Είχα τα Original MI Piston II και τώρα τα Mi In-Ear Headphones Pro HD, που είναι λίγο καλύτερα. Δε ξέρω κατά πόσο αξίζει να τα αγοράσεις από ελληνικά καταστήματα, καθώς οι τιμές τους θα είναι αρκετά τσιμπημένες.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους